Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21301) M107 válasza fisi (#21300) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó és eredményes használatot.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21302) fisi válasza M107 (#21301) üzenetére


fisi
senior tag

Köszönöm szépen! :) Remélem beválik.

(#21303) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok
Nem igazán vagyok járatos a témában, de Sata belső DVD írónak mit érdemes választani?
LG GH24NSD5
LG GH24NSD1
LITE-ON IHAS124-14
ASUS DRW-24D5MT

kb 4e ft körül

Eddig LG íróim voltak: pl GH24NSC0
Nem túlzottan gyakran használom...de ha van valamelyik kerülendő...
GH24NSD5 és a NSD1 között mi a különbség?
Kösz

(#21304) jeni válasza angyalpc2 (#21303) üzenetére


jeni
félisten

hello!
amelyikre több a garancia.
nem biztos,de tudtommal a DS1 és a DS5 közt a puffer memória esetleg eltérhet.

(#21305) M107 válasza angyalpc2 (#21303) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezek közül ha vásárolnák vakon csak is : LITE-ON IHAS124-14

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21306) Silex


Silex
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam a topicot, de nem igazán tudtam dönteni.
DVD íróra lenne szükség, egy régi IDE csatis HP-t cserélnénk le. (Nem nekem lesz.)
SATA-ás belső csak DVD íróról lenne szó, a fő szempont hogy jól olvassa a régi archívumot.
Ennyi a lényeg, egy jó LITE-ON-ra tippelek.

Köszi!

(#21307) angyalpc2 válasza M107 (#21305) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

végül
LG GH24NSD5-t vettem
Érdekes, hogy már az LG logo sincs rajta elől, de az MDisc meg a super multi igen...
furcsa

[ Szerkesztve ]

(#21308) M107 válasza angyalpc2 (#21307) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó és időtálló használatot, kívánok.... :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21309) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Melyiket érdemes venni, külsőt vagy belsőt?

Tudtok valamit ajánlani, 20000 Ft alatt?

(#21310) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Pár ev utan megint hasznaltam volna a lassan 10 éves Optiarc AD-7240S írót, elsőre nem sikerült neki a mutatvány, állt vagy 3-at magában. :D (azert poros mert kidobas elott fenykepeztem)

Előtte egy RW lemezt sem sikerult törölnie...Utana elovettem egy DL lemezt, a rétegváltást nem sikerult megoldania olvasásnál csak másodjára, viszont azota párszor beolvastattam vegig, meg az RW-t is formazni tudtam vele, jelenleg a RAM lemezekkel dolgoztatom. Egy kicsit elfáradnak ezek álltukban ugy nezem.

No de a lenyeg, jelenleg gyk mindegy milyen irot vesz az ember? Egy ismerosom akar venni, csak lemezt kell olvasnia gyakorlatilag...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21311) jeni válasza Dave567 (#21309) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Mihez kell?
Milyen célra?
Mi az elvárás?

(#21312) Dave567 válasza jeni (#21311) üzenetére


Dave567
addikt

Sima alap felhasználásra kellett volna.
De egy Lite-on vettem nem rég.

(#21313) M107


M107
addikt

:R

+1

Sajnos a felhozatal ami most van már minőségben, tartósságban sem a régi talán még a nem rég vett 209 PIO ami a 206D-m váltja majd le az még, de az BD......
Reméljük 2012-2019/2020 2026-ig kitart......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21314) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Kinéztem két használt DVD írót, csak nem tudom melyiket vegyem meg.
-Optiarc DVD RW AD-7240S
-Pioneer DVR-217FBK

Melyik az ajánlottabb?

Esetleg van valami tesztprogram amivel le tudom tesztelni az írókat?

:R

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#21315) M107 válasza schulc99 (#21314) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha már használtan veszel nézz itt szét a hardveraprón.
Amúgy egyik se ezek közül.
A pio meg már nem minőség főleg ez a model......
Nec meg haklis az olvasásra, viszont kiváló az írásminősége.

Jobban jársz amúgy, [link]

Pioneer BDR-209DBK stabil tartós és öszvér
Nekem még megvan a 206D-je több ezer lemez írás után is beton stabil 2012 Áprilisban vettem 0 km-rel.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21316) jeni válasza schulc99 (#21314) üzenetére


jeni
félisten

tudomásom szerint 217-ig volt az eredeti Pioneer cucc számozása. efelett már más cég talán a QSI gyártotta le Pioneer néven a DVD írót.

(#21317) schulc99


schulc99
tag

M107
és
jeni

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#21318) Ottó58


Ottó58
senior tag

Én gyűjtöttem a jobb írókat, de arra az elhatározásra jutottam (kb.másfél éve) , hogy már csak BD írót szabad venni.
Mióta 4k-s tv-m, Blu-Ray íróm van (asztali), azóta csakis BD lemezt írok.
A Pana 920 felvételét is Blu-Ray lemezre írom.
Ha pedig kell DVD-t írni, azt is vele írom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21319) M107 válasza Ottó58 (#21318) üzenetére


M107
addikt

:R

Már csak a nagyon fontos családi dolgaim archiválom ki + 2 lemezre abból is minőségi panákra, de van pár henger egyéb LHT és gyengébb minőségű lemezem pár hengerecske, oda adni nincs szívem inkább akkor ott menjenek tönkre bontatlanul. :DDD :U :U

Régi jó Plextor -r is van egy-egy érintetlen henger + egyebek szerintem ők is úgy csak bevégzik...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21320) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Sziasztok!

Külső DVD-írót keresek, asztali géphez, szubnotihoz, és esetleg - ha működik vele - akkor Sony Bravia okos TV-hez. Kizárólag olvasóként lesz használva, én már 7-8 éve nem írtam egyetlen DVD lemezt sem.

Erre az Asus-ra 5 év garancia van, és az ára sem vészes. van USB type-C csatlakozója is, tehát "jövőállónak" tűnik. Szerintetek meg szabad venni?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21321) jeni válasza Bogyó bá' (#21320) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Amilyet adnak és amire van kereted.
TV-re nagy eséllyel nem fogod tudni használni. Erre egy médialejátszó szükséges.

(#21322) Bogyó bá' válasza jeni (#21321) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi a választ! Időközben megrendeltem és meg is jött. Az összes itthoni pc-vel (asztali, noti) hibátlanul működik, de a tv-vel sajnos valóban nem.

szerk: külön tetszik benne, hogy nem települ driver, semmi sem, csak "van és kész" ha rádugom a csatira.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21323) jeni válasza Bogyó bá' (#21322) üzenetére


jeni
félisten

Rendisek
Amúgy semelyik külső ODD és belső ODD esetében nincs külön driver. Alapból a Windows felismeri. Ha a TV-n lenne Win rendszer akkor menne ott is a notis slim ODD.

(#21324) fidokaaa


fidokaaa
csendes tag

Sziasztok

Sajnos nincs tapasztalatom a témában (kiemelt első hozzászólást pedig nem találtam), ezért előre is bocsi, ha már ezerszer le lett irva hogy mi az ajánlott.
Szóval én vagy 7-8 éve nem irtam semmit, de a vak unokatestvérem rendszeresen szokott ilyet csinálni a notebookján. Nemrég kapott egy új gépet, de sajnos a gyárilag belerakott eszköz csak kb minden második tipust tudja irni.
kérlek ajánljatok olyat eszközt ami:
-notebookba való
-minden diszket ir
-lightscribe, labelflash nem lényeg

köszi előre is

(#21325) jeni válasza fidokaaa (#21324) üzenetére


jeni
félisten

cseréltesd ki a notiban az írót,gariban kötelesek!
le kell adni hibára,hogy rosszul írja a lemezeket.

ha pedig nem garanciális a cucc akkor tudni kell,hogy 12,7mm vagy a 9,5mm vastagságú író van benne?

az többet segítene ha leírod pontosan melyik laptopja van meg neki?

amúgy lehet kapni gyárilag egybe szerelt külső írókat is.

ha sokat ír és kell a stabil minőségi írás,akkor egy külső 5,25 ház és abba egy belső normál PC írót vegyen,ill. szereltesse össze valakivel.

[ Szerkesztve ]

(#21326) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket vegyem kevés felhasználásra?

ASUS SDRW-08D2S-U LITE
LG GP57ES40
Lite-On eBAU108

Még nem sikerült eldönteni, hogy inkább cseréljek házat és abba vegyek... ha a csere mellett döntök, akkor melyik lenne jó választás? Mi ajánlott vétel?

[ Szerkesztve ]

(#21327) Ottó58 válasza b1sti (#21326) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Én mindenképp külső-belső felhasználásra Blu-ray írót vennék, mivel visszafelé kompatibilis DVD-CD írásra.
Bővebben Lite-On írót, ezzel tesztelni is lehet a megfelelő programmal a lemezt.
Külsőben nemigazán vagyok jártas, de nagyon sok belső íróm van, amit a megfelelő lemezhez használok, mert nem minden lemezt ír "szépen, hiba nélkül" egy bizonyos író!
Belső Blu-ray íróim közt a legjobb a Lite-On, minden lemezt megír válogatás nélkül, amit a Pio BDR207D NEM!-kidobja hibaüzenettel, (főleg az újraírhatót) Lite-On megírja! Az LG Blu-ray lejátszóm akadásmentesen lejátsza, a SONY BD viszont nem.
ASUS BD íróm a saját megírt lemezét sem tudja olvasni, Lite-on, LG beolvassa.
Ja, még eszembe jutott, hogy a régi íróim, amik nem olvasták a lemezt, pl. SONY-NEC, az LG megtette. SAMSUNGOT nem szeretem, mert egy idő után önállósítja magát a tálca, sokszori gombnyomásra sem jön ki, ha pedig kijött, meggondolja magát és visszahúzza-a legtöbbel így jártam 203D-től a 223F-ig mindegyikkel. A piok nagyon jók voltak, de csak a széles (IDE) kábelesek.
Félve jegyzem meg, de úgy tudom az ASUS SAMSUNG belsőt használ- de ezt ne vedd készpénznek.
Összefoglalva: tapasztalataim alapján a mostaniak közül Lite-on, vagy LG és Blu-ray!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21328) M107


M107
addikt

:R

Pio 209 D ha alap használatra kell ha kell a Dvdram írás akkor D jelzés nélkülit.

Mivel már nem nagyon írok, így nem tudok a lemezekről nyilatkozni, de a Pio még a sza..t is megeszi
Saját 206D -m még mindig működik 2012 Ápr vétel és 2013 máj gyártás.
A mostani 209 -es Pio-m meg nem írt még sokat, mivel már csak backup-ra van használva.

UI:

LHT-s lemezeket a PIO, Buffalo, Lite-on és a Sony kezeli a legjobban....
Saját Saját LHT Verbáim 2014 óta köszönik jól vannak pedig az itteni fórumozok 80% a halálukat keltette 1-2 éven belül és most lassan 2020-at írunk napi használat un Mp3 Flac szól róluk :D

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21329) Ottó58 válasza M107 (#21328) üzenetére


Ottó58
senior tag

Igaz, nem az előző kérdéshez tartozik, de a SAMU 223F tűrhetően olvas, de nem úgy, mint a Lite-On, csak az a bajom, hogy 25ször kell megnyomni a gombot, míg kiadja a tálcát, van hogy azonnal vissza is akarja húzni, hozzá sem nyúlok, meggondolja magát és visszamegy a helyére. Szíjat cseréltem, ezzel-azzal próbálkoztam, hiába. Ez az egyetlen megtartott SAMSUNG íróm, volt amelyiknek emiatt törtem el a tálcáját.
Ha már a lemezeknél tartunk, van PRINCO és ARITA (rózsaszín) lemezem, lejátszható állapotban, talán 2004-2005-ben írtam LG 4040B íróval. Ezeknek sem jósoltak sok jót.
Megjegyzem: A BDR PIO-nak sem jobb az írásképe, mint a Lite-On írómé (iHBS112), sőt az ASUS sem válogat, megírja úgy-ahogy, de még minden LG lejátszó lejátszotta, ami ő maga (ASUS) sem lát!
Blu-ray Lite-On még mindig az első helyen szerepel nálam, amint lehetőségem lesz, veszek még egy újat.
Mekkora égés volt, amikor a haver hozott egy lemezt, betolom a BDR PIO-ba és NEM ÍRJA MEG,-hibaüzenet. ASUSSAL nem akartam, így adtam a saját lemezemből helyette neki.
Ezekután beraktam a Lite-On-t a gépházba.
Az író és lemez kérdése örökké vitatéma lesz.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21330) b1sti


b1sti
senior tag

Köszönöm szépen Nektek! :R

(#21331) M107 válasza Ottó58 (#21329) üzenetére


M107
addikt

:R

Sajnos vagy nem sajnos már csak kiegészítő tárolásra érdemes használni az optikát.
Persze minőségi lemezeken UAE VERBA, PANA MEI... pl maradnak a cuccok és a fontos dolgok sokáig akár 8 évig is ennyi al legidősebb PANA lemezem BD szinten.
Kb UAE Verbáim is ennyi idősek de mind olvasható... dvd fronton...

Több ezer lemezem meg ami volt csak úgy az már kb 10 zsiguli hátsórésszel elment tavaly előtt
+ Amit még anno megírogattam haveroknak az arany ezüst korban

UI:

Nálam már 2018 ban lezárult az optikai korszak csak a nagyon fontos dolgaim mennek ki és ideiglenesen telepítők util dolgok RW-k re.
Ezért van még író egy 206D 2012-2019 ( működik csak kint van most tartaléknak) és egy 209 PIO. ami most bent van a gépben. 2019-kb 2026 ig addig meg már .....mi lesz a személyes fontos adatok tárolásának módja.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21332) morhoon


morhoon
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok belső SATA DVD írót, ami M-DISC kompatibilis, és Opti Driveval is működik?

Köszi,
m

(#21333) Pete1 válasza morhoon (#21332) üzenetére


Pete1
tag

Szia,
Szerintem az ASUS DRW-24D5MT író biztosan M-DISC kompatibilis, de az Opti Drive Control-lal nem biztos, hogy használható, mert talán LG belsős. A hozzáértők majd kijavítanak...
Azt tudja valaki, hogy a Lite-On Ihas 124 vagy az Ihas 122 a jobb vétel, melyiket érdemes megvásárolni, ha Opti Drive alkalmazással akarok lemezeket tesztelni?

(#21334) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Külső DVD írót keresek. Nem lenne agyon használva, de néha szükség lenne rá. alapvetően olvasásra kellene (évente néhány alkalom). Ezt a kettőt néztem ki Asus ill. Pio Van inkább ajánlott, vagy ebben az árszegmensben 12 egy tucat?

Köszi, Pakmara

(#21335) M107 válasza Pakmara (#21334) üzenetére


M107
addikt

:R

Lite-On ES1 Br 7000 Ft

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21336) Ottó58 válasza Pakmara (#21334) üzenetére


Ottó58
senior tag

M107 is főleg olvasásra Lite-On-t ajánlott, én is amellett vagyok.
Pio jó író, de válogatós; sok lemezt a Lite-On beolvas, amit a Sony, (NEC) vagy Pio, de még a Samu sem.
Lite-On

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21337) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Belső, SATA írónak/olvasónak is a "Lite-On" termékeit ajánljátok?

Amennyiben igen, melyik típust keressem? Vagy teljesen mindegy?

Köszönettel:
Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#21338) M107 válasza Piftuka (#21337) üzenetére


M107
addikt

Miért akarsz belsőt ?
Ha tényleg belső kell akkor valami jó és keveset használt PIO 210-11-12
Amúgy Lite-On ES1
Amikor kell hozzá csapod a géphez, amikor nem meg leválasztod.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21339) Piftuka válasza M107 (#21338) üzenetére


Piftuka
veterán

Mi a probléma a belső íróval? Műszakilag nem annyira jó, mint a külső?

"Aquila non captat muscas."

(#21340) M107 válasza Piftuka (#21339) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha van 5.25 helyed akkor mehet, de manapság már kevés olyan ház van és kevesen vesznek belső írót sajnos már nem erre halad a jövő, ezért is írtam inkább külső bár nem mondtad mennyi lemezt írsz meg majd vele heti/ havi/ éves szinten.

Ha meg tényleg csak alkalmanként kell akkor bőven elég egy külső...
A belső ( minőségi író ) mellett amit már csak használtan kapsz, már csak az szól ha van minőségi lemezed régebbről mert már nem gyártanak olyanokat pl UAE-es Verbatim

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21341) M107


M107
addikt

UI:

Bár írtam már Külső Samu SH-208SE íróval UAE- lemezt 4 éve és még mindig tökély, sajnos tesztelő írom nincs, de még mindig tökéletesen gyorsan beolvassa bármi.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21342) Piftuka válasza M107 (#21340) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! :R

Van 5.25-ös helyem. Éppen új gépet állítok össze, ilyen házba.

A mostani gépemből (amit az adatlapomon látsz), átpakolom a Blu-ray írómat abba.

És a jelenlegi gépben a helyére beteszem az Lite-On iHAS meghajtót, amit - olvasván a javaslatodat - megrendeltem.

Az optikai meghajtót egyébként eredeti játéklemezek és időnként a CD lemezeim lejátszására használom.

Az írás funkció célja pedig archiválás. Éppen most keresek olyan DVD és BD lemezeket, amelyekre érdemes írni.

(Amúgy a jelenlegi gépemben a SONY meghajtóm anno a legjobbak közé tartozott. Ez volt a "best of the best" ajánlás... aztán talán 15-20 lemezt sem írtam meg vele, és elromlott az optikája. :( Azóta tulajdonképpen csak "dísznek" van a gépemben. Már a tálcáját sem adja ki. Ehhez képest bármilyen más belső meghajtó csak jobb lehet...)

"Aquila non captat muscas."

(#21343) GIJoe válasza Ottó58 (#21336) üzenetére


GIJoe
addikt

Ajánlásodra Lite-On BD írót vennék külsőt, leginkább Mdiscel arhiválni... (családi anyagokat)
A gyártó honlapján a EB1-et hozza, első blindre kicsit borsos, ezért
googlézés > amazon belefutottam a köv. kommentbe:
"First of all, this product is just an enclosure with a Pioneer BDR-UD04 in it. The drive itself is a standard laptop drive, and seems to be rather solid - if you can get this cheap it may be a good deal just for the drive inside." :F

(#21344) Ottó58 válasza GIJoe (#21343) üzenetére


Ottó58
senior tag

Lite-on BD írót fogok venni legközelebb is. (Ha lesz magyar oldalon).Tesztképes, nem akadozik a tálcája, minden lemezt megír, nemúgy, mint a Pio BD207, ami válogat.
ASUST nem veszek többé, a saját maga által megírt lemezt nem tudja beolvasni, egyedül csak az asztali LG viszi, még a SONY sem!-és valószínű SAMU belsővel lehet, mivel a DVD írókba is sokszor Samut tettek.
Ha fontos az M-Disc, akkor [EZ] lehet a Te íród. (Tartalékba lehet, hogy én is veszek).

M107: Tudom, SAMU párti vagy, én meg nem! Többször írtam, hogy a SAMSUNG íróknak a tálca megfelelő működése a gond, amikor már kicsit idősebb az író. Nekem az eddigi összes SAMU-val ez történt, többszöri gombnyomásra sem adta ki a tálcát, ki-be járt magától.
A most használt 223F-ben cseréltem szíjat, motort, ugyanaz! Figyeltem, miként működik a motor, ekkor vettem észre, hogy a szíjtárcsa forog és nem viszi a szíjat, még az újat sem.
Régi magnómotor szíjtárcsáját áttettem (kb. 1mm-rel nagyobb átmérőben) és láss csodát, tökéletesen működik-tervezési hiba lehet a SAMUNÁL.
Megjegyzem, a többi írónál még idősebb korban is feszesebb a szíj!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21345) Piftuka válasza Ottó58 (#21344) üzenetére


Piftuka
veterán

"minden lemezt megír, nemúgy, mint a Pio BD207, ami válogat."

Nekem Pioneer BDR-209D íróm van. Az is válogat?

"Ha fontos az M-Disc, akkor [EZ] lehet a Te íród. "

Miért, az annyira jó író? Vagy ez az egyetlen, ami megírja az M-Disc-eket is?

"(Tartalékba lehet, hogy én is veszek)."

Erről jut eszembe... Az egyik kollégám, aki anno sok évig a Philips gyárában dolgozott vezető pozícióban furcsának tartotta, hogy én még gyűjtöm a DVD és BD filmeket.

Elmondta, hogy már akkor (~15-20 éve) is lecserélte a Philips (de a többi gyártó is) az optika lencséjét üvegről, a kevésbé tartós műanyagra.

És azt kérdezte, hogy "milyen eszközön fogod megnézni a gyűjteményedet ~5-10-20 év múlva, amikor már nem működik egyik mostani optikai meghajtód sem?"

Nektek mi a véleményetek erről? Érdemes beruházni "tartalék" meghajtóra, amit aztán nem használunk egészen addig, amíg nem szükséges?

Mi a garancia rá, hogy az "állásban" nem adja meg magát az eszköz?

És egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#21346) Ottó58 válasza Piftuka (#21345) üzenetére


Ottó58
senior tag

Elég negatív a hozzáállásod más jóindulatú segítségéhez, amit nem is neked fogalmaztam! idézetek nélkül is lehet kérdezni. Én nem feltételezek, csak a tapasztalatom írom IDE!
Az első kérdésedre a válasz: - "telefon az orvosnak: doktor úr! Lázas vagyok, szédülök, mi a bajom?" Azt neked kell tudni, milyen lemezt nem "szeret" az íród. Valószínű még nem próbáltál elég lemezt.
Láttál LG-n kívül olyan írót, ami M-Discet ír? A kérdezőnek írtam az LG-t, mert fontos neki az M-Disc írás.
"(Tartalékba lehet, hogy én is veszek)."-azért, mert én még írom a lemezt saját magamnak, (egyedivé teszem, nyomtatom stb.) és amit a másik nem ír meg az LG lehet, megírja. Egyébként is hogyan mutatom nagyanyánknak a nyaralási videót? Azon a g..i telón, amit még szemüveggel sem lát jól?
A kollégád valsz. csak telót használ, vagy nem tudja hová tenni a retro cuccokat. Sok embernek van még kazettás HI-FIje és videómagnója is, pedig már rég "kiment a divatból". A közelmúltban láttam egy Pana vid.magnót 100ezerért hirdetve!!! Ráírtam, hogy egy nullával eltévesztetted, de ő azt írta vissza, így is elviszik, mert ritkaság, nemsokára licitáltak és elvitték!
Tudod, még a 70es években készült super8-as filmet is meg lehet nézni, mert van még hozzá lejátszó, azaz vetítő, de a kollégád nem biztos, hogy tudja.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21347) Piftuka válasza Ottó58 (#21346) üzenetére


Piftuka
veterán

:F :F :F

Szerintem mindenek előtt, nyugodj meg, kérlek! :K

Ez egy internetes fórum, ahol nem úgy működnek a dolgok, hogy mindenki csak a neki írt hozzászólásra válaszolhat. :)


- Ha figyelmesen megnézed, láthatod, hogy éppen én is segítséget kértem. Semmi negatív nem volt benne, sőt!

Olvastam a hozzászólásodat, és annak kapcsán kérdeztem. Azokra a kérdésekre szeretnék választ kapni, tisztelettel!

Ugyanis én is archiválási célokra vettem a Pio BD írót. Ha nem tudok vele olyan lemezt írni, akkor süthetem... (És nem írtam még vele BD lemezt. Most akarok venni megfelelőt.)

Az LG írót nem ismerem, és nem láttam más BD írót sem még. Én egy "egyszerű felhasználó" vagyok, nem "író guru", azért kérek itt segítséget.


- Az pedig a fórummotor hibája, hogy egy hozzászólás esetében (főleg, ha az hosszabb) nem lehet szövegdobozokat használni; azok segítségével idézni.

Én így oldom meg... a célja annyi, hogy áttekinthetőbb legyen, hogy pontosan melyik kérdésemet, illetve megjegyzésemet konkrétan mire írom.

Láthatod, hogy még szépen tagoltam is. Ahogyan mindig.

Tőlem nem látsz áttekinthetetlen "wall of text"-et soha.



- Ami a videókészülékeket illeti... Egy kicsit ott más a helyzet. Könnyebb a hozzáértőknek otthoni körülmények között szervizelni.

Bár "agyonhasználtat", aminek "roncs" a feje, abból sem szabad venni. Ám ha megkímélt a berendezés, akkor a legtöbb esetben gond nélkül játssza le a kazettákat.

A VHS területen amúgy éppen utóbbi a probléma. Hiába tartós a berendezés, a kazetták szalagján egyre romlik a felvitt tartalom minősége. A technológia hátránya. (Magnószalagokra ugyanez igaz.)

Ezért aztán érdemes a VHS gyűjteményt bedigitalizálni, mert még pár év, aztán a legkíméletesebben tárolt kazetták tartalmát sem tudja az ember lejátszani a készülékén.

Az viszont tény, hogy az optikai meghajtók egyre ócskább optikát kapnak. És én emiatt is elgondolkodtam azon, hogy ha a Jóisten is úgy akarja, és jó egészségben megérem a ~90-100 éves kort, akkor vajon min fogom megnézni a régi családi felvételeket, illetve a DVD & BD filmgyűjteményemet... :(

"Aquila non captat muscas."

(#21348) jeni válasza Piftuka (#21345) üzenetére


jeni
félisten

ha veszel optikai meghajtót tartalékba akkor érdemes rögtön szétszedni és a gumi szíjat leszedni róla.
Ottó58
mingggyyá felrakom a Vaterára a 7 fejes SVHS Pana és JVC videóimat egy százasért. :U

[ Szerkesztve ]

(#21349) Ottó58 válasza Piftuka (#21347) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én nyugodt vagyok, de az idézeteid és a kérdéseid alapján ez jött le.
Akkor most idézek tőled: "Ezért aztán érdemes a VHS gyűjteményt bedigitalizálni, mert még pár év, aztán a legkíméletesebben tárolt kazetták tartalmát sem tudja az ember lejátszani a készülékén." - cáfolandó! 1989-ben felvett videó (lagzis) tökéletesen lejátszható. 10 éves DVD sokszor elveszti az adatokat-akkor miről beszélünk?
Kb.12-13 éves mini DVD-s kazettáról tökéletesen lejátszható a felvétel-ennyi.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21350) Ottó58 válasza jeni (#21348) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem csak a szíj a probléma. [21344] .

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.