Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#95151) Vistaboy válasza Cifu (#95130) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Nem akarlak eltántorítani, de más opciókat nem akarsz megnézni? Azért a hazai kínálatban is vannak életképes alternatívák."

Dehogynem, éppen azért kérdeztem meg korábban, hogy mit ajánlotok ehhez a konfighoz, ami majd a következő platformon is használható marad. Nyitott vagyok a javaslatokra, eddig csak ezt a pár típust ajánlottátok, nyugodtan mondhattok még más alternatívákat is, amiket személy szerint jónak találtok. :R

Ami a lényeg: a megcélzott platform az Intel LGA 1700, valószínűleg egy i5-13600K-val, inkább az alaplapra és a memóriákra költöm azt a különbözetet, amibe az i7-13700K kerülne. Szóval olyan hűtő kell, amiben gyárilag benne van az LGA 1700-as felfogató, mellette pedig fel is készítették a Chiplet-dizájnra (ahol a procinak egy adott része jobban melegszik). Ennyi. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#95152) Cifu válasza Vistaboy (#95151) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kaptál azért több ajánlatot az Peerless Assassin-on túl ;)
A kérdés igazából, hogy mi a cél, mi a keret.

Ha a legjobbat akarod, akkor vannak olyan opciók is, hogy Noctua NH-D15S (ennek csak "középső" ventije van, a ramjaidat most nem bántja) vagy NH-D15, és a mostani gépednél nem rakod fel az elülső ventit (elbír vele így is gond nélkül), aztán a cserénél már két ventisként működhet. Az Alpenföhn Brocken 4 MAX-ot is javasoltam például, kevés tapasztalat van vele, de van [magyar teszt is róla] .

Ha olcsóbb megoldást keresnél, a DeepCool AK620 (Zero Dark) / AG620 folyamatosan ajánlva van, az alá elvben beférnek a mostani RAM moduljaid is:

AK620:

AG620 (ez viszont nem tiszta fekete):

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#95153) solti_imre válasza Cifu (#95150) üzenetére


solti_imre
tag

Nekem tegnap érkezett meg a "be quit" régebbi szériás Dark Rock TF 2 -höz küldött LGA-1700 -as foglalathoz illő kiegészítése - ingyen. Részemről egy életre elköteleztem magam mellettük!

"A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával" I9-13900KF, ASUS TUF GAMING Z690-PLUS, Kingston FURY 64GB KIT DDR5 5600MHz CL36, ARCTIC Liquid Freezer II 420, Palit RTX4090, Chieftec PPS-1250FC 1250W, Acer Nitro XV322QUP FreeSync 31,5", Phanteks Eclipse G500A ház

(#95154) Rowon


Rowon
Topikgazda

Computex 2023: CPU-hűtők és ATX 3.0-s táp a Montech keze nyomán - PROHARDVER! Hűtés / Ház/Táp / Computex blog hír

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95155) Rowon válasza Cifu (#95152) üzenetére


Rowon
Topikgazda

A Brocken 4 ajánlásával szerintem még várjunk. Egyenlőre a 13900K-ról (24 mag) már van több, komolyabb minőségű teszt is fent YT-on léghűtésekkel, a Brocken 4-ről még egyenlőre nincs. A linkelt videón a srác egy 6 magos Intel procival tesztelte, amit kínos lett volna, ha nem tud lehűteni (remélem jól írom, mert a gépemen jelenleg nincs hang, csak a képet láttam).

Vistaboy: egyenlőre ezek mentén gondolkozz: Deepcool AK620, Deepcool AG620, Thermalright Peerless Assassin 120 SE, Noctua U12A, Noctua NH-D15. A Scythe Fuma 3 is lassan kijön a piacra, valószínűleg az is ajánlható lesz majd. A RAM kompatibilitásnak pedig mindenképpen nézz utána.

Nézz meg több tesztet is, járd körül a témát. [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95156) Rowon


Rowon
Topikgazda

Computex 2023: újdonságok az FSP-nél - CPU léghűtés is

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95157) Zamma válasza Rowon (#95156) üzenetére


Zamma
őstag

Ezt az új hűtést jól megcsinálhatták, mert a felfogatását szabadalommal védették le... az meg nem kevés pénz - a hűtő árához képest meg végképp...
Az jó dolog hogy úgy lehet a hűtőt applikálni az alaplapra hogy a tornyok közti hűtő benn maradhat, nem úgy mint más két tornyos hűtőknél ahol a ventit ilyenkor ki kell venni.
Viszont emiatt meg a ramok nem biztos hogy minden esetben elférnek, ami szívás... :(
Lehet hogy az lesz a jó irány hogy a ramok melletti borda vékonyabb és slim venti kerül rá mint a Fuma esetében (másoknál is van már rá példa, de nem általános)... :U

(#95158) Rowon válasza Zamma (#95157) üzenetére


Rowon
Topikgazda

"hűtőt applikálni az alaplapra hogy a tornyok közti hűtő benn maradhat, nem úgy mint más két tornyos hűtőknél ahol a ventit ilyenkor ki kell venni."

Szerintem ez mondjuk elég érdekes megoldás így, egy lépéssel kevesebb egy hűtőcsere. 99 euróval pedig az AK620 felett lesz árban, hát... kíváncsi leszek a teljesítményére.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95159) Cifu válasza Zamma (#95157) üzenetére


Cifu
nagyúr

... esetleg leszoknak a léghűtést használók az extra magas RGB ramokról, amik értékelhető hasznot nem hoznak hűtés terén (az AIO / Vízhűtéses felhasználók még használják tovább bátran )...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#95160) Zamma válasza Rowon (#95158) üzenetére


Zamma
őstag

Ja, hogy a szerelési könnyebség inkább marketing húzás lenne... meglehet.
Illetve annak a fényében viszont érdekes hogy a középső venti 140 mm-es. És úgy néz ki elég jól elfér úgy hogy nem négyzetes a venti kerete...

Hogy mennyire nyomja le a Deepcool, Thermalright, Montech hűtőket? Jó kérdés...

Ha jó ventiket kap - mint régi, megbízható tápgyártó lehetnek halk ventik a tarsolyban - , sőt írja is hogy halk modell, így okozhat meglepetést, meglátjuk...

Mindenesetre én kíváncsian várom! :U

(#95161) Zamma válasza Cifu (#95159) üzenetére


Zamma
őstag

Nem csak hűtés terén nem hoznak hasznot. Pl. az ITX konfigokban eddig sem lehetett gyönyörködni a csillivilli sziporkázó színkavalkádjukban. :D

(#95162) Rowon válasza Zamma (#95160) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy ott az AK620 28k forintért, átszámítva az MX09 olyan 36-37k körül kellene, hogy legyen majd.

Ezért a felárért úgy gondolom, hogy valami többet kell majd nyújtaniuk a konkurenciánál, különben nem fogják majd tudni eladni. Ezért is vagyok kíváncsi, hogy mit fognak majd villantani ezzel az új hűtővel.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95163) Zamma válasza Rowon (#95162) üzenetére


Zamma
őstag

Értem. Viszont ha meg lenyomja a D15-öt akkor lesz nagy csodálkozás. ;)
Gondolom az FSP sem megy mele minden hülyeségbe valószínűleg, pláne úgy hogy a tápoknál elég jó nevett szerzett magának.

(#95164) Rowon válasza Zamma (#95163) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Hát... legyen úgy. :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95166) kromatika válasza Vistaboy (#95129) üzenetére


kromatika
veterán

Nyugodtan ki próbálhatod egy db középső ventivel a Thermalright Peerless Assassin 120-t. Én ma teszteltem i5 13600K-án, és 10% tunningnál is aida endszer stabilitás teszten megállt 66 foknál.PWM auto módban. be quiet! Pure Base 500 XD házban,elől hátúl 14 cm-es be quiet! ventivel ,amik 800 rpm en forogtak.Mind ez hang nélkül. Szinte ugyan ezt hozta a DARK ROCK PRO 4 -is ugyan ezen körülmények között. Szóval jó ár értékű vas ez a Thermalright Peerless Assassin. Persze azért anyag minőségben nem ér fel a jóval drágább,és persze nagyobb 14 cm-es ventivel szerelt Thermalright Silver Arrow IB-E vel. De ugye az jóvál drágább vas volt,és a méretei is sokkal nagyobbak. Az i5 13500-at passzívan vitt,a leírt körülmények között, 13600K-t pedig 1 db középre helyezett 14 cm-es ventivel ami 800Rpm-en ment 62 fokon tartott. Ugyan ezt hozta a D15 is.

[ Szerkesztve ]

(#95167) Rowon válasza kromatika (#95166) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Na ez a nem semmi! Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat!

"Thermalright Silver Arrow IB-E"

Ezt viszont már tudtommal nem lehet kapni és elég kár, hiszen elég nagy teljesítményű hűtő volt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95168) kromatika válasza Rowon (#95167) üzenetére


kromatika
veterán

Nagyon szivesen.Régen sokat jártam erre,és sokat teszteltem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#95169) Rowon válasza kromatika (#95168) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Megmondom őszintén örülök az ilyen eredményeknek, mert ez is azt bizonyítja, hogy Petőfi tévedett. Ugyanis még nem a víz az úr, legalábbis a CPU hűtés terén. :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95170) kromatika válasza Rowon (#95167) üzenetére


kromatika
veterán

Így van .Sajnos meg szünt. Én is csak azért adom el mert hamarosan más házra váltok helyhiány miatt ,amibe csak 160 magas hűtő fér el. Silver Arrow meg magasabb.Szerintem sem úr a víz még :D Hacsak nem i9 plusz komoly tunning.Ami ugye nem gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#95171) kromatika


kromatika
veterán

Esetleg ha még valakinek segítség. Thermalright Peerless Assassin 120.Több mint 30 perc AIDA stabilitás teszt. 1DB 12 cm-es venti a hűtő közepén. . 1200 RPM-en A házban mindössze 2 db 14 cm es BQ venti 800 rpm-en. Proci I5 13500. 14 mag. Max 60 fok. Hang nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#95172) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Talán érdekesség. :)

The Color Changing CPU Cooler

(#95173) Vistaboy válasza kromatika (#95166) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia.

Köszi szépen, mindenképp megfontolás tárgyává teszem. :R

És a többieknek is köszönöm az ajánlásokat. Végigböngészem a teszteket és majd szólok, ha sikerült döntenem. Mindenképpen váltok léghűtőre, mert az AIO-t egyre nehezebb elviselni. Alapból nem lenne semmi baj vele, nagyon jól tette a dolgát a Ryzen 7 3800X mellett, ráadásul semmi hangja sem volt, egy Dark Rock Pro 4 után érkezett, ez volt az első vízhűtésem, és teljes mértékig elégedett is voltam vele. Majd jött a Ryzen 7 5800X, és minden a feje tetejére állt. Érezhetően nem bírta kezelni a Chiplet dizájnból adódó hirtelen, egy kis pontban történő hőmérséklet-emelkedéseket, amint megnyitottam egy böngésző ablakot, vagy bármit, amihez CPU-erő kellett, a ventik azonnal felpörögtek az AIO-hűtőn, ahogy próbálta kompenzálni a hőt. Ez oda vezetett, hogy folyton csak felpörgött-leállt-felpörgött-leállt, csak akkor nyugodott le, ha teljesen idle volt a gép. A BIOS-ban be kellett kapcsolni az ECO-módot, így már többé-kevésbé elviselhetőek a felpörgések, de még így sem bírja kezelni, látni, hogy nem az új generációkhoz tervezték...

Nincs mese, váltani kell. Ennyi elég volt AIO-ból, bármilyen jól is nézett ki így a gép belseje, de a ventik pörgése kikészít...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#95174) Cifu válasza Vistaboy (#95173) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez picit oldalág, de léghűtés esetén is ez lesz, ha a CPU hőmérséklethez párosított fordulatszám-szabályozás túlságosan is szélsőséges értékekhez van kötve.

A Raptor Lake / Zen4 esetén általános, hogy alapjáraton vagy kis terheléssel megy a gép, minimálisra levett fordulatszámon, és aztán a háttérben vagy akár az előtérben zajlik valami, akkor a hirtelen terhelés miatt felugrik a hőfok akár a limitig.
Ilyenkor az történik amit leírsz: az alaplap max.-ra (vagy a beállított felső határra) pörgeti a ventit. Közben a nagy terhelés aláhagy, a felpörgő hűtés miatt a CPU hőmérséklet lesűllyed, ezért az alaplap visszaveszi a fordulatszámot. Egészen addig, amíg valami újra rá nem szabadul a procira, és kezdődik az egész előről.

Erre effektíve kettő (plusz egy) megoldás van a már említett ECO módon túl:

1.: A fordulatszám - szabályozást úgy kell belőni, hogy a minimum fordulatszámot a nem zajos maximum értékre veszed (tehát nem 300-400 rpm-re van állítva, hanem ha a ventik amúgy csendesek, akkor mondjuk 500-800 körülre).
A maximális fordulatszámot pedig a tolerálható küszöbértékre állítod be. Itt probléma, hogy az ilyen 1200+ fordulatszámú ventiknél általános, hogy már zajosak, és mivel max.-ra pörgeti, ezért lesz az egész fordulatszám-hullámvasút elviselhetettlen. Tehát a felső határt érdemes ilyen 1000-1200, ha a venti ott még nem túl zajos, akkor 1300-1400 rpm-ig engedni csak (még a Noctua NF-A15 is kb. 1200-1300 rpm-ig toleráható szerintem...).
2000 rpm-en halk venti már nem létezik. ;)

2.: Lecseréled a ventiket olyanra, amelyek max. fordulatszáma alacsonyabb, 1000-1300 rpm.

+1.: Pl. a Zen4 esetén a CPU hőfok felső limit lejjebb van véve, amúgy 95°C, én ezt vissza vettem 90°C-ra, míg az 1. pont szerint az NH-D15 fordulatszámát 1200 rpm-ben maximalizáltam még max. hőfoknál is. A használhatóságot semmiben sem rontja, legfeljebb nem 5.5Ghz-ig boostol tartósan, csak 5.3Ghz-ig. Sem játéknál, sem böngészés közben nem észrevehető (cserébe csendesebb)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#95175) Zamma válasza Cifu (#95109) üzenetére


Zamma
őstag

Véletlenül akadtam bele, van 2 német teszt [link] [link] ami alátámasztja hogy ez a Alpenföhn Brocken 4 Max egy nagyon jó kis hűtő. Bár 85 euró [link] / 38 ezer Ft [link] , de hogy a D15 - AK620 szintjét hozza az mindenképp megsüvegelendő!

Látszik hogy nem egy nagy ár/érték bajnok, viszont amit csinál azt halkan teszi! A szintén jó Montech Metal DT24 pl. 33 ezer Ft-ba kerül, az 45 ezres D15-höz képest meg beljebb van...

A Brocken 4 ugyan sima, egy tornyos, de az sem olyan rossz...

(#95176) Zamma válasza Cifu (#95174) üzenetére


Zamma
őstag

Először is nagyon köszi a hozzászólásodat, kifejezettem élvezetes olvasni ahogy a témát boncolgatod! :R

+ ötletem a venti témához:
Vannak nagyot pörgő (3000-3500 RPM) ventik amik az 1000 alatti tartományban kifejezetten halkak, ott is érdemes csemegézni. Viszont konkrétabban szólva az Arctic P12 Max kiemelkedik a mezőnyből fele-harmada áron (legalábbis az ADATA XPG VENTO PRO és Thermaltake TOUGHFAN 12-höz képest, a többi 4-5 szörös áron fut).
Én 800 RPM-ig használom, de ebben a tartományban már a Noctua NF-A12x25-öt simán kihallom, a P12 Max viszont nagyon ott van légszállításban és statikus nyomásban is!

[ Szerkesztve ]

(#95177) Cifu válasza Zamma (#95175) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ráadásul a Max esetén mindenféle szabadalomvédelem nélküli megoldással érték el, hogy ne kelljen a ventiket levenni a felhelyezéshez, levételhez, két lyuk a rögzítőcsavarok felett és kész (a régebbi Brokiknál is ez volt a megoldás, ügyes és hatékony...):

Ami számomra kicsit bajos, az az elülső slim venti, én értem, hogy a magas RAM-ok miatt miért jó, de még jobb lenne, ha két Wing Boost 3 venti lenne rajta... Persze utólag megoldható, de mégis... :U
(BTW a myc-media.de tesztjéban fordítva is van, a slim van hátul, a teljes méretű venti elől... )

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#95178) Rowon válasza Cifu (#95177) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Slim ventik tudtommal hangosabbak, mint a vastagabb modellek, így hát... lehet lecserélném az első ventit rajta valami másra.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95179) Vistaboy válasza Cifu (#95174) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem most így van belőve, alapból járatom folyamatosan 50%-on, ez már elég nagy hűtést ad ahhoz, hogy ne nagyon menjen 60°C fölé a proci, de ez csak az ECO mód mellett működik, ha kikapcsolom, lazán felugrik 70°C-ra is, amikor felboostol.

Tudom, hogy nem ez az ideális, de egyelőre így tudom elérni, hogy arra az egy-két hétre, amíg meg tudom venni az új hűtőt, addig még elviselhető valahogy a hangja.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#95180) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen procihűtőt ajánlanátok az alábbi setuphoz:
MSI Tomahawk Max II
Ryzen 5 5600 (4.4-en megy)
Geforce 3060 Ti gaming oc
2x16 GB 3200 mhz RAM
Ház szellős.

Illetve a procihűtő mellé 4 db házhűtő venti ajánlást is megköszönnék :)
Árban inkább az olcsóbb de megbízható kategória érdekelne (ár érték arányban a "legjobb")

Köszönöm szépen a segítséget,
Üdv,
Győző

(#95181) Rowon válasza Quenmorr (#95180) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Légy szíves a ház és a ramok pontos típusát is add meg, hogy a kollégák minél hatékonyabb ajánlatot tudjanak adni neked.

Házhűtő ventilátorokkal kapcsolatban pedig ezt a topikot ajánlom: [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95182) Quenmorr válasza Rowon (#95181) üzenetére


Quenmorr
tag

Szia Rowon,

Már írom is :)

Gépház: https://www.silentiumpc.com/en/product/signum-sg1-tg/
Ramok: Kingston Fury Beast 2x16 GB 3200Mhz DDR3

Köszi a topik ajánlást :R

[ Szerkesztve ]

(#95183) Zamma válasza Quenmorr (#95180) üzenetére


Zamma
őstag

Hűtőnek:
DeepCool AG620 - 19 600 Ft - best buy itthon! (később nagyobb procira váltasnál csak a ventiket érdemes cserélni kettő P12 Maxra, és így 25 ezerből veri a Noctua D15-öt!)

Ventinek:
Írtam a másik topikba

[ Szerkesztve ]

(#95184) Quenmorr válasza Zamma (#95183) üzenetére


Quenmorr
tag

Köszönöm szépen :R

(#95185) Zamma válasza Quenmorr (#95184) üzenetére


Zamma
őstag

Szívesen!

(#95186) Rowon


Rowon
Topikgazda

Computex 2023: szakértői meglátások a Noctuánál

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95187) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm az eddigi segítséget, végül egy Be Quiet Pure Rock 2 - őt vettem a 5700x-re a korábbi gyári Ryzen 1600 hűtője helyett. Meg vagyok elégedve vele :) Annyi szépséghibába belecsúsztam, hogy az egyik gyári csavar behajtáskor elpattant, de szerencsére tudtam pótolni.

Segítenétek beazonosítani a régi hűtőt?

(#95188) abdulka1 válasza r6man123 (#95187) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
LINK

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#95189) xtremist válasza abdulka1 (#95188) üzenetére


xtremist
senior tag

Inkább Wraith spire. A stealth nem rézmagos.

(#95190) Rowon válasza xtremist (#95189) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Én is arra gondoltam, de elbizonytalanodtam. Oldalról látni kellene, hogy milyen magas a borda. Az 1600-hoz gyárilag rézmagos hűtőt adtak volna? Nem volt az olyan combos proci.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95191) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Üdv újra mindenkinek. Szóval, átnéztem a fentebb linkelt teszteket, és még egyszer szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget. :R

Sajnos közben úgy alakult a dolog, hogy összesen csak 35K-t tudok a hűtőre szánni, szóval az általatok ajánlott típusok közül a

Deepcool AK620 ZERO DARK

tetszik, ez most 30K környékén kapható, és ahogy nézem, jó lesz az LGA 1700-ra is.

Szerintetek ez megfelelő, vagy valaki tud jobbat ajánlani? Magyar webshop (árukereső), és lehetőleg pár napon belül elérhető kell, mert éppen most vitték el hivatalosan az AIO-t, holnap ki kell szerelni és feladni, szóval nem akarok sokáig gép nélkül lenni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#95192) Rowon válasza Vistaboy (#95191) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Jó lesz az, jelenleg top hűtő, ráadásul a kialakítása is rambarát (~47 mm-t enged), azokkal sem lesz szerintem a későbbiekben sem gond.

Plusz, ha az esztétika is számít, akkor szubjektív véleményem, hogy jelenleg az egyik legszebb hűtő a piacon.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95193) Vistaboy válasza Rowon (#95192) üzenetére


Vistaboy
veterán

Akkor hasonló az ízlésünk, mert nekem is tetszik ez a letisztult forma. :)

Meg is rendeltem, keddre ígérik, remélhetőleg meg is érkezik addigra. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#95194) Rowon válasza Vistaboy (#95193) üzenetére


Rowon
Topikgazda

:CHa van kedved, dobj be pár képet a kész konfigról és teszteredményeket. Értékes lenne a topiknak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95195) Zamma válasza Vistaboy (#95191) üzenetére


Zamma
őstag

Jó lesz az, még myári sörhűtőnek is! :D

(#95196) abdulka1 válasza xtremist (#95189) üzenetére


abdulka1
őstag

Igazad lehet.
Eskü, hogy a kereső akkor ezt hozta az 1600-hoz, de most akárhogy írom be mindig a Spire-t látom gyári tartozékként. :B

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#95197) Zamma válasza Rowon (#95194) üzenetére


Zamma
őstag

Olvastam a fórum motor üzenetében hogy frissült az összefoglaló. Min munkálkodtál (már ha publikus...)?

(#95198) Rowon válasza Zamma (#95197) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Publikus, csak a kompakt vízhűtés bekezdést töröltem ki, mert abszolút nem éreztem relevánsnak. Majd lehet rakok még bele valamit, illetve neki kellene állnom a táblázatban a toplista összeállításának, de egyenlőre még halogatom, mert mindig találok valami más elfoglaltságot. :B

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#95199) Zamma válasza Rowon (#95198) üzenetére


Zamma
őstag

Értehető hogy a vizet likvidáltad...

Hú, a toplista... azt már nagyon kíváncsian várom! :U :B
Kis műhelytitkot elárulsz? Pl. mi szerint lesz rangsorolva?
Köszi a belerakott munkát! :R

(#95200) Rowon válasza Zamma (#95199) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Leginkább az árkategóriánkénti toplista az, amin agyalok, hiszen az ár mindig egy kritikus pont, hogy adott keretig mi az, amit megéri megvenni. Na meg a többi topikban is így vannak az ajánlott termékek összeválogatva, hogy adott ár -tól, -ig. Ez így logikus szerintem is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.