Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21501) snake1977 válasza -szabi- (#21500) üzenetére


snake1977
őstag

Ez a legnormálisabb megoldás ha ragaszkodsz az ide írókhoz, annyi előnye van hogy a régi ide merevlemezekről esetleg tudsz tartalmat menteni. Én úgy voltam vele, hogy elég egyetlen komolyabb sata író ami valóban jól ír, ilyet meg lehet venni 1-2 ezerért is már. Ha pedig nagy mennyiséget archiválsz akkor külső merevlemez és/vagy egy BD író. Egyéb esetben mindenre IS elég egy normális sata író.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21502) CRWF1 válasza -szabi- (#21500) üzenetére


CRWF1
újonc

Szerintem is drága a kártya. Jobban jársz ha veszel egy régi komplett gépet amin van alaplapi IDE és SATA csatlakozó is. Én azt csináltam és csak írásra használom.

(#21503) -szabi- válasza CRWF1 (#21502) üzenetére


-szabi-
őstag

Jelenleg van ilyen gépem de szegény olyan öreg és lassú, öt akarom cserélni de az új lapokon nincs már ide.
Azon még nem is gondolkodtam, hogy tartsam üzemben a régit és mellé legyen az újabb.

(#21504) CRWF1 válasza -szabi- (#21503) üzenetére


CRWF1
újonc

Nem tudom milyen a géped, de egy Intel 775-ös alaplap E8400-as processzorral és 4 GB RAM-mal még ma is megfelel az alapfeladatokra. Én a helyedben megtartanám a régi gépem, vagy vennék egy hasonlót. CD és DVD írásra biztosan megfelel még. Az új gépet meg érdemes teljesen új alkatrészekből összerakni. Egyébként én leginkább a CD íróim miatt tartom. Van közte egy Yamaha 24X-es író is, ami csak PIO módban működik megfelelően. Átalakítóval pedig nem lehet PIO módot beállítani. Én kipróbáltam 3 átalakítót is, de csak egy volt jó belőlük. Egy komplett gép sokkal stabilabb.

(#21505) CRWF1 válasza CRWF1 (#21504) üzenetére


CRWF1
újonc

Most néztem a cuccaidat. Én a helyedben mindenképp megtartanám.

(#21506) -szabi- válasza CRWF1 (#21505) üzenetére


-szabi-
őstag

Valamivel több, mint 10 éve megvan. :)

(#21507) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Milyen külső DVD írót érdemes venni? Nagyon szeretem az LG márkát, ezért arra felé nézelődnék, de nem zárok ki más, jó termékeket sem. Külsőnél milyen csatlakozás kell? Elég az USB 2.0, vagy mindenképpen USB 3.0, vagy gyorsabb kell?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#21508) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Egy új laptophoz kellene dvd olvasó/író, ezekbe már nem építenek dvd olvasót. Elsősorban csak régi cd/dvd lemezeket akarnék beolvasni.
Melyiket lenne érdemesebb megvenni?
Gembird DVD-USB-02
vagy
ASUS ZenDrive U9M

Mondjuk az asus tud mdisc-et is írni.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#21509) snake1977 válasza Moonwolf (#21508) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, ez nem lehet kérdés, az Asus-t vedd, ahogy néztem árban minimális a különbség, a Gembird mögött én még normális minőségnek szikráját sem láttam soha, eddig.
Archiválásra meg az MDisc jó, ha megéri neked a plusz költséget mert pl. fontos adatok, képek, videók etc.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21510) Moonwolf válasza snake1977 (#21509) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A gembirdben egy samsung cddvdw ts-l633a meghajtó lapul, legalábbis firmware alapján. Mint kiderült tud mdiscet is írni.
Súlyra a gembird nehezebb, 290g vs 245g.
Az asusról nem találok infót hogy milyen író lehet benne?
Nem az ár ami döntő. Szerintem a hozzá adott szoftverek miatt lehet drágább az asus.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#21511) snake1977 válasza Moonwolf (#21510) üzenetére


snake1977
őstag

Én sem találtam kifejezetten semmit a belső drive-ról, az egyetlen plusz info hogy támogatja az E-Green engine technológiát is, ami valószínü hogy ebben nem cserélhető a drive.
A súlykülönbséget adhatja a külső ház anyaga is.
Nekem a type-c kábel is szimpatikusabb mint a dupla usb kábel, de ez részletkérdés és egyéni preferencia.
Ha a gembirdben cserélhető a meghajtó az még előnyt jelenthet. Annak fényében hogy a gembird is tud m-discet írni és samsung drive van benne, nem tudok okosabbat mondani, mert nem tudom az asusban mi van.
Annyit tudok elmondani hogy a gembird cuccaim nem igazán voltak sem tartósak sem minőségi darabok, és ez azért szubjektív megitélés a részelmről. Nem rajongok az asus márkáért, de jelen esetben én azt venném ha nekem kellene.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21512) Moonwolf válasza snake1977 (#21511) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Lehet az asus lesz.
Úgy tűnik ezek a gembird dvd írók régi laptopból kiszedett írók. Amit először próbáltam az egy 2009-es samsung volt firmware alapján. Viszont a színe miatt cseréltem. A kályha ezüst nem volt valami elegáns.
Viszont most egy fekete van, ami jobban néz ki. Ebben egy 2006-os LG író van. Csupa por a belseje.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#21513) snake1977 válasza Moonwolf (#21512) üzenetére


snake1977
őstag

Huh elég cinkes hogy egy új írónak poros a bele.
Az asus-ról ahhoz jók a vélemények, talán kicsit hangos ez az amit felhoztak egyetlen negatívumként.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21514) andaman


andaman
tag

Üdv,
Erre jutottam, mi a véleményetek ASUS DRW-24D5MT [link] ?
Köszönöm.

The man is a snowflake on the river.

(#21515) snake1977 válasza andaman (#21514) üzenetére


snake1977
őstag

Szia. Én személy szerint nem ismerem a belső hardvert, de az ajánlott Lite-On iHAS-124 egy olcsó és jó választás a fórumtársak [link] szerint.
szerk.: Ha az M-Disc írás fontos, akkor viszont érdemes megvárni egy hozzáértőbb javaslatát.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21516) andaman


andaman
tag

Szia,
A nem dobozos DVD író azért kap valami csomagolást...?

The man is a snowflake on the river.

(#21517) gaben22 válasza andaman (#21516) üzenetére


gaben22
senior tag

Hello, lehet félreértelek, akkor majd javíts ki, de szállítás miatt aggódsz? A nem dobozos termékek is dobozban érkeznek meg a nagykerhez, talán még a kiskerhez is. Végfelhasználó viszont már csak egy sima anti static "zacskóban" kapja meg (általában). Ha viszont szállítással kéred a terméket, akkor nyilván a feladó felelősége, hogy bedobozolja, amit a boltok meg is tesznek (legalábbis nekem mindig rendesen csomagolva jött mindenem).

Alapvetően dobozos és nem dobozos írók (meg még pár más termék) között az a különbség, hogy nem kapsz színes-szagos dobozt (amit aztán ki lehet rakni a vitrinbe /s :D ), nem kapsz íróprogramokat cd lemezen mellékelve meg nincsenek repianyagok, kábel, csavarok...

Magánvélemény, de a régi-régi Plextoroknál még lehetett értelme a dobozos íróknak (megkaptad a PlexTools-t, internet akkoriban még nem nagyon volt otthon, hogy külön töltsd le), manapság lehet már nem vagy sokkal beljebb a dobozos írókkal. Én legalábbis a dobozos blu-ray írómból az írón kívül nem nagyon használtam semmi mást, talán csavarokat, bár szerintem azokat se :).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21518) andaman válasza gaben22 (#21517) üzenetére


andaman
tag

Szia,
Ajándéknak veszem az ASUS DRW-24D5MT dobozost.
A mellékelt DVD-n lehet tudni pontosan mik vannak?
(Jut eszembe, cca.15 évvel ezelőtt vett Plextorom 35E volt...)
Kösz.

The man is a snowflake on the river.

(#21519) andaman válasza andaman (#21514) üzenetére


andaman
tag

Üdv.
Kár volt, 1 hét után ezzel(?) is ugyanaz a hiba, nem tud indulni a gép.
DVD lehúzva, akkor se, sata kábel (ASUS 6Gb/s 1339) lehúzva az alaplapról, azonnal indul...
Igaz gyanús volt már cserekor, hogy nem valami stabilan áll az aljzatban a csatlakozó...
Miről ismerszik meg a jó sata kábel...?

The man is a snowflake on the river.

(#21520) andaman válasza andaman (#21519) üzenetére


andaman
tag

Már sata kábel nélkül sem indul...
Windows 10 #141082 hozzászólás

The man is a snowflake on the river.

(#21521) gaben22


gaben22
senior tag

Lehet van prohardveren valami gépjavítós topic, ott inkább tudnak segíteni. Én egyébként lehúzgálnék mindent a tápegységedről, amit csak lehet (ODD, HDD, SSD, hangkártya...), ha moduláris a tápod, akkor még a tápból is kihúznám az összes nem használt kábelt, alaplapból is kihúzni mindent, ami nem kell. Pont annyit hagynék, ami kell, hogy BIOS-ig eljusson a gép. Megnézni ventillátorok forognak-e, ha BIOS-ig eljut a gép, akkor megnézni, hogy a ventillátorfordulatszámokat rendben jelzi-e, nincsen gyanús melegedés pl. CPU-nál (BIOS alapján)...

Ha BIOS-ig elmegy, akkor a boot HDD/SSD mehetne vissza vagy esetleg pendrive-ról liveboottal indítani egy oprendszert és figyelni a hőmérsékletet, feszültségeket...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21522) andaman válasza gaben22 (#21521) üzenetére


andaman
tag

AQUA szerviz az akkor garanciális tápot elküldte 2x külföldi garanciális szakszervizbe.
Mindkét alkalommal mindent rendben találtak. Egyik alkalommal "javítva" megjegyzéssel adták vissza...
Azt észrevettem ha valamit leválasztok akkor elindul. Mai megoldás a előlapi USB-ből kihúztam a kamerát. Tegnap leválasztottam az egyik HDD-t...
Rossz szokásom, hogy általában szakemberhez fordulok általában.
A "szakemberek" kb 3 hónapig - AQUA szerviz, ők is rakták össze a gépet - szakértettek....
Fogalmam nincs mi a büdös francot csináljak.
Javaslataidat köszönöm, de sajna ez nem az én világom.
Bár van számítástechnikai végzettségem, de alapvetően felhasználó vagyok.
Attól félek ez a hiba túlmutat az én készségeimen...

The man is a snowflake on the river.

(#21523) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

Sziasztok,
Kapni olyan külső USB racket, amibe a hagyományos belső 5,25" ös olvasót tenni tudom.
Nagyon meg vagyok elégedve a mostanival, viszont lehet gépházat fogok cserélni, és az újban már nincs helye.

(#21524) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Látom már ritkán van megmozdulás ebben a topikban. :)
Új SATA DVD írót vennék asztali gépbe és a fő szempont az írási minőség lenne. Mik jelenleg az ajánlott típusok, már ha vannak még olyanok?

(#21525) snake1977 válasza batyus086 (#21524) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, az ajánlott író a Lite-On iHAS-124 olcsó, megbízható, jó minőségben ír.
Esetleg használtan még fellelni 1-1 Plextor vagy Pioneer írót, a pextor az egyik legjobb, a Pioneer szintén felső kategória, de szerintem a Lite-On jó választás, új és nem mellesleg garanciát is kapsz. A használt írók vételénél azért van egy zsákbamacska faktor.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21526) -szabi- válasza snake1977 (#21525) üzenetére


-szabi-
őstag

Régebben vettem az aprón használt Plextor írót.
Rontotta a lemezeket így csak tesztelésre tudtam használni.
Végül kicseréltem az említett Lite-On íróra.
Azzal elvagyok de mai napig a veterán Nec ír a legjobban, persze évi egy-két alkalomnál sűrűbben nem kell.

(#21527) snake1977 válasza -szabi- (#21526) üzenetére


snake1977
őstag

Nekem egy plextorosított Asus van, tökéletesen ír, de manapság dvd írót beszerezni teljesen lutri, vagy jó lesz vagy nem, ahogy neked is a plextor, persze lehet válogatni az aprón az írókból és a nagy számok törvénye alapján 2-3-4 íróból biztosan lesz egy ami tökéletesen ír, és ha nem kell postát fizetni mert helyben van pl. a Budapestieknek, akkor érdemes vadászni használt írókra. De egyéb esetben inkább ez a lite-on, és nem nyúl mellé.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21528) #46824192


#46824192
törölt tag

Helló! Tudnátok adni linket dvd és bd lemez vásárláshoz. Sima és dupla rétegű érdekelne. (esetleg mdisc) Nagyobb kiszerelésben. (Nyilván nem a leggagyibb kínai kell)

Fogalmam nincs manapság hol érdemes ilyet nézni.

Köszi

(#21529) snake1977 válasza #46824192 (#21528) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, pl itmedia.sk ez egy nagyon jó oldal, illetve ajánlanám még a dvdolcson.eu oldalt én innen szoktam rendelni, most újranyitási akciók is vannak, 2-3 nap alatt megérkezik a rendelés.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21530) ACE-


ACE-
addikt

Nem DVD írót vennék, hanem van egy ASUS DRW-24D5MT-m, de mivel nem tudom az új házba berakni mert nincs hely, ezért nagy ritkán használnám. Nem vennék 10ezerért egy külső USB-st, hogy ezt meg max. 2ezerért lehetne eladni. Tudnátok segíteni hogy milyen kábel kellene hozzá hogy USB-re vagy akár eSATA-ra dugjam?
Van egy laptop meghajtóm is, ahhoz gondolom ilyen jó lehet? [link]
Van ezeknek valamilyen hátránya?
Köszi.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21531) #46824192 válasza ACE- (#21530) üzenetére


#46824192
törölt tag

Sata írót ha usb-re akarod, akkor mindenképp olyan hw kell amihez van külső 12v táp is. Pl. egy usb3 3.5 hdd háznak a belseje (elektronikája)
Biztosan van olyan is ami gyárilag erre van kitalálva és esztétikusabb mint egy kibelezett ház.

Én filléres 2.5" usb3 házat szétkaptam és a megfelelő lábakat megtoltam külső 12 v-vel.

Na jó mondjuk ez én vagyok 😀. Szeretek magam megoldani ilyeneket és felhasználni a meglévő cuccokat.

(#21532) ACE- válasza #46824192 (#21531) üzenetére


ACE-
addikt

És az amit linkeltem akkor mire jó? Sima két USB csatija van, gondolom egyik az adat másik a táp, de abban ugye csak 5V van.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21533) #46824192 válasza ACE- (#21532) üzenetére


#46824192
törölt tag

Fura ez a csati a képen.

Látszólag olyan , mint a notebookok belső optikai lemezmeghajtó csatija, így azokhoz biztosan jó... (ez nem egyenlő a megszokott sata csatlakozóval!)

Ami a kérdezz-felekekben van az oldalon, azzal vaszleg nem lősz mellé , és usb -re dugva (mivel külső tápos) mindent is tudsz majd használni vele ami sata csatis.
Biztosan van olcsóbban is valahol...

[link]

(#21534) ACE- válasza #46824192 (#21533) üzenetére


ACE-
addikt

Írtam, hogy van egy laptop DVD íróm is, ahhoz akkor ez a csati jó lehet? Nem költenék 7ezret egy ilyen átalakítóra, mert kizárólag a DVD íróhoz használnám, és ennyiért már kapok zsírúj külső USB-s DVD írót, akkor inkább egy olyat veszek. Köszi akkor ezt is megtudtam hogy az 5.25-ös DVD íróknak 12V is kell nem elég az 5V. Valakinek kell esetleg egy szinte használatlan ASUS DRW-24D5MT? :)

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21535) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !
Egyik napról a másikra eltűnt a dvd író a windows fájlkezelőben mint meghajtó.
Egy HP Zbook -ról van szó, maga a meghajtó kap áramot, működik is szerintem , kinyílik gombnyomásra , lemezt belerakva fel is pörgeti ,de egyáltalán nem látszik az intézőben.

(#21536) ACE- válasza Tomessz85 (#21535) üzenetére


ACE-
addikt

És az a kérdés milyen írót vegyél helyette? :U

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21537) Tomessz85 válasza ACE- (#21536) üzenetére


Tomessz85
tag

nem láttam ,hogy tettem volna fel ilyen kérdést, de azt láttam ,hogy te kijelentetted fentebb ,hogy nem akarsz dvd írót venni ....

[ Szerkesztve ]

(#21538) ACE- válasza Tomessz85 (#21537) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor te mindentlátó vagy! :U :B :D

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#21539) snake1977 válasza Tomessz85 (#21535) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, topikot tévesztettél, itt próbálkozz szerintem:
https://prohardver.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja_2/friss.html

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21540) jimmy1967


jimmy1967
friss újonc

Olá, eu preciso converter um disco Asus 24f1st. Eu queria convertê-lo para um Samsung Sh-224db. Alguém tem um firmware bin para esta unidade que eles podem fornecer?Muito obrigado.

[ Szerkesztve ]

(#21541) snake1977 válasza jimmy1967 (#21540) üzenetére


snake1977
őstag

Olá!
Try this site for more information: https://forum.cdrinfo.pl/f29/crossflash-asus-drw-24f1st-f1st-f1mt-samsung-sh-224-bb-db-fb-96921/
But if it works well, it may not be worth changing the firmware.
I don't have firmware, but try this site: https://www.firmwarehq.com/download_2079-file_SH-224DB_SB01.exe.html
Good luck!

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21542) veber0937


veber0937
tag

Hi

Mostanság miylen márkájú külső dvd írót érdemes venni?

(#21543) snake1977 válasza veber0937 (#21542) üzenetére


snake1977
őstag

Üdv. ha nincs semmi különleges óhaj sóhaj akkor alkalmi íráshoz pl.:
Lite-On bár ez beépített kábeles de occó, alkalmi íráshoz teljesen jó, tud m-disc írást is [link]
Hitaci LG, müanyag házas [link]
Asus Zen drive szintén m-disc kompatibilis [link]
HP szintén m-disc kompatibilis [link]
4x sebesség felett nem célszerű dvd-t írni egyikkel sem, ahhoz usb 3 vagy belső író ajánlott.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21544) veber0937 válasza snake1977 (#21543) üzenetére


veber0937
tag

köszönöm

(#21545) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

Dell M4700-as laptopom van, amelyre szeretnék egy külső DVD/Blue Ray írót kötni, de ugye ezen még csak USB2 bemenetek vannak. A DVD írót elbírja -e még a kábel, esetleg a Blue Ray-t?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21546) snake1977 válasza mufi (#21545) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, a dvd írót biztosan, mert szinte mindegyik usb 2.0-ás az átlagos írókból, a blu ray írónak viszont nem tudom kell több áramfelvétel mint a dvd írónak, az viszont biztos hogy az usb 2.0 port sebessége erősen limitálja az írási sebességet.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21547) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Külső DVD írót szeretnék venni. A mostani (Asus Zendrive) akkor hulladék, hogy nem akarom elkövetni még egyszer azt a hibát, hogy ilyet veszek, ezért akár ötvenezer forintig is elmehetünk árban, persze ha ennél kevesebbért is lehet értelmeset, nyitott vagyok rá.

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#21548) gaben22 válasza Hegyirabló (#21547) üzenetére


gaben22
senior tag

Esetleg benevezhetsz egy ilyenre, ehhez még kell egy kb. akármilyen 12V-os táp megfelelő méretű barrel jack dugóval leírás szerint adnak hozzá EU dugóval tápot meg USB kábel meg USB kábelt is. DVD írót meg görgess fel itt párat aztán találsz valamit. Amúgy nem akarsz inkább blu-ray íróba invesztálni? Nem mintha sokkal több értelme lenne, de gondolom ezt tudod magad is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21549) Hegyirabló válasza gaben22 (#21548) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Ez jól néz ki, gondolom rendes, 5,25-ös DVD író van benne, ami a laptop DVD-nél talán egy fokkal megbízhatóbb. Csak elunom az életemet, mire ideér.

A Blu-Ray megfordult a fejemben, de az igazat megvallva kb. nulla Blu-Ray lemezt írnék meg. Bár ha minőség szempontjából a külső Blu-Ray írók magasabb színvonalat képviselnek, vehetek azt is, hiszen lefelé kompatibilis, legfeljebb nem írok vele Blu-Ray-t.

Aquila non captat muscas.

(#21550) gaben22 válasza Hegyirabló (#21549) üzenetére


gaben22
senior tag

Nincs benne semmilyen DVD író. Olyan 5.25"-s meghajtót veszel bele (DVD/blu-ray), ami neked tetszik, ez csak egy USB to SATA converter + ház. Szerintem kapható Európában is ilyen csak drágább.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.