Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41838) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Tegnap tönkrement a 8 éves TP-LINK 841ND (ver 5.3)-as routerem, helyette kellene egy másik. Szempontok:

1. Portok: Gigabit (WAN és LAN)
2. Netem most digi kábelnetes 8/2-es (LAN épül, nem fog kelleni 500/100-nál nagyobb)
3. Wifi: N-es eszközök, 2.4GHz, (de majd 5GHz is kellhet).
4. Wifi jel: 120nm-es egyszintes tégla családi ház
5. Eszközök: PC (net és torrent egész nap), tévé (YouTube Wi-Fi-n), médialejátszó (gigabites LAN), 2 telefon.
6. Keret olyan 25-30 körüli.
7. Szoftver: NAT-ot tudja, ARP szerinti DHCP is legyen, Wi-Fi-re engedélyezési lista. Ezeket tudja listaszerűen és ne pl. 16 eszközre (kb. 20-22 kellene).
8. Legyen stabil, ne fagyjon, ne dobja el a wifit, ne melegedjen hülyére, ne kelljen már újraindítgatni.

A régi 841-esemmel eddig nem igazán volt gondom. Az utóbbi 3 éveben egyszer kell újraindítanom, mert nem szellős helyre raktam és túlmegelegedett. (Szerintem most is csak a tápegysége szállt el, mert mikor ránéztem az eleve hideg volt és rámérve nem kaptam rajta 9V kimenőt.)

Amiket néztem: ASUS N66U/AC56U/N56U, TP-LINK Archer C7/Archer C5/1043ND V2.1.

Igazából az 4., 7., 8. pontokkal vagyok bajban. A 7-esnek utána tudok nézni, de a 8-as - többek között a 4-es függvényében - függ a körülményektől, szóval innen már tapasztalatból adódó javaslat kellene nekem.

Mit ajánlotok?

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.