Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#58201) Pyttawrx válasza Lavar (#58200) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen számít, mivel játékra veszed. Bár én samsung, pny, intenso márkákat használok szívesebben, de persze ez már részletkérdés. Vettem bordát az egyik m.2 ssd-re, kb 6-10 fokot jelentett.

(#58202) Lavar válasza Pyttawrx (#58201) üzenetére


Lavar
aktív tag

Rendben köszönöm, akkor a vipert veszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#58203) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Jelenlegi gépembe szeretném kicserélni az ssd-t. Ehhez kérnék segítséget illetve ajánlatokat. A jelenlegi Agility 3 még bírja ugyan a strapát de úgy érzem egy kicsit elavult már. Méretileg a 128Gb lenne megfelelő de ha ár-érték arányban van jobb a 256gb között akkor szívesen veszem azt is, bár a tárhely a jelenlegi 64gb is elég.Illetve ha van ötlet arra, hogy honnan érdemes beszerezni azt is szívesen veszem!
Asus P8P67,Intel i2500K, Sapphire 7790 dual-X ,Corsair 2x4Gb,FSP Everest 80 plus 500,64Gb Agility 3, 2Tb Western Digital,Windows 10 Ultimate 64bit
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#58204) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok.
Nem tudjátok, hogy Dell G5 5587 laptopba belemegy-e az m2 ssd?
Ha igen milyet ajánlanátok 20ezer környékén 250-500gb kapacitás körül?

(#58205) Asrach válasza jokeph (#58199) üzenetére


Asrach
tag

Akarok majd újítani konfigot, esetleg egy nvme sata átalakítóva tudna menni valahogy?

(#58206) varmi2 válasza Asrach (#58205) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nvme sata átalakító nem létezik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#58207) Asrach válasza Asrach (#58205) üzenetére


Asrach
tag

https://www.delock.de/produkte/G_62703/merkmale.html?setLanguage=un
Ilyen megoldást találtam.

Egyébként nekem mindegy csak legyen valami ideiglenes megoldás, esetleg valaki tud valamit javasolni ami működik is?

(#58208) Pyttawrx válasza varmi2 (#58206) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. De van 😀
link [link]

(#58209) Pyttawrx válasza keke69 (#58203) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pl bestmarkt.hu, és nekem beváltak, sebességileg is, a samsung, pny, intenso, ezeket a márkákat használok szívesebben.

(#58210) Asrach válasza Pyttawrx (#58208) üzenetére


Asrach
tag

Olyan kellene amit itthon is be lehet szerezni lehetőleg, engem egyébként boot most nem érdekel, lehet tőlem pci-s is csak működjön, mert ez amit én vettem nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#58211) Pyttawrx válasza Szajo (#58204) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Link. A 2280-as, de itt a szerelési útmutató. Ja és nvme is megy vele.

[ Szerkesztve ]

(#58212) Frawly válasza KaiotEch (#58158) üzenetére


Frawly
veterán

MLC-t csak a prolik használnak. Chuck Norris, meg az igazi cowboyok Optane NVMe-vel nyomulnak. Az ára is jutányos most, 1 éve még 1 milka volt, most már potom 490k-ból megszámítják, de ha ubyegon kolléga talál neked hozzá kupont, akkor lehet még elengednek belőle 4k-t, vagy ha várhat Black Fridayig, talán tovább akciózzák 480k-ra. Külön előnye, hogy M.2 slot sem kell neki, meg a SATA portokból sem vesz le, mert mindjárt PCIe foglalatba megy, mint egy videókártya.

A Windowst meg a játékokat ez az Optane futtatja a legjobban. Egyedül böngészni meg torrentezni nem szabad rajta, a böngészőcache-t, meg a torrentmappát át kell tenni HDD-re, lehetőleg egy 5400 rpm-es energiatakarékos, 20 tányéros modellre. Igaz, hogy lényegében íráslimitmentes, de azért kímélni kell, mert ha nem tart ki legalább 20 évig, a fene megette. Meg az atomlassú HDD-t sem azért vettük, hogy ne legyen kihasználva, meg ne várakozzon rá minden folyamat, hogy jó lassú legyen miatta minden, kifejezetten használni kell, lehetőleg USB-s floppymeghajtóval és CRT monitorral, hogy teljes legyen a retró érzés.

Egy hátránya még van, a HD Sentinel meg az SSDOK nem ismeri, meg a TRIM sincs rajta bekapcsolva. Így élettartamra nem sokat lehet várni tőle ;] Plusz csak UEFI boottal használható, kell a francnak.

(#58213) boogie84 válasza Bodz (#58198) üzenetére


boogie84
veterán

:R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#58214) ubyegon2 válasza Frawly (#58212) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Naná, már meg is van! :DD

Szerintem egy ilyen Optane-ra az összes kódot el lehetne lőni!

Alza kódok 3.0

Csak éppen Norris egyetlen kóddal tudja mindezt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58215) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Gigabyte GA-H97-D3H alaplapom van, amihez szeretnék egy ~256GB-os M.2-es PCIe 2280-as SSD-t.
[kép]
[kép]

Bár a Silicon nem ajánlott márka itt, mégis szimpatikus az 5 év gar és a max. írás/olvasás teljesítménye miatt. Ahogy megítélem, jó lenne ez a lapomba, de szeretném ha megerősítenétek. Mindenképp Type M-est kell néznem, amin csak 1 bevágás van a szélén? Vajon az én lapom NVMe, vagy AHCI vezérlős? Az előbbit meg sem említik a user manualban... Általános célra használom a gépen, játékra soha, néha Photoshop, Lightroom... Jelenleg egy ADATA SU800 512 MB SSD dolgozik alatta, amit át fogok tenni egy laptopba és ennek helyére kellene egy jobb/gyorsabb.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#58216) varmi2 válasza Anubis_9 (#58215) üzenetére


varmi2
nagyúr

Azt írja az m. 2 hogy pcie, tehát mehet bele az nvme ssd, de az már nem biztos, hogy ki fogja tudni használni a max sebességet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#58217) Anubis_9 válasza varmi2 (#58216) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi! És maga a Silicon márka vállalható? Amúgy csak az egy bevágásos Type M-es SSD-k jók ebbe lapba?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#58218) varmi2 válasza Anubis_9 (#58217) üzenetére


varmi2
nagyúr

A két bevagasos általában sata m. 2,de ez is tehető abba a slotba, ami a lapodon van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#58219) Bodz válasza Anubis_9 (#58215) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nincs semmi baj a P34A80-nal, de abból az írási és olvasási sebességből te semmit sem fogsz látni, mert
a, a 3200/3000 az 1 terásra vonatkozik
b, a lapodban amúgy is csak csökkentett sebességgel fog menni

Na meg hát kicsit drágábban már van 500 giga is. Kingston A2000, Alza, 16380 Ft-tól kuponozva.

[ Szerkesztve ]

(#58220) jokeph válasza Bodz (#58219) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. A lap korlátai miatt a max elméleti sebessége 1250 MB/sec várhatóan. illetve korlátozás is van, az M2 slot használata esetén a SATA4/5 portok tiltódnak. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#58221) Anubis_9 válasza Bodz (#58219) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor azért megnézem az 500GB-osakat is. :) Sejtettem, hogy nem fog menni a 3200/3000, de a jelenleginél mindenképp gyorsabb lesz. Meg aztán ez a mostani egy 3,5 éves lap, ki tudja, meddig megy el, majd a következő lapban hátha jobban kihasználható lesz a maximális sebessége. :U

jokeph: az, hogy nem fog menni a SATA 3 4/5, az nekem nem gond, mert még mindig ott lesz a SATA 3 0/1/2/3, ami nekem bőven elég, mert összesen van 3 SATA-s eszközöm.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#58222) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni 120 és vagy 240 gb SSD-t az asztali gépemhez.

Jelenleg csak egy Kingston 250Gb Hyperx Fury SHFS37A van benne, e mellé szeretnék még egyet, játékoknak. Nem a legdrágábbat szeretném, inkább maradnék az olcsóbb, de használható ( legjobb ár,érték arányú ) ssd-nél.

Melyik legyen?

Köszönöm.

(#58223) Teasers válasza Teasers (#58222) üzenetére


Teasers
tag

Lemaradt, erre gondoltam.

[link]

(#58224) Multibit válasza Teasers (#58222) üzenetére


Multibit
veterán

Ha visszaolvasol, látni fogod, hogy az egyik legajánlottabb típus a Crucial MX500. Viszont én nem ragadnék le a helyedben az alacsony kapacitású modelleknél! Vegyél egy 500GB-os MX500-at, nem bánod meg! Amúgy milyen alaplapba kell?

(#58225) Teasers válasza Multibit (#58224) üzenetére


Teasers
tag

Köszi.

Asrock B250M-HDV+ Iten pentium G4560

Nem szeretnék olyan sokat, a 120gb is bőven elég lenne nekem, 240-est sem használnám ki, de az még belefér.

És még egy kérdés akkor, amit ajánlottál ssd, az meglesz a már meglévő mellet? Nem értek hozzá, nem lesz probléma, hogy nem ugyan az a két típus?

(#58226) Anubis_9 válasza Bodz (#58219) üzenetére


Anubis_9
őstag

ubyegon2 kolléga ALZA-s kuponkódja miért nem jó vajon az Alzánál lévő Kingston SSD A2000 500GB-ra? Dec. 8-ig jónak kellene lennie... KIEGESZITOK4. (Az utalvány felhasználása sikertelen. A kódot az ezen kategóriában lévő termékek megvásárlására nem használhatja.)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#58227) Multibit válasza Teasers (#58225) üzenetére


Multibit
veterán

Nem probléma. Nem kell azonosnak lenni az újnak és a réginek.

(#58228) Asrach


Asrach
tag

Tud valaki valami megoldást javasolni hogyan tudnám használni NVME SSD-t egy asus saberooth z77 lappal, boot engem nem érdekel az is jó ha valami adapteres megoldás csak működjön még ha korlátozott sebességgel is.

(#58229) Graphics válasza Asrach (#58228) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha a boot nem érdekel, akkor nem sok létjogosultsága van az NVME-s SSD-nek, minek, vagy miért?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58230) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Patriot Burst beüzemelve, teljesen frankó.

Jövőhéten érkezik egy P200-as, arra is kíváncsi leszek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58231) Anubis_9 válasza ubyegon2 (#58214) üzenetére


Anubis_9
őstag

Helló! Egy SSD-re a KIEGESZITOK4-et beütve a kuponkódokhoz, miért adja ezt fel: "Az utalvány felhasználása sikertelen. A kódot az ezen kategóriában lévő termékek megvásárlására nem használhatja." Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#58232) raziel01 válasza Anubis_9 (#58231) üzenetére


raziel01
veterán

Rakjál a kosárba mondjuk egy patch kábelt utána engedni fogja a kódot.

(#58233) Graphics válasza raziel01 (#58232) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, épp én is ezzel küzdöttem :D PCX-ről akartam rendelni SSD-t + memóriát, onnan 18 ezer lenne, így meg 12 ezer lesz csak..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58234) Asrach válasza Graphics (#58229) üzenetére


Asrach
tag

Mert van egy és szeretném használni, egyelőre ha normal satás ssd sebességét eléri az is jó csak ameddig nem újítok konfigot szeretném használni mert HDD-re rakni játékot már nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#58235) Anubis_9 válasza raziel01 (#58232) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igen, így már tényleg jó! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#58236) tasiadam válasza Lavar (#58200) üzenetére


tasiadam
veterán

Inkább a viper. Kell rá a hűtés

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#58237) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Két darab Samsung 970 Evo Plus M.2-őn gondolkozok, a 250-es rendszer alá Win10, az 1 tb-os külön a Gameknek.
Mennyire jók ezek az M.2 ssd-k?
Egy Asus PRIME Z390M-PLUS menne bele.

(#58238) Frawly válasza Anubis_9 (#58215) üzenetére


Frawly
veterán

Nem az, hogy a Silicon nem ajánlott, csak nem tudunk róla semmit. Specifikációi nem rosszak, a tesztek is dicsérik. 5 év garival bepróbálható éppen.

A lap biztosan megy M.2 NVMe-vel, de 10 Gbps-re van limitálva az M.2 slot, tehát csak PCIe 3.0 x1 vagy PCIe 2.0 x2 sebességre visszavágva fog menni benne az SSD, nem tudja majd kifutni a maximumát. Pénzbeli keretet nem írtál, de ehelyett a Silicon helyett megfontoladnó egy Adata Gammix S11 is, van ahol azonos árban vannak, esetleg egy Adata SX8200 (ugyanaz, mint a Gammix, csak hűtőborda nélkül). Esetleg néhány ezressel többért 500-512 gigás méretben Kingston A2000, Gigabyte NVMe, HP EX900 és végül Silicon A60 NVMe. Így a tárhelyed sem lesz kisebb, mint előtte.

[ Szerkesztve ]

(#58239) varmi2 válasza Dave567 (#58237) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jók ezek az samu 970-es ssd-k. De Semmit nem fogsz érezni az nvme sebességéből egy sima satához képest.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#58240) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A Vipernek milyen magas a hűtése, laptopba gondolom felejtős..?

Tárgytalan, találtam róla képet :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58241) Pyttawrx válasza Dave567 (#58237) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagyon jó választás, sok lesz különbség, tapasztalat

(#58242) Frawly válasza Dave567 (#58237) üzenetére


Frawly
veterán

A Samsung 970 széria a legjobb konzumer M.2 NVMe SSD. Belekötni nem lehet, nagyon gyors, 5 év gari, jó terméktámogatás. De baromi drága is, meg sok felhasználási típushoz overkill. Pl. amit írtál, hogy simán játékok és Win10 alá, oda elég lenne két olcsóbb NVMe vagy két SATA SSD. Sebességkülönbséget nem nagyon vennél észre, mert a betöltési időket nem érinti a szekvenciális sávszél.

Az 1 terás + 250 gigás 970 EVO Plus árából kijön két darab 1 terás olcsóbb NVMe, pl Adata SX8200 vagy Gammix S11 (ez ugyanaz, csak hűtőbordával) vagy Plextor M9PeG vagy Patriot Viper VPN100 vagy Kingston A2000. Esetleg még olcsóbban két darab 1 terás Samsung 860 EVO, Crucial MX500 vagy ebből a kettőből 1 darab 2 terás, bár a két darab 1 terás jobban megéri, olcsóbbra kijön, két független meghajtó, kétszer annyi cache, egyik meghibásodása esetén fele annyi adat megy a levesbe, stb.. Ilyen felállásban nagyobb tárhelyed lenne, és az említett NVMe-k szekvenciálisan sem lassúak, vagyis nem sokkal maradnak el a 970-es Samsungokhoz képest, sokra épp úgy 5 év garancia van.

(#58243) F34R


F34R
nagyúr

Sracok az ALZA-s promocios kodok meg elnek? a Patriot SSD eleg jo aron van naluk.

(#58244) Graphics válasza F34R (#58243) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

December 1-ig igen, annyi, hogy dobni kell mellé mondjuk egy 190Ft-os UTP kábelt és annyi.

Kérdés melyiket nézted, pl a Kingston A2000 500GB-os 20 ezer, ebből lejön 4 ezer, és már az is nagyon jó ár.

De a sima SATA3-asok is jó árban vannak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58245) boogie84 válasza F34R (#58243) üzenetére


boogie84
veterán

Időben csapj le rá!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#58246) F34R válasza Graphics (#58244) üzenetére


F34R
nagyúr

Egy kulso rackba lesz ssd a patriot p200... azt neztem ki.

(#58245) boogie84

Koszi, nezem. :)

(#58247) Frawly válasza F34R (#58246) üzenetére


Frawly
veterán

Milyen tárhelyméretben veszed? Mekkora pénzkeretig? Mert sok minden eleve akciós az Alza-n, meg még a kuponnal is lejön 4k, így lehet P200-nál jobbat is ki tudsz hozni.

(#58248) Graphics válasza F34R (#58246) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is vettem egyet, de érdemes szétnézni.

Mekkora méretűt vennél?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58249) F34R válasza Frawly (#58247) üzenetére


F34R
nagyúr

256gb, max 20k-t szantam ra, rackel, szallitassal.

(#58250) Graphics válasza Frawly (#58247) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

P200 512GB annyira olcsó, hogy 13 ezer lenne kuponnal. Az brutálisan jó . Anmalo olcsóbb nincs

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.