Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#46151) bombibmw válasza apollo12 (#46150) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem ezt azonnal rendeljétek be:[link]
6ezer forintal olcsóbb,mint az új és csak egyszer volt használva,3 év garival.
Ez a legjobb léghűtő.

(#46152) apollo12 válasza bombibmw (#46151) üzenetére


apollo12
veterán

akkor ez lesz, köszi még egyszer

(#46153) bombibmw válasza apollo12 (#46152) üzenetére


bombibmw
veterán

Szívesen.
Arra azért figyeljetek,hogy magas RAMok nem férnek el alatta!

(#46154) apollo12 válasza bombibmw (#46153) üzenetére


apollo12
veterán

sima kingston hyperx ramok vannak neki [link] 6x2gb csak csak elfér

[ Szerkesztve ]

(#46155) bombibmw válasza apollo12 (#46154) üzenetére


bombibmw
veterán

Így okés lesz.

(#46156) gootibi


gootibi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Olvasgattam, nézelődtem és végül tuningra szántam el magam. Ki is szemeltem egy CPU hűtőt, ez pedig a THERMALRIGHT Silver Arrow SB-E Extreme-et [link].
A kérdésem az, hogy ebbe a házba SHARKOON T28 [link] befér-e. A jól látam azt írják, hogy 160 mm-s megy csak bele, de az ipon-n azt írják, hogy 165, így lehet pont belefér [link]. Ha esetleg ezzel a házzal, aminek nem nagy a valószínűsége, valakinek van tapasztalata annak örülnék.
Az alaplapom, ha számít egy ASUS P8P67 EVO [link].
A CPU egy i5 2500K.
A memóriák sima kivitelűek, nem tuning memóriák.
Videókártya egy ASUS HD7870-DC2-2GD5-V2 HD7870 2GB GDDR5.
A tápom egy SHARKOON WPM power supply series 500W-os.
Lehet, hogy tök felesleges ennyi adat, de szeretnék a biztosra menni.
A tuningot, kb 4,2 környékére szeretném belőni, de a 4,5-se lenne rossz ;)
Ha esetleg nem fér be, vagy esetleg nem megfelelő más paraméterek miatt, akkor a sima THERMALRIGHT Silver Arrow SB-E elég és be is fér, vagy esetleg más, hasonszőrű hűtő.
U.i.: Az a baj, hogy ez a monstrum piszkosul megtetszett ;)
A segítséget előre is köszönöm!

(#46157) bombibmw válasza gootibi (#46156) üzenetére


bombibmw
veterán

Az Extreme biztos,hogy nem fér el,még ha 165mm-es férne is be,mert 170 ventillátorral.
160mm-ig Thermalright Macho 120:[link],vagy Scyte Mine 2:[link],Scyte Mugen 3:[link],Alpenföhn Brocken:[link],K2:[link]
Ezek elviszik a 4,2-t,de még a 4,5-t isteljesítményben a K2 van a legközelebb az Extreme-hez.
Mine 2 Nagyon jó ár/értékkel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#46158) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Ide is beírom, mert a topicja semmi életjelet nem mutat.

Tudnátok ajánlani egy jó minőségű hővezető pasztát? Lehetőleg a legjobbat. Az ár nem számítana (na jó azért 10eFt-os ára...gondolom ilyen is van :) ).

Köszönöm! :R

U.I.: Végül a Phanteks PH-TC14PE mellett döntöttem, remélem jól. :) Még a hét elején megrendeltem, de eddig még nem érkezett meg. Remélem jövő héten már a kezemben lesz, mert alig várom. Majd csinálok róla pár képet.

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#46159) Potzee válasza bookninja (#46147) üzenetére


Potzee
addikt

Nézz szét a topflow coolerek közt is:
pl. Be Quiet! Shadow Rock Topflow SR1 (137 mm), Scythe Grand Kama Cross (137 mm), Scythe Samurai ZZ (110 mm magas)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46160) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Sziasztok,

Lehet gépcserére adom a fejem, és érdeklődnék, hogy a sima (nem plus, meg evo stb.) CM Hyper 212-t rá tudnám-e valahogy applikálni 1155-re? Jelenleg ugye 775-ön ücsörög, valamint Noctua venti is lett rá véve, ezért nem látnám értelmét, hogy emiatt cseréljek, hacsak nem húdemuszáj. Láttam ilyen kit-et hozzá, hogy létezik, de az sem 1155-ösre írta a lehetőséget/fogalmam nincs honnan kellene beszerezni.
Kiszemelt: 3570, vagy 3570K, nem orrvérzésig tuninggal persze. Még igencsak álom fázis van, de ez a téma érdekelne.

(#46161) kromatika válasza fagylalt (#46158) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem Artic coolink MX4 elég jó[link]

(#46162) kromatika válasza Mi5i (#46160) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Két lehetőség is van. 1:Asrock alap lapot veszel,és azon van 775-ös furat,tehát minden gond nélkül feltudod fogatni a Hyper 212-őt. 2:ha nem akarsz asrock lapot, egy
CM Intel® Retention Bracket Set for LGA1366/1156/775
[link] :K

[ Szerkesztve ]

(#46163) ktg3


ktg3
őstag

Most tettem scythe mine 2 alá rendesen melegedő cpu-t.

Egyszerűen hihetetlen ár/érték aránya illetve teljesítménye van.

A fesz érték brutális léghűtővel, biosban 1.525V.
54 fokon tartja terheléssel. Igaz itt már maxra van tekerve a venti. Minimum fordulatszámmal 60 fok körül van.

FX topicban olvasgattam, hogy az ott használt hűtők szinte mind gyengébbek (nem kicsit) és általában drágábbak is.

Csak ajánlani tudom ezt monstrumot. Tény, hogy kell hozzá egy nagy ház is.

[ Szerkesztve ]

(#46164) bombibmw válasza ktg3 (#46163) üzenetére


bombibmw
veterán

Nagyon jó hűtő,tény és való.
Akkor mehetsz akár 1,65-ig is. :)
Nem hiába van ajánlgatva. ;)

(#46158) Divi27: +1 MX4
Én is ezt használom.Nagyon szépen terül és jól vezeti a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#46165) ktg3 válasza bombibmw (#46164) üzenetére


ktg3
őstag

Már mentem ;] , de 24/7-re marad ez a beállítás.
Csak írtam eredményt, mert tényleg most kapott megfelelő cpu-t a beast.

(#46166) #91202560


#91202560
törölt tag

Hali!
A gondom a következő: Van egy Giga Z77N-Wifi lapom, Prodigy házban, jelenleg egy Hyper TX2-vel, amit szeretnék egy erősebb hűtőre cserélni. A gond hogy a hűtők többsége blokkolja a PCI-E slotott!
Tudna vki ajánlani olyat ami elég erős lehet kisebb tuningra is, és el is fér?
THX

(#46167) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tiszteletem!

Olyan kérdésem lenne,hogy a Scythe "NINJA MINI" 6Heat Pipes CPU Cooler símán rámegy a Fm 1 tokozású lapokra?
/tudom,hogy kompatibilis de régi modell ezért kérdezem mielőtt megveszem és pofára esnék valami oknál fogva/ :)
Úgy rögzítem mint a gyári hűtést,vagy a Cm Tx 2 hűtőt?

(#46168) Potzee válasza #91202560 (#46166) üzenetére


Potzee
addikt

Szerintem egy elcsúsztatott felépítésű coolerrel (pl. HR-02 Macho) próbálkozz. Intel-re 4 féle módon tudod feltenni. A heasink 140 mm-es, szélesebb oldala legyen párhuzamos a PCIe slottal és a borda teste a tápcsati irányába legyen...Így szabadon marad a PCIe sín. Szépséghibája a dolognak, hogy a cooler ventijét csak úgy lehet feltenni, hogy a cpu hőjét a VGA kártya hátoldalára fújja.

Scythe Ashura
Itt jól látható, hogy a hűtőborda és a venti a "coolernek szánt" felületen belül marad...ha képzeletben 90 fokkal felfordítjuk, akkor a heatsink és a venti párhuzamosan fog elhelyezkedni a PCIe slottal. A venti a VGA kártya felől is felmegy a bordára, viszont a cooler benyúlik a memóriák fölé, így csak normál méretű vagy low profile ramok használhatóak.

Silentfrog: A Mini Ninja-hoz van 3 barcket, amit fel kell szerelni a bordára, attól függően, hogy milyen platformon használjuk (478 / 775 ill. 1366 / AMD)
Neked FM1-re az alsó ( X-es) bracket kell és ezáltal úgy kell rögzíteni a coolert, mint a gyári AMD coolert.
(ha Intel S775-re tennéd, akkor az 1. bepattintós, 478-ra a 2. rögzítő bracketre volna szükség)
[link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46169) Silentfrog válasza Potzee (#46168) üzenetére


Silentfrog
veterán

Köszönöm a képen lévő felfogatás van csak a hűtőhöz /intel nincs/,ezek szerint jó lesz. :R

/Kedvet kaptam én is egyhez, mikor vettél te is egy ilyet ,jó lesz valamire./ :)

(#46170) Potzee válasza Silentfrog (#46169) üzenetére


Potzee
addikt

Igen...jó lesz valamire... :K
A 0 dB-es konfighoz még egy jó SSD hiányzik!
Ha ez elkészül, utána egy kis fogyasztású gépet akarok majd építeni, amit a Mini Ninja fog hűteni...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#46171) Mi5i válasza kromatika (#46162) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Köszönöm, szerintem valami Asrock lesz belőle úgyis, és akkor meg is van a két legyet :)

(#46172) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte 990XA-UD3-as alaplap, Corsair Vengeance hűtőbordás ramokkal, amik elég magasak, ha átraknám őket a 2-4-es foglalatba, akkor elférne mellette ez a hűtő? Ha jól látom a képen keskenyebb, mint más hőcsöves hűtők. FX6300-as procit kéne lehűtenie, de ha van más alternatíva, nyugodtan mondhatjátok :) A keretem olyan 7-8e FT rá.
Lényeg hogy halk, de hatásos legyen.

Köszönöm előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

(#46173) fagylalt válasza kromatika (#46161) üzenetére


fagylalt
senior tag

& bombibmw:

Köszönöm mind kettőtök válaszát! :R

(#46174) kromatika válasza K.Tamas89 (#46172) üzenetére


kromatika
veterán

szia.igen elférne COOLERMASTER Hyper 212 EVO:K Thermalright True Spirit is keskeny kialakítás és csak egy kicsit drágább :K én inkább azt venném,de az Evo sem rossz választás.

[ Szerkesztve ]

(#46175) anytime válasza Potzee (#46170) üzenetére


anytime
őstag

Latom, unatkozol, ha nincs mit tervezgetni :K

(#46176) xatos3


xatos3
senior tag

sziasztok, kezd elérkezni a pillanat hogy lecseréljem a contact 29 Tt hűtőmet mert begolyózok a fütyülő hangjátol kb (7-10khz) (hülye tt venti) és arra gondoltam mivel úgyis próbálgatom a proci határait, valamint jön a nyár, és tetőtérben vagyok, vízhűtést vennék, pénzt nem sajnálom rá egészen 40ig, de szó sem lehet otthon összeszerelt vízről, nem kockáztatok egy 300 fölötti gépet áztatással

na most a kulcskérdés: seidon 240, vagy corsair h100? árban azonos kb, és teljesítményben is, a coolermaster annyival lenne jobb hogy az karnyújtásnyira lenne, míg a h100ra várnom kéne legalább 3 hetet

vélemények?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#46177) K.Tamas89 válasza kromatika (#46174) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Köszönöm a választ :) Szerintem a Coolermaster lesz a befutó :R De megnézem a Thermalright-ot is.

(#46178) xatos3 válasza K.Tamas89 (#46172) üzenetére


xatos3
senior tag

és bukod a dual channelt

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#46179) bombibmw válasza xatos3 (#46176) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
H110 már sokkal jobb és halkabb,mint a H100.
280-as radival van és belefér szépen a 40k keretbe.
Bár a házadba nem tudom,hogy befér-e,mert sehol sem látom,de ilyen konfignál gondolom a ház se egy piskóta darab. :)

[ Szerkesztve ]

(#46180) sfefe válasza xatos3 (#46178) üzenetére


sfefe
őstag

2-4 -es slotban miert bukja?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46181) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Hülyeséget írtam, 1-2 slotba kell raknom a memóriát, mert azok vannak távolabb a foglalattól :) Most néztem meg. :D

(#46182) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Van egy Termalthake Silent Boost K8 hűtőm: [link]

FM2 A10 procin üzemel. Nincs is gond vele, csak picit hangos a ventillátor mert maxon pörög a 3 pines csatlakozó miatt. Nincs fordulatszám vezérlés.

Ezért lecserélném a ventilátorát a bordának erre: [link]
Szerintetek jó párosítás lenne?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#46183) bombibmw válasza TaylorPro (#46182) üzenetére


bombibmw
veterán

Ennyiért jobb,mint a gyári

(#46184) TaylorPro: Közben töröltem,mert neked 8cm kell,de lehet jó rá a 92mm-es is.
Szerintem feketében mutat jól csak igazán.Nekem 3 120p van és nagyon jók. :)

[ Szerkesztve ]

(#46184) TaylorPro válasza bombibmw (#46183) üzenetére


TaylorPro
addikt

Hibás link. Megtaláltam. Ez borzasztó csúnya, főleg full fekete házba. :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#46185) xatos3 válasza bombibmw (#46179) üzenetére


xatos3
senior tag

a cédrus a magyar corsair forgalamzó, és náluk a legdrágább, és képtelenek szerezni h110et, (máshol is megkérdeztem...) szóval beférne, de nem játszik hála a magyar nagykerek impontens hozzá állásának,

a ház egyenlőre szétvágós, később meg stryker lesz abba valóban beférne a h110, ha lenne......

de azért köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#46186) TaylorPro válasza bombibmw (#46183) üzenetére


TaylorPro
addikt

A gyári jó lenne, csak nem 4 pines, tehát erre cserélném: [link]

Ajánlják CPU-ra is: [link]

Na megrendelem. Illik a házamhoz.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#46187) bombibmw válasza xatos3 (#46185) üzenetére


bombibmw
veterán

[link] ;)

(#46186) TaylorPro: Mint már írtam biztos,hogy jobb a gyárinál és legalább PWN-es.

[ Szerkesztve ]

(#46188) TaylorPro válasza bombibmw (#46187) üzenetére


TaylorPro
addikt

Csak csúnya. :) Marad az Arctic. Azért köszi!

Pixel 8 Hazel

(#46189) bombibmw válasza xatos3 (#46185) üzenetére


bombibmw
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#46190) sfefe válasza K.Tamas89 (#46181) üzenetére


sfefe
őstag

3-as-4es nem? Azok vannak legtavolabb.
De berakod a 2-4esbe ugysem fer el?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46191) K.Tamas89 válasza sfefe (#46190) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Ezen a lapon máshogy van: Proci foglalattól távolodva..4-2-3-1, így vannak a számozások feltűntetve. Dual-channelt mindenképpen akarok, így a 2-1be fogom rakni a ramokat.
Eddig ezeket a hűtőket néztem ki:
Alpenfoehn Sella
Coolermaster Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1
Coolermaster Hyper T4 RR-T4-18PK-R1

Még az a kérdésem, ugye ezeket lehet úgy forgatni, illetve felrakni, hogy a házból kifelé fújjanak majd? Mert ugye intelnél lehet forgatni..de AMD-nél mi a helyzet?

Köszi előre is.

(#46192) xatos3 válasza bombibmw (#46187) üzenetére


xatos3
senior tag

külső készlet tehát nincs magyarországon, és a cm havonta egyszer küld konténert magyarba
nagyon kedves hogy veszed a fáradtságot, de .. "your argument is invalid"

:DDD

(#46191) Tomax89 hyper 212 és társainak saját kerete van bárhogyan elforgathatod

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#46193) K.Tamas89 válasza xatos3 (#46192) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

Köszi szépen a segítséget, Mindenkinek.

(#46194) kromatika válasza K.Tamas89 (#46191) üzenetére


kromatika
veterán

igen kifelé fújjanak a házból :K A 2 Cm hűtőt lehet forgatni AMD is,Sellával nem tudom mi a helyzet.De azok közül amit írtál,a Sella 9cm-es ventivel szerelt,a CM hűtők meg 12cm-es.Tehát halkabbak,és azonos fordulaton jobban hűtenek,mint 9cm-es társaik.

[ Szerkesztve ]

(#46195) K.Tamas89 válasza kromatika (#46194) üzenetére


K.Tamas89
aktív tag

:) Rendben. Szerintem a két Coolermaster közül választok :)

(#46196) bigsee válasza xatos3 (#46176) üzenetére


bigsee
addikt

Nagyon jók a Corsair vizek!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#46197) proci985 válasza xatos3 (#46176) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Phanteks duplatornyos, Thermalright Silver Arrow SB-E, esetleg ha a ramok problémásak, akkor Archon SB-E. jobban hűtenek, halkabbak és legfőképpen nem áztatják el potenciálisan a rendszert.

vagy vegyél egy normális vizet, vagy hanyagold a témát.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46198) Rocky100


Rocky100
csendes tag

Üdv

i7 3770K mellé keresnék egy megbízható nagy teljesítményű hűtőt.(ár nem számít, de noctua ne legyen mert nagyon ocsmányúl néznek ki és nem tetszenek :( :( )Schyte Mugen 3 rev.B-ben gondolkodtam mert 4.4-4.5Ghz környékén menne az Asus p8z77-V Deluxe-ban, de nem tudom hogy ez e igazán a megfelelő hűtő hozzá.Csak azt hogy a schyte-ről nagyon sok pozitív dolgot írnak.Persze hogy ez ilyen órajel mellett is megállja e a helyét egy i7 esetében...
Sok érdekes dolgot, tapasztalatot olvastam itt, de még se tudom melyik "féltégla" érné meg a legjobban rá.

[ Szerkesztve ]

(#46199) Merlinclub válasza Rocky100 (#46198) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Milyen házad van, mekkora cooler fér bele?

Magasbordás ramok?

A Mugen III helyett lenne ige sok, jóval hatékonyabb cooler, csak kéne tudni, mi a "körítés"

(#46200) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Az normális ha egy Alpine 11 GT rev.2 cooler 66-67 fokos BF3 multi alatt?
(i5 2500+6870)

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.