Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#54701) syIex válasza kaboska (#54700) üzenetére


syIex
veterán

Laikusként mindenképp arra kihegyezett videót vinnék amivel a TV elvileg rendelkezik vagy, mint kihegyezett feuture promózza.
Ha HDR-t tud akkor olyan, ha 3D olyan, ha DTS akkor olyat stb.
MKV általános szóval tudnia kellene a legtöbbnek.

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#54702) kaboska válasza syIex (#54701) üzenetére


kaboska
aktív tag

Igen erre gondoltam!4k HDR videók-at szeretnék megnézni rajtuk.Vagy a multiknál "MM.Euronics"_nál lehet kérni hogy mutassák be ilyen Youtube-os tartalmakkal?

"Fej vagy gyomor"

(#54703) syIex válasza kaboska (#54702) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem ott igen! :K
De, ha rendesek a pendrive-ot is bele dugják. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#54704) vendingo


vendingo
veterán

Voltam nézelődni. Ledöbbentem, hogy mekkora tv-ket lehet már kapni, és nem is drágán. Ok, gondolom, hogy full fapadok 2-300 ezerért, de akkor is...
Sikerült megnéznem a tu8002-t, de csak böszme nagy méretben volt, de legalább akcióban, un7300 meg sehol nem volt.
Most, hogy láttam élőben őket, sanszos, hogy a 49" el se férne nálam, pedig szívem szerint 55" körül néznék, nagyon megtetszett ez a méret.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54705) dj79 válasza vendingo (#54704) üzenetére


dj79
senior tag

A tu8002 gyenge lesz hdr élményhez xboxon/filmnézéshez is.
Még a 8502 fényereje sem acélos sajnos.

Akkor mérőszalag elő :)

[ Szerkesztve ]

(#54706) vendingo válasza dj79 (#54705) üzenetére


vendingo
veterán

Gondolom 130 ezerért ennyire futja.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54707) dj79 válasza vendingo (#54706) üzenetére


dj79
senior tag

Vagy kisebb méretben LG 43UN74003LB, ha ips panel is megfelel.

(#54708) dikesz


dikesz
csendes tag

Sziasztok!
Vett már valaki az edigitaltól "bontott" vagy "újszerű" tv-t? Van már valami tapasztalatotok ezzel? Garanciát ugyanúgy adnak rá?

(#54709) Kaba válasza dikesz (#54708) üzenetére


Kaba
veterán

A legcélszerűbb online rendelni és személyesen átvenni az üzletben.Így meg lehet nézni .

(#54710) vendingo válasza dikesz (#54708) üzenetére


vendingo
veterán

Edigitallal az a tapasztalat, hogy sokszor az új termék is bontott, vagy más által már visszavitt. A garancia ügyintézés meg kész kálvária náluk. Szinte elérhetetlen ügyfélszolgálatuk van, a készülék hibája meg a vásárlóra van kenve. :)
Edigital karosultak face csoportot nézzed meg, tuti nem fogsz onnan rendelni. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54711) doktordrog


doktordrog
aktív tag

Sziasztok!

TV vásárláson gondolkozom tavasszal. A nagyszobában lévő LG 50LN5400-t (nappal elég fényes) szeretném egy nagyobbra cserélni. Főként konzol, másodlagosan filmnézés a szempont. 3 méterre van a kanapétól. Oldalról is szoktuk nézni, mert úgy rálátunk evés közben. Látom, hogy ajánlott a topikban a Philips 70PUS7505 TV, és akcióban ki lehet fogni 200k körül. Mi a véleményetek?

Köszi,
drog

(#54712) ittakary


ittakary
nagyúr

ide is berakom mert itt van több TV kereső ember

FIGYELEM - @Moderátorok EZ NEM HIRDETÉS!!!

rendeltem egy ÚJRACSOMAGOLT 70PUS7505-öt, amire múlt héten még kupon is volt

EMAG üzletben átvehető a MAI NAPIG - 19.00kor zár az EMAG a körúton!

Végösszeg: 154.330 Ft - BOLTI ÁRA 240.000!!!

akinek kell a TV menjen el érte, privátban adok rendelési számot amivel átvehető! Illetve én még soha nem voltam ott, majd mondjátok meg milyen adatot kell mondani, és akkor megmondom (telszám vagy email cím vagy nem tudom mi kell)

(#54713) Whooly007


Whooly007
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek LG 55NANO913NA vagy LG 65NANO793NE? Okosabb 55-ös vagy inkább a 65-ös? Nem igazán tudom melyik érheti meg jobban.

Üdv
Whooly

(#54714) F.B.I. válasza Whooly007 (#54713) üzenetére


F.B.I.
veterán

A 913 már HDMI 2.1-el szerlve, nextgen konzolhoz ajánlott.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#54715) dj79 válasza Whooly007 (#54713) üzenetére


dj79
senior tag

Szia!
Ha sportot nézel, vagy next gen konzolt tervezel esetleg, akkor 120hz miatt a kisebb, vagy samsung qe55q70t.

(#54716) Akos96


Akos96
senior tag

Sziasztok!

Tévévásárlás előtt állok és szeretnék segítséget kérni abban, hogy melyik típus lehet a legmegfelelőbb az - amúgy nem túl nagy - igényeimhez.
Alapvetően 50-55" környékén keresgélek ilyen 150k HUF körüli áron. Mivel az asztali gépemet kötném rá HDMI-n és alapvetően így használnám, ezért azt sem bánnám egy percig sem, ha mindenféle Smart funkció hiányzik belőle, szóval ezen a téren elvárásaim szinte nincsenek is.

Főleg játékra és filmnézésre kell. Utóbbiban nem vagyok fetisiszta, sosem néztem még HDR tévét, játékoknál viszont szeretném ha normális válaszidő lenne és egy konzervatív 60 fps-sel agyfájdalom nélkül lehetne használni.

Amire viszont rá tudok gerjedni az az, hogy a talpa jó lenne, ha középen lenne. Nincs túl széles (120+ centis) tévéállványom és mivel albérletben élek, ezért nem szívesen halmozok fel olyan bútorokat, amiket később nem biztos, hogy tudok valamire használni. Mivel egyáltalán nem vagyok biztos a leendő állandó helyében ezért falikonzolt nem feltétlen raknék fel.

Futva áttekintve a kínálatot egy Panasonic TX-55GX550E típust láttam, ami szimpatikus, de nem sok tesztet/véleményt látok róla. Van valami ehhez hasonló méretű/ársávú/talpú, ami esetleg megfelelőbb az igényeimre?

Előre is köszönöm a segítséget!

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#54717) dj79 válasza Akos96 (#54716) üzenetére


dj79
senior tag

Szia!
Samsung 50tu8502,ennek alacsony az input lagja.
LG 50UN74003LB, szintén középtalpas, va paneles, a nagyobb 55' testvére pedig IPS.

(#54718) vlevi válasza Akos96 (#54716) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha talpban nem találsz megfelelőt, akkor talán segítség lehet ez :
[link]
Nem pont ez, de ezerszámra kaphatók asztali TV állványok, igaz, plusz pénzért.
Hiába közép talpas pl. egy TV, ha széles a talpa, és lelóg az asztalról.
Vagy, pl, mint nálam, jobb oldalon nincs hely (ott a szekrény), csak a bal oldal szabad, ezért a Samu TV-k alapból kiesnek.

(#54719) Spongi


Spongi
csendes tag

Sziasztok!

A következő paraméterek szerint keresek új TV-t:

1. Tévére szánt összeg, forintban?
Max. 300.000 Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Film, Netflix, HBO GO
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
kb. 2,5 m / 55"-os méret még elférne kényelmesen
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
Többnyire este nézném.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
HBO GO, Netflix
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
-
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
-
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
-
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Csak új TV-t szeretnék, lehetőleg minnél több garanciával.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.:
Laci

(#54720) q13579 válasza Spongi (#54719) üzenetére


q13579
senior tag

Szia,

Bár nem én vagyok itt a nagy szakértő, de nekem is jól esik, ha több helyről kapok tippeket, ha kérdezek. Én is túrom a témát most nagyon, bár én 65-öst keresek szinte ugyanerre a célra, mint te.

Szerintem ebben a kategóriában a Q75 vagy Q80-as Samsungokat fogják ajánlani az okosok. Ha el tudnék mennyi arányosan én is nagyobb összeghatárig a 65-ös méretben, biztosan ezt venném.
[link]

Szerintem garanciában mindegyiknél ugyanazt kapot, alapvetően 2 évet, ezt érdemes megfejelni plusz évekkel 15-20.000 Ft-ért. (Én egy olyan Pana-t fogok cserélni, amihez 2 éve adtak 5 év garit... Sajnos ilyen akciókat manapság nem látok).

[ Szerkesztve ]

(#54721) Akos96 válasza dj79 (#54717) üzenetére


Akos96
senior tag

Az LG IPS paneles nagytesója (55UN74003LB) egész tetszetős, köszi!

#54718 vlevi
Ez jó tipp, már én is lestem ezeket, de elvetettem mert kissé drágállom, ennyiért már majdnem normális bútort is talál az ember amin a széles talp is elfér.

A fenti LG-nél elvégeztem a kalkulációk kalkulációját (lemértem a pixeleket egy felülnézeti képen paintben, majd valóban rákerestem és a brit LG honlapon fent volt a talp szélessége, de legalább ugyanaz jött ki :DDD ), a meglévő 80 centis hokedlimre épp illik.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#54722) Mihail88


Mihail88
csendes tag

Sziasztok,
egy nagyon vilagos nappaliba szeretnek TV-t vasarolni. A nappali butorban egy 75”es tvnek lett hely kihagyva, de nem tudom eldonteni hogy inkabb a meret vagy a minoseg legyen mervado.

Ami kozott vacilalok:

1. LG OLED65BX3LB
2. Samsung QE75Q90T
3. LG 75NANO903NA

Ezek kozul nyilvan az OLED a csucs, viszont nappali TVzeshez inkabb a QLED a fenyero miatt?

Esetleg valakinek pro/kontra, tapasztalat valamelyikkel?

Koszi!

Egyeb adatok:
- szembol neznem
- nagyjabol 2,5-3m rol
- filmnezes / jatek
- uj tv legyen

[ Szerkesztve ]

Clara pacta, boni amici.

(#54723) pupuka76 válasza vlevi (#54678) üzenetére


pupuka76
tag

Huh, köszönöm, tényleg nem szerepel a gyári site-on a DVB-C...ez nagyon para, hogy egy display speci oldalon egy fontos adat rossz lehet :( ez a TCL akkor sajnos nem jó nekem. Még jó hogy visszanéztem a fórumba.
Még1x köszi

(#54724) pupuka76 válasza rainman72 (#54679) üzenetére


pupuka76
tag

Most akkor mégis tudja? Az Általad linkelt oldalon (flatpanelshd.com) szerepel. A gyári oldalon pedig nem.

Köszi,

P.

(#54725) F.B.I. válasza Mihail88 (#54722) üzenetére


F.B.I.
veterán

Csak is a Q90T, nappal, méret. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#54726) vlevi válasza pupuka76 (#54724) üzenetére


vlevi
nagyúr

Elképzelhető, hogy az európai piacra szánt változatban van.
A flatpanelshd legalábbis így írja.

(#54727) doktordrog válasza ittakary (#54712) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Hát ha előbb írtál volna... :) Emagnál, hogy lehet kuponokat szerezni?

(#54728) tibbike01 válasza doktordrog (#54727) üzenetére


tibbike01
őstag

Ujracsomagolt termékekre van 10%, az "ujracsomaolt" kuponkóddal most. Ezen kívül érdmes letöltni a mobil appot, mert ott szokott feldobni kuponos/akciós hírdetéseket.

+ a bestbuy topickba is érdemes benézni, épp most linkeltek 2 TV-t töredék áron.

[ Szerkesztve ]

(#54729) ittakary válasza doktordrog (#54727) üzenetére


ittakary
nagyúr

múlt héten újracsomagolt termékekre "ujracsomagolt" kuponnal terméktől függően 10-20-30 % kedvezmény volt

erre a TV-re 171k-ről levitte az árát 155k-ra tehát ~10%

(#54730) F.B.I. válasza doktordrog (#54727) üzenetére


F.B.I.
veterán

Arra viszont figyelni kell, hogy 50-50, hogy jó vagy rossz a készülék. Ha jó áron kapod meg és van márkaszerviz a közelben, akkor ha meg lehet csináltatni garanciával és meg spórolsz így 20-30%-ot, akkor megéri.
Én is így jártam de nekem 30K marad a zsebben, hogy 1 hetet szervizben pihen és kap egy új kijelzőt, szerencsére külsérelmi nyom nem volt a készüléken. Ez a rizikó benne csak, főleg a nagyobb cégeknél, ahol nem nagyon ellenőrzik a visszavett árut rendesen.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#54731) paatrick


paatrick
őstag

Sziasztok!

55 és 65 col méretben mi a legolcsóbb ajánlható TV? Okos funkció, internet nincs használva, van egy PS4 pro-m de az is csak elvétve van használva. Filmek gépről HDMI-n rákötve, vagy beépített lejátszóval mennének.
Ami fontos hogy 3 db HDMI bemenet legyen rajta minimum.

Ilyen áthidaló TV lenne, tervek szerint év végén veszek majd egy OLED-et. Ezért kéne most valami olcsóbb de addig használható :)

Magamtól ezeket találtam:

Samsung 55 TU8002
Samsung 65 TU7022
Samsung 65 TU8002

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#54732) rainman72 válasza paatrick (#54731) üzenetére


rainman72
Topikgazda

TU70xx kiesik mert csak 2hdmi van.
TU8002 vagy 8502.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#54733) Mihail88 válasza F.B.I. (#54725) üzenetére


Mihail88
csendes tag

Koszi a tippet, a 90t meg eleg huzos, most ujracsomizva a 80t az 480-ban megall.

Nagyon nagy a kulonbseg? En neztem review-t annyira szamottevo nincs a ket modell kozott...

Clara pacta, boni amici.

(#54734) csƵ


csƵ
őstag

2019-es kiadású tévét nyugodtan meg lehet venni?

(#54735) Kaba válasza csƵ (#54734) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.A szoftveres támogatás a nagyobb gyártóknál évekre biztosított.Egy adott 2019-es modell akár jobb is lehet,mint egy 2020-as utód.

[ Szerkesztve ]

(#54736) F.B.I. válasza Mihail88 (#54733) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha nappal nézitek többet, akkor sokkal jobb a Q90T HDR, de a 80T sem rossz, azonban csak 55"-tól felfelé érdemes bármelyiket is venni, a q80T alatta nem tudja a 120Hz-et.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#54737) Mihail88 válasza F.B.I. (#54736) üzenetére


Mihail88
csendes tag

Ertem, koszonom szepen, lehet alszom meg ra 1et akkor :))
Olyan 120k-val lenne tobb a 90t - lehet megeri azt a pluszt.

Clara pacta, boni amici.

(#54738) kaboska válasza syIex (#54703) üzenetére


kaboska
aktív tag

Na voltam a MM-ba! Összehasonlítottam a samsung tu8502-őt és a nano 793-at!Vittem pendrive-on 4k HDR videókat.Nagyon segítőkész és érezhetően hozzáértő eladó srácot sikerült kifogni.Minden szempontból a samsung lett a befutó! Meg is rendeltem!

"Fej vagy gyomor"

(#54739) szokika66


szokika66
csendes tag

Sziasztok! LG OLED CX3 vásárláson töröm a fejem. Érdeklődnék, hogy szerintetek megéri most beruházni rá? Mennyire kell tartani a beégéstől ezeknél a modelleknél?

Köszi a válaszotokat!

(#54740) syIex válasza szokika66 (#54739) üzenetére


syIex
veterán

Minden OLED TV-n van beégési lehetőség, de ezeknél már jóval kevesebb, mint a régieknél.
Pár hónapja használom és imádom. A panel hiba ami gyakrabban előfordul, de azt az LG cseréli simán szóval attól sem kell tartani.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#54741) Kaba válasza szokika66 (#54739) üzenetére


Kaba
veterán

Az újabb modelleknél a beégés már nem jellemző.
Az általad kiválasztott modell kapcsán kérdezz rá az OLED topikban is.

(#54742) F.B.I. válasza Mihail88 (#54737) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerintem nem, csak ha tényleg sokat filmeztek nappal, világosban, sok HDR tartalommal. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#54743) plejik válasza szokika66 (#54739) üzenetére


plejik
addikt

Én most vettem ilyen tv-t és brutális. :) Csak ajánlani tudom, főleg új generációs konzol mellé, de akár csak filmezéshez. :)

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#54744) vendingo


vendingo
veterán

Az lg un7400 megéri a felárat az un7300-hoz képest? Tud annyival többet? Nem nagyon láttam különbséget a specifikációban.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54745) AssAssynn válasza kaboska (#54738) üzenetére


AssAssynn
őstag

Milyen méretben nézted őket?
Tudsz erről kicsit részletesebben írni? Mi az a minden szempont?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#54746) rainman72 válasza vendingo (#54744) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mert nincs is csak a talp :DD :R
Ugyanaz az a felállás pl UN80-81 vagy a nanok-nál 80-81,85-86,90-91.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#54747) creed33 válasza kaboska (#54738) üzenetére


creed33
aktív tag

SAMSUNG UE50TU8502UXXH vs LG NanoCell 50NANO793NE esetén is hasonló a helyzet szerinted?
Épp ma rendeltem meg az LG t :o lehet hogy vissza kellene mondanom és helyette a samsungot vegyem?

[ Szerkesztve ]

(#54748) rainman72 válasza creed33 (#54747) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az egy VA paneles nano,talán az egyetlen.
Rossz nem lehet.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#54749) vendingo válasza rainman72 (#54746) üzenetére


vendingo
veterán

Szuper, köszi. Jó drága talp lehet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#54750) creed33 válasza rainman72 (#54748) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :C már levert a víz hogy rosszul döntöttem, pedig sokat tanakodtam :K akkor marad ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.