Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21601) snake1977 válasza Hegyirabló (#21600) üzenetére


snake1977
őstag

Elsiklottál felette? UGreen márkából linkeltem neked egy hasonlót. :)
https://prohardver.hu/tema/milyen_dvd-irot_vegyek_3/hsz_21553-21553.html

Jeni :DD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21602) Hegyirabló válasza snake1977 (#21601) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szerintem ez jobb, mint az az Ugreen, pedig szeretem a márkát, van tőlük hubom Machez. Egyébként nincs jelentősége, úgy is mindig az USB a gyenge láncszem.

Aquila non captat muscas.

(#21603) snake1977 válasza Hegyirabló (#21602) üzenetére


snake1977
őstag

Egyik márkát sem ismerem komolyabban, a UGreentől volt pár usb kábelem, az Axagontól meg külső merevlemez házam, bár utóbbi kicsit komolyabbnak tűnik. :K

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21604) mufi válasza jeni (#21597) üzenetére


mufi
senior tag

Szia,

USB2 portok vannak a laptopon szóval max USB2 jöhet szóba ha erre gondoltál.

@snake1977

ez tetszik amit küldtél a linken és hasznát is fogom venni mert van 2 db HDD amin adatok vannak és majd át kellene vennem őket. Viszont most nem tudom mi legyen ezzel a DVD meghajtóval, hogy SLIM-et vegyek illetve rendesen külső ház+5,25" DVD rom kombót. Miből melyek lennének ajánlottak? Nem sokat fogok írni azt gondolom, max néha majd 1-1 DVD, talán inkább olvasásra használnám.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21605) mufi válasza mufi (#21604) üzenetére


mufi
senior tag

Illetve még az jutott eszembe, hogy ha van olyan tok, amibe pl a laptopból kiszerelt DVD meghajtót bele tudnám tenni, esetleg valami jobb minőségű, rezgéseket felfogó ház akkor már meg is oldódna a gondom, nem vennék új DVD olvasót.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21606) jeni válasza mufi (#21604) üzenetére


jeni
félisten

USB 3.0 eszköz lefelé kompatibilis
lehet beszerezni 9.5mm sata noti íróhoz külső házat.
az aprón talán,de ez a fajta ház kezd ritkulni.

[ Szerkesztve ]

(#21607) mufi válasza jeni (#21606) üzenetére


mufi
senior tag

Szia,

igen azt tudom, hogy lefelé kompatibilis, azért írtam inkább, mert gondolom az USB2 kevés lenne egy BlueRay meghajtóhoz. Nem számít, ha új házat kellene venni, csak küldjetek linket, hogy lássam mit érdemes venni.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21608) jeni válasza mufi (#21607) üzenetére


jeni
félisten

Az a bibi, hogy a külső lapos ODD meghajtók gagyik. nem egy strappa cucc. A mechanika kal@p sz@r.
Lehet kapni BD külső írót akár 35ezer Ft áron egybe gyártottan, olyan is ami USB-C.

(#21609) Hegyirabló válasza jeni (#21608) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Itthon?

Aquila non captat muscas.

(#21610) mufi válasza jeni (#21608) üzenetére


mufi
senior tag

Na, akkor már előrebb is vagyok. Ugye a egvacakabb külső slim meghajtó is 15k körül startol amiben benne lehetne egy jó minőségű 3,5"-os DVD meghajtó és egy ház is.
Akkor erre kérnék valami finom ajánlást

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21611) jeni válasza Hegyirabló (#21609) üzenetére


jeni
félisten

öcsémnek átpasszoltam egy régi USB 2.0 külső HDD tartó zárt kivitelűt,elvileg erre lehetne applikálni egy 5,25 ODD-t,de ezt így sose próbáltam mennyire ismerné fel.nem nagyon van választék
nekem meg van az ősrégi ténylegesen 5,25 ODD-t lehet beszerelni de ez is 2.0 verziós. igaz ebbe tehető IDE vagy SATA verziós.
viszont épen most találtam egy ilyen házat itthoni boltban,igaz nem filléres a cucc,de legalább 1x kell megvenni.
ismert márka külső DVD író kivitelben
BD írós UHD nélkül
+UItra HD de csak 1 év garis
ilyen házat ha kapható érdemes venni
ICY BOX IB-AC640a - Aluminium enclosure for 9.5 mm SATA slim line CD/DVD-ROM
vagy
STARTECH SLSODDU33B - USB 3.0 - slimline 12,7mm SATA ODD enclosure
az utóbbit vettem meg az Iponban anno 5500Ft áron
a páromnak is raktam össze hasonlót de neki műanyag házas lett amely a Samsung laptopban ODD annak a helyére bekerült egy SSD.
Nem olcsó megoldás,de ez már komolyabb

[ Szerkesztve ]

(#21612) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Pio 216D, van vagy 12 éves az tutti, annak idején fullra lett flashelve, ami talán 216L-t jelent?
Azt megnéztem. Anyám, most nézem, vagy 13 éves. :Y
Hogy én ezzel mennyi Verbatim DVD-t megírtam....

És itt a bibi, megutálta a Verbatim megírt lemezeimet, annyira, hogy már sem írni, sem olvasni nem hajlandó őket. Írásnál egyszerűen meg sem ismeri őket.
A régebbi 20 év körüli Ridatákat, TDK-kat, meg bármilyen CD-t simán olvas.

Mert amúgy nagyon szerettem. Sajna elég sok tartalmam van az ezzel megírt Verbatimokon. Mivel írásnál sem ismeri meg az üres lemezeket, ezért biztos vagyok benne, hogy nem az írott lemezek mentek tönkre.

Kukázzam, vagy lehet valami okosság?

(#21613) jeni válasza Gézengúz (#21612) üzenetére


jeni
félisten

Először is keress másik ODD azon teszteld.
Ha pedig ott se ismeri fel a Verbatim DVD lemezt akkor lemez hiba. Ha jó a másik DVD írón, ott olvassa akkor a következő sorok lesznek a lényegesek.
Azt mondod, hogy a CD lemezeket kezeli de a DVD lemezeket nem?
Akkor elhalt a Pioban a DVD lemezt kezelő lézerfej

Még kapható új Liteon 124 DVD író a boltokban vagy a Liteon 122 DVD író

[ Szerkesztve ]

(#21614) Gézengúz válasza jeni (#21613) üzenetére


Gézengúz
addikt

Figyelsz??

"A régebbi 20 év körüli Ridatákat, TDK-kat, meg bármilyen CD-t simán olvas."

Azt hittem ebből egyértelmű, hogy a Ridaták és TDK-k azok DVD-k.

Bármit is írtam meg 20 évvel ezelőtt azok mind rendben vannak még most is, hacsak nem érte őket fizikai sérülés.

[ Szerkesztve ]

(#21615) jeni válasza Gézengúz (#21614) üzenetére


jeni
félisten

Figyelek!
Az egy dolog, hogy anno több száz DVD lemezt megirtál.
TDK lemezek közt voltak CD lemezek is!
A Ridata is volt CD lemez anno.
Aztán a következő mondat így kezdődik:
Bármilyen CD lemezt olvass!
A fentiekben egyetlen mondatban melyet írtál nem szerepel a DVD szó.
A következő mondatban szintén nincs szó a DVD lemezekről csak annyi, hogy sem olvasni sem írni nem tudja azokat
Innentől tégy a belátásod szerint

[ Szerkesztve ]

(#21616) Gézengúz válasza jeni (#21615) üzenetére


Gézengúz
addikt

Több száz?
Hol írtam ilyet? Szerintem több ezer, bár ahhoz más írónak is volt köze.
Következő mondat? Az ugyanaz a mondat volt, vesszőt ismered?
Egy félistentől ;] többet vártam..
Mindegy.

Más?

(#21617) snake1977 válasza Gézengúz (#21616) üzenetére


snake1977
őstag

No offense, de a lényeget leírta Jeni, tedd másik íróba először, ha ott sem olvasható...akkor mehet a szelektív kukába a lemez. ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21618) Gézengúz válasza snake1977 (#21617) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mondom más márkákat képes beolvasni, régi TDK,Arita, Ridata, csak pont a Verbatimokat nem, tegnap még sikerült egyet megírni vele hosszas erőltetésre, vissza is sikerült egyszer olvasni, rendben van.

Beb@szna ha pár száz lemezt ki kéne dobnom, azokkal semmi baj nincsen.
Holnapután jön egy SH224, az csak 10 éves, :DDD egy ezrest megért.

(#21619) snake1977 válasza Gézengúz (#21618) üzenetére


snake1977
őstag

Attól még lehet megdöglöttek a lemezek hogy a többi márkát beolvassa, az egyik nem zárja ki a másikat... :N sőt, pont arra utal hogy a verbatim lemezekkel lehet gond. Ezért kell másik olvasóval is ellenőrizni, ha az olvassa akkor viszont a pio mehet a kukákba, long story short. :DDD
Egyébként volt vagy 10+ traxdata dvd lemezem egy pakkból amit cirka 16-17 év után nem volt hajlandó olvasni egyik meghajtóm se, a régebbi arita/ridata/aridata stb. piacos lemezeket meg még mindig gond nélkül olvassa az íróm. :DDD

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21620) Gézengúz válasza snake1977 (#21619) üzenetére


Gézengúz
addikt

Írtam, hogy írni sem tudok rá, mert az üres lemezeket sem ismeri meg, akkor ennek mi köze ahhoz, hogy az írt lemezeket nem olvassa? Holnapután jön a Samsung. De csöppet sem félek tőle, hogy a régi lemezeknek gondja volna, majd jelentkezek.

(#21621) snake1977 válasza Gézengúz (#21620) üzenetére


snake1977
őstag

Ühüm, akkor allergiás a verbatimre az író, nem nagyon láttam még ilyet.
Kiváncsi vagyok a sztori végére.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21622) Gézengúz válasza snake1977 (#21621) üzenetére


Gézengúz
addikt

Érdekes mert az utóbbi években szinte csak ilyeneket írtam.
MCC 03RG20 MID kóddal

(#21623) jeni válasza snake1977 (#21619) üzenetére


jeni
félisten

Akár egy újra firmware is segíthet ezen az OOD-n. Akkor is ha még a régi van még a neten. Amúgy írta nagy gyakorlata van ebben.Feltéve ha enged újra ugyanazt ráirni.
Én egy Pio 109 irom van kulsohazban ami még mindig hibátlanul megy. Egyes egyedül a gumiszijat kellett cserélném rajta.
A több más iroim meg vagy a dobozban vagy a PC házban vannak. Én már csak akkor írok ha drivereket kell kiirnom lemezre. Esetleg op. rendszert.
Talán a Samu 224 segíthet rajta Bár akkor én inkább Liteon 122 vagy a 124-t vettem volna meg inkább.
Nagy eséllyel ha nem a lemez a rossz akkor a Pio 216L lézerdióda hanyatlik. Már nem tud olyan szinten működni, hogy a Verba lemezeket mindkét esetben tudná kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#21624) Gézengúz válasza jeni (#21623) üzenetére


Gézengúz
addikt

1000Ft volt a 224 ezért lett ez, haver meg elhozza.
[link]

Én se igen tudom mikor írtam utoljára de van még vagy 50 lemezem, ha ezek elfogynak nemigen veszek. Most is csak kolleginának akartam egy interaktív DVD-t, amit tulképpen meg is írt, vissza olvasva is jó. De ehhez kb. 20 lemezt kellett berakni, hogy egyet végre megismerjen.

(#21625) snake1977 válasza jeni (#21623) üzenetére


snake1977
őstag

Kiváncsi leszek a Samsung elboldogul e majd velük, én kicsit naposabb helyen tároltam a traxdata lemezeim, fene se gondolta volna hogy megárt neki ha délelőtt 1-2 óra napsütést kapnak a dobozban, de késő bánat.
Viszont ha megkérlek leirod hol lehet beszerezni és milyen méretben kell rendelni ezeket az O gyűrűket (ha lehet itthon, de aliexpress is okés)?
Már 2 íróm is gyengélkedik a tálca kiadásában, meg a classic xboxom tálcája is elkezdett akadozni, azt hittem koszosak de nem, kaptak kenést nemrég, csak a szíj gyengült meg ezekben, azt viszont nem tudtam merre keressek és mi a megfelelő méret.

Gézengúz: szoktam látni időnként Pio írókat 1000-1500 pénzért, én ezeket szeretem van lg meg samsung is de ha lehet pio-val írok, vagy a plextorosított asussal. A maxell lemezekből jártam hasonlóképp, elkezdtem írni őket aztán végül sikertelenül végződött az írás 2 íróval is, igaz ezek ilyen papírtokos olcsó lemezek voltak, de soha többet ilyet. A mid kód alapján valid a lemez, tényleg kiváncsi vagyok mi lesz ha a samuval írod-olvasod őket.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21626) Gézengúz válasza snake1977 (#21625) üzenetére


Gézengúz
addikt

Régen, én is a Pio-kat preferáltam, alapból is jónak írták őket, meg okosítani is lehetett.
Ha biztos lennék benne, hogy megkímélt példányt kapnék most is vennék olyat, de így most csak hirtelen ez a Samu lett.
Már nincs nagyüzem. Erre a pár lemezre ez is elég lesz.

A lemezeim fiókban vannak fekete zippzáros tokban, nem azért mert gondoltam volna bármire is, egyszerűen így jött ki. Mázli.

a '77 egyébként a születési éved? Mert akkor pont egyidősek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#21627) snake1977 válasza Gézengúz (#21626) üzenetére


snake1977
őstag

A 106D volt a favorit a családban, öcsém töménytelen mennyiségű lemezt írt meg vele hibátlanul, akkoriban jöttek az elérhető áru lejátszók és tombolt a dvd korszak. Most még van két Pioneer ami jól működik, meg még pár mindenféle. Szerintem erre az életre elég is lesz a készlet amit elraktároztam. :DDD Van egy slot-in olvasóm is, de megmakkant semmit sem hajlandó felismerni már, ezt nagyon sajnálom, pofás darab lehetne a retró gépemben.
Igen 77'-es, ez egy jó évjárat :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21628) Gézengúz válasza snake1977 (#21627) üzenetére


Gézengúz
addikt

:DDD

(#21629) jeni válasza snake1977 (#21625) üzenetére


jeni
félisten

Mech bill-hez O gyűrű?
Valahol a Vi. Csengery utcában van ilyen szerelvényes bolt. De ezt vagy 4 éve rendeltem onnan
Az iróhoz meg a XIII.ker Reitter F. u. ahol a 32 és a 20/30 busz megáll. onnan picit vissza gyalogolni az 1 - s villi felé és a Kerekes utcába befordulni a vasút felé. Jobb oldalt lesz vagy 300 m után a műszaki alkatrész bolt. Full egyformát nem kapsz eltérések lehetnek méretben a gumiszijat illetően. Nagyon picit kisebb nem baj úgyis idővel nyúlik.

[ Szerkesztve ]

(#21630) snake1977 válasza jeni (#21629) üzenetére


snake1977
őstag

A mechemhez nem használok o gyűrűt, azt hittem ennek is ez a neve. :)
HQ elektronika? A közeljövőben pont lesz dolgom arafelé, van valami speckó neve vagy elég ha csak benyögöm hogy dvd íróba keresek gumiszíjat? :D
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21631) jeni válasza snake1977 (#21630) üzenetére


jeni
félisten

HQ elektronika
Lehet meg is kell rendelni.
Elvileg nem feltétel,de kitudja.
Gumi vastagság és az átmérő elég lesz
Vidd a mintát.
Olyan, hogy DVD íróba való gumi ilyen névvel nem lesz a HQ elektronika weboldalon.

[ Szerkesztve ]

(#21632) snake1977 válasza jeni (#21631) üzenetére


snake1977
őstag

Remélem nagyjából egy kaptafára készült mindegyik írómban. Szerzek egy tolómérőt és lemérem, utána felhívom őket hátha rendelős történet lesz, mert azért olyan sűrűn nem járok Budapesten. Köszönöm. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21633) Gézengúz válasza snake1977 (#21625) üzenetére


Gézengúz
addikt

Jött a Samu író, egyelőre nem találok olyan lemezt amit ne olvasna tökéletesen.
Amúgy tudtam, nem lepődtem meg.
Keresek valamit amit ki kéne írni, csinálok valami mentést.

(#21634) Gézengúz válasza Gézengúz (#21633) üzenetére


Gézengúz
addikt

Írni is gyönyörűen ír, saját írását is szépen olvassa vissza, hát ez jó vétel volt egy ezresért. :U

(#21635) snake1977 válasza Gézengúz (#21633) üzenetére


snake1977
őstag

Akkor a pio mehet a polcra. Annyit megért, manapság egy kg kenyér ára...

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21636) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Blu-ray író vásárlásán gondolkodom. Ha visszagondolok rá, hogy kb. 10 évvel ezelőtt alig vártam, hogy megszabaduljak a rengeteg felesleges DVD-től, amikor már 1 terás HDD-m is volt otthon, most ismét az ODD-vel szemezgetek.

Kettő darab versenyzőt látok ÁK-n, Hitachi-LG BH16NS40 és ASUS BW-16D1HT.

Van-e szerintetek érdemi különbség a kettő között, melyiket lehet érdemes választanom? Más termékajánlatra is kíváncsi vagyok, ha van.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21637) Rowon


Rowon
veterán

Hali,

Van arról infótok, hogy a Lite-on miért nem gyárt Mdisc kompatibilis belső DVD írókat? Pedig állítólag egy nagyon jó márkáról van szó.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21638) mastodon


mastodon
aktív tag

Otthonra milyen belső DVD-írót érdemes venni? Írni ritkán kell, de mindent olvasson!

(#21639) M107 válasza mastodon (#21638) üzenetére


M107
addikt

:R

Samsung márka , de jobban jársz valami kikímélt régebbi dvd íróval.
vagy
Lite-On iHAS124
Lite-On ES1

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21640) Ottó58 válasza mastodon (#21638) üzenetére


Ottó58
senior tag

Lite-On BD, vagy régi SAMU 223F.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21641) attiss66


attiss66
senior tag

Sziasztok! Van egy Denon3910 dvd lejátszóm és vacakol, pedig cserélve lett a lézerfej. De mostmár legalább az új fejjel/ Hitachi HOP1000/ elindul a film. Csakhogy meg -meg álldogál imitt-amott. Pl ahogy a részek találkozása van, megáll a kép, nem megy tovább. Most legutóbb olyan baja volt, hogy ismételte magát. Vagy 2-3 mp-ig ment egy jelenet, aztán azt ismételte vagy 3 szor, aztán tovább ment és megint ismételt így egy jelenetet. Kérdésem az lenne, hogy egy softwer telepítés nem javítana e rajta. Kérdés, hogy van e a net-en ehhez a lejátszóhoz valamilyen softwer. Vagy egyáltalán mi lehet a baja. Melegszik a processzor, vagy kondiprobléma stb? Persze feltehetően karcoknál is megáll, de a Sony DVP-NS900V-m simán vitt mindent/de közel se volt olyan jó hangja mint a 3910-nek ,és képe se/, az átugrotta a hibákat :DDD de nem volt rajta HDMI, azt eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#21642) snake1977 válasza attiss66 (#21641) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, ha egy karcmentes gyári lemezzel is fenáll a probléma akkor vidd el szerelőhöz, lehet kell egy lézer beállítás, ezt csak szkóppal lehet tökéletesen beállítani, és egy még mindig 100+ ezer értékű, néhai csúcsmodell ennyi törődést mindenképp megérdemel.
Ebben a topikban nem hiszem hogy erre jobb választ kapnál, alapvetően pc-s olvasókról szokott menni a csevej, időnként.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21643) attiss66 válasza snake1977 (#21642) üzenetére


attiss66
senior tag

Szia, kössz,
"...néhai csúcsmodell ennyi törődést mindenképp megérdemel..." persze, hogy meg/kb400 dvd-m van, amiből sokat utánjárással szereztem és azokat is nézni akarom, mégpedig jó minőségben, ezzel a dvd lejátszóval/. 3 új fejet is vettem hozzá Amerikából, Miami-ból a Global Albani cégtől, egy Hitachi HOP1000-et/32e/, aztán egy Hitachi HOP1200S-t/29e/ és egy kínai noname fejet 6e-ért. A HOP1000-est egy debreceni projektorjavító szerelte be/lehet, szkóp nélkül szerelte?!/, de voltak vele gondok ezért vettem az 1200S-t/de ezzel még nem lett kipróbálva, a pesti Denon szervíz szerint ez a hozzávaló/. A kínait azért vettem, mert óccsó vót. :D A szkópra kérdezzek rá, hogy van e nekik, ha javítani viszem egy dvd javítással is foglalkozó debreceni szervízbe?

(#21644) snake1977 válasza attiss66 (#21643) üzenetére


snake1977
őstag

Igazság szerint ha egy szervíz nem tud mit kezdeni vele, az két lehetőséget feltételez, hozzá nem értést vagy valami olyan hibát ami mondjuk egy nem cserélhető alkatrészben van, pl. a vezérlő chippel függ össze a probléma gyökere. A lézernek hogy jól olvasson precíz beállítás kell ha gyárilag nem pont ehhez a modellhez való de kompatibilis vele és hibát tapasztalsz ott simán lehet egy esetleges kalibrációs probléma a háttérben.
Minden valamire való szervízben van szkóp a szerelőknek, legalábbis egy normális szerelő enélkül nem tud létezni, az alapos hibakereséshez kell. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21645) attiss66 válasza snake1977 (#21644) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi, ez már bíztató :) , futottam már pár kört a javítása érdekében, remélem a következő szervíz, amit kinéztem ,rendbe hozza, hogy gördülékenyen, hiba nélkül lehessen rajta nézni a filmeket. Olyanra is gondoltam, hogy pl túlmelegszik a processzor, vagy a kondenzátorokkal van valami/17 éves cucc/

Szerinted akkor a softwer frissítés nem jöhet szóba, hogy amiatt van a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#21646) snake1977 válasza attiss66 (#21645) üzenetére


snake1977
őstag

A Budapesti Denon szervíz nem vállalja? Mégiscsak márkaszervíz, lehet a legtöbbet ott tudnák tenni érte. A szoftverre vagyis inkább hívjuk firmware-nek ez a jó megnevezés, nem tudok mit mondani ha létezik frissítés azt előbb kapod meg a hivatalos szervízében mint máshol és biztosan a megfelelő verziót kapod. Persze lehet próbálkozni mindenféle szervízzel, csak ha végül nem lesz tökéletes, akkor lehet hogy rákényszerülsz a saját márkaszervizére, ha elvállalják sok időt és esetleg pénzt is sporolhatsz ha abból indulok ki hogy a jelenlegi fejet is kicserélte egy szervíz de nem működik hibátlanul, ez már bukott pénz mindenképp.
Persze elképzelhető hogy a firmware nem szereti az esetlegesen újabb gyártású lemezeket, de ha egy a korban hozzá közeli kiadású gyári lemezzel is gondok vannak akkor nem a firmware hibája, illetve elméletben szerintem nem kellene gondok legyenek mert a gyári lemezeket préselik, nem írják és nem hiszem hogy túl sokat változott volna a technológia és amiatt lennének az akadások, ha meg karcos a lemez akkor másik olvasó sem fogja teljesen hibátlanul kezelni valószínűleg. A kondenzátorok a stabilitásért felelnek, nem hiszem hogy ilyen hibát okozna egy puposodó/haldokló kondi. A kondik +-20% tűrésmezős határral vannak beépítve illetve ezen tartományon belül nem kéne gondot okozniuk ha csökken a kapacitásuk, a Denon meg japán kondikkal dolgozik valószínűleg amik nagyon strapabíróak, persze ettől még tönkremehetett néhány de nem valószínű hogy ez okozná ezt a jelenséget.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21647) attiss66 válasza snake1977 (#21646) üzenetére


attiss66
senior tag

A korban hozzáillő lemezekkel/egyrétegűvel/ általában nincs gondja. A kétrétegűekkel szokott vacakolni. Van egy Gyűrűk ura2 dvd másolt lemezem, az első dvd lemezem, 2003-ban vettem egy tagtól/akkoriban 2500Ft-ért/ és azt viszi, kb hibátlanul. Akkoriban vettem a Mátrix1-et eredeti, az már megáll, de kb ugyanott, na de az cakkosra van nézve. :DDD
A Denonszervíz/pontosabban Totel Szervíz Kft/ azt mondta, hogy nem tudnak megbízható helyről szerezni hozzá lézerfejet és azért nem foglalkoznak vele, ők mondták, hogy a Hitachi HOP1200S való bele. Vettem olyat is a Global Albani-tól/szerintem az megbízható hely/, de kérdés, hogy ők szerint is megbízható e. A másik kérdés, hogy ha átcserélnék az 1200S-re, megszűnik e a problémája, vagy ugyanaz a hiba megmarad. Egy Hifi fórumon azt mondták/ott ajánlották a HOP1000-et/, hogy a HOP1000-nek jónak kell lenni, a lézerfej beállítással van szerintük a probléma, mint ahogy te is mondtad. Először megnézem Debrecenben az AV mester-t, 30 éves tapasztalat, vintage -cuccokat mentegetnek, ezt írják a web-lapjukon, reklámozva magukat. Elviszem hozzájuk a Denon3910-et, hogy állítsák be a fejet, hogy működjön, ha nem az a baja, próbálják megfejteni mi az. Feltettem nekik a kérdést a firmware-ről, hogy tudnának e szerezni hozzá. Azt mondták, hogy a net-en biztos van, de nekik nincs idejük keresgélni :) . Aztán meséltek egy történetet, hogy egy Denon dvd lejátszóra rátett valaki frissítést, és onnantól többet nem működött jól, tehát nem veszélytelen a frissítgetés se. Ha így se lesz jó, akkor csak ráveszem a Denonszervízt, hogy foglalkozzon az üggyel. :) Pénzzel már sokkal benne vagyok, de ez már nem érdekel annyira, ha tudom, hogy meg lesz javítva pöpecül. :)

[ Szerkesztve ]

(#21648) snake1977 válasza attiss66 (#21647) üzenetére


snake1977
őstag

Ha valóban vintage cuccokat mentegetnek akkor lesz ott egy hozzáértőbb szaki biztosan, a lézert kalibrálni kell, megvannak az értékek a fókuszálás stb. mint a playstation esetében, hozzám került egy nagyon korai verziós ps1 amiből audiofil lejátszót lehet varázsolni, viszont a lemezeket egyáltalán nem olvasta. A leírások szerint próbáltam kalibrálni a potméterekkel a megfelelő mv-os tartományokra, de addig jutottam hogy hol olvas szépen hol nem, de ha az oldalára döntöm akkor gond nélkül indít minden lemezt. :DDDCsak a viszonyítás miatt írtam ezt le, a beállítós youtube videóban is végül szkóppal állította be az új fejet a a tulaj, gondolom elektroműszerész szakmája lehet mert elég jól felszerelt műhelye volt. Én azért a hivatalos márkaszervíznek is hinnék a fejjel kapcsolatban ha az a gyári illetve az való bele akkor talán azt kéne beletenni, de ha lelkiismeretes a Debreceni szaki akkor utána fog járni alaposan. :)
A firmware frissítés bizony nem veszélytelen, azt csak szakszervízben vagy nagyon hozzáértők által érdemes megpróbálni, mondjuk ha a készülék is egyetlen darab normál eepromban tárolja a firmwaret akkor az legrosszabb esetben kiforrasztható és újraírható/cserélhető de azzal kell kezdeni ilyenkor hogy eredeti romot le kell menteni az esetleges helyreállításhoz. Én nem feltétlenül piszkálnám meg, maximum ha semmi más lehetőség nem marad. :U
Valószínűleg ha kalibrálással megoldható a dolog akkor az azért nem lesz csillagászati összeg, a "karcmentes" gyári lemezekkel boldogulnia kell minden esetben, végülis ahhoz lett megtervezve a lejátszó, a biztonsági másolatokat is illik olvasni, de ott az is számít milyen íróval lett megírva és milyen lemezre, vannak olyan lemezek amiket nem mindegyik lejátszó szeret, akkoriban még fejlődött időről időre a technológia.
Mindenképp írd meg mi lett a történet vége, most már engem is nagyon érdekel hogy tökéletesre meg tudják e csinálni. :) :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21649) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
tanácsot kérnék abban, hogy asztali dvd-írót mivel lehet összekötni laptoppal,?
Elég egy sima USB - SATA átalakító + a tápja? Vagy van valami extra igénye?
Köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21650) snake1977 válasza Wolfskin (#21649) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, nálam egy dokkolóra van kötve az asztali író mert a gépházban mnár nincs 5.25" hely. Elviekben igen egy adapterrel megtámogatható (általában 12V 2A) sata->usb adapterrel működik a dolog, viszont a kompatibilitásra mindenképpen keress rá, az újabb UASP technológiás adapterek nem támogatják a dvd/bd olvasókat már.
Nos kicsit utána kerestem gyorsan és ezt találtam, az emagos vélemények között [link] linkelték az alzás terméket, hogy ezzel dvd írót használt, ehhez van tápegység is az emagoshoz nincs. https://www.alza.hu/ugreen-usb-3-0-3-5-2-5-sata-iii-ssd-hdd-adapter-kabel-fekete-d6159309.htm

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.