Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#77901) BioNiCMaN válasza mohow (#77899) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Kb. ezt a kérdést tettem fel én is, ezt a választ kaptam. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#77902) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Jól megfórumoztam itt, de most rendelném, hát persze jókor, mert kilőttek az SSD árak, de az alábbi kettő között tényleg van ekkora teljesítménybeli difi, mint ami az árban beazonosítható volna?

[link] 2TB KINGSTON SSD M.2 NVME NV2
[link] TB SAMSUNG 970 EVO PLUS M.2 SSD

Samsungot rendelném, de tényleg megéri plusz 17e ?

(#77903) PROTRON válasza kerlac (#77902) üzenetére


PROTRON
addikt

Én a helyedben keresnék olcsóbb beszerzési forrást arra a 970 evo plusra(pl űrlényes bótocskában épp olcsóbb), még elérhető és inkább azt venném.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77904) Đusty válasza kerlac (#77902) üzenetére


Đusty
addikt

Mitől lőttek ki az ssd árak? Ünnep miatt és majd visszamennek vagy más oka van?

(#77905) PROTRON válasza Đusty (#77904) üzenetére


PROTRON
addikt

Állítólag a Samsungnak nem tettszik hogy a versenytársak is életben maradtak és tudták tartani a lépést, így feladták és elkezdték csökkenteni a kihozatalt és emelni az árakat...aztán majd a versenytársak is követik.
Meg azért azt se felejtsük el hogy nem volt normális hogy a top gen 3.-as SSD és a közepes-top gen 4-es SSD-k között alig van ár különbség.
Így nem érte meg gyártósort bekapcsolni alacsonyabb teljesítményű, ezért hűvösebb SSD-k gyártására....mármint kompromisszum mentes alacsonyabb sebességűekre.
Mert persze a leggyengébbekkel lehet dömpingelni mint pl A400...
De persze ez főként spekuláció...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77906) Đusty válasza PROTRON (#77905) üzenetére


Đusty
addikt

:R

(#77907) ubyegon2 válasza PROTRON (#77905) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az, hogy a Samsung felére csökkenti a flash alapú komponensek gyártását, elég rendesen odahat az SSD piac árazására.

(#77908) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

szerintetek melyik legyen a befutó? [link] vagy [link]

vagy van más ajánlott 2.5-ös,1tb-s ami jobban bírja ezeknél az írást és hosszabb életű nagyjából a linkelt áron?

(#77909) kunberci válasza betyarr (#77908) üzenetére


kunberci
aktív tag

Enterprise SSD: PM 883.

(#77910) King Unique válasza betyarr (#77908) üzenetére


King Unique
titán

Egyértelmű, hogy a kettő közül a 870 EVO a jobb választás, az még elvileg TLC, van DRAM, míg a QVO ugye QLC, melegedésre és lassulásra lehet hajlamos, stb.

Másik opció a szokásos Crucial MX500 (360 TBW), WD Blue (400 TBW) vagy a strapabíróbb (600 TBW) WD Red, ha belefér az anyagi keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#77911) ubyegon2 válasza kunberci (#77909) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nem kétséges, a PM883 egyértelműen a legjobb vétel, főleg most az ára is nagyon lement. :K

[ Szerkesztve ]

(#77912) kunberci válasza ubyegon2 (#77911) üzenetére


kunberci
aktív tag

Azért, ha jól emlékszem a PM 883-nak (1TB-os változat), (1500 TBW), a terhelhetősége.
Nekem van WD is. De a Samsungot választanám.
Remélem egy kép elfér. Talán nem lesz gond.
[kép].

(#77913) PROTRON válasza kunberci (#77912) üzenetére


PROTRON
addikt

Faja adattároló kivitel.
Ellenben csak 1 kérdés:
mivel a 883 már nem friss, így eltérő infókat találok.
Az egyik oldalon kifejezetten a mélyebb IOPS-ra ír 28k write értéket, arra amire más készülékek se írnak magas értéket.
Másik weblapon meg csak általánosan írja az IOPS-ra ezt a 28k értéket, amivel szemben a 860 EVO már 90k write-ot ír a legfelső szinten.
Ez ugye olyankor érdekes amikor winfos alá ajánlgatjuk az SSD-t.
Csak egy egyszerű igen-nem érdekelne arra hogy jól értem-e, aztán törölhető is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77914) kunberci válasza PROTRON (#77913) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mivel SATA SSD-k esetén a régi tesztekben sem volt markáns különbség, így én inkább egy enterprise SSD-t választanék egy konzumerrel szemben.
Talán az "előre vetített" tartósság reményében.
De mindenki olyat választ amilyet szeretne.
A WD sem lenne rossz választás ("piros").

(#77915) ubyegon2 válasza PROTRON (#77913) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezek a terminalos mérések jobb értékeket hoztak ki bőven a PM883-nál a 860 EVO ellenében, viszont ami OS futtatásnál lényeges, az access time mindkettőnél 0,04ms volt, de egyébként ugyanolyan gyors mindkettő napi rendszerhasználatnál, igaz Linux fut rajtuk, de miért lenne ez más Win alatt. Egyszóval ugyanúgy jó rendszer alá is a PM883, PM893 és a többi server SSD, csak nyilván Sata csatolós legyen, a PM983 például már nem az igazi otthoni gépbe, notebookba az U.2 miatt.

Mellékesen jegyzem meg a fenti acces time értékkel kapcsolatban, hogy a WD Blue 3D 0,08ms-t hozott méréskor, de nincs sok jelentősége, mivel ezeket a különbségeket emberi érzékelés nem látja.

(#77912) kunberci

Ezek a TBW értékek... :N nagy kedvencem, de tény, hogy 2,5x annyi a TBW a PM883-nak, mint a 860 EVO-nak /1TB-960MB méretnél. Egyértelműen más tartóssági követelményeknek kell megfelelnie egy server SSD-nek, ez be is van rendesen árazva alapesetben.

Amúgy a garancia miatt van elvi jelentősége a TBW érték meghatározásának, PM883 esetén meg mivel nem consumer termék..., kíváncsi vagyok, mit mondanak a webshopok, ha rákérdezek a garanciára! :) (azt tudom, mit mondana a gyártó, szóval érdekes lesz, holnap írok is pár webshopnak)

[ Szerkesztve ]

(#77916) kunberci válasza ubyegon2 (#77915) üzenetére


kunberci
aktív tag

Van Intel DC S3700-es SSD-m is, igaz csak 100 GB-os, azt naponta 10x lehet teleírni.
5 év alatt. (1.8 PBW).
Talán ez is előrevetíti a minőségét (enterprise). Még MLC.

Amúgy a PM883-as SSD-re 3 év gari van.
Valamelyest az írás terhelhetőség is számít (szerintem), mert ebből is lehet valamelyest következtetést levonni, hogy milyen SSD-t kapunk a pénzünkért.
Azért inkább ezt választanám, mint a 870 EVO-t, vagy a 870 QVO-t.
Meg QLC-s SSD-t inkább nem választanék, ha lehet, amennyiben folyamatosan kapná az írást.

[ Szerkesztve ]

(#77917) firstman3333


firstman3333
tag

Sziasztok!
Az 1TB-os (~25eFt) mezőnyben van valami jobb alternatíva a 970 evo plus-nál, vagy összességében jó választás? Második meghajtó lenne, játékok, programok települnének rá.

(#77918) ubyegon2 válasza kunberci (#77916) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#77919) ubyegon2 válasza firstman3333 (#77917) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez most még jó áron is van, nyugodtan veheted a 970 EVO Plus-t! :K

(#77920) Csendeske


Csendeske
aktív tag

Sziasztok!
Lányom laptopjában szeretnék meghajtót cserélni, mert már kinőtte!

Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20000 Ft.
Mekkora SSD-re van szükség?
500GB
Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop, M.2 csatival.
Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
https://support.hp.com/hu-hu/document/c06094214
Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
5 év.
Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos. Operációs rendszer és minden egyéb egy partíción.
Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Mindenképpen új.
Köszönöm szépen előre is a segítségeteket! :R

(#77921) firstman3333 válasza ubyegon2 (#77919) üzenetére


firstman3333
tag

Köszönöm!

(#77922) ubyegon2 válasza Csendeske (#77920) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Samsung 980 500Gb

Szia!

Mindent egybevetve én tennék bele egy Samsung 980-at...ha úgy érzed hamar kinövi ezt is a gyerek, lehet egyből 1TB-os lenne célszerű, nemsoká igencsak elszállnak az SSD árak.

Emag-nál most 25eft az 1terás...

[ Szerkesztve ]

(#77923) Csendeske válasza ubyegon2 (#77922) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget! :K

(#77924) ubyegon2 válasza Csendeske (#77923) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#77921) firstman3333

Nagyon szívesen mindkettőtöknek! Igazából mindkét SSD kb azonos áron van és home user feladatokra ugyanolyan jók is, inkább az dönt ilyenkor, hogy a 970 EVO Plus azért képes rövid időre intenzíven melegedni, ami desktopnál nem számít, de ennél a vékonyka notebooknál egy fokkal jobbnak tartom a Samsung 980-at.

(#77925) xmad válasza firstman3333 (#77917) üzenetére


xmad
őstag

szerintem nagyon jó. én 980 500GB ssd-t váltottam 970 evo plusra és érezhetően gyorsabb

(#77926) fexi


fexi
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy kingston KC3000 4.0 m2 ssd-t. Bele szerettem volna rakni egy Asus TUF Gaming F-15 FX506HC laptopba,de ugye nem kezeli a 4.0-át. Ezt buktam? Vagy lehet valamit csinálni?

(#77927) King Unique válasza fexi (#77926) üzenetére


King Unique
titán

(#77928) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

2 TB SSD-t szeretnék vásárolni a pcmbe programokhoz és játékokhoz.
Alaplapom: Asrock b450m pro4 [link]

"4 SATA3, 1 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4), 1 M.2 (SATA3)"

Van már egy Patriot VIPER VPN100 SSD 1TB az ultra m.2 slotba. Ezen van az op rendszer - nem szeretném most cserélni.

Kérdésem, hogy tudok nvme ssd - t tenni abba a másik m.2 slotba, csak csökkentett sebességgel menne vagy mindenképp 2.5 - t keressek?

Illetve tudnátok ajánlani jó ár érték arányú terméket ami megfelelő nekem?

Köszi!

(#77929) Gyuszopapa


Gyuszopapa
csendes tag

Sziasztok.Egy ismerősömnek valami Hikvision nevű ssd-t ajánlottak a gépébe egy pc-s boltban.Mit lehet erről a márkáról tudni.

(#77930) Pyttawrx válasza Gyuszopapa (#77929) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
1.

SSD kibeszélő topikba írj és ne ide, ha:

- már túl is vagy a vásárláson, és szeretnéd a tapasztalatodat, akár tesztedet megosztani,
- még csak gondolkozol a vásárláson, és mások tapasztalatai érdekelnek valamilyen SSD-vel kapcsolatban,
- bármi kérdésed, észrevételed lenne egy SSD-vel kapcsolatban.

2. azt a boltot is kerülje, ha az volt az ajánlás.
3. Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Köszönöm ha kitöltöd, így tudunk itt a legjobban segíteni

(#77931) Gyuszopapa válasza Pyttawrx (#77930) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Köszönöm.

(#77932) ubyegon2 válasza G4RWIN (#77928) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Kérdésedben a válasz! :D

"4 SATA3, 1 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4), 1 M.2 (SATA3)"

Kérdésem, hogy tudok nvme ssd - t tenni abba a másik m.2 slotba

Mint látod, a második M.2 slot az Sata3, így PCIe NVMe SSD nem jó oda.

M.2 Sata SSD, amire szükséged van, ha megadod mennyi rá a keret és milyen kapacitású legyen, kapsz segítséget!

ennyit tudnod kell még az alaplapoddal kapcsolatban:

*M2_2 és SATA3_3 közös sávokat használ. Ha valamelyik használatban van, a másik letiltásra kerül.

Amúgy az sem zárható ki, hogy Sata3 2,5-ös SSD lesz jobb ár/érték arányban, nyilván ez szabad Sata3 helytől függ...

[ Szerkesztve ]

(#77933) pluto1969 válasza Gyuszopapa (#77929) üzenetére


pluto1969
tag

Szia papa
Régen jók voltak, de mára már Maxio vezérlővel, és YMTC többnyire QLC nandokkal vannak. Nekem van több is, amikor elfogy az SLC cache, akkor leesik a sebesség 50-60 mb/s. Nem olcsóbb annyival, mint a jobbak. Én vennék Apacher AS350x-et, mostanában ezeket veszem, SM vezérlő és crucial nandok, illetve most vettem egy másik 1TB-sat az hynix nand-os, de mind TLC. A 512GB verziók viszont már QLC-ek, azokat nem venném annyira.

(#77934) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék vásárolni egy gen 4-es M2-es SSD-t. Azt szeretném megkérdezni hogy a SN850X illetve a 980Pro közül melyik a jobb választás 1TB-os méretben? Esetleg a felárat megéri a 990Pro?
Árban kb 35-40 000ft-ig tudok elmenni, 1TB-osra lenne szükségem amit asztali gépben használnék ami egy Asus TUF Gaming B760 Plus Wifi D4 típusú alaplap lenne 13600K procival. Mindenképp újat szeretnék vásárolni és játékokat futtatnék róla.

Köszönöm a segítséget! :R

iPhone 13 Pro Max

(#77937) Gyuszopapa válasza pluto1969 (#77933) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Szia.Köszi az infót.Végül sikerült a havert lebeszélni róla.Amúgy 12-ért sokaltam az árát(256 gb).

(#77938) PROTRON válasza Gyuszopapa (#77937) üzenetére


PROTRON
addikt

12-ért az sok, csak ugye a Hikvision alapvetően kamera gyártó cég amennyire tudom, így nyilván azért van felülárazva, mert becsábítják az embereket azzal a szöveggel hogy " 1 az ökoszisztéma, tehát jó lesz". :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77939) zojjektum


zojjektum
senior tag

Sziasztok!
A gyereknek szeretném a ps4 proját ssd-vel frissíteni! Túl sokat nem szeretnék rá költeni, de a lehető legmegbízhatóbbat szeretném a lehetőségekhez képest. A keret max. 25000 huf, 1TB kapacitás.
Amit nézegettem: curcial bx500, apacer as350, adata su650
De bármi tanácsot/ajánlást elfogadok.
Köszönöm!

(#77940) varmi2 válasza zojjektum (#77939) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt vedd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77941) zojjektum válasza varmi2 (#77940) üzenetére


zojjektum
senior tag

Köszönöm! :R

(#77942) devast válasza PROTRON (#77938) üzenetére


devast
addikt

Már nagyon nem, de itt mindenki nagyon okos...
Eredeti kérdésre visszatérve, nem csak maxioval gyárt a hiksemi hanem mással is, sok terméke van. Épp ezért mint brand, nincs értelme ítélkezni. Kínában a helyi brandek között a felsőbb kategóriát képviseli. Gyárt totál hulladékokat is (pl qlc-s csodák), és kimondottan jó cuccokat is ( pl hiksemi future nvme, vagy bármi ami map1602 + ymtc 232l ). És az egészet érdemes azzal is nyakon önteni, hogy ami cuccok jó, ott is természetesen figyelembe kell venni az árát, csak az ár kontextusában lehet azt mondani róla, hogy jó vétel, vagy sem.

(#77943) xmad


xmad
őstag

ssd-hez ajánlott hutóbordát is venni, ?

(#77944) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.

Kaptam egy Adata Ultimate SU650 SSD, Blister, SATA III, 960 GB -t ,viszont olvasom, hogy annyira nem ajánlott, de miért? Mi vele a baj? Lassú, vagy hamar tönkremegy?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#77945) varmi2 válasza MaciG (#77944) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hamar tönkre megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77946) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
A Gen4 foglalt= 1 TB Fury Renegate (2 hete még 27e Ft volt).
A Gen3-ba szeretnék egy 2 TB-ost. Mit ajánlottok, hogy gatyám megmaradjon ? :)
Még az évben vagy jövőre ?

(#77947) pluto1969 válasza devast (#77942) üzenetére


pluto1969
tag

Ezt minden ssd gyártóra ellehet mondani. PL a hírhedten silány Kingston A400-ra, de van nagyon jó Kingston PL: (KC 3000 stb) ssd is. Ez minden gyártóra igaz. Sajnos a típusra sem lehet alapozni, mert gyakran változik a belső, és ez számít, nem a márka. Nem írta a konkrét típust, biztos nagyon jó Hikvision ssd-k is vannak, de a 12 000 huf árból az E100 típusra gondoltunk. Nincs baj a Maxio vezérlővel, inkább mint a Phison S11. A QLC-vel már inkább. A 12 000 akkor is sok egy 256GB QLC ssd-ért.

[ Szerkesztve ]

(#77948) PROTRON válasza MaciG (#77944) üzenetére


PROTRON
addikt

Nekem 240es van, tapasztalstbol irom hogy siman a windows alatti folyamatok alatt olyan rocceneseket tapasztaltam, amik igen is zavaroak, en ezert nem ajanlom. Az adataimat mindig elertrm, csak sokszor beroccen, meg belassul hdd tempora. SATA 1 15 eves notebokkokhoz is csak akkor lehet beprobalni, ha ol,an program fut rqjta amit nem tudsz atmenteni masik gepre....

Esetleg halozaton adatok tarolasara meg akkor jo lehet, ha ezen csak a biztonsagi mentes van.

Persze ajandek lonak nem illik nezni a fogat, csak attol meg a matekot nem fogja atverni az etikett. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#77949) Pyttawrx válasza Aflamin (#77946) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kérlek töltsd ki pontosan az összefoglalóban lévő kérdéseket, úgy tudunk megfelelőt ajánlani.
Köszi.

(#77950) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Vásárláson töröm a fejem.
1. nagyságrendileg 30eFt
2. 1 TB-ra lőttem be
3. laptop, 2.5" SATA 3
4. Dell E5430
5. próba garancia
6. Chrome (rengeteg tab nyitva)
7. használtat keresek

-2015 óta Samsung 850 EVO van a gépben, utóbbi években csatlakozónál volt több hónap különbséggel egyszer-egyszer kontakt hiba, párhuzamos topikot elnézve a 860 is hajlamos rá. Márka majdnem mindegy, csak az Intel gazdaságos SSD-vel jártam meg aminél elveszett a partíció tábla.

-Igény a memória intenzív használat kiszolgálása (16 GB RAM mellett az SSD-n van a pagefile, ami nem lesz kikapcsolva). Kis fájlok olvasási sebességére gyúrnék rá, más tekintetben a SATA3 úgyis imitál, de annak a kereteit is jó lenne minél inkább kihasználni (alig pár százalék különbségekre értve) - általában hibernálva van a gép, az alig mérhetően gyorsabb indulás reményében... Régi gép, legyen kihajtva belőle amit csak lehet. Emiatt inkább a profi szériákat részesíteném előnyben, 850 Pro-kat nézegettem, használtan már kevésbé érvényesül a felár is. Ebay-es, VÁM-mal növelt bekerülési költség alapján lőttem be a pénzügyi keretet, bezzeg itthoni webshopban volt ilyen 20k alatt is (használtan), nem vagyok otthon a piacon.

-Mostani 850 EVO egy 250 GB-os változat, elfogyott a hely. Lassan 90 TB írás van rajta, a fentebbi szerelési igényen kívül panaszmentes. Helyébe 1 TB tárhelyre gondoltam, hogy sokáig le legyen tudva a kérdés, illetve az átviteli sebességekben is azzal a mérési hiba körüli különbséggel gyorsabb legyen, mint egy 512-es. Már utánajártam, sajnos csak SATA portról bootol a gép, pedig lett volna szabad minipcie.

Kicsit retro hardver, de hátha valakinek lesz ötlete, netán aprón látott jó vételt, köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.