Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15231) SentryGun válasza Gubek-Einste (#14870) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Én is UPC 120-as nethez, illetve a hálózati átviteli sebesség növelése céljából gondolkozom router váltáson. Igyekeztem mindenről előbb részletesen tájékozódni, de felmerült néhány kérdés, ehhez kérném a segítségeteket:
Nézegetve az általatok ajánlott termékeket három versenyző maradt a porondon:
a Linksys E2000, vagy Linksys E3000, illetve a TP-Link TL-Wr1043ND

Felhasználás: Otthoni célra lenne, hogy gyors legyen a hálózati sebesség (2x desktop (LAN), 1x házi linux szerver (LAN)) - magyarul gigabites lan alap, és legyen gyors, b/g/n-es wifi (1-2 notebook időszakosan (wifi)) Ezen adatokat, ha jól látom mind hozza is.
Ár: Mindegy a dolog, úgy vagyok vele, hogy egyszer kell jót venni.

DE: Jól értem, hogy az E2000 és E3000 között az USB port és az UPnP AV server eredménye a 10e forint különbség? (Amennyiben igen, úgy az E3000-ret ki is zárhatjuk, mert ilyenre nincs szükségem.) De javítson valaki, ha rosszul értem.

Tehát:
Így akkor az Linksys E2000 és a TP-Link között vacillálok, és ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem is: Megér 7e Ft árkülönbözetet a Linksys (18e, csak 2 év gari), vagy a fenti felhasználásra bőven elég a (12e, ráadásul 5 év garival érkező) TP Link is? Tapasztalatok?
Esetleg van újabb, gyorsabb, jobb modell azóta?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.