Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Rehno


Rehno
tag

Mit gondoltok erről az új RBM2-es telóról a telenornál?
Megéri?

Ádám

(#27202) Lacazr93 válasza Rehno (#27201) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Nemrossz telefon.. Személy szerint nekem nagyon tetszik :) Az alapja egy Huawei U8230-as készülék. Majdnem egy Tmobile Pulse :))

(#27203) dedike válasza bladerrr (#27193) üzenetére


dedike
addikt

Én a spicat, de hát ízlések és pofonok... :U

Jó szerencsét!

(#27204) legiaap válasza bladerrr (#27193) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én is inkább a Spicát javasolnám.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27205) knorbert1992 válasza legiaap (#27204) üzenetére


knorbert1992
tag

Én naygon meg vook elégedve a Sony Xperia X10 minimmel nagyon jó választás!!

Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

(#27206) dedike válasza knorbert1992 (#27205) üzenetére


dedike
addikt

Nekem is az van, és én is meg vagyok vele elégedve, de ez most hogyan jött ide? :U

Jó szerencsét!

(#27207) Tristis válasza sagesz93 (#27189) üzenetére


Tristis
őstag

Nos, nem is tudom. Mit is kellene tudnia a telefonnak a számomra.
Wifi, Gps van, bár a gps nem annyira jó, de használható és egy évben háromszor szerintem teljesen rendben lesz. Az összeszerelése, a kijelző fogása, beállítása, hangerő, rezgés stb. tökéletes. Testreszabhatóság annyira nem, de azért csinos kis darab és widgeteket meg gyártok majd magamnak. Java programokkal tele lehet rakni játékkal, szótárral, bár kicsit problémás az előkereshetőségük ugye, bár ha van rács nézet és inteligens kioldás akkor megoldom majd gyorsan. Mit is kéne még tudnia? Elég könnyű és kicsi, a képei szerintem szépek és jobb mint a Pulse minié egy picit, és sokkal könnyebb is. Wifizésnél meg könyebb bepötyögni bármit, mert jó a kijelző érzékenysége.

Nem is tudom mi másra lenne szükségem? Tudom hogy nincsen annyi tartaléka, és nem lehet úgy testre szabni. Nekem volt wm6-os pda-m, tudom milyen is az, de ha őszinte akarok lenni nekem nem is kell több program vagy jobbak, minek... Ha így nézem nem ér másfélszer annyit, főként a 20gramm súlytöbblet és a 0,8cm szélessége miatt... Üzemidejére is 5 napot mondtak. Persze vannak hülyeségei, de ennyi pénzért ha élőben is beválik együtt fogok tudni vele élni szerintem. Javara sok okos dolgot megírtak már. :R

Szerinted miért lenne jobb egy Android tel? Mi az a plusz, amit tud?? Nagyon érdekelne, hogy melyek azok a funkciók, amelyek főként hasznosak szerinted? :R

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27208) knorbert1992 válasza dedike (#27206) üzenetére


knorbert1992
tag

Úgy ,hogy az 1 ik tag tanácsolta a Spicát :) gondoltam annyiér jobbat is lehet kapni !

Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

(#27209) tjb007 válasza knorbert1992 (#27208) üzenetére


tjb007
nagyúr

Függetlenül ? Mert független Spica -ról volt szó ami nem ugyanaz az árkategória mint az X10 Mini :)

[ Szerkesztve ]

(#27210) Tristis válasza Tristis (#27207) üzenetére


Tristis
őstag

Oh bocsánat és még a kijelzője is nagyobb mintegy 8%-kal kb... az se mindegy no :) Sok kicsi tán sokra mehet

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27211) knorbert1992 válasza tjb007 (#27209) üzenetére


knorbert1992
tag

igen :)

Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

(#27212) tjb007 válasza knorbert1992 (#27211) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor kérlek áruld el nekem annak az üzletnek a nevét és címét ahol 56.900 Ft -ért gyári független, vadonatúj, gyári garanciás X10 Mini -t lehet kapni :)

(#27213) knorbert1992 válasza tjb007 (#27212) üzenetére


knorbert1992
tag

Elnézést én kicsit tév hitben éltem azt hittem csökkentek az árak :)

Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

(#27214) legiaap válasza knorbert1992 (#27213) üzenetére


legiaap
nagyúr

Meg azt is áruld már el miben jobb az X10 Mini a Spicánál, mert szerintem semmiben sem.
De itt egy kis összehasonlítás: [link]
Na jó a kamerában jobb.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27215) mrlujoak válasza tjb007 (#27212) üzenetére


mrlujoak
veterán

Azért azt ne feledd beletenni a képletbe, hogy a független, gyári 2 éves Sony Ericsson garanciás árak soha nem lehetnek versenyképesebbek a független Samsung gyári 1 évesnél...[link]
Ergo soha nem fogsz tudni reális modellválaszték esetén gyári SE garis telefont olcsóbban kihozni...
Azért a 2 évért fizetni kell :D

legiaap:Szerintem ezesetben nem feltétlen a puszta fizikai tudást kellene előtérbe helyezni. Inkább a kezelhetőséget. ;)
Ha már megemlítetted a fénylesőt, bizony a spicán horror volt a fényképezés.
Azzal a fókuszos megoldással rendesen meggyűlt a bajom, amikor mozgó dolgot akartam fotózni. :U

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27216) dedike válasza knorbert1992 (#27208) üzenetére


dedike
addikt

A kérdés az volt, hogy Spica vagy Vodafone845?

Erre nem válasz az, hogy X10 mini! :(

Bocs..

Jó szerencsét!

(#27217) sagesz93 válasza Tristis (#27207) üzenetére


sagesz93
addikt

Nekem volt lg arénám, és felszenvedtem rá gps-t, (java alapút ugyebár), és szörnyű volt, én inkább azt nem nevezném navigációnak(a net alapúak még lehetnek normálisak). Androidon kicsit könnyebb a helyzet, sokféle navigáció van.
Wifi is biztos hogy jobb a pulse mini-ben, a böngésző(k) meg pláne.(itt gondolok a sebességre, gördulékenységre).
egy wm szerintem kicsit másabb mint egy android alapú telefon. Itt már nagyobb hangsúlyt kap a szórakozás, és a multimédia.
Üzemidő minden telefonnál lehet 5 nap, ha egy helyben áll. És a legtöbb telefont ki lehet nyírni 1 nap alatt, ha végig minden akkuzabáló funkciót bekapcsolsz, és használsz.
Egy előnye biztos van a mininek: ledes segédfény :C

Az utolsó kérdése(i)dre, nagyon nehezen tudok válaszolni.
Mert szerintem ezek emberfüggő dolgok, valakinek más fontos egy telefonban, mint mondjuk nekem, és ami nekem hasznos, az lehet hogy számodra semmit sem ér. Egy biztos: a marketban biztos találsz olyan dolgokat, amik meg fognak tetszeni, és egy samsung monte-n olyat nem fogsz te csinálni.
Én nem akarok meggyőzni senkit, válaszd azt, ami szerinted neked meg fog felelni.

[ Szerkesztve ]

(#27218) V.Stryker válasza dedike (#27216) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, akkor majd én. Nekem Pulse Minim van, ami igen közeli rokonságban áll a szintén Huawei által gyártott 845-el és após jelöltem pár napja vett Spica-t, így volt módom összehasonlítani. (Egyébként én is e kettő közt vaciláltam.)

Egy mondat elsőre, én nem adnám a Spica-ért a Pulse Minimet.

Szóval, ami elsőre nem tetszett a Spica-ban, hogy nem adnak hozzá pöcölőt és más pöcölővel sem tudod nyomkodni, csak újjal. Azért így az én nagyobb kezemmel, elég erős ötlet, bár nem érzékel rosszúl. A szoftver ugye ugyanaz. A Spica-n kicsit több a gomb, mert az én Pulse-mon a vissza, a Home és a Haza vagy mi a franc gomb érintős, ott pedig gombként van.
Anyagra a Spica jobb és nagy előnye, hogy nagyobb a kijelző és a felbontás is. És itt ki is fújt.

De pl. a Spica-t rádugtuk usb-re aztán alapból a hozzá adott progi és amit a samsungtól letöltessz, egyszerűen nem látja a telót, csak a memkarit. Most küzdünk,hogy a névjegyeket le lehessen szinkronizálni és a topikjában is írják,hogy bizony ez van, fejlődés egyenlőre nincs a dologban, sokan küzdenek vele. Ehhez képest a Pulse Mini tökéletesen működik eddig minden szituációban.

Szóval mindkettő jó, de a pöcölő, az ár és a samsunggal ellentétben jó szoftvertámogatás miatt maradok a Pulse-nél. Ehhez hozzátartozik,hogy nem használom fotózni, navigálni a készüléket. Ha GPS-elni is használnám nap mint nap, akkor Spica...de nem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27219) sagesz93 válasza V.Stryker (#27218) üzenetére


sagesz93
addikt

Félreértések elkerülése végett, a pulse minit is lehet gps-ként használni, kijelző mérete miatt kicsit kényelmetlenebb lehet, de a hang a lényeg :))
Fotóban meg nem hinném hogy sokkal jobb lenne a spica, az sem erre lett kifejlesztve.
Ja még1: ha veszel aktív stylust, akkor kapacitív kijelzőhöz is van "pöcölő" :D

[ Szerkesztve ]

(#27220) dedike válasza V.Stryker (#27218) üzenetére


dedike
addikt

Ezt így érdekes volt olvasni, de tanulságos is! :K
Magyarán a Pulse mini tökéletesen kiváltja -féláron- a spicát...

(mondjuk akkor sem adnám oda egyikért sem az X10 minimet... :DDD )

sagesz93:

az a juhbeles virsli magyarul? ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#27221) sagesz93 válasza dedike (#27220) üzenetére


sagesz93
addikt

;]
Ilyene: [link]
x10 minihez is jó lehet :D Bár ott jó az ui.
Most tervezek rendelni ebayről, aprópénz.

[ Szerkesztve ]

(#27222) V.Stryker válasza sagesz93 (#27219) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze,hogy lehet, tök gyors ahogy kipróbáltam,csak ugye az igo nem megy rajta vagy én nem találtam ilyen felbontásút rá. Ha tudsz, akkor dobj egy linket. :K
Köszönöm a stylus-os tippet, továbbadom. :R

dedike - Azt néztem én is, mert elvileg az első gondolatom az volt, de mikor megláttam milyen pici, hát már látatlanban azt mondtam,hogy inkább a pulse, pedig azt sem tudtam,hogy néz ki. A másik, ami miatt nem erőltettem az SE-t annak ellenére,hogy kedvelem, ezelőtt is W890i-m volt,hogy rohadtul nem fejlesztették a szoftvert és amígy egy Huawei kiadja a telefonját 2.1-es androiddal és az SE ugyanakkor csak 1.6-al, mert elmondásuk szerint még nem tudták aktualizálni, hát az számomra kicsit óvakodásra ad okot az SE hozzáállásáról. Főleg nem bízok bennük, hogy az 5 évvel ezelőtti D750i-m szoftvere majd ugyanaz volt 99%-ban,mint a W890i-nek. Persze ettől még nem rossz egyáltalán, csak be vannak lassúlva.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27223) sagesz93 válasza V.Stryker (#27222) üzenetére


sagesz93
addikt

Most az lg telefonok is 1.6-al tötyörögnek (leginkább az optimus az ami szenved ettől, és szeptember végére várható "csak" frissítés(még mindig jobb mint az SE év végi 2.2-je :D))
Csak navigont tudok, nekem androidon ez vált be. Igo szerintem nem lesz qvga-ra. :(

(#27224) V.Stryker válasza sagesz93 (#27223) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem nemrég volt egy LG KS20-am, ami a tudása alapján egy tökéletes telefon lehetett volna, de egy sitt lett...soha többet, soha de soha LG-t.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27225) korpicschess válasza V.Stryker (#27224) üzenetére


korpicschess
veterán

Mi volt vele a gond? Én szerettem anno.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27226) Tristis válasza sagesz93 (#27217) üzenetére


Tristis
őstag

Bevallom valahogy szerettem volna ha meggyőzöl, de nem is tudom... Én nem gondolom hogy bármelyik készülék wifije is jobb lenne, gps-t aláírom, de egy évben 3-szor használható abszolút garmin 5-ös térképekkel. Ledes fény köszönöm nem kell :) Szórakozásra meg ott a java, ami nem ugyanaz de szinte, vidijót meg sajna konvertálni kell, de az nem fontos annyira.

Azért még megnézegetem súlyra, szagra, fogásra, képélességre mind a kettőt és megnézem hogy kéne együtt élni. 20 a lélektani határ előfizuba sajna, ha a mini kerülne annyiba nem gondolkodnék.... De így, másfélszeres áron....

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27227) sagesz93 válasza Tristis (#27226) üzenetére


sagesz93
addikt

Na, ezért mondtam, hogy én nem akarlak rábeszélni
pl: nekem néha jól jön a ledes segédfény, neked nem. És még van egy két ilyen dolog, ami teljesen természetes. :R

(#27228) Xtian9


Xtian9
csendes tag

Sziasztok!
A nokia 5630 és samsung monte között vaciáláok? szerintetek melyik a jobb és miért? eddig csak nokiám volt, ezért kissé félek más márkától, viszont ha már wifi, akkor az érintőképernyő nem célszerű? A másik ami a samsung mellett szól, az a gps viszont nem tudok semmit a zenelejátszó képességéről, ami elvileg a nokiában sem a legjobb. Köszi a segítséget!

(#27229) korpicschess válasza Xtian9 (#27228) üzenetére


korpicschess
veterán

Nokiában a legjobb a zenelejátszás? Xpressmusic telefon....!
Montában hiába van GPS nem tudod haszálni, mert nincs rá navigáció.

Idézet az 5630 mobilaréna tesztből:
"Zenei téren természetesen nagyon erős a masina. "

Javaslom átolvasni mind a 2 készülék tesztjét, az választ ad a kérdéseidre.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27230) SyntaxeError válasza Xtian9 (#27228) üzenetére


SyntaxeError
tag

Attól függ mire kell, samu dizájnosabb és szebb a kijelző, nokia pedig ár érték arányban erős...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#27231) madarasz92 válasza Xtian9 (#27228) üzenetére


madarasz92
őstag

Szerintem a Nokia bár nem vagyok Nokia párti de mégis inkább ezt javaslom én is..
A Monte nem egy jó készűlék.. :(

(#27232) Traxx válasza madarasz92 (#27231) üzenetére


Traxx
őstag

Miben vagy mihez képest nem jó?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27233) #30734848


#30734848
törölt tag

Nos azóta több tesztet is átolvastam, bár még egyik készüléket se volt szerencsém élőben kipróbálni, de még mindig a Spica felé húz a szívem. SE K850-emet szeretném erre lecserélni, de képben van a Nokia 5800 is.

A spica és az 5800 közül melyiket ajánlanátok?
Azt olvastam a spicáról, hogy a 3d-s játékok nagy része szaggat rajta :/
Valamint árban egy picit drágább, mint a nokia. Megéri annyival többet adni érte?

(#27234) korpicschess válasza #30734848 (#27233) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem megéri a pluszt a Spica! Én azt venném.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27235) Geffry


Geffry
aktív tag

Üdv!

Remélem nem kérek túl nehezet: egy olyan mobil kellene nekem amin két dolgot lehet csinálni: telefonálni és sms-t írni. De feltétel még hogy pofonegyszerű legyen. Olyan embernek lesz aki sms-t per pillanat még nem tud írni :)
Előny még ha az akksija is sokáig bírja illetve egy nagyobb kijelző is mert az illető látása se a régi...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#27236) SyntaxeError válasza Geffry (#27235) üzenetére


SyntaxeError
tag

Olcsó kis nokiák közt gondolkodj. Rengeteg van 1-es 2-es széria, 3-15 K-ig.

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#27237) #85552128


#85552128
törölt tag

Nos én Galaxy i5700 (Spica) és i5800 (Galaxy 3) között gondolkodom.

Amiben jobb a 3:
- van FM rádió,
- alapból 2.1-es OS,
- TouchWiz felület,
- valamvel jobb multimédiás képességek.

Amiben gyengébb:
- a kijelző csak 240x400-as a Spica pedig 320x480,
- 667 MHz proci, a Spica 800-asa helyett

Arra lennék kíváncsi, hogy egy 3,2" kijelzőn ez mennyire pixeles, meg úgy ti melyiket választanátok?

[ Szerkesztve ]

(#27238) resetelek


resetelek
csendes tag

Sziasztok!

Több mint 3 év békés egymás mellett élés után megadta magát a Nokia 6120c-m. Béke poraira.
Az utódlásával azonban meglehetősen bajban vagyok. A telefon amit keresek okos (S60; android 2.1), közösségi (3g vs wifi vs the world), játékos (a fiam 7 éves, és minden érdekli ami az enyém), és olcsó (hiába, az ember telhetetlen). A tapis telefonok valahogy nem hoznak lázba, de a nagyobb kijelző nem hátrány. Néha fotóznék vele, gyakrabban zenét hallgatnék (és nem, nem sennheiser fülessel, hanem csak úgy kedvtelésből).
Jó magam nokia c5-00 ra vagy e52-re gondoltam, mert azok most aránylag jó áron hozzáférhetők a t-mobile-nál. (flottás előfizetés)
Örömmel fogadom a jobbnál jobb ötleteket, légyszi segítsetek :R

per aspera ad astra

(#27239) kaller1 válasza resetelek (#27238) üzenetére


kaller1
veterán

Ha NO tapi, akkor egyelőre az android ki is esett a kosárból. Az E52 jó választás lehet.

.::> <::.

(#27240) #30734848


#30734848
törölt tag

Minél jobban beleásom magam a telefonok kutatásába, annál inkább más telefont választanék.

Mivel valszeg telenornál vennék telefont, így ott nézegettem

HTC Touch 2 lenne 42 ezerért is, míg a Red Bull Mobile 2 pedig 1 ftért.

Ezekről tudnátok véleményt mondani? köszi

(#27241) dzsumandzsi


dzsumandzsi
csendes tag

Új telót szeretnék venni, de több között vacilálok. Ezért szeretném a segítségeteket kérni melyik lenne a legjobb választás.

-Samsung 5620
-Nokia 5230
.Nokia 5130

Fontos szempont, hogy az aksit ne kelljen 2-3 naponta tölteni. Nagyrészt zenehallgatásra, telefonálásra, smsezésre esetleg minimális netezésre használnám. Wifin a netezés nem lenne olyan minimális, de nem ez a fő szempont. Az se hátrány ha minél strapabíróbb.

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

(#27242) Tristis válasza dzsumandzsi (#27241) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem semmiképp az 5230-as. A másik kettő pedig két külön világot képvisel. Mind a kettőnek jókat írnak a zenés képességeiről, egyikbe van wifi másikba nincs, és ezt meg is kell fizetni. Megjegyzem magam is 5620 felé hajlok a kettő közül, bár én előfizuba veszem meg és úgy érzem megér +13e Ft-t most a Samu. Nokia strapásabb és az akksija igazi erőbajnok, de a Samu se rossz bár az szerintem wifire van kitalálva. Nehéz ügy tényleg.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27243) dzsumandzsi válasza Tristis (#27242) üzenetére


dzsumandzsi
csendes tag

Nagyon hajlok a Monte irányába. Egyedül az aksijától félek. Sok helyről hallottam, hogy a Samsungsok aksija nem bírja sokáig. Ezért van a listán a Nokia 5130. Nokia aksikról csak jót hallottam.

(#27244) Tristis válasza dzsumandzsi (#27243) üzenetére


Tristis
őstag

A "dedikált gombok" miatt szerintem zenét hallgatni jobb lehet a Nokián, bár a Samsung hangchipje is jó. Én úgy olvastam (végigolvastam mind :B ) a Monte fórumában, hogy akár 5-6 napot is bírhat az aksi. A kisebb kijelző miatt a Nokia bizonyára persze tovább bírhatja egy kicsit. Lehet számodra jobb a Nokia, számomra szerintem a Monte, mert kütyü máriás vagyok :)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27245) pH érték


pH érték
aktív tag

Olyan mobilon gondolkozok amin van ingyenes GPS, könnyű kezelni és lehetőleg legyen a T-mobile-nál kapható. Ami még fontos lehet az a video minősége. Nokia X6-ot néztem ki bár annyira nem értek hozzá.

Esetleg 5230 vagy X10?

[ Szerkesztve ]

(#27246) pH érték válasza pH érték (#27245) üzenetére


pH érték
aktív tag

X10 mégse jó, mert elég húzós az ára.

(#27247) dzsumandzsi válasza Tristis (#27244) üzenetére


dzsumandzsi
csendes tag

Ha azt mondják, hogy jól bírja az aksija akkor nekem is egyértelműen Monte. Az oldalsó gombok a Nokián nem érdekelnek. A Monte viszont nagyon tetszik. Egyedül az aksitól félek, nem hallottam jókat. Nem volt még Samsungom. Szerintem Monte lesz. T-nél 20-ért már meg tudom venni.

(#27248) meroly válasza dzsumandzsi (#27243) üzenetére


meroly
veterán

Nokia aksikról csak jót hallottam.
Na mesélj! ;]

Az összes akku nagyjából 5 évvel van lemaradva a készülékekhez, azok tudásához és felhasználási módjához képest.
Nálam minden telefon 1-2 nap, pedig a sok telefon mellett én csak nyomkodom, néha fénykép, de zenét pl nem hallgatok.
5310-est nézted már?

Az 5130 elég gagyi sztem. Vagy 5630?

Impossible is nothing

(#27249) SyntaxeError válasza dzsumandzsi (#27247) üzenetére


SyntaxeError
tag

Samsung Monte nem rossz, csak nem értékálló, nokia a komoly választás de ízlések és pofonok...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#27250) dzsumandzsi válasza SyntaxeError (#27249) üzenetére


dzsumandzsi
csendes tag

Hogy érted, hogy nem értékálló?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.