Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85002) raycoon


raycoon
tag

Sziasztok!

Próbáltam rákeresni, hogy volt-e róla szó, de nem igazán sikerült..

A következőben kérném a tanácsotokat. DIGI optikai területen vagyok egy ZTE ZXA10 F625A modemmel. A ház be van kábelezve és a "központ" ott van, ahol a modem is. Mögötte eddig egy RT-AC66U B1 volt a nappaliban az egyik végponton (a többi végpontot nem használom jelenleg). Beszerzés alatt áll egy NAS, amit nem szeretnék a nappaliba tenni több dolog miatt sem. Jó lenne, ha ez valamelyik végponton lenne, vagy leginkább a modem mellett. Ha jól gondolom, akkor kellene egy router a modem mellé és innen kéne leágaztatnom mindent. Eddig a "határvédelem"/DHCP, stb a wifi router-ben volt, de gondolom ezeknek is át kellene költöznie a belépési pontra.

Amire szükségem lenne egy olyan költség hatékony gigabit-es router, ami nem wifi-s, 5 port, ha jól számoltam jelenleg elég. Ha lehet, akkor (mivel a hálózati ismereteim nem túl acélosak) olyan szoftveres támogatással (GUI?), amiben egy halandó sem veszik el teljesen. Sem időm, sem kedvem nincs a parancssoros varázslásokhoz, de ha nem megkerülhető, akkor nem fogok a kardomba dőlni (csak a hálózati tudásom nem friss ;)). Mivel ehhez a témához egyáltalán nem értek, így azt sem tudom, hogy melyik miért jobb, rosszabb és nem tudom, hogy mik a kompromisszumok egyes esetekben és mit vesztek, mivel kell megalkudni, stb.

Előre is köszönöm a segítséget!
rc

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.