Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy régi SATA és ATA HDD-ket hogy lehet Windows 10 alatt úgy beállítani, hogy ne törlődjön a tartalmuk?
Beraktam őket és lemezkezelőben új kötetek jöttek létre sajnos.

(#71952) Dr. Akula válasza m4rk.89 (#71951) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem törlődik. Nem is értem ezt az egészet, hogy törlődne? Ha automatán felkínálja hogy partícionáld, vagy létrehozna új kötetet, akkor eleve nincs rajta semmi. Miből gondolod hogy a gépbe rakás pillanatában még volt?

(#71953) m4rk.89 válasza Dr. Akula (#71952) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Mikor bekötöttem, akkor alapból nem látta a gép. Lemezkezelőben kérdezett, hogy MBR vagy GPT legyen-e és a GPT-t választottam, viszont így nyilván üresnek jelzi.
Recuva-t ráfuttattam és látja a fájlokat, illetve fixen tudom hogy tele voltak adattal.

(#71954) Dr. Akula válasza m4rk.89 (#71953) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha már GPT-re újrapartíciónáltad, akkor a régi partíciók ugrottak. Ilyenkor recovery programok még látnak rajta ezt-azt, bár tapasztalatom szerint a 23x felülírt, 1000 éves fileokat még simán látják, az épp most törölt, még felül se írtakat meg a világért se, szóval sok reményt nem fűznék a visszaállításhoz, jó ha töredéke meglesz.

Volt már nekem is hogy behülyült a gép, és nem látott rajta semmit, de egy reboot megoldotta, és felfogta hogy ott van az a partíció. Viszont te már túlmentél ezen, így leginkább a keresztvetés marad.

(#71955) King Unique válasza m4rk.89 (#71951) üzenetére


King Unique
titán

"hogy ne törlődjön a tartalmuk?
Beraktam őket és lemezkezelőben új kötetek jöttek létre sajnos."

vs.
"Lemezkezelőben kérdezett, hogy MBR vagy GPT legyen-e és a GPT-t választottam, viszont így nyilván üresnek jelz"

Vagyis nyilván nem a Windows 10 automatikusan, hanem a kedves felhasználó maga törölte a HDD-ket az újrainicializálással... :B

Az olyan lényeges részletek meg nem derültek ki a leírtakból, hogy pl. SATA-n vagy USB-s vannak-e csatlakoztatva a HDD-k, mert az sem mindegy. Ha a SATA / USB vegyítve lett, meg pláne eltérő logikai-fizikai szektormérettel, akkor nem meglepő a tapasztalat jelenség, ahogyan akkor sem, ha magánál a SATA fizikai csatlakozásnál (adat- és tápkábel) van gond.

Ha adatmentés a cél, akkor meg értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni és kipróbálni az ilyenkor javasolt adatmentő programok valamelyikét, annak a témája ez.

[ Szerkesztve ]

(#71956) Simivok válasza Simivok (#71912) üzenetére


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Gondoltam egy kis tapasztalat. Megvettem a WD30EFZX hdd-t, Macrium Reflect segítségével átklónoztam az adatokat. Ami a legfontosabb, hogy megszűnt a susogó hang a gépből, baromi csendes a hdd, mintha nem is lenne a gépben. Ugyanarra a célra használom mint a régit: adatok tárolása, torrent seedelés. Fontos megemlíteni azt is, hogy egyáltalán nem parkol. Eddig teljesen hibátlan, aztán az idő megmondja mennyire lesz megbízható.

Galaxy S23 256GB Cream

(#71957) [Prolixus] válasza Borisz76 (#71945) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Még egy kérdés a set-up kapcsán: ezeket a piaramis formájú akusztikus/hangszigetelő szivacsokat mivel ragasztottad fel a bútor belső felületére? Pár darab sima kétoldalú ragasztó elbírja (pl a tetején lévőt, hogy le ne essen), vagy kell valami speciálisabb ragacs hozzá? (ami lehetőleg nem áldozza be a bútort)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#71958) tibaimp válasza Simivok (#71956) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz az infót! :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71959) Borisz76 válasza [Prolixus] (#71957) üzenetére


Borisz76
veterán

Sima 2 oldalú ragacs...
Persze a plafonon többet hadználtam.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#71960) [Prolixus] válasza Borisz76 (#71959) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Szuper, köszi a megerősítést. :) :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#71961) Frawly


Frawly
veterán

Külső merevlemezt szeretnék venni, de tanácstalan vagyok. 45k körül szánnék rá, de ez rugalmas keret, mehetek vele magasabbra is. Alapvetően elég lenne 4 tera, de az 5 terásakat is néztem, eddig főleg WD Element és WD My Passport. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy nem járnék-e jobban egy külön 3,5 colos belső merevlemezzel, ami saját USB-s házban használnék, vagy nem érdemes ezzel foglalkozni?

Alapvetően extra igényem nincs, nem fontos a gyorsaság, évi néhány alkalommal használnám extra biztonsági mentésként. Lehetőleg nem SMR-os, valamint előny lenne a SED hardveres öntitkosítás, de ezek nem követelmények, csak előnyök lennének. Csak az lenne fontos, hogy megbízható, ismert modell legyen. Ilyen feltételekkel miket tudnátok ajánlani jó vételként?

(#71962) Lauda válasza Frawly (#71961) üzenetére


Lauda
félisten

[link] ;)

My passport 5tb-os verzió nekem bevált. :K

[ Szerkesztve ]

(#71963) King Unique válasza Frawly (#71961) üzenetére


King Unique
titán

Mármint itt max. belső merevlemezre szeretnél ajánlást kérni, mert a gyárilag készre szerelt külsőknek eleve van külön topikja, ahogyan a külső házas megoldásoknak is, lásd a téma összefoglaló végén feltüntetve.

Ha biztosan CMR HDD kell, akkor eleve a 3,5"-os HDD-k opciók, mivel a 2,5"-os típusok pár régebbi sorozat kivételével manapság mind SMR. Ahogyan az említett 2,5"-os WD külső merevlemezek szintén, amelyeknél egyébként az egyes beszámolók alapján nem feltétlen volt panasz írásnál belassulásra (példa).

Ha 3,5" CMR belső HDD kell adattárolásra és elég az 5400 / 5900 RPM, akkor adja magát a szokásos WD Red Plus / Purple és Seagate Skyhawk ajánlás (példa). Az így megvásárolt belső HDD pedig USB-s dokkolóba vagy külső házba tehető és úgy külső HDD-ként használható.

[ Szerkesztve ]

(#71964) Frawly válasza King Unique (#71963) üzenetére


Frawly
veterán

Bocs, benéztem a topikot. Hajlanék a belső felé, ez a WD Red Plus 4 TB-os szimpatikus (WD40EFXZ, 128 MB cache, CMR). Igaz csak 5400 rpm-es, de nekem annyi elég.

Csak a külső házzal vagy dokkolóval szemben vagyok tanácstalan, mert azokat, amiket linkeltél, itt Angliában nem kaphatók. Amik meg igen, azok ilyen bóvli, nevenincs márka, semmit nem tudni róla, Fideco, Orico. Az Orico 2,5 + 3,5 colos meghajtóhelyet fogadó dokk, annyi kiderült róla, hogy JMS561U chipset, UASP-t tud.

[ Szerkesztve ]

(#71965) tibaimp válasza Frawly (#71964) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor nézd meg ezt a topikot a külső házaknak: [link] . Az Összefoglalóját lenyitva, ott tralálható egy óriási táblázat a kapható külső házakról, tapasztalatok, stb. Ott nézz szét, hátha kapható Angliában is egy-egy ajánlott típus.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71966) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Rendeltem újra Aliról egy 3.5"-os beépíthető racket.
Eddig bevált (egy 2TB-os WD RED van benne).
Na most jön a dilemma. 2db 4TB PURPLE-t használok külső házban, semmi bajom velük - kopp-kopp - de erősen gondolkodom, hogy picit több pénzt rászánnék és nem 4TB-ot, hanem 6-ot vennék. A rack a leírás szerint elbírja a 6TB-ot, az a plafon.
1106SS Model, a hivatalos oldalon már 16TB-ot ír.
Ahogy nézem ez a legolcsóbb:
Toshiba P300 3.5 6TB SATA3 (HDWD260UZSVA)
Itt a fórumon a kereső kidobott pár hsz-t, aminél nagyjából csak az SMR okozta lassulást írták, bár ez annyira nem zavarna, mert rámásolom 1x a sorozatot és annyi vagy esetleg p2p. Ez utóbbinál nem tudom mit alakítana, a Purple elég jól bírja és csendes. Ha az SMR-en felül semmi egyéb nyűgje/baja , akkor beneveznék egy ilyenre.
Illetve ami még a sebességnél is fontosabb: van-e olyan halk mint a WD PURPLE? Mert pl. a WD RED nekem van hogy hangos, ill. a P300-as szériánál már többször olvastam, hogy bizony nem a legcsendesebb. Eddig minden szempontból a Purple a legnyerőbb, de az a 10e difi a +2TB-ért meggondolandó. A 4TB Purple olyan 30e.
Vagy esetleg tudtok ajánlani másik HDD-t 40e Ft-rt ami 6TB kapacitású/halk/jól tolerálja a p2p egyszeri írást?
Válaszotokat előre is köszönöm ;)

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#71967) King Unique válasza Roland8622 (#71966) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákerestél itt a topikban a tapasztalatokra, akkor elvileg ezzel a hozzászólással is találkoznod kellett, amiben le van írva, hogy nem feltétlen halk működésű a 6 TB-os P300.

(#71968) Roland8622 válasza King Unique (#71967) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Ezt pont nem olvastam, elnézést :B
HDWD260UZSVA, csak így kerestem rá.
Akkor ez felejtős és marad a 4TB Purple, az bevált eddig is. Még lehet anno te javasoltad a külső házas fórumrészen.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#71969) m4rk.89 válasza King Unique (#71955) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

igen, azt nem írtam le, hogy én kottáztam el 2 S-ATA HDD esetén az inicializálással, nyilván itt sajnos csak az adat visszaállítással fog működni szoftveresen a történtet.

viszont ami továbbra is kérdésem, hogy sima mezei régi SATA és ATA HDD-k esetén ha berakom a gépbe akkor mi a folyamata hogy lássam a régi fájlokat?

(#71970) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jól láttam, hogy hdd-t nem érdemes nagyon használtan venni, mert kb ugyan annyi az ára, mint az újnak? Mármint ha olyat adnak ami nem használt csak kicsivel olcsóbb általában gari nélkül. A használt meg elég lutri? :)

(#71971) tibaimp válasza INGJOKE (#71970) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Inkább a garancia kérdése a lutri. Főleg, hogy sajnos, egyik-másik kisker is szórakozik ezzel, mikor 3 helyett 1-2 évet ad, illetve 5 helyett 3-at.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71972) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv

Limitált a hely és a lehetőségek számomra, de torrent server alá keresnék 2.5" disket, vagy mondjuk külső HDD-t. A WD RED-em öreg, meg csak 1TB,de ha torrentezni akarok rá, valószínűleg hamar kinőném. Abszolúte nincs 2TB CMR 2.5" HDD? Ha nincs, akkor nézek 3.5" külső házat és bele egy 3-4TB WD Blue-t és átadom a VM-nek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71973) tibaimp válasza tasiadam (#71972) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nincs! Ma már az összes, értelmes áron kapható, 2,5 colos HDD SMR-es. Létezik talán CMR 2,5 colban, de az árán SSD-t veszel ugyan akkora kapacitással.

A 3,5 colos belső HDD+külső ház kombó a jó megoldás, már csak azért is, mert a 3,5 colos külső házak külön külső táposak, így biztosabb az áramellátása is a HDD-nek.

A WD Blue (WD40EZAZ, WD60EZAZ) is SMR-es, azzal is óvatosan, ha mindenképpen Blue-t akarsz, akkor győződj meg róla, hogy a WD40EZAX végűt kapod, kevert széria! [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71974) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Jelenleg melyik a legolcsóbb ám megbízható megoldás adattárolásra a 2TB méretben? Kizárólag képeket és videókat tárolok rajtuk. Kettőt is szeretnék venni hogy tükrözzem. Asztali PC, ami megy napi 8-10 órát. Olvastam hogy a Seagate Barracuda elég silány kb 20e Ft-ért. Mi a következő ugrás?

Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#71975) tibaimp válasza SP!T (#71974) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a gond, hogy az ilyen ~17e Ft környéki 2TB-os 3,5 colos HDD mind SMR-es, az nem ajánlott a pár 10MB/sec-ra lecsökkenő másolási műveletek miatt: [link] , de ha ez Téged nem zavar, akkor WD Blue, Toshiba P300. A Toshiba P300 2TB-os változatának létezik CMR-es változata a HDWD120UZSVA és a HDWD120EZSTA, de ezek már alig kaphatóak, így felment az ára.

Vagy kicsit többet rááldozol ~22-23e Ft és veszel 2 TB-os WD20PURZ vagy WD22PURZ, tuti CMR, 3 év gar (a fentiek csak 2 év), halk!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71976) tasiadam válasza tibaimp (#71973) üzenetére


tasiadam
veterán

Hát kb ami van CMR SATA az az 1tb WD RED, más nincs is, egen. Olcsó SSD-t meg nem nagyon szeretnék, mert az is lutri. De lehet, hogy az SMR-t bevállalom, csak félek, hogy betyár lassú lesz, vagy marad a külső házas usb 3.0-n

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71977) [Prolixus] válasza tibaimp (#71975) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem van ilyen Toshiba, 2-is, nagyjából felesleges. Remélem ez még nem minősül hirdetésnek, alapból nem akartam volna vesződni az eladásukkal. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#71978) SP!T válasza tibaimp (#71975) üzenetére


SP!T
addikt

Köszi a választ! Találtam ilyen P300-ast az eMAG-on, szerintem korrekt áron: [link]
Szerintem akkor erre esik a választásom. :) Az előző 1TB-os is P300-as volt (HDWD110UZSVA) és nagyszerűen teszi a dolgát. Igazából csak upgrade miatt kell másik, mert kevés a 2x1TB.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#71979) tibaimp válasza [Prolixus] (#71977) üzenetére


tibaimp
nagyúr

[Prolixus]: Kérdezd meg SP!T kollégát, hogy érdekli-e a téma ;)

tasiadam: SMR-es HDD-re torrentezni? Nem tudom, nem túl bizalom gerjesztő. Azért írtam a 3,5 colos-t és a WD Blue-kat (csak abból is a CMR változatot kapd).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71980) [Prolixus] válasza tibaimp (#71979) üzenetére


[Prolixus]
addikt

A hsz felhívás volt keringőre. :K De köszi, már lebeszéltük.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#71981) hemaka


hemaka
nagyúr

Sziasztok

Asszonynak kéne NAS-ba HDD, 2x2TB-ra lenne szükség neki ahogy nézegettem. Még mindig az összegfoglalóban lévő WD redek az ajánlottak vagy van jobb vétel már azoknál?

Köszi

(#71982) tasiadam válasza hemaka (#71981) üzenetére


tasiadam
veterán

RED, cagy akar a Purple ha jo deal.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71983) tibaimp válasza hemaka (#71981) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De nem a "sima" Red, hanem a Red Plus, vagyis ezek: [link] !

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71984) Orgi válasza hemaka (#71981) üzenetére


Orgi
őstag

Vagy a Seagete párja, az Ironwolf pl.

(#71985) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Bocsi itt off, de ez a topic jobban pörög:

Megjöttek a 6TB-os Purple meghajtók, elkezdtem az egyiket formázni de túl sokáig tartott (nem tudom ez ilyenkor quickformat vagy rendes full format, már nem emlékszem hogy volt-e opció), aztán mivel úgyis NAS-ba lesz ami újraformázza (most csak teszteltem volna), így a cancel fromat gombra mentem a lemezkezelőben.

Az normális hogy ez is egy évezredig tart? Mármint a "cancel format" kivitelezése. Még mindig azt írja hogy "formatting", de közben pörög a kék gyűrű a lemezkezelőben, jobb kikkelni már nem lehet a drive-ra stb. Teljesen unresponsive lett az egész. Most hogyan tovább? :F

A külső rack amiben a drive van, annak a ledje villog, mintha dolgozna, meg néha lehet is hallani a fejet hogy mozog, de most nem tudom hogy ilyenkor meddig kellene várni egyáltalán arra hogy a formázást leállítása befejeződjön.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#71986) Jahno válasza [Prolixus] (#71985) üzenetére


Jahno
őstag

Ha NASba megy akkor max. logikai hibát dob, de lehúzhatod a külső keretet menet közben is és heló.

(#71987) viera


viera
őstag

Filmek tárolására médialejátszóba vennék WD Purple 3,5 merevlemezt.Eddig 2TB-os méretben vettem őket de most feljebb lépnék. 4 vagy 8TB-ban gondolkodok.Ezek nem hangosabbak mert valahol írták,hogy a 8-as már elég zajos tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#71988) Roland8622 válasza viera (#71987) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. A 4TB-os verzióból van 2db-om is külső házban. Sokkal csendesebb mint a pl. a RED. Eddig a legjobban ezzel a WD szériával vagyok megelégedve (volt Green, Blue is.)
A 8TB hangjáról.
Ja amúgy a 8TB árban annyi mintha vennél 2x 4TB-ost. Megjön a beépíthető rack, akkor nekem majd jön a 3.db 4TB.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#71989) viera válasza Roland8622 (#71988) üzenetére


viera
őstag

Köszi :R
Akkor lehet inkább 4TB-os lesz.Meg aztán ha esetleg valami történik vele akkor nem 8TB adat veszik el egyszerre.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#71990) Pokesz007 válasza Roland8622 (#71988) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Milyen külső házba használod? Nekem is ilyen típus van,de valamiért recsego hangja van a gephazba. Kiveszem csendes.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#71991) Roland8622 válasza Pokesz007 (#71990) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia
Ebben van.
Szépen megszaladt az ára most nézem. 2.5éve még 4e Ft-al volt olcsóbb.
Nem lehet, hogy a gépház lemeze pont összhangban "rezeg" a vinyóval?
Nekem a RED csinál néha ilyet. Hiába jóminőségű maga a házam márkája, sajna a ház lemeze nagyon vékony :( és azt sem volt nyerő, hogy a gépházat már számtalanszor szétszedtem és összeraktam.
De ez már részben a külső rack és társai topicba hajaz.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#71992) Pokesz007 válasza Roland8622 (#71991) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi, megnézem ezeket a dolgokat :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#71993) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Mi a véleményetek, PC belsejébe SSD mellett, adattárolásra egy 3,5" HDD mellett vagy helyett lehetséges 2,5" notebook HDD-t is használni?

HDD helyett érdemesebb SSD-ről játékot futtatni?

Az alábbi HDD típusok megbízhatóak?

-Seagate Barracuda 3,5" 1000GB, 7200RPM, 64MB, SATA3
-Seagate Barracuda 3.5" 2TB 7200rpm, 256 MB, SATA3

-Notebook HDD: Seagate Barracuda Pro 2,5" 1TB, 7200rpm, 128MB, SATA 3

(#71994) ANOka válasza Dhampir (#71993) üzenetére


ANOka
őstag

- Lehet, de nem érdemes: manapság mind SMR-es.
- Igen.

[ Szerkesztve ]

(#71995) Dhampir válasza ANOka (#71994) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#71996) tibaimp válasza Dhampir (#71993) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csak példa: a CP2077 játék, ha HDD-ről fut, automatikusan csökkenti az NPC-ket a járdán és az autó, városi forgalmat is, ha SSD-ről fut, ilyen nincs!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71997) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

valaki esetleg meg tudja mondani, hogy melyik a halkabb? (kb mindenféle véleményt olvastam mindegyikről, a nagyon halk-tól egészen az elviselhetetlenül hangos-ig)

Toshiba MG08 Enterprise 16TB (MG08ACA16TE)
Seagate Exos X18 16TB (ST16000NM000J)
Seagate Exos X16 16TB (ST16000NM001G)

illetve esetleg valaki meg tudja mondani, hogy az alábbi winyókhoz képest a fentiek mennyire hangosak?

Seagate IronWolf 6TB (ST6000VN001)
Toshiba 3TB (DT01ACA300)

előre is köszi a segítséget! :R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#71998) tibaimp válasza K1LLMy53Lf (#71997) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Konkrétan nekem van egy Toshiba 16TB-os, mint amit írtál is. Totál csendes!
Illetve van itteni vélemény még szintén az MG szériáról: [link] , [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71999) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

2 épített NAS-om van, amit felszámolok és veszek egy Synology DS923+/DS423+ NAS-t.
Épített NAS-ban évek óta 6-4-2TB-os HDD-et használok nagy megelégedéssel letöltésre és adattárolásra.
Most Synology esetén RAID5-öt fogok használni, viszont kérdésem az lenne, hogy mennyire ajálott Purple RAID5-re?
Merevlemezeket csak 5400/5900-as típust néztem 7200-as nem indokolt hogy vegyek átlag felhasználásra, illetve hangosabbak is.

Amiket nézegettem :(ebből ugye 3db-ot kellene vennem, sima RED széria SMR miatt hagyagolom)
6TB:
WD Purple 6TB 3.5" 5400rpm 256MB SATA WD63PURZ - 50k
Seagate IronWolf NAS 3.5 6TB 5400rpm 256MB SATA3 (ST6000VN001) - 56/65k
WD Red Plus 6TB 3.5" 5400rpm 256MB SATA WD60EFPX - 59k

8TB:
Western Digital Red Plus 3.5 8TB 256MB SATA (WD80EFZZ) - 68k
Western Digital WD Purple 3.5 8TB 5640rpm 128MB SATA3 (WD84PURZ) - 65k
Seagete Ironwolf 8ZB ST8000VN002 : Ez valami horror 80-100k ha minden igaz

Ez azért kérdezem, mert ha Purple RAID5-re nem ajánlott, akkor kisebb ráfordítással vennék RED Plus 8TB-os merevlemezeket.

Váalszokat előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#72000) KROK640 válasza Dhampir (#71993) üzenetére


KROK640
veterán

Természetesen lehet, de én 2,5"-ös winyót nem használnék ha úgyis a gépházban tartom, mert a kisebb méret és fogyasztás nem jön annyir ki, ellenben drágább és lassabb.
SSD és a HDD kombinálható, nekem pl két SSD (M2 + SATA 2 ) és 2HDD van a gépemben :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.