Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#66551) Graphics válasza PROTRON (#66550) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaja :D csak azt gondoltam ,hogy létezik filléres variáns.

Ha nincs, akkor rendelek Goldenfir-ből 2242-est, mert kb ennyiért kapok is 250-est.

Illetve annyi, hogy m.2 SATA kell, de gondolom ez nem sokat változtatna.

Vagy akkor még marad az mSata to m.2 átalakító, és abba egy mSata SSD.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66552) Pyttawrx válasza Graphics (#66551) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És olyat aminek nem púpos a kondija. Az utolsó előtti képen, minth az lenne :D

(#66553) Graphics válasza Pyttawrx (#66552) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos szempont.

Most aprón találtam is pár mSata-t, mert azért kéne a kliensnek egy kis tárhely :D habár lövésem sincs mire fogom használni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66554) Aureal válasza Pyttawrx (#66546) üzenetére


Aureal
senior tag

Az említettek vagy nincsenek raktáron mindenhol vagy csak jócskán drágábban 10e és felette... :(

És pl. ezekkel mizu?
[link]
[link]
[link]
Vagy pl az ADATAk???

(#66555) Graphics válasza Aureal (#66554) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

10 ezer forintért már 240Gb-os SSD-t lehet kapni.

Amiket linkeltél azokat nem szoktuk ajánlani.

Az A400 elpusztult sok esetben, a Kingmax se javasolt, habár nálam üzemel 1 vagy 2
Silicon Powerben pedig kínai klón vezérlő van, nem tudni mennyire stabil.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66556) Aureal válasza Graphics (#66555) üzenetére


Aureal
senior tag

240 - 10-ért...
Ok, de ott is Kingston meg a legagyizottak vannak 10-ért, nem Samsung, WD...
Meg rendszernek minek lötyögjön a 240-es gatya rajta, mikor nincs kihasználva?
És 1-2 év múlva ugyanúgy majd a 240-esek lesznek 6-8e Ft-ért olcsóbban, mikor a 120-asok már kikopnak, mint anno a 64-esek is...
Most nem 2000 Ft-on akarunk motorozni, de akkor jön, hogy 15-20-ért meg már még jobban megéri egy terás, fél terás kapacitású és akkor 5-10 ezer se annyira sok már pluszban, csak épp hol húzzuk meg a határt???
Meg van húzva: 6-8 ezer és kész. Nem lényeg hogy 10.199-ért pont már 240-es is van... mert ott is lehet akkor indítani a vitát, hogy ennyivel meg annyival drágábban ott is ez a jobb meg az a jobb már.

[ Szerkesztve ]

(#66557) Graphics válasza Aureal (#66556) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Crucial BX500: 7 ezer forint: [link]

ADATA hulladék, azt sem ajánlom.

A400-at írtam, hogy nem.

WD Green 120GB: 7,2 ezer

2500 Ft pluszért kapsz duplaannyit , a 120-asnak már nem kerül lentebb az ára.

Amiket írtál, azokat mi nem szoktuk ajánlani, pont azért, mert nem ajánlott.. Lehet velük próbálkozni, de ez mindenkinek egyéni dolga. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66558) Pyttawrx válasza Aureal (#66554) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tessék pl:
9900ft [link]

(#66559) Graphics válasza Pyttawrx (#66552) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Probléma megoldva, gyári hangszórót ki lehet csavarozni, és kopp elfér egy 2280-as is :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66560) Pyttawrx válasza Graphics (#66559) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D :C

(#66561) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok! Lehet hogy a kérdésem, elég gyakran feltett kérdések közé tartozik, de szerintetek hogyan fog alakulni a SDD árak a jővőben? (fél év 1 év) Mert pl. a 50e ft-os 1 TB Samsung M.2 SSD igen jó vételnek tűnik, de nem most tervezem :D hanem legalább fél 1 év múlva.
Lehet esély hogy drasztikusan megemelkedhetnek?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#66562) Graphics válasza wollnerd (#66561) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos ezt nem tudjuk megjósolni így előre.

Jön egy árvíz, és viszi az árakat :D

Most mondhatni lentebb vannak ,votl ez sokkal szarabb is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66563) Pyttawrx válasza wollnerd (#66561) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Ezt most itt sennki nem mondja meg neked... Függ a covid19-től, meg hogy kinek milyen kedve lesz. Nézz rá akkor az árakra amikor vennu szeretnél, és mindenre választ kapsz. :)
Most viszonylag lent vannak azért az árak

(#66564) Aureal válasza Graphics (#66557) üzenetére


Aureal
senior tag

Ok világos, sztem a WD lenne akkor a nyerő, de persze itt nálunk "csak" az edigitalból lehet rendelni, mert ott van az üzletben a személyes átvételi lehetőség. Az összes többi bolt jóval drágábban mér mindent, meg pláne pesti webshop még rányomja a 2000-2500 Ft os futár költséget és azért meg már tényleg érdemesebb volna a nagyobb kapacitásút választani ha helyben elérhető... Tehát még ez is felmerül igényként.

Voltam most 2 helyi szgép. boltban, az egyik csak Samukat tart készleten és 16-18 ezertől, a másiknál van 300MB írási sebességű Gigabyte SSD 14 ezerért asszem, de a többi készletből ki vannak fagyva és azt sem tudják mikor kapnak legközelebb!
Tehát edigital!

[ Szerkesztve ]

(#66565) Graphics válasza Aureal (#66564) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi javasoltunk terméket, a logisztikai problémát mi már nem tudjuk megoldani :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66566) Aureal válasza Graphics (#66565) üzenetére


Aureal
senior tag

Azt én nem is kértem, de beláthatod, amit helyben olcsóbban el tudsz hozni, azért minek etetnéd még a futárokat is???
Pesten van 8000 szgép üzlet vagy átvételi pont, vidéken a csórókat még ezzel is lefejik hogy kifizettetik a szállítási felárat a boltok és úgyis csak heti egyszer szállítanak nekik egyben, ahogy leadják az össz rendelést, de ők ezt minden terméken szeretik bezsebelni. :DDD

(#66567) Graphics válasza Aureal (#66566) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát az edigital helybeviszi, csak jóval drágábban. :D Szerintem ez nem egy jó deal.

Ezt a 2-2,5 ezer forintos futárköltséget nem tudom hogyan hoztad ki, de nem annyi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66568) Pyttawrx válasza Aureal (#66566) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valamit nagyon nem jól látsz pcx és aqua-nál pl 990-1200 megkaod a terméket házhoz, vagy valamilyen automatába, így 11-12 megkapod szállítva pl a wd green vagy pny cs 900 240gb ssd-t.

"vidéken a csórókat még ezzel is lefejik hogy kifizettetik a szállítási felárat "
Ha elkezdesz kocsikázni a városba még a szállítási költség is elmehet üzemanyagra a dugóba meg főleg. Helybe küldik neked 990-1200 közt, és ezt te lehúzásnak nevezed ilyen kis tételű rendelésnél? Gondolom azt tudod, hogy ők is dolgozó emberek... :)

[ Szerkesztve ]

(#66569) Aureal válasza Graphics (#66567) üzenetére


Aureal
senior tag

Hát ha a drágábbat veszed tőlük és nem nézel szét az oldalukon a kínálatból vagy nem használod az árfigyelőt, akkor járhatsz így is, de leginkább sztem te nem vettél ott még semmit. És csak egy példa: van valami gondod a termékkel, akkor megint nem kell a futárt fizetni, hogy feljuttasd oda ahonnan vetted, mert ők ezt intézik, tök mindegy hol laksz az országban, csak edigital üzlet legyen helyben.
És pl. 6600-ért volt ott az a semmire való Apacer. Nézzük már meg máshol mennyivel lenne olcsóbb futárral??? De nézheted a WD greent is ha az Apacer annyira sz@r... (mint mondtam, az igényeket egyben kéne látni, nem külön külön!)
Aztán meg nézzétek már meg azt is, hogy ahány bolt, annyiféle árszabás van a futárra is.
Pl. múltkor vett egy haverom más cuccot így a Rufusz Computertől. 990Ft volt Pikkpakk pontos átvétellel. Írták hogy 3 napig átveheti a csomagot. Ment érte még aznap délután, hát nem érkezett meg. Telefonálás stb, a csomagot elküldték... Érdeklődés a ponton megint, hát ők nem találják. Majdnem kifutott a 3 napból, mire nagy nehezen napi utánjárással, telefonokkal átvehette. Más üzletnél pl. a Pikkpakk pontra is van hogy 1400Ft a szállítás, higgyétekk el, tudjuk mi a dörgés. Házhozszállítás az életben nem volt 10e. alatti tételnél 1000Ft alatt. Aztán van olyan webshop, ami pl. Foxposttal nem is szállít automatába, de ott is egy utánvétes vásárlás már 1300Ft. A Webox 4-600Ft-ért szállított, de pár éve bezárt.
Nem tudom idei Posta árszabást is néztetek-e már, de tavaly is k.rvára emelték az árakat a csomagautomatáknál is. S mondom, ez nem egy tételnél rezet b@szó, hanem mikor hetente ezt meg azt veszel innen meg onnan és éves szinten 40-50 ezret kidobálsz csak futárra.

A másik meg a kocsi kérdés: hát vidék egyrészt nem Pest, ahol dugó van meg nagyobb távolságok, másrészt van tömegközlekedés, kerékpárhasználat "Simagöröngyösön" is, meg itt Miskolcon is, úgyhogy ez a feltételezés, hogy a vidéki ember majd jól körbejár minden boltot és eltankol rá ugyanannyit, mint ha futárral rendelné, az nem állja meg a helyét, mivel a vidéki eccerű ember is felmegy az árösszehasonlító oldalakat megnézni, meg tájékozódik a környéken elérhető lehetőségekről, email, chat, telefon, szóval ez elég téves elgondolás, hogy errefelé csak szívatja magát az ember...

[ Szerkesztve ]

(#66570) Graphics válasza Aureal (#66569) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a témát kicsit túllihegtük :)

Használd az SSD-t :).

Egyszerű kérdésre egyszerű válasz. Azért megvenni az Apacert mert az ott a legolcsóbb nem biztos, hogy a legkifizetődőbb.

Én máshogy gondolkozok, azt a terméket veszem, amivel előreláthatólag a legkevesebb gondom akad az eddigi tapasztalatok alapján.

Felmerül bennem a kérdés, hogy miért kérdezted, hogy mit vegyél ,ha úgy se hallgattál ránk, mert a pénztárca fontosabb volt, mint a minőség. :)

De ez már csak eszmefuttatás.

Nem az ellenséged vagyunk, mi tanácsot adunk, viszont most felesleges köröket futottunk... Mondhatni.

Tájékozódni a környéken elérhető lehetőségekről jó dolog, csak időpazarlás... Kaptál kész konkrétumot, mert kérdeztél.

Én lehet máshogy látom a világot, nem járkálok feleslegesen egy termékért, megrendelem ami kell, lehet "kidobok" mondjuk 20 ezret éves szinten futárra, csak mellette meg tudok keresni x-szer annyit... Azért mert nem variálom túl. Ami kell azt megveszem.

De mondom :D szerintem ezt zárjuk le a fenébe. Vedd azt, amelyik szimpatikus.

Téma zárható.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66571) Pyttawrx válasza Aureal (#66569) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor zárhatjuk is:
1. vedd azt és onnan ahol jónak látod.
2. valahogy nem jött le, hogy tudjátok mi a dörgés.
3. pl pcx postapontra utánvéttel 9379ft-ból lett volna meg, azaz 2779 Ft lett volna a különbség, és megbízhatóbb ssd-t kaptál volna. Ha előre utalsz akkor meg 2289 lett volna.

Nyilván te tudod mit veszel, használd egészséggel. :)

(#66572) Aureal válasza Graphics (#66570) üzenetére


Aureal
senior tag

" Azért megvenni az Apacert mert az ott a legolcsóbb nem biztos, hogy a legkifizetődőbb."

Ok, ez a kiindulópont volt, aztán mást megbeszéltünk mit kéne... és köszi a többi ajánlást amúgy mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#66573) Aureal válasza Pyttawrx (#66571) üzenetére


Aureal
senior tag

Nyilván az ember tájékozódik, akár itt a fórumon is.
Azt nem veszem amit nem ajánlotok, ez azért csak lejött nem? mert akkor tényleg időpocsékolás a fórumon is érdeklődni meg máshol is.
Írtam: az igényeket egyben kell látni - ár, minőség, elérhetőség.
Mindezt hogy sikerült kiforgatnod nem is értem... :(
De egyébként meg nem vezérlőchip szakértő mindenki és bocs ha ez volt a gond!

(#66574) Pyttawrx válasza Aureal (#66573) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hagyjuk, mert nem fogod/nem akarod érteni mi volt a gond.
lezárva részemről :R

[ Szerkesztve ]

(#66575) Aureal válasza Pyttawrx (#66574) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem, az a gond, hogy ha valamit elmagyaráz az ember hogy világosabb legyen, akkor az már nem a topik tárgyához tartozik. Én nem állítottam semmi valótlanságot és meghallgattam, hogy Apacert, Kingmaxot stb. nem szabad venni...
Akkor mit nem fogok és nem akarok érteni? Ez nonszensz! :DD

(#66576) the_LB


the_LB
csendes újonc

Sziasztok, érdekelne, hogy egy OCZ Vertex 4 512GB-os SSD-t ajánlanátok e, csak játékok lenne rajta, válaszokat előre is köszönöm! :)

(#66580) Aureal válasza valakky (#66577) üzenetére


Aureal
senior tag

Beszéltünk más (itt ajánlott) márkák tekintetében 1-2 bolttal, amit pl. az edigital nem forgalmaz, hogy mizu. Az egyiknél olyan udvarias és messzemenő szakmai részletezésre való kiszolgálást kaptunk, hogy megnyaltuk mind a tíz ujjunkat.

A lényeg: rákérdeztünk már ha ott vagyunk az Apacer cuccokra is meg PNY stb... Hát elmondták hogy nyilván az ár függvényében az a legolcsóbb és feltételezhetően a gyengébb minőséghez tartozó márka, viszont hogy hetente százával adnak el olyanokat is mint ahogy Samsungot is és nincs számottevően visszavitt termék belőlük, 1-2 max. pár havonta, ezt gyakorlatilag a gyártási hiba szórásába is bele tudhatják akár Samsungnál is, így gyakorlatilag bármelyiket is nézzük javasolják ugyanúgy megvásárlásra. Aki meg tutira akar menni az fizesse meg a jobbat, vagy vegyen garantált minőségű ipari SSD-t kb.

Állítólag ahogy mondták, 3 nagy cég gyárt flash memóriákat a piacra (az egyik s legnagyobb maga a Samsung). Vezérlőket már kicsivel többen, aztán hogy melyiket ki melyikkel kombinálja és milyen márkanév alatt dobja piacra azt szinte egy rulett kerék dönti el.

Aztán a nagy számok törvényében, az ilyen statisztikának én is inkább jobban hiszek, mint aki 3-4-5 féle SSD-t kipróbált az évek alatt magának (s mondjuk abból is 1-1 márkából 1-1 darabot), majd abból messzemenő következtetéseket von le mások javára. Ugyanis talán még csak egy bolt eseténben is az évente eladott több ezer alkatrész és a meghibásodott, visszavitt darabok tükrében, ez a valószínűségszámítás alapján is megbízhatóbb információ.

(#66581) PROTRON válasza Aureal (#66580) üzenetére


PROTRON
addikt

Viszont a legolcsóbb kategóriában, amikor a boltba visszavitel időkiesés és útiköltség, olyankor nem biztos hogy foglalkozni fognak vele, tehát torzul a tényleges tapasztalatok és a a statisztika kapcsolata.
Kövezzetek meg, de a pendriveomat ami a saját tervezési hibából fakadó túlmelegedés miatt az eredeti 65 mb/s helyett csak 20-al ír (szemben a hirdetett 150-el!!!) már az első hónap óta, hiába csak 20 perc lenne visszavinni a boltba, meg még 20 perc sorban állás meg papírozás, meg még 20 perc hazaérni....azért az 5k hufos tételért nem rohangászok.
Pedig még extra benzin költségem se lenne, mivel van bérletem. Inkább használom amíg ki nem nyiffan, majd akkor veszek másikat.
Amúgy én azért megérzem a különbséget a sata 3Gb su650(kb wd green) és a nVME x2-es SSD-m között.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66582) Aureal válasza PROTRON (#66581) üzenetére


Aureal
senior tag

Ezzel magad egyszemélyes véleményéből általánosítva azt akarod mondani, hogy ha vmi olcsó cucc besz@rik még ha garis is, arra mindenki legyint egyet és így ki se derül, hogy az olcsó cuccok mind vacakok azért tudják százával eladni és ez már üzletpolitika szinten de facto mindenhol? A fogyasztóvédelem is pl. egy ilyen ügyet se látott már évek óta?
Mert akkor ez is jó kis torz statisztika.
Inkább az torzíthat statisztikán, ha a bolt adott márka forgalmazására jobb kondíciókat kap ha többet elad és így érdekében áll azt mondani, reklámozni, hogy "hát ez fantasztikus minőség, mert naponta 5x annyit adunk el belőle mint másból", aztán pont nem beszélnek róla, hogy 10x annyit is vesznek vissza hibával belőle esetleg...

(#66583) Frankie50 válasza Aureal (#66582) üzenetére


Frankie50
tag

A boltosnak mindig az a legjobb termék amin a legmagasabb a haszonkulcs :K Őt nem nagyon érdekli, hogy visszaviszed mert a gyártónak visszaküldi, és neki nincs veszteség. Mikor elkezd szívatni először el sem hiszed, mert ez új, nem lehet rossz, kísérletezel, próbálod menteni a menthetőt, aztán a végén lenyeled keserű pirulát, visszaviszed, várod a gariztatást, jó esetben levásárolhatod, rosszabb esetben kapsz ugyan olyat, mert ugye csere garancia. Nem mindig a legolcsóbb a leggazdaságosabb :K

(#66584) Graphics válasza Frankie50 (#66583) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66585) Pyttawrx válasza Aureal (#66580) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tehát lényegében megerősített minket az üzlet, csak ha volt is neki ebből eladó, akkor ezért fogalmazott finoman. "feltételezhetően a gyengébb minőséghez tartozó márka, viszont hogy hetente százával adnak el olyanokat is mint ahogy Samsungot is és nincs számottevően visszavitt termék belőlük"
Ugye ahogy mi se azt mondtuk, hogy a "jobb" márkákból sem lehet kifogni rosszat, mi azt mondtuk, hogy ez nem ajánlott, mert ilyen vagy közel hasonló áron van minőségibb ssd is (Wd Green, Patriot, PNY pl), akkor miért veszed meg a full gagyit. Mi ezt mondtuk.
és valakky fórumtársnak is:
Most pl nekem van több ssd is polcon, jelenlegSamsung, WD Blue 3d, PNY, kingston. Ezeket én rendszeresen építem be gépekbe különböző felhasználás céljából, tehát azért nem 1-1 darabról beszélünk, mint tapasztalat.
a hsz-edet törlöm, ha gondolod írd be újra a véleményed sértegetés nélkül :R

[ Szerkesztve ]

(#66586) Pyttawrx válasza the_LB (#66576) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. ezt használtan vennéd? Mert hirtelen nem találtam újat ebből :) E kb 2013-ban volt forgalomba utoljára

(#66587) PROTRON válasza Aureal (#66582) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem állítottam hogy mindenki. És nem a magam egyszemélyes véleményéből indultam ki, én még azok közé tartozom akik azért visszavisznek darabokat. Csak arra reagáltam hogy attól még mert kevesen viszik vissza, az még nem biztos hogy kevés gyengélkedő darabot is jelent.
Amikor az utána járás költsége, beleértve a saját órabéredben kifejezett kieső idő költségét meghalad egy bizonyos szintet, elég számottevő azok aránya akik nem foglalkoznak vele.
Persze ha a lakása mellett van az üzlet visszaviszi, de messzire már nem és inkább csak tűri a gyengébb működést, vagy vesz egy márkásabbat.
Az hogy legalább árukeresőre felmenjen és beírja a tapasztaltait már olyan mint a fehér holló.

Amit Te felvetsz marketing stratégiát meg még feltételezni sem merem, mert az már aljasság. :D

Szóval ezért nem hiszek el semmit amit boltban mondanak.

De ez már nagyon off.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66588) cspguy


cspguy
csendes tag

Sziasztok,

az összefoglalót néztem, kimaradt pár jó ssd, pl intel s3700 800GB-os sata ssd, ez is remek cucc, írásra lett kifejlesztve és elérhető a piacon 2nd hand-ben, újonnan is.

NVME ssd-ket szintén nem tartalmaz a lista, nvme-ben intel p4510 iszonyat jó, optane 900p dettó,
Sata-ban s4510 szintén nagyon jó választás, kb örök élet, mivel ezek is írásra vannak.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#66589) Graphics válasza cspguy (#66588) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi a jelzést, általában másodkézbeli termékekre nem koncentrál a topic, jelenleg az ajánlásban új termékek kapnak helyet.

Amiket felsoroltál azok közül jó pár inkább data center vagy server cucc :)

Hol lehet amúgy ezeket kapni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66590) cspguy válasza Graphics (#66589) üzenetére


cspguy
csendes tag

Szia!

800GB-os S3700-at párszáz GB írással itt vettem a hup-on 35.000-ért, ez napi 10 írást bír 5 éven keresztül, szóval a consumer kategóriát kiröhögi. Bontatlant lehet venni china-ból. OEM és Intel verzió van belőle. Bőven jó.

Intel P4510 3.84TB-os nvme-t vettem egy német sráctól, tök új, ez 3000/2900MB olvasás írást tud, plusz PLP is van benne, ez is örök élet.

Van 2 intel Optane 900P-m, az egyik egy NAS-ban a diszk tömb előtt írási cache-nek és így 10GbE sebességet elég tartósan tudja a NAS, a másik meg boot drive lesz az asztali workstationömben. Ez is sokat bír, ebayen vettem az egyiket USA-ból, amíg nem volt covid, így áfával is megérte, ez szintén alig használt, a másik meg egy német sráctól volt kb egy hónapja vettem, boot drive lesz belőle az új asztali workstationömben.

Van 2 db s4510 3.84TB sata diszkem, ez szintén írásra van, majd szerverbe szánom, ha tudok venni mellé még pár ugyanilyet és akkor diszkmentes lesz a NAS-om. Itt vettem a HUP-on mind a 2-t, tök újak.

Ajánlom a servethehome.com oldalt, ez a kedvencem, friss szerveres info dögivel, tesztek, jó fórum stb. Ott lehet üzletelni is a fórumtagokkal és van merítés bőven. :)

Aztán van egy s4510-em m2-es ES OEM, 960GB-os, ez tök új és USA-ból sikerült venni, hirdetem is eladásra a hardveraprón, azt gondoltam megtartom, de úgy döntöttem most nem kell.

Kár hogy nem USA-ban vagyunk, eszméletlen mennyiségű minőségi cucc van ott, de a szállítás miatt nem éri meg.

Ha megnézed a gyártói oldalakat, több PB írást tudnak ezek, úgyhogy a consumer kategóriát (Evo Pro samsung stb.) magasan lekörözik tartósságban.

Kb 1x kell megvenni és aztán nem kell velük foglalkozni a firmware update-en kívül semmivel.

[ Szerkesztve ]

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#66591) Pyttawrx válasza cspguy (#66590) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Igazad van, csak mint ahogy a lentebbi példa is mutatja árérzékenyek sokan, és ezek nem a consumer kategória ssd-ket képviselik. Meg ugye ezek használtak, ami ezen kategóriában cseppet sem baj. Akik ilyet keresnek azok céldtudatosan keresik ezeket a megfelelő célra, és tudják miért éri meg. Ezek az ssd-k arra is valóak, nem consumer ssd-k. Ez a topik főként Consumer és új ssd-vel foglalkozik.
Mindenesetre köszi, hogy írtad hasznos lehet akik pont ilyet keresnek. :R

[ Szerkesztve ]

(#66592) kukely.matyi


kukely.matyi
csendes tag

Sziasztok
adott egy GA-Z97X-Gaming 3 (rev. 1.0) alaplap és támogatja az m2 ssd t viszont nem tudom hogy meddig birkózik meg vele . 1Tb lenne a legjobb viszont tanácstalan vagyok.
Tudnátok esetleg ajánlani egy párat?
Segítő szándékú válaszokat előre is köszönöm :)

(#66593) cspguy


cspguy
csendes tag

Szia!

Nagyon szívesen!

Mindenki árérzékeny, én is. :)

Nekem is áll benne pénzem, de megtanultam sajnos a hardverek szempontjából, hogy ha éppen van forgatható tőkéd és ha nem ugrasz rá azonnal a cuccra, elviszik és utána nincs több jó lehetőség és amikor szükséged van rá, mindent át kell tervezni, és többet buksz, mintha megvetted volna anno.

Egyébként csak kapkodom a fejem az árak miatt, az utóbbi 1 évben úgy elszálltak az árak, hogy elképesztő. 1 év alatt 26%-ot drágult pl az optane 900p ssd használtban, ahoz képest, amikor vettem.

Üdv.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#66594) Pyttawrx válasza kukely.matyi (#66592) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Az alaplap támogatja az m.2 PCIe ssd-t is, de vannak korlátozások, ha használod az m.2 csatit:
(M.2, SATA Express, and SATA3 4/5 connectors can only be used one at a time. The SATA3 4/5 connectors will become unavailable when an M.2 SSD is installed.)
Ebbe a lapba mehet nyugodtan Kingston A2000 1TB SSD.
Arra figyelj még hogy a vga is ott van az m.2 közelében, ha onnan meleg levegő megy, akkor kellhet az ssd-re egy borda is a megfelelő hűtés miatt.

(#66595) zedricusa


zedricusa
újonc

Sziasztok!

Egy lenovo y520as (Legion Y520-15IKBN) laptopom van, amibe szeretnék m.2-es ssd-t (500gb lenne a cél). Nem értek hozzá, eddig csak SATA-s ssd-m volt, így ha ez a lapos alkalmatlan a hűtés/kompatibilitási gondok miatt leteszek róla. De mégis, van valami ajánlott m.2-es bele amivel bővíthetném?
Előre is kösz a segítséget!

(#66596) Pyttawrx válasza zedricusa (#66595) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem a Kingston A2000-es ssd vel nem fog melegedni, ha igen, akkor pl szerintem elfér még rajta 1 vékony thermal pad.

(#66597) the_LB válasza Pyttawrx (#66586) üzenetére


the_LB
csendes újonc

Szia, igen használt a dolog, viszont időközben meg szerintem tárgytalan is mert használtan 16k lenne, Kingston A2000-at meg kb 20k-tól lehet venni újonnan, amit itt az összefoglalóban is ajánlottak, csak nem voltam vele tisztában hogy 500 gigásat már 20 ezer környékén lehet vásárolni újban, minden esetre köszönöm a válaszodat! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.