Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) Grut válasza Lauda (#71750) üzenetére


Grut
csendes újonc

Ebből indultam ki.

[ Szerkesztve ]

(#71752) Jahno válasza Grut (#71751) üzenetére


Jahno
őstag

Az a baj, hogy ezek nekem nem garis cserék csak szopás a postaköltséggel meg mindennel és még jó lemezt sem kapsz

(#71753) Lauda válasza Grut (#71751) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben nincs szó olyasmiről, amit kommenteltél.

(#71754) Shamli86


Shamli86
tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani olyan winyót számitógépbe normál használatra (filmek stb.) ami halk? 4Tb. A válaszokat előre is köszönöm!

(#71755) Lauda válasza Shamli86 (#71754) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Például a WD42PURZ, WD40EFZX.

(#71756) Shamli86 válasza Lauda (#71755) üzenetére


Shamli86
tag

Köszi

(#71757) Grut válasza Shamli86 (#71754) üzenetére


Grut
csendes újonc

Szia!
Tudom neked ajánlani még a Seagate Skyhawk sorozatát.
5900rpm-es. Nekem volt 3 is a gépben, vegyesen 3-4-6 terás.

[ Szerkesztve ]

(#71758) tibaimp válasza Grut (#71757) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Csak a most kapható Skyhawk-okkal vigyázni kell, oda kell figyelni, mert SMR-CMR szinten kevert széria lett [link] , szóval nem mindegy mit vesz az ember!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71759) Shamli86


Shamli86
tag

4TB WD Blue SATA3 HDD 256MB - WD40EZAZ
Erről vélemény?

(#71760) Lauda válasza Shamli86 (#71759) üzenetére


Lauda
félisten

SMR rögzítést használ, emiatt nem ajánlott.

(#71761) Shamli86 válasza Lauda (#71760) üzenetére


Shamli86
tag

Kékbe van olyan ami nem SMR használ?

(#71762) Lauda válasza Shamli86 (#71761) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, a WD40EZAX. A blue vinyókra csak két év a gyártói garancia, az általam ajánlottakra 3 év.

(#71763) Shamli86 válasza Lauda (#71762) üzenetére


Shamli86
tag

Köszi

(#71764) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

4..6TB-os HDD-t kersek, ami majd menne külső hdd keretbe és leginkább nagy méretű filmek tárolására használnám. Erre már most is van egy külső 4TB hdd-m, de 5900rpm-es Seagate Barracuda 64MB cache mellett, és kegyetlen hosszú, 8..16 órás töredezettségmentesítési ciklusai vannak 3.5TB adat mellett. :Y Ezt ráadásul muszáj megcsinálnom, mert a TV amihez használom az nagyon érzékeny 4K filmek esetén a töredezettségre, konkrétan megáll a TV(k) szoftvere lejátszás közben, ha ilyen gond van...

Szóval valamilyen 7200-as rpm-es hdd-t keresek erre a célra, de látom manapság már 256MB cache-el is gyártják őket a mostanra szokásos 128MB mellett. Azt viszont nem tudom, hogy töredezettség mentesítés közben használja-e ezt a cache-t a hdd. Mert ha nem, akkor elnézve az árakat, talán egy Seagate Surveillance 3.5 6TB 7200rpm 128MB SATA3 (ST6000VX0001) lenne jó megoldás.
Nem érdekes a 0/24 üzem, alkalmai használatban lenne.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71765) Lauda válasza CPT.Pirk (#71764) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A linkelt hdd megfelel a célra.

(#71766) CPT.Pirk válasza Lauda (#71765) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kivéve, hogy a valóságban nem 7200-as az a HDD hanem 5900-as, rosszul írják. A hülye Seagate adatlapok meg szériánként eltérőek, hogy mit nem tartalmaznak...

Szóval ebben az árkategóriában csak a 4TB játszik, ott van 7200-as hdd. A Seagate IronWolf Pro 3.5 4TB 7200rpm 256MB SATA3 (ST4000NE001) Ez egy elég fasza hdd, csak hát 50k...

Lehet az is megoldás per pillanat, ha particionálom a mostanit 4 részre és akkor alkalmankként nem kellene akkora partíciót töredezettség mentesítenem. Csak hát azt meg kezelni macera... Meg létrehozni se valami gyors dolog. :U

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71767) Lauda válasza CPT.Pirk (#71766) üzenetére


Lauda
félisten

Nem írtam, hogy 7200-es, csak hogy megfelel a célra. Én wd mypassportot használok külső vinyónak 5tb-os méretben. Csendes, gyors, nem melegszik, nem reszel, teszi a dolgát.

7200-as fordulatú vinyót nem fogsz tudni olcsóbban venni. Véleményem szerint teljesen felesleges is. A filmek akadozása nincsen semmilyen összefüggésben a fordulatszámmal.

[ Szerkesztve ]

(#71768) CPT.Pirk válasza Lauda (#71767) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én írtam a 7200-at mert ha valóban annyi lenne ahogy a webshopok írják, akkor megérné megvenni de sajnos nem olyan.

Természetesen nem az rpm tehet az akadozásról, arról a töredezettség tehet. De nem is akadozásról van szó, hanem arról, hogy konkrétan megáll a TV szoftvere és egyedül lekapcsolni lehet. Miután végigmegy a defrag, utána meg gyönyörűen játssza ugyanazt a fájlt.

Mikor először csináltam a töredezettségmentesítést, akkor csaknem 10 óra volt, 3TB adat mellett. Kezdetben nem volt a töredezettség gond, de ahogy telt meg a cucc meg közben töröltem le már nem kellő dolgokat, szépen romlott a helyzet. Ráadásul már nem használok Windowst, de a szerencsétlen ntfs fájlrendszert csak az alól lehet töredezettség mentesíteni, így ilyenkor x órát foglalt a gép. Tegnap is itt hagytam éjszakára a gépet dolgozni, de reggelre még nem végzett... Ezért gondolkodom egy normális 7200-as hdd-ben, ahol egy kicsit gyorsabb lenne a defrag.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71769) Lauda válasza CPT.Pirk (#71768) üzenetére


Lauda
félisten

Nem írtál modellszámot, lehet smr rögzítésű vinyó és amiatt rendezkedik. Én már vagy 20 éve nem töredezettségmentesítek. Kb 10-15 éve még volt , hogy egyik vinyóról átmásoltam a másik üres lemezre, majd vissza. Ez gyorsabban megvolt, mintha a vinyó maga végezte volna a töredezettségmentesítést, az eredmény pedig ugyanaz lett. Már nagyon rég nem foglalkozom ilyesmivel. A külső usb-s vinyóimról játszott filmek sem röcögnek soha. Eleve a 4k filmnek is bőven elég, ha 8-10mb/s-al tudja folyamatosan olvasni a fájlt. Ha az a vinyód erre sem képes, akkor ott valami nagy gáz lehet.

[ Szerkesztve ]

(#71770) CPT.Pirk válasza Lauda (#71769) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez egy Seagate Backup+ Hub BK, benne ST4000DM005-2DP166 hdd, amiről itt van adatlap: [link]. Amúgy a normál írási és olvasási adatokat hozza, azzal nincs gond.

Ez a töredezettség dolog a 3TB adatot elérve kezdett jelentkezni. Mondjuk mivel nem Windows alatt másolok rá, így az elképzelhető, hogy a szokásosnál jobban töredezik.

Most egy consolidate free space-t futtatok reggel óta, az estére meglesz. Utána valszeg jobb lesz a helyzet egy következő valami rámásolásánál.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71771) Lauda válasza CPT.Pirk (#71770) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! Itt azt találtam, hogy smr rögzítést használ. Lehet nálad egyszerre jelentkezett az smr miatti rendezkedés, illetve a töredezettség, amiatt nem tudod nézni rajta megfelelően a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#71772) tibaimp válasza CPT.Pirk (#71770) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem kell nekiugrani Lauda kollégának, mint hülyegyerek az anyjának, mert igaza van. Ez bizony SMR rögzítésű HDD lesz, ami cumi...azért szívsz vele mert az itteni teszt szerint pár 10MB/sec is lehet a sebessége az SMR rögzítési technológia miatt... [link] , [link]

Amúgy 8TB alatt kb. minden HDD ~5400-as, kivéve a PRO és Entrerprise HDD-ket.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71773) CPT.Pirk válasza tibaimp (#71772) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekiugrani? Ez most komoly? :F Ne má...

Egyébként ez az SMR dolog hátránya ha jól értem, a rámásolásnál jelentkezne, nem a visszaolvasásnál. Viszont nekem a rámásolásnál sosem volt gondom, az gyorsan ment.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71774) mergesmate


mergesmate
tag

Sziasztok!

Itteni ajánlások/vélemények alapján vettem a NAS-omba WD Red Plus 6 TB-os (WD60EFZX) HDD-ket.
Tökéletesen működnek minden szép és jó, kivéve a hangjukat.

Az előző 3 TB-os WD (WD30PURX) HDD-k után (számomra, meg a család számára is) nagyon hangos a RED Plus, úgyhogy szeretném lecserélni egy halkabb 6 TB-os, esetleg 8 TB-os verzióra.

Van esetleg valakinek tapasztalata zajosság szempontjából ilyen méretű HDD-nél, vagy ekkora méretben már mindegyik ilyen "kerregős, darálós" hangú?

Egyelőre a WD63PURZ-t néztem ki helyette, de nem tudom hogy mennyivel lenne csendesebb, megérheti-e esetleg lecserélni.

Xiaomi 13

(#71775) bolic válasza mergesmate (#71774) üzenetére


bolic
őstag

Egy kis sztorit írok neked a régmúltbeli történetből, uzsoki utcai kórkázban van egy szerver gép, nagyon régi DOS-os volt az operációs rendszer, képernyőn azt rá van írva vastagon közepén az INDEXELÉS szöveg, gondolom átrendezi a HDD-en a bejövő tegnapi feldolgozott rekordokat stb., de úgy kalapál a HDD seekelése, mintha légkalapáccsal ütöget meg a HDD-et, érzem a fapadlón keresztül, mivel siket vagyok, így éreztem hogy brutálisan nagyon hangos!!!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#71776) mergesmate válasza bolic (#71775) üzenetére


mergesmate
tag

Ha simán kitenném a padlóra a vinyókat, akkor lehet, hogy hasonló lenne itt is a helyzet :D

Nekem az egyik árukeresős vélemény volt eleinte vicces és túlzó ezzel a HDD-vel kapcsolatban, de most már teljesen egyetértek vele:

"Hátrányok
6Tb-os WD-m még nem volt eddig csak 2, 3 és 4Tb-os. Ebbe egy "morzekód generátor" van beépítve úgy "kerreg".
Ha valaki emlékszik még az MFM-es winchesterekre... na ez hozza a szintet.."

Xiaomi 13

(#71777) tibaimp válasza mergesmate (#71774) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a gond, hogy ez a hangosság/ nem hangosság kérdése, erősen szubjektív! Itteni tapasztalatok szerint, sokan állítják, hogy pont a WD Red Plus halk, csak példa: [link] , [link] .
A Purple széria még halkabb, de hogy számodra megfelelő lesz-e, azt így nem lehet tudni előre. Itteni tapasztalat Purple-ra: [link] , [link]
Remélem segít dönteni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71778) mergesmate válasza tibaimp (#71777) üzenetére


mergesmate
tag

Köszönöm, megrendeltem a 6TB-os Purple-t.

Xiaomi 13

(#71779) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Beszereztem egy 8 TB-os WD Red Plus HDD-t (WD80EFBX). Agyaltam rajta, hogy legyen új, de 4 TB-os 36e Ft-ért (WD40EFZX), vagy használt, de 8 TB-os 45e Ft-ért, végül utóbbi lett, reméljük beválik.

A HDD eddig is NAS-ben volt, ezután is ott lesz. HDD Sentinel alapján 100/100, összesen 68 alkalommal indult és nem egészen 1 év az üzemideje, 338 nap.

Megnéztem a parkolási adatokat:

409 darab, nekem nem tűnik vészesnek. Érdemes mókolni a parkolással (úgy tudom az újabbakban már nem lehet annyira belenyúlni, csak HDD Sentinelben gátolni), vagy jó lesz ez így?

(#71780) tibaimp válasza Qtya123 (#71779) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem piszkálnám!
Szerintem a parkolás akkor gond, mikor ilyet látni, ezt a régi WD20EARS 2TB WD Green-em produkálja (ma már csak külső házban használom, mint 2. offline mentést, így annyira nem izgat):

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71781) Qtya123 válasza tibaimp (#71780) üzenetére


Qtya123
őstag

Rendben, akkor hagyom.

Amúgy egy dologgal nem számoltam, hogy a 7200 RPM az nem 5400 RPM... :DDD
A NAS ideiglenesen egy WD10PURZ HDD-vel üzemelt és a nappaliban egy ilyen szekrény felső, nyitott részébe tettem: [kép]

Jó is volt, nem volt vele hangos. De ahogy beüzemeltem ezt a batár WD80EFBX típust, már sok lett. Egyrészt ugye magasabb frekvencián adja a hangot a magas fordulat miatt, másrészt hiába áll gumi lábakon a NAS, ennek a rezgését már nem tudja annyira csillapítani. A szekrény tetején lévő 40x40-es terrárium tetejére téve a kezem éreztem az üveglapon a rezonanciát.

A csend, valamint a terráriumban élő jószág nyugalma érdekében betettem alulra a zárható részbe, valamint kénytelen voltam öntapadós szivacs csíkokat ragasztani a NAS lábaira, hogy a rezonanciát ne vigye tovább. Így most jó, remélem melegedni nem fog. Egyelőre csak 2 fokkal magasabb a hőmérséklete, mint a WD10PURZ-nek (35 vs. 37 Celsius).

[ Szerkesztve ]

(#71782) tibaimp válasza Qtya123 (#71781) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, helyes!
Az a 35-37 °C semmi. Majd nyáron kell nézni, ne felejtsd el, mikor meleg lesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71783) Qtya123 válasza tibaimp (#71782) üzenetére


Qtya123
őstag

Milyen hőmérsékletig lehet rá azt mondani, hogy még nem gond? 50 Celsius?

(#71784) tibaimp válasza Qtya123 (#71783) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem merném annyin járatni! Olyan 45-47°C körül max.
Most néztem, nálam a WD Black-ek max hőmérséklete 47°C volt, de mondjuk nálam egy nagy 20cm-es venti adja nekik telibe. Emlékszek, mikor megvettem és teszteltem, akkor volt ennyi a hőfok, amúgy nem jellemző.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71785) Qtya123 válasza tibaimp (#71784) üzenetére


Qtya123
őstag

Közben kiderült, hogy rosszat néztem. A NAS rendszerhőmérséklete a 35-37 °C.

A HDD hőmérséklete 48 °C. Akkor, ha ki van nyitva a szekrény ajtaja....
(amúgy HDD Sentinelben a legmagasabb hőfoknak 61 °C-t ír. Az nem nálam volt, szóval úgy néz ki régebben sem éppen hűvös környezetben volt.

(#71786) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Van egy régi mATX házam, amiben 2 db 3,5" merevlemeznek van hely, az is függőleges helyzetben. Elvileg ez tudtommal nem gond, a lényeg, hogy stabilan rögzítve legyenek a meghajtók.

Viszont, fém a fémmel érintkezik, és rezonál, ami hosszabb távon tudtommal nem túl egeszséges. Arra gondoltam, hogy 1 mm vastag filcből vágnék ki alátéteket a ház és a merevlemez közé plusz a ház és a csavarfej közé is. Szerintetek ennek lehet-e értelme? Filc pár száz forintos tétel, ezért gondoltam erre a gumírozott hdd tálca helyett.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71787) Angie™ válasza Rowon (#71786) üzenetére


Angie™
addikt

Biztosan tud valamennyit csillapítani...

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#71788) Rowon


Rowon
veterán

Megosztanám a tapasztalataimat, vettem használtan egy WD10PURZ-t (egészen pontosan WD10PURZ-85U8XY0), most futtatok rajta egy bővített öntesztet, laza 2,5 óra lesz. Elöljáróban, amit tudok róla írni, hogy halk. Nyilván egy alap hangot lehet hallani a háttérben, de ez fing a régebbi merevlemezekhez képest. Ha lent van a házban lábnál, szinte nem is hallod. Egyenlőre a hotswapba raktam be, egy zajcsillapított HDD tálcában a ventilátorok szerintem el is nyomják a hangját.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71789) Lauda válasza Rowon (#71786) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Sok értelmét nem látom. Olyasmi megoldás kellene, aminél a csavarokat gumiágy tartja és azon is fekszenek fel. Nekem a CM HAF 932-ben voltak/vannak így rögzítve a hdd tartók. Valami hasonlót beszerezni esetleg: [link] Érdemes elolvasni a kérdésre kapott hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#71790) Angie™


Angie™
addikt

Sajnos én nem vagyok nagyon boldog az új WD42PURZ-vel. Írás/olvasás közben, sokkal hangosabb mint a régi WD40PURZ. Pedig a WD adatlapja alapján halkabb. Nem tudom ezt hogyan számolták ki. Értem én, hogy gyorsabb, meg nagyobb cache.. csak :U

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#71791) tibaimp válasza Rowon (#71788) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Rowon: Köszi az infót.

Mushu™: ez viszont érdekes. Ezt a véleményt is kösz.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71792) Rowon válasza tibaimp (#71791) üzenetére


Rowon
veterán

Igazán nincs mit! :R Mellesleg megjegyzem... manapság már 1 tera tárhely sem túl sok. Visszagondolva 2012-re, az 1 terát nem tudtam telepakolni. Most mi az 1 tera? 10 bluray minőségű film, vagy 7-8 nagyobb AAA játék? Iszonyat. Amikor megláttam a neten ma egy ilyen buildet csak mosolyogtam, hogy minek ennyi merevlemez. Most már értem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71793) Angie™ válasza tibaimp (#71791) üzenetére


Angie™
addikt

Mintha egy teljesen másik winchester lenne. Nem gondoltam, hogy ekkora különbség lesz a kettő között. :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#71794) tibaimp válasza Rowon (#71792) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nemrég vettem egy 16TB-os Toshiba MG-t a meglévő HDD parkom mellé. Szóval igen, elég sok tárhely kell ma már.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#71795) Teasüti válasza CPT.Pirk (#71768) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oszt egyébként miért töredeznek szét a filmjeid? Ha másik vinyóról másolsz üres meghajtóra, akkor nem töredezik. Ha erre a vinyóra töltesz le, akkor meg a szoftverben be kell állítani, hogy előre foglalja le a területet a teljes torrent fájlhoz és elvileg nem lesz felaprózva tizenhat másik egyidejű letöltéssel együtt. Töredezettségmentesítés helyett meg jobban jársz ha másik vinyóra másolod át az adatokat, formázod, majd visszamásolod. Szerintem gyorsabban lemegy, mint egy meghajtón belüli mozgatás.

[ Szerkesztve ]

(#71796) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Toshiba P300 szériában elvileg van gyorsulásérzékelő. Ez azt jelenti, hogy mehet NAS üzemben többedmagával karöltve? Állítólag szenzor nélküli vinyókat nem ajánlanak sok vinyós gépekbe. :F Nem tudom ez miért akkora probléma, de ne szóljon senki a régi 20 éves vinyóimnak! :DD

Illetve a parkolás érdekelne még az összefoglaló olvasása után, hogy miért ugrik vissza azonnal a fej parkolást követően? Az összes létező vinyóban szoftverhiba van? A gyártók erről nem tudnak? :F Nálam is két L200-asban rendre több százezres parkolási értékek vannak, szóval ezek is "csapkodnak".
De mobilvinyó létükre a parkolás magától értetődik. De miért nem marad kint, ha már egyszer parkol? Vagy mi értelme ennek a funkciónak, ha sose marad kint egy pillanatra sem? Vagy rosszul értem a problémát? Elvileg ezek a vinyók csak adattárolásra vannak, vagyis napi szinten kb egyáltalán nincsenek aktívan használva, szóval mi oka van a Windows-nak csapkodni a fejet és miért nem marad parkoló állásban?

[ Szerkesztve ]

(#71797) Rowon


Rowon
veterán

Hali,

2,5" SSD-ről (Samsung 850 PRO) másolok HDD-re (WD10PURZ-85U8XY0). Kezdeti sebesség 460 MB/secről folyamatosan csökken lefelé, most 154 MB/sec.

Gondolom ez teljesen normális?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71798) King Unique válasza Rowon (#71797) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a 460 MB/s egy SATA SSD-nél reális olvasási sebesség, ellenben egy átlagos HDD-nél nyilván nem, meg az említett HDD-nél a 154 MB/s írási sebesség reális, ezért nincs min csodálkozni és igen, ez normális. :))

(#71799) Rowon válasza King Unique (#71798) üzenetére


Rowon
veterán

Tudod mikor volt utoljára ebben a gépben HDD? Olyan régen, hogy már ideje volt beletenni egyet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#71800) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy ez a HDD mennyire megbízható 6TB SEAGATE 3.5" IRONWOLF NAS MEREVLEMEZ (ST6000VN001)
illetve ez SMR vagy CMR rendszerű e?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.