Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) tibaimp válasza Celithrandi (#71350) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor a Purple valóban nem parkol, a Red viszont igen! Melyik fajta Red-ek?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71352) Celithrandi válasza tibaimp (#71351) üzenetére


Celithrandi
addikt

aktívan nekem most egy 80EFAX van bent és mellette 3 purple.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71353) tibaimp válasza Celithrandi (#71352) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez a régebbi modell, már vagy ~4 éve kapható. OK, köszi.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71354) Rowon válasza Celithrandi (#71350) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi, hogy ezt megosztottad! Most tervezek venni purple vinyókat, csak még várok a BF-re.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71355) Celithrandi válasza tibaimp (#71353) üzenetére


Celithrandi
addikt

igen, megnéztem. 2018.12. hóban vettem. 634nap, 12200 indítás, 100% kondi.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71356) Celithrandi válasza Rowon (#71354) üzenetére


Celithrandi
addikt

új kell vagy használt? :) Én tervezek nagyobbra váltani, így szívesen megválok a 6TB vagy 8TB purpletől vagy akár mindkettőtől. A 10es marad :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71357) Rowon válasza Celithrandi (#71356) üzenetére


Rowon
veterán

Új kell. :) Én sima adatmentésre akarom használni, nem kamerarendszerbe menne. Ár-érték arányban jobbnak találom, mint a WD Blue-t és árban sem vészesen drágább. Max 2 TB-ben gondolkodom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71358) Celithrandi válasza Rowon (#71357) üzenetére


Celithrandi
addikt

nekem ezek a gépemben vannak, a kamerárandszerbe csak egy 500gigás van, azt is kellene cserélnem 1TB re. Mentésre jó szvsz a használt is, de nem beszéllek rá :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71359) Rowon


Rowon
veterán

72%-os kondíció mennyire gáz? [link] Ezer év + egy napos Samsung HDD, HD080HJ/P, 80 giga tárhely, érzékeny adatot nem tárolok rajta, csak programtelepítőket meg oprendszer iso-kat pakolgatok rá. Arra még jó. Szeretem szegénykét, halkan dolgozik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71360) tibaimp válasza Rowon (#71359) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is volt egy Samsung 250GB-os HDD-m nem gyenge 16%-os kondícióval. Évekig így ment, de olyan lassú volt, így a "kukában" végezte...
Ez is olyan, ott Nálad, hogy lehet még évekig elmegy így, de az is lehet, hogy holnap keksz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71361) Celithrandi válasza Rowon (#71359) üzenetére


Celithrandi
addikt

Ha stagnál akkor elmehet, de tapasztalatom szerint a legtöbb esetben ami ma 72% az holnap 50% holnap után 10% és vége. De pl linuxos kolléga játszotta azt, hogy gyűjtötte a badsectoros winyókat, szépen kikommentelte a badsectoros részeket belőle linux alatt és azokat használta évekig nagy megelégedéssel :) Igaz ez volt vagy 20 éve.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71362) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Merevlemeznek jobb az, ha nem áll le? Most gondolkoztam el azon, hogy a Win10 energiakezelőjében beállítottam, hogy 1 perc üresjárat után kapcsoljon le a merevlemez. Egy óra alatt azért 3x újra bekapcsol.

Jobb lenne csak simán hagyni futni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71363) tibaimp válasza Rowon (#71362) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én kikapcsolom az Energiagazdálkodásban a HDD leállását, ez az első lépésem Win telepítés után! 0 értéket írj be, akkor lesz "soha" az érték.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71364) Rowon válasza tibaimp (#71363) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71365) Celithrandi válasza tibaimp (#71363) üzenetére


Celithrandi
addikt

Arra nincs tipped, hogy azt hogy lehet megoldani, hogy ne kapcsolgassa be a lekapcsolt winyókat a gép amikor nem történik semmi? Nekem van hogy 7/24-be megy a gépem és nincs szükség az adattároló winyók porgetésére és rendszeresen hallom hogy fel-felpörhgeti őket az éjjel közepén amikor nincs velük semmi dolga.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71366) Rowon válasza Celithrandi (#71365) üzenetére


Rowon
veterán

Végigcsináltam ezt: [link] . Ugyanúgy bekapcsolnak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71367) Celithrandi válasza Rowon (#71366) üzenetére


Celithrandi
addikt

én már mindent próbáltam, ha pedig azt állítom be, hogy 30perc után kapcsoljanak le akkor le se kapcsolnak.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71368) tibaimp válasza Celithrandi (#71365) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én erre annó belső mobil rack-et használtam, vagyis a HDD-t fizikálisan kikapcsoltam, így tuti nem fér hozzá a Win, majd mikor kellett, bekapcsoltam. Nem tudok olyat, hogy a Win ne piszkálná, ha látja!
Ma már normális belső rack-et, most így hirtelen, nem is tudok mondani

Esetleg tedd külső 3,5 colos rack-be, azon is van fizikális billenő kapcsoló, de állandóra be lehet dugva USB-re és konnektorba, így egyből elérhető, mikor kell, lekapcsolható, mikor nem kell. Jobb tippem nincs.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71369) Celithrandi válasza tibaimp (#71368) üzenetére


Celithrandi
addikt

ez sajnos nem játszik, akkor kapcsolgassa csak :(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71370) tibaimp válasza Celithrandi (#71369) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor valami 5.25" belső rack? (mármint házon belüli)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71371) Celithrandi válasza tibaimp (#71370) üzenetére


Celithrandi
addikt

nem játszik semmi olyan amit manuálisan kell kapcsolgatni, ez még a 90-es években elment, de én ma már nem mókolok :) Ha kapcsolgatja akkor kapcsolgatja, ha szoftveresen nem lehet mit csinálni ezzel a szar winnel, a monitorjaimat se tudja rendesen kezelni pedig azt ígérték a win11 re végre kijavítják ezt a teljesen alap dolgot.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71372) tibaimp válasza Celithrandi (#71371) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! :K

Még egy tippem van, de ezt nem próbáltam, csak most ugrott be, utána kell nézned:
Ha jól emlékszem az újabb lapokon a SATA portok beállíthatók a BIOS-ban hot-swap-re, így szerintem a win-el is el tudod távolítani az Eszközkezelőből a HDD-ket, így nem jelenik meg betűs meghajtóként, és lehet hogy kikapcsolja, nem piszkálja azokat. Azt, hogy hogyan lehet visszakapcsolni, most így nem tudom, mint írtam, nem próbáltam, csak most beugrott ez.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71373) Celithrandi válasza tibaimp (#71372) üzenetére


Celithrandi
addikt

ilyesmikkel lehet mókolni, de én azt szeretem egy számítógépben, hogy ha beállítok valamit akkor azt csinálja amit kértem, mindezt magától, nem én csinálom helyette :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#71374) tibaimp válasza Celithrandi (#71373) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, több tippem nincs, akkor passz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71375) Rowon válasza tibaimp (#71370) üzenetére


Rowon
veterán

Láttam 2010-es évek elején 5,25" slotba beépíthető előlapi (front) panelt. 5 v. 6 hdd-t lehetett rákötni sorban és mindegyik hdd-nek volt egy gombja. Ha benyomtad a gombot, akkor az adott hdd lekapcsolt. Nem tudom ma van-e még ilyen.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71376) tibaimp válasza Rowon (#71375) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem tudok róla, hogy manapság lenne ilyen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71377) Rowon válasza tibaimp (#71376) üzenetére


Rowon
veterán

Kíváncsiságból rákerestem. :D Amazonon találtam. [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71378) tibaimp válasza Rowon (#71377) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én erre tuti nem kötnék rá semmit, főleg nem HDD-t. Akkor már inkább egy megbízható külső ház, vagy dokkoló.

Minden esetre érdekes.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71379) Jahno válasza tibaimp (#71376) üzenetére


Jahno
őstag

Pfejj, pár hete dobáltam ki, de annak nagy részéhez vezérlő is kellett, akkoriban meg nem volt annyi SATA az alaplapon, meg persze táp. Talán még eszembe jut a gyártó, csak ilyeneket csinált, volt külső házam is, évekig nem sikerült eladnom.

(#71380) tibaimp válasza Jahno (#71379) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Coolink vagy hasonló lehetett az gyártott elég jó külső/belső házakat. Én még jó időben eladtam ezeket, mivel egy részük még IDE-s volt a belseje, de gyorsan elvitték.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71381) Dr. Akula válasza Celithrandi (#71365) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem kapcsolgatja. A fejparkoltatás az más dolog, attól még áram alatt van. BIOS-ban AHCI-ra konfigolva ugyanúgy tudod hotswapolni mint egy pendriveot, de ha leállítod, nem "jön vissza", csak ha fizikailag is lehúzod a kábelről meg vissza.

(#71382) csita


csita
csendes tag

Üdv. Új hdd-t szeretnék venni adattárolás céljára, szempont, hogy minél halkabb legyen. A rendszerem win 10 ami ssd-ről megy. Egy 4 TB-os wd-t gondoltam viszont nem tudom eldönteni, hogy melyik szín legyen. A Blue-ról itt rosszakat olvasok, az smr miatt. A purple-ről viszont azt írják itt, hogy nem ajánlott pc-be mivel megfigyelő rendszerekhez lett kifejlesztve. A red pro pedig NAS-ba lett kifejlesztve és ahogy olvasom többen írták itt a prohardveren, hogy parkolgat, amit szintén nem szeretnék. Amin még fennakadok az, hogy a linkelt oldalon is kifejezetten ajánlják, hogy minden wd meghajtót a gyártó által meghatározott célra érdemes használni. Erről mi itt a vélemény? És még egy kérdés, ha 4 TB-os hdd-t veszek felismeri az egészet a win 10- vagy particionálnom kell?

(#71383) ANOka válasza csita (#71382) üzenetére


ANOka
őstag

Purple!

(#71384) whatnot


whatnot
őstag

Van egy WD80EFBX egy NAS-ban, előbb-utóbb kéne mellé egy társ tükörnek.
Azt nézem, hogy ez most 100e Ft, miközben a WD80EFZZ 81e.
Mi a különbség? Rakhatom-e nyugodtan a kettőt tükörbe vagy jobb inkább, ha ugyanaz a modell mindkettő?

(#71385) Dr. Akula válasza csita (#71382) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mit értesz adattárolás alatt? A polcon figyel és csak addig kötöd a gépre amíg rámásolsz, vagy folyamatosan ott pörög a gépben, és várja hogy mikor haljon be az adatokkal együtt? Előbbi esetben WD Purple (a legolcsóbb ami még nem vállalhatatlan), utóbbi esetben WD Gold (+imádkozás). :) A Blue az tényleg a legalja, átnevezett Green + ami maradt a régi Blueból.

"A purple-ről viszont azt írják itt, hogy nem ajánlott pc-be mivel megfigyelő rendszerekhez lett kifejlesztve"

Jó az torrentre is. De ezt csak egy haveromtól tudom. :D

"És még egy kérdés, ha 4 TB-os hdd-t veszek felismeri az egészet a win 10- vagy particionálnom kell?"

Látja egyben még a jóval nagyobbakat is. Ma már nem indokolja semmi hogy elavult MBR-re formázzon valaki vinyót, a GPT-vel meg nincs ilyen probléma. Pontosabban az MBR is csak a default 512 byte sectorméret mellett találkozik a 2TB méretlimittel, azt növelve lehet fölé is menni, de minek ilyennel szórakozni ha van megoldás (GPT)?

(#71386) Jahno válasza Dr. Akula (#71385) üzenetére


Jahno
őstag

Ha átnevezett green akkor azok nálam pont jól mennek, érdemes megvenni.

(#71387) Dr. Akula válasza Jahno (#71386) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Adjak egy 2 terásat, ami újonnan véve csak 2 hétig élt? :)

(#71388) tibaimp válasza whatnot (#71384) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Itt, ha megnézed [link] a WD80EFZZ 5640rpm-es, míg a régebbi WD80EFBX 7200-as!
Én emitt nem tenném egybe.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71389) Rowon válasza Dr. Akula (#71385) üzenetére


Rowon
veterán

Purple-lel kapcsolatban a napokban írt valaki pozitív véleményt. Másik kolléga a házas topicban írta azt hiszem, hogy évek óta purple megy neki a gépben és elégedett vele.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71390) tibaimp válasza csita (#71382) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ahogy írták a többiek, mehet a WD Purple erre a célra is. Normál HDD-ként is használható PC-ben, semmi extra. Többet is hoztam már haveroknak 2-8TB méretben, semmi gond velük. Kifejezetten halk, saját tapasztalat is illetve pár itteni visszaigazolás: [link] [link] , olcsóbb, 3 év gar, CMR, nem parkol!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71391) Rowon válasza tibaimp (#71390) üzenetére


Rowon
veterán

Mondjuk Én ennek a műszaki hátterét nem vágom, csak elképzelni tudom, hogy egy kamerarendszerbe szánt meghajtó az a nap 24 órájában is mehet és egy ilyen meghajtóra 3 év garanciát vállalni... akkor olyan nagyon rossz termék nem lehet. Nyilván van jobb is, de ár-érték arányban jó ez.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71392) tibaimp válasza Rowon (#71391) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez kb. így is van. Mondjuk az "igazi" Enterprise HDD-khez képes szerény a tudása, de ezt tükrözi az ára is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71393) csita válasza Dr. Akula (#71385) üzenetére


csita
csendes tag

A gépben lenne elhelyezve a hdd, hogy bármikor hozzá tudjak férni az adatokhoz, de különösebben nem sokat használom, néha menne róla torrent is, de a rendszer és a programok az ssd-ről futnak.
Amit nem értek, hogy ha a Blue ennyire vállalhatatlan akkor a wd miért ezt a szériát szánja napi átlag pc-s használatra? Ha pedig a Purple ennyire egy bevált és megfelelő hdd ilyen feladatra is akkor a wd miért nem ajánlja erre és miért csak kifejezetten videós megfigyelő rendszerekhez ajánlja? Továbbá más külföldi oldalakon miért a wd által is ajánlott felhasználásról szóló vélemény alakult ki a felhasználók körében. Nem kötekedni akarok, csak nem értem mi áll a dolgok mögött. Egyébként köszi a válaszokat.

(#71394) ricsip válasza csita (#71393) üzenetére


ricsip
addikt

Mi sem értjük (tényleg nem). A wd meg amúgy egy sunyi hazug undorító amerikai görény cég, pl. az smr hazudozós, bagatellizálós simlijüket pár éve azóta se felejtették el a vásárlóik

-

(#71395) whatnot válasza tibaimp (#71388) üzenetére


whatnot
őstag

Olvastam valahol.
Hát, remek. Az EFBX 20ezerrel lett drágább...

(#71396) tibaimp válasza whatnot (#71395) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Esetleg kérdezz rá a WD support-jánál, hátha válaszolnak, egy próbát megér!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71397) ricsip válasza tibaimp (#71396) üzenetére


ricsip
addikt

Én tettem próbát pár hónapja, és totálisan felesleges: fullosan idióta hülyéket alkalmaznak a wd support-nál (mint mára minden nagycégnél a világon), és semnire nem fognak válaszolni ami nem sablon-neszesemmi válasszal letudható. :(((

-

(#71398) csita


csita
csendes tag

Van valakinek tapasztalata ezzel a hdd-vel normál PC-ben használva, adattárolásra?
-WD Red Plus 4 TB 5400rpm SATA3 128MB EFZX
Mennyire hangos, milyen gyakran parkoltatja a fejet és mennyire zavaró ez?
A Purple-el kapcsolatban továbbra is kételyeim vannak, mivel több fórumon sem ajánlják PC-be, A Red Plus mennyivel jobb vagy rosszabb nála?

(#71399) Rowon válasza ricsip (#71397) üzenetére


Rowon
veterán

Nagy cégekről jut eszembe... anno pár éve a gép újraindításakor az AMD szoftver folyamatosan valami hiányzó .dll hibát írt ki. Írtam a supportnak, aki válaszolt (copy+paste) egy A4-es oldalnyi szöveggel. Egyik tippje sem segített, újra kellett húzni a Winf0st. Ennyit a supportról.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71400) Jahno válasza Rowon (#71399) üzenetére


Jahno
őstag

Ha a levélben is Winfosoztál, akkor főleg.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.