Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#66251) tordaitibi válasza ubyegon2 (#66250) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jól látod, életembe nem volt a kezembe nvme meghajtó.
Naivan azt hittem hogy m2 foglalat, beledugom és a szoftveres protokollt tudja visszafelé is.
Nem ugrottam bele a vásárlásba, ezért is kérdeztem előbb.

A 860 EVO 1TB egy jó ssd, nekem is ez van háttértárnak.

Az nvme a fiam szerint, aki nagy játékos és összedobott magának egy fullos gépet, sokkalta gyorsabb mint a hagyományos sata vagy a m2 megoldás. icipici gépembe be se fér mégegy 2,5" meghajtó fizikailag.
Jó dolog szerintem az m2 megoldás.

(#66252) ubyegon2 válasza tordaitibi (#66251) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jól látod, életembe nem volt a kezembe nvme meghajtó.

Enyémben sem, de ez nem akadály, ettől még simán írtam egy okosságot hozzá! :D

NVME SSD meghajtók - ellenőrzés Linux alatt: align, TRIM, hőmérséklet

A 860 EVO 1TB egy jó ssd, nekem is ez van háttértárnak.

Ezt múltkor is olvastam és szörnyülködöm is azóta, ilyet tárolónak használni? :N

Az nvme a fiam szerint, aki nagy játékos és összedobott magának egy fullos gépet, sokkalta gyorsabb mint a hagyományos sata vagy a m2 megoldás.

M.2 NVME vs. SSD vs. HDD | Test in 2020

Ez igaz, egy alap NVME 6x gyorsabb szekvenciális írásban, de sem rendszer futtatásánál, sem játéknál igazán nem vehető észre ez a különbség, mivel itt nincs szekvenciális írás, rendszernál az access time számít, az meg SATA és NVME között ms-ben nem érzékelhető emberi érzékekkel. Míg egy HDD 13,0 ms és a SATA 0,003 ms közötti különbség már jól érzékelhető! :K Jó dolog kis helyen az M.2, sajna az msata az már kifutott csatoló, ha kapsz is, csak aranyáron van normális méretben.

(nézz bele a fenti YT videóba, meg fogsz lepődni, mennyire nincs különbség)

(#66253) tordaitibi válasza ubyegon2 (#66252) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"
A 860 EVO 1TB egy jó ssd, nekem is ez van háttértárnak.
Ezt múltkor is olvastam és szörnyülködöm is azóta, ilyet tárolónak használni?"

Itt a hardveraprón vettem egy emberkétől, original dobozában vadiújan 26ezer forintért.
Te kihagytad volna? :)

Egyébként nem vagyok zajérzékeny, elalszok egy koncerten a hangfalon is vagy egy betonkeverőn de mióta ez a háttértár, most jöttem rá milyen is egy igazán passzív gép.
Mivel az enyém passzív hűtésű, az ssd óta olyan csend van hogy elmondhatatlan.
Nem volt hangos a hdd de most tapasztalom hogy a lemezforgató motor bizony baromira zajos, ráadásul nekem valami Green szériás 2,5" hdd volt eddig és óránként 50-100x lepihentette a fejet, aztán csilingelve ismét mozgatta.
Na ezek megszűntek!

Otthonra nemrég vettem egy szintén mini PC-t, egy Zotac, de nem passzív, meg is bántam.
Hát valami eszméletlenül zavar benne a picike ventillátor, pedig tényleg halk és ráadásul pwm, csak terhelésre pörög fel teljesen.
Valamint ebbe került bele az előbb említett HDD, komolyan mondom nagyon zavaró. Megszoktam a csendes pc-t.

(#66254) PROTRON válasza ubyegon2 (#66252) üzenetére


PROTRON
addikt

+1, pedig én is bíztam benne hogy az NVME a programok használata terén is látványos előnnyel jár a sata SSD-khez képest, de nem. [link]
Ettől függetlenül nem dobtam ki az nvme ssd-t a rendszer alól, veszteni nem vesztek vele és kb ugyanannyiba kerül manapság az m.2 csatlakozóval szerelt sata-s mint a szintén m.2-es nvme gen3.

Az MSATA-val én is szívtam egy ideig, mivel újonnan lehetetlenség értelmes körülmények között megbízható, bizonyított típust szerezni, de pont sikerült használt piacról beszerezni egy kb 5 éven át htpc-ben futott, 20 TB írt adattal bíró 850 evo-t.
Mondjuk az nem tettszik hogy HD Sentinel szerint csak 688 nap a hátralévő idő 95% kondíció melett, nemtom hova tenni...szekvenciálisban hozza az egészséges értékeket, de a szintetikus IOPs-ok csak 40-60k közöttiek, szemben a hirdetett 80-90k-val.

Mondjuk a fenti kollégának mázlija hogy van msata-->m.2 átalakítója, ma már abból sincs nagyon idehaza, csak külföldről...

Szóval az én javaslatom hogy ha érdemes abba az átalakítóba venni egy rendes sata-s M.2 ssd-t. De vigyázni kell, hogy tényleg sata vezérlős legyen.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66255) tordaitibi válasza PROTRON (#66254) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Mondjuk a fenti kollégának mázlija hogy van msata-->m.2 átalakítója, ma már abból sincs nagyon idehaza, csak külföldről..."

Van mégegy, a múltból :) ha kell valakinek, posta fejébe ingyen adom, vagy eljön érte. Nekem szerintem az életbe nem kell.

(#66256) ubyegon2 válasza tordaitibi (#66253) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Itt a hardveraprón vettem egy emberkétől, original dobozában vadiújan 26ezer forintért.
Te kihagytad volna?

Ki hát! Jobb volt 41690.-ért megvenni! :D De most vettem a fejembe és aprón alig van értelmes áron, alig olcsóbban meg tuti nem veszem meg. Sokaknak szempont a zajtalan működés is, naná, mivel olyan zetor HDD-ket használtak az emberek, hogy hajam égnek áll, mikor olvasok ezekről.

(#66254) PROTRON

Linus koma videóitól is agyhugykövet lehet kapni, ez is ilyen, 12 percig jórészt csak jár a szája folyamatosan meg oldalról mutogatják a 3 tesztgépet. :N Azért rendszer alá mindenképpen jó egy NVME, ha már megvan, főleg egy átlagos SATA SSD-nél jobb, ha nem forrófejű fajta.

Azzal az msata 850-nel szerintem jó ideig ellesz még a HTPC-d, csak ne nézegesd állandóan a HDS-sel. Minek? 20 tera az semmi, az SSD-k meg ha meghalnak, rajtaütés-szerűen teszik, nem úgy, mint a HDD.

[ Szerkesztve ]

(#66257) PROTRON válasza ubyegon2 (#66256) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a biztatást, a 850-es mobil munkaállomás PC-be került rendszernek, még előző tulajnál volt korábban HTPC-ben.
Én is azt gondolom hogy rendszeres biztonsági mentéssel nem lesz problémám vele, pláne hogy minden rajta lévő adatot több helyen mentve is tárolok, de azért megbízható típussal akartam minimalizálni a kockázatát hogy pont terepen a legrosszabbkor hagyjon cserben előjel nélkül.
Csak zavar hogy 688 napot ír, mert azért napi 10 órát lazán menni fog hosszú távon, de nem fogom mindennap tesztelgetni sentinellel, az is zabálja a hátralévő byteokat. Csak a 850-hez még nem működik a samsung magician diagnosztikája.

A nagy munkaállomásban rendszernek egy ADATA xpg SX 6000pro került, ami már nem bóvli kategória, de érzésre úgy tűnik megérte volna azt a pár ezret még a 8200pro amikor keresgéltem...félreértelmeztem pár adatot, ma már mást választanék.
Egyelőre jól van ott, de lehet hogy cserélni fogok, pláne azok után amik kiderültek az ADATA-ról az utóbbi időben.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66258) gyulazsolti válasza Graphics (#66242) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Oké!

Akkor ez jó választás lehet, valamelyik. [link] [link] [link]

(#66259) PROTRON válasza gyulazsolti (#66258) üzenetére


PROTRON
addikt

Én ugyan félig laikus vagyok, de a topicban olvasottak alapján az "MX" jelölésű időtállóbb, ha úgy alakul akár több rendszer alatt is jobban szolgál és nincs annyira nagy különbség az általad jelölt méretkategóriánál.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66260) Pyttawrx válasza gyulazsolti (#66258) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A bx és a wd green azonos kategória, belépőszint, a kettő közül a wd greent venném, mert az nem melegszik a bx 3-5 fokkal melegebb. Az mx viszont nyilván már középkategória, egyértelmű, hogy a 3 közül a jobb választás.
de mindez ott van az összefoglalóban is. :)

[ Szerkesztve ]

(#66261) ubyegon2 válasza PROTRON (#66257) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pár hónapja jött ki új firmware 850 EVO-hoz, gondolom a linkben lévő Windowsos szoftverrel le tudod csekkolni és ugyanitt le is töltheted a friss fw-t. Célszerű frissíteni, ha van rá lehetőség.

Csinálj bootolható pent mondjuk, az így lekezeli, mint itt a képen láthatod.

Szerencsére az 6000pro még régebbi, nem trükközött vele az Adata, így azzal nem fogtál mellé.

[ Szerkesztve ]

(#66262) gyulazsolti válasza Pyttawrx (#66260) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Oké, csak innen indult. Ezeket felejtsem el, vagy jók lehetnek. PC-be Linuxra. [link]

(#66263) Graphics válasza gyulazsolti (#66262) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ejh, pedig már leírtam, hogy nem tudjuk ajánlani, mert nem ismerjük a belsejét :)

A HP S700-as az kb ugyanaz, mint a BX500, dram nélküli, SM vezérlős , Micron NAND-os.
Ez azóta viszont változhatott.

A NAND pl. teljesen ismeretlen, csak kódsort tartalmaz rákeresve ismeretlen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66264) Pyttawrx válasza gyulazsolti (#66262) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom pontosan honnan indult, ezért erősítettek rá Graphics kollégára, annyival kiegészitve, hogy azokból is írtam tapasztalatot

(#66265) Akula


Akula
őstag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e már ilyen jellegű kérdés, de kaptam egy külső Samsung T5-öt és ahogy nézem gyárilag exFAT-ra van formázva.
Én jobban örülnék egy NTFS-nek, már volt adatvesztési gondom exFAT-tel (vagyis inkább az, hogy onnan nagyon nehéz visszahozni elveszett dolgokat).
Leformázhatom simán NTFS-re, vagy csak ártok neki ezzel?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#66266) King Unique válasza Akula (#66265) üzenetére


King Unique
titán

Vélhetően a gyártó weboldalán is említett kompatibilitás (PC, Mac, mobile device) és flash tároló mivolta miatt gyárilag az exFAT fájlrendszer, de ha tartósan Windowson fogod használni, akkor nyilván formázhatod NTFS-re és nem nem ártasz neki azzal, max. egy silány pendrive-nak, azok nem bírják nagyon az írást, ellenben egy standard külső SSD más kategória. Meg ugye a T5-nél natív UNMAP (TRIM) támogatás is van, ami Windowsoknál alapesetben NTFS és ReFS fájlrendszereknél működik, az exFAT kérdéses.

Legközelebb meg leszel szíves te is a nem az SSD vásárlást, ajánlást érintő egyéb kérdéseket a Flash SSD topikban feltenni, ami az itteni téma összefoglaló legelején is elég világosan le van írva! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66267) Akula válasza King Unique (#66266) üzenetére


Akula
őstag

Elnézést rendőrbácsi :R
és köszönöm a választ :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#66268) lenoma válasza Pyttawrx (#66264) üzenetére


lenoma
aktív tag

Valakinek van tapasztalata olcsó gigabyte 240-256Gb-os SSD-vel?

(#66269) jokeph válasza lenoma (#66268) üzenetére


jokeph
nagyúr

Van. 4 példányt építettem be még tavaly év végén, semmi kirívóság, mennek, teszik a dolgukat.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66270) Pyttawrx válasza lenoma (#66268) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nem ajánlott típusok, ahogy látod vannak vele pozitív tapasztalatok pár darabbal, de minőségibbek vannak hasonló áron, ezért nem is ajánlott.
Belépőek szintén:
Patriot Burst
PNY cs900
WD Green
Vagy középkategória
wd blue 3d
crucial mx500 stb
Ezeket megtalálod az összefoglalóban is.

Nyilván felhasználás függvénye is, ha heti 2-3x kapcsolod be a gépet, és netezel rajta, lehet nem lesz bajod azzal sem

[ Szerkesztve ]

(#66271) Graphics válasza jokeph (#66269) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esetleg valamelyiknél HD SENTINEL-lel egy vezérlő típusát nem tudnál megnézni. ? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66272) jokeph válasza Graphics (#66271) üzenetére


jokeph
nagyúr

Idén már biztosan nem, nem saját gépekbe van egyik sem. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66273) lenoma válasza Pyttawrx (#66270) üzenetére


lenoma
aktív tag

Igen azt olvastam.
Csak kérdeztem.
A gigabyte azért nem olyan gáz általában.
Főleg Patriot Burst-ban gondolkozom.
Egy retro Xeonba menne, második gép. Sata II-t kellene olcsón kimaxolni.
Viszont tanulási céllal néha kapna terhelést: Virtuálisan linux Server, Windows 2019 Server, SQL, Hyper-V, stb.
A mostani SSD a gépben már 2100 napot futott, nyugdíjba küldeném háttértárnak, mert még MLC-s.

[ Szerkesztve ]

(#66274) Graphics válasza lenoma (#66273) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel nem ismert a belseje így nem lehet ramondani +/- bármit is.

Az Adata se volt olyan rossz... Viszont nem ajánlott...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66275) Pyttawrx válasza lenoma (#66273) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én akkor wd green, vagy PNY vennék

(#66276) Selynelar


Selynelar
aktív tag

EGÉSZSÉGBEN ÉS TELJESÍTMÉNYBEN GAZDAG BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMTÁRSNAK!

(#66277) ®abstract®


®abstract®
őstag

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#66278) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok! Acer Predator Helios 300-as laptopom (2017-es modell) szeretnem NVMe SSD-vel boviteni. Tudnatok esetleg ajanlani egy best price/value darabot? :R

Predator G3-571-77QK

(#66279) Pyttawrx válasza ádika86 (#66278) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem a kingston a2000 most is jó árban lesz.

(#66280) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#66281) Pitterix


Pitterix
őstag

Először is BÚÉK mindenkinek!
Van a gépben egy régi HDD WD 500Gb. Ezt cserélném le egy SSD-re.
Ezt néztem ki:
-Kingston A2000 500GB
Erről nézném a filmeket-sorozatokat, meg esetleg kerülne rá pár játék.
Vagy ilyenre esetleg másik ajánlott?
A pc-m adatai az adatlapomon megtalálhatóak.
Köszi.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#66282) b_b1


b_b1
csendes tag

Sziasztok!
Intel 535 120GB. SSD-m van,lasssan emlékeim szerint 5 éves lesz. Sentinel már csak 8% élettartamot jelez a ""Media Wearout indicator" alapján.
Ugyanakkor a Smart semmilyen hibát nem mutat, a teljes írás sem sok:17k.GB. Otthoni PC-n Win10 futott rajta mindig is. Kérdésem,hogy valóban az élettartama vége felé ért, vagy relatíve biztonsággal használható még? Azt vettem észre,hogy a "wearout indicator" mintha időarányosan számolna vissza és nem a írásmennyiség szerint.
Köszi:
Gábor
BUÉK

(#66283) valakky válasza b_b1 (#66282) üzenetére


valakky
aktív tag

a legtöbb régebbi intel ssd ha elérte a gyári tbw értékét, akkor read only-ba vált.

[ Szerkesztve ]

(#66284) Raymond válasza b_b1 (#66282) üzenetére


Raymond
félisten

Ha csak 17TB iras van rajta akkor ott valami nem kerek, nezd meg eloszor ez mit it ra: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#66285) Deer76


Deer76
aktív tag

Egy kis saját tapasztalat:
Kingston A2000 250Gb Nvme SSD, bő 1 év használat: 98% kondíció (rendszer+játék is)
ADATA SU800 120 Gb rendszer SSD, 2,5 év használat: 100% kondíció
(HDD Sentinellel néztem meg)

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#66286) Pyttawrx válasza Deer76 (#66285) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen jó mindkettő. :) :K

(#66287) Pyttawrx válasza b_b1 (#66282) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, nagyon keveset használtad akkor 17TB ennyi idő alatt semmi szinte. Ahogy kolléga írja nézz rá a másik progival

(#66288) Pyttawrx válasza valakky (#66283) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hol van ez még a tbw érték eléréséhez? :)

(#66289) b_b1


b_b1
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
Néhány megjegyzés:
Otthoni géphez mérten elég sokat használjuk,napi 8-10h. átlagban.
A kezdetek óta mértani pontossággal csökkent az élettartama, kb. 2 havonta 3%-ot, ahogy számolom pont az 5.év végére lesz 0. És ezen nem változtatott egy rendszer install sem.
Feltételezem,hogy jóval több írás van már rajta.
Feltettem az ajánlott progit,de ugyanazt írja.
Ti bíznátok még benne? Ma már nem túl nagy ügy újat venni,de persze ha nem muszáj...
Egyébként a WD Blue az intelem cseréjére megfelelő lenne?
Köszi:
Gábor

(#66290) Graphics válasza b_b1 (#66289) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

WD Blue jó lenne igen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66291) Raymond válasza b_b1 (#66289) üzenetére


Raymond
félisten

Ez mar jobb, itt latni hogy nem 17TB iras van rajta hanem 150TB (az utolso F9-es mezo) es igy mar van ertelme a szamnak, ott van kb. kozel a TBW hatarhoz. Ezek utanna tenyleg read-only modba valtanak [link] es csere kell.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#66292) PROTRON válasza Pitterix (#66281) üzenetére


PROTRON
addikt

Az adatlapodon szerepelnek SSD-k, tehát a rendszer már egy valamilyen típusú Kingstone márkájú SSD-n van? Ez milyen típus?
És mellette van már sata-s ssd a gépben, jól veszem ki?

Amúgy filmeknek-sorozatoknak, de még játékok sem tudják kihasználni az A2000 sebességét, nem éreznél különbséget teljesítményben, tehát önmagában a felhasználási területre túlméretezést jelent az NVME SSD, bőven elegendő a már általad is használt Crucial MX széria erre a feladatra. Tehát a sok jó válasz közül az egyik hogy abból az MX-ből szerzel további példányt.

Viszont a választásod alapján szempont, hogy m.2 csatolós SSD-t el tudsz bújtatni az alaplapon, így ami még érdekes, hogy ha oda dugsz akár SATA-s, akár NVME SSD-t akkor letiltódnak-e sata portok, ezt az alaplapod gyártói oldalán tudod megnézni, a manual-t kéne átolvasgatni. Továbbá vannak alaplapok ahol 1-2 PCIe slotot blokkol ha feltöltöd az M.2 slotokat.

Tehát másik jó válasz, hogy mivel amúgy sincs nagy ár különbség, így az NVME-s A2000 is jó, ráadásul ha idővel növekszik a rendszer mérete akkor legalább ott lesz hogy áttelepülhess rá a 120-asról.
Persze ez függ a manualban írt lehetőségektől, de tény hogy a jelenleg írt felhasználásodhoz elegendő SATA vezérlős SSD is, akár sata csatalkozóval, akár m.2-vel.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66293) b_b1 válasza Raymond (#66291) üzenetére


b_b1
csendes tag

Köszönöm. Észre sem vettem. Akkor csere. Sejtettem,hogy többet kapott szegény :). Azért fura,hogy Sentinel és Intel SSD Toolbox ki sem írja.
Gábor

(#66294) Pitterix válasza PROTRON (#66292) üzenetére


Pitterix
őstag

A rendszer a Crucialon van. A Kingston már jó régi, azt csak meghagytam. Azon per pillanat a Fallout van. Elvileg az alaplapon van két NVMe SSD-nek hely. A házban viszont csak két felfogató hely van, ahol van a Crucial és a régi Kingstone, ráadásul ezek a helyek nagyon bénán vannak kitalálva. A kábelezésük nem egyszerű.Az egyik régi HDD-m, mint írtam döglődik és annak a helyére gondoltam ki.
Ahogy olvasom a válaszod, akkor a tiszta megoldás az lenne, hogy a régi 120 gigásat kiveszem és annak a helyére rakok egy másik Crucialt mondjuk. Ha az alaplapi leírás nem engedi több SSD-t.
Jól értelmeztem, ugye? :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#66295) Pyttawrx válasza b_b1 (#66289) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah igen itt látszik hogy kapott :) (Ez így normális).
Amúgy nekem Úgy rémlik, hogy ennek 5 év (amit ítál is), de ami rémlik, hogy kb 73 tbw körüli amit tud, ha nem jól emlékszem, akkor bocsi.
ezek függvényében, viszont javasolt a csere igen. a WD BLUE 3D jó lesz, de az 240b-tól indul, gondolom ez nem baj :D

(#66296) Pyttawrx válasza Pitterix (#66294) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem láttam korlátozást, tehető bele 2 nvme is. Én csak a specification-t néztem, ott is szokta jelezni. amúgy m-2-be van sata is erre is utalt a kolléga. :)
Illetve kolléga sem írt ilyet, hogy korltozza, csak, hogy szokott lenni korlátozés és előbb olvasd át amit ír a manualt.
Tökéletes lesz az a2000 ssd.
És igen nem fogod kihasználni, de az ára és a hely miatt is jobb lesz neked is.

(#66297) Pitterix válasza Pyttawrx (#66296) üzenetére


Pitterix
őstag

Közben átnéztem, hogy milyen SSD-t támogat és milyen NMVE-t, de ebből csak régebbiek vannak írva. Azokat ahogy néztem, nem is lehet kapni. Ettől függetlenül vajon kezelné a kiválasztott példányt?
Ami van nekem Kingstone, az a nem ajánlott kategória, de 2016 óta működik. vagy kifogtam belőle egy jó példányt, vagy mégis jó rendszer alá+játékoknak. Csak gondoltam tapasztalat miatt leírom.
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#66298) Pyttawrx válasza Pitterix (#66297) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az Kingston :D és akkor az A400-as.
De nem értem mire gondolsz régebbi alatt? (PCIe x4/x2 SSD) ez azért még nem számít réginek. Oké van már PCIe 4.0, de a tied sem számít réginek, ami PCIe gen3. :)

(#66299) Pitterix válasza Pyttawrx (#66298) üzenetére


Pitterix
őstag

Nos én lámaként a régit úgy értettem, hogy nem forgalmazzák azokat, amiket ír az alaplap.
Rákerestem pár darabra és csak azt írják, mikor forgalmazták utoljára és mennyiért.
A Crucialt is az itteni összefoglaló alapján választottam ki és remélem minimum 5 évig nem lesz baja.
Azt a Kingstont akkor a pc-s azért adta, mert mást nem tudott adni abban az árban. És mikor láttam, hogy itt a nem ajánlott kategória, picit kakkantottam, hogy esetleg megadja magát. De bírja mind a mai napig.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#66300) Pyttawrx válasza Pitterix (#66299) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó válsztás a crucial! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.