Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) Maotun


Maotun
őstag

Üdv!
Fx 8350 cpu.-hoz
asus sabertooth 990fx r2.0 jó választás? tuning is mehet?
Phanteks PH-TC14PE léggel hűtve.

(#52502) bluyoo válasza Maotun (#52501) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Megjött a sabertooth 990fx R2.0 ez nagyon ott van!" Tedd bele azt a CPU-t és mond meg .... :DDD
Bár azzal a kis mütyür 1250 g-os hűtővel és a 40K-s Saberrel biztos nem fog menni a tuning. ;]

Bazinga!

(#52503) Tulkas válasza jim bcs (#52490) üzenetére


Tulkas
tag

Egy hete a munkában is új gépem van, egy i3 3320 van benne, és bőven elegendő..
Nem értem miért szidjátok őket, igaz egy 3.2-es Prescott magos P4-et váltott de a régi Q6600-omhoz képest is nagyon hasít! Átlag felhasználásra, de medium játékra is bőven elegendő!
(i5 lesz nekem is, de sokáig gondolkodtam hogy kell-e.. :F )

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#52504) bluyoo válasza Tombi (#52500) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát Msi military class ide vagy oda én magasabbra tenném a lécet lap terén. :) Mennyi lenne a kereted?
De egyértelmű marketing hiszen közli velünk mennyire jók a lapjaik és hogy miért ...
Ez a "marketingduma" kifejezés elég félrevezető hiszen a lapgyártók nem hazudnak a lapok tulajdonságairól. Max. túl jól tálalják vagy értelmetlen tulajdonságokat emelnek a mennyekbe. :DDD

Bazinga!

(#52505) kmisi99 válasza _csocso_ (#52494) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz az infót. Én egy MSI B75MA-E31 alaplapot néztem ki az megfelelő lenne egy g2030 alá? Több pénzt nem akarnék rá és semmi extra funkció nem kell 4gb ramom lesz 1 gagyi vgam és van rajta szükség esetén egy pci e 1x és pci foglalat is.

(#52506) Maotun válasza bluyoo (#52502) üzenetére


Maotun
őstag

a hűtőre várok talán holnap meglesz ;]

(#52507) _csocso_ válasza kmisi99 (#52505) üzenetére


_csocso_
senior tag

Nem rossz választás az sem.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#52508) kmisi99 válasza _csocso_ (#52507) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz meg is rendeltem. :) Rögtön metetszett mikor megláttam, hogy az MSI nél tudnak gondolkodni a gyártók és tudják, hogy a legtöbb vga 2 slotos így pci e alá az alaplapi akksit rakták nem pedig egy csatalkozót ami amúgy is használhatatlan lenne a vga tól.

(#52509) colker


colker
tag

Sziasztok!
Am3+ alaplapban gondolkozom,és nézegetem a lapokat a neten.
Processzor egy Fx-6300 lesz mellette 1600mhz-es memória társaságában.
Én az asus-t preferálom és 20-25k Ft kategóriában van 4 alaplapja is.
ASUS M5A97
ASUS M5A97 R2.0
ASUS M5A97 EVO
ASUS M5A97 EVO R2.0
Fogalmam sincs melyik is kellhet nekem mert a ram mindegyikbe jó mint ahogy a proci is.
Az hogy most mennyi usb csati van rajta vagy mennyi sata csatlakozó édes mind1 mert vinyóból 1db belső van,az usb portok pedig mindegyiken elegendőek.
A procit maximumra nem akarom húzni tehát a 3.5et maximum 3.7-3,8ra húzom ha húzom.Ennyit pedig elméletileg mindegyiknek elkel bírnia.
Ilyen árkategóriában még közre játszik a Gigabyte 4 modelje is, a Gigabyte az asus evo r2.0 árán már nyújt 990x-es chipsetes lapot viszont nem tudom ez kell-e nekem,jobb-e stb.

Valaki tudna segíteni ennek eldöntésében?
Tudom hogy elég tág fogalom 8 lap közül válogatni de azért még sem akarok csak úgy találomra választani inkább meghallgatnám az okosabbak véleményét.

Nagyon szépen köszönöm előre is!
Gábor

(#52510) bluyoo válasza colker (#52509) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Alap órajelre a M5A97 R2.0 is megteszi. Bár ha a választott üzletben 1-2K a különbség szerintem az EVO R2.0-t válaszd.

Bazinga!

(#52511) colker válasza bluyoo (#52510) üzenetére


colker
tag

Igen a kettő között van 1.100 Ft az pedig nem pénz(ellenben pl. a sima m5a97 2.000Ftal olcsóbb).
Az Evo r2.0 tehát jobban bírja a tuningot mint az olcsóbb társai?
A GIGABYTE GA-990XA-UD3 alaplappal mi a helyzet?
13Ft-al drágább az Evo r2.0nál viszont 990x chipset ami fogalmam sincs mivel jobb csak hogy több mint a 970 :D
Ha árban ennyi a különbség akkor itt végül is az alapján veszik az emberek hogy melyik márka jön be nekik jobban?
Vagy valamivel jobb a gigabyte?

(#52512) TaylorXIII válasza colker (#52511) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Teljes értékű CF és SLI elérhető vele viszont nincs rajta 2 eSATA meg tuningban is talán szerényebb.

(#52513) bluyoo válasza colker (#52511) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha tervezel CF / SLI-t akkor szükséges a 990X -es lap ..... Persze a magasabb árszegmensben már ezekkel a chipset-ekkel szerelik a lapokat hiszen minden létező extrát rátesznek. Bár ott sem maga a chipset nyújtja igazán azt a pluszt amiért pl. 50K egy 990FX lap.

"Ha árban ennyi a különbség akkor itt végül is az alapján veszik az emberek hogy melyik márka jön be nekik jobban?" Nem látok az emberek fejébe :) .... De ahogy tapasztaltam a legtöbb felhasználó szín/ár alapján dönt! :DDD
Itt a topic-ban csak tippeket adunk amit a legtöbbször nem is fogadnak meg. :)
Az Evo r2.0 -t azért ajánlottam mert egy jó középkategóriás lap (ahogy nézem jelenleg jó áron) amelyik sok felhasználónál jól teszi a dolgát még tuning mellett is. Ráadásul írtad hogy az Asus-t preferálod. Szóval egyértelmű volt a válasz. ;)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52514) colker válasza bluyoo (#52513) üzenetére


colker
tag

Értem.
Nem hiszem hogy cf/sli bármikor is játszik majd nálam.
Az ár megint nem számít mert mint írtam 13ft van a giga és az asus között.
Kizárásos alapon maradt a szín:) Itt a giga jobban tetszik a kék színnel mint inkább az asus sötét színével :)

De ezektől eltekintve akkor egyik lappal sem fogok mellé?Értem itt azt hogy tegyük fel a giga 100g-al súlyosabb bordát rak az alaplapra amivel mondjuk 1hónappal tovább bírja mint az asus.
Ilyesmi különbség ismerhető a 2 lap között?Természeten tisztában vagyok azzal hogy az élettartam sok mindentől függ csak kíváncsi vagyok van-e valami ismert/sejtet dolog amihez én nem értek:)

Köszönöm a türelmet a kérdéseimhez!:)

(#52515) bluyoo válasza colker (#52514) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerinted azért javaslom az Asus-t mert a Gigát tartom jobbnak? :)
Az Asus már digitális tápellátást kapott (bár számban kevesebb fázis) és kb. 3X akkora bordát ....
Tömören a chipset-en kívül szerintem mindenben jobb az EVO R2.0.
Szóval a Giga egy gyengébb 990-es lap (árban talán a legolcsóbb) az Asus meg egy erős 970-es (árban talán a legdrágább).
Szerk.: Az új lapjainál már a Giga is felejti azt a kék színt ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52516) colker válasza bluyoo (#52515) üzenetére


colker
tag

Természetesen nem.Úgy gondoltam azért ajánlod az asust mert én azt írtam azt preferálom:)
Így ahogy leírtad a dolgokat megértem hogy akkor az asus jobb:)
Köszönöm szépen a segítséget!:)

(#52517) bluyoo válasza colker (#52516) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Azért mert preferálod , még rossz lapot nem ajánlanék. :)
Azzal a lappal a 8magos FX is nyugodtan mehet , vagy a tuning ha netán mégis kedvet kapsz hozzá. Bár egy CPU hűtő nem árt majd. :)

Bazinga!

(#52518) Vartanus válasza bluyoo (#52517) üzenetére


Vartanus
őstag

Tuningban mennyit számítana ha a mostani 6+2VRM-et 4+2re cserélném a következő lapnál és nagy hátrány lehet szintén tuningnál v-chekpoints;debug kijelző hiánya?,mert rájöttem tetszik az FM2+os MSI A88X G43-is, és végül is instant gombok nélkül megtudok lenni..
De ha azt mondjátok ajánlott 6+2es VRM,debug,akkor maradok a Giga A88X-UP4 nél(gondolom azzal sem fognék mellé).

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52519) jim bcs válasza Vartanus (#52518) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tuning mellé ajánlott a 6+2, minimális tuningnál még éppen határeset a 4+2

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52520) Tombi válasza bluyoo (#52504) üzenetére


Tombi
senior tag

Köszi a választ, időközben átböngésztem a topicot
és megtetszett az ASUS VANGUARD.
Sajnos kis hazánkban csak 3 éves kisker garancia van rá,
de ha jól sejtem, a +2 év gyártói garanciaként értelmezhető,
amikor is nekem kell elküldenem a gyárba, bevizsgálásra ha jól sejtem.

igaz ez 7ezerrel drágább mint az MSI amit kinéztem
(B85M-E33)
de cserébe szellősebb az alkatrészelrendezés,
amit valaki lentebb említett.
Most már csak össze kell rá szednem a pénzt,
és persze a 4670 procira (50 rugó!! ) :(

[ Szerkesztve ]

(#52521) Vartanus válasza jim bcs (#52519) üzenetére


Vartanus
őstag

Komolyabb vízhűtéssel komolyabb tuningot tervezek,akkor gondolom mindenképp 6+2 kell,vagy ha vízzel hűteném a 4+2-est úgy is kevés?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52522) bluyoo válasza Tombi (#52520) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hu te aztán a végletek embere vagy! A legolcsóbb mATX-es B85-ös lapról majdcsak a legdrágábbra! Nem mintha rossz választás lenne. :)
Hát igen elég idegesítő a Magyar üzleteknek/beszállítóknak a hozzáállása ez ügyben ... :((( Az ASRock lapokkal is ment a .... egy jó ideig (ugye már régen 3év járt rájuk és sok üzlet mégis 2-vel adta)!
"Még nem volt dolgom hasonló esettel ... de a Magyarországi Asus képviselettel kellene felvenni a kapcsolatot +36-1-505-4561 ...
Gondolom alap hogy profil készítesz magadnak és regisztrálod a terméket [link]"

(#52521) Vartanus
FM2 -es platformot ennyire komolyan tuningolni? De ha vízhűtés lesz akkor még fontosabb a minél nagyobb tápkör. Ugye kisebb légmozgás a VRM körül ... persze ha a gariról lemondasz és a tápkört is vizezed ..... bár akkor megint kérdés hogy nem érné meg inkább a combosabb lap? Bár ezek a lapok még nem is kaphatóak ugye szóval csak nagy általánosságban lehet róluk beszélni ...
De amúgy miért nem alapból erős CPU-t vásárolsz? AM3+ vagy az LGA1150 / 1155 nem játszik?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52523) #63761920 válasza bluyoo (#52439) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm megyek a másik topic-ba, az alaplapnál azért ragatam le mert erre épitkezek,
"gondoltam én".Köszönöm a segítséget.

(#52524) bluyoo válasza #63761920 (#52523) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint írtam segítünk szívesen , csak kicsit több támpont kellene! :)

Bazinga!

(#52525) Tombi válasza bluyoo (#52522) üzenetére


Tombi
senior tag

Fel is fogom velük venni a kapcsot hétfőn :R
Beszámolok az eredményekről nektek is természetesen.

off: Ezekről tudtok valamit? informatikát mennyire érinti itthon?

- November 8 - http://dotcommerceday.hu/ Internetes vásárlások napja (magyar kezdeményezés)
- November 29 - Fekete Péntek - Black Friday

Szerintetek itthon lesznek érezhető akciók? pl 70%
mert ha találok alkatrészt, meg merem kockáztatni a külföldi rendelést!
(persze jobban szeretnék itthonról vásárolni)

(#52526) Tulkas


Tulkas
tag

Nekem meg időközben megjött a Vanguard+4430-as páros.. :C
Este nem alszok.. Nagy telepítgetés lesz!
Problémát csak a gyári hűtőben látok, mert ISZONYAT GAGYI.
A Q6600-hoz anno kb 3X magasabb bordát adtak, és a ventije is combosabb volt.. Egyenlőre ez lesz :S

A laphoz meg tényleg jár a kemény-kártyás certifikáció, és az öt évről szóló papiros.
Szerk.: Jah! Azt el is felejtettem mondani, hogy a futár anélkül hogy szólt volna telefonon (külön kértem az egy órás "esemény előtti" tájékoztatást), becsörtetett az irodába, és a kedves munkatársak szeme-füle láttára előadta a "Hát nekem pont egy ezressel kevesebb van csak.." visszajárós poént..
Kutyafüle :N ..

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#52527) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Némi ködoszlatásban kérném a hozzáértők segítségét:
A GA-F2A88XM-D3H leírásában szerepel egy olyan sor, hogy "2 x system fan headers". Ha olyan házat veszek, amelyikben van elő- és hátlapi ventilátor is, akkor mindenképpen 2 system fan-eset kell vennem? (pl. a HD3-ban csak egy van)

(#52528) SZN


SZN
tag

Üdv!

Szeretnék egy alaplapot és egy processzort, átlagos (film, net) felhasználásra. A proci valószínű egy Intel - Pentium G2030 lesz, és mellé keresek hasonló árban egy lapot. Eddig ezeket néztem:

- ASUS - H61M-E (s1155)
- ASRock - H61M-GS-B3
- MSI - H61M-P31 (G3)
- Gigabyte - GA-H61M-DS2

Az árakat tekintve mindenféleképpen 25 alatt akarok maradni!

A segítséget előre is köszönöm!

(#52529) Apollo_21 válasza GhanBuri Ghan (#52527) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem szükséges... bár tény h jobban jársz olyan lappal amin több házhűtés csati van alapban, de ilyen és ehhez hasonló kábelekkel, a hiányuk pótolható:D
[link]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#52530) GhanBuri Ghan válasza Apollo_21 (#52529) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ja, hogy leosztható - régen építettem már gépet utoljára.
Szóval ha kisebb az árkülönbség, mint az elosztó ára, akkor vegyem inkább azt :)

Ha már itt tartok: vajon mit érdemesebb megvenni, a Giga A88x D3H-t, vagy az Asrock A75 Pro4+-t?

[ Szerkesztve ]

(#52531) Apollo_21 válasza GhanBuri Ghan (#52530) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én biztos nemköltenék + ba elosztókra....jobb esetben figyel a fiókodba a ventikhez/házhoz adott:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#52532) GhanBuri Ghan válasza Apollo_21 (#52531) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Öt perc múlva nem találom meg, ha lerakok valamit :)
Ráadásul a mostani gépet a cégtől kaptam, a doboz dobozát nem adták vele :)

(#52533) bluyoo válasza Tombi (#52525) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Előre is köszi! :)
Ez az Internetes vásárlások napja nekem nem mond semmit! Amúgy sem sikerül soha elcsípnem az ilyen akciókat! Vagy ha igen közlik hogy elfogyott , stb. :DDD

(#52526) Tulkas
Mondjuk a Q6600-hoz kellett is. :) Bár az igaz hogy a Haswell hűtőjét nem dicsérik sokan.

(#52528) SZN
Hát 25K-s kerettel lehetőleg már B75-ös lapot választanék. Pl.: ASRock B75 Pro3-M de a keretedbe az egyik legcombosabb ATX-es H77-es lap is belefér(ne) Asus P8H77-V mondjuk ezt a lapot I7 alá is el tudom képzelni. :DDD

Bazinga!

(#52534) banderasz77


banderasz77
addikt

Kedves bluyoo.

Mivel arra jutottam, hogy lapot és procit is kellene cserélnem, lehet elvetném ezt az 1155-ös dolgot és áttérnék 1150-re. Vélemény?
Mik lennének az előnyök? Ár eltérés szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

(#52535) BomiBoogie válasza banderasz77 (#52534) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

+10-15% procierő.

(#52536) banderasz77 válasza BomiBoogie (#52535) üzenetére


banderasz77
addikt

Huhh, ez jól hangzik... :K

(#52537) bluyoo válasza banderasz77 (#52534) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy BomiBoogie is mondja valamivel erősebb CPU és fejlettebb iGPU.
És persze a lapok terén is van valamennyi fejlődés/előny a legtöbb esetben.

Bazinga!

(#52538) banderasz77 válasza bluyoo (#52537) üzenetére


banderasz77
addikt

Ok, akkor nézzünk egy jó ár/érték arányú Z87-es lapot kérlek. (ASUS P8Z77M-PRO jellegűt, azt elfogadtam volna) :K

(#52539) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hali szerintetek ezek közül melyik a legjobb és miért? MSI Z87 MPOWER,MSI Z87-G45 Gaming,ASRock Fatal1ty Z87 Professional,Asus Maximus VI Hero,GIGABYTE GA-Z87X-UD5H

(#52540) bluyoo válasza Matisz77 (#52539) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ne aprózd el :DDD annyiért már ott az Asus SABERTOOTH Z87 is. A felsoroltakból talán az MSI Z87 MPOWER-t választanám. Nem mintha a többi számottevően rosszabb vagy éppen jobb lenne.

(#52538) banderasz77
Ha netán a keretedbe belefér már mATX-es TUF szériás lap is van Asus GRYPHON Z87 bár itt még külön megvásárolandó/ható rá a GRYPHON ARMOR KIT.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52541) ST05 válasza bluyoo (#52540) üzenetére


ST05
őstag

+1 nagyon ajálom a TUF szériát, gryphont, és sabert...
Matisz77: a hero is nagyon komoly lap lett... :K

(#52542) banderasz77 válasza bluyoo (#52540) üzenetére


banderasz77
addikt

Nem ragaszkodom mATX-hez de itt az lett a jó ár/érték arányú lap 1155-ön. Lehet nyugodtan ATX. Mi ez a TUF dolog?

(#52543) bluyoo válasza banderasz77 (#52542) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" Mi ez a TUF dolog?" Ott a link ... :U :DDD De itt van Magyarul is (csak ebben a linkben nem teljes a paletta) TUF széria.
Írj egy kb. keretet kérlek , mert így csak dobálózni fogunk a lapokkal. :)

(#52541) ST05
Mondjuk megkérik az árát mint mindig ... :o

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52544) banderasz77 válasza bluyoo (#52543) üzenetére


banderasz77
addikt

35, ha nagyon muszáj 40k.

(#52545) bluyoo válasza banderasz77 (#52544) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ott van pl. az ASRock Z87M Extreme4 , .... 33K környékén. Ugye az említett GRYPHON Z87 40k körül.
ATX méretben az ASRock Z87 Extreme3 , MSI Z87-G55 , ... 35K körül.Asus Z87-A , Gigabyte GA-Z87X-D3H , ... 38k környékén.

Bazinga!

(#52546) banderasz77 válasza bluyoo (#52545) üzenetére


banderasz77
addikt

ASRock-ok hogy állnak manapság venti vezérlés terén? Kicsit lomhák voltkak reakció időben, nem tudom megoldódott-e ez.

(#52547) Matisz77 válasza bluyoo (#52540) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Akkor az MSI lesz a befutó alá meg egy 4770k vagy egy 4670K ezen még gondolkodok!

[ Szerkesztve ]

(#52548) Vartanus válasza bluyoo (#52522) üzenetére


Vartanus
őstag

Én egy AM3-as Ph II X4 960T@X6 1100T 3,7Ghz+HD 4850 OC-ről váltottam FM2-re.

A fő idnok az volt,hogy rájöttem az X6-os sokat fogyaszt pláne a Radeonnal együtt és ki sem használom azt a porci erőt. Minden játék amivel játszom a 7660D,8670D később a Keveri IGP-je pláne elég lesz.
Tuningolni azért szeretnék,mert az AM3-as korszakban ráéreztem a tuning ízére és azóta ez hobby maradt.
Időben gondolkodtam i5 3470,3570K-n is de azok drágák voltak és általános használat mellett nem érezhető különbség van az A10 és i5 közt,mert nem renderelek 24/7-ben fizetésért és én dVGA nélküli rendszert álmodtam meg.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52549) bluyoo válasza banderasz77 (#52546) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát panaszt (még?) nem olvastam rá .... Bár tartom magam ahhoz hogy a ventivezérlsben az Asus viszi a prímet.

(#52548) Vartanus
Értem! Mondjuk a tuninggal oda a viszonylag jó fogyasztás is ..... Nem potyára kell az az erősebb tápkör tuninghoz! :) Főleg akkorához hogy már vizezni kell ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#52550) Vartanus válasza bluyoo (#52549) üzenetére


Vartanus
őstag

A Ph II X4@ X6 3,6Ghz+ HD 4850 az már súrolta a 300W-ot a mostani gépem tuningal is 180 nagyon max 190 és semmivel sem érzem lassabbnak a gépet,video konvertálás pár percel több na bumm:)

Szóval azt mondod hogy 4+2 kevés tuninghoz,akkor is ha Tody csinál nekem egy VRM blokkot?:) A vízhűtésem kb 3-400W hő leadására képes szóval a proci mellé simán befér a VRM vizezés is.DE nyílván ha azt ajánlod akkor veszek 6+2-eset,jobb nincs is FM2(+) vonalon.

Az esetleg okozhat-e gondot hogy vékonyabb a deszka a standard ATX-nél így csak 6 csavar fogja a 9 helyett így a RAMok lógnak,ha pattintom be a ramokat vagy a 24-es tápcsatit esetleg lehet gond?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.