Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21551) Hegyirabló válasza gaben22 (#21550) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon jó, nagyon szépen köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#21552) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nem tudtam döntésre jutni. Megrendeltem egy Dell-t, de le is mondtam, mert több tesztben panaszkodtak rá, hogy előfordul az, hogy csak úgy leáll. Gondolkodtam az Apple Superdriveon, de az meg nem eszik 8 cm lemezeket.

Aquila non captat muscas.

(#21553) snake1977 válasza Hegyirabló (#21552) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, lehet próbálkozni egy ilyen adapterrel is, ez olcsóbb https://aqua.hu/kabelek-kiegeszitok-kellekek/ugreen-sata-usb-30-hdd-adapter-25-es-35-fekete-60561-t1211044
és itthon beszerezhető, veszel mellé egy a topikban előszeretettel ajánlott Lite-On iHas 124 dvd írót: https://www.arukereso.hu/optikai-meghajto-c3092/lite-on/ihas124-p39431898/ vagy egy keveset futott sata felületű plextor/pioneer írót, vagy bármilyen izlés szerinti írót, ha alkalmi íráshoz kell és nem napi szinten használod ez is egy járható út.

Nekem egy Sharkoon dokkolóm van, amire ide csatolós pioneer író van kötve ha gyorsan akarok valamit írni, ha meg több időm van és/vagy minőségibb írást szeretnék akkor lekapom a gép oldalát és bekötöm a plextor px891sa firmwarrel okosított Asus drw-24b5st írómat. :))

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21554) Hegyirabló válasza snake1977 (#21553) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Igen, ebbe az irányba mentem én is, bár túl sok találat nem volt a magyar neten, de ezt pont nem találtam meg. Köszönöm!

Szóval tényleg ezen gondolkodom, csak hát ez nem valódi SATA, az USB csatlakozás nem lenne vajon gyenge láncszem?

Egyébként mikor még meg volt az LG, ugyanazon gondolkodtam, mint Te, de a lustaság miatt választottam végül a külső megoldást. :)

Aquila non captat muscas.

(#21555) Hegyirabló válasza snake1977 (#21553) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Most jut eszembe, hogy van egy ilyenem. Szétesett rackből maradt. Vajon optikainak elég lenne?

Aquila non captat muscas.

(#21556) snake1977 válasza Hegyirabló (#21555) üzenetére


snake1977
őstag

Szia, ha usb 3-as akkor sem biztos hogy elég a normál dvd írónak, usb 2.0 esetén egy normál optikainak az íráshoz biztosan kevés az áramerősség, usb 2 max. 0.5A-t tud, az usb 3 már 1A-t, illetve bizonyos portok többet is tudnak, de erre nem alapoznék, mert ki tudja hogy az usb adapter is mennyit képes továbbítani.
Amennyire most átnéztem az aqua-s megoldás is igényelhet még külső adaptert pluszban, sajnos a normál méretű dvd olvasók fogyasztása magasabb mint a notebookos társaiké, előszedtem és ránéztem két satás írómra is 5V 1.5A és/vagy 12V 1.5A van ráírva, sőt az asusra 12V 2.5A bár gyanítom az utóbbin direkt túllőtték. Én számolnék mindenképp még egy külső táp igénnyel, mondjuk nem egy nagy befektetés, esetleg otthon akadhat ilyen adaptered akkor meg pláne.
Nálam is a lustaság az egyik szempont...:DDD meg lekapni a ház üveg oldalát azért macerásabb, a dokkolós megoldás meg egyszerű.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21557) Hegyirabló válasza snake1977 (#21556) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm!

Megrendeltem még is a Dell-t, nem tudtam jobbat kitalálni, Amazon vevő értékelések alapján választottam ezt, hozzátéve hogy ez plug and play is. Igazából nem is teljesen értem, hogy a többi miért igényel szoftvert, mert Windows 10-nél úgy tudtam, hogy már nincs szükség külső programra lemez íráshoz. Kicsit fura is volt nekem az Asus, ami most szervizbe ment, mert RW lemezeket megírta, csak az R lemezeket rontotta mindig el.

Aquila non captat muscas.

(#21558) snake1977 válasza Hegyirabló (#21557) üzenetére


snake1977
őstag

Nincs mit.
Ha nem írtad magas sebességgel akkor valószínű hibás lehet az író. :K
Lehet írni win10-el is, de azért egy normális író programmal sok minden beállítható, többek közt az írás sebessége is, elméletben az usb 2.0 kiszolgálja adattal a külső írót akár 8-16x dvd írásnál is, de nekem is rontott már lemezt ha 8x-os sebességgel írtam a dvd-t, általában ezért 4x-esen írom úgy még nem hibázott a dokkolóra kötött IDE felületü íróm.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21559) Hegyirabló válasza snake1977 (#21558) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Huszonnégyszeresen írtam, de CD-t, és azt rontotta el. Annak azért gondolom kisebb az adatátviteli sávigénye, mind DVD-nek. Igazából azt sem tudom, hogy milyen használható DVD író programok vannak most. Régen ugye Nero-t használtunk, azokban az időkben, amikor úgy írtuk a lemezeket, mint ha kötelező lenne.

Aquila non captat muscas.

(#21560) Sdi válasza Hegyirabló (#21559) üzenetére


Sdi
addikt

Azt azért remélem tudod, hogy ha biztosan jó lemezt szeretnél készíteni, nem ildomos a max sebességgel tenni. Még normál / pc-s / írókkal sem, nemhogy külső meghajtóval. Írd meg légyszi, milyen lemezekkel hibázott az Asus, mert most vettem egyet és ki szeretném próbálni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21561) Hegyirabló válasza Sdi (#21560) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Verbatim CD-R 74. Verbatim és Maxell DVD RW-t hibátlanul írta.

Aquila non captat muscas.

(#21562) Sdi válasza Hegyirabló (#21561) üzenetére


Sdi
addikt

Holnap megnézem, mert van olyan lemezem. Dvd-k közül melyikkel volt problémája ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21563) Hegyirabló válasza Sdi (#21562) üzenetére


Hegyirabló
veterán

DVD-vel nem volt gondja.

Aquila non captat muscas.

(#21564) Sdi válasza Hegyirabló (#21563) üzenetére


Sdi
addikt

Ok, akkor holnap tesztelem és írok.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21565) snake1977 válasza Hegyirabló (#21559) üzenetére


snake1977
őstag

Ki kellene szolgálnia a 24x írásnál is, de valóban nem illdomos külső íróval ilyen nagy sebességgel égetni a lemezt ahogy Sdi is írta.
Ha kifogy a puffer akkor érhetik az embert meglepetések. Én azt javaslom cd-t 4-8x de maximum 16x ha nagyon sietsz, a dvd-t pedig 4x sebességgel írd, audio cd-nél pedig 2-4x sebességgel maximum. Psx-hez írtam cd-t 16x-osan és nehézkesen olvasta a gép, a 4-8x írással készült lemezeket viszont szépen vitte.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21566) Hegyirabló válasza snake1977 (#21565) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azt nem értem, hogy miért nem korlátozzák ezt le firmwarel, vagy hardveresen? Emlékszem régen tényleg az volt az ukáz, hogy legfeljebb 4x, de aztán jöttek a super/ultra/multi driveok, és akkor meg mindenki azt mondta, hogy ezzel már nem kell foglalkozni.

Aquila non captat muscas.

(#21567) snake1977 válasza Hegyirabló (#21566) üzenetére


snake1977
őstag

Emlékszem amikor bejöttek ezek a nagyon gyorsan írni képes írók, vettem méreg drágán egy sony 40x-es írót, és hozzá jó minőségűnek gondolt lemezeket is (Philips, TDK), és nagy mellénnyel elkezdtem írni 40x-esen...vissza sem olvasta a meghajtó a lemezt, alacsonyabb sebesség mellett nem volt gond.

Elméletben tudja a legtöbb dvd/cd író a 40-48-52x-es cd írási sebességet ahogy mondani szokták "laboratóriumi körülmények között" tehát ha a lemez is tökéletes akkor képes megírni, de azért ritkán állnak fent az optimális körülmények, így inkább érdemes a biztonságos írásra rámenni, ráadásul az sem mindegy miben akarod utána lejátszani a lemezt, mondjuk egy audio/mp3 lemez esetében az asztali hifi lehet be sem tudja olvasni a túl gyorsan írt lemezt.
A jó minőségű lemez is sokat számít, a Verbatim crystal azo lemezeit szeretem, ezekkel nem szokott gond lenni semmilyen eszközben.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21568) Sdi válasza Hegyirabló (#21566) üzenetére


Sdi
addikt

Teszteltem az írót az említett verba cd-r és thats write cd-rw lemezzel. A sima cd-re 693 MB adatot, az újraírhatóra 641 MB adatot írtam fel, 24x ill. 10x sebességgel / az rw lemeznek ez a max. írási sebessége / a win11 saját belő programjával. Mindkettőt simán megírta és sérülésmentesek lettek a fájlok.
Én az írót a házam előlapi USB 3.0 portjaiba csatlakoztattam.
Azért az írási sebességek jelentős minőségbeli eltéréseket okoztak.
Cd-rw 10x

Cd-r 24x

Szerencsére nekem rendesen működik, így meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21569) Hegyirabló válasza Sdi (#21568) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szóval akkor az enyém nagy valószínűséggel hibás.

Aquila non captat muscas.

(#21570) Sdi válasza Hegyirabló (#21569) üzenetére


Sdi
addikt

Valószínűleg igen. Nem az Asus hibás, hanem konkrétan a te íród.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21571) Hegyirabló válasza Sdi (#21570) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi.

Azon gondolkodom, hogy talán még is Blu-Ray írót kellene venni, mégpedig az egyik Verbatimot, az USB-C csatlakozója miatt.

Aquila non captat muscas.

(#21572) Sdi válasza Hegyirabló (#21571) üzenetére


Sdi
addikt

Abba csak akkor vágj bele, ha látsz benne fantáziát / mármint a Blu-ray-ben /, de ott is rengeteg problémába ütközhetsz, szerintem előbb olvasgass bele a topikjába. Én is gondolkodtam rajta, de aztán elvetettem :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21573) Hegyirabló válasza Sdi (#21572) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Látok, például azt, hogy nem használnám semmire! :) Csak úgy gondolkodom, hogy a talán a Blu Ray a modernebb technológia miatt komolyabb minőséget képvisel.

Aquila non captat muscas.

(#21574) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Végül egy Verbatimot vettem az USB-C és a plug and play miatt. A kérdés az, hogy mennyire szabad hosszabb USB kábelt rakni rá, mert ami van hozzá, az természetesen nudli. Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#21575) jeni válasza Jégtörő (#21523) üzenetére


jeni
félisten

tudom régi hír,illetve beírás.
szerez be olcsón használt külső 5,25 házat

(#21576) jeni válasza jimmy1967 (#21540) üzenetére


jeni
félisten

rendet kéne tenni ebben a topikban,ha lehet magyar nyelven.

(#21577) jeni válasza Hegyirabló (#21555) üzenetére


jeni
félisten

ehhez az optikai megoldáshoz kell még külső tápegység 12V vagy 230V az adapterről függően.

(#21578) jeni válasza snake1977 (#21558) üzenetére


jeni
félisten

a ma kapható DVD-/+ lemezek sem a régi írókhoz lettek legyártva,pozicionálva.
a régi kiadású DVD írókhoz sem adnak ki már újabb firmware-et.
az új írókhoz nem tudom mi van,mert vagy 6-7 éve vettem utoljára DVD írót.

[ Szerkesztve ]

(#21579) Hegyirabló válasza jeni (#21577) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tudom sajnos. Úgy érzem, hogy nincs teljesen biztos megoldás külső optikaira. Az sem, amit írtál, mert nem olyan nagyon könnyű beszerezni külső 5,25-ös racket, sem használtan, sem újonnan.

Aquila non captat muscas.

(#21580) jeni válasza Hegyirabló (#21566) üzenetére


jeni
félisten

a lemezek miatt van,már nem biznisz a gyártóknak az optikai piac.
anno még ölbe mentek az emberek jobb CD/DVD lemezekért.
ha jó lemezt szeretnél venni akkor ne az MM-ben vásárold meg hanem a:
Nor-
tagtól.
innen tudsz rendelni lemezeket

(#21581) jeni válasza Hegyirabló (#21579) üzenetére


jeni
félisten

(#21582) Hegyirabló válasza jeni (#21580) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A lemez a legkevesebb, mert írni aztán tényleg háromszor írok évente. Inkább az archívum visszaolvasása a lényeg, illetve van még egy-két játékom, ami nem kiváltható kóddal. Mondjuk olvasáshoz valószínűleg bármi jó. De azért lehessen írni is vele.

Aquila non captat muscas.

(#21583) Hegyirabló válasza jeni (#21581) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azért sajnálom a formátumot. Nem is az írogatás miatt. Játéknál nem annyira érdekel, de filmeknél jó volt, ha meg van fizikailag, persze eredetiben, nem írottan.

Melyik íróprogramot érdemes felrakni? Nero-t én már hanyagolnám, bár azt adták hozzá, azt nem tudom, hogy harminc napos-e, vagy örök.

Aquila non captat muscas.

(#21584) jeni válasza Hegyirabló (#21583) üzenetére


jeni
félisten

továbbra is imgburn van jelőlve,lassan már a Win saját író programmal írom meg ha nagy szükség van rá.
lassan lehurrognak ha írott DVD lemezzel megyek valahova.

[ Szerkesztve ]

(#21585) Orgi válasza jeni (#21584) üzenetére


Orgi
őstag

Tök vicces amúgy, vagy 2 évig nem is írtam lemezt, aztán főnökeim rászoktak hogy vigyem nekik ezt meg azt, elején mindig odaadtam nekik a saját pendrájvomon, amit aztán van hogy 1 hónap után kaptam vissza, most már inkább kérnek vmit, kiírom egy dvd-re, aztán én megtettem amit meg kellett és le van a gond.

(#21586) snake1977 válasza jeni (#21578) üzenetére


snake1977
őstag

Nem érkezett évek óta frissités a satás íróimhoz, (asus, lg) lehet már nem is foglalkoznak csak a frissebb írókkal, ha egyáltalán azokkal foglalkoznak, gyanítom 1-2 firmwaren kivül ott sem érkezik több frissítés, csak a bluray írókhoz.
Nekem az írást azonos batchből való lemeznél rontotta el 8x-osan, benne a pakliban hogy már ez a régi pioneer nincs az írás magaslatán, de megbocsájtom neki mert 4x-esen viszont nagyon szépen tud írni.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21587) Sdi válasza snake1977 (#21586) üzenetére


Sdi
addikt

Ha nincs mit fejleszteni /ha több éve nem történik, változik semmi/ az adott technologiában, akkor firmware frissítésnek sincs értelme :), nem mindig van mit javítani.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#21588) snake1977 válasza Sdi (#21587) üzenetére


snake1977
őstag

Persze ez egyértelmű :K csak reflektáltam a kérdésre, kb. 5 éves az utolsó firmware amit kiadtak pl. az lg írómhoz.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21589) jeni válasza Sdi (#21587) üzenetére


jeni
félisten

a firmware frissítés legtöbb esetben a lemezek MID miatt lenne szükség

(#21590) bajuszatti


bajuszatti
tag

Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

(#21591) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv . Pár régi dvd (50db)ről szeretnék másolatot készíteni , Sajnos a fő gepbe egyáltalán nem tudom beépíteni egy dvd írót így elokotortam egy régebbi I5 gépet.
De sajnos borzasztó lassú a dvd olvasás egy HP gh15l, 3-4mb al másik. Ennyi ideig nem tudom a fő gépet ignoralni .
A mostani felhozatal milyen usb külsők 10k körül gyorsabbak ?

(#21592) jeni válasza pruzsi (#21591) üzenetére


jeni
félisten

A gyorsabb elsődleges gépbe ha van szabad sata 3 kábeled és ahhoz való tápcsatid akkor kivezetve rátudod kötni a mostani DVD íródat és az asztalon helyezed el.
az alaplapi elsődleges sata port 0 vagy 1 vagy 1 és 2-re kösd össze a sata kábelt a DVD íróddal.
így nem is kell venned külső USB 3.0 DVD írót ha ritkán használod is.
bár itt a legolcbb új külső író

[ Szerkesztve ]

(#21593) pruzsi válasza jeni (#21592) üzenetére


pruzsi
őstag

Hát most épp úgy csinálom hogy 2 dvd író van a régi gépbe 😉, de van 1-2 dvd amit az alchol 120% azt mondja hogy nem tudja isoba menteni van 4 olvasási hiba , de siman atmasolva intezebol nem volt hiba ...
Azért csak 14 éves írok amik 10 éve álltak ,a dvd amit lemasolnek eredeti dvd egy egyszer sem volt még lejátszóban .

Gamebird túl olcsónak tűnik
LG ,pionner meg Asus van itthon sajnos a LG a ide pedig arra emlékszem mindent beolvasott ami a többi már nem .

Ez a trió jobban tetszik

[ Szerkesztve ]

(#21594) jeni válasza pruzsi (#21593) üzenetére


jeni
félisten

Gembird az átcímkézett író
LG belső lehet benne.
Liteon esetleg de kizártnak tartom.
jó 3 éve én ilyet vettem ,vatta újat a boltból (Bestmarkt vagy a Rufusz) és vettem hozzá minőségi Standberg külső házat,így egybe volt vagy 5700Ft.
persze akkor egybe is lehetett kapni gyári külső DVD (LG-Asus-Pioneer,stb...)-t de legalább az enyém fémházas és szerelhető bármikor.

ha ilyen is kell akkor új külsőset kell venned.
M-Disk

[ Szerkesztve ]

(#21595) snake1977 válasza pruzsi (#21593) üzenetére


snake1977
őstag

Esetleg egy próbát megér ha van rá időd, hogy a lencsét megpróbáld megtisztítani, nekem a Pio 106D-nél bevált amikor már nagyon nehezen olvasott, clin ablaktisztítótba mártottam bele a fülpucoló végét (nem tocsogott), egy irányban 2-3x áthúztam a lencsén, megvártam amíg teljesen felszárad. Ezután még kb 3 évig hibátlanul működött, amikor egy gépbe építve elpasszoltam.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21596) mufi válasza snake1977 (#21546) üzenetére


mufi
senior tag

Köszi a választ, de ugye alapból nem használnék Blue Ray-t így most felvetődött bennem az a kérdés, hogy esetleg jobb -e, ha veszek egy sim belső DVD, vagy akár Blue Ray írót amit beteszek egy házba és azt úgy kötném a laptophoz, de csak DVD-t írnék vele?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21597) jeni válasza mufi (#21596) üzenetére


jeni
félisten

Hogyan miképpen kötöd össze?
Amúgy egy régi külső tápos HDD házba is beteheted vagyis annak az elektronikát veszed igénybe. Persze ha így is felisneri mint ODD.

(#21598) snake1977 válasza mufi (#21596) üzenetére


snake1977
őstag

Persze külső házas megoldásként jó lehet, vagy egy ilyen adapterrel is akár, ha alkalmi írásról van szó, és nem napi/heti rendszerességgel írsz, nem annyira elegáns mint egy kifejezetten külső író vagy dobozban/házban lévő, de a célnak megfelel, és bármilyen író ráköthető a leírás szerint, ráadásul ez már usb 3-as is.
https://aqua.hu/periferiak/axagon-adsa-fp3-usb-30---sata3-25---35--525-hdd--ssd--odd-adapter-t897599

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#21599) jeni válasza snake1977 (#21598) üzenetére


jeni
félisten

:DD

(#21600) Hegyirabló válasza snake1977 (#21598) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt miért nem hamarabb??? :O :O :O

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.