Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) bluyoo válasza Apollo_21 (#52200) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze nincs is ezzel igazán gond .... bár a Socket H3 (1150)-as kategóriában lévő lapok között egynél jelölik a C2-őt :U ... ott is a Asus Z87-DELUXE/DUAL C2 / Asus Z87-DELUXE/DUAL érdekes árréssel ....
Az LGA-1150 -es kategóriában több C2-es lap van (keress rá a C2-re az LGA-1150 -es kategóriában)! :DDD
Szerintem a legtöbb bolt már forgalmazza a C2-es lapokat csak épp nem jelölik külön ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52202) kona005 válasza bluyoo (#52201) üzenetére


kona005
senior tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm most szeretne összerakni egy jó kis gamer gépet de nem tudja milyen lapot tegyen a gépbe. Valami Z87-es lap kellene neki az AsRock Fatal1ty Z87 Killer-be van most beleesve, ahogy néztem ez még egy elég friss lap. 36k az iponban ennyit szánna rá max, én egy MSI Z87 G45 Gaminget mondtam neki de én sem vagyok tisztába a különbségekkel. Mi a véleményetek eme 2 lapról? Esetleg ebbe a kategóriában valami jobb?
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#52203) bluyoo válasza kona005 (#52202) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
+1 az MSI-nek. De a Z87-G45 Gaming már 40k felett van ...

Bazinga!

(#52204) Bozsó22


Bozsó22
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdés mATX vagy ATX lapot érdemesebb venni?( mi a különbség, szükségem van rá?)
Asus H87M-Plus vagy H87-plus?
amite bele szeretnék tenni: i5 4570, gianward gtx 770, 8gb corsair, 1TB HDD, 120Gb SSD
nem tervezek tuningot

Köszi!

GA-MA770T-UD3P - GIGABYTE, AMD PHENOM II X3 720BE, 4GB RAM,ASUS EAH4770/HTDI/512MD5, GIGABYTE Superb 460W

(#52205) bluyoo válasza Bozsó22 (#52204) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
A két lap között nincs nagy különbség ... közülük az ATX-es H87-Plus választanám.
Viszont árban a kettő között lévő TUF szériás Asus Vanguard B85-öt venném. Sajnos itthon nem nagyon láttam 5év garanciával. Pedig a gyártó annyit vállal .... :((

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52206) Bozsó22 válasza bluyoo (#52205) üzenetére


Bozsó22
tag

Miben több ez a lap a h87m-plus-nál? Elméletileg a H87-es lapok többet tudnak

GA-MA770T-UD3P - GIGABYTE, AMD PHENOM II X3 720BE, 4GB RAM,ASUS EAH4770/HTDI/512MD5, GIGABYTE Superb 460W

(#52207) bluyoo válasza Bozsó22 (#52206) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most nem csak magát a a chipset-et nézd , hanem a lapokat :) ... Asus Vanguard B85 Review
6db SATA3 port helyett "csak" 4db SATA3 és plusz 2db SATA2 prtot kapsz , de sokkal jobb tápkört is ami még bordát is kapott. DisplayPort , Intel I217V LAN , szerintem az UEFI-je is jobb/szebb , ....
"Elméletileg a H87-es lapok többet tudnak" Igen ez igaz de miben tudnak többet? :) B85 , H87

Bazinga!

(#52208) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Jó estét kívánok!

Kellene nekem egy jó kis lap, 20000 körül amin van IDE. Eddig Gigbyteot és Asus-t szerettem, de meggyőzhető vagyok (kivéve MSI).

Ez a processzor menne bele.

Előre is köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#52209) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#52208) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, és ATX-es.

Aquila non captat muscas.

(#52210) bluyoo válasza Hegyirabló (#52208) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Helló!
Az új chipset-es lapokon már nincs IDE csatlakozó (kivéve az ASRock 990FX Extreme4-et de az 2X20K). Már elavult hardverek ...

Bazinga!

(#52211) Hegyirabló válasza bluyoo (#52210) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezt én értem, de ezért nem fogok kidobni két teljesen jól működő optikai hardvert, és venni helyettük újat. Ezért valami megoldást kell találnom.

Aquila non captat muscas.

(#52212) bluyoo válasza Hegyirabló (#52211) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát két ODD miatt biztos nem vennék egy nem igazán FX alá való lapot .... de ez ugye az én véleményem.
A Gigabite GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0) még rendelkezik IDE csatlakozóval. Vagy veszel egy Sata ide konvertert.
Szerintem valami hasonló lap dukálna a 8magos alá: Gigabite GA-970A-UD3 (rev. 3.0) , GA-970A-UD3P (rev. 1.0) , Asus M5A97 EVO , M5A97 EVO R2.0.

Bazinga!

(#52213) Hegyirabló válasza bluyoo (#52212) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na most ez biztos, hogy nem ATX-es.

Aquila non captat muscas.

(#52214) bluyoo válasza Hegyirabló (#52213) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ááá el is felejtettem hogy csak ATX! Bocs! Amúgy miért kell az ATX méret?
Asus M5A78L/USB3 de ezeket tényleg nem igazán ajánlonm az FX alá.
Kérdezz rá az AMD FX topic-ban ...

Bazinga!

(#52215) Hegyirabló válasza bluyoo (#52214) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na és ez? :)

ATX méretű a ház. Nem tudom cserélni, mert három HDD és három optikai van benne.

Szerk. Ja, akkor Te is megtaláltad. :R

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#52216) bluyoo válasza Hegyirabló (#52215) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Attól hogy a házad ATX méretű mehet bele mATX-es lap. :)
Mindenesetre tanácsként a 2db ODD nyugdíjazását javaslom vagy a konvertert és egy komolyabb lapot ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52217) Hegyirabló válasza bluyoo (#52216) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De ez óriási kicseszés, mert ha kell vennem két SATA-s optikait, az 10000-el megdobja az összköltségeimet. :W

Aquila non captat muscas.

(#52218) gecko03


gecko03
csendes tag

Üdv kedves fórumtársak :)

Mi mást kérnék, mint tanácsot alaplap vásárláshoz.. Ezeket az alkatrészeket kéne megtámogatni egy lappal és egy procival:

RAM: Kingston HyperX Black 1333MHz 2×4GB
SSD: Kingston v300 120GB
HDD: 2x sata
ODD: 1x sata
Táp: Gigabyte GE-C420A-C2
Ház: CM Silencio 450

Mivel a maradék keret a lapra, procira és VGA-ra max 45k, ezért olyan AMD lapot keresek ami integrált VGA-s (nem nagyon lesz használva, de HDMI jó lenne mondjuk, létezik ilyen integráltban?), Sata 3.0, USB 3.0, és így is kijön a keretből egy 4 magos proci... no tuning értelemszerűen

Bilibe lóg a kezem, vagy van megoldás? :) Esetleg 4 GB ramot beáldozok, az +10k, de nem preferált.

Köszi! :R

Ha nem tudsz úszni, attól még nem a víz a hülye

(#52219) bluyoo válasza Hegyirabló (#52217) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Minek egyáltalán 3db ODD?
Mindenesetre ha mindenféleképpen kell az plusz 2db ODD akkor sajnos tényleg pluszköltség. Az IDE hardverek kihalásra lettek ítélve.

(#52218) gecko03
45K-ból nem lesz dVGA max iGPU. A leírt hardverek már megvannak?
LAP : ASRock FM2A75M Pro4+ ~17K
CPU : AMD A8-6600K ~27K
összesen: ~44K

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52220) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Sziasztok

-2600K-hoz keresgélek lapokat,
-lehetőleg SLI kompatibilis legyen, nvidia kártya vagy később kártyák lennének benne
-2x4 giga 1600MHz es ramot raknék bele
-USB 3 és SATA3 nem hátrány

Ja és az ár is legyen minnél alacsonyabb :)

Ajánlanátok lapokat?

:R

(#52221) Hegyirabló válasza bluyoo (#52219) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igazság szerint ez már csak egy mánia, mert ha kiveszek egyet, akkor ez úgymond visszfejlődés.

Aquila non captat muscas.

(#52222) gecko03 válasza bluyoo (#52219) üzenetére


gecko03
csendes tag

Köszi a választ! Nincsenek még megvéve, csak azokat könnyebb volt kiválasztanom, ezért szedtem össze előre. 105-115 a teljes keret, ebből maradt a 45.. Ház biztos ez kell, mert csöndes gép kell, ezért sem bánom az integrált VGA-t... Valami más konstrukciót javasolnál?

Szerk: a HDD-k megvannak

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz úszni, attól még nem a víz a hülye

(#52223) bluyoo válasza Mr Sm!tH (#52220) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
30K környékén mATX méretben Asus P8Z77-M PRO ATX méretben ASRock Z77 Extreme4 valamivel drágábban MSI Z77A-GD55

(#52221) Hegyirabló
Most ne haragudj de a 3db ODD teljesen felesleges .... ma már sok gépben az egy is sok. :)
Mindenesetre 2 felesleges plusz hardver miatt szerintem ne vegyél olyan "elavult" lapot az FX alá amik nem ezekhez a CPU-khoz készültek. Azokon a lapokon pl. nincs SATA3 az FX-hez gyenge tápkör ... és mindezt vállalod két nem használt felesleges DVD íróért? Szerintem ez lenne visszalépés a lehetőségeidhez képest.

(#52222) gecko03
Hát azzal a házzal szerintem csak hangosabb lesz a vasad. Nem a legjobb a hűtése és az AMD gyári hűtői amúgy sem a leghalkabbak (ezen a szigetelt ház nem segít). Akkor inkább egy külön CPU hűtőt vegyél és egy jól szellőző házat pl. BitFenix Merc Alpha.
RAM terén 1600/1866MHz -es kit-et vásárolj. Az iGPU ezeket használja szóval sokat jelent a sebességük.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52224) Hegyirabló válasza bluyoo (#52223) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igazad van, csak hát a megszokás.

Meg mit rakok a helyükre? Lenne ott két marha nagy lyuk a ház előlapján...? :U

Aquila non captat muscas.

(#52225) Jim74 válasza Hegyirabló (#52224) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hagyd benne a házban őket, csak ne kösd rá semmire. :DDD Így nem lesz "lyuk" a házadban :DDD

(#52226) Mr Sm!tH válasza bluyoo (#52223) üzenetére


Mr Sm!tH
tag

Köszi!

Pont ugyan ezeket néztem, ugyan ez az ASUS van a melós gépemben és korrekt lap.

(#52227) Hegyirabló válasza Jim74 (#52225) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De most komolyan, hát nem néz ki jól? :)

Aquila non captat muscas.

(#52228) BomiBoogie válasza Hegyirabló (#52227) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi ez a rondaság? :DDD

Most komolyan, minek neked ennyi? :)

(#52229) clammy


clammy
csendes tag

Sziasztok Mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A gépem egy-két komponensét szeretném cserélni-frissíteni. Első körben az alaplapot és ramot, majd egy-két hónap múlva a procit valószínűleg AMD FX8320 v. FX8350-re. A proci ára még nincs meg. Az alaplap+ram párosra kb. 60-70k szánok. Tuning lenne, ramból szerintem min. 8Gb kellene. Alaplapon nem volna rossz, ha volna FireWire (IEEE1394) csatlakozó -de a hiány nem nagy gond-. Légy szíves ajánljatok lapokat, ram-ot majd a topikjában megkérdezem, de azt is javasolhattok, ha nem gáz. A keret mehet egy kicsit följebb is, max csúszik a projekt egy keveset. Illetve várom bármilyen észrevételeiteket, javaslataitokat.
A gépem:
Ház: CM HAF X
Táp: FSP Raider 750
Alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3 v2.0
CPU: AMD Phenom II X4 BE 955
RAM: Kingmax 2X2 GB (DDR2-800)
GPU: MSI HD7950 Twin Frozr 3
HDD: SAMSUNG HD103SJ ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)
SSD: OCZ Vertex2 SATA-II 120GB
Monitor: Asus VH222 (22" LCD. 1920X1080)
Köszönöm szépen a segítséget!!!!! :R

Jegyezd meg jól míg a Föld kerek, mindig lesznek Rockerek!! ice

(#52230) kristof123 válasza Hegyirabló (#52227) üzenetére


kristof123
őstag

Már ne is haragudj meg, de Terabyte-os pendrive-ok korban élünk. Ezekre már nincs szükség.
Egy DVD író/olvasó is bőven sok már mostanság. Ezek miatt ne down-grade-elj.

(#52231) Tomko78:
Ezek közül a Sabertooth egyértelműen 5 év garival. (:

[ Szerkesztve ]

(#52231) Tomko78 válasza clammy (#52229) üzenetére


Tomko78
őstag

itt egy pá IEEE 1394 képes lap [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#52232) theo11


theo11
csendes tag

Egy i7-4770 alá melyik alaplapot választanátok?

-ASUS H87M-PLUS
-ASROCK H87 Pro4

esetleg egy picit drágább ami még szóba jöhet
-ASROCK Fatal1ty H87 Performance

vagy talán egy MSI vagy gigától valamelyik?

Kb olyan 25k lenne a keret erre +/-3k, ja és mindegy, h atx vagy matx.

Köszi szépen.

(#52233) Hegyirabló válasza BomiBoogie (#52228) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Viccen kívül, volt olyan, nem is egyszer, hogy jól jött a két író. De belátom, hogy ez már a múlt, és a flash memóriáé a jövő.

Aquila non captat muscas.

(#52234) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#52233) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ja, és a laptopban is van még egy! :))

Aquila non captat muscas.

(#52235) TechN7ne válasza Apollo_21 (#52198) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

XP-t használsz? :Y Nem láttam már ilyent,legalább 3 éve! :D

(#52236) Apollo_21 válasza TechN7ne (#52235) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szóvval..igen...benti melós laptop:D
bocsi:D :R

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#52237) bluyoo válasza Hegyirabló (#52224) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jobb ha hozzászoksz az egy (működő) ODD-hez. :DDD Ráadásul az LG ODD-ért szerintem nem kár. ;]
De hogy kavarjak még egy kicsit azt a házat sem ártana modernizálnod. :) Ahogy elnézem maga a ház is egy dobozban van szóval így elég melege lesz annak az FX-nek. A gyári hűtő amúgy sem halk ......

(#52232) theo11
Esetleg az Asus Vanguard B85?

Bazinga!

(#52238) Hegyirabló válasza bluyoo (#52237) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nekem tetszik ez a ház... :U

Amúgy van benne egy rakat hűtő, két HDD, két rendszer hűtő, egy ki-be kapcsolható venti melegebb helyzetekre, bírja ez.

Aquila non captat muscas.

(#52239) bluyoo válasza Hegyirabló (#52238) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én nem a külsejére értem .... (bár nekem nem tetszik). De ha bírja akkor bírja. Nem szóltam ... :)

(#52240) Hegyirabló
"Ahogy elnézem maga a ház is egy dobozban van szóval így elég melege lesz annak az FX-nek. A gyári hűtő amúgy sem halk ......" Ennél jobban nem tudom kifejteni. :) Plusz nincs előlapi USB3 port és még sorolhatnám ... de ez nem a topic témája ha gondolod a Milyen házat vegyek? topic-ban segítenek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52240) Hegyirabló válasza bluyoo (#52239) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mire gondolsz?

Szerk.

Egyébként nekem 1989 óta van PC-m, biztos, hogy az elsők között volt optikaim. Kipróbáltam minden félét, az LG bizonyult a legjobbnak, pedig ha valaki, akkor én vagyok, aki nem szeretik a koreai hulladékokat.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#52241) bluyoo válasza Hegyirabló (#52240) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Biztos így van , nekem csak az LG írókkal volt idáig gondom. Úgy látszik engem nem szeret a márka! :DDD

Bazinga!

(#52242) Hegyirabló válasza bluyoo (#52241) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A legalsó író, amit látsz, egy 4167-es. Azt hittem, hogy bekrepált, ezért vettem a középsőt (a feketét). Aztán próbaképpen visszaraktam a régit, és azóta is tökéletesen megy. Pedig 2006-os cucc.

Aquila non captat muscas.

(#52243) theo11 válasza bluyoo (#52237) üzenetére


theo11
csendes tag

Köszi szépen, eddig ezt nem is néztem. Nagyon tetszik és jókat is olvastam róla, akkor ezzel meg is vagyunk.

már csak a táp a kérdéses

(#52244) bluyoo válasza theo11 (#52243) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Melyik tápegységet vegyem? topic.
Nekem az FSB Raider 550 bevált. Olcsó , 5év gari és jó hatásfok. Persze drágábban vannak jobb típusok ...
Középkategória csúcs belsővel: FSP Raider táp

Bazinga!

(#52245) Zsivaagoo válasza clammy (#52229) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

- Alaplap: GigaByte GA-970A-UD3 (rev 3.0) (van rajt FireWire elül-hátul). -- kb. 22
- 2x4GB DDR3 1600 MHz ram (amilyen tetszik neked). -- kb. 20.

Ezt a kettőt vedd meg legelőször. Amíg összejön a lé az FX-re addig szépen elduruzsol velük a 955BE akár tuningolva is bőszen. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#52246) BomiBoogie válasza bluyoo (#52244) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sőt, még drágábban vannak még jobb típusok. :DDD

(#52247) bluyoo válasza BomiBoogie (#52246) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De rosszabbak is! :P

Bazinga!

(#52248) -FreaK- válasza bluyoo (#52203) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az MSI analóg tápkörös (te írtad korábban), az Asrock digitális (legalábbis a spec sheet alapján) és még olcsóbb is.
Mik még az MSI előnyei?

Én is nézelődök meg kalkulálok, bár csak Január elején veszem a gépet, de addig is informálódok.
Eddig arra jutotottam, hogy elég komoly felára van a tuning lehetőségnek (Z87 kell ugye), és esetleg érdemesebb lenne lemondani a tuningról és a pénzt inkább VGA-ba fektetni.
Mondjuk nekem az általános (nem csak játékok alatti) teljesítmény is fontos, valamint az időtállóság is (amit ki lehet tolni tuningal) szóval nem olyan egyszerű ez, elég sokat dilemmázok :)
Neked mi a véleményed erről?

[ Szerkesztve ]

(#52249) jim bcs válasza -FreaK- (#52248) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mire tuningra kerülne a sor addigra réges-régen másik géped lesz

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52250) bluyoo válasza -FreaK- (#52248) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Fatal1ty Z87 Killer tápkörét azért nem emelném az egekbe , szerintem megegyezik a Fatal1ty H87 Performance-al.
Alapból egyik lapot sem venném :D (inkább pl. a Z87 Extreme4 , Z87-PLUS) de ugye "gamer" , a kérdező sem potyára szemelte ki ezt a két lapot. Közülük az MSI-t választanám , nekem szimpatikusabb lap (MSI Z87-G45 Gaming review) ezek az olcsósított Fatal1ty lapok nem jönnek be annyira , még ha a Fatal1ty Z87 Professional lenne. :)
Ha van megfelelő keret a tuningra akkor megéri/megérheti.Ha csak viszonylag szűk a keret én nem erőltetnem.
Szóval ha egy 30K-s VGA van a tunig vasban annak szerintem nincs értelme. Ma már egy Tuning nélküli CPU is képes egy komolyabb VGA-t kihajtani.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.