Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#67201) Pyttawrx válasza joysefke (#67199) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Melegebb pár fokkal, ami ugyan normális. Ennek ellenére sokan jöttek parázva emiatt. :) Plusz ha majd egy árban vannak akkor ez megint nem kérdés, hogy jobb az evo.

(#67202) Beni2360 válasza Pyttawrx (#67198) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen én is amellett tettem le a voksot 5 év garival. De érdekes tegnap óta felment az ára kb 4 E Ft-vel ahol kinéztem. :F
Egyébként ez mit takar? (hivatalos hazai Samsung garancia, hazai Samsung garanciapapírral)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67203) Pyttawrx válasza Beni2360 (#67202) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt leírtam az összefoglalóba, kérlek nézd át. A garancia kérdés az elején. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#67204) Linczi


Linczi
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék új SSD-t vásárolni a mostani, 120 GB-os WD Green helyére. A kinézett a Samsung 860 EVO 2,5" 500 GB-os kiadása. A téma összefoglalóban olvastam, hogy egyes régebbi AMD-s alaplapokkal gondja lehet, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nekem Gigabyte GA-990XA-UD3 típusú alaplapom van, ezzel kompatibilis az említett SSD?

(#67205) varmi2 válasza Linczi (#67204) üzenetére


varmi2
nagyúr

Abba a lapba inkább ne a samut vedd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67206) Pyttawrx válasza Linczi (#67204) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esélyes lehet hogy a 2 nem szereti majd egymást. Én ebbe aWD Blue 3D 500GB ssd-t tennék. Megbízható ez is nagyon. Amúgy ha csak rendszernek kell meg átlagos felhasználásra lesz, akkor (ahogy eddig is). elég egy belépszintű is. WD Green, PNY CS900, Patriot Burst.

(#67207) G-Device


G-Device
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni.
Van egy Lenovo L340 laptopom egy
Lenovo M.2NVMe 128GB - RPFTJ128PDD2EWX
és egy 1tb wd ssd van benne gyárilag.
config:
i5 9th 9300h
8 gb ddr4 2400
GTX 1050 3 gb
szeretném kicserélni a 128-ast egy 256-os ra, mert ugyan kifogástalanul működik, de a hd sentinel szerint 90% az állapota.
Milyet lenne ajánlott vennem?

(#67208) Pyttawrx válasza G-Device (#67207) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Csak azért mert 90%-os azért ne cseréld, már számtaanszor leírtuk SSD-nél nem ugyanaz a 90%, mint HDD esetén. Itt úgy kell elképzelni, ahogy kolléga írta. Van egy új autod 5 év vagy 100000km garival, nah most ha eléred valamelyiket előbb, nincs gar rá, de attól még nem cserélsz autót, és ugyanolyan olyan tökéletesen fut.
Amúgy melyik verziójú Sentinellel nézted?

(#67209) Linczi válasza Pyttawrx (#67206) üzenetére


Linczi
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, meggondolom. Jó lehet a WD is. Rendszer alá is kellene egy hdd mellé, de mennének rá különböző CAD szoftverek, szimulációs szoftverek, meg egy-két játék is. Még ahogy körülnéztem, a Samsung 870 EVO típusban is gondolkodtam. Erről tudtok valamit a kompatibilitás tekintetében? Van már két ismerősömnek ilyen, plusz a laptopban is Samsung 970 evo m2 van, meg vagyunk vele elégedve, ezért inkább maradnék ennél a márkánál ha lehet.

(#67210) Pyttawrx válasza Linczi (#67209) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Annyira új (kb 1 hónapos), hogy kevés a tapasztalat.
Igen a Samsung jó, sőt, viszont ha valamiért nem komálják egymást a régebbi AM3 lapokkal, akkor csak gondod lesz. így neked nem fogom mondani, hogy azt vedd, mikor van biztos megoldás, és nem lutrizunk. A 970 is jó nekem is van, de kellhet alá a borda, mert melegedős

[ Szerkesztve ]

(#67211) Linczi válasza Pyttawrx (#67210) üzenetére


Linczi
csendes tag

Rendben, akkor a WD lesz. Köszönöm szépen a segítséget!

(#67212) rob2174


rob2174
tag

Sziasztok!
Asrock FM2A85X Extreme4 laphoz
[link]
ajánlott a Kingston A2000 250GB SA2000M8/250G ssd ?

[ Szerkesztve ]

(#67213) ubyegon2 válasza Linczi (#67209) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://pcpartpicker.com/products/internal-hard-drive/?compatible_with=3YH48d

https://www.userbenchmark.com/System/Gigabyte-GA-990XA-UD3/619

Ezeken az oldalakon érdemes körülnézni ilyen esetekben.

#alaplap neve 860 evo compatibility

(#67212) rob2174

Neked is érdemes használni a fenti linkeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#67214) varmi2 válasza rob2174 (#67212) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem, mert nincs hova dugnod, nincs a lapodon m.2 foglalat. Így nincs támogatva. És valószínű bővítő kártyával sem bootolna az a lap.
Maradj a 2.5" sata ssd-nél, ebből jó bármelyik neked.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67215) rob2174 válasza varmi2 (#67214) üzenetére


rob2174
tag

köszönöm :)

(#67216) milcsi79


milcsi79
csendes tag

Sziasztok! Egy 2013 februárjában vásárolt ASUS K55VD típusú laptopunk van itthon. Intel (Dual) Core i5-ös proci, 8GB RAM, 2GB GeForce 610M, 1366x768-as kijelző, és a legfontosabb, egy 1TB-os HDD van benne gyárilag. A HDD-t megtartanánk háttértárolónak (keretben az optikai helyére lenne betéve, vagy külsőként szintén keretben, és akkor megmaradna az optikai, még nem tudom), de a WIN10-nek, illetve annak a pár programnak, ami fel lenne telepítve a gépre, kéne egy minimum 500GB-os SSD. Borzalmasan lassan tölt már be a rendszer, illetve amíg betölt minden, hát hogy is fogalmazzak siralmas már. Úgy gondolom, hogy egy SSD picit felpörgetné a rendszert. Csak melóra (word ill. excel), illetve letöltésre van használva a laptop. Ebben kérem a segítségeteket. Üdv. Milán

(#67217) Pyttawrx válasza milcsi79 (#67216) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ez egy SATA-II interfésszel rendelkező noti, ha jól tudom, így ami van az összefoglalóban a belépő ssd-nél, szinte bármelyik jó, és a PATRIOT BURS-ot javaslom, vagy PNY CS900

(#67218) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Erről az ssd-ről vélemény? 1TB Silicon Power SSD-SATAIII 2,5" Ace A55 (SP001TBSS3A55S25)

[link]

Előre is köszönöm!

Háttér tárnak kellene, adatok,film egyéb semmi extra,de itt inkább a véleményetek számítana,mert árban nem rossz,vagy ha van jobb ötlet 1T. azt is szívesen fogadom!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#67219) Pyttawrx válasza isti732712 (#67218) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A célnak megfelne, de biztos olvastad az összefoglalót, hogy melyek azok az ssd-k ami ajánlottak :)
pl wd blue 3d sem sokkal drágább a 2tb-s változat és azzal sokkal jobban jársz

(#67220) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Sziasztok!

Külső vinyót cserélnék külső SSD-re (vagyis inkább mellé szerezném be). 500 gb és 1 tb-ban gondolkoztam. Ár szempontjából 50k fölé nem mennék.

Csak filmeket tárolnék rajta, szóval semmi pótolhatatlan cucc, de azért nem örülnék ha random elszállna. Illetve a TV-re dugnám rá USB-vel, szóval olyasmi kéne ami alapból külső tokkal jön, vagy csak simán veszek hozzá, az végülis mindegy. De akkor megköszönném ha azt is tudnátok mondani.

Esetleg valakinek körvönalazódott egy konkrét ssd a fentiek alapján?

(#67221) isti732712 válasza Pyttawrx (#67219) üzenetére


isti732712
aktív tag

Rendben köszi,akkor WD blue lesz!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#67222) King Unique válasza elite.cs11 (#67220) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem lett megadva, hogy gyárilag készre szerelt, vagy külön összerakott (külső ház + belső SSD) külső SSD kell-e, SATA / NVMe alapú, USB 3.0/3.1/3.2, Micro-B / Type-C fizikai csatlakozós, stb. Ezek tisztázásra után fog majd körvonalazódni az a konkrét SSD. :))
Egyébként meg lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat.

(#67223) elite.cs11 válasza King Unique (#67222) üzenetére


elite.cs11
senior tag

"szóval olyasmi kéne ami alapból külső tokkal jön, vagy csak simán veszek hozzá, az végülis mindegy" Szóval de, mondtam, hogy mindegy.

SATA / NVMe alapú:
Megemlítettem, hogy filmekhez szeretném, filmezésre. Reméltem, hogy akik jobban értenek hozzá azok be tudják lőni ezek alapján, hogy melyik célszerű. Filmnézéshez édesmindegy szerintem. (kivéve persze ha valamilyen tulajdonságról nemtudok, ezért is írtam ide...hogy egy hozzáértő válaszoljon)

USB: jogos, bármilyen usb megfelel ami 3.0 "méretű"

(#67224) milcsi79 válasza Pyttawrx (#67217) üzenetére


milcsi79
csendes tag

Szia! Tuti biztos? Most olvasgatok róla a neten, és SATA-III interfészt írnak itt-ott...nem mindegy!

(#67225) King Unique válasza elite.cs11 (#67223) üzenetére


King Unique
titán

A "mindegy" az nem válasz, vagy egyik, vagy másik megoldás, el kellene dönteni, ahogyan a méretformátumot (M.2 / 2,5") sem ártana... De ha számodra annyira mindegy, hát akkor lehet válogatni pl. a fórum cikkjeiben említett sorozatok közül, elvileg mindegyik megfelelhet a célra. + Vagy 500 GB, vagy 1 TB, ezt is el kellene fixen dönteni. Ha elég 500/512 GB, akkor 50 ezerből pl. egy Samsung T5 is kijön, ahogyan a linkelt esetnél említett ADATA SE760 szintén. Ha esetleg külső házas megoldás kell, akkor arra szintén linkelve lettek példák 2,5"-os és M.2 formátumban egyaránt abban a válaszban.

Igen, le lett írva, hogy filmekhez kell, de attól még a kérdés adott. Illetve ilyen célra nyilván elég a SATA-alapú külső SSD (pl. az előbbi T5), sőt még az is totál overkill és felesleges, mivel a lejátszáshoz messze nem kell akkora adatátviteli sebesség (elég oda pendrive is), meg kihasználható sem lesz a tévén, pláne ha csak USB 2.0 portok vannak rajta. Max PC-n, USB 3.X porton a filmek másolásnál, letöltésénél lehetne profitálni a külső SSD sebességéből.

Itt a "bármilyen" megint nem pontos válasz, de ha ez is annyira mindegy, akkor elég egy USB 3.0-s külső SSD, meg ha nem kell Type-C, akkor a Micro-B. Bár pl. a linkelt Samsung T5 pont USB 3.1 Gen 2 és Type-C, de nyilván visszafelé kompatibilis, adnak mellé Type-A kábelt is, stb. Meg amúgy USB 3.0, MIcro-B csatlakozós megoldás is linkelve lett, már csak meg kellene nézni és el kellene dönteni milyen, melyik kell. :))

[ Szerkesztve ]

(#67226) Pyttawrx válasza milcsi79 (#67224) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Ha erről van szó, akkor igen tuti eszerint:
[link]
Igazából csak azért kérdezem, mert ha nagyon ki lenne aknázva a SATA-III interfész, akkor számítana, de ha csak SATA-II van benne, akkor nem fogok egy olyan ssd-t javasolni ami csak pénzkidobás pl az evo 860 ez esetben

[ Szerkesztve ]

(#67227) Pyttawrx válasza King Unique (#67225) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

KOLLÉGA! Szerintem benézted a válaszát :D
Pont azt írta, hogy nem mindegy. :D

(#67228) King Unique válasza Pyttawrx (#67227) üzenetére


King Unique
titán

"Szóval de, mondtam, hogy mindegy."

Akkor ez most nem mindegy? :D

(#67229) Pyttawrx válasza King Unique (#67228) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én néztem be, másik hsz-hez hittem, hogy írod. sorry. :R

(#67230) szpeti40 válasza elite.cs11 (#67223) üzenetére


szpeti40
addikt

De filmeknek minek ssd?
Nekem nason vannak a filmek, 70gb-os 4K Remux is simán megy, pedig abban HDD-k vannak és nem csak a film pötyög róla közben.
De persze mindenki azt vesz amit szeretne, csak olcsóbban is van hdd ami nagyobb.
Meg TV-n ahogy írták is általában 2.0-s USB van.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#67231) milcsi79 válasza Pyttawrx (#67226) üzenetére


milcsi79
csendes tag

Nem pont erről, de igen ilyesmi az én K55VD-m is, csak i5 Dual Core a proci. De gondolom a "K" széria miatt (pl. alaplap) nagy vonalakban ugyanaz. Köszönöm szépen a választ!

(#67232) Graphics válasza Pyttawrx (#67229) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Front van, mindegy is :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67233) Frawly válasza milcsi79 (#67231) üzenetére


Frawly
veterán

De, mindegy. Én a Crucial MX500-at ajánlom, mert jó és jó árban van, nálam bevált. A 860 EVO, 870 EVO se rossz, de az drágább, és ilyen régi gépen nem lenne előnye.

Én is tettem régi, dual core i5-ös notiba SSD-t (ThinkPad X220, i5-2520M), meg egy Latitude E5430-asba is (i5-3340M), a lassú noti HDD-hez képest oltári sokat gyorsult bármilyen a rendszer, akkorát fog gyorsulni még a legszutyokabb, leglassabb SSD-vel is, hogy nem fogsz hinni a szemednek, ha életed első SSD-je. Még akkor is hihetetlen gyors lesz, ha csak SATA2-es gép, és nem tudja rendesen kihajtani a SATA3-as SSD-t, ez csak nagyobb fájlmásolásoknál látszik (500+ MB helyett csak ~280 MB/sec-kel másol), betöltési időkben nem lesz nagyon érezhető a különbség.

Frissen telepített, gyorsindítást nem használó, 64 bites Win 10 Prof bootideje nálam 60-90 mp.-ről lement 6-10 mp. közé, programok betöltése azonnali lett. Linuxon még durvább, mert az eleve egy gyorsabban töltő, pattogósabb, kisebb hardverigényű OS, ott pár éve még ~3 mp. körüli bootidő is elérhető volt, ma már volt egy kis bloatosodás, de az 5-6 mp. még mindig elérhető, bár a nagyobb, felhasználóbarátabb disztrók már a 10 mp-et közelítik, ahogy a Win10 is.

A HDD-k felett eljárt már az idő nagyon rég, nagyon durván visszafogják a gépet, még egy 10 évest is. Ma már csak adatok nem sebességkritikus tárolására éri meg HDD-t használni, meg NAS-ba, stb..

Mert hiába gyors a RAM meg a proci, ha a lassú HDD-re várnak, mire az kirotyogja nagy nehezen az adatot, addig az összes többi, gyorsabb hardver szépen várakozik. Ez SSD-nél fordítva van, sokszor a mai SSD-k már olyan gyorsak, hogy ők várnak a többi hardverre és nem azok várnak rá.

(#67234) Beni2360


Beni2360
félisten

Na végül megvettem itt a PH aprón a Samsung 860 EVO - 500 GB SSD-t és be is raktam a laptopba az 1 TB HDD helyére. Előtte formáztam USB 3.0 porton de nem ismerte fel a laptop sem a BIOS nem látta. Majd második újraindításnál megjelent. Hozza házon belül a sebességeit amit megadtak. USB 3.0 porton.
UI: 5 éves gari papír mellékelve, lepecsételve, aláírva.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67235) Pyttawrx válasza Graphics (#67232) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#67236) Frawly válasza Beni2360 (#67234) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyi bőven megért, 0 km-esen, 5 év garival. Azt viszont nem értem, hogy miért kell USB3-n formázgatni. Lemezkezelővel ugyanolyan jó, ha belső meghajtóként használod. Ha meg Windowst vagy más OS-t telepítesz rá, akkor azoknak a telepítője ezt megoldja, nem kell neked ezzel külön kört futni. Persze, lehet USB3-on is formázni, de felesleges, meg sok felhasználónál hibalehetőség, hogy rossz partíciós táblát raknak rá (pl. MBR-t, és az UEFI bootmódban lévő OS nem hajlandó rá települni, mert az GPT-t akarnak).

De végül is kárt nem tettél vele, ha tudod használni, gyári sebességeket hozza, akkor minden jó, ha a vége jó.

(#67237) Beni2360 válasza Frawly (#67236) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért csináltam USB-ről mert tesztelni akartam mielőtt beszerelem a gépbe. Semmi más okom nem volt.
GPT-re formatáltam avval a lapivan amibe ment.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#67238) Worker


Worker
aktív tag

Sziasztok!
Utoljára 5+ éve vettem egy ilyen SSD-t: Samsung 850 EVO Basic 2.5 120GB SATA3
Most lehet vennék még egyet.
Viszont azóta annyi új szabvány létezik, fogalmam sincs mit tudnék még belepasszírozni az alaplapba: Gigabyte GA-B85M-D3H
A gépben az SSD-n kívül van még 3x SATA eszköz (2 HDD, 1 DVD-író), plusz a 2 PCI-E is foglalt (VGA + hangkártya).
Ahogy nézem SATA-s SSD-re lenne még lehetőségem (van még 1 slot a lapon, meg 1 szabad SATA kábel a tápból), viszont nem tudom van-e vmi más alternatíva (M.2?) amit kihasználhatnék.

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#67239) Graphics válasza Worker (#67238) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sima SATA eszközt tudsz, vagy NVME-set adapterbe tudnál tárhelyként.

Más lehetőséged nincs.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67240) Pyttawrx válasza Worker (#67238) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ebben az esetben nincs, csak a sata, csak nézd meg ami üres az sata-II vagy sata-III, jobb lene ha sata-III-ba tennéd. Lehet nem veszed észre akülönbséget, de én oda tenném, másolásnál jól jöhet, gondolom inkább ez is most tárolás céllal lenne.?

(#67241) Worker válasza Pyttawrx (#67240) üzenetére


Worker
aktív tag

Köszönöm!
A 120G-s SSD megmaradna a Win10nek, az új SSDre meg pár játékot tennék elsősorban, de fontosabb dolgok tárolását is fontolgatom ahol lényeg a gyorsabb elérés/indexelés (pl. nagyfelbontású fotók, videók).
Megnézem mi milyen portra van dugva, ha kell átvariálom hogy a 2 SSD tuti SATA3on legyen.

EXTRA kérdés:
RAM-hiánnyal küzdök, és most ahogy emelkednek az árak nem biztos h beújítok a jelenlegi 8GB mellé még 8-ra...
Nagy baj ha az SSD-t lapozófájlra is használom? Nagyon öli az élettartamot?
COD Warzone ugyanúgy képmegállósat játszik ha HDD-re teszem a lapozót, vagyis kizárólag az SSD maradt mint "workaround"... csak nehogy idő előtt megöljem vele a hardvert :)
Jelenleg így fest az SSD:

[ Szerkesztve ]

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#67242) Pyttawrx válasza Worker (#67241) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én tuti ramot tennék bele. :) Nem olyan drága az. használtan már 9-11 közt kapni 8gb-t ddr4 illetve ddr3/ddr3L is :)

(#67243) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Eljött az én időm. :) 1 terás méretben Samsung 870 EVO vagy WD Blue 3D éri meg jobban, általános felhasználásra, oprendszer alá? Ha jobb a Samu, hajlandó vagyok kifizetni a különbséget.

Let the Zone take me if I am.

(#67244) ubyegon2 válasza kutga (#67243) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván a 860 EVO a legjobb (870 EVO-val nincs tapasztalat még)

A stabil futásról pár kép:

860 EVO vs WD Blue 3D

860 EVO 1TB

[ Szerkesztve ]

(#67245) kutga válasza ubyegon2 (#67244) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez jó lesz, köszi. :)

Let the Zone take me if I am.

(#67246) ubyegon2 válasza kutga (#67245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Nem akartalak összezavarni azzal, hogy kb egy évig WD Blue 3D 500-ast használtam. Semmi bajom nem volt vele, de ha most kéne választanom, az árkülönbség ellenére is 860 EVO lenne..... :)

870 EVO vs 860 EVO

[ Szerkesztve ]

(#67247) kutga válasza ubyegon2 (#67246) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazából nincs olyan nagy különbség árban, meg aztán én sem csak egy évre venném.

Let the Zone take me if I am.

(#67248) ubyegon2 válasza kutga (#67247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

1-2 évvel ezelőtt az árkülönbség szólt a 860 EVO ellen, de mára már tényleg nem vészes, már 1 terás méretben sem. Hosszabb távra egyértelműen 860 EVO az ajánlottabb. :K

(no persze rendes OS-t kell rá telepíteni, ez értelemszerű) ;]

[ Szerkesztve ]

(#67249) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Erről az SSD-ről nem találtam semmit.
Van róla tapasztalat, vélemény? Kb 9k-ért tudnám venni.
Vagy inkább egy BX500? Programok, játékok lennének rajta, Samu 850 a fő ssd.
Köszönöm! :R

GIGABYTE 2.5 256GB GP-GSTFS31256GTND

(#67250) Graphics válasza sepsi0 (#67249) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanaz, mint egy Kingston A400-as, belépőszintű.

Helyette WD Blue, MX500 játékra

Olyan kell, amin van Dram cache

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.