Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48551) hcl válasza szebe (#48550) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen :D Ha meg nem az útvonalán laksz, és 2 busz, akkor... Eh :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#48552) szebe válasza hcl (#48551) üzenetére


szebe
őstag

Így is kocsival járok ;]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#48553) hcl válasza szebe (#48552) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én ezt akarnám elkerülni... mostani helyre lehet bringázni, arra meg nem akarok környezetszennyezni, hogy bekerüljön a hátsóm melóba, meg utána haza.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48554) Dare2Live válasza hcl (#48553) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szeritem 5-20perc ami kellemes biciklivel ez Szfvári viszonylatban azt jelenti, hogy a legtöbb esetben kellemes bebiciklizni munkahelyre. Erre rájön, hogy az autós/tömeg közlekedés annyira el van szúrva, hogy teljesen általános, hogy gyorsabb is biciklivel mint autóval/tömegközlekedve.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48555) hcl válasza Dare2Live (#48554) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem a 4km 20 perc, és közben veszek ebédet is :D Hazafele volt már 14 is... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#48556) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!
Érdekel valakit egy kis penge pc? Várpalotán átvehető.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48557) inf3rno


inf3rno
nagyúr

SATA3 SSD-t keresek, 500-1000GB méret, ami érdekel.

Buliban hasznos! =]

(#48558) echterion válasza gg07 (#48542) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem költöznék oda, ott van közvetlen mellette egy nagyobbacska transzformátorállomás.

**********

(#48559) OPiiPO válasza echterion (#48558) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szép méretes egy állomás, az biztos :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48560) sh4d0w válasza echterion (#48558) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez miert riaszt(ana) el?

https://www.coreinfinity.tech

(#48561) echterion válasza sh4d0w (#48560) üzenetére


echterion
nagyúr

Elektroszmog.

**********

(#48562) kraftxld válasza echterion (#48561) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerencsére engem nem zavar a védőfelszerelés miatt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48563) echterion válasza kraftxld (#48562) üzenetére


echterion
nagyúr

Mindenkinek jogában áll oda költözni, ahová akar és tud és azt elviselni, amit csak akar és tud. :))

**********

(#48564) sh4d0w válasza echterion (#48561) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"Az elektroszmogot elektromos térerősségben fejezik ki, mely egy vektormennyiség, és Volt per méterben (V/m) van kifejezve. Az unió által meghatározott határérték 28 V/m, amelyet hazánk is követ. A jó hír, hogy a 10 éve zajló mérések óta az NMHH még nem találkozott olyan esettel, amikor lakossági területen a sugárzás átlépte volna ezt az értéket."

forras

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#48565) efemm válasza sh4d0w (#48564) üzenetére


efemm
tag

(#48566) echterion válasza sh4d0w (#48564) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt én is olvastam. Meg mást is ezzel a témával kapcsolatban. Sok minden le van írva az interneten. Amint fentebb is írtam, mindenki azt gondol és hisz el, amit akar. Én is, te is, más is.

**********

(#48567) hzsolee válasza echterion (#48566) üzenetére


hzsolee
őstag

Én is? :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#48568) hcl válasza sh4d0w (#48564) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem felesleges fizikával terhelni ezt hitet :D (Ahogyan azzal sem, hogy a távolsággal négyzetesen csökken az elektromos térerő :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#48569) sh4d0w válasza hcl (#48568) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig meg meg akartam emliteni, hogy a Fold magneses mezeje a sokszorosa egy ilyen trafoallomasnak, hogy a Naperol mar ne is beszeljek...

https://www.coreinfinity.tech

(#48570) echterion válasza sh4d0w (#48569) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerencsére tudod, hogy elektromágneses hullám és elektromágneses hullám között bizony akadnak különbségek.

[ Szerkesztve ]

**********

(#48571) hcl válasza sh4d0w (#48569) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:K

Mutogatni való hater díszpinty

(#48572) Dare2Live válasza gg07 (#48542) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez a város is olyan mint a többi. A paneles területeken távfűtés van így nincs olyan mint öreghegy, maroshegy... vonalon hogy télen rendszeresen vágni lehet a füstöt. Csak egy háznál fűtsenek fával, szénnel, papírral, levéllel szerencsétlen esetben szeméttel. A paneles vonal átka szerintem a panel meg a kissebbség. Ebből a szempontból palota/tóváros vonalon erősen vannak gondok. Van két munkatársam akik ott laknak olyan storykat meséltek napi szinten, hogy keresztbe állt a szemem a röhögéstől. Ők nem voltak ilyen vidámak ellenben kialvatlanok. De én is laktam ott és tudom, hogy a más életritmussal, Csóré Bélával vagy avval, hogy egy 55nmes panelben lakik 7-10+fő akinek a fele min gyerek avval azt tudod tenni, hogy elköltözöl.

A sarló panelrengeteget részben ismerem az saját tapasztalat alapján ebből a szempontból legalábbis tóváros, palotavároshoz képest kifejezetten élhető. De szarba ott is biztos bele lehet nyúlni.

Elektroszmog, ionizáló nem ionizáló sugárzás témakörbe nem mennék bele elvileg semmi gond de ekkora transzformátorállomást nem legyen a lakásom 50méteres közelébe. :DDD

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48573) Napfénysüti válasza Dare2Live (#48572) üzenetére

Mi itt lakunk a Budain az Obival majdnem szembe, ez még egész válalható környék.
Bár eléggé elszaporodtak a bármikor sörözni képes ukránok, aminek max a mellettünk lévő ázsiai vegyesboltban örülnek. :U
Néha akad pár idióta de nagyobb gond nincs szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#48574) szebe válasza Dare2Live (#48572) üzenetére


szebe
őstag

Szerintem ez inkább általánosan panelre mondható (konkrét lakótelep nélkül), hogy szerencse kérdése. Bárhol, még a legjobb környéken is, belefuthat az ember olyan szomszédba (de sokszor még közvetlen szomszédnak se kell lennie), aki miatt pokol lesz a dolog, és a költözés marad az egyetlen opció.
Mondanám, hogy az újabb építésűek ezért jobbak, de egyrészt sok helyen a kivitelezési minőség miatt pl hangszigetelés nem sokkal jobb, másrészt attól hogy valakinek van pénze, nem lesz kevésbé gyökér.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#48575) Dare2Live válasza szebe (#48574) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Úgy mondanám, hogy saját, munkatársak tapasztalatai alapján az arányok másak. Nagyon másak.

Amibe lakom új építésű a hangszigetelés ki merem jelenteni, hogy érdemben jobb mint egy panelé. Három kisgyerekes család lakik felettünk 74nmen, panel esetén már tuti költöztem volna. Alsó szomszédot kérdeztem mit hallanak az én kettőmből annyit mondtak, hogy a szék huzogatáson kívül semmit. Ez erősen meglepett... raktam szék aljára való szivacsmatricát széklábakra. Oldalra szarabb a hangszigetelés de úgy csak egy szomszédunk van.

Viszont a kivitelezés más részeivel erőssen vannak gondjaim. A garanciához való hozzáállásuk is finom a mai napig nem sikerült garanciába javítaniuk a festési hibákat pedig időben be lett jelentve, többször szólva. btw hamár szóba került pl az ott dolgozók... gosipja alapján a Huszár 5 minőségben alulmúlja a 3at.

@Napfénysüti Sarkó, Budai, József A vonal átlagban talán a legjobb. Kigyónál már vannak gondok, továros, palotaváros egyes részei meg őőő erősen contained. De nem reprezentatív a felmérésem. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48576) tzimash válasza szebe (#48574) üzenetére


tzimash
őstag

"aki miatt pokol lesz a dolog, és a költözés marad az egyetlen opció."

Én egyszer voltam ilyen szomszéd :) valami nyavaját elkaptam úgy 2012-3 környékén és vagy 3-4 hónapig köhögtem. A szomszédomat rohadtul idegesítette, volt hogy átkopogott a falon, meg átkiabált, de olyan is hogy egy cetlit tűzött az ajtónkra, hogy kezdjek valamit a köhögéssel.
Végül elköltözött :D

(#48577) hcl válasza tzimash (#48576) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát miért nem fullaldtál meg?! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#48578) tzimash válasza hcl (#48577) üzenetére


tzimash
őstag

Miután elköltözött elmúlt a köhögésem, lehet allergiás voltam rá :D

(#48579) gyenge47 válasza Dare2Live (#48572) üzenetére


gyenge47
tag

Hát nekem pont az ellenkező véleményem. Nemrégen költöztünk be a Palotavárosba, bár mondjuk a tavakhoz közel, de meglepően nyugodtnak találom. Sarlón lakik haverom, az a rész sokkal zsúfoltabbnak tűnik, több feszkóval, de valóban nem élhetetlen. Panel vonalán talán az Ősz utca környéke ami Mordor. Tóvárosról meg vagy nagyon jót vagy nagyon rosszat hallok.
Ez a Csóré Bélázás pedig inkább az adott lépcsőháztól függ én nem mondanám palotavárosi vonalnak. Laktunk egy ideig a Deák Ferenc - Béke tér vonalában, nah az tényleg nem annyira vidám a konstans csöves tivornyák miatt.

Ami még ilyen hidden gem az a Munkácsy Mihály utca környéke. Gyerekként ottlaktam, 4 emeletes téglalakások vannak, melyeket azóta le is szigeteltek. Belváros 5 perc, zsákutca kevés forgalommal. Az egyetlen hátrány az a parkolók hiánya. 2000-ben, amikor elköltöztünk, már akkor sem volt nagyon hely.

(#48580) hcl válasza gyenge47 (#48579) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Panel vonalán talán az Ősz utca környéke ami Mordor. "
WTF miért? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#48581) chatran válasza Napfénysüti (#48573) üzenetére


chatran
őstag

Akkor egy tömbben lakunk, én is a kínaiba járok sörért, ha kifogyok az osztrákokból. Mostanában nem láttam a Balenod a bölcsi melletti parkolóban, eladtad?

A fuckránok zaja eddig még nem zavart, a kínaiak rakodása már inkább.

(#48582) Tom5 válasza hcl (#48580) üzenetére


Tom5
addikt

Gyermekkorom óta itt lakom full nem vágom én se miért Mordor... :F
Hülyék mindenhol vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.