Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21351) jeni válasza Ottó58 (#21350) üzenetére


jeni
félisten

A DVHS az mindig száz fölött volt.
A Sony Beta sem volt olcsó.
Még drágábbak LESZNEK ennél.

[ Szerkesztve ]

(#21352) M107


M107
addikt

:R

De fel élénkült a fórum :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21353) Piftuka válasza jeni (#21348) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! ;)

Az a probléma, hogy nem értek a szereléséhez. Nem akarnám elrontani azzal, hogy szétcsavarozom. :N

Egyébként a fenti kérdésekre vonatkozóan... Milyen meghajtót érdemes venni a jövőre gondolva is?

Illetve a másik, hogy a jelenlegi Pioneer BD írom alkalmas az M-Disc-ek megírására?

"Aquila non captat muscas."

(#21354) jeni válasza Piftuka (#21353) üzenetére


jeni
félisten

6 bol 5 a Liteon javasolja akkor olyat vegyél

(#21355) bajuszatti


bajuszatti
tag

Eredményekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

(#21356) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy Windows telepítő ISO-m ami majdnem 7GB. Ezt kétrétegű DVD-re ugye úgy kell kiírni, hogy csak simán az ISO fájlt kiírom akár Nero-val mintha sima DVD-t írnék? A rétegváltást ilyenkor magától határozza meg az író program, nem kell vele külön foglalkozni? Csak simán kiírom az ISO fájlt és jó lesz?

(#21357) Orgi válasza batyus086 (#21356) üzenetére


Orgi
őstag

Nem lenne egyszerűbb egy pendrivera Media Creation Tool-lal mindig frisset gyártani, ha szükség van rá? És akkor abban már a frissítések is benne lesznek...

(#21358) batyus086 válasza Orgi (#21357) üzenetére


batyus086
csendes tag

Van itthon néhány pendrive-om, de mind tele vannak írva adatokkal, egy Windows telepítőért meg nem szeretném újraformázni egyiket sem. Kétrétegű DVD-im viszont vannak itthon feleslegben és most pont hasznát venném.

(#21359) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Windows telepítésre használnám,illetve régi lemezeimet lejátszani.
Ez milyen?
[link]

(#21360) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#21359) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

erre senki?

(#21361) jeni válasza Kezdő vagyok (#21359) üzenetére


jeni
félisten

célnak tökéletes!

(#21362) Kezdő vagyok válasza jeni (#21361) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
Régen jártam már ebben a topicban.
Eddig egyébként NEC-em volt,ezidáig hibátlanul működik.
Csak olyat már nem tudok venni...

(#21363) Ottó58 válasza Kezdő vagyok (#21360) üzenetére


Ottó58
senior tag

Van egy ilyenem, szinte új állapotban, keveset használom, mivel 524A-val olvastatom a régi, karcos lemezeket, amit már szinte egyik író sem olvas! (100 évet jósoltak a lemezeknek!)
Szerintem a legjobban olvasók a Lite-Onok, főleg ha régebbi lemezekhez fogod használni.
Írás minőségében gyengébben teljesít, mint PIO, de megír minden lemezt, míg a Pioneer szereti a minőségibb lemezt. -ezért van több típusú íróm.
A Sony-NEC is jó író, de hamar kidobja a hibaüzenetet karcos lemezeknél.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21364) Kezdő vagyok válasza Ottó58 (#21363) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Megkerestem a típusát:NEC AD-7243S Fekete
Nagyon szeretem!

Akkor jó,azt hittem már senki nem válaszol a felvetett kérdésemre.
Köszönöm a segítséget!
Az LG és Asus egyébként milyen?

[ Szerkesztve ]

(#21365) Ottó58 válasza Kezdő vagyok (#21364) üzenetére


Ottó58
senior tag

7243S van.
A régebbi (IDE) LG íróim is jól olvasták a karcos lemezeket, de SATA-s LG-m nincs.
ASUS nekem nem vált be, egyetlenegy ASUS BD íróm van még, de az általa megírt lemezt sem képes olvasni, csak a BD asztalim (LG) tudja kezelni.

Talán az ASUS Samsung belsős volt mostanában.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21366) jeni válasza Ottó58 (#21365) üzenetére


jeni
félisten

Az Asus 24B1LT Liteon "A" és az Asus 24B3LT Liteon "B" szériás belsős írók voltak amit firmware mókolással Liteon-ná lehetett varázsolni.
Rá a további újabb 2 széria már feltehetőleg nem Liteon belsős volt már.
pl.:24B5ST

(#21367) plman


plman
tag

Az Asus 24b5st írót plextor irova lehetett alakítani már gőzöm sincs hogy hogyan de működött a dolog, mert kiprobaltam. A bios is és a rendszer is plextornak ismerte fel az írót. Asszem 891sa rá alakult at de a franc se tudja mar, de nekem úgy rémlik, hogy mintha liteonna is atlehetett, mivel annak volt a klonja plextor és az Asus is. de azt már nem próbáltam ki. Egyébkent itt a fórumon írta valaki a módszert.

(#21368) Ottó58


Ottó58
senior tag

Akkor az ASUS is mindíg más gyártó "belsejét" építette az íróiba, mint a Plextor?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21369) jeni válasza Ottó58 (#21368) üzenetére


jeni
félisten

passz
Asus-tól bármi lehet
van abból olyan BD író is ami típusra azonos de eltérő verzióval adta ki vagyis a belseje és eltért egymástól.

(#21370) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék régi, részben olvashatatlan CD-R és DVD-R adatmentésében tapasztalt személytől. Sok kommersz CD és DVD íróval próbálkoztam, az isopuzzle programot használva, de sajnos még mindig vannak olvashatatlan szektorok. Anno mindet ellenőriztem írás után, de a média gyenge minőségével nem számoltam, az olvasási hibák mindnél a lemez vége felé jelentkeznek, azt hiszem, ez tipikusan elöregedési tünet. A kérdésem: érdemes lenne egy Blueray olvasóval próbálkozni? Arra gondolok, hogy mivel annak sokkal nagyobb az adatsűrűsége, talán a sűrűbb mintavételezés miatt a sikeres hibajavításnak is nagyobb az esélye. Lehet, hogy tévedek. Leginkább konkrét tapasztalatok érdekelnének. Előre is köszi.

(#21371) Ottó58 válasza Bálnaborjú (#21370) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az sem fogja tudni beolvasni.
XP- korszakban ALCOHOL 120-al olvastattam, ami a hibást kihagyta, de csak akkor működik, ha nem folyamatosak a hibák. Kihagyja a hibákat, esetleg kockázódik néhol a kép, de túlnyomórészt menthető.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21372) M107 válasza Bálnaborjú (#21370) üzenetére


M107
addikt

:R

Próbáld meg újra megszerezni őket ha meg tudod.
Bár nem tudom milyen adatokról van szó, ha fontos dolgokról akkor illett volna biztonsági másolat is több példányban.

UI:

Ha hibás a lemez azt egyetlen program és hardver sem javítja ki és meg, 2012-ben írt PANA BD-R 25 GB tavaly egy kis folt jelent meg kb 700 MB oda lett mondjuk mp3 tehát megvolt máshol de egy BD-író és olvasó sem olvasta pedig vagy 4-5 el próbálkoztam.
Minőségi volt a lemez és mégis lett rajta hiba, mondjuk még a 2013-ban írt verba DVD+R UAE lemezeim amin a családi dolgok vannak mai napig tökéletesek.
Sajnos ezeket sem lehet már nagyon beszerezni anno is darabja 350 Ft volt. átalg lemez 45-75 Ft volt akkor, max csak az archiváló lemezek kerültek kicsit többe mint 350 Ft .
Nem a magyar ÁF-ás ára gondoltam. Rendelés japán-ból

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21373) cskamacska válasza wwenigma (#21310) üzenetére


cskamacska
addikt

Létezik hogy ezek csak úgy magukban kimúljanak? :F

2015-ben egy tegnapra szükséges Win telepítésnél derült ki, hogy a ~2009-es AD-7173S NEC nem csak nehezen olvas, de konkrétan se nem ír, se nem olvas semmit sem. Akkor gyorsan lett véve egy Samsung SH-224DB ami akkor kiválóan is működött, és még tavaly is olvastam be vele lemezt. Most viszont úgy néz ki nem csinál semmit sem, nagy nehezen beolvassa a lemezcímkét az ikonnal, és utána csak az explorer várakozik folyamatosan Win 7 alatt. Öregebb IDE felületű SH-118 viszont simán megy másik gépben, pikk-pakk újraírta azt a kb 12-15 éves Phillips CD-RW-t amit a 224 be se olvasott. :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21374) Piftuka válasza cskamacska (#21373) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos létezik!

Az én "hiper-szuper legjobb" SONY Optiarc AD-7260S íróm nagyjából 50 óra használat után adta be az unalmast.

3 év alatt történt mindez. Tényleg alig használtam.

Egyik nap még jó volt, aztán előbb "válogatni" kezdett, végül nem írt, nem olvasott be semmit. Sőt ezzel egy időben még a tálca kiadó mechanikája is elromlott. Nem adta ki a tálcát.

Éppen erről beszélgettünk itt nemrég. Én is archiválási célra vettem BD és DVD írókat. Van sok száz gyári DVD és BD filmem, eredeti CD és DVD lemezes játékszoftverem...

De mire megyek velük, ha elromlik az író? :(

És a fentiek tudatában még az sem megoldás, hogy "betáraz" az ember a jövőre nézve. Tehát veszek egy tartalék asztali BD lejátszót, és 1-1 tartalék írót a számítógépbe.

Mert ha ezek az állásban is elromlanak, akkor tök mindegy, nemigaz?

"Aquila non captat muscas."

(#21375) plman


plman
tag

Nem kell ezen csodálkozni, hogy ilyen gagyi kb. "egyszer használatos" eldobható szintet képviselnek ezek. A többszáz gigás pendrive-ok, külső merevlemezek, illetve a felhő korában mi az a 4,7 gigabájt? Semmi. Ha belegondolunk egy ilyen alsó-közép kategóriás tulajdonképpen egy szuttyadék f.snak titulált okos mobilnak is többszörösen ennyi beépített tárhelye van, ami még akár bővíthető is.
Őszintén szólva én még azon is csodálkozok, hogy egyáltalán újonnan lehet még kapni ezeket.

(#21376) Piftuka válasza plman (#21375) üzenetére


Piftuka
veterán

A külső merevlemet és a nagy méretű pendrive, vagy SSD technikai szempontból jó alternatíva az otthoni archiválásra, ám azok esetében sincsen semmi garancia arra, hogy pár év múlva is működni fog az eszköz.

A Cloud-ot én pedig a PI védelme szempontjából nem tekintem semmilyen szempontból lehetőségnek.

Archiválni, a jövőnek megőrizni adatot ugyebár az emben éppen ilyen jellegű (személyes, családi) információk esetén szeretne.

És ott van az említett film és játékgyűjtemény példája. Azokat csak optikai meghajtóval lehet használni.

Erre egyébként tökéletes megoldás volna a filmgyártók részéről, ha a gyűjtők számára - számla és termékazonosító ellenében - minden esetben lehetővé tennék az adott tartalom digitális letöltését is. Vagy eleve úgy jelenne meg minden film, hogy a korong mellett egy letöltési kódot is tartalmaz.

Akkor a fizikai tartalom mehetne a polcra dísznek, a fájlokat pedig minden további nélkül le tudná játszani az ember a megfelelő számítógép, vagy célhardver birtokában.

Csak sajnos erre nagyon kevés példa van. Nekem jelenleg csak 3-4 olyan BD kiadásom van, ahol a díszdobozhoz, és a lemezhez járt digitális formában is a film. (Főleg a Zavvi oldalán lehet vásárolni ilyen BD filmeket. Ám még ott sem általános. Messze nem az. Csak bizonyos kiadások esetében.)

"Aquila non captat muscas."

(#21377) Ottó58 válasza Piftuka (#21374) üzenetére


Ottó58
senior tag

Múlt héten vizsgáltam felül az íróim. mindegyik jól működött, mielőtt elraktam (sok íróm van).
Egy TSHxxx íróval megírtam egy lemezt, utána semmi, csak a tálca működött.
Az Optiarc 7200A egyszerűen semmit sem "csinál", pedig működőképesen tettem félre.
Sajnos létezik, hogy állásban megöregszik a hajtószíj, elveszti rugalmasságát. Ekkor nem is adja ki a tálcát, esetleg többszöri gombnyomásra. Ez orvosolható. Mégpedig a régi írókból áttettem a szíjat, már ami egyezik, (ott még vastagabb szíjat raktak bele), és jó lett, vagy pedig a motor szíjtárcsáját cseréltem és így már működik.
A régebbi írók: a Samsungok közül CSAK A 223F bírja a strapát, igaz, ezen is szíjtárcsát cseréltem.
LG 4165, 4167 is tök jó (ezen vastag a szíj), és minden DVD lemezt megír és olvas.
Plextor 712A is tökéletes.
Az összes CD! íróm még tökéletesen működik, fogaskerekes megoldással adja ki a tálcát, és még por ellen is szigetelve vannak!!!

"plam" : az időseknek hogyan mutatom meg pl. a nyaralási fényképet, videót, ha nem DVD-n?
Mert az még van nekik, az alap lapostévével is működik, de a pendrive és a külső merevlemez már nem kompatibilis.
Ha mondom, hogy felhőben van, legfeljebb felnéz az égre és széttárja a kezét.

A DVD sem fog kimenni a "divatból" ahogy a kazettás-szalagos magnók, videómagnók sem, sőt egy-egy jól bevált példányért igen magas árat kérnek.
A DVD, Blu-ray írókkal is ez lesz.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21378) Orgi válasza Ottó58 (#21377) üzenetére


Orgi
őstag

Ezt olvasva felötlött bennem, hogy nekem van egy Plextor Premium 2 cd íróm, bontatlanul, sose használtam, dobozában pihen vagy 10 éve. IDE port híján nem tudom a gépembe rakni, illetve már nem érdekel annyira az akkori hobbim, amihez véve lett. Várható, hogy ebben is cserélni kell vmi szíjat majd szerinted? Mert eladását tervezem.

(#21379) M107


M107
addikt

:R

Régi Pio 206D-m igaz blu-ray író 2012 áprilisban lett véve 0 km-sen hibátlan pedig jó pár ezer lemezt írt és olvasott. A tavalyi 209-es Pio-m is tökéletes mondjuk össz-vissz 25 lemez után .
NEC írásminőség jó volt néha kiváló de olvasásilag 5-2 es nálam mindtől anno meg is szabadultam.
208 SE usb-s samu-m még a mai napig tökéletes 2015-ben lett vásárolva.

Mára nagyon kevés lemezt írok, lassan el is adogattam a minőségi lemezeim egy részét csak ami nagyon kell az maradt meg de abból bőven :)

UI:
Plextor dvd+r lefóliázva 300 Ft / db vitték el :DDD :DDD :DDD 10 hengert csak mert nem használtam ,jó nem is magyar vette meg hanem egy osztrák magyar állampolgárságú illető pesten taliztunk fájt is a szívem a lemezek után.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21380) M107


M107
addikt

:R

Annak idején még emlékszem igaz BD lemezek voltak 2 rétegű és itteni Ph tagtól lett vásárolva TDK- BD RE 50 GB 1-2X 5500 Ft /darab áron van még belőle 10 darab..... 2015 március környéke....
Na ezt soha nem adom el akkor inkább az enyészet !
Akkori kép róla....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21381) Ottó58 válasza Orgi (#21378) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem biztos, hogy ékszíjas a Tiéd. Meg lehet hallani a hangjából.
IDE porthoz annyit, hogy vettem direkt erre a célra 1155-ös tokozású lapot, amin van IDE port, XP van rajta, ezen működik az összes régebbi program!!!
Most néztem meg a CD íróim, van 3, ami fogaskerekes megoldású (Plextor, Lite-On és egy CREATIVE-ez van rajta).
A Lite-On nagyon sokat volt annak idején nyúzva és még ír (Vannak tartalék lemezeim CD-DVD-Blu-ray).
Van LG-m, ami már szíjas tálcakiadással van ellátva 2003-as kiadás, a többi régebbi 1998-2001.
Eladni nem érdemes, nem sokat adnak most érte.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21382) Ottó58 válasza M107 (#21379) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az én BDR 207-es íróm már régen nem adta ki a tálcát, vékony szíjat tesznek rá és könnyen megnyúlik, pedig nem is sokat volt használva, de egy szíjtárcsa csere megoldotta, mert új szíjam nem volt.
Az Optiarc és a Pio írásminősége jó, csak az olvasása marad alul a Lite-On, Samu és a régebbi LG-vel szemben.
Ettől függetlenül több is van mindkettőből (NEC-PIO), s nem is tervezem az eladásukat.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21383) Piftuka válasza Ottó58 (#21377) üzenetére


Piftuka
veterán

A soraidat olvasva eszembe jutott, mennyire jó, hogy megtartottam a "Hitachi GD-7500" DVD olvasómat. :K

Az például kiváló eszköz. Tökéletesen működőképes, csak az is IDE csatis, ezért az új gépemben nem tudom használni.

Volt egy kiváló Mitsumi 4x4x24x CD íróm is, de azt jó néhány éve odaajándékoztam a rászoruló családoknak gépet építő HWSW-s csapatnak. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#21384) Piftuka válasza M107 (#21380) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem megvan az első 3 CD-m a '90-es évek közepe-végéről. Maxell gyártmány, és az a fajta sötétzöld felületű, amit ha a Nap felé fordítok sem átlátszó.

Agyon van karcolva, de bármilyen optikai meghajtó "pöccre" olvassa bármiféle probléma nélkül.

"Aquila non captat muscas."

(#21385) M107 válasza Ottó58 (#21382) üzenetére


M107
addikt

Nálam a BDR 206D a mai napig bontatlan rajta van a fólia csík az oldalán amióta megvettem szét se volt szedve tálcanyitó gomb is pöccre reagál a tálca is könnyen stabilan nyíilik.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21386) M107 válasza Piftuka (#21384) üzenetére


M107
addikt

Nagyon régi cd-m már nincs így erről nem tudok nyilatkozni, de idáig nagyon nem volt gondom egy lemez beolvasásával sem, Bár voltak már olvasási hibák....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21387) jeni


jeni
félisten

H.A. megoldotta,hogy milyen DVD írót vegyek kérdést.

meg van, sajnos el lett rejtve az egyéb hardverek közé! :Y

[ Szerkesztve ]

(#21388) cskamacska válasza jeni (#21387) üzenetére


cskamacska
addikt

Jó társaságba kerül, mert az egér, billentyűzet, hangkártya, joystick / gamepad / játékvezérlők, TV tuner, webkamera, VR szemüvegek, modding cuccok mind ide lettek halmozva. Kompletten megszüntették a multimédia rovatot és minden ment az egyébbe.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21389) Ottó58 válasza cskamacska (#21388) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ezt komolyan is gondoltad?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21390) Ottó58 válasza jeni (#21387) üzenetére


Ottó58
senior tag

..meg a többit is.
pl.:

Meg kell szokni, hogy az élmény javítása érdekében mindent átvariálnak, holott a felhasználó oldalát nézve nem egyszerűsítve van.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21391) jeni válasza Ottó58 (#21390) üzenetére


jeni
félisten

az a gondom ezzel,hogy semmilyen felmérés, kérdőív nem volt ez ügyben ,hogy is szeretnénk ezeket továbbra is használni?

(#21392) jeni válasza cskamacska (#21388) üzenetére


jeni
félisten

szerintem átgondolatlan lépés volt a döntéshozók részéről.
az optikai eszköz még nincs a floppy eszköz szintjén,vagyis még mindig életképes hardver elem a több közül.


[ Szerkesztve ]

(#21393) cskamacska válasza Ottó58 (#21389) üzenetére


cskamacska
addikt

Igen. Ha valami derogatív dolgot szedtél ki belőle akkor mellé lőttél, mert én is sajnálkozom. Egér és billentyűzet NEM EGYÉB HARDVER, még ha megőrülünk, és merevlemezen keresztül minden régi dolog egyéb is lesz, beviteli eszközre csak szükség van. alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

Amúgy nem tudom mi baj volt külön az optikai meghajtó főkategóriával, Blu-ray az kimondottan kurrens termék. Ha nincs netes stream, akkor csak lemezről lehet otthon legálisan filmet nézni. :U

Mint ahogy a komplett multimédia kategóriát is beömlesztették az egyébbe, így a hangkártyák, a külső hangkártyák, és a TV-audio főkategóriában pózoló DAC-ok kilométeres távolságra kerültek egymástól. Egy Asus Essence USB kütyü most külső hangkártya és az egyéb hardverek huszadik alkategóriájába száműződik, vagy DAC és akkor mehet a TV-audió főkategóriájába? Fejhallgató ugyanez pepitában.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21394) jeni válasza cskamacska (#21393) üzenetére


jeni
félisten

Egyéb ,igaz amit írtál az előbb.
azt is hozzá tenném,hogy a hardver főcsoportba miért került be a szoftver rész?
a kettő nagyon ütik egymást!

(#21395) Ottó58 válasza cskamacska (#21393) üzenetére


Ottó58
senior tag

Tudod, mindíg ezt mondják: "a felhaszánlói élmény javítása érdekében"-úgyis ezt a választ kapod túlnyomó többségben. Így gondoltam.
Bizonyos kategóriáknál növeli a kattintást, holott egyszerűsíteni kellene.

"jeni" nekem is ez ugrott be: már nem is kérdezik meg, jó lenne-e, vagy sem.
Az optikai meghajtóról pedig az jutott eszembe, aki már nem használja, vagy nem is használta, főleg a fiatalabb korosztály, simán mellékvágányra teszi.
Egyéb:
A retro dolgokat sem kell félretenni, már régebben is írtam, mert hát példaként említem a DV kazettára anno felvett videókat most is meg lehet nézni, (több DVD tönkrement, mert hát a 100év?) vagy mégtovább; több kölcsönzős videókazettám van a 80-as 90-es évekből, tökéletes felvétellel, némelyiket még én bontottam ki és nézhető!!!
Másik: Már a memóriakártyát sem akarja a fiatal korosztály, mikor vett egy nem is olcsó telót, vetettem volna vele kártyát a telóba, kinevetett, úgyis felhőbe teszi. Éppen tegnap jött, hogy jó lenne áttenni, mert tv-n is megnézné.
Ha esetleg ilyen szempont alapján csoportosítanak, akkor nagyon mellélőttek, akkor elég lenne CSAK a mobil kategória, (úgyis afelé halad a világ, s már létezni sem tud némely ember nélküle), a többi mehetne az egyébbe, aztán lehetne keresgélni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#21396) jeni válasza Ottó58 (#21395) üzenetére


jeni
félisten

Két dolog röviden :
Közvélemény kutatás és a nívó. Semmilyen formában nincs jelen.

(#21397) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Azon gondolkoztam,hogy van pl.egy kicsit karcos rész,és valami minipötty-szerű a DVD lemezemen.
Ha gond nélkül lejátssza a DVD-író,kell-e foglalkoznom vele?
Vagy létezik-e az,hogy tévedésből más infót olvas be a lemezből,mint kellene?
Windows 10 van rajta,hivatalos oldalról letöltött,és a Windows Media creation tool programja írta ki.

(#21398) M107 válasza Kezdő vagyok (#21397) üzenetére


M107
addikt

:R

Meleg szappanos víz, utána hagyd megszáradni kis hajszárító alacsony meleggel. pár mp- ig és dvd törlökendő vagy szemüveg kendővel töröld át. .

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#21399) Kezdő vagyok válasza M107 (#21398) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi,erről nem is hallottam! :R
És létezik-e az,hogy tévedésből más infót olvas be a lemezből,mint kellene?

(#21400) Ottó58


Ottó58
senior tag

A karcos lemez nálam is volt jópár (hozták, írjam át, mert nem tudták), én sem.
Végső esetben políroztam és a Lite-on 10-ből kb 7-8-at be is olvasott.
Ha már megy tönkre a lemez- attól függ, milyen pontokat látsz, gyorsan átírni!
Vannak progik, ami kihagyja a hibákat, ott adatvesztést okoz, vagy pl. videó esetében kockázódást.
Én még ilyenről nem hallottam, hogy a lemezről mást olvasna le, mint ami rajta van.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.