Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) korpicschess válasza snicky (#27300) üzenetére


korpicschess
veterán

Nincs velük személyes tapasztalatom, de szerintem az X10 mini a jobb választás, újabb modell, androidos, kicsi, viszont a kijelzője nagyobb, mint a csokinak, ami design telefon..
Tudásban jobb a mini az tuti. Én azt választanám!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27302) snicky válasza korpicschess (#27301) üzenetére


snicky
tag

Nem nagyon értek ahhoz h az androidos mitől másabb, mint ami nem az...
Most volt egy érintőképernyős telefonom, most úgy voltam vele, h nem olyat szeretnék, hanem normál gombosat. Csak annyi jót írtak erről a Miniről és én Sony Ericssont is szeretem (sokáig az volt), h úgy gondoltam, h azért ez is szóba jöhet telefonként. Élőben láttam mindkettőt, csak a Minit tudtam kipróbálni, fura, h olyan picike, a menüje teljesen újdonság, az biztos - csak annyiből fura, h olyanok is kinn vannak menüben, amit lehet aztán nem is használok, mert mondjuk nem a telefonon netezek, az alap dolgok (telefonkönyv, üzenet, beállítások, ébresztő) pedig nem biztos, h egy oldalon vannak, hanem össze-vissza. Kicsit én soknak találom a 4 oldalnyi menüt.
Az LG-t sajnos még nem volt szerencsém kipróbálni, mert vagy nincs bekapcsolva, vagy egy sima műanyag van kinn, vagy üveg mögé van rakva (media markt).

Nekem amúgy alap dolgokra kéne a telefon: sms, telefonálás, ébresztés. De legyen megbízható, mert már nagyon bosszant, h az utóbbi időben olyan telefonokat fogtam ki, amiket 2hét-1hónap után vihettem a szervízbe, ott volt 2 hétig, majd miután visszakaptam újra előjöttek a problémái: nem mindig ébreszt, nem küld sms-t a nem fogadott hívásokról a telefon bekapcsolása után, telefonálás közben megszakad a hívás, hívás indítás is megszakad pár mp után én meg csak várok, h csörögjön és hasonlók. Nem szeretném cserélgetni a telefonjaimat félévente - mostmár jó lenne egy megbízható, normális telefon. Lehet ezen kettő közül egyik sem fér bele a kategóriába - de most ezek jönnek be.

(#27303) korpicschess válasza snicky (#27302) üzenetére


korpicschess
veterán

Hát nem tudom. Nem lenne jobb neked egy hagyományos kialakítású Nokia ezekre?
Mondjuk nem tudom mekkora árig mennél el, de pl. E52 esetleg (bár ott vegyeseket olvastam, van akiknek nagyon tetszik, van aki meg ugyanúgy vitte szervizbe..)
Régebbiek, E66, E71, N79 is megbízhatóak, persze ha nem akarsz használtat venni, akkor az új áruk kicsit drága a valós értékükhöz, mert már nem olyan frissek.
Használt karcmentes garis telefonokat is érdemes nézni szerintem - bár kérdéses, hogy elég lenne-e a használt vagy mindenképpen új kell.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27304) AteeMatee


AteeMatee
csendes tag

Üdv!

Két telefon vásárlása között gondolkodok:
-Samsung S5620 Monte
-LG Optimus GT540

Olvastam teszteket stb., de lett róluk mondva mindenféle és nem igazán tudom már, hogy mi van.

Valaki tudna nekem pro-t és kontrát felsorolni róluk?

Előre is köszönöm!

(#27305) jeni válasza AteeMatee (#27304) üzenetére


jeni
félisten

A Samsung Monte GPS rendszerét nem tudod használni rendesen,ha igaz nem nyílt rendszerű OPERÁCIÓS vagyis zárt szoft van rajta
Ellenben a LG Optimus GT540 az android rendszerű
Viszont a kijelző terén kapacitiv a Samsungé ellenben a LG csak reszesztív

(#27306) SyntaxeError válasza AteeMatee (#27304) üzenetére


SyntaxeError
tag

GT54O Lenne a nyerő szerintem. Android mivolta miatt...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#27307) Zsom! válasza AteeMatee (#27304) üzenetére


Zsom!
tag

Egyértelmű, hogy az LG, az android tényleg nagyon jó rendszer. :K

Máté üllői vagy? ha nem bocsi :B

[ Szerkesztve ]

(#27308) Lacazr93 válasza AteeMatee (#27304) üzenetére


Lacazr93
senior tag

gt540 :) sokkal jobb mint a monte

(#27309) Vtwo válasza jeni (#27305) üzenetére


Vtwo
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#27310) Vtwo válasza AteeMatee (#27304) üzenetére


Vtwo
senior tag

Én az LG-t vinném.

(#27311) Tristis válasza AteeMatee (#27304) üzenetére


Tristis
őstag

A T-mobile pulse mini rezisztív kijelzője undorító fos volt, ha az LG-é jobb, mindenképpen az a jobb döntés az Android miatt. A Monte kijelzőkezelhetősége tökéletes, lg nem volt a magántánál így nem próbáltam. Erre mindenképp figyelj oda! Mindegy milyen android, ha falhoz vágod egy héten belül, mert annyira undormány a kijelzője. Én a Pulse minivel így jártam.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27312) cass válasza Archild (#48) üzenetére


cass
aktív tag

Én a nokia xpress musicos telót ajánlok, mert én nem bízok a SE-ben :K

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#27313) Bathory Peti válasza cass (#27312) üzenetére


Bathory Peti
aktív tag

pedig jobb az se zenelejátszó része is,meg ugye a java támogatás is,én meg a nokiát nem tartom semmire.De ez az én véleményem.De tudok neked ajálani androidot van is véletlenül egy eladóm. :DD

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#27314) Zsom! válasza snicky (#27302) üzenetére


Zsom!
tag

Hát ha csak alap dolgok kellenek akkor pl. SE elm, hazel, (bár még újak, szóval drágák is). Az androidot szerintem nem használnád ki.

(#27315) cass válasza Bathory Peti (#27313) üzenetére


cass
aktív tag

Ja jó csak azért mondtam, mert a SE nagyon nem megbízható...

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#27316) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Kb fél éve voltam itt a topikban tanácsot kérni, akkor az előfizetésem hosszabbításához egy Samsung S5230-at vettem. Azóta ez a teló kétszer bedöglött, egyszer kicserélték, másodszor most érintőkijelzőt cseréltek. Nekiadtam a feleségemnek, nem sok bizalmam volt hozzá, párszor lefagyott, többször az őrületbe kergetett, mert nem azt nyomtam amit akartam..... A másik probléma, hogy a jó kis 1112-es Nokiám is kezdi megadni magát. Kéne valami, először 1280-as Nokiára gondoltam, de sajnos nincs magyar menüs, illetve a 13e. forintos árat (kiszállítással 15e.) sokallom érte. Néztem még kártyásan a Telenornál Nokia 2323 Classicot. Arra gondoltam, veszek egy 1280-as Nokiát, és mellé egy rádiós mp3 lejátszót (Sandisk Sansa Clip+), és azzal ellennék. A régebbi Samut is a zenelejátszás miatt vettem, bár 40 éves vagyok, de néha szeretek zenét hallgatni, illetve munkaidőben az üres időben lehet rádiózni.
Régebben már megakadt a szemem a Samsung legolcsóbb zenelejátszós telefonján, a E 2120-on. Ez meglenne függetlenül a Speedshoptól 13e. forintért, van Micro SD kártyám, és elvileg az S5230-hoz rendelt, szétszedhetős (3,5-es jack) agybadugós füles is jó lenne hozzá. Meg az adatkábel. Olcsóbban megúsznám, mint a két külön kütyüt. Mi a véleményetek, érdemes megvenni, vagy inkább egy olcsó teló, és mellé egy zenelejátszó?

Ami fontos a telefontól:
- Olcsó legyen! Sikeresen "kinyírok" minden telefont, bár vigyázok rájuk. (N3120C: Középrész eltört, S5230: Érintőkijelző foltosodott, nem reagál, Samsung M110: Beázott, N1112: Középrész előlap tartó pöckei letörtek)
- Hosszú készenlét, megbízhatóság. strapabírás (Egy zsebből esést túléljen).
- Jó hangminőség, térerő.
-Jó ha van rádió, zenelejátszó. Nem mindennap kell, de néha jól jön.
-Jó ha van BT. (Fiókban lapul BT füles)
Csak független készülék érdekel.

Nem kell: Kamera.

Mit gondoltok, jó lenne egy ilyen készülék? Esetleg más ötlet?
Vagy az eredeti terv, egy monokróm (vagy egyszerű más) Nokia telefonálni, mellé egy zenelejátszó?

(#27317) meroly válasza Zoli bácsi (#27316) üzenetére


meroly
veterán

Emlékszem rád :)

Felesleges két eszközt használnod. Ha nem fontos a kamera, akkor vegyél egy 6230-at használtan, az mindent kibír. Az alkatrész fillérekbe kerül hozzá. 512-ig fixen bővíthető, de állítólag a 2Gb-ot is kezeli. Nekem - hosszas cserélgetés és vívódás után - egy 6230i-m lett, ebben jobb a kamera, ennyi. Ja és nem jack dugós, hanem pop-portos, ami szerintem előny, mert nem húzódik ki olyan könnyen a headset.
Vagy ha még strapásabb kell, akkor vegyél srapamobilt, pl samsung b2700, vagy nokia 3720.

Impossible is nothing

(#27318) Zoli bácsi válasza meroly (#27317) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm.
Amint írtam fentebb, volt strapamobilom is. Lányomnak egy pohár vízzel illusztráltam, hogy apa telója ezt is kibírja. Hát nem bírta ki. Régen Siemens ME45 hányszor úszott, semmi baja nem lett. 6230 volt, jópár éve, és igazából nem is akarok használt készülékkel kínlódni. Néztem a két általad említett strapamobilt, de nekem ha strapamobil, akkor abban legyen karcálló kijelző. :K
Erről a Samuról mi a véleményed? Amint írtam, 2 ok miatt került látótérbe, egyik az ára, másik hogy van adatkábel és füles hozzá a fiókban.

(#27319) Tristis válasza Zoli bácsi (#27318) üzenetére


Tristis
őstag

Szerintem jól választottál. Még régen volt az SE-nek valami zenés-rádiós telefonja, de az szerintem már kifutott (nem igazán emlékszek már a típusszámra és lusta vagyok utánanézni). Az a Photohallban volt 17 körül... Esetleg hátha még az van, de már nem nagyon hiszem.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27320) Zoli bácsi válasza Tristis (#27319) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Kösz.
Szerintem a w200-ra gondoltál. Azzal két gond lenne, egyik hogy kéne hozzá memóriakártya, meg egy rendes füles. Meg nekem a joy sem jön be igazán. Samuhoz van minden, füles és kari is. :)

(#27321) .Ádám.


.Ádám.
csendes tag

hali!

szerintetek milyen telot vegyek?samsung i8320 vagy lg arenat?melyik a jobb szerintetek?

(#27322) Naras


Naras
őstag

Optimus rlz! :C

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#27323) SyntaxeError válasza meroly (#27317) üzenetére


SyntaxeError
tag

Pontosan, 623O lesz itt is a jó megoldás, 1O K körül szinte hibátlanok vannak.
Nem kell a csicsa, hidd el nekem. :R

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#27324) korpicschess válasza SyntaxeError (#27323) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem 10k-ért sok a 6230, annyiért adom pl. a 6120-am :U Mondjuk nem tudom, hogy melyik a megbízhatóbb, de szerintem nagyon stabil a 6120c, gyors, jobb a kijelzője, kamerája..
Amúgy 6230-hoz szerintem már 5k-tól hozzá lehet jutni, de a jobb felbontású kijelző miatt talán érdemes a 6230i-t választani.

.Ádám.:
Ugyanazt tudom mondani itt is, szerintem i8320.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27325) littlelion21 válasza korpicschess (#27324) üzenetére


littlelion21
addikt

Az i8320-ban jól tudom hogy nincs magyar nyelv?
Nem tudom a srácnak mennyire szempont...
Mondjuk én ezzel együtt is a Samu-t venném az LG ellenében.

(#27326) meroly válasza Zoli bácsi (#27318) üzenetére


meroly
veterán

Hát még fogni se fogtam a kezemben ez a samsungot, de bepe79 kollega elég régóta vadászott normális strapa telót és ez bevált neki.

Impossible is nothing

(#27327) .Ádám.


.Ádám.
csendes tag

am télleg ebbe a telefonba nincs magyar nyelv??és ha nincs vhogy rá lehet ranki??és ha igen hol?? a válaszokat előre is köszi

(#27328) meroly válasza .Ádám. (#27327) üzenetére


meroly
veterán

Melyik telefonra gondolsz? Van pár forgalomban ;)

Impossible is nothing

(#27329) korpicschess válasza littlelion21 (#27325) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem nincs magyar nyelv az i8320-ra, mivel itthon nem lett forgalmazva! Ez van.

:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27330) kaller1 válasza littlelion21 (#27325) üzenetére


kaller1
veterán

Nincs magyar, de lehet rá készíteni. Mivel nem 2 perces meló, és szakértelmet igényel, kár is belefogni. :D

.::> <::.

(#27331) littlelion21 válasza korpicschess (#27329) üzenetére


littlelion21
addikt

Olvastam a teszted, fel is tettem egy kérdést a honlapodon, csak gondolom nem azt nézed állandóan: van-e benne multitáccs? :)

(#27332) Tristis válasza Zoli bácsi (#27320) üzenetére


Tristis
őstag

Sony Ericsson R300-ra gondoltam a rádió végett és a jó füles miatt, de már kifutott valóban úgy látom. Pedig okos gondolat volt anno.... Használtban még van 10-12e körül ha jól látom, de úgy hiszem akkor már egy Nokia 5310, vagy egy 5130 is jobb választás használtan...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27333) meroly válasza Tristis (#27332) üzenetére


meroly
veterán

Áhhh.... az 5130 ritka ratyi telefon, előbb döglene meg nála mint a 3120c, meg amúgy se egy jó konstrukció szerintem.

Impossible is nothing

(#27334) csaabz


csaabz
őstag

Szóval a kérdés:::

Samsung Galaxy S 9000 vagy Sony Ericsson Xperia X10 (upgrade-elt szoftver)?

Amire szeretném használni telefonáláson kívül; zene-film lejátszás...

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#27335) Tristis válasza meroly (#27333) üzenetére


Tristis
őstag

amit én láttam rajta, amikor nézegettem, plussz több haver véleményéből az az volt, hogy masszív amennyire kell (nem 2700-as azért), akksija bitang, dedikált gombok, egész tűrhetően is szól ebben a kategóriában, nem tudom mi más kellhetne még... Nem tudok olcsóbb zenehallgatásra alkalmas mobilt rádióval. occó-jó. Szerintem best-buy, ha még belefér a költségekbe (főként fél éves használt megoldásban, ha nem idegenkedik Zoli bá ettől...)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#27336) korpicschess válasza csaabz (#27334) üzenetére


korpicschess
veterán

Egyértelműen Galaxy S! Ne is kérdezd, hogy miért, sokkal jobb!

littlelion21:
Húha. Nem írtam bele? Nagy baklövés. Mára már fogalmam sincs.
Kaller1 biztos tudja, mert neki is van.
Elmondod kaller? :D
Griszkóp természetesen van benne. :K

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#27337) littlelion21 válasza korpicschess (#27336) üzenetére


littlelion21
addikt

Már kérdeztem Tőle, nem tudja biztosan a galád. :D

(#27338) kaller1 válasza korpicschess (#27336) üzenetére


kaller1
veterán

Elmondod kaller?

Ööö, mit is? :B

.::> <::.

(#27339) littlelion21 válasza kaller1 (#27338) üzenetére


littlelion21
addikt

Hogy van-e benne multitouch. :)
Azért kíváncsiskodok ennyire, mert elkezdett komolyan érdekelni a készülék.

(#27340) kaller1 válasza littlelion21 (#27339) üzenetére


kaller1
veterán

Ja, mt sztem nincs benne. A panel biztos képes rá, de az sw.... :U

.::> <::.

(#27341) meroly válasza Tristis (#27335) üzenetére


meroly
veterán

Én nem sok jót hallottam róla (egy kollegámnak van ilyen), akkuja bár jó, de az anyagminőség már nem. Meg a két színvariáció elég gyerekes. Talán ha kapható lenne feketében, bár arra ott az 5132, ha egyszer megjelenik....

Impossible is nothing

(#27342) .Ádám.


.Ádám.
csendes tag

sziasztok!

most akarok majd telefont venni és nemtudom milyen telefont vegyek, lg arena vagy samsung monte?szerintetek melyik a jobb?a válaszokat előre is köszi

(#27343) Zoli bácsi válasza Tristis (#27335) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm, azért látom foglalkoztok még az "ügyemmel". Azért az 5130 nem kéne. Azért nem, mert szinte ugyanannyiért van az 5310 is, az valahogy jobban tetszik. Pénz lenne rá, azért akarok minél egyszerűbbet, olcsóbbat, mert amint írtam, minden telefonom tönkre megy. Van is rá egy hipotézisem, miben megy tönkre az összes telefonom, annak ellenére, hogy vigyázok rájuk. Mentőknél dolgozom, és pláne mióta felborultunk (Pereszteg, mentőbaleset, 2009 febr. 4) mániákusan becsatolom az övet. (Rendőrség szempontjából a beteg mellett nem kötelező bekötnöm magam, de ha mód van rá, természetesen kötöm) Sajnos bármelyik zsebemben van a teló, az öv gyakran keresztül megy rajta, és azért az anorexiás 130kg-os súlyommal nekifeszülök az övnek egy fékezésnél. A középrész törések, érintőkijelző foltosodása miatt arra következtetek, hogy itt van a kutya elásva. Két dolgot tehetek: Vagy nem viszek telót, ezt is megtehetem, de néha magamat szivatom, ugyanis a híres digitális rádiórendszer egy kalap.... khm, szóval a kisrádióval egy lakásból nem lehet beszólni ha gond van, nincs térereje, a mobil elővesz, 104,aztán beszélhetek az ICS (irányító csoport)-al. Vagy ugye, amit most próbálok, keresek egy egyszerű telót, ami olcsó, ha tönkremegy sem szentségelek sokat, esetleg még két kivonulás közt a helyi Juventus rádiót is tudom hallgatni.... :)

(#27344) SyntaxeError válasza .Ádám. (#27342) üzenetére


SyntaxeError
tag

Samsung Monte, sokkal újabb és szerintem korrektebb telefon, Arenával sokat lehet szívni...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#27345) legiaap válasza SyntaxeError (#27344) üzenetére


legiaap
nagyúr

Viszont az aréna meg sokkal minőségibb, mint az a műanyagkavalkád Monte.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27346) Traxx válasza Tristis (#27311) üzenetére


Traxx
őstag

Ebben egyetértek, tegnap volt szerencsém megtapizni a Pulse minit...És hát...hát :( A nagytesó kijelző érzékenysége fényévekkel jobb volt. Ezt én is dobáltam volna, hiába áll jobban kézre a kis mérete miatt. A Monte viszont egész bejövős volt. Jó eséllyel azt veszem majd, igaz a zseblámpa így is, úgy is hiányozni fog :O

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27347) erdosi


erdosi
csendes tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok, két versenyző maradt: Samsung Monte vs. LG Optimus

Mivel nem vagyok nagy mobilmágus, csak alap funkciókat szeretnék használni: telefon, kamera, wifi, zenelejátszó... de fontos lenne hogy kb. 1,5-2 évet kibírjon mind fizikálisan, mind szoftveresen átlagos használat mellett.

Szerintetek melyik lenne az alkalmasabb ?

(#27348) sagesz93 válasza erdosi (#27347) üzenetére


sagesz93
addikt

Egyértelműen optimus.

(#27349) legiaap válasza erdosi (#27347) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én is az LG-re szavaznék.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27350) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
Segítségeteket szeretném kérni mobil vásárlásban.
Nagy ötletem nincs,mert nem vagyok egy mobilfanatikus,jelenleg egy SE w610I-m van,de eléggé kivan a kicsike...
Nokiát szeretnék venni,mert már 2 Sony-m megdöglött 3 év alatt.
Vagy esetleg LG,Samsung,de őket nem ismerem annyira.
Plafon az 25-30k lenne.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.