Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Synthwave válasza Cheesy (#8250) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg pl. CAD-hez. Mert az sem mindegy, hogy másodpercenként hány felvételt készít a szenzor az alatta lévő felületről.

Amúgy játékhoz sem kell nagy dpi (gyorsulás-tűrés igen). Pont az előbb írtam, hogy 400 mindenre elég.

Ha ennyire fontos volt az a ~3k, akkor vehettél volna MS Intellimouse 1.1a-t. Az ~5k, abban is az MS 3.0 optikája van (pontosabban fordítva) és 1 000 000 x jobb, mint az összes ilyen arkármilyen Logi M, meg mittomén' egér együttvéve.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8252) biggamer


biggamer
veterán

Sziasztok ... tudja valaki h a Logitech GX 518 -nak a középső görgője szabadonfutó vagy racsnis ???

Tehát ha megtekerem szabadon fut egy darabig vagy egyből +áll ??? :F :F :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#8253) Synthwave válasza biggamer (#8252) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

GX 518? Van olyan??

MX 518 lesz az. Az meg racsnis.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8254) biggamer válasza Synthwave (#8253) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi ... bocsi ... elírtam. :B

Neked van, volt vagy csak tudod róla ??? :F

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#8255) Synthwave válasza biggamer (#8254) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Volt.
Nem pörög tovább a görgő, minthogy húznád.

Az az egér egy jó választás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8256) csana


csana
senior tag

Vajon ennél a filléres optikai Microsoft Optical Mouse 200 egérnél miért írják a technikai adatainál, hogy 2 elem van hozzá? Elvileg nem wireless, de a súlyánál kiemelik, hogy van benne 2 elem..

Egyébként valamivel érhet többet a fent említett budget egér, mint a noname 800 dpi-s társai?

(#8257) biggamer válasza Synthwave (#8255) üzenetére


biggamer
veterán

:R :R :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#8258) t256


t256
őstag

Üdv!

Le kéne már cserélnem Logitech RX250-es egeremet (kb. 1000 Forintos kategória).

A lényeg, hogy bal kezes vagyok. Ilyen egerekből nőtt már a választék, vagy még mindig csak MX610 van.
Tudtok ajánlani valamit? Esetleg kétkezes? Játékra kéne 10000, maximum 15000 Forintért.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#8259) Synthwave válasza t256 (#8258) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha balkezes vagy, akkor esetleg még a szimmetrikus darabok is szóba jöhetnek.
Ezek közül
Microsoft WheelMouse Optical 1.1
Microsoft Intellimouse 1.1a
Razer Abysuss
SteelSeries Kinzu

Kifejezetten balkezes egereket nem sokat gyártanak, főleg nem játékra is alkalmasakat. Talán régebben hallottam Logitech MX 518 balkezes verzióról, bár még nem láttam soha.

Ezesetben az egyetlen jó választás (már, ha tényleg játszani szeretnél), az a Razer DeathAdder v2 balkezes verziója. Pixel-ben 15.120 Ft.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8260) t256 válasza Synthwave (#8259) üzenetére


t256
őstag

Átnyálazom, azokat amiket ajánlottál. Egy dolgot elfelejtettem! Vezeték nélkülit szeretnék.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#8261) Tothgera30 válasza t256 (#8260) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vezeték nélkülit a fent említettekhez képest hasonló tudással eggyel magasabb árkategóriában kapsz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8262) cellpeti


cellpeti
veterán

alig van eladó MX518 egér, pedig azt akarnék venni. Vagy G500at

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8263) Kube válasza cellpeti (#8262) üzenetére


Kube
senior tag

Én is QcK-t használok az MX518 alá. Nálam bevált. Csak ajánlani tudom. Ha módodban áll hozz el egyet vhonnan :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#8264) cellpeti válasza Kube (#8263) üzenetére


cellpeti
veterán

QCK van nekem is, már csak egér kéne rá :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8265) Synthwave válasza t256 (#8260) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor ne akarj érdemben játszani. :P

cellpeti: Ennyi elég lesz?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8266) cellpeti válasza Synthwave (#8265) üzenetére


cellpeti
veterán

hardveraprón gondoltam

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8267) t256 válasza Synthwave (#8265) üzenetére


t256
őstag

Hehe, van benne valami! Az egereket nézegetve és két bolt kínálatát átnézve most már megelégszem azzal is ha kapok egy szimmetrikus kialakítású vezetékes egeret.

Eddig a Razer Abysuss a nyerő! Habár jobb lenne egy háromnál több gombos egér. azok viszont már mind jobbkezesek.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#8268) Synthwave válasza t256 (#8267) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugye. ^___^

Vagy a fennen említett balkezes DeathAdder v2.

cellpeti: PH!-n nem néztem. Nemrégiben még hemzsegtek. Látod, nem kellett volna annyit agyalni rajta. :) Amúgy ~5k vagy 8k...az utóbbi legalább vatta új.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8269) iamthesonar válasza t256 (#8267) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

a razer abyssus az jo eger! kicsit olcsobban nezd meg meg talan a steelseries kinzut! az is szimetrikus! de ha olcsobbat microsoft wmo 1.1 vagy microsoft im 1.1a. ezek is szimetrikusak.

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#8270) Corpuscle


Corpuscle
őstag

Egérvásárlás előtt állok. A Logitech G9x egérkével szemezek. Tapasztalatot tud valaki mondani, milyen a gyakorlatban. A tesztek szinte mindegyike jót mond róla. :R

(#8271) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy gyors kérdésem lenne: tudom nem ez a legmegfelelőbb hely, de nem találtam jobbat.
A kérdés a következő lenne: van valami mód arra hogy Win7 x64 alatt megnöveljük az egér frissítési sebességét? Az alap 125Hz-ről szeretném olyan 500Hz-re, játék miatt.

Köszönöm előre is!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8272) iamthesonar válasza Corpuscle (#8270) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

en szerintem a teszteket hagyjad mert mind csak hypolja az adott cuccot. olyan egeret valasszal ami kenyelmes sok ido utan is.

gondolom jatekra kellene. ha igen akkor ennyi penzert vannak sokkal jobb alternativak is...

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#8273) iamthesonar válasza LLKobe (#8271) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

milyen egerrol van szo? ez eleg fontos!

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#8274) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!
Egér vásárlás elött állok de egyszerűen nem tudok dönteni. Az egyik egér amit kinéztem egy Razer Mamba a másik egy Logitech G700.
Mindíg is logitech párti voltam, de ez a maba nagyon megteszett viszont tesztekbe logitechnél áll a mérce.

(#8275) Corpuscle válasza iamthesonar (#8272) üzenetére


Corpuscle
őstag

Igen. Elsősorban játékra kellene, ezért nem is zavar, ha vezetékes. Talán jobb is, kevesebb a probléma vele. Érdekelne a véleményed, melyiket javasolnád, ami olcsóbb. Ahogy néztem a Logitech és a Razer árban tényleg felette van a többinek.

(#8276) Synthwave válasza McNamara (#8274) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha játékra kell, akkor egyik se. :P
Tesztekre, mint azt már oly sokszor leírtuk, nagy ívből ******, mert túlnyomó többségük hülyeség, amit skill-telen Vérpistikék vetnek digitális papírra.

Corpuscle: Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 (vagy az 1.1-ek), Logitech MX 518, Razer Abyssus, Razer DeathAdder v2, SteelSeries Kinzu. Ha találsz még valahol újba eladót, a Razer Krait is jó alternatíva. Innentől fogva döntsön a kényelem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8277) Corpuscle válasza Synthwave (#8276) üzenetére


Corpuscle
őstag

Köszi a tanácsot. :R

(#8278) iamthesonar válasza Corpuscle (#8277) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

csatlakozom [oWn]f4te baratom hozzaszolasahoz en is csak ezt tudom mondani.

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#8279) iamthesonar válasza Corpuscle (#8275) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

hat figyelj a G9 atlag ara olyan 18k. 18k-bol en mar veszek egeret padot es fulest is ami tuti jobb mintha csak azt a csodalatos G9et venned.

a logitech es a razer azert dragabbak annyival mint a tobbi mert egyszeruen jobbak is... de nem mindig a dragabb a jobb!

amiket en ajanlanek (es kaphatoak ujonnan) ezek:
logitech mx518 kb 8k
microsoft wheelmouse 1.1 kb 5k
microsoft intellimouse 1.1a kb 5k
microsoft intellimouse explorer 3.0 kb 8k
razer deathadder v2 kb 13k
razer abyssus kb 9k
steelseries kinzu kb 8k
steelseries ikari optical kb 12k

mindegyik boven jobb eger szerintem mint a G9 es annak az arabol meg tudsz is venni egy steelseries qck egerpadot (kb 3k) ami barmelyik egerhez passzol az emlitettek kozul.
innentol kezdve ne a hypolo teszteket nezegesd roluk hanem menj be egy uzletbe es fogdosd meg hogy szamodra melyik a kenyelmesebb eger.
(mivel jatekra veszel egeret amiket meg se nezzel: a4tech, trust, speedlink, gigabyte, stb. ezekre is ra van irva hogy gamer meg minden de 6-12k-bol fel sem ernek az emlitett markakhoz es tipusokhoz. kb csak lehugyozni erdemes oket nem jatszani veluk...)

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#8280) Synthwave válasza iamthesonar (#8279) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Így van. 18-19k-ból megvan az egerem, padom, fülesem.

MS Intellimouse Explorer 3.0/Logitech MX 518 + Corepad C1 + SteelSeries 3H VR

Ennyi. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8281) Corpuscle válasza iamthesonar (#8279) üzenetére


Corpuscle
őstag

Köszönöm Neked is. :K Hát igen, egérpad is jó lenne az 500 forintos helyett :DDD . Ezt majd megbeszéljük az egérpad topikban.

(#8282) LLKobe válasza iamthesonar (#8273) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát éppen egy MX 510-et készülök venni.
Jelenleg egy ilyen van, amúgy nincs is vele bajom, de mostanság elég sok FPS-t tolok, és nem túl pontos.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8283) Synthwave válasza LLKobe (#8282) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MX 510-et?? :Y

Kitől? Honnan? Mennyiért? Piros vagy kék? Van még?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8284) LLKobe válasza Synthwave (#8283) üzenetére


LLKobe
veterán

Azt. Kéket. A hardveraprón elég szép számban van eladó. Amúgy gondolom túl nagyot nem csalódhatok vele nem? Igaz nem egy mai darab, de azért minőségi.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#8285) Tothgera30 válasza LLKobe (#8284) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem fogsz benne csalódni, de próbálj nem leharcolt példányt kifogni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8286) Hulot


Hulot
tag

Egy új változtatható felbontású lézer egeret vettem.
Hiba-e az, hogy csak 400 és 1200 dpi-nél lehet vele kattintani? A többi esetben a mutató mozog, de semelyik gombja nem érzékel, görgő sem.

(#8287) Synthwave válasza LLKobe (#8284) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az egy EREKLYE.

Jobb, mint az MX 518.

Hulot: tipikus ipari hulladék-szagú történetnek hangzik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8288) cellpeti válasza Synthwave (#8287) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem volt mx510, sztem az 518as jobb

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8289) Synthwave válasza cellpeti (#8288) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha választanom kéne, gondolkodás nélkül MX 510.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8290) iamthesonar


iamthesonar
aktív tag

hat szerintem sracok az mx518 egyaltalan NEM jobb az mx510nel!!!! nekem volt mindketto es szerintem az mx 510 sokkal jobb eger. az mx518 talan annyibolo jobb hogy a drivere mar hasznalhato volt mig az mx510 behulyitette az egeret... fontos hogy ne legyen leharcolva mert kivetel nelkul mindegyik mx510 tulajdonos a bal vagy a jobb klikk miatt dobta ki mert elszarodott rajta... de ha ketto kozul kene valasztani habozas nelkul 510!!! CSAK A DRIVERET NE HASZNALJAD!!!

ha ennel akarod allitani a refreshratet akkor mouseratehacker nevu program az ajanlott.

[ Szerkesztve ]

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#8291) iamthesonar válasza Hulot (#8286) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

kitalalom a4tech, speedlink, gigabyte vagy trust az eger markaja :D

[ Szerkesztve ]

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#8292) vlevi válasza iamthesonar (#8291) üzenetére


vlevi
nagyúr

A4Tecnél lehet kattintani (nekem az van :D ), szóval marad a többi... :DDD

(#8293) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Egér kellene, bal kezes vagyok, de elég a szimmetrikus is, játékra lenne főleg, de nem kell gémer egér, mert drága nekem.

Állítható dpi, meg legyen kényelmes, az se baj, ha vezeték nélküli.

Ha már itt vagyok, valami alátétet is tudnátok javasolni?

Előre is köszönöm! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#8294) vlevi válasza EczkE (#8293) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem állítható a DPI, és nem drótnélküli, de szimmetrikus : Microsoft Intellimouse 1.1a Az ára is egész baráti, 4-5ezer körül beszerezhető.

(#8295) manoarc válasza EczkE (#8293) üzenetére


manoarc
senior tag

Padból a Steelseries QcK mini-t ajánlom , olcsó , minőségi , kényelmes , semmi csicsa.

{。^◕‿◕^。}

(#8296) csaabz


csaabz
őstag

Tud valaki ajánlani kb 10k alatt vezetékes lézer egeret, ami "notebook egér", azaz az átlagnál kisebb?
Többnyire játékra lenne...
:K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#8297) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!
Ma vettem egy Logitech G700-at! Elötte egy hasonló kialakítású MX1100 volt. Ezért is döntöttem gamer kategórián belűl a G700. Nagyon profi kis egér. VISZONT VAN EGY NAGY GONDOM. Mikor kipróbáltam játék közben mit is tud a kicsike közbejött egy kis gebasz. COD kezdtem el tesztelgetni és arra lettem figyelmes, hogy ha nyomom az előre menetet (w) + sprintet (shift) a fegyverrel nem tudok célozni. Ha viszont csak a w nyomom akkor megy minden. Sajnos nem jöttem még rá milyen beállítás kell neki. Aki tudja kérem segítsen. Köszönöm! Amúgy nagyon ajánlom mert iszonyat kényelmes és pontos.

(#8298) EczkE válasza vlevi (#8294) üzenetére


EczkE
addikt

A dpi állítási lehetőségről nem szeretnék lemondani. :N

Asszem mindenféleképpen!

(#8299) Synthwave válasza McNamara (#8297) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg jó kis refresh rate-laggja van. Köszönjük, Logitech. :C

EczkE: És az minek? Mert, hogy valós haszna nincs, az biztos.
Játékra vezeték nélkülit nem veszünk. Dpi-ből meg a 400, esetleg 800 is bőven elég mindenre. Az 1800 már költői túlzás. Afelett meg kb. már aztán tényleg tottttálisan értelmetlen. Ha meg FPS-t játszol és különböző szenziket akarsz, felbindolod őket a billentyűzeted valamelyik gombjára, oszt' annyi.

csaabz: lájzeres™ notiegér játékra? Ezt szerintem gondoljuk át mégegyszer. :) Amúgy Razer Abyssus. Kicsi, és legalább (hála Istennek) nem lájzeres™, hanem 3.5G infra. Ár: ~9k.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8300) EczkE válasza Synthwave (#8299) üzenetére


EczkE
addikt

Értem, köszönöm.

Pár konkrét ajánlatot azért kérhetnék?

Asszem mindenféleképpen!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.