Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#66007) Switi


Switi
csendes tag

Üdv!

Pár hónapja úgy döntöttem, hogy új konfig vásárlása helyett inkább kimaxolom a vén P5K/EPU(775) deszkámat, és a ma már sok helyen lassú, de még egyáltalán nem használhatatlan E2220/2GB 800Mhz párost lecserértem E8400/4Gb 1066Mhz kombóra pár csomag ropi áráért. Úgy saccolom 2-3 évig még lazán elleszek vele. Pár éve biztos azzal kezdtem volna, hogy megnézem hol a vége ennek a procinak, de változtak az igények, inkább azt szeretném, hogy minél halkabb legyen. Olvasgattam pár tesztet, nézegettem az árakat, nekem az jött le, hogy 5000Ft az alja, amiért talán kapnék valami használt hűtőt ami esetleg beválhat. Nem tudom, a hűtő pont az az alkatrész amit nem szívesen vennék használtan, esetleg olyat ami passzívan is elég lehet. De akkor már lassan ott tartok, hogy 10000-ért veszek olyan új hűtőt, amit esetleg egy későbbi konfigban is használni tudok. Erősen gondolkodom egy Scythe Kotetsun, ami állítólag képes szinte hangtalanul hűteni sokkal keményebb procikat is, és nagyon tetszik, hogy kategóriájában kifejezetten könnyűnek és karcsúnak tűnik. Szóval érdekelne a véleményetek, az egyetlen lényeges szempont, hogy ha lehet abszolút ne halljam a processzorhűtőt. 10-12ezer fölé csak nagyon indokolt esetben mennék, de természetesen egyáltalán nem bánom ha olcsóbban meg lehet oldani a dolgot. Köszöntem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.