Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26361) imibogyo válasza Flashback (#26359) üzenetére


imibogyo
veterán

Van "100%-os" alkoholom, azzal szoktam tisztítani. De végül nem a tisztasággal, vagy az asztal szintezésével volt a probléma anno, hanem velem az "üveglapos" Ender 5 nyomtatóm miatt. :B

Mivel az X1 asztala is üvegszerű és a gyárilag szeletelt kis méretű kockának is 70 fok volt asztalhőmérsékletnek megadva a gcode-ban (valamint ismert az X1 asztalhőmérsékletének inhomogenitása), innen már jött a gondolat, hogy akkor biztosan ennek a gépnek is eleve kell a magasabb asztalhőmérséklet az asztal vastagságától függetlenül, de az első nagyobb méretű modell nyomtatásánál felváláshoz vezetett. Az eredeti totál hibás gondolkodásom mentén, amikor a nyomat nem tapadt le rendesen (és tudtam, hogy a tisztaság és a szintezés jó) megpróbáltam még feljebb venni az asztal hőmérsékletét, így megpróbáltam 75 fokos asztallal is kinyomtatni ugyanezt a nagy modellt és (utólag már "természetesen"...) még rosszabb lett a helyzet...

Ekkor leültem, végig gondoltam a nyomtatóval eltöltött bő "3 nyomtatásnyi életemet" (1 kis kocka, és 2 nagyobb modell) és végül győzött a józan ész és egy kis utánajárás. Visszavettem az asztal hőmérsékletét 50 fokra és a PLA nyomtatási hőmérsékletét 205 fokról levettem 195 fokra (3dprintbeginner tesztelte ezt és ő javasolja az alacsonyabb PLA hőmérsékletet a Volcano hotend miatt) azóta lényegében egyszer sem volt gondom a letapadással. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.