Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#67751) ubyegon2 válasza koxx (#67749) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha valóban a Samsung 980 1TB-ra gondolsz, én tuti arra raknám a rendszert, igaz ezen nincs cache, mint a 980 Pro-n, de az új Pablo nevű vezérlője és a cache helyett rendszermemóriából dolgozó Host Memory Buffer-rel és az SLC gyorsítótárral még így is ezerszer jobban használnám rendszer alá, mint egy Kingston-t. Szóval rendszer alá, ha van elég RAM a gépben, nem egy osztály a 980 és a A2000. szerintem

No és a NAND modulok összehasonlítása is megér egy misét....

Product comparison

Amúgy az árak is elég kezelhetők lettek Pro-hoz képest:

[ Szerkesztve ]

(#67752) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Segítene valaki, mert belezavarodtam már az információzuhatagba.
Szóval egy haverommal vettem a múltkor egy Samsung EVO 250 SSD-t, most viszont egy gyengébb gépbe egy olcsóbbat, csak 120GB-ot akar, Samsung már rég csak nagyobbakat gyárt.
A GIGABYTE 120GB GP-GSTFS31120GND az ssd.userbenchmark.com-on jobbnak látszik, mint egy Cruical BX500, a gyári adatok szerint viszont utóbbi gyorsabb.
Ti melyik 120Gigásat vennétek?
Főleg az hogy deríthető ki, melyik tartalmaz DRAM cache-t?
A gyártók se tüntetik fel.
Pl a
PATRIOT 120GB Burst Elite SATA 3 2.5" PBE120GS25SSDR
tartalmaz? Mert a neve azt sugallja

köszönöm

(#67753) ratcache


ratcache
aktív tag

Sziasztok!

Melegedés szempontjából melyik lehet hűvösebb ezek közül? Van érdemi különbség egyáltalán?

Western Digital Blue 3D NAND 2.5 1TB SATA3 (WDS100T2B0A)
Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 (MZ-76E1T0B)
Samsung 2.5 870 EVO 1TB SATA3 (MZ-77E1T0B)
Western Digital SA500 1TB SATA3 (WDS100T1R0A)

Nappaliba menne NAS-ba (DS118) és ha jól olvastam vissza, teljesítményben kb. mindegy ilyen célra (utóbbi kettő már-már felesleges is), viszont jó lenne, ha minél ritkábban kapcsolna rá a hűtés.

Köszi!

(#67754) Graphics válasza ratcache (#67753) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Blue legyen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67755) Raymond válasza Graphics (#67754) üzenetére


Raymond
félisten

Approves! :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#67756) Graphics válasza Raymond (#67755) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link] és már az is lettem ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67757) Hold


Hold
őstag

Srácok ! este szereltem a gépemet és a rendszer SDD-re ráléptem, oda a sata csatija, lehet rajta cserélni csatlakozó panelt ? Több év munkája van rajta nem akarom elveszíteni

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#67758) Graphics válasza Hold (#67757) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindent lehet, csak akarni kell..

De én otthon nem biztos hogy nekifognék, ha nincs megfelelő forrasztóállomásom.

Feltételezem nincs :D mert akkor ez meg se történt volna.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67759) Hold válasza Graphics (#67758) üzenetére


Hold
őstag

Az hogy nem tudom megcsinálni nem függ azzal össze, hogy 100 kilóval véletlen rálépek :P

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#67760) Graphics válasza Hold (#67759) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kell egy donor csatlakozó és elvielg megoldható.

Mennyire tört?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67761) ubyegon2 válasza ratcache (#67753) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Melegedés szempontjából melyik lehet hűvösebb ezek közül?

Tök mindegy, de a javasolt WD Blue talán kevésbé melegszik, a 860 EVO-m legmelegebb időszakában 49 fokra hevült, párszáz GB másolása alatt külső meghajtóról.

No de miből gondolod, hogy a DS118-ban a meghajtó miatt van hűtés? Van abban proci is. ;] Néha dolgozik is rendesen, amiatt kell a hűtés, de egyébként úgy állítod be, ahogy neked szimpi:

(#67762) ratcache válasza ubyegon2 (#67761) üzenetére


ratcache
aktív tag

passz, még ismerkedünk :B

amit eddig észrevettem, hogy csak akkor pörgött fel, mikor darált az sshd benne, de amúgy tök jogos, valószínűleg akkor volt megdolgoztatva a legjobban. egyébként néha (ügyelet miatt) a fejem mellett van alvás közben max. fél méterre, próbálom minimalizálni a zajokat mert amúgy is rosszul alszom - emiatt is a csere.

köszönöm mindenkinek a válaszokat, WD rendelve! :R

(#67763) atees


atees
őstag

Sziasztok!
mSata ssdből van olyan amit meglehet venni? nem sok a választék.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#67764) Graphics válasza atees (#67763) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Újan már egyre kevesebb a választék, mivel a gyártók nem erőltetik ezt a szabványt.

Használtan is nézz szét.

Kingstont ne, amúgy bármi más mehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67765) ubyegon2 válasza ratcache (#67762) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kis módosítás az előzőhöz:

A 860 EVO 1TB-tr mondtam hűvösebbnek 49 fokkal, de most látom, hogy a WD Blue 3D 500GB meg 51 fok maxot ért el. Nincs jelentősége, csak a pontosság miatt írom le.

HDD Model ID : WDC WDS500G2B0A-00SM50
HDD Serial No: 194598803518
HDD Revision : 411030WD
HDD Size : 476940 MB
Interface : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Temperature : 33 °C
Highest Temp.: 51 °C

[link]

Gyanítható, hogy nálad a DS118-ban valóban a HDD okozta a zajt vagy csak nekem van nagyon tüzérfülem, ugyanilyen NAS-om van és soha nem hallom a hangját, igaz WD Red 2TB HDD van benne, ami kifejezetten NAS-ra fejlesztett valami, no meg 4 méterre van tőlem. ;)
(az előzőleg berakott képen látott ventilátor módban használom)

[ Szerkesztve ]

(#67766) ratcache válasza ubyegon2 (#67765) üzenetére


ratcache
aktív tag

már megrendeltem, de azért köszi a kiegészítést! a hangban nem is a fix venti alapzaj a zavaró, hanem időről időre, hullámokban felpörög, de majd játszom az üzemmódokkal - lehet, hogy a teljes lekapcs miatt csinálja, hogy időnként ráindít és ha egyel feljebb veszem, akkor konstans halk lesz ha nem is teljesen néma.

(#67767) ubyegon2 válasza ratcache (#67766) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

már megrendeltem, de azért köszi a kiegészítést!

Az nem baj, amit írtam, semmit nem befolyásol, mindannyian a WD Blue 3D-t javasoltuk, ez áll most is. NAS-ba bőven azt tennék én is, notebookba már 860 EVO-t inkább, de notiban is volt kb egy évig a Blue, teljesen jó az. :)

Szerintem az a SSHD, ami benne volt, az az oka a NAS venti viselkedésének, mert nem arra van optimalizálva. Sokan nem ismerik a merevlemezeket, pedig nagyon nem mindegy, melyiket rakod rendszer alá, NAS-ba, surveillance rendszerbe! Most majd az SSD miatt jóval kiegyenlítettebbnek kéne lennie a NAS CPU működésének is, így a hűtés is optimalizálódik. Majd ha benne lesz a Blue, akkor próbáld beállítani a ventit!

(#67768) alexnagy777


alexnagy777
csendes tag

Sziasztok!

Egy 10 éves laposba raknék egy 240-es ssd-t. Ezek közül melyik az "ajánlottabb" perpillanat?

Crucial BX500 2.5 240GB SATA3 CT240BX500SSD1
Patriot Burst 2.5 240GB SATA3 (PBU240GS25SSDR)
Western Digital Green 2.5 240GB SATA3 (WDS240G2G0A)
Apacer AS350 PANTHER 2.5 240GB SATA3 AP240GAS350-1
Apacer AS350 Panther 2.5 256GB SATA3 (AP256GAS350-1)
ADATA Ultimate SU800 2.5 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C)

Nagyon lájtosan lesz használva a deszka (akár 1-2 hétig hozzá se lesz nyúlva, mindamellett azért be lesz kapcsolva), de persze bármikor hozhatja másképp a sors.

12 max 13K erős magyar forintnál nem akarnék most feljebb menni.

(#67769) Pyttawrx válasza alexnagy777 (#67768) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
ezek közül bármelyik.
Patriot Burst 2.5 240GB SATA3 (PBU240GS25SSDR)
Western Digital Green 2.5 240GB SATA3 (WDS240G2G0A)

(#67770) alexnagy777 válasza Pyttawrx (#67769) üzenetére


alexnagy777
csendes tag

Köszi az extra gyors reagálást!

A Patriot Burst várakozik már a kosárban. Aztán tettem még pár kört vele vélemények terén, lelkes amatőrként. Olyanokat sikerült összemazsolázgatnom kontra, hogy kevés a cache, a PNY CS900-zal azonos valamije, amiből azt szűrtem le, hogy ez mínusz a rovására. Meg volt valami gyengébb anyaghasználat is talán.
Ekkor kacsingatni kezdtem a Crucial BX500-ra, mert ez sokat lett itt ajánlgatva.

A WD-ből meg gondolom kicsivel, de izmosabb a kék verza. Vagy nincs akkora számottevő különbség, csak a szokásos színek közti?

(#67771) Pyttawrx válasza alexnagy777 (#67770) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mivel szerintem a laptop amibe teszed az sata-2, így sebességben semmi kul nem lesz, amugy sem szokott lenni, főleg az említett felhasználás mellett. :)

(#67772) alexnagy777 válasza Pyttawrx (#67771) üzenetére


alexnagy777
csendes tag

Persze, jó öreg sata II!
Na, csak azért kukacoskodok, mert a sors alatt azt is értettem, hogy esetleg valami vészmegoldásként melóra vagy egyéb combosabb mutatványra is be lesz fogva 1-2 napra, hétre, amíg nem áll helyre a világ rendje.

(#67773) Pyttawrx válasza alexnagy777 (#67772) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De mivel sata2 így sebességbe bármelyik jó lesz, plusz nem ismert a cpu, ram sem. Meg ugye akkor tisztázni kellene, hogy pontosan mibe lesz, meg mire lesz akkor használva, utána nézd át az összefoglalót,😀

(#67774) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Segítséged szeretnék kérni, M.2-es csatlakozású SSD-t szeretnék venni asztali gépbe.
Sata-s/NVME-s is érdekel, bár ahogy olvasgattam eddig az NVME sebességtöbbletét mindennapi használatban nem nagyon lehet észrevenni, cserébe viszont melegszik.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20 ezer körül
2. Mekkora SSD-re van szükség?
250Gb
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Asrock H97 Killer
https://www.asrock.com/mb/Intel/Fatal1ty%20H97%20Killer/

- 1 x M.2_SSD (NGFF) Socket 3, supports M Key M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen2 x2 (10 Gb/s)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos

Segítségetek előre is köszönöm!

(#67775) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Elég régi SATA II-es, Win7-es laptopba kellene valami 240GB-os SSD rendszernek a wiynó helyett, lehetőleg minél olcsóbban. A Kingston A400 megtenné a célját?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#67776) Graphics válasza SunMount3r (#67775) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább ne.

Fentebb volt pár típus, azokból válassz.

Patriot Burst 2.5 240GB SATA3 (PBU240GS25SSDR)
Western Digital Green 2.5 240GB SATA3 (WDS240G2G0

Crucial BX500

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67777) SunMount3r válasza Graphics (#67776) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

BX500-am van az is SATA II-es gépben, de az sokkal gyorsabb gép, de a felár nagyon nagy az ED-ben erre BX500-ra, Burst-öt nem lehet kapni az ED-ben, nekem meg csak az játszik a gari miatt, úgyhogy akkor marad a Green. Remélem nem fog nagyon melegedni nyáron sem, mert azért a BX500 ebben a másik gépben (PC) már volt 61°-os is.

THX!

[ Szerkesztve ]

(#67780) attiati


attiati
veterán

sata m.2 ssd ennyire ritka, hogy alig van belőle eladó a használt piacon?

most vettem egy Orico M2PF házat és abba repülne valami, hogy pendriveként funkcionáljon

[ Szerkesztve ]

(#67781) Ciccuka válasza attiati (#67780) üzenetére


Ciccuka
veterán

Úgy tűnik kezdenek kikopni.
Apacer, de ebben fake hőmérséklet érzékelő van

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#67782) Pyttawrx válasza attiati (#67780) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de melyik verziót vetted a sata vagy az nvme-t?

(#67783) Pyttawrx válasza Ciccuka (#67781) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

dehogyis csak pl egy nvme 256gb uj ára is 13-15 közt van, sata 240gb meg már 10-12 közt is van :) Ezek azért nem horror árak :)

(#67784) attiati válasza Pyttawrx (#67782) üzenetére


attiati
veterán

Bocs, nem volt teljesen egyértelmű.
Sajnos Aliexpressen nem lehet mindig linkelni a konkrét terméket, mert nincs külön linkje.
Sata, amiatt keresek sata ssd-t. Illetve az a konkrét Orico modell is Sata-s.

+ Ciccuka:
Igazából azt hiányolom, hogy az 1-2 éves sata ssd-k megjelenjenek a használt piacon.
Újan elhiszem, hogy nem feltétlen éri meg a sata. Csak az vesz olyat hosszútávra, akinek nincs nvme megoldáshoz csatlakozó az alaplapon.

Mondjuk pendrive-ként lehet jó lenne az az Apacer is.

[ Szerkesztve ]

(#67785) Graphics válasza attiati (#67784) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó lenne, csak belassulna. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67786) Ciccuka válasza Pyttawrx (#67783) üzenetére


Ciccuka
veterán

A választékra írtam.
Több NVMe-t gyártanak már, mint Sata (M.2 esetén)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#67787) Pyttawrx válasza attiati (#67784) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kollégát megerősítve, lassulni fog, kerüld ha tudod.

(#67788) jokeph válasza attiati (#67784) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem nagyon fog, rengeteg 120 GB és kisebb SATA SSD használt ára alig maradt el az újétól, ez így nem nagy business vevői szemmel.
pl. használt 120-as SSD 7k, új ugyanolyan vagy jobb meg 9-10k. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#67789) Ciccuka válasza attiati (#67784) üzenetére


Ciccuka
veterán

Apacer AST280 240GB

Sandisk X600 256GB M.2 Sata
Datasheet

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#67790) Pyttawrx válasza attiati (#67784) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ahogy írtam is, meg meg is erősítették nincs még benne business, mármint vevői oldalról, inkább én is újat veszek, annyira minimálisan olcsóbb a használt, már ha van. :)

(#67794) headhunter válasza Graphics (#67792) üzenetére


headhunter
addikt

Forrófejű SSD van benne, ezért gondoltam egy plusz heatshinket rátenni.
-5-10°C-ot hozna ez a "sündisznó"? [link]

2db 50x25x10mm pont elférne egy oldalon vagy dupla "sündisznó" mindkét oldalon, összesen 4 db.   

Külső ház mérete: [link]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SSD: SAMSUNG MZVLB256HBHQ-000L
Critical Composite Temperature Threshold: 85 °C

(#67795) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, jó estét.
Ha veszek egy ilyen adapter, és két m.2-es ssd-t akkor azzal tudom bővíteni a tárhelyemet?
valamint ha 2280-as ssd-t veszek, akkor eegy ilyen adapterrel ki tudom használni a teljes "sávszélességet" amit egy ilyen ssd tud?
ilyen ssd-t tennék bele kettőt [link]
szerintetek jó az elgondolásom?
előre is köszönöm a tanácsot, véleményt :R
a jelenlegi alaplapomon már van kettő ilyen ssd és imádom a sebességét, csak fogy a tárhely ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67796) Graphics válasza headhunter (#67794) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egyáltalán az SSD hője át van valahogy vezetve a házra?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67797) Graphics válasza Lacielvtárs (#67795) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán jó az első link.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67798) Lacielvtárs válasza Graphics (#67797) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Basszus, bocsánat :R
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67799) Graphics válasza Lacielvtárs (#67798) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez 1db NVME és 1 db sima m.2 Sata SSD-t kezel.
[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67800) Lacielvtárs válasza Graphics (#67799) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Oooo de jó hogy kérdeztem :R
Ezek közül melyik lenne jó megoldás?
[link]
Vagy menjek biztosra egy ilyennel?
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.