Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21251) M107 válasza makoss (#21250) üzenetére


M107
addikt

:R

Pédául :

[link]

[link]

[link]

Nagy hirtelenjében.
Nekem Samu SE-208 van elfekvőben olyan 2013 ban lett véve de még megy csak nincs állandóan a géphez kötve.

Mindent jó megírt idáig, mondjuk 3 - 4 lemez írása után egy jó 60 perc pihi hadd hűljön le mivel slim és ezek tudnak melegedni.
Mechanikailag és optikailag is jónak mondom, olyan 100 darab lemezt írt meg kb.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21252) makoss válasza M107 (#21251) üzenetére


makoss
addikt

:R LG már nem jó?
Azért kérdezem mert belső olyan van, csak bekrepált, évekig az volt, persze szivesen váltok pld Pioneer-ra, régen elég jók voltak :K
Most is csak azért kell külső, mert kell a hely egy USB 3.1 gen 2 panelnak.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21253) jeni válasza makoss (#21252) üzenetére


jeni
félisten

Ehhez kell kötnöd?
Asrock Z370 Taichi lap (8db sata port)
Phanteks Enthoo Pro M Midi-Tower ház (nem négy 5,25 rekeszes fiókos?)
a rossz LG helyére sem tudod betenni?

(#21254) M107 válasza makoss (#21252) üzenetére


M107
addikt

:R

A régi LG-k jók voltak 4163 4165 4167 :)
Van is de már nem használom.

Személyem sok PIO-t használt most is az van 206D BD-RE amit nyugdíjazok hamarosan mert 209 BD-RE lesz cserélve, úgy hogy a 206d PIo semmi baja csak már öregecske 2012 ápr.

Ha van minőségi lemezed akkor mindenképp belső-t válasz a mai 2017-18-as lemezekhez amit rendelsz vagy veszel a boltból már tök mindegy mi hisz azok már nem olyan minőségűek mint a régebben gyártottak.

Kis ITX "CM Elite 130" nálam csak 1darab 5.25 hely van (ott figyel még a 206d ami helyére megy a 209 PIO)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21255) makoss válasza jeni (#21253) üzenetére


makoss
addikt

1 fiókos.
de a panelnak is kell átalakító.
Akasa USB 3.1 Gen2 Type-C Panel

(#21254) M107: A Pioneer-okról régen jót hallottam, szerintem most sel lehet rossz, ritkán használnám, jóformán csak pendrive-ra másolnák vagy vinyóra, de az sem garantált, hogy megmarad (szektorhibás lesz, vagy a pend összetörik)
A lemezen csak ki van írva, többnyire 1× írhatóra.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21256) jeni válasza makoss (#21255) üzenetére


jeni
félisten

durva lenne ha PCIe változatban vennéd meg,használnád? [link] ezáltal felszabadulna az a 1 fiókod.
ezen nincs USB 3.1 gondolom a PC házon vannak USB 3.0 csatik,így kevésbé zavaró a hiánya a PCIe panelon.

[ Szerkesztve ]

(#21257) jeni válasza makoss (#21255) üzenetére


jeni
félisten

most néztem meg a lapodat
és azokon hátul mind rajta vannak,így elegendő 1500Ft minőségi kábelt használnod hosszabbításra előre kihozva.

(#21258) makoss válasza jeni (#21256) üzenetére


makoss
addikt

2 db adapter kudarca után felhagytam a PCI-e panelok kisérletezésével, most, hogy már van egy Taichi lapom, azon előlapi csati, ezért gondoltam egy Akasa panelon ami alapból USB 3.1 GEN 2-es :K
Hátul már foglalt a Type C 3.1, a Type A 3.1-re egy arra alkalmas USB Hubot dugnék, ha találok, mivel az Asrock nem viszi sosem túlzásba az USB portokat :N

(#21257) jeni: Az a kábel a z370 Extreme 4-nél kellett volna, de az is van amúgy :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#21259) HarryPotter


HarryPotter
őstag

desktop gépből kiszerelt DVD író/olvasó egységet usb-n szeretnék laptophoz kötni - lehetséges ez? Ha igen, milyen kábel kell hozzá?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#21260) jeni válasza HarryPotter (#21259) üzenetére


jeni
félisten

tessék
előbb utóbb a fenti sem lesz beszerezhető!
egyébként van más típusok is de azok szerintem csak kintről szerezhetőek be!

ez viszont egy régi IDE csatolós ODD-re alkalmas!
ilyet se láttam még!



[ Szerkesztve ]

(#21261) HarryPotter válasza jeni (#21260) üzenetére


HarryPotter
őstag

úgy nem megy, hogy csak egy kábelt veszek, ami hozzáköti az usb porthoz a DVD egységet? Vagy az usb-ről nem tud elég áramot felvenni?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#21262) jeni válasza HarryPotter (#21261) üzenetére


jeni
félisten

nem!
mert az 5,25 írók már nagy teljesítményűek!
a tálca talán nyitódik,a led ég de semmit többet nem tudsz mit csinálni vele!

(#21263) HarryPotter válasza jeni (#21262) üzenetére


HarryPotter
őstag

OK, köszönöm!

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#21264) bajuszatti


bajuszatti
tag

Sikerekben, Egészségben, Eredményekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

(#21265) M107 válasza bajuszatti (#21264) üzenetére


M107
addikt

:R

Neked is Boldogat :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21266) PPeter


PPeter
addikt

Micsoda nosztalgia fogott el, ahogy bekukkantottam. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21267) jeni válasza PPeter (#21266) üzenetére


jeni
félisten

A szellemiségedet mások vitték tovább :R

(#21268) moma


moma
őstag

off de van valami jó módszeretek, hogy legegyszerűbben, hogy lehet dvd-ből valami géped tárolható anyagot csinálni? Van két három lemezem, amit nem akarok már tárolni, de ritkább filmek és valahogy jó lenne ha megmaradna.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#21269) gaben22 válasza moma (#21268) üzenetére


gaben22
senior tag

Csinálj image fájlt a lemezekből. Linux: genisoimage -dvd-video -udf -o movie.iso /dvd/mounted/to, nem használok már régóta Windows-t, keress rá neten erre: "windows make iso", nekem pl. MagicISO ismerős a találati listából, nagyon régen lehet használtam.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21270) moma válasza gaben22 (#21269) üzenetére


moma
őstag

Régen volt dolgok már ISO-kkal, de az se valami nagyon kényelmes dolog, ahogy emlékszem. De utána nézek azért. Mert a DVD pakolásásznál az is jobb lehet :D

we all deserve a bit of luck.

(#21271) gaben22 válasza moma (#21270) üzenetére


gaben22
senior tag

akkor viszont definiáld a kényelmest :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21272) moma válasza gaben22 (#21271) üzenetére


moma
őstag

Közben találtam egy handbrak nevű cuccot és úgy tűnik ez átrakja mp4-be. Ez így nekem elég lesz. De értem, hogy így ez nem ugyanaz, de talán hosszabb távon kezelhetőbb.

we all deserve a bit of luck.

(#21273) gaben22 válasza moma (#21272) üzenetére


gaben22
senior tag

Szerintem az rippeli a cuccot dvd-ről, ha jól állítod be akkor nem lesz minőségromlás, de szerintem lehet akár fél órát vagy többet is fog homokozni a géped mire lefut a reencode (attől függően milyen bika géped van). Meg abban sem vagyok biztos, hogy mp4-ben lesz menü egyebek. De már van több opciód is, meglátod melyik a jó neked.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21274) moma válasza gaben22 (#21273) üzenetére


moma
őstag

Egyet megcsináltam közben. Nincs menü, egy sima film lett. De ezen amúgy sem volt semmi extra tartalom ami érdekel. Meglátjuk a másik kettőnél, hogy sikerül. Amúgy HQ 1080p30 Surroundra tettem. 1.3 giga lett.

we all deserve a bit of luck.

(#21275) PPeter válasza moma (#21274) üzenetére


PPeter
addikt

Ha szabványos DVD-Video tartalom volt, akkor felkonvertáltad az 576i/p vagy 480i/p SD anyagot HD 1080p-re :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21276) moma válasza PPeter (#21275) üzenetére


moma
őstag

Ah köszi a hozzászólást! Akkor az HQ 576p25 Surround-ot kellene? Az előnye amúgy az, hogy kisebb lesz a file méret, vagy a kép minőség szempont is jobb? Nagyon nem értek hozzá jah :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#21277) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van rá mód, hogy lite-on dvd író firm frissítés előtt lementsem ami most rajta van?

üdv

(#21278) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Blu-ray író vásárláshoz (nem kölcsönre lenne szükségem :D ) milyet érdemes venni ,s írható lemezekből milyet ? Kezdenék 25 gigással. Itmedia oldal..

Köszönöm!
:) :))

[ Szerkesztve ]

(#21279) gaben22 válasza tomaszka88 (#21278) üzenetére


gaben22
senior tag

Hello, itt és itt megtalálod a kérdésekre a választ.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#21280) F_Gergely


F_Gergely
őstag

sziasztok,

lehet a kérdést nem jó helyen teszem fel de csak itt találtam némi életet.
Szóval adott egy 5,25"-os belső dvd író, de a mostani házba már nem fért be. Kérdés, hogy lehet ezt átbarkácsolni, úgy hogy működjön külső íróként? esata <-> sata kábellel működhet?
Ebay.en van mindenféle ilyen kábel csak kérdés működhet-e egyáltalán?

(#21281) jeni válasza F_Gergely (#21280) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Ezzel a megoldással.

Rosszabb esetben lecseréled a PC házat!

A harmadik megoldás: veszel egy külső gyárilag egybe épített DVD Slim írót

USB 2.0 vagy a 3.0 rátudod csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#21282) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem, a következő lenne- külső íróból milyen márkát érdemes megvenni manapság? Esetleg valami ajánlat?
Asus- LG- Lite on? Nem lesz túl sokat használva- évi 10- 20 lemez de lehet hogy nagyon sokat mondtam..

Előre is köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#21283) jeni válasza fisi (#21282) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
A legközelebbi elérhető boltot keresd fel és amit a polcon találsz.

(#21284) fisi válasza jeni (#21283) üzenetére


fisi
senior tag

Köszönöm a válaszod- ezek szerint mindegy neki.. :R

(#21285) jeni válasza fisi (#21284) üzenetére


jeni
félisten

Több cég kiszállt ebből. Amik vannak azok már átcimkézett cuccok. Keresd amelyikre több gari van.

(#21286) M107 válasza fisi (#21282) üzenetére


M107
addikt

:R

Lite-on

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21287) zsintai1987


zsintai1987
tag

Üdv! szeretnék venni egy ASUS SDRW-08D2S-U LITE FEKETE DVD ÍRÓ-t
Kérdésem az lenne hogy ráköthetem a tv-mre? Samsunk 8002-es 4k tv. van rajta 2 us, viszont nemtudom, hogy a tv tudja-e kezelni.

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#21288) fisi válasza M107 (#21286) üzenetére


fisi
senior tag

Ő mennyivel és miért jobb mint pl. egy Asus vagy egy LG?

(#21289) jeni válasza fisi (#21288) üzenetére


jeni
félisten

Liteon azzal lehet tesztelni lemezeket.
ez a jó tulajdonsága és saját gyártású

az Asusban valószínűleg egy LG belső van.

(#21290) fisi válasza jeni (#21289) üzenetére


fisi
senior tag

Érte, Ez a tesztelést mire érted? Amúgy az LG írók úgy tudtam nagyon jó kis írók voltak, vagy ez mára megváltozott?

Az Aus tud egy úgynevezett M- disc formátumot- vagy ez csak egy felesleges ficsőr?

[ Szerkesztve ]

(#21291) jeni válasza fisi (#21290) üzenetére


jeni
félisten

jó pofa dolog,elvileg 1000évig jó lesz
voltak jó írók anno

(#21292) fisi válasza jeni (#21291) üzenetére


fisi
senior tag

Na puff most mire elkezdtem gondolkodni a Liteonon addigra csak vissza löktél az Asus felé az M- disc szabvánnyal :P

(#21293) jeni válasza fisi (#21292) üzenetére


jeni
félisten

most megint elfoglak bizonytalanítani! :DDD
az Asus és az LG írókra szökőévenként vannak hozzá firmware-k!
Liteon-ra sem több de azért lehetett számítani rá (ma is helytálló? ezt nem tudom megerősíteni)

(#21294) M107 válasza fisi (#21292) üzenetére


M107
addikt

:R

Manapság nincs jó író hisz már csak pár cég gyárt, azért hogy legyen, ahhoz hogy minőségi legyen használtan kell beszerezni minőségi ide (PATA) csatolós darabokat.

Pár darabot említsek :

LG 4163-65-66 ( full pansonic belső) 4167B
Samsung 222A csak az PATA változat. 223 F széria
NEC Olvasás porszívó hang 3570 még 75 % jó a 4.... széria kifejezetten olvasásra haklis a lemezekre kiszámíthatalan írás *5
Lite-on sikeres írók 80-85 % mind írás és olvasás tekintetében
Buffalo dvd-+rw írók.

"Amúgy az LG írók úgy tudtam nagyon jó kis írók voltak, vagy ez mára megváltozott?"

Na azért nem mind, mert voltak közöttük olyanok amiknek a minősége a híg fossal sem ér fel nem, hogy egy dvdíróval.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21295) M107


M107
addikt

:R

Ha egy öszvért akarsz nagyjából 80 % minőségben akkor Pioneer BDR 209 írót szerez be igaz hogy ő Blu-ray -t is ír, de nála nincs jobb most a piacon.
A 80% a régebbi CD-DVD lemezek írásra értem mivel ő már egy kombinált író és egyik alrendszer sem hoz 100% teljesítményt minőségben.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21296) M107 válasza M107 (#21294) üzenetére


M107
addikt

:R

Bocsánat kimaradt :

Pioneer 110-111-112-115-116 (PATA)
Pioneer 210-211-212-215-216 (SATA) széria
Az előző hozzászólásomból

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21297) fisi válasza M107 (#21294) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi. De csak külső író kell mert már nem megy a házba bele belső. 😊

(#21298) M107


M107
addikt

:R

[TEAC DV-W28PUK-CY3 ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21299) jeni válasza fisi (#21297) üzenetére


jeni
félisten

Van olyan megoldás ha nem noti méretben veszed hanem:
Raidsonic 5,25 külsőház+belső bármely DVD vagy Blu-Ray író.
Ez stabilabb megoldás.
Ha van elfekvőben sata DVD íród akkor csak a házat kell megvenned.

(#21300) fisi válasza jeni (#21299) üzenetére


fisi
senior tag

M107, jeni!

Köszönöm Urak a sok segítséget végül is nem vacilláltam az Asus felé elhúzott a szívem
[link]

ez lett végülis. Remélhetőleg nem lesz vele gond nagyon szeretem az Asus cuccokat. A jeni féle megoldása meg nem akartam bele menni mert egy évben jó ha kétszer háromszor van használva az író az írt lemez mennyiség nem haladja meg a 15- 20 lemezt évente, vagy még annyit sem.

Másrészt a M- disc írási lehetőség csábítóan hangzik lehet kipróbálom majd a családi képeknél.

Köszönök mindent! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.