Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5171) sbazsi válasza And (#5164) üzenetére


sbazsi
veterán

Újabban mindenki AP-t akar csinálni a routeréből, mikor az eredetileg is egy AP (plusz egy 'vezetékes' router).

Ez igaz, nem fogalmaztam egyértelműen.
Tehát olyan cuccra gondoltam, amiben letilthatók router funkciók. tehát van egy (másik*) router, annak egyik portjára tenném ezt, és ennek csak sugároznia kellene a netet, meg a hálót a wifin, és a lan portjai switch módban üzemelnének. Másik router dhcp-je menne, az osztaná az ip címet mindenkinek. Asus router tud ilyet, azt tudom, de amim van, az mást is tud, amit nem sokan mások (koppel.cz firmware, vodafone 3g internetet osztja), ezért az most máshol teljesít szolgálatot.

*azt a másik routert keresem most is, mert a jelenlegi az megbízhatatlanul működik. Ez lenne a gigabites router, de lehet leteszek róla.

Az viszont, hogy 5-7 gépet elbír-e, szerintem így nem sokat mond, mert nem mindegy, hogy 'széjjeltorrentezi'-e egyidőben az a pár gép a netet, vagy csak alap böngészésre

Ebben is igazat kell adjak. :R
Torrent nem nagyon, céghez kell, viszont nem csak netezés lenne, hanem. adattárolás, és egy adatbázis program.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.