Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87851) RandomName válasza PROTRON (#87850) üzenetére


RandomName
aktív tag

HBVM is. Pedig itt már tiltva van nekik évek óta, mert szaggatták a csavarokat a mérőkben.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#87852) PROTRON válasza RandomName (#87851) üzenetére


PROTRON
addikt

Az eléggé béna aki szaggatja a csavarokat.
Ha letekered a nyomatékot 1-esre, vagy max 3-asra nem szabadna megtépnie a csavarokat és le kell racsniznia...ha ezt elfelejti is túl nagy erővel indít az bizony kezelői hiba. A csatári-hensel tokozatok műanyag sarokcsavarjai meg simán megtudnak úgy szorulni hogy maguktól eltörnek, nem kell hozzá behajtó...

Persze amikor a csavart el kell indítani a menetben mert nem volt benne, akkor oda kell figyelni, nehogy félrekapjon, de az is betanulható.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#87853) 7Sony7 válasza daninet (#87849) üzenetére


7Sony7
addikt

Lehet így teszek én is, de meg kell gondolni a választást.

-

(#87854) Essejó


Essejó
veterán

OBI bejáratánál láttam a hirdetést, hátha valakit érdekel.

link

Mintha lenne közte tologatós fűnyíró is :D

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87855) 7Sony7 válasza Essejó (#87854) üzenetére


7Sony7
addikt

Na, ez jól hangzik, de ha tényleg igaz, akkor ebből már a raklapot is elvitték. :)

-

(#87856) Essejó válasza 7Sony7 (#87855) üzenetére


Essejó
veterán

Az OBI nem 10 db-ot tart általában. Bár nem néztem meg, hogy van-e.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87857) 7Sony7 válasza Essejó (#87856) üzenetére


7Sony7
addikt

Na jó, legyen igazad, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

-

(#87858) RandomName válasza PROTRON (#87852) üzenetére


RandomName
aktív tag

Pedig de. Letiltották őket róla, mert szakadtak a mérőkben a csavarok. (Ennek ellenére használják)
Csatárit, meg kb úgy kezeljük, hogy van nálunk szilikonzsír, és megkenjük, hogy talán ki is lehessen tekerni ne csak egyszer be....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#87859) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Sziasztok!
Valakinek nincs otthon elfekvőben hibás/hiányos/akármilyen állapotú, használaton kívüli Al-ko sa30, Oleo Mac sa18 Efco pa1030 szivattyúja? Lenne hozzá egy kérdésem. :R

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#87860) Panthera válasza Panthera (#87818) üzenetére


Panthera
őstag

[link] ezt akartam. :)
Mobil...

(#87861) PROTRON válasza RandomName (#87858) üzenetére


PROTRON
addikt

Mondjuk tavaly beszereztem ebből a remek Parksideos akkus csavarozóból, kifejezetten a "vastag toll alakút" amit FAM-osnak hirdetnek...tény hogy a hozzákapott FAM bitek nagyon gagyik, valamint gonosz dolog hogy torx a befogásuk, emiatt nem tudsz más gyártó által sima hex befogású FAM bitet használni hozzá.

Eleinte azt hittem hogy a ráírt 2Nm forgatási nyomaték kevés lesz, de még is amikor pl kismegszakítót csavarozok vele, pont annyira megfogja hogy erővel sem tudom az érvéghüvelyezett vezetéket kihúzni belőle. Persze kézzel rámenve bőven tudok még a csavarfejen forgatni, de az is biztos hogy tutira nem tépi meg a csavart és még is biztonsággal át tud adni a kötés.
Még nem ellenőriztem le nyomatékmérővel hogy egyébként az előírás szerinti értékre húzza-e meg a kmsz csavarokat, de elképzelhető hogy hivatalosan elegendő lenne.

Csak bajom vele hogy kényelmetlen az alakja, de ami ennél még súlyosabb hogy táncolnak benne a saját bitek. :D
Így tényleg csak kmsz-ek, sorkapcsokhoz való, ahol nem kell csavart visszajátszani egy furatba...azokhoz viszont gyorsít a munkameneten.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#87862) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Szerintetek ez full FAKE, vagy reális?
[link] Nyáron jól jönne egy mini hűtésnek, bár sztem itt valami nem stimmel. :))
a választ előre is köszi!

(#87863) Tangerine válasza Marcsello31 (#87862) üzenetére


Tangerine
senior tag

Fake.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#87864) Marcsello31 válasza Tangerine (#87863) üzenetére


Marcsello31
őstag

Túl szép lett volna. Meg az is aki ilyen kamu videókat gyárt.
Köszi! :))

(#87865) Barret001 válasza Marcsello31 (#87864) üzenetére


Barret001
addikt

Most sok videós ezt utánozza,majd lecseng. Ha működik is,nem sokáig. Addig is pár watt teljesítmény jön ki belőle.

(#87866) Marcsello31 válasza Barret001 (#87865) üzenetére


Marcsello31
őstag

Értem, jól tippelem hogy ezek a szerkentyűk utánozni próbálják a normál nagy klímák működését? Lehet csak pár percig megy, addig meg jó nézettséget hoz a készítőnek, nem csak ilyen témában csalnak, borzasztó sokan vannak, és még így is több pénzt szereznek be. Valamilyen gázt tölt bele ennek a tákolt rendszernek, amit egy keringetővel keringet zárt környezetben, amíg aktív a gáz?! talán le is hűlhet nullafok alá, talán. Jól jönne egy ilyen pedig a 40fokos nyárra amúgy, kicsi hordozható elemes és okádja a hideget (-: A kezem meg a bilibenyúl.

[ Szerkesztve ]

(#87867) Barret001 válasza Marcsello31 (#87866) üzenetére


Barret001
addikt

Valahogy így. Öngyujtó gázzal simán működik. Mondjuk hamar elszökik belőle :) De egy videó elkészítéséig működik bőven.

(#87868) Marcsello31 válasza Barret001 (#87867) üzenetére


Marcsello31
őstag

Gondolom nem bír ki 10percnél többet, így nyáron nem volna értelme ezzel szórakozni,
elkészítése nem lenne nehéz, csak megérné e bele ölteni az időt. Persze nem.
Ami biztosan menne az a peltier elemekkel való játszás, hasonló megoldással,
de itt pl én vizet tennék a rendszerbe azt hűteném peltier modulal és keringetném,
a hideget a peltier modul adná, csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#87869) Barret001 válasza Marcsello31 (#87868) üzenetére


Barret001
addikt

Házi körülmények között nem vehetsz ki több energiát,mint amennyit belefektettél. Remélem érthető. Ceruzaelemes klíma nem túl hatékony :D

(#87870) Marcsello31 válasza Barret001 (#87869) üzenetére


Marcsello31
őstag

Jó, akkor lefagyasztok egy gigantikus jégkockát, abbahagytam :P . érthető.

(#87871) pjen válasza Barret001 (#87869) üzenetére


pjen
félisten

Dehogynem, jó példa erre a hőszivattyú, napelem, szélturbina.

[ Szerkesztve ]

(#87872) Barret001 válasza Marcsello31 (#87870) üzenetére


Barret001
addikt

Na az már jó megoldás,érezhető teljesítménnyel.

(#87873) Barret001 válasza pjen (#87871) üzenetére


Barret001
addikt

Viccelsz? Evvel a megoldással? A gyári tudja azt,amire te gondolsz.

(#87874) pjen válasza Barret001 (#87873) üzenetére


pjen
félisten

Én álltalánosságban írtam, a videótól függetlenül. Egyébként egy házi fejlesztésű szélturbina megfelelhet. Nem kell gyári.

[ Szerkesztve ]

(#87875) Barret001 válasza pjen (#87874) üzenetére


Barret001
addikt

Házi készítésű elemes használható klímáról volt szó.Barkács megoldással. Mint a videón,amit jó sokan megnéztek :)

(#87876) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Amúgy van olyan verzió ami mehetne? És nem hatásvadász videó.
gondolom sokakat izgatna egy életképes verzió. ;]

(#87877) Inhouse válasza Marcsello31 (#87876) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez a videó arra nagyon jó, hogy szemléltesse az effektust.

Üdv Inhouse

(#87878) Barret001 válasza Marcsello31 (#87876) üzenetére


Barret001
addikt

Persze hogy van! Meg kell csak venni. Több száz watt befektetett energiából már lehet valamennyit profitálni. Egy SCOP4-es klíma már egész jól teljesít.

(#87879) Barret001 válasza pjen (#87874) üzenetére


Barret001
addikt

Én még [fűtök],mert hideg van... :D

[ Szerkesztve ]

(#87880) Phülöp válasza Barret001 (#87879) üzenetére


Phülöp
addikt

jah, de a hó is esik
nagyon unom már, a kertben se lehet szüttyögni, pedig az új üvegházat csak össze kéne gányolni/tákolni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87881) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Semmi sem jó, főleg ha fordítva megy, van félelmem hogy a nyárral kapcsolatban, extra meleg száraz lesz

(#87882) Barret001 válasza Phülöp (#87880) üzenetére


Barret001
addikt

Az üvegházat gyorsan rakd össze! Nekem is van egy kicsi. Imádni fogod!

(#87883) Phülöp válasza Barret001 (#87882) üzenetére


Phülöp
addikt

Sok a víz a talajban ilyentájt, nagy mozgások vannak, így akkor sóderes alapot kell ásnom elébb. Utána viszont... :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87884) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok! Egy kerti melléképítményt fogok feltölteni fél méter magasan földdel. Az építménynek sehol nincs oldala, csak tartóoszlopai. Az oszlopok közé szeretnék valamilyen trapéz/hullámlemezt tenni, hogy valamennyi tartása legyen a főldnek. Az oszlopköz 1.5m. Ez működőképes lehet szerintetek? Milyen lemezt javasolnátok ehhez? Vagy nem kap nagy terhelést, tulajdonképpen mindegy hogy mit teszek oda? Tulképp egy fél méter magas támfal szerepét töltené be.
köszi!

(#87885) Marcsello31


Marcsello31
őstag

A kertészek réme, a meztelen csiga éve, kertje. :P ;] .
_poénvolt_

(#87886) leweegee válasza Madwe (#87884) üzenetére


leweegee
aktív tag

Én légkamrás lemezt tennék oda, [link] elég merev, uv álló és könnyű vele dolgozni.

Ne nőj fel! Csapda!

(#87887) lemmy71 válasza leweegee (#87886) üzenetére


lemmy71
őstag

Tavaly előtt raktam a szomszédba olyan 4mm OBI -s polikarbonátot, egy garázs oldalára. Egy év után szétpórladt ;)

(#87888) leweegee válasza lemmy71 (#87887) üzenetére


leweegee
aktív tag

Akkor nem onnan kell venni :DDD csak példának dobtam be a linket. Én egy noname tüzépen vettem 10mm-est 3 éve, még bírja... bár a déli oldalon lévő kifehéredett, lehet ha belerúgnék megmakkanna az is.
Bár jobban belegondolva lehet jobban járna a kolléga trapézlemezzel, keresztbe bordákkal, hogy legyen tartása. :K

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#87889) Barret001 válasza leweegee (#87888) üzenetére


Barret001
addikt

Mert kívülre tetted az UV bevonatos oldalát :)

(#87890) lemmy71 válasza leweegee (#87888) üzenetére


lemmy71
őstag

Én minimum 18 -as OSB lapot tennék. Arra csavarozhat EPS -t és lehet nemesvakolni, vagy bitumenes zsindelyt szegez rá.

(#87891) Madwe válasza lemmy71 (#87890) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi a választ mindenkinek!
osb lap esetén nem fog hamar korhadni ha föld lesz az egyik oldalán? Ennek oka hogy ha nedvességet nem kap akkor nem korhad annyira? Vagy a zsindelyt/xpst a belső oldalra is értetted?

(#87892) leweegee válasza Madwe (#87891) üzenetére


leweegee
aktív tag

Én a földdel érintkező fafelületeket ilyen bitumenes alvázvédővel kezelem le, örök élet, vagy gázperzselővel szénfeketére égetem a felületet, bár az inkább oszlopoknál opció.

@lemmy71: Jogos, azzal a legkönnyebb dolgozni. :R

@Barett001: Mi, hogy ezeknek van olyan is? :Y Megint tanultam valamit. :D

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#87893) Barret001 válasza leweegee (#87892) üzenetére


Barret001
addikt

" Mi, hogy ezeknek van olyan is?" Csak a kültérieknek :)

(#87894) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Segítségét kérném a szakértő uraknak. ;]

Hogyan lehetne rögzíteni ezt az előagyat a lehető legkevesebb gány használatával? Nem akarnék belefúrni a csőbe, ha nem muszáj.

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#87895) lemmy71 válasza Madwe (#87891) üzenetére


lemmy71
őstag

Föld :F az nem igazán jó az OSB lapnak, de megoldható ha a megfelelő Den Braven anyaggal lekezeled. Azt a rész ahová a föld megy, szintén egy bitumenes ragasztóval kell felragasztani az XPS -t a többi EPS -t pedig csavarozni, dűbeltárcsával.
Belülre nem használunk EPS / XPS -t, oda kőzetgyapotot vagy üveggyapot paplant teszünk, és megy rá egy fedő OSB borítás. De csak akkor ha a hőszigetelés is a cél.

(#87896) Essejó válasza Coccolino_O (#87894) üzenetére


Essejó
veterán

A későbbiekben le akarod venni?
Ha nem akkor pl Araldit

Anno a '80-as években egy TU-154 hajtómű gondola merevítőbordát ragasztottak ilyennel Ferihegyen. Aztán a gép "lábon" az az repülve ment az oroszokhoz alkatrész cserére mert itthon nem volt cseregondola.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87897) Coccolino_O válasza Essejó (#87896) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Mindenféleképpen, mert a belső csöveket időközönként ki kell takarítanom. :R

(#87898) Top cat válasza Coccolino_O (#87897) üzenetére


Top cat
őstag

Mi ez, vízipipa? :D

(#87899) Barret001 válasza Top cat (#87898) üzenetére


Barret001
addikt

Vagy fegyver :)

(#87900) Top cat válasza Barret001 (#87899) üzenetére


Top cat
őstag

A rajta lévő felirat alapján tippeltem. :)

(#87901) lemmy71 válasza Top cat (#87900) üzenetére


lemmy71
őstag

Az ukrán határ mellett, igazit is vehetsz és tuti hogy az AirSoft "harcban" te leszel a nyerő 🔫:DDD

(#87902) hzsolee válasza Barret001 (#87899) üzenetére


hzsolee
őstag

Airsoft....magpul moe ak....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#87903) hzsolee válasza lemmy71 (#87901) üzenetére


hzsolee
őstag

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#87904) Top cat válasza lemmy71 (#87901) üzenetére


Top cat
őstag

Először erre gondoltam, de a felirat nem túl kivehető és elvitt más irányba. :DDD

(#87905) lemmy71 válasza hzsolee (#87903) üzenetére


lemmy71
őstag

:DDD

(#87906) lemmy71 válasza hzsolee (#87903) üzenetére


lemmy71
őstag

A barátom Wildey :DDD

(#87907) niof válasza Top cat (#87900) üzenetére


niof
addikt

Ez de komoly! :D

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#87908) Coccolino_O válasza Top cat (#87898) üzenetére


Coccolino_O
őstag

:Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87909) macilaci78 válasza Coccolino_O (#87894) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bútorlábra illeszthető klipsz: egy fém C-betű, ami a szoklira csavarozható műanyag talpra pattan.
Legyen a kezemben egy katalógus és írok cikkszámot is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87910) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Víz szűrés témában Én most ebben gondolkodom: [link] A vízóra után szeretném berakni. Valakinek van tapasztalata ilyenben?

(#87911) lemmy71 válasza Stylewars_kp (#87910) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem egy ilyen van a bejövő ágon. 15 éve raktam fel, nincs vele gondom. Évente egyszer domesztoszos vízben megáztatom a szűrőbetétet és kész.

[ Szerkesztve ]

(#87912) inf3rno válasza lemmy71 (#87911) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mit szűrtök ki vele?

Buliban hasznos! =]

(#87913) lemmy71 válasza inf3rno (#87912) üzenetére


lemmy71
őstag

Az esetleges apró "homokszemcsét" bár nálunk alapból nagyon tiszta és jó minőségű a vezetékes víz. Annó amikor kazán csere volt és újra csöveztük a hálózati vízrendszert akkor ajánlotta a szerelő.

(#87914) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#87911) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi. Ezt néztem még: [link] ez több lépcsőben szűrné. Nálunk nem túl jó a csapvíz minősége.

(#87915) Madwe válasza Stylewars_kp (#87914) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha kemény a víz s rossz mínőségű: Nálunk van egy fém nyomásszabályozó 400 mikronos előszűrővel amivel 3 barra limitálunk, utána egy központi ecowater comfort vízlágyító. a csaptelepnél pedig egy ilyen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.