Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#65901) schawo válasza do3om (#65900) üzenetére


schawo
titán

Egy tanulságos cikk, mielőtt baromságokat csinána: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65902) laxus


laxus
csendes tag

Sziasztok!

A profilomban megtalálható gépre (CM Silencio 352, i7-4790, low profilos memória) szeretnék új hűtést, mivel a gyárival játék alatt gyakran 80-85 °C közelébe melegszik.

teszt a házról: [link]

Először arra gondoltam, hogy belepattintok egy CM Hyper 212 Evot és kész, de aztán kicsit elbizonytalanodtam, miután olvasgatni kezdtem a fórumot. Látom van pár lehetséges alternatíva hasonló áron.

A linkelt tesztben egy Cooler Master Seidon 120-as vízhűtés van, mit gondoltok róla? Talán ésszerű alternatíva lehet mATX-es ház és közel 30cm-es videókártya mellett.

(#65903) jerry311 válasza do3om (#65900) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez a 2000-es papír vége

Lehet mással rá sem megyek csak a 2k papírral.
Annyi biztos, hogy legalább egy X-te rajzolok a CPU hűtőre átlóban. Ha ügyesen csinálom és sík a felület, márpedig az lesz, akkor a filctollas X-ből nem marad semmi. Ha nem sík a hűtő alja (vagy bénázok), akkor látszik az egyenetlen X kopásból.

[ Szerkesztve ]

(#65904) jerry311 válasza laxus (#65902) üzenetére


jerry311
nagyúr

Véleményt kértél...
Soha.
Soha nem raknék kompakt vízhűtést PC-be. Teljesen feleslegesnek tartom. Egyrészt kb. ugyanazt tudják mint egy jó léghűtés, cserébe a vizes rész megbonthatatlan (általában) vagy úgy van összerakva, hogy a pumpát nem lehet cserélni vagy egyszer csak elkezd ereszteni.
Egy jófajta heatpipe-os hűtőbordán meg legrosszabb esetben ventit kell cserélni.

(#65905) eventus válasza laxus (#65902) üzenetére


eventus
veterán

Ha tetszik a kompakt, akkor inkább Corsair H75 legyen. Nekem ezekben az tetszik, hogy a meleget egyből kifújja a házból és nem azt fűti fel egy combos vga kari mellett. Nem húzza a lapot egy kiló vagy több, nincs gond ramok magasságával, és szerintem ízlésesebb, ha ablakos a ház.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#65906) bombibmw válasza jerry311 (#65903) üzenetére


bombibmw
veterán

Az szép munka. :C
Nekem is meg kéne már csinálnom,ha már úgy sincs gari a CPU-mon.

(#65905) eventus:
Én is megszerettem a kompaktot.
Próbáltam már mindent,de végül csak ennél kötöttem ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#65907) schawo válasza bombibmw (#65906) üzenetére


schawo
titán

A kép a cikkből [link] származik, csak azért linkelte, hoy mutassa, hogy ennyi neki is elég. De te is olvasd el a cikket, mielőtt vakvágányra futsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65908) eventus válasza bombibmw (#65906) üzenetére


eventus
veterán

De most várok vele pár generációt.. Fene egye a hegyes füleimet, meg a pumpát :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#65909) bombibmw válasza schawo (#65907) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,olvastam.
Arra gondolsz vakvágány alatt,hogy nem a teljesen felcsiszolt,lepolírozott felület a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#65910) nope00


nope00
tag

Szasztok, a következő konfighoz keresek egy jó cpu hűtőt.
Alaplap: Gigabyte Z68XP-UD3P
CPU: i5-2500K
RAM: 8GB (2x4GB) G.SKILL [ ECO ] Serie DDR3-1600 CL8
(2db HDD,1db dvd író)
Táp: Be quiet L7 730w
Ház: BitFenix Shinobi és 5db Arctic Cooling F12 120mm Venti

Köszönöm

(#65911) Olympos


Olympos
aktív tag

Sziasztok!

i7-4790K processzorhoz keresek hűtőt.
Most egy Coolermaster TX3 EVO léghűtő van benne, de mivel sosem volt vízhűtőm, így afelé kacsingatok. (Sajnos a TX3-as kicsinek tűnik, 4.4GHz-en már minden mag 90°C fok felett van...)

Sajnos a házam kicsi, nagyobbat most nem szeretnék venni, mert akkor arra is költeni kellene és akkor már tápot is vennék, stb-stb, így megint 100K adósságba verném magam. :)

Szóval most a Corsair H90 vízhűtő tetszik, ill. hasonló méretű társaik, de sokak szerint az kevés egy i7-4790K-hoz.

Van valakinek tapasztalata e téren?
Tudnátok ajánlani vízhűtőt?
Vagy ekkora méretben esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#65912) Speed® válasza Olympos (#65911) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Minél vastagabb radival szerelt megoldás javasolt, ha már kompakt..az a lelke kb. Viszont esélyes, hogy ~semmire nem mész vele, míg nem delidelt a proci..ugyanis ott az elsődleges probléma, nem felette..alapon nem fogyaszt/fűt barom módjára, csak nem tudja leadni az ótvar IHS alatti pasztának köszönhetően.

(#65913) bombibmw válasza Olympos (#65911) üzenetére


bombibmw
veterán

A H90 kb a régi H100-nak(duplaradis) felel meg teljesítményben.
Le tudja hűteni a procidat,de csakis delid után. :)

(#65914) Olympos:
Alapon biztosan lehűti.
Ha tuningolsz is egy kicsit,akkor azt már ne Linx-el teszteld! :)

[ Szerkesztve ]

(#65914) Olympos válasza Speed® (#65912) üzenetére


Olympos
aktív tag

Igen, delidelést már néztem: elméletben már kész is van :) ...de gyakorlatban nem akarom még elveszíteni a garanciát :) ...később!

Addig is van esélye 1db ventilátorral felszerelt vízhűtőnek egy ilyen i7-4790K (L4) procinál?

@bombibmw:
Nekem bőven elég, ha max turbo frekvencián (4.4Ghz) 70°C fok alatt tartja.
Arra képes bármilyen 1db ventis vízhűtő?

[ Szerkesztve ]

(#65915) Speed® válasza Olympos (#65914) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tegyél rá tesztre valami TX3+ hűtőt, ha módodban áll, amennyiben javul, javítható, de esélyes, hogy nem fog. Lévén a TX3 is jobb kéne legyen jóval a gyárinál, márpedig a 90+°C nem jobb. Garancia..minél tovább járatod 90°Con, annál több értelme lesz..delid ;]

(#65916) Olympos válasza Speed® (#65915) üzenetére


Olympos
aktív tag

Sajnos nincs haver, akinek lenne jobb hűtője.

Viszont delid ide vagy oda: hűtő akkor is kell. :) (+90°C-on meg csak teszt alatt tartom, de az annyira nem köt le...inkább a játék :) ... az alatt meg 70-75°C körül van sajnos már alap 4.0Ghz-en is.)

Szóval mit ajánlotok?
Corsair H90 vagy Noctua NH-D15 vagy "???" ?

- Olvasgatok utána, és sok helyen gyengébbnek hozzák ki a vízhűtést, habár az érdekelt volna jobban.
- 2 ventis vízhűtő nem fog beférni.

Help! :)

[ Szerkesztve ]

(#65917) Henk válasza Olympos (#65916) üzenetére


Henk
veterán

Én még a H50-et próbáltam anno, de az nem volt kiemelkedő teljesítményű, egy normális léghűtő lenyomja. Szerintem ha ilyen "egybevízbe" gondolkodsz legalább dupla radisat vagy nagyobbat, főleg ha tuning is lesz.

(#65918) bombibmw válasza Olympos (#65916) üzenetére


bombibmw
veterán

A D15 jobb egy 4-5 fokkal,mint a H90.
Nekem most 54-55 fokos a procim 4,6GHz-en a H110-zel,játék alatt.
Erre tegyél rá egy 2-3 fokot,ami a D15 teljesítménye kb.
De az is lehet,hogy a D15 hozza a H110-et.
Tehát delid után 70 fok közelében sem lesz a procid játék alatt,ha tuningolva is játszol.
Ebből kiindulva szimpátia alapján válassz,hogy melyik az,amit a gépedben szeretnél tudni! :)
Mindkettő le fogja hűteni a procidat,delid után.

(#65919) schawo válasza Olympos (#65914) üzenetére


schawo
titán

Arra egy középkategóriás (10k) léghűtő is alkalmas. De egy olcsó vízhűtő sem alkalmasabb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65920) bombibmw válasza schawo (#65919) üzenetére


bombibmw
veterán

Egyébként igen,ha nem lesz magasabb tuning.
Mondjuk,inkább a 15k-s hűtőket mondanám.

(#65921) laxus válasza eventus (#65905) üzenetére


laxus
csendes tag

Re: [link]
Sajnos Corsair H75-ra most nincs keret, úgyhogy inkább maradok a léghűtésnél. Most néztem a házam specifikációját, de sajnos csak 155mm magas hűtő fér el. :(
Kissé elszomorodtam, mert a topicban ajánlott hűtők többsége nem igazán fér be. Egy listában összeszedtem mi jöhetne számításba, de szinte minden kiesett. (Leginkább Scythe Ninja vagy Alpenföhn Brocken tetszett.)

Holnap lemérem pontosan mennyi hely van, hátha találok fél centit ;] Még az kérdés, hogy ezek a méretek az alaplaptól vagy a processzor tetejétől értendőek.

[ Szerkesztve ]

(#65922) schawo válasza bombibmw (#65920) üzenetére


schawo
titán

Pont a minap írtam egy hosszabbat egy 10k-s hűtőről. Ha az enyém nem fogott ki rajta, akkor egy gyári 47xx-szel röhögve ellesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65923) jim bcs válasza laxus (#65921) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tessék --> THERMALRIGHT Macho120 Rev.A (150 mm)

non-k cpu alá a 9cm-es hűtők is doszt elegek -->
DEEPCOOL ICEEDGE 400 XT
DEEPCOOL GAMMAXX 200
THERMALRIGHT TRUE Spirit 90M Rev.A
RAIJINTEK Aidos

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#65924) Potzee válasza laxus (#65921) üzenetére


Potzee
addikt

Thermalright Macho 120 - 150mm
Alpenföhn Brocken EVO - 150mm
Deepcool Gammaxx S40 - 143mm
Alpenföhn Ben Nevis - 141mm
Raijintek Aidos - 136mm
Thermalright Macho 90 - 135mm

Mivel a CPU cooler a CPU tetejére kerül ezért a számára rendelkezésre álló helyet a CPU tetejétől a ház oldallapjáig kell biztosítani! A CPU kupakjának tetetjétől a ház oldallapjáig mérd meg a rendelkezésre álló helyet!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#65925) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok

Fontos kérdés :)
Az Alphacool Eisberg 240 CPU [link]

és a CM Eisberg 240L [link]
Ugyan az a huto csak mas brand alatt jott forgalomba?
Mert ha igen akkor az Alpha jóval olcsóbb.

Illetve ezekben a hűtőkben a pumpa is cserélhető?

Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#65926) jerry311 válasza GRaul (#65925) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem igen, de én amatőr vagyok ebben. :B
[link]

(#65927) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok! Pentium 3 1400-as Tualatin gyári hűtőbordához az alábbi ventilátort rendeltem, szerintetek megfelelő?

https://www.pcx.hu/termek/revoltec-rl036-airguard-60mm-ventilator-108950

Levegőszállítás csak 12.31 CFM

(#65928) jerry311 válasza mcload21 (#65927) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azok még kb. elmentek bármivel. :DDD
De én már arra sem emlékszem, hogy milyen hűtő volt hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#65929) mufi válasza jerry311 (#65903) üzenetére


mufi
senior tag

Ez szép lett. Adj neki egy kis polírpasztát meg egy 2500-as papírt. Csodákra képesek. :K

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#65930) GRaul válasza jerry311 (#65926) üzenetére


GRaul
őstag

én is ezt a forumot olvastam. elméletileg akkor ugyan ez. ebben meg a pumpa is cserélhető ha bekrepál. megér 21eftot? Ha szerinted/szerintetek igen akkor szerdán meg is veszem :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#65931) jerry311 válasza GRaul (#65930) üzenetére


jerry311
nagyúr

Engem ne kérdezz erről, mert az én hűtőim csak akkor látnak vizet, ha a 2-3 éves gépfelújításkor kiszerelem őket egy alapos tisztítókúrára.
Pumpa, hűtőközeg, cső, csatlakozók, ventik. Brrrr, no thx!
Részemről inkább csak egy darab "vas" meg egy venti.

(#65932) GRaul válasza jerry311 (#65931) üzenetére


GRaul
őstag

az a baj, hogy most ilyenem van.
Batár
Egy Batár Állat :D de sajna a magas ramok miatt csak ez jöhet szóba. Es nem tetszik h egy ekkora monstrum terpeszkedik az alaplapomon :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#65933) jerry311 válasza GRaul (#65932) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az nem baj, hogy egy nagy hűtő van a procidon, az a baj hogy nem szereted. :DDD

Ha objektíven kell nyilatkozni egy vizes rendszer hűtési képességeiről, akkor természetesen elismerem, hogy van ezeknek létjogosultsága és jó a teljesítményük. De én léghűtés párti vagyok. Nagyon. Nem fogok vizet ajánlani senkinek, ez viszont már teljesen szubjektív. Ha két vízhűtés közt kell dönteni, akkor mondok egy harmadikat víz nélkül. ;] Ez ilyen, ilyen is marad.

(#65934) PodMAN válasza Potzee (#65884) üzenetére


PodMAN
senior tag

Köszönöm, azt hiszem berendelem.

(#65935) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv Urak!

Elhatároztam,hogy a léghűtésemet lecserélem egy kompakt vízre.

A kérdésem annyi lenne,hogy jelenleg mi az a kompakt lga1150 kompatibilis hűtő ami 1.25V-on 4.6 GHz-n a levegő hűtéshez képest (terhelve 85 fok körül) érezhetően alacsonyabban tartja a cpu-mat. Konfig az adatlapomon megtalálható. A ház hátsó vagy felső részére szerelném kifelé fújó ventilátorral (12cm).

Köszönöm előre a válaszokat.

UI: Ezt és ezt néztem.

(#65936) Speed® válasza petike2014 (#65935) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezektől nem várnék csodát..sőt, delid nélkül nagyjából semmi mástól se. De ha már kompakt, akkor minél vastagabb radival szereltet keress vagy duálost. Persze az zsebbenyúlósabb, de ha már csinálsz valamit, csináld rendesen, vagymi.

[ Szerkesztve ]

(#65937) eventus válasza petike2014 (#65935) üzenetére


eventus
veterán

H105 Corsair vagy szinten dupla radis thermaltake, nzxt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#65938) Shing


Shing
őstag

Hali
Kinéztem egy Thermalright HR-02 Macho rev. B CPU hűtőt. Szerintetek ez jó lenne egy AMD Phenom II X4 965-ös procira? Mert olvastam, hogy ennek megnövelt talp mérete van. Tehát esetleg túl nagy és túllógna? Így kevésbé hatékony a hűtés? Mert ha igen, akkor ott a rev. A, csak elvileg az újnak jobb a ventilátora is.

(#65939) jerry311 válasza petike2014 (#65935) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha már kompakt vizet keresel, akkor olyat kellene, aminek nagyobb a hőleadó felülete, mint a jelenlegi hűtőbordádnak. Az egy dolog, hogy vízzel könnyen és gyorsan el tudod vinni a hőt a prociról, de aztán valahol meg is kell szabadulni tőle. Ha ott kicsi a felület, akkor nem nyersz semmit.

(#65940) schawo válasza petike2014 (#65935) üzenetére


schawo
titán

Elhatároztam,hogy a léghűtésemet lecserélem egy kompakt vízre.
Rossz döntés :)

Ha már vizezni akarsz, cseréld le rendes vízhűtésre, ahol nem vagy a gyártók hülyeségeihez kötve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65941) #00661248


#00661248
törölt tag

Üdv!
Szeretném megkérdezni, hogy egy Cryorig h5 mennyire számít jó vételnek, illetve mennyire lehet alkalmas arra, hogy egy i3-mat, vagy i5-öt elvigyen passzívan (persze tuning nélkül)? Egy Corsair 200r házba menne a hűtő, és mivel baromira zavar a jelenlegi zajos üzem, ezért kéne passzívan mennie. Gondolom egy hdd->ssd csere fog igazán sokat számítani zaj szempontjából, az is tervben van.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#65942) jerry311 válasza #00661248 (#65941) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van az adatlapodon egy ilyen "Cuccok" rész, na ha oda beírod a konfigod darabjait az sokat segít.
Most milyen hűtő van a CPU-n? Ezzel hány fok a maximum? Próbáltad már lejjebb venni a rajta lévő venti fordulatszámát?
Lehet nem is hűtő kellene neked előbb hanem SSD.

Cryorig h5 1 forintért nagyon jó vétel, 1 millióért már nem, ez tényleg csak attól függ, hogy szerinted megérte-e megvenned.
Nagyon jól néz ki ez a méhsejtes borda, de szerintem túl sűrű, hogy ventilátor nélkül rendesen viselkedjen.

(#65943) #00661248 válasza jerry311 (#65942) üzenetére


#00661248
törölt tag

Köszi, Cuccok kitöltve! Intel gyári hűtőt használok, melegedéssel sosem volt gondom, emlékeim szerint 50 fok körül volt a nyári melegben, ez a maximum. Programozáson, böngészésen, filmnézésen kívül mást nemigen csinálok a gépen. Fordulatszabályozást még nem próbáltam. :)

(#65944) jerry311 válasza #00661248 (#65943) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jó, hát az intel gyári hűtőjénél kb. minden halkabb lesz.
User manual 69. oldal.
Itt eljátszhatsz a beállításokkal, hátha halkabbra tudod venni legalább akkor amikor nem csinál sokat a gép, de az intel gyári hűtővel ne reménykedj csendes működésben nagy terhelés mellett. A kettő együtt nem megy. :))

Házadra azt írják 165 mm a max CPU hűtő magasság, ehhez jön az i3 3225 55 W-os TDP-vel. GYakorlatilag van egy csomó helyed meg egy nem igazán forrófejű procid. A lehetőségek határtalanok. :))

(#65945) #00661248 válasza jerry311 (#65944) üzenetére


#00661248
törölt tag

Nagyon köszönöm a részletes választ! Kicsit akkor piszkálom a biosban, de ezek után biztos vagyok, hogy mihamarabb veszek egy új hűtőt! :)

(#65946) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet off a tema. De hutopasztat keresnek, jo minoseget.

A csavar a storyban, hogy notebook. Most kovezzetek meg nyugodtan, de telefonrol ezt a topicot talaltam meg.

:R

Kapott Cooler Master E1-et, de alig birt 4honapot...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65947) Shing válasza Graphics (#65946) üzenetére


Shing
őstag

Pedig van témája. :DDD
[link]

(#65948) eventus válasza schawo (#65940) üzenetére


eventus
veterán

Nagyon jó kompaktok vannak, semmi hülyeség :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#65949) schawo válasza eventus (#65948) üzenetére


schawo
titán

Nulla hőleadó felületű vackok az semmi hülyeség? A többség sajnos ilyen. Cseszheti az ember fia, hogy elment a hő a cpu-ról. Ha nem a környezetbe távozik, hanem a keringő folyadék veszi fel, akkor hamar megtelik a puffer, és csak melegszik, melegszik, melegszik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65950) Graphics válasza schawo (#65949) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem jo a kompakt.

Volt mar nagy procival is, most meg egy kisebbel megy, kapott egy halk ventit, es halkabb barminel, na jo a passziv toronynal nem :D

Asetek LCLC, volt belole 60-80db-om, azota se. 1-et meghagytam.

Kollega i5-2500k-val 4,2-on hasznalja 0-24-be, hibatlanul megy.

Extrem tuninghoz nem jo, de sokaknak eleg. Amennyibe fajt, annyiert meg foleg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.