Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#67401) jokeph válasza májkimiki (#67397) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A kérdéses CPU-hoz megteszi 970-es deszka is, pl. Asrock 970 PRO3 R 2.0 / Asrock 970 Extreme 3. - van AHCI support és SATA III natívan minden port, UEFI BIOS, minden variálható.
Viszont ezekben nincs integrált VGA !
Athlon II X3 455-öt használtam ilyen lapban, cserébe az 1600 MHZ-es ramok max. 1333 MHZ-en voltak hajlandóak működni. :U De működött, 4*2 GB-al, sőt 2*2+2*4 GB mennyiséggel is. :D
Athlon procihoz mindegyik lap megfelel, ha esetleg FX 8xxx kerülne bele később, akkor inkább az Extreme 3, ebbe FX8350 a max, amitől nem forr széjjel a VRM.
És persze megy a W10 is vele, vagy ha W7/W8 kell, az is. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67402) everestben válasza Graphics (#67400) üzenetére


everestben
friss újonc

És a Samsung 870 EVO vagy 870 QVO? Ha jól értem ezek idén jöttek ki és még olcsóbbak is??? Vagy tök hule vagyok hozzá?

(#67403) Graphics válasza everestben (#67402) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

870 Evo inkább

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67404) májkimiki válasza jokeph (#67401) üzenetére


májkimiki
őstag

Szia!
Köszi az ötletet, ezek a lapok már csak használtban vannak, ha jól látom.
Esetleg egy I/0 bővítő kártya által lehetne AHCI support? [link]

(#67405) Pyttawrx válasza májkimiki (#67404) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha fejlesztenél, akkor kompletten tedd szvsz, a többi már csak kinlódás ezzel konfiggal. Úgy értem nem vagy előrébb vele, hisz a ugyanaz az régi proci marad. :)

(#67406) májkimiki válasza Pyttawrx (#67405) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát igen, akár merről állunk neki. Elég "veszett fejsze nyele" ez a konfig, így.
Csinálok egy próba telepítést egy kisebb SSD-re, megnézni a sebességet.
Trimmelés tud működni ATA parancsként is? Mintha hallottam volna ilyet.

(#67407) Graphics válasza májkimiki (#67406) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én már nem fektetnék ebbe energiát.

Egyszerűbb venni egy olcsóbb brand gépet.

De ez csak javaslat. :D én is szoktam retro vasakkal vasárnapozni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67408) everestben válasza Graphics (#67403) üzenetére


everestben
friss újonc

Köszönöm a segítséget, ha esetleg valakinek van még javaslata, akkor ne tartsa magában. Közben észrevettem valamit az oldal tetején, amit eddig nem :W :W :W

(#67409) ElektrikusDE válasza májkimiki (#67406) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

"Trimmelés tud működni ATA parancsként is? Mintha hallottam volna ilyet."

IGEN! (Microsoft driverrel)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#67410) Pyttawrx válasza májkimiki (#67406) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Menni fog:
[link]

(#67411) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Vettem egy Crucial P5 -öt, elégedett vagyok vele. Gyors, nem volt gond a beüzemeléssel. Szoftver is van hozzá (és még szupport is). Magyar kiskertől 3 évet kaptam rá a gyártói 5 év helyett.

1 munkahét alatt kb 850GB írás került rá. Ennek egy jelentős része a tesztelgetés volt. Ezután szerintem heti 200-300GB lesz (programkód fordítás).

[ Szerkesztve ]

(#67412) Pyttawrx válasza joysefke (#67411) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha már megvan, akkor a flash topikba kellett volna beírni. Amúgy mi volt most a cél?

(#67413) joysefke válasza Pyttawrx (#67412) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

tapasztalatmegosztás

(#67414) Graphics válasza joysefke (#67413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

#flashssdtopic

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67415) májkimiki válasza Pyttawrx (#67410) üzenetére


májkimiki
őstag

Köszi a linket. Sentinel szerint a TRIM parancs támogatva/pipa, Op.Rendszer TRIM funkció támogatva/letiltva.
AS SSD szerint:
Seq: R=230 MB/s W=169 MB/s
4K: R=11,78 MB/s W=14 MB/s
Ez egy 120-as SanDisc SSD Plus.
Semmi kivetni valót nem látok a sebességben, működés közben. Nem tapasztalni a Win10/HDD lassúságot.

(#67416) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag


kalapacsolok
senior tag
Sziasztok!

Idős hozzátartozómnak van egy elég lassú gépe, rengeteg speckó programmal, driverrel. Újratelepíteni esélytelen, makacs, nem engedi. Procit, RAM-ot cserélnék, és felmerült, hogy a HDD-t SSD-re klónoznám rajta.

Érdemes lehet bele másik SSD-t rakni? Ha igen, mit javasoltok? Nyilván használt is jó :)
Alaplap: MSI H61M-P20 (G3)
CPU: Intel Pentium G2020 2,9 ghz, ivy bridge 22 mm
RAM 4 GB DDR3 665 mhz


Többi specifikáció itt.

(#67417) joysefke válasza Graphics (#67414) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez vásárlási döntés segítés. Megvettem és minden jól működik. Nem ez a topik célja?

(#67418) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Laptopba szeretnék (szektorhibás) HDD helyett SSD -t az alábbi igények figyelembe vételével:
- SATAIII
- 2,5"
- 30-35eFt (40eFt már sok "lélektanilag")
- 1TB (de 500GB ajánlat is jöhet)

Amiket kinéztem:
Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 MZ-76E1T0B
Western Digital Blue 3D NAND 2.5 1TB SATA3 (WDS100T2B0A)
Western Digital 1TB (WDS100T2G0A)
Samsung 2.5 870 EVO 1TB SATA3 (MZ-77E1T0B)

Ha a fentiek sorba kellene rakni, akkor ki melyiket ajánlaná és milyen sorrendben?

Köszönöm a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#67419) ubyegon2 válasza pvt.peter (#67418) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Nyilván az első kettő és ebben a sorrendben. :K

A Green-t nem raknám egyedüli SSD-ként laptopba, a 870 EVO meg kereten felüli. 1TB-nál maradj, belefér így is.

500GB esetén már előfordul, hogy a 870 EVO olcsóbb, mivel kezd fogyni a 860 EVO a készletekből, de azonos áron még mindig célszerűbb a 860 EVO-t venni, régebbi notebookokba és desktopba is, ha nem érinti az egyes AMD alaplapi probléma.

Jelenlegi áron egyértelműen az 860 EVO 1TB a legjobb vétel, én bő két hónapja 44eft-ért vettem és még úgy is legjobb vételnek tartottam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#67420) Pyttawrx válasza pvt.peter (#67418) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
És mi be lesz téve? a laptop pontos típusa?

(#67421) Graphics válasza joysefke (#67417) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én csak annyit tudok mondani, hogy azt a Flash SSD topicba szokás beírni. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67422) Graphics válasza kalapacsolok (#67416) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Régi masina ,de rengeteget dob a felhasználói élményen egy SSD.

Ide bőven jó egy WD Green is :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67423) pvt.peter válasza ubyegon2 (#67419) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ.
Az "AMD -s" probléma nem érint.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#67424) pvt.peter válasza Pyttawrx (#67420) üzenetére


pvt.peter
őstag

Asus X550JX XX049D típusú laptopról lenne szó.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#67425) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

250GB körül milyen SSD ajánlott, amiben van cache? Lehet m.2 sata, vagy m.2 nvme :R Bár sebesség miatt inkább utóbbit vadászom, csak ilyen cache félének kellene

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67426) Graphics válasza enginev3.0 (#67425) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kingston A2000

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67427) enginev3.0 válasza Graphics (#67426) üzenetére


enginev3.0
félisten

Abban nincs cache, nem?
Ó basszus, ott van az emagban jó áron és holnap már nincs nyitva a bolt :W

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67428) ElektrikusDE válasza enginev3.0 (#67427) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Van benne DDR4 DRAM cache

Kiszállítás viszont van!

"Várható szállítási idő:
márc. 10." (Budapesten pl. benzinkútra) :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#67429) enginev3.0 válasza ElektrikusDE (#67428) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor nem jól emlékeztem

Hát marad az, sajnos ilyenkor mindig türelmetlen vagyok, de hát na, ilyen ez a vírusos időszak :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67430) Pyttawrx válasza pvt.peter (#67424) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Emlékeim szerint ez sata-II, nem? A soeccy progi mit ír?

(#67431) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!
Van egy EVO 860 250GB-om 6 TB írt adattal. Cserélném egy EVO 870 500GB-ra.
Egy barátom megkért, hogy telepítsem újra a gépét, és gondoltam átadom neki a 250-est 10 ezer forintért. A gépét évente 5-10 napot sem használná. Szerintetek jó lehet neki a 250-es még egy pár évig? Érdemes / lehetséges már/még gariztatni ilyen elhasználódás és % értéknél? Illetve, ha végre veszem az új ssd-t, akkor is érvényes az 5 év garacia? Köszi a választ! :R
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#67432) varmi2 válasza pappkarcsi (#67431) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kondíció romlás nem garanciás ok, hanem természetes dolog. A szalonból kihozott autódat sem viszed vissza garanciába, mert már egy évet ment, és nem 100% a kondíciója, mert lekezdtek kopni az alkatrészek...... :W

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67433) Pyttawrx válasza pappkarcsi (#67431) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Itt nincs mit gariztatni! Tökéletes értékek. Add neki oda nyugodtan! :)

(#67434) pappkarcsi válasza Pyttawrx (#67433) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Köszi szépen, Pytta! :R :)

@varmi2 Én pl. visszaviszem, mert nekem a cég fizeti, és ha nem tetszik, akkor kérek és kapok másikat. Ettől függetlenül, nem lehet mindenki akkora lángelme, mint te. Azért kérdeztem, mert nem tudtam.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#67435) Raymond válasza pappkarcsi (#67434) üzenetére


Raymond
félisten

Itt inkabb arrol volt szo hogy ha veszel harom gomboc fagyit es egyet megeszel akkor nem mesz vissza hogy mar csak ket gomboc van es csereljek mert te harmat vettel eredetileg. Az SSD-knel a kondicio egyszeruen igy mukodik - az irasmennyiseg novekedesevel folyamatosan csokken - nem mint a HDD-knal hogy ha nincs bas sector akkor 5 ev utan is 100%-osnak vannak jelezve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67436) Graphics válasza Raymond (#67435) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez is egy jó hasonlat :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67437) Frawly válasza pilu85 (#67320) üzenetére


Frawly
veterán

Nem, nem ér fel. Pont, hogy átlag felhasználónak rosszabb, mert a PM szériára nincs rendes Samsung-támogatás, nem tudsz rajta fw-t frissíteni, nem ismeri fel a Samsung Magician, stb.. Ha olcsó, meg lehet venni, mert nyilván nem rossz SSD, ha jó árban adják és nincs rojtosra írva, még jó sok évig használható.

Már múltkor is írtam, hogy ha átlag a felhasználásod, nem kell a tartósság miatt aggódni. Veszel egy olcsó MX500-at, vagy 860 EVO-t, vagy akár 870 EVO-t, és túlél téged, meg a gépet is. Pár év múlva meg úgyis lecseréled amikor a sok terások elérhető árban lesznek. Nem kell ezt túlgondolni, hogy ultra szervertartósság, meg 100 évig tartson.

Ha visszalapozol a topik elejére, ilyen 2009-2012 környékén is ott aggódtak az emberek, hogy jajj, elég a 32-60 gigás SSD, csak a rendszer ráférjen, a lapozófájl majd megy a lassú traktor HDD-re, ahol jól visszafogja a rendszert, csak örökké tartson az a SATA2-es SSD, meg legyen rá 5-10 év gari. Hol vannak azok ma már így 9-11 év múltán? Még mindig mennének amúgy, de már rég fiókban pihennek, mert a 120-128 gigás testvéreikkel karöltve rég le vannak cserélve 250-1000 gigás SATA3-as modellre, vagy elérhető árú PCIe 3.0 x4 NVMe-re. Mondom, ezen csak az szokott aggódni, akinek élete első SSD-je, mert eddig csak HDD-t használ, és nem ismeri a saját írásigényét, meg hogy mit bírnak az SSD-k.

Az, hogy valakinek van rossz tapasztalata az A400-zal, az sem mérvadó, mert azzal nem az a baj, hogy nem tartós, meg nem top minőség, hanem konkrétan selejt széria lett mostanra. Ennél sem volt mindig így, jó pár éve is vettek belőle az emberek, adattárnak, játékok alá, rendszer alá már akkor se annyira volt ajánlott, de a korai modellekkel nincs gond. Gondolom azóta a Kingston végletekig olcsósította a gyártást, ami nem tett jót az amúgy sem minőségi, alsó kategóriás termékvonalnak.

(#67438) quailstorm válasza pilu85 (#67320) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PM-et az vesz, akinek drága a consumer, és bekockáztatja hogy nincs gari. Én így vettem a PM981-et EVO 970 helyett.

(#67439) pilu85 válasza quailstorm (#67438) üzenetére


pilu85
őstag

Értelek. Engem az ára nem izgatott, inkább hogy a tbw a 960 gigásnál 1400tb. Ami elég meggyőző a strapára. A consumer az bolti?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#67440) quailstorm válasza pilu85 (#67439) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A consumer termék az a végfelhasználói piacot jelöli, ahol a csomagolás és a marketing megdobja az árat. Ez esetben a support is.

A PM széria az OEM, gyártóknak készül (pl. laptopokba gyári SSD-nek), így nincs rajta csomagolás se marketing.

[ Szerkesztve ]

(#67441) pilu85 válasza quailstorm (#67440) üzenetére


pilu85
őstag

Jah értem. Hát igen, m2-be pm 951 és 981 em van. :)
Most meg beugrott egy pm863a sata3. Lehdt még jobbak is mint a nem consumer.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#67442) pappkarcsi válasza Pyttawrx (#67433) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Ha mégis garizásról lenne szó, egy olyan termék esetében, amihez nincs semmilyen számlám vagy vásárlást igazoló dokument, attól még érvényesíthető a Samsungnál a jótállás? Ehhez nincs eredeti dokument, de szívesen megvenném 35 helyett 30ért. [link]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#67443) Pyttawrx válasza pappkarcsi (#67442) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt nem tudom megmondani, viszont azt igen, hogy szvsz nekem megér 5-8 ezret az 5 év gari. :)

(#67444) oroszLajos válasza Pyttawrx (#67367) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Megjött az SSD amit ajánlottatok köszönöm :R
Most jön az hogy DE :DD
Le vettem az alaplapról az SSD hűtőt, és volt az alján valami fekete dolog :U
Először is volt rajta egy kék védő fólia amit mikor le húztam az a fekete valami ott maradt. Az valami thermalpad féle lehet? Vagy azt is le kellett volna vennem? :Y nem volt még m2-es SSD-m teljesen új minden :DDD

Pixel 7 Pro Hazel

(#67445) Pyttawrx válasza oroszLajos (#67444) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

fotózd, csak már a flash topikba rakd be.Innen már oda való a téma

(#67446) oroszLajos válasza Pyttawrx (#67445) üzenetére


oroszLajos
aktív tag


.

Most fotót nem tudtam csinálni, de pont ugyanilyen mint ezen a képen

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 Pro Hazel

(#67447) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok,

Van egy WD SN500 500 GB-s SSD-m, viszont kinőttem igy cserélném 1 TB-ra. Samsung 970 EVO-t néztem, jó lesz vagy van mostanában valami más best buy?

(#67448) varmi2 válasza chewycl (#67447) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha best by kell akkor Kingston A2000. Papiron lassabb, mint a 970, de normál otthoni használat mellett nem érezhető a különbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67449) pvt.peter válasza Pyttawrx (#67430) üzenetére


pvt.peter
őstag

Bocsi, csak most tudtam érdemben reagálni.
Speccy -re gondoltál? :))
Megnéztem most Speccy -ben és Max., illetve Used Transfer Mode -nél is SATA III 6.0Gb/s szerepel.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#67450) pvt.peter válasza ubyegon2 (#67419) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ha minden igaz, akkor ez lesz a befutó:
Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 MZ-76E1T0B

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.