Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#67951) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nézegettem pár M.2 ssd-t most a gépemben egy Kingston HyperX Savage 2.5 120GB SATA3 SHSS37A/120G és gondoltam kipróbálnék valami gyorsabbat.
Max 12000Ft-ig nézelődtem 240-256gb méretig,az alaplap amibe lenne msi B550-A PRO van egy olyan slot rajta amin ssd hűtés is van.Olvasgattam anno azt hiszem nagyon gyorsban jó áron láttam kingston A400 ast csak arra azt írták nagyon gyors de sokszor van sebesség ingadozása.
Elsőre ezt találtam a legszimpatikusabbnak Micron 256GB M. 2 PCIe (MTFDHBA256TCK-1AS1AABYY)
Aztán nézegettem ezt is de az egyik oldalon nagyon olcsó a másik kettőn meg 3x-os az ára viszont mind a három oldalon más sebességet adtak meg neki Micron 256GB M. 2 PCIe (MTFDHBA256TCK-1AS1AABYY)

Aztán még ezeket nézegettem Apacer 240GB M. 2 PCIe (AP240GAS2280P4-1)
Silicon Power A60 256GB SP256GBP34A60M28
Melyiket lenne érdemes venni vagy a legnagyobb számoknak nem érdemes hinni?És mennyivel lenne bármelyik is gyorsabb mint az enyém?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67952) Graphics válasza Pityu. (#67951) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hétköznapi használatban számottevő gyorsulást nem fogsz észrevenni

A400 kuka, felejtős.

Kingston A2000-est vedd

A Micron-ok vagy újak, vagy bontásból vannak, OEM SSD-k így az annyira nem javasolt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67953) Pityu. válasza Graphics (#67952) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagyis akár lehet pénzkidobás is?Mikor vennék észre gyorsulást milyen programok vagy felhasználás esetén?
Ja amúgy bocs nem A400-at akartam írni hanem A2000-nél írták,hogy nagyon melegszik és vissza esik a sebessége.

Például videó konvertálás ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67954) Graphics válasza Pityu. (#67953) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokszor leírt tézis: Nagy fájlokkal való művelet során.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67955) Pyttawrx válasza Pityu. (#67953) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Borda kell rá és kész, ha elfér, ha nem akkor thermal pad. Amúgy pont az A2000 ami nem melegedős. :)

[ Szerkesztve ]

(#67956) Pityu. válasza Pyttawrx (#67955) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És akkor nem is lassulgat be?
Egyébként ott van az alaplapon a borda

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67957) Pyttawrx válasza Pityu. (#67956) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor nem kell gondnak lenni. :)

(#67958) Zlin50 válasza Pyttawrx (#67955) üzenetére


Zlin50
senior tag

Hogy igazán hatásos legyen a hűtés ahhoz levegőáramlás is szükséges.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#67959) Pityu. válasza Zlin50 (#67958) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Elől van két 140cm es ventilátor meg fent is van egy meg hátul is van egy bár a házam az Be quiet hangszigetelt de én nem vettem észre,hogy forróság lenne benne.Az ssd ami benne van hátsó helyen van ahol nagyon sok levegő nem jár ott is a leg maximumabb fok az eddigi élettartam alatt 42 fok volt de most is pl 30fok max

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67960) Pyttawrx válasza Zlin50 (#67958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nyilván, de ez egyértelmű volt, hisz asztali gépbél akkor van gond, ha a vga ráfújja a meleget. Ennél a típusnál ritkán kell bordánál több. Itt nem lesz gond, mint írtam.

[ Szerkesztve ]

(#67961) Pyttawrx válasza Pityu. (#67959) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen tökéletes lesz. Nyugodtan veheted, használhatod.

(#67962) Zlin50 válasza Pyttawrx (#67960) üzenetére


Zlin50
senior tag

Vettem korábban egy hőcsöves cpu hűtőt. Első nekifutásra nem működött a ventilátora, először azt gondoltam , hogy hibás, mert a gyári hűtőt előtte vettem le az alaplapi csatlakozóról. Kipróbáltam működés közben és a bordák simán felmelegedtek a cpu hőfokára , hozzá sem lehetett érni, így rövid idő múlva ki is kapcsoltam , mert az egész csak a saját levében főtt. Aztán átgondoltam a helyzetet és a ventilátor csatlakozójának az érintkezőit beljebb nyomtam. Ezután a ventilátor működött , de fordulatszám kijelzés nem volt, még egyszer benyomtam az érintkezőket és utána minden ment. A különbség mindössze annyi , hogy ventilátor nélkül hetven fok volt üresjáratban , ventilátorral pedig negyven fok, a hűtőbordákhoz érve pedig alig volt melegebb mint a kezem. Az előbbiekből okulva a az alaplap vezérlőjén lévő hűtőlemez fölé külön raktam egy ventilátort. Az eredmény hasonló. Szóval a borda önmagában nagyjából egy kalap harmatos rigófüttyöt sem ér.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#67963) Pyttawrx válasza Zlin50 (#67962) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen más a kettő. Én borda nélkül használom az evo-m olvasd el. :) :R de ez mar nem ide tartozik a cpu.

(#67964) Zlin50 válasza Pyttawrx (#67963) üzenetére


Zlin50
senior tag

Nem a cpu maga tartozik ide kifejezetten , nem az a lényeg. Egyébként ezért is váltottam off-ra.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#67965) Pyttawrx válasza Zlin50 (#67964) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

“borda önmagában nagyjából egy kalap harmatos rigófüttyöt sem ér.“

Ezt nem jól tudod.

(#67966) Zlin50 válasza Pyttawrx (#67965) üzenetére


Zlin50
senior tag

Akkor kösd le a cpu hűtő ventilátorát, és meglátod hogyan változik a cpu hőfok. A borda felvesz ugyan valamennyi hőt , de idővel csak a saját levében fő meg a cpu-val együtt ha nincs róla elszállítva a hő. Gondoljunk bele csak abba , hogy miért nem célszerű egy léghűtéses motort egy helyben járatni, mert a menetszél hiányzik és a borda nem biztos hogy elég. Amikor esetleg besül , akkor kiderül , hogy mit nem tudunk jól.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#67967) Graphics válasza Zlin50 (#67966) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak passzív rendszerek, és van olyan borda, amire csak a házszellőzésre is rá merném bízni a dolgot :)
Itt most nem derült ki, hogy a "borda' az nálad mit is takar :)

De itt sok dologtól függ, mert se a proci, semmi nem derült ki belőle. Szóval nem sok használható infót hordozott.

Kevés infóból nehéz dolgozni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67968) Zlin50 válasza Graphics (#67967) üzenetére


Zlin50
senior tag

Javaslom olvasd el amit itt [link] írtam...

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#67969) Graphics válasza Zlin50 (#67968) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt elolvastam, de sajnos ebből semmi nem derült ki.

Ami hiányzó infó: Proci, hűtőborda mérete típusa, hőcsövek száma... Rengeteg dolog.

De el is engedhetjük, mert off.

Az meg, hogy mit is ér a borda meg nem.

Nos nekem egy 970 Evo borda nélkül 70 fok fölé is ment, egy alap bordával pedig 45-50 fok, egy olyan házban, ami minimális légmozgást kap a méretéből adódóan :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67970) Pyttawrx válasza Zlin50 (#67966) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ismétlem bnem CPU-ról beszélgetünk. Plusz pont van nálam egy "mini" pc amin egy nagy borda van és aluminium a ház, ez vehezeti, azaz veszi el a hőt a cpu-tól. Ezt hívják passzív hűtésnek. Nyilván ventivel kevesebb lesz a cpu hőmérséklete. Nem is ezt vitatom. Utoljára hangsúlyozom nem CPU itt a téma. Elovastad amit csináltam tesztet? Plusz Pl a flash topik, vagy ennek a topik keresőjét használtad??? Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, kérlek ne offold a topikot, Köszönöm. :)

(#67971) PROTRON válasza Zlin50 (#67962) üzenetére


PROTRON
addikt

Az a helyzet hogy kevered a szezont a fazonnal, a termodinamikai folyamatok bonyolultak, itt nem az van hogy felraktál 2 lábosnyi vizet ahol elvárható az azonos folyamat lezajlás, itt más alkatrészekről és azok eltérő terheléseiről van szó, ezért mások a tényleges görbék amik lezajlanak.
Almát almával kell összehasonlítani, rakj a különböző SSD-kre különböző bordákat és különböző ventilációs lehetőségeket és meglátod a pontos eredményeidet.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#67972) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!
tanácsot kérnék, melyik típust ajánlja a közösség.
az infók:
1. maximum 60.000 Ft-ot szánnék rá
2. 1 TB méretű SSD-t szeretnék
3. asztali gépbe keresek, M2-es csatlakozóval
4. MSI B450 Tomahawk alaplapba (https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK) (főleg ezért írok, mert itt a technikai dolgokban még nem ismerem ki magam annyira, biztosan kompatibilist szeretnék és olyat, ami kihasználja az alaplap lehetőségeit a leginkább)
5. 3 év gari elég lenne
6. átlagos felhasználáshoz lesz, youtube videók, gaming 4K-ban.
+1. nem tudom mennyire számít, de a virtuális memória (lapozófile) is erre lenne beállítva 16-32 Gb méretben)
köszi előre is!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#67973) Graphics válasza csabsz13 (#67972) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben az ársávban belefér egy jó kis Samsung 970 Evo/Plus, amire lehet tenni egy jó bordát ha nincs a laphoz.

Ha olcsóbb kell, akkro Kingston A2000

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67974) tasiadam válasza Graphics (#67949) üzenetére


tasiadam
veterán

A2000 lett kicsit olcsobban. :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#67975) Pyttawrx válasza tasiadam (#67974) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó választás volt! :D :C

(#67976) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Kinéztem a Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 250GB SSD -t, 5 év garanciával.
A keret is kb. ennyi, de ha nem érdemes megvenni, akkor persze más is jöhet.
Rendszer meghajtó lenne, egy most sorra kerülő összeállításban.
Asztali gép, átlagos + játékos használat. Van már egy 1 TB Samsung 860 EVO, tárnak, 5 év garanciával.
[ASUS TUF-GAMING-B550M-PLUS] alaplapban lenne.
Ám olvasom, hogy átlagos használatnál rendszerben minimálisan lenne csak gyorsabb, ráadásul melegedhet.
Az első helyen nincs borda, 64Gb/s M.2 support PCIe 4.0 x4 & SATA mode.
A másikban van hűtőborda, de ennek a sebessége lassabb: 32Gb/s M.2 support PCIe 3.0 x4 & SATA mode.
Ha maradok ennél az M.2 nél, akkor lehet e kapni az első helyre betehető hűtőbordát?

(#67977) Pyttawrx válasza xrvman (#67976) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ien felesleges az evo erre. Bőven elég pl egy kingston A2000. Bármelyikre tehetsz külön bordát amúgy. :)
Az evo 970 sem PCIe 4.0, gy teheted a "lassabb" csatiba, és ott van is borda

(#67978) tasiadam válasza xrvman (#67976) üzenetére


tasiadam
veterán

Akasa vagy egyeb borda kb ramegy. Akasaval annyi lehet hogy ha zsiros/poros marad az ssd felulete akkor lessik rola a borda, ilyenkor cserelni kell hovezetore, vagy ra kell gumizni. Vagy elotte le kell takaritani, de figyelni kell rajuk egy ido utan mindenkepp.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#67979) Pyttawrx válasza tasiadam (#67978) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

van gyári borda az egyik porton, az pont jó lesz. :)

(#67980) xrvman válasza Pyttawrx (#67977) üzenetére


xrvman
őstag

Igen, igaz, a lassabb pont elég.
970 EVO Plus NVMe™ M.2 SSD 250 GB. Interfész: PCIe Gen 3.0 x 4, NVMe™ 1.3
Azért is maradnék a Samsungnál, mert igaz, HDD, de, idestova 12 éve muzsikál a gépemben egy 1 TB-s modell és a NASban is két db 2 TB-s modell hiba nélkül. Váltottam NAS-t és az egyik 2 TB-os darab továbbra is kiszolgál, lekopogom, minden hiba nélkül. Persze vettem mellé újat is, nagyobbat. A másik a régiben maradt.
Köszönöm nektek! :)

(#67981) Pyttawrx válasza xrvman (#67980) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jó a samsung, de nem lesz kihasználva, ezért írtam az A2000-et mert bővel elég lesz, az sem lenne kihasználva. Nekem is evo 970 van, és igen meg vagyok elégedve vele. Kellett rá nekem is borda, illetve csak thermal pad, mert laptopba nem fért el a borda. :D. Hibátlan és jó vétel lesz neked is. :C

(#67982) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez az ssd Silicon Power A60 256GB SP256GBP34A60M28 lehet olyan jó mint a kingston A2000?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67983) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
A 3 közül melyiket vennétek?
1.
2.
3.

(#67984) Graphics válasza cool13 (#67983) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én a Micron-t, már csak az adatai alapján is.

De azért kérdezz rá, hogy új termék-e, mert ezek javarészt OEM-nek tűnnek, vagy bontottnak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67985) Pityu. válasza cool13 (#67983) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Biztos akarod ezeket?Tegnap beszéltem pont ugyan ezzel a bolttal zsír ujj cuccok laptopból bontották de az adatok nem pontosak mert amit én néztem nem is azt küldenék a másik meg azt mondták 10EFt alatt nem adnak a termékre garanciát.

Egy micront én is kérdeztem tőlük 3000/1050 vagy mennyi sebességű másik két boltban 26EFt volt náluk 8900 vagy mennyi kérdeztem,hogy itt az adatlapon miért más a típusszám és a sebesség is csak ötszáz valamennyi/ötszáz valamennyi,azt mondták ez általános adatlap több féle van és ha rendelek sem biztos,hogy micront kapok hanem majd valamit.

Sőt most nézem pont ezt a micront kérdeztem tegnap és a sebességhez még nem ez volt írva szóval én garancia nuku meg a modellszám se stimmel árúkeresőről átlépsz meg ilyenek biztos nem innen rendelnék.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67986) Pityu. válasza cool13 (#67983) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha pl micron még ezt találtam jó árban meg sebességre se néz ki rosszul de csak 1 év garancia

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67987) Zlin50 válasza Pyttawrx (#67970) üzenetére


Zlin50
senior tag

Örülök hogy sikerült elismerni , miután nem vitatod , hogy a ventivel kisebb lesz a hőfok. Amúgy a téma valóban nem is a cpu , hanem a hőfok csökkentése, mert ez ezeknél a ssd meghajtóknál is eléggé fontos.
A flash topik adapterekhez is megfelelő?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#67988) Pyttawrx válasza Zlin50 (#67987) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még mindig nem akarod érteni, de részemről zártam témát. Ha gyűjtesz majd sok éves tapasztalatot visszatérünk rá. Addig itt hanyagold, nem hiányzik ez ide. :W :R

(#67989) cool13 válasza Pityu. (#67985) üzenetére


cool13
őstag

Köszönöm. El is felejtem őket.

(#67990) szasanyi


szasanyi
félisten

512/500GB M.2 NVMe SSD-k közül melyik ajánlott a jelenleg is elérhető haza kínálatból? A garancia és a strapabírás fontosabb mint a sebesség. Köszi!

(#67991) Graphics válasza szasanyi (#67990) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem derült ki milyen célra.?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67992) szasanyi válasza Graphics (#67991) üzenetére


szasanyi
félisten

Áltanos célra + pár játék is lenne rajta (főleg emiatt kell a strapabírás).

(#67993) Graphics válasza szasanyi (#67992) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ár-értékben a Kingston A2000 szokott lenni, amit itt ajánlunk.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67994) Pityu. válasza cool13 (#67989) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs mit

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67996) Ciccuka válasza Pityu. (#67985) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt is lehet kapni ilyeneket (ezek is jellemzően új gépekből kiszedett SSD-k, teljesen korrektek, ha van némi idejük, akkor lehet válogatni is a márkákból, ha írsz nekik előtte):
NVMe

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#67997) Pityu. válasza Ciccuka (#67996) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az ok de a másik cégnél az volt a gond,hogy 10EFt alatt nincs garancia a termékre,meg sokszor csak 1 évet vállalnak na meg,hogy ami ki van írva az általános adat és nem a valós meg kapsz egy ssd-t de nem biztos,hogy azt ami ki van írva.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67998) Pyttawrx válasza Ciccuka (#67996) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megint tudom ajánlani figyelmedbe az összefoglalót:

"Apróhirdetésekben sokan hirdetnek eladásra laptopokból kiszedett, vagy laptopban való felhasználásra szánt OEM SSD-ket.
Ezekről azt érdemes tudni, hogy bár a sebességükkel nem szokott probléma lenni, a terméktámogatás viszont nem megoldott. Tehát nem lehet egyszerűen firmware-t frissíteni az SSD gyártó alkalmazásával, mert nem is ismeri fel az SSD-t, mivel az nem kiskereskedelmi forgalomba szánt típus. Ezekhez az SSD-khez a laptop gyártója biztosítaná a firmware-t, amit a laptop , illetve a rá szabott program hiányban elég nehézkes lenne beszerezni és alkalmazni.
Hivatalos számla és garancialevél hiányában nem megoldott a jótállás érvényesítése sem egy esetleges meghibásodás esetén."

(#67999) szasanyi válasza Graphics (#67993) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Közben nézegettem, és úgy látom az 500GB esetén ált. 300TWB a terhelhetőség. Az 5év gari jó és ára is elfogadható így ha nincs jobb alternatíva ez lesz. :R

(#68000) Ciccuka válasza Pyttawrx (#67998) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez nem apró, mint láthatod, hanem shop. 1 év normális garanciát adnak rá.

Dell-nél egész példás a firmware ellátottság: pl. SK Hynix BC511
Ezekkel az SSD-kkel alapból kevesebb probléma szokott lenni, mint társaikkal (megbízhatóság, tartósság szempontjából), a gyártók is jobban odafigyelnek erre a szegmensre.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.