Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) a2d2 válasza mzsombor (#37098) üzenetére


a2d2
addikt

Ejj ez nagyon jó ötlet.
Én valamiféle fordító előtéten gondolkoztam.
Meg is nézem van-e ilyen progi androidra ami már a rendszerrel elindul.

Nem akarom még elkiabálni de a magas frekis zajt nem hallottam legutóbb.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37102) Zeze94 válasza Mik76 (#37080) üzenetére


Zeze94
tag

Vászonból szerintem egy 113"-es(203×203cm) változattal tökéletesen beérjük, a vetítési távolság valahol 1-3m között mozog majd. A szuperközeli vetítő nem szükséges, ha prezentáció is lesz, akkor belenyúlkálni nem igen fogunk, viszont gondolom eléggé megdobná az árát. A viszonylag halk üzemmód a filmvetítések miatt fontos kritérium.

#37096 AVhelper: köszi a tippet, a fentebb említett kritériumokkal is áll még a fent említett típus? Bruttóban számolandó mindenképpen a 190k.

(#37103) AVhelper válasza Zeze94 (#37102) üzenetére


AVhelper
senior tag

A 190k árkorlát miatt túl sok "kritérium" teljesítését ne várd. Az Epson EB-W41/42 a 203 cm széles képet 2,65 - 3.19 m közötti távolságból vetíti.

[ Szerkesztve ]

(#37104) péjé válasza MokiSenpai (#37099) üzenetére


péjé
őstag

szia,
kezdésnek ez jó lehet, megmutatja a végpontozást hogy kell végigcsinálni...[link]

itt már részletesen ki van fejtve minden és megtalálsz sok minden mást is, az egyik legjobb oldal...projektor.hu

[ Szerkesztve ]

(#37105) szepi0808 válasza a2d2 (#37082) üzenetére


szepi0808
senior tag

alap 1.0 gain
bal 1.4 gain
jobb 0.8 gain

L:/dl/upc/2017-12/08/480510_ihzg84wk9teybzia_7x6_avi_snapshot_22_45_2014_12_09_10_24_11.jpg]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#37106) dooky


dooky
csendes tag

Sziasztok,

Kiprobalnam itthon ezt a projector-dolgot:) Igazabol tevenk van, de a komolyabb filmeket szivesen megneznenk nagyobban is. Egy csaladi hazban lakom, ahol hely boven van, ellenben nincs vasznam, hangfalaim, erositom, projectorom.
Mindenkepp csak a HD filmeket szeretnenk nezni, ugyhogy arra gondoltam, szivesen kiprobalnank a dolgot egy projectorral, egy vaszonnal elso lepeskent, aztan vennenk hozza egy 5.1 szettet illetve erositot.
A kerdes, hogy ha mondjuk 100-at szanok projectorra, plusz a vaszon, ezert mar ertekelheto lesz a vegeredmeny (lehet aliexpress, gearbest, barmi), vagy inkabb csak el fogja venni a kedvem az egesztol?
Aztan a kovetkezo lepes lenne a hang, de elobb kell valami az asszonynak mezesmadzagkent;-)

Tudtok valamit javasolni ami 100k korul mar jo minoseget ad? A szobat be lehet sotetiteni, a tavolsag kb 3-4 meter lesz a vaszonig.. Illetve vaszon is kellene majd termeszetesen.

Koszonom a segitseget elore is

(#37107) a2d2 válasza szepi0808 (#37105) üzenetére


a2d2
addikt

De ez gondolom nem 3lcd belépő szint.
Mennyibe fájna amúgy egy ilyen 1.4-es 100"-os vászon kb?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37108) péjé válasza dooky (#37106) üzenetére


péjé
őstag

szia,
100eft-ért újat értékelhető képpel nem kapsz.
használtból pár ötlet:
-ez a sony hw10 talán a legjobb ami kezdő gép lehet, vászonnal együtt 155eft ,
ebből alkudnék kicsit
[link]
-vászon nélkül ez az epson tw3200 is remek gép kezdésnek...[link]
-120eft körül tudok Benq w5000-et ami már messze nem belépő kategória

Vászon olcsóbb kategóriában ár/érték arányban Optoma/Grandview az ajánlott, érdemes avx fórumon is körülnézni.
Lejátszó 10-15eft az s905, s912 amlogic LE rendszerrel, mindent visznek (kivéve 3D BD) 4K-t beleértve, 30-40eft között HImedia, Zidoo, Zappiti, néha Dune is van.

Hangrendszert ha mondasz egy összeget keresünk vmit. JBL 5.1-es alapcuccok már egész kis összegért vannak. Az erősítő kicsit combosabb ha modern hdmi-s 4K-s stb-t akarsz mondjuk a tv-d miatt.

(#37109) péjé válasza dooky (#37106) üzenetére


péjé
őstag

Egy gyöngyszemet kihagytam, sztem HD kategórában az év vétele:
100"-os vászonnal egy Sim2 Grand Cinema Line 105eft perpill de sztem alkuképes:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#37110) .DLL válasza dooky (#37106) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem is első projektornak használt, de komolyabb gépet vegyél, ráadásul az értékét sem veszíti annyira mint egy új cucc, ha pedig bejön a dolog, akkor bagóért van egy kiváló minőségű géped. (egyetlen hátrány a garancia hiánya, de ez a kínai, külföldi cuccokkal is problémás)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#37111) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Sziasztok!
Megosztok pár tapasztalatot az új gépről, hátha gondolkodik még valaki az Epson TW650 projektoron :)
ECO módban elegendő fényerő, a képe nagyon jól néz ki (kb 3.5 - 4m a képátló amiben használom), egyenlőre halványsárga falra vetítek.
Lehet jobb lenne a vászon, de az első projektorom, még csak barátkozom vele.
A hangja ECO módban kifejezetten halk, de normál módban használva nekem zavaróan "porszívós".
Az egyetlen gondom vele, hogy van egy "red" pixel hiba, ezért megkérdeztem az ipont, hogy cserélik-e, a válasz az volt, hogy vigyem vissza és elküldik az epsonnak, hogy vizsgálja meg, és ha hiba akkor kicserélik.
A szervizes azt mondta, hogy 4 év alatt hozzá még nem hoztak be pixelhibával projektort, ezér most kicsit szomorú vagyok, hogy ezt én fogtam ki :F kb 4-5 munkanap az átfutás.
Filmnél nem észrevehető a hiba, csak ha homogén világos felület van, de hát azért mégis jó lenne, ha hibátlan lenne :))

(#37112) AVhelper válasza c4 (#37025) üzenetére


AVhelper
senior tag

(#37113) Janaboy válasza AVhelper (#37112) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez igy elég korrekt árú termék.

Janaboy

(#37114) a2d2 válasza a2d2 (#37101) üzenetére


a2d2
addikt

Egyik program sem működött, pedig kipróbáltam 4-et.
Ezután megcsináltam a módosítást ez alapján: [link]
Átírtam a 0-át 180-ra és azóta nem bootol be a boxom :(

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37115) .DLL válasza mzsombor (#37098) üzenetére


.DLL
veterán

De érted, nyilván nem véletlenül megy gyorsabban a venti ha fejjel lefelé van felszerelve. A meleg felfelé száll, és így olyan részeket ér jobban amiket normál helyzetben nem.
Ha ezt szoftveresen megtrükközöd, hogy azt mondod neki, normál állásban van, akkor azok a részek erősebb hőterhelést kaphatnak. Szerintem legalább is nem kiszúrásból lett hangosabb a gép fejjel lefelé módban, nem akarnának rosszat neked. (de a gépnek sem)

(P.H.)

(#37116) Ismerosok


Ismerosok
csendes tag

EH-TW5650 epsonhoz keresek 3D szemüveget. Létezik, hogy 1800.- Ft ???

3d szemüveg

(#37117) gyeniko válasza Ismerosok (#37116) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezek TV-hez való szemüvegek, a hirdetés nem ír arról, hogy vetítőkkel is kompatibilis volna. Ettől akár még működhet is...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#37118) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, ismerős kért meg, hogy segítsek neki projektort venni. Mivel én is süket vagyok a témához, itt kérdezek:

- mire szeretnéd használni a projektort: foci és filmnézés
- mire szeretnél vetíteni: vászonra
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt: min 2 méter széles és kb 3 méterről.
- mekkora a szoba: max 4 méterre lehet egymástól a projektor és a vászon.
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort: plafonon lenne a projektor és a vászon is
- mennyit szeretnél rá költeni: első körben bruttó 200k vászonnal együtt, de már mondtam neki, hogy ez valószínűleg kevés lesz. Érdekelne a legolcsóbb alternatíva, ami már megéri az árát. Esetleg használt is szóba jöhet.
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda: nappali, két nagy ablakkal, szóval elég világos. Nyilván sötétítőfüggönnyel ez orvosolható, de lehetnek olyan helyzetek, amikor nappali fényben kéne látni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#37119) Q válasza Ismerosok (#37116) üzenetére


Q
senior tag

Szerintem RF szemüveg kell hozzá. A linkelt: BT kapcsolatos.

(#37120) péjé válasza Khelben (#37118) üzenetére


péjé
őstag

szia,
itt többeknek van epson tw5300, ez belefér a keretedbe, én a ventije hangját kicsit soknak találom, közvetlen fej felett halk filmél zavaró lehet. Nagy előnye h LCD-s, nem zavarhat be a DLP gépes szivárvány amit kevés emberke lát de azokat zavarja.
Van itt pár nagyobb fényerejű proji de azoknál alacsonyabb a kontraszt...[link]

Van pár ígéretes használt gép, #37108, 37109 hsz.

Olcsó és elég jó vászon: az Optoma, Grandview. Érdemes az avx fórumon is körülnézni használt gép/vászon ügyben. Ha elfér akkor fix vászon az ajánlott.
Van bejáratott szerelő akit mindenki ismer itt, nem kell félni a használttól bár az ugye hordoz némi rizikót is.

(#37121) .DLL válasza péjé (#37120) üzenetére


.DLL
veterán

Világos szobában, a gyártó által megadott on/off kontraszt értékek, úgy is egyre mennek. ;)

(P.H.)

(#37122) Ismerosok válasza gyeniko (#37117) üzenetére


Ismerosok
csendes tag

Vettem 4db-ot 6000Ft-ért. Csatlakozik hozzá, de még nincs felszereleve a projector így nem próbáltam ki filmmel.
Csalódás az EH-TW5650 függőleges lencse eltolása.....
Gondoltam a vászon vízszintesen mértani közepére de a hallgatási pozíció felett helyezem el, teszek egy polcot a mennyezettől 50cm-re és arra rakom......naná, hogy lópikulát se ér a függőleges lens shift.....
....kénytelen leszek mennyezeti tartót venni és megdönteni.

Korábban írta valaki, hogy fejjel lefelé hangosabb, na az 5650es is emeli a hangerőt amennyiben a mennyezeti elhelyezés kerül kiválasztásra.

[ Szerkesztve ]

(#37123) Ismerosok válasza Q (#37119) üzenetére


Ismerosok
csendes tag

Köszi, akkor "véletlenül" jót vettem , jófogás 6000Ft-ért 4db.

(#37124) .DLL válasza Ismerosok (#37122) üzenetére


.DLL
veterán

A lens shift-je mindkét irányba ugyanannyi eltolást enged?

(P.H.)

(#37125) mzsombor válasza .DLL (#37124) üzenetére


mzsombor
tag

Az 5600-ról tudok nyilatkozni, annak az az alapállapota a lábain állva, hogy a lencse magasságában van a vetített kép alja. Ehhez képest lefelé nagyjából 5, felfelé 10% eltérést lehet elérni a lens shifttel. Igazából arra jó, hogy elég kb tíz centis pontossággal belőni a projektortartó magasságát, a többi korrigálható vele.

(#37126) a2d2 válasza a2d2 (#37114) üzenetére


a2d2
addikt

Az egész szombati napom elment a box életre keltésével (volt openelec, libreelec, usb-usb kábel forrasztás, romok próbálgatása). Végül egy 5-ös android ment rá minden hiba nélkül ahol sikerült beállítanom a rendszer szintű képernyő forgatást.
Nagy megkönnyebülés volt mert úgy néz ki minden szépen működik most és a zaj végre normális tartományba került.
A magas frekvenciás zaj teljesen eltűnt, úgy néz ki marad a projektor.
Egyedül annyi hibát tapasztaltam hogy Kodi alatt fordított az egérmutató de ez totál elviselhető a -5dB zajért cserébe.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37127) Blackdeath12


Blackdeath12
csendes tag

Sziasztok! Nem nagyon vagyok otthon a projektoros témában, ezért gondoltam megkérdezem az itt lévő embereket.
Kb 200 ezrem lenne 1 új projektorra, amit egyenlőre falra szeretnék vetíteni.(szép fehér fal) Milyen projektor lenne nekem megfelelő filmezésre?
Melyik technológia miért jó?
nézegettem 1 Epson EH-TW5300 Projektor-t ami 3LCD technológiával van, meg néztem 1 másikat Optoma HD142X Projektor-t ami pl DLP technológiás.
Nézegettem mit jelentenek ezek, de olyan hú de jó videót nem találtam róla, amire azt mondtam volna hogy na ez igen, ez jól bemutatja mi mit tud.
Kérdezném hogy melyik a jobb technológia, melyiknek szebb a képe?
3D meg anyám kínja ha nincs benne nem omlik össze kicsiny lelki világom, bár ha tudja az se baj, 1x kipróbálnám :DDD
Mire kell figyelni ha az ember vesz valamit? Főként újat akarok venni, mert nah, szeretem az új cuccok illatát :D. Többet viszont sokkal nem szeretnék rá költeni, első-második fizetésemből lenne a dolog...
Továbbá az lenne még a kérdésem hogy géppel simán lehet filmezgetni igaz? Én a Klite- Codec Pack-al gyönyörűen lejátszok mindent, a hangkártyám se gagyi, így a hangrendszerem is 1 visszafogottabb, de jól szóló dolog.(ha leírnám mi ez valószínűleg a hangtechnikás fórumba az emberek haja égnek állna.)
Hangszóróról még annyit, hogy előfordulhat e az, hogy nagyon élem az életet, és mondjuk a 300Wrms-t tudó mélynyomóm kiütheti e a projektor lámpáját menet közben? :DDD
Vannak félelmeim ezzel kapcsolatban...
Válaszokat köszönöm :R

(#37128) tl-x válasza a2d2 (#37126) üzenetére


tl-x
őstag

Lemaradtam. Mi volt akkor a baj a projektorral és milyen box és mi köze a kettönek egymáshoz? :R

(#37129) tl-x válasza Blackdeath12 (#37127) üzenetére


tl-x
őstag

Szia. Inkább élőben kellene megnézned öket, a videók nem adják vissza a tudásukat. Én például érzékeny vagyok a DLP szivárványára ezért 3LCD-t használok. De sokan vidáman elvannak vele vele mert őket nem zavarja.

(#37130) a2d2 válasza tl-x (#37128) üzenetére


a2d2
addikt

Csak röviden:
- fejjel lefelé fordítva a projektort megemelkedett az 28dB-s ECO zaj kb 32-33dB-re.
- androidos box van rákötve és android alatt meg lehet forgatni a kimenetet hogy fejjel lefelé adja ki a képet a HDMI-n keresztül
- ezután visszaállítottam a projektort a menüben sima front vetítésre, mintha a talpán állna de ugye valójában továbbra is fel van fúrva
- Így most a kép is és a zaj is stimmel már. Egyedül Kodi alatt látom az egeret fejjel lefelé, meg ugye a projektor menüjét de azt úgysem sokat babrálom (ha meg mégis kell akkor visszaállítom egy pillanatra)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37131) tl-x válasza a2d2 (#37130) üzenetére


tl-x
őstag

Értem. Köszi :C

[ Szerkesztve ]

(#37132) Khelben válasza péjé (#37120) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszi a választ. Úgy látom a TW5300 kifutóban van a normális boltokból, emaggal és xoom-mal meg nem kísérleteznék. Kérdés, hogy a TW5400 is jó lehet? Azt lehet kapni edigitalnál is.

(#37133) péjé válasza Khelben (#37132) üzenetére


péjé
őstag

Ez kb. ua. vetítő csak nagyobb a fényereje és kicsit kisebb a kontrasztja. Ha nem akarsz annyira sötétíteni jól jöhet de igazán jó képe a legdrágább projinak is sötét környezetben van (beleértve a szoba berendezését de ez tényleg csak a dedikált moziszobában lehet).

Lencse eltolás nincs ezekben,( a trapézkorrekciót ne használd mert ront a képen) elég pontosan ki kell számítani hova rakod keress kalkulátort hozzá.

(#37134) Blackdeath12 válasza tl-x (#37129) üzenetére


Blackdeath12
csendes tag

Hol tudnam ezeket a projektorokat osszehasonlitani eloben? Boltokban nem nagyon lattam hogy lenne erre lehetoseg 😏

(#37135) cinemazealot válasza Blackdeath12 (#37127) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...300Wrms-t tudó mélynyomóm kiütheti e a projektor lámpáját menet közben?"

Egy hónapja voltam egy fórumtársunknál bemutatón, és neki... hát nem is tudom, finoman fogalmazva is elég komoly hangcucca van, mindjárt 2 mélynyomóval, és éppen várta a modell újabb (talán erősebb) változatát. Belenéztünk néhány aktuális film akció dúsabb jelenetébe és a fotelben ülve konkrétan úgy éreztem, hogy a két sub lebegteti a gatyámat, pedig kb. 3 méterre voltak tőlem. Arról pedig nem tudok, hogy az a 4K-s Sony projektor, amivel vetítettünk, bármiféle rezgésvédelemmel lett volna ellátva. Szóval emiatt annyira nem aggódnék, de azért nyilván nem a mélyláda tetején kell a vetítőt elhelyezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#37136) Exian


Exian
őstag

Lehetek kicsit (nagyon) OFF? Tudom, nem ide tartozik, de... Most jutott eszembe, hogy még be sem mutattam a munkahelyem egyik gyöngyszemét, ami azért valamilyen módon mégis csak kapcsolódik ehhez a témához, annak gyökereihez.

Szóval, beszélünk itt a csúcsszuper, modern projikról, meg minden, de azért talán kevesen mondhatják el magukról, hogy ilyen CSODÁK között dolgozhat nap-mint-nap, mint én :DDD

Hiába hatalmas az épületünk, nagyon nagyon helyhiánnyal küzdünk, úgyhogy már az előző rendszergazda is a Mozigépház helységét kapta meg, mint műhely, most meg én is.

7-8 éve még volt évente több vetítés velük, azóta sajnos semmi, illetve tavaly lettek beizzítva egy moziünnep kapcsán egy rövid időre, de sajnos ennyi. Már mi is modern projektorokkal vetítünk helyettük.

Mindenesetre mókás dolog mellettük dolgozni :) Egy ~50 négyzetméteres rendes mozivászonra vetítettünk velük amúgy (ahogyan most projival), mivel 20-30 éve mint helyi mozi üzemeltünk a 400 fős színháztermünkben, napi rendszerességgel. Még 3D (természet) filmeket is vetítettünk velük, az nagyon menő volt a 90-es években! Persze akkoriban én még gyerek voltam, de szoros kötődésem volt az intézményhez már akkor is, mivel anyám-apám itt dolgozott.

Ez ám az izzó! HATALMAS!

Ha van mozigépész köztünk, jelentkezhetne egy retró mozivetítésre :) Sajnos nálunk már nincs házon belül szakavatott személy hozzá.

(#37137) Q válasza Exian (#37136) üzenetére


Q
senior tag

Ez melyik pécsi moziban van? '88-'92 között még rendszeresen jártam a pécsi mozikba.

(#37138) Janaboy válasza Exian (#37136) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nagyon komoly és milyen jó állapotúnak tűnik.

Janaboy

(#37139) a2d2


a2d2
addikt

Most hogy megoldódott a zaj problémám és végre nyugodtan le tudtam ülni filmezni, de csak most vettem észre hogy a filmek mikrolagolnak.
Mikor megjött az új android box és rákötöttem az LG TV-mre akkor nagyon zavaróan láttam ugyanilyen mikrolagot, elég volt megnézni pl ahogy az universal logo szaggatva úszik be a földgömb felett.
Már mindenfélét próbáltam Kodi alatt kapcsolgatni mire rájöttem hogy egyedül az oldotta meg a problémát hogy átneveztem a TV-n a HDMI bemenetet PC-re. Ezzel megszűnt minden szaggatás.
Na most hasonlót tapasztalok a projektornál. Gyors jeleneteknél egyszerűen szaggatást látok.
Tegnap fogtam és átváltottam a projektort játék módra és sokat javult a dolog bár a kép csúnyább lett. Ezután visszaálltam cinema módra és kikapcsoltam teljesen az "Image Enhancement"-et és a "Noise reduction"-t, ezzel javult már a szaggatás de azért még mindig látom kicsit.
Az Epsonosokat kérdezem hogy kinek milyen beállítás jött be?
Esetleg Kodi alatti kötelező beállítás képszqaggatásra (pl Vsync)?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37140) Márton válasza a2d2 (#37139) üzenetére


Márton
nagyúr

libreelec?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37141) Q válasza a2d2 (#37139) üzenetére


Q
senior tag

Szerintem Android alapú lejátszás nem lesz kadencia helyes. Ezért használják a boxokat valamilyen alternatív programmal. Kérdezz rá a mediaplayer topicban.

(#37142) a2d2 válasza Márton (#37140) üzenetére


a2d2
addikt

Egyedül openelec volt az ami elindult a boxon, de ott nem tudtam fordítottan kinyomni a képet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37143) a2d2 válasza Q (#37141) üzenetére


a2d2
addikt

Eddig úgy tudtam hogy a kadenciahelyesség hiánya csak annyit okoz hogy gyorsabban játszik le egy filmet, ezért magasabbak kicsit a hangok és hamarabb vége van a filmnek :)
Okozhat ez lagot is?
A régi projektornál nem tapasztaltam, valamint a nappaliban mikor átállítottam a TV-met PC módra ott is teljesen megszűnt pedig androidról játszok ott is.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37144) szepi0808 válasza cinemazealot (#37135) üzenetére


szepi0808
senior tag

Még nem kellett lámpát cserélnem soha, pedig mozog rendesen a proji a boxában, amikor megy a csihi-puhi :D

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#37145) Márton válasza a2d2 (#37143) üzenetére


Márton
nagyúr

neem, stuttering a hatás, ha nincs kadenciahelyes lejátszás.
érdeklődj a topikjában

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37146) zsb912


zsb912
csendes tag

Sziasztok!

Projektor vásárlást tervezek már egy ideje, és a segítségeteket szeretném kérni hogy mire kell odafigyelni, honnan érdemes venni, milyen típust, mit kerüljek távolról, meg minden egyéb hasznos infót szívesen fogadnék. A projektort elsősorban filmvetítésre és játékra használnám, fontos hogy normális felbontása legyen, minimum 720p de persze minél szebb, annál jobb. 50 körül szeretném megúszni a dolgot, max 100. Remélem reálisak az elképzeléseim. A falamra szeretnék vetíteni egy legalább másfél méteres képet, ha nagyobb, az se gond. kb 4-5 méterről nézném, a szoba méretét nem érzem relevánsnak. Plafonról hasnzálnám elsősorban, de igazából nincs korlátozás, és a szoba elég sötét szóval ez is egy eléggé elhanyagolható kérdés.

Nézegettem már ilyen kétes eredetű oldalon mint az aliexpressz meg az ebay, most ezen ragadt meg a szemem: [link]

A 720p native resolution elég jónak hangzik, meg az sem hátrány hogy LEDes és bírja 20,000 óráig... Ez jó lehet nekem azok alapján, mait leírtam? Esetleg tudtok ajánlani hasonló árkategóriában jobbat?

Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm a válaszokat.

Minden jót,

Bence

[ Szerkesztve ]

(#37147) Janaboy válasza a2d2 (#37142) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Minek kell fordítani a képet?

Janaboy

(#37148) Márton válasza Janaboy (#37147) üzenetére


Márton
nagyúr

öőö

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37149) Pityu89 válasza a2d2 (#37142) üzenetére


Pityu89
senior tag

Config.txt ben írd át:

display_rotate=0x10000 horizontal flip
display_rotate=0x20000 vertical flip

(#37150) péjé válasza zsb912 (#37146) üzenetére


péjé
őstag

szia,
50-100eft-ért TV-t is nehezen találnál.
Ha 100-ig elmész akkor használtban sztem ez a sony hw10 a legjobb fullhd használt vétel perpill...[link]
Ez mindent tud amit csak sokkal drágábban tudnál megvenni: motoros lencsemozgatás/fókusz, nagyon halk, normális kontraszt, a sony hw sorozatának ez volt a belépő tagja, én ezt vinném kezdésnek

-ez ránézésre egy optoma hd25 lehet, fhd, belépő kategóriában 84eft-ért elég jó de akkor már inkább a sony...[link]

Ez egy közeli vetítésre alkalmas 720p-s Benq, egész jó ha közelre tudod csak elhelyezni a vászontól...[link]

-ez egy 720p-s epson, előnye hogy lcd-s, nem zavarhat be a szivárvány

Többen írtak itt olcsóbb ledes külföldről rendelt 720p vetítőről, olvass vissza ha az érdekel esetleg. Használttól nem kell félni, van ismert szerelő ha gond van.
Újat és vmire valót nem kapsz ebből a keretből, inkább keress használtat, az avx fórumon is érdemes körbe nézni, vásznakat is lehet találni időnként.

MIndenképp törekedj a személyes vételre, megnézni hogy minden funkció működik, DLP-s gépnél a szivárványt látod/nem látod, tesztelni filmekkel, meghallgatni a hangját, kalkulátor van az ismert márkákhoz azzal pontosan ki lehet számolni hova tudod elhelyezni a szobában. A lencsemozgatás nélküli 1.2-es zoomos alap gépek helyét pontosan kell belőni, trapézkorrekciót nem érdemes használni mert rontja a képet. Hirtelen ennyi....-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.