Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) bluyoo válasza -KP- (#42700) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Többek között rá is gondoltam a "jó árasított" megjegyzésnél. :) Van olyan bazáros is akinél szinte mindent megkap az ember és még választék is van ....

Bazinga!

(#42702) -KP- válasza bluyoo (#42701) üzenetére


-KP-
addikt

én procin kívül mást nem nagyon vennék bazárostól. ipon/pcx-nél ők sem sokkal olcsóbbak. sokszor semennyivel sem. nagy részük addig jópofi, amíg nincs garanciális gond. volt már negatív tapasztalatom bazárossal, nem csak eggyel. LeC-től most vásárolok először.

(#42703) bluyoo válasza -KP- (#42702) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Félreértés ne essék nem akarom én őket reklámozni. A sima bolttal is előfordulnak gondok ..... viszont sokszor szűkebb költségvetésnél esetenként erősebb vagy legalábbis komolyabb gépet lehet összeszedni a hardverapróról. Persze megvan a kockázata mint ahogy a nevesincs webshop-oknak is.
"ők sem sokkal olcsóbbak" Sok esetben drágábbak is :) Vásárlás előtt ezért kell tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42704) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Mini-itx lapot keresek, otthoni netezős gépbe (szülőknek), alaplapi vga-val. esetleg i3 proci menne bele, legalább 2db sata porttal. i3 és alaplapi vga elég lehet hd filmeknek?
Ajánlotok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#42705) bluyoo válasza AndrewTdi (#42704) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Pl. Asus P8H77-I.
" i3 és alaplapi vga elég lehet hd filmeknek?" Mivel a CPU-ban van az IGPU a CPU-tól függ de igen elég.Ha lehet Ivy i3-3225 -öt vegyél már Intel® HD Graphics 4000 -el szerelve jó ideig minden hasonló felhasználásra elég lesz. :) Ahogy én tudom a G840 is simán megbirkózna a dologgal.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42706) AndrewTdi válasza bluyoo (#42705) üzenetére


AndrewTdi
addikt

tökéletes, köszi

(#42707) bluyoo válasza AndrewTdi (#42706) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Pedig már készültem az olcsóbb ajánlattal. :DDD Elsiklottam felette hogy szülőknek lesz. De így meg aztán tényleg nem lesz egy jó ideig gondjuk a géppel egy +SSD bele és szárnyalni fog. :)

Bazinga!

(#42708) AndrewTdi válasza bluyoo (#42707) üzenetére


AndrewTdi
addikt

jöhet.

(#42709) mimi82 válasza bluyoo (#42692) üzenetére


mimi82
tag

Ez jó lehet? :)
MSI Z77A-G41

(#42710) bluyoo válasza AndrewTdi (#42708) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még H61-es chipset-el P8H61-I LX R2.0 (kb.17K) P8H61-I R2.0 (kb. 21K) viszont a i3-3225 nincs a CPU támogatási listán szóval vagy i3-3220 Intel HD Graphics 2500 IGPU-val vagy i3-2125 Intel HD Graphics 3000 IGPU-val.
Esetleg kicsit drágábban (kb.23K) ASRock B75M-ITX B75-ös chipset-el és a i3-3225 -el.
(#42709) mimi82
Működni fog de ezeket a gyenge tápellátású csupasz lapokat nem nagyon nevezném tuninglapnak. Szorzózáras CPU alá még ok vagy minimális tuningra bár személy szerint oda sem nagyon ajánlanám.
Ráadásul a linkeden drága még 24K-t talán pl. bár akkor inkább MSI Z77A-G43.
Normális tuningra az ASRock Z77 Extreme3 alá nem nagyon adnám.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42711) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

FM2-es alapról lenne szó. Asrock FM2A75 Pro4-M és Asrock FM2A85X Extreme 4 között 4 ezer forint a különbség. Megéri azt a plusz 4 ezer Ft-t kicsengetni érte?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#42712) Mahrenburg válasza zedok (#42711) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A méret, és az FCH különbözőségéből adódó különbségeket leszámítva (azaz, hogy az FM2A85X Extreme4-en több bővítő-slot, és Sata-port van), az FM2A75 Pro4-M-en még az AM3-as időkből örökölt hűtőbordák vannak, az Extreme4-en meg már új "design", az FCH-n levő mindkettőn hasonlóan hűthet, az Extreme4-en levő FET-hűtés komolyabb, ez tuningnál számíthat. Viszont a tápellátás mindkettőn ugyanaz, azaz 4 + 2-es, ami nem igazán teszi tuninglappá őket. Milyen lesz a CPU? Esetleg más szempont(ok)?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42713) zedok válasza Mahrenburg (#42712) üzenetére


zedok
senior tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! :R A cpu egy A10-5800K lesz valószínűleg, ramok Kingston predator 2400Mhz-s (2x4Gb). Nagyon tuningolni nem szándékszom, maximum ami még bőven belefér ennek a keretébe.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#42714) Mahrenburg válasza zedok (#42713) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szívesen! :R
Az APU CPU részének kisebb tuningolása, mivel szorzózár-mentes, nem okozhat különösebb problémát, az IGP tuningolásával kapcsolatban már nem vagyok olyan biztos. Mindenesetre, mivel mindkettőn ugyanaz a tápellátás van, nem hiszem, hogy nagy különbség lenne e téren a két lap között. Mindenesetre kérdezz rá a Trinity-topic-ban is.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42715) Trebron09 válasza konczsz (#42685) üzenetére


Trebron09
őstag

Ahh.. én ilyen lappal kezdtem a "pályafutásom" :) , azt érdemes tudni hogy ezen a 945GZ chip miatt butított a pci-e, csak 4X-es sebességet tud.. azt is szerintem max. a HD3xxx / GF8xxx-ig.
Milyen kártya volt betéve próbára? táp milyen?

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42716) konczsz válasza Trebron09 (#42715) üzenetére


konczsz
csendes tag

Köszönöm a válaszod!

Azt mondja, hogy már többször resetelte a biost, kipróbálta 3 táppal, 3-4 nvidiás videokártyával, és induláskor még csak nem is csippant a hangszóró.

Én először egy nvidia 8500GT-vel használtam, aztán közvetlenül eladás előtt kivettem és csak az integrált videokártyával ment. Egy intel celeron d 331 2.66 proci volt benne, ő vmi mással próbálta, de vmi hasonlóan gyengével, ami úgy mondta, h kétmagos architektúrára épített egymagos processzor. A típusát már elfelejtettem, de a leírásban benne van, mint támogatott.

(#42717) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Ezen kettő lap között mi a lényegbeli különbség? Mert én nem igen veszek észre, viszont olcsóbb az egyik a másiknál. Az LE és az LX nem tudom mit takarhat.
Valaki tud segíteni?

Asus P8B75-M LX mATX

Asus P8B75-M LE

Köszönöm!

(#42718) bluyoo válasza AndrewTdi (#42708) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért azt megint hozzátenném hogy CPU ügyben is elég lehet gyengébb/olcsóbb darab pl. egy Pentium vagy akár Celeron.
4GHz E8400 VS G620/i3 2100
Intel Celeron G540 and Celeron G440 Processors Review
ntel Pentium G850, Pentium G840 and Pentium G620 Review
Nem beszélve arról hogy az új Ivy Pentium mint a G2120 még nagyobb teljesítményt kínál.

Bár nem árt előre tervezni kicsit .... gondolom a szülők nem fognak a boltba rohanni ha megjelenik valami újdonság. :)
És ha ezt a vonalat követjük legalább az ASRock B75M-ITX vagy a Asus P8H77-I a modern chipset-el natív USB3 és SATA3 támogatással.

Bazinga!

(#42719) Szlovi válasza Pano (#42717) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Talán így jobban látszik. Én csak a PCIe /PCI csatlakozók számában látom a különbséget.

(#42720) bluyoo válasza Pano (#42717) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azért nem egy különbség van köztük. :)
P8B75-M LX PLUS , P8B75-M LE .
Még a méretük sem egyforma az P8B75-M LE vagy 3cm-el hosszabb.
A linkelt oldalakon megnyomod a "Hozzáadás összehasonlító listához" gombot majd jobb fent az "Összehasonlító lista" és "Összehasonlítás most" így össze tudod pontosan nézni a két lapot (is).
+1 az LE -nek.
(#42719) Szlovi
:DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42721) Destriant válasza jim bcs (#42424) üzenetére


Destriant
csendes tag

Köszönöm a tippeket!

(#42722) Pano válasza bluyoo (#42720) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Köszi!:)
Szóval akkor szerinted nem éri meg az olcsóbb?:)

(#42723) Szlovi válasza bluyoo (#42720) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Az összehasonlítást akartam linkelni :DDD ... nálam jó :K

(#42724) bluyoo válasza Pano (#42722) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
"Szóval akkor szerinted nem éri meg az olcsóbb?" Ez olyan fura kérdés .... :) Olcsóbb kevésbé felszerelt , drágább meg jobban.Hogy neked mi éri meg azt nem tudom.
(#42723) Szlovi
Nálam is legalábbis egyelőre.Csak azért volt a :DDD mert mennyivel egyszerűbb linkelni mint végigírni a folyamatot .....Párszor linkeltem így és mire a kérdező megnézte már csak az Asus kezdőoldal fogadta ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42725) Pano válasza bluyoo (#42724) üzenetére


Pano
addikt

Amit én nézegettem, lényegében minden rajta van ami nekem kell csatoló felület szempontjából, egyetlen más dolog az, hogy VIA hangkari van rajta (bár később amúgy is tervezek külön PCI hangkártyát, mert utálom az alaplapikat).
A micro ATX az lehet hátrány valamiben?

(#42726) BomiBoogie válasza Pano (#42725) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Leginkább tápellátás erősségében és hűtésben, persze, ha ezek fontosak.

(#42727) bluyoo válasza Pano (#42725) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"A micro ATX az lehet hátrány valamiben?" Kevesebb bővítési hely így sűrűbbre kell tenned a hardvereket (ha vannak) joban melegednek ...
"bár később amúgy is tervezek külön PCI hangkártyát, mert utálom az alaplapikat" Pl. ebben az esetben az P8B75-M LX PLUS kicsit előnyösebb mert messzebb van a VGA foglalattól a PCI foglalat.Már ha nem PCI-E -es hangkártyát veszel mert akkor mindegy ....
Az LE rendelkezik HDMI port-al is ..... és talán a SATA portok is jobban hozzáférhetők 90 fokban elforgatott , legalábbis azok amiket a VGA takarhat.
Az LX PLUS pedig csak szilárdtest kondikkal van szerelve és olcsóbb amiikor a 15K-s kerettel kérdeztél elsőnek ezért is javasoltam.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42728) Pano válasza bluyoo (#42727) üzenetére


Pano
addikt

Naqyon szépen köszönöm a folyamatos segítséged! :)

(#42729) Bishoop


Bishoop
tag

Szevasztok !

Garanciába éppen cserélik az IPON-nál a számítógépemet. Egy ASROCK Z68 Extreme Gen3-ról van szó. Felajánlották hogy másik korszerűbb alaplapot is be tudnak tenni helyette.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani egy hasonló árkategóriájú alaplapot(35000 Ft körül),
amibe Az I2500K processzorom belemegy, és van rajta lucid virtu támogatás,vagy rendeljek egy olyat amilyen volt?
Amúgy nincs valahol egy ajánlott alaplapok listája? A winyó és a videokártya topikban találtam hasonlót !

(#42730) bluyoo válasza Bishoop (#42729) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Amúgy nincs valahol egy ajánlott alaplapok listája?" Nincs!Kicsit hosszú lenne a lista :DDD a HDD-t és a VGA-t minden Pc-be bele tudod dobni.Alaplap meg CPU foglalat annyi van mint égen a csillag ..... és ráadásul a felhasználási területtől is függ .....
"szóval az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani egy hasonló árkategóriájú alaplapot(35000 Ft körül),"
"Pont belefér a 35K-ba az ASRock Z77 Extreme4.Szerintem azt kérd helyette. mATX méretben Asus P8Z77-M PRO." ;]
"vagy rendeljek egy olyat amilyen volt?" Ne.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42731) Bishoop válasza bluyoo (#42730) üzenetére


Bishoop
tag

Először rossz topicba tettem fel a kérdést,ezért toltam át ide is, meg persze azért is hogy minél többen tegyenek ajánlatokat(semmi perverz dologra nem gondoljatok :) ), és amit a legtöbben ajánlottak, arra cserélem ki. Amúgy ezzel a ASRock Z77 Extreme4-gyel vannak jó tapasztalatok?

(#42732) BomiBoogie válasza Bishoop (#42731) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, jó ár-érték arányú lap, az ésszerű tuningigényeknek megfelel.

(#42733) bluyoo válasza Bishoop (#42731) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ATX méretben talán az Asus P8Z77-V LE PLUS venném ami még emberi áron van vagyis a keretedhez közelebb de az is 5K-val drágábban.
Az Extreme4 -et jó pár fórumtársnak ajánlottuk itt , panasz még nem volt rá.Jól sikerült "olcsó" lap. Bár az iPon-nál 2év garancia van kiírva azért arra kérdezz rá mert 3év alapesetben ..... Egy kis átfogó elemzés a 3 említett lapról: ASRock Z77 Extreme , Asus p8z77-v le plus , Aus p8z77-m pro .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42734) AndrewTdi válasza bluyoo (#42718) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Kösziiii :R

(#42735) bluyoo válasza AndrewTdi (#42734) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen! Mi lesz összerakva a végén a szülőknek?

Bazinga!

(#42736) Mahrenburg válasza Bishoop (#42729) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

ASRock Z68 Extreme 4-es lapról van szó? Mi volt a hibája? A meghibásodás előtt milyen tapasztalataid voltak vele?

Előre is köszönöm!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42737) haly


haly
őstag

Sziasztok! Olyan 25-35 ezer forintig. (inkább alsó határ legyen) Milyen alaplapot ajánlatok? Egy i5 2500K-t vennék mellé. Tuningolni is szeretném (4 ghz a cél). Melyik lenne a legjobb lap rá? Eddig az Asrock Z77 extreme 3-ban gondolkozom, de tuning téren annyira nem mondják kiemelkedőnek. Ez tényleg így van? Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#42738) bluyoo válasza haly (#42737) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
A normális tuningot meg kell fizetni , szerintem Asrock Z77 extreme 4 alatt ne is nagyon nézegess. Min. az extreme 3 ........
Még ha a 22-25K-s árcédula csábító is. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42739) haly válasza bluyoo (#42738) üzenetére


haly
őstag

Ezt néztem. 31K. Akkor ez jó lesz nekem? Az extreme 4 mivel tud többet? Valami 1 plusz fázisról olvastam.

(#42740) Bishoop válasza bluyoo (#42738) üzenetére


Bishoop
tag

Köszönöm a segítséget !
Már meg is rendeltem a lapot !

(#42741) Krisztina87


Krisztina87
tag

Szeretnék egy nem drága alaplapot, ami ezeket az eszközöket ki tudja szolgálni. Semmi extra nem kell mellé.
CPU: AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition (foglalat: Socket-AM3+)
VGA: ASUS HD7870
RAM: CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT
1 SSD winchester, és egy normal winchester. sata 3-asok.
1 DVD író

Ennyi lenne. és majd egy pont akkora táp ami kielégíti majd ezeket.
NEM lesz rajta tuning. És semmi plusz hűtés. átlagosan napi 2-3 óra 100%os használata lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42742) bluyoo válasza haly (#42739) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tömören jobb int. hang , több tuningopció , eSATA , .... végül is az Extr.4 butított változata [link] .
(#42740) Bishoop
Szívesen! Melyik lett a végén?

Bazinga!

(#42743) bluyoo válasza Krisztina87 (#42741) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom mennyire akarsz olcsó lapot de pl. ASRock 970 Extreme3.
Olcsóbban "csupasz" VRM hűtés nélküli lapokat kapnál pl.: Asus M5A97 LE R2.0 , ASRock 970 Pro3 , ...
Táp terén Melyik tápegységet vegyem? .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42744) Krisztina87 válasza bluyoo (#42743) üzenetére


Krisztina87
tag

Az első az pont megfelelő árban. Thx. Viszont, ebben tényleg csak két sata3-as kábel van? tehát már a 2 winchester után a dvd olvasót fel se tudom tenni rá?

[ Szerkesztve ]

(#42745) bluyoo válasza Krisztina87 (#42744) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Viszont, ebben tényleg csak két sata3-as kábel van? " Igen!
"tehát már a 2 winchester után a dvd olvasót fel se tudom tenni rá?" Rendelsz mellé még kábelt .... ;) Nincs otthon elfekvőben?
5db SATA eszközt tudsz a laphoz csatlakoztatni + egyet az eSATA csatlakozón kívülről.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42746) size válasza bluyoo (#42699) üzenetére


size
tag

Pont be néztem :)
Vissza igazolás meg volt hogy küldik a pik-pak pontba ahova kértem.
Jövő héten meg kell hogy érkezzen.
Közben el dőlt az is, hogy egy i5 2500 lesz bele.
Kis szorzó emelés és boldogság lesz egy ideig! :)

Megbizhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=size

(#42747) bluyoo válasza size (#42746) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor az tényleg jó vétel volt. :C De még mindig nem akarom elhinni hogy annyira levitték az árát. Hiszem ha megkapod! :DDD

Bazinga!

(#42748) boxos23


boxos23
aktív tag

Hali

Érdeklődnék hogy jelenleg ez van a gépemben:Gigabyte P43T-ES3G S775 és egy C2D E8400 4gb ddr3 1600mhz HD6870 1gb vga.

Azt mondják a vga-t nem tom hajtani ezzel a procival rendesen.
Ha erre cserélnék, jobb lenne??
MSI sAM3 785GM-E65 (Mag nyitás)
AMD Phenom II X2 555 3.2GHz AM3 Processzor (1vag 2 mag feloldása lehet ennél a tipusnál)
DDR3 4gb 1600mhz
Hd6870 1gb

Tehát ha a lapot és a procit ezekre az amd-s cuccokra cserélném ezzel jobb lenne a gépem?
Kinyitom és 4magosan használom vagy 3 .

Vagy nincs értelme erre cserélni mert nem leszek előrébb?

[ Szerkesztve ]

(#42749) bluyoo válasza boxos23 (#42748) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondhatni csöbörből vödörbe ...... :) (Szerintem.)

Bazinga!

(#42750) lotTóni


lotTóni
tag

Üdv a guruknak!
Adott lenne a közeljövőben megörökölhető fx8350 prockó.Kérdésem az lenne milyen deszkákat tudnátok ajánlani,mondjuk 45k ig?
Amikre én gondoltam:
Asus sabertooth 990fx;
ASRock 990FX EXTREME4 / fatal1ty (igaz ez már 50k körül van)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

T.

....two beer or not to be....

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.