Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#65501) Pardise válasza do3om (#65500) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem, semmi mozgást meg lötyögést nem éreztem, újra pasztáztam mondom hátha az volt a gond, meg tökig, feszülésig jó szorosan húztam meg a csavarokat, előtte annyira nem mertem meghúzni, de hát tanultam ebből!

Your car, your life ;)

(#65502) do3om válasza Pardise (#65501) üzenetére


do3om
addikt

Ezért nézd már meg milyenek a hőfokok, mert ugye eddig szar volt és a régi hűtőhöz képest. Egy újra méréssel kéne azért korrigálni hogy mégis jobb let meg mennyivel- persze számokban a zaj csökkenést nem lehet megállapítani pedig az sem elhanyagolandó.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65503) Szajo


Szajo
őstag

Srácok az igaz, hogy a pasztát csak a hűtöröl szokták lepucolni? A procihoz nem szokás nyúlni?

(#65504) do3om válasza Szajo (#65503) üzenetére


do3om
addikt

Nagyon sok értelme lenne.
Abban az esetben nem kel leszedni sehonnan ha mint a fenti szerelésben hiba csúszik és újra kel pasztázni (nem a beszáradt régit hanem rövid időn belül) na én ekkor nem szedem le sehonnan hanem kevesebbet kel hozzáraknom az újra összeszerelésnél, de ekkor is rakok egy picit hozzá.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65505) Pardise válasza do3om (#65502) üzenetére


Pardise
senior tag

Tessék Aida CPU stess eredmények!

Alapon:

Terhelve:

Your car, your life ;)

(#65506) schawo válasza Pardise (#65505) üzenetére


schawo
titán

Kicsit többet várnék ettől a hűtőtől.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65507) Pardise válasza schawo (#65506) üzenetére


Pardise
senior tag

A régi zalman cnps 9900 simán hozta ezt a szintet. Azt hittem a macho jobb lesz. Biosban lehet még várialni a hűtési meg fordulatszám profillal.

Your car, your life ;)

(#65508) schawo válasza Pardise (#65507) üzenetére


schawo
titán

Nem a fordulatszám a gáz. Pörög az rendesen. Milyen procit hűt? Nem húztad el esetleg egy oldalra?

Lehet, hogy meg kéne simogatni az alját.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65509) Pardise válasza schawo (#65508) üzenetére


Pardise
senior tag

I7 2600k 4'4 GHz.

Your car, your life ;)

(#65510) Potzee válasza Pardise (#65507) üzenetére


Potzee
addikt

A Zalman esetében is ugyanezzel az AIDA-val nézted a hőfokokat? Ugyanaz a Tj max. érték volt beállítva?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#65511) joe979


joe979
aktív tag

Üdv Urak.
Érdeklődnék van e erről a turbináról tapasztalat : Zero Infinity Free Flow+
Már régebben is belebotlottam, és nem sok ikertornyos építményt adnak 3 légkavaróval. Itt lenne pár adat róla:

Méretek (ventilátor nélkül): 111 x 165 x 140 mm (Sz x Ma x Mé)
Méretek (ventilátorral): 162 x 165 x 140 mm (Sz x Ma x Mé)
Súly (ventilátor nélkül/ventilátorral): 1057/1496 g
Anyag: nikkelezett réz (hőcsövek), nikkel-alumínium (lamellák)
Hőcsővek: 5 x 8 mm

Ventilátor 3 db
Méretek: 140 x 140 x 25 mm (Sz x Ma x Mé)
Szín: Lila, fekete
Súly: 154 g
Sebesség: 1200 fordulat / perc
Csatlakozó: 3 tűs

Biztosan vannak ennél hatékonyabb rendszerek is , de most a 11.650.- ár felcsigázott a Merlin boltjában, úgy emlékszem ez állandóan 20+ kategória volt. Ha meg egy kalap szar a ventije, akkor lehet cserélni jobbakra, de ami kicsit necces, az a torony súlya alapjáraton, ettől tartok a legjobban ....... Hogy látjátok a helyzetet ?
[link]

Szissz

(#65512) do3om válasza joe979 (#65511) üzenetére


do3om
addikt

Mi baj van a súlyával teljesen jó 1kg venti nélkül, biztató, nem kevés az ha ettől félsz. Van benne anyag.

Ránézésre amit a tervezők figyelembe vehettek volna az az hogy jobban elosztják a csöveket, elég közel kerültek egymáshoz. Persze ekkor nem tudják használni a raktáron tuti bőven lévő Alpenfhön-Deep-col lefogatót. ;] :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65513) Skilly


Skilly
aktív tag

Valaki esetleg erre valami valaszt? (#65479) :R

HyperX

(#65514) joe979 válasza do3om (#65512) üzenetére


joe979
aktív tag

Még nem próbáltam ilyen batár tornyot, azt az ember hajlamos túl majrézni az ismeretlent.
De úgy érzem marad a próba :) Ennyiért nem tudok elmenni mellette.

Szissz

(#65515) castiels


castiels
addikt

sziasztok!

i5-ös gyári hütőt lehet szabályozni?

(#65516) HoyHoy2 válasza castiels (#65515) üzenetére


HoyHoy2
tag

Sziasztok,

Ha a hivatalos oldalon egy hűtőre 161mm írnak nekem meg 163mm ami maximum elfér, szerintetek azt megvehetem, vagy inkább ne? A ház amugy CM Elite 372.

Köszi.

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#65517) do3om válasza HoyHoy2 (#65516) üzenetére


do3om
addikt

El kel férnie :K

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65518) HoyHoy2 válasza do3om (#65517) üzenetére


HoyHoy2
tag

Köszönöm a gyors választ!

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#65519) eventus válasza castiels (#65515) üzenetére


eventus
veterán

Igen :)) Alaplap programjával, cpu fan vagy bios

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#65520) Pardise válasza Potzee (#65510) üzenetére


Pardise
senior tag

Ugyan ez volt igen!

Your car, your life ;)

(#65521) Pardise válasza Pardise (#65520) üzenetére


Pardise
senior tag

Az is érdekes még, hogy az új machoval a dolgok új gépházba is kerültek, ami sokkal nagyobb meg szellősebb, mint a régi, szóval nem tudom mi lehet. Sokkal jobbat vártam a machotol. Szerintem minden okés a gépben, jól is van beszerelve, pasztázás is jó, huzat is jó, szóval nem tudom :F

Your car, your life ;)

(#65522) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! 8k-ért milyen hűtőt ajánlotok egy Xeon E5440-re (jelenleg 3.3Ghz-en van de szeretném jóval feljebb húzni) jelenleg egy Artic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2 hűti de az már kevés. Zalman Z11 Plus házba lesz majd! (Megéri márkásabb hűtő pasztát venni?)

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#65523) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Egy hülye kérdésem lenne: AMD-nél a CPU lefogató keret csavarhely távjai is egyformák, nem csak a lefogató keret és a rögzítés módja? Egy Asus silent square (nem pro vagy evo) hűtőt raknék fel egy FM2-es lapra, és ehhez le kell cserélnem a keretet az Asus sajátjára. Jelenleg pedig a hűtő egy AM2 lapon van.

Köszönöm a választ :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#65524) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok!

Szerintetek i5 3470-hez a gyári hűtőt használjam, vagy tegyem rá a régi 775-ös TX2-met? (Az alaplap támogatja a 775-ös hűtést is.) Köszi! :)

(#65525) perecKING


perecKING
senior tag

sziasztok

CM Elite 120 -ba mi a legcsendesebb megoldás(lga 1150)?

OC sem kizárt

:R

(#65526) schawo válasza perecKING (#65525) üzenetére


schawo
titán

Ha a hang számít:

[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#65527) Speed® válasza Pardise (#65521) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs semmi meglepetés, ennyit tud. Meleg az i7 OCval. A 9900 sem gagyi.
El kell dönteni, halk hűtés kell vagy erős..a kettő együtt nem ~10k kategória.

(#65528) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Egy 4 ghz-re húzott i7 950-es procit le tudna hűteni egy Corsair H60? Most a Mugen 2-vel kb 70 fok körül van.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#65529) Speed® válasza Scholes9 (#65528) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kb. ugyanúgy hűtené..csak a kisebb helyigény és a házól kidolgozott hő lenne az előnye. Ha eladó lesz a Mugen2, keress meg priviben ;p

(#65530) Scholes9 válasza Speed® (#65529) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tehát le tudná hűteni úgy h ne legyen gond a procival? Meddig egészséges?

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#65531) Speed® válasza Scholes9 (#65530) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Le..de a 70 se gáz, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#65532) MrSkripton


MrSkripton
csendes tag

Hello!
Van egy Intel Core i7-950-es procim, amin egy Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2.0 csücsül. Nem rég lett újrapasztázva. Alap 3.07Ghz-en ketyeg a CPU és így alapjáraton a magok 43-49°C, pár percnyi prime95 után 83-79°C, de játék alatt (40-50% load) is felmegy 70°C környékére. Szeretném felhúzni 3,5Ghz-re, de így is keveset hűt ez a cooler, így a kérdésem az lenne, milyen cpu hűtőt ajánlanátok??

(#65533) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Erre valaki? :(

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#65534) Traxx válasza Biluxzsolt (#65533) üzenetére


Traxx
őstag

Egy dologra tudok válaszolni: a 3100-asnál (azaz rev. B) az LGA20111 foglalat támogatása is biztosított.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#65535) Traxx válasza Traxx (#65523) üzenetére


Traxx
őstag

Erre tudna esetleg valaki mondani okosat? Elnézést a türelmetlenségemért, de szükségem lenne az információra :B :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#65536) perecKING válasza schawo (#65526) üzenetére


perecKING
senior tag

Köszi a linket!

Ezek alapján csak egy Big Shuriken 2 Rev. B jöhet szóba.

(#65537) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! 8-9k-ért használtan milyen hűtőt ajánlotok egy Xeon E5440-re (jelenleg 3.3Ghz-en van de szeretném jóval feljebb húzni) jelenleg egy Artic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2 hűti de az már kevés. Zalman Z11 Plus házba lesz majd! (Megéri márkásabb hűtő pasztát venni?)

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#65538) Speed® válasza nyozo (#65537) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Brocken.. 157mm, 161mm helyre, befér. Paszta hozhat pár °Ct, MX2 ajánlott.

(#65539) nyozo válasza Speed® (#65538) üzenetére


nyozo
aktív tag

Köszönöm! ez jobb teljesítményben mint egy Asetek lclc kompakt vízhűtő?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#65540) Speed® válasza nyozo (#65539) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy értelmesebb 1 radis kompaktot hoz, LCLC az alja..ha lég kell, nagyon jó.

(#65541) duronx


duronx
senior tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam kézhez a DeepCool Gammaxx 200 hűtőmet és gondoltam írok pár sort :) hátha valakinek hasznos infó lesz. Egy gyári intel hűtött váltott, ami egy Core i5 4590-en dolgozott. A váltás oka az volt hogy a gyárival BF4 alatt a hőmérséklet gyakran felkúszott 68-70 fokra. (lehet hogy ez még a megengedett hőmérséklet tartományban van, de én sokalltam ) A DeepCool hűtője egy egyszerű dobozban érkezett, egy AMD és egy Intel lefogatóval.(ennyi pénzért nem is vártam többet :DDD ) A hűtő alján volt paszta, de nem sokáig, mert leszedtem és a procira egy MX-2-es pasztát helyeztem fel. A hűtő felhelyezése ugyan úgy és ugyan olyan egyszerűen történt mint a gyári intel hűtő esetében. (a mellékelt leírás, ábra nem is kell hozzá) A levegőt a ház hátsó részébe fújja, ahol egyből ki is szívja egy 12 cm-es venti.
2 nap alatt az a tapasztalatom hogy kb 8-9 fokkal lett hűvösebb a procim BF4 alatt (57-58 fok volt eddig a max) mint a gyárival. Azt hiszem ennyi pénzért, ez jó vétel volt, remélem a nyári nagy melegben sem fog elvérezni a kicsike :)
Köszönöm hogy segítettek a választásban :R

[ Szerkesztve ]

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#65542) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok!

Elég hangos a gépem, 4 ventilátor van benne (táp, processzor, videókártya, merevlemez hűtő ventilátor). Hagyományos, nem márkás ventilátorok vannak benne, a tápegység sem márkás. Csendesebb lenne-e, ha két ventilátort kicserélnék valami jobb minőségűre? Tudnátok ajánlani márkát, típust esetleg?

Köszi.

(#65543) Szajo


Szajo
őstag

Megjött a TX3 EVO, egyébként ha megy (tudomásom szerint nem ment) paszta a proci alá az gáz? Megölné a processzort vagy csak szimplán nem indulna el??

Egyébként egy csöppet hangos nem azt mondom, hogy porszívó de azért a gyári intel hűtőhöz képest hangosabb, ez normális? Vagy egy csapágyas hűtőt vettem? xd

(#65544) smirdex


smirdex
tag

Sziasztok!
A lga775-ös lapról lekerülő Ekl Could Tower cpu hűtő alkalmas lehet lga1150-es lapra i5 procihoz? köszi

[ Szerkesztve ]

(#65545) CirrMee válasza Szajo (#65543) üzenetére


CirrMee
addikt

Paszta a proci alá gáz, de a proci és a hűtő közé nagyon hasznos dolog.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#65546) Szajo válasza CirrMee (#65545) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, habár szinte egyértelmű volt :D
A TX3 Evo tényleg ennyire hangos?

(#65547) Speed® válasza smirdex (#65544) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha lecseréled a push-pineket M3 csavarokra, alkalmas. [link]

hunkryo
Ha valamit elszúrtál szereléskor és nem hűt rendesen, akkor pöröghet-hiába. Valamint ha annyira tré a CPU IHSe alatt a paszta..maga a TX3 leszabályozható 800rpmig, de nem biztos (biztos nem) várnék csodát tőle egy i5Kn.

[ Szerkesztve ]

(#65548) smirdex válasza Speed® (#65547) üzenetére


smirdex
tag

Ez elég egyszerű megoldás.. :) A lap alá való backplate nem szükséges ? PL a lap esetleges deformációja miatt ....

[ Szerkesztve ]

(#65549) nana95


nana95
tag

Hali!
Nem régen vettem egy I5 4670K-t, és szeretnék rá egy hűtőt venni, mert később tuningolnám is, természetesen 4,4-4,6-íg, ameddig elmegy. A házam oldal lapja 160mm-nél kezdődik(Zalaman Z5 Plus), szóval annál 1-2mm-el jó volna, ha kisebb lenne. Amit elvárnék tőle természetesen a jó hűtés és, hogy viszonylag halk legyen.
Eddig ezekkel szemeztem:
SCYTHE Mugen 4
ZALMAN CNPS14X
Alpenfoehn Brocken
Ezek közül a zalman a legnagyobb, de szerintem az is beférhet a házikómba.
Ezek közül melyik lenne a legjobb? Vagy ebben az árkategóriában van valami ami jobb ezeknél?
Ennél a 12-13K-s árnál nagyon feljebb nem mennék, ez lenne a max amit rá tudok szánni.
Köszi a válaszokat előre is! :) :R

(#65550) Potzee válasza Traxx (#65523) üzenetére


Potzee
addikt

Igen, a furatok közti távolság is megegyezik.
A Silent Square-t fel tudod tenni FM2-re és FM2+ ra is. :K

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.