Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85829) dkess válasza Veron (#85828) üzenetére


dkess
őstag

Most megnéztem az enyémet - Huawei HG8143A5. Alapvetően nem szoktam ONT -okkal meg egyéb szolgáltatói eszközzel foglalkozni, mert nálam az első dolog, hogy bridge -be kérem úgyis ...

Pont az idézett mondatom előtt írtam le, hogy miért ... :) Egyfelől voltak az oldaladon teljesítménnyel kapcsolatos kérdőjelek a CD6 -al kapcsolatban - amik elképzelhetőek (valószínűsíthetően) inkább az ONT illetve hálózati kérdések lesznek. Ugye először a ONT(bridge)-->CD6 router-->egyéb eszközök volt a felállás. Aztán pont e miatt változattál az ONT(router)-->switch-->AiMesh- és egyéb eszközök felállásra. Avagy ez már vissza is alakult azóta?

A saját router konfigurálhatóságról "ódákat zengtem" korábban. Ugyanakkor, ha a NAS-t/okoseszközöket/egyebeket internet oldalról is el szeretnéd érni, akkor kvázi kötelezővé válik. Persze amennyiben visszaálltál a CD6 a főrouter is koncepcióra és immáron minden rendben van, akkor értelemszerűen tárgytalan.

"Rendezkedés". Például, ha kettő node lenne fenn a jövőben valamiért. Most csak nagyon röviden: nem egymás mellé kerülnének ...

Miért rabolnának rá? Egyszerű a válasz. Egy band steering -es Mesh rendszer hogy gondolkozik? Megpróbálja az egyes node -okra eső WiFi -s eszközök száma alapján, az alapján, hogy éppen forgalmaz-e, a vételi képességek alapján és "csilliónyi" egyéb szempont alapján összesakkozni, hogy melyik sávon hány és melyik eszköz legyen. Sőt akár a node -ok között is tili-tolizik. Ez az algoritmus számára "jó" - ugyanakkor az emberek felhasználói élményének nem biztos ...

Miért? Azért, mert mondjuk egy adott node 5 GHz -én keccsoló okoseszközök elkezdenek forgalmazni (mondjuk röviden kis adatmennyiségeket). Egyfelől mondjuk egy laptop eleve e miatt kerülhet 2.4 GHz -re, ami lassabb sáv. Ugyanakkor a fontosabb szempont a technikai oldal, ami úgy indul, hogy a sok (vagy több) okoseszköz elkezdeni megszakítgatni az egyéb kommunikációt, hogy "ő is odaférjen". Kellően sok eszköznél ez sok ilyen megszakítgatást jelent, mely időtartam alatt érdemi kommunikáció nem történik. Aztán persze forgalmaznak - majd a laptopunk/PC -nk is kap egy időszeletet amíg forgalmazhat és így tovább. Gyakorlati szempontból - amikor egy WiFi -s PC -n éppen az "öbölben járunk" és az okoseszközök nekiállnak forgalmazni, akkor mondjuk a 300 Mbps letöltési sebesség lemegy mondjuk (csak példa) 80 Mbps -re ... A sok apró megszakítás és az apró adatforgalmak miatt ...

Amennyiben viszont létrehozunk egy külön "játszóteret" nekik (jelen példánál maradva a 2.4 GHz -es sávot), akkor ott úgy és akkor homokoznak amikor akarnak. Az emberi felhasználók meg amikor "öbölben járnak" (vagy bármi más), akkor gondtalanul a csak Nekik fenntartott és gyorsabb 5 GHz -es sávban ezt megtehetik. Akkor legfeljebb csak egymástól tudnak sávszélességet és forgalmazási időt rabolni ...

Persze amíg mondjuk csak és kizárólag 2.4 GHz -et tudó okoseszközünk (vagy legalább az elsöprő többségük ilyen) van, addig ennek hatása nem olyan látványos. Azonban még a legelején említetted, hogy az a most még csak 15-20 darab okoseszközből hamar lesz sokkal több is ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.