Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Örülök, hogy végülis lett külön topik és köszönjük toldynak. :R
Én is egy ilyen gép összeállításána gondolkodok és így nem kell végre az itx-s régi hírtopikokba írogatni.
Rögtön lenne is egy kérdésem. Nemrég szomorúan konstatáltam, hogy a Zotac 8200 itx wifi lapon csak pci-e 1* csatlakozó van, pedig azt hittem, hogy ugyanúgy 16* (az valódi, nem csökkentett sávszélű mint a j&w-nél ugye :F ) mint a 9300-as inteles megfelelőjén. A kérdés egyszerű lenne. Én amd-s gépet szeretnék összerakni, ha van erre mód (proci: vagy egy alulfeszelt athlon II x4 620 (hogy csökkentsem a 95w-os tdp-t, persze csak akkor, ha a lap támogatja a c&q-t úgy is (mert ugye ez nem jellemző), ha feszt állítok a procinál, (rmclock meg crystalcpu meg nem kezeli ezeket a procikat már) vagy ha ez nem működik, akkor egy phenom II x3 705e-t vagy egy athlon II x2-t gondoltam bele), amihez olyan lapot szeretnék, amin van és teljes sávszélen működik a pci-x 16* slot (tehát j&w a 4* sebesség miatt kilőve), tehát lényegében a 9300 itx wifi amd-s megfelelőjét keresném. Egyelőre elvagyok a hd4670-nel is, amihez elegendő talán a 4* pci-x, de szeretném a jövőállóságot is szem előtt tartani, valószínűleg egy 5750/70 személyében, amihez már elkél a nagyobb sávszél. Örülnék, ha nem csak inteles vonalon lehetne az elképzelésemet megvalósítani.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.