Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) ledgeri válasza bluyoo (#42298) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi...A linkelten miért van 3 színnel jelölve a sataportok sora? A többimi lenne? (elég ha csak kódszámilag)..

Szerk, csak újra kellett olvasnom..

Még egy szerk: ha ehhez veszek még a meglévőim mellé 2 darab 2 gigás memóriát az jó, vagy inkább 4es pakkot egyben?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42302) bluyoo válasza ledgeri (#42301) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem nagyon vágom mire vagy kíváncsi. Ha a portok színjelölésére akkor a feketék SATA2 portok a velük egy sorban lévő 1db szürke a natív (B75 chip által vezérelt) SATA3 a különálló (RAM-ok mellett) a 2db ASMedia ASM1061 chipes SATA3 port.
"Még egy szerk: ha ehhez veszek még a meglévőim mellé 2 darab 2 gigás memóriát az jó, vagy inkább 4es pakkot egyben?" Nekem is 2db külön vásárolt 2x2-es kit van a gépben bár ugyan az a típus mind a 4db.
Szóval nézd meg a pontos típusát és ha lehet ugyan olyat vegyél. Vagy ha szeretsz üzletelni add el a mostanit és mehet bele a 2X4 -es kit.
Esetleg a H77 Pro4-M sem rossz vétel.Már ha a 21K-s ára nem magas már.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42303) ledgeri válasza bluyoo (#42302) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mégegyszer köszönöm (arra voltam kíváncsi, amit leírtál, csak időközben rájöttem, Így is Köszi!

Más lapot mit tudnál ajánlani? (írtad, hogy lenne még...) ejj ezek a szerk-ek :P látom!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42304) bluyoo válasza ledgeri (#42303) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"ejj ezek a szerk-ek" Kölcsön kenyér visszajár! :P
Kevesebb SATA3 porttal van még egy pár B75 1db SATA3 H77 2db SATA3 általában ... pl. AsusP8H77-M LE , ....

Bazinga!

(#42305) ledgeri válasza bluyoo (#42304) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszönöm a kínálatot!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42306) jeni


jeni
félisten

üdv
létezik olyan mATX lap amin van IDE csati rendszertől függetlenül?

(#42307) marinea2 válasza jeni (#42306) üzenetére


marinea2
addikt

Létezik egy csomó!

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42308) jeni válasza marinea2 (#42307) üzenetére


jeni
félisten

pontosabban?
a 1155-s rendszerre nem hinném,hogy van már,illetve az AMD-s FM2-re sem.

(#42309) marinea2 válasza jeni (#42308) üzenetére


marinea2
addikt

Hát ez nem volt a kérdésben :D

Szerintem sincs, de minek is!?

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42310) jeni válasza marinea2 (#42309) üzenetére


jeni
félisten

mert a HTPC házba tudnék tenni IDE HDD-t.
ezért gondoltam rá,akkor az ingyé lenne :K

(#42311) bluyoo válasza jeni (#42310) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus H67-es lapokon még volt pl.: P8H67-M /M PRO /M EVO elvétve még találhatsz belőlük.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42312) marinea2 válasza jeni (#42310) üzenetére


marinea2
addikt

Jah értem. Szerintem nincs már IDE az 1155-ösökön.

(#42311) bluyoo
"Asus H67-es lapokon még volt pl."

Akkor tévedtem bocsesz:DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42313) bluyoo válasza jeni (#42310) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kérdezz rá hátha [link]
(#42312) marinea2
Emberi dolog. Én is csak azért vágom így hasraütésszerűen mert nekem is H67-es lapom van. Többek között az IDE csatlakozó miatt (néha kell).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42314) marinea2 válasza bluyoo (#42313) üzenetére


marinea2
addikt

Tényleg akartam is kérdezni, ajánlgatod itt a tutti-frutti lapokat meg procikat közbe meg neked is H67-es :D Nah szép :D

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42315) jeni válasza bluyoo (#42313) üzenetére


jeni
félisten

itt elvileg van olyan Asus lap

bár lehet,hogy annyiért meg már nem nyerő ár,mert abba a kategóriában jobb lapok kaphatóak Z77-s vagy a FM2-85x széria és lehet venni PCI-e 1x csatiba IDE kártyát.

(#42316) bluyoo válasza marinea2 (#42314) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor még nem voltak Ivy lapok ..... ;) Na meg nekem mint említettem néha kell az IDE .... másképp igencsak le lenne már cserélve a P8H77-V -re.
(#42315) jeni
Az Asus P8H67-M LE -n pont nincs azért írtam őket össze mATX méretben "P8H67-M /M PRO /M EVO"
"mert abba a kategóriában jobb lapok kaphatóak Z77-s vagy a FM2-85x széria és lehet venni PCI-e 1x csatiba IDE kártyát." Te tudod csak megemlítettem hogy van. :) Haverom mai napig IDE HDD-t használ rendszerlemeznek P8H67-M PRO -val.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42317) jeni válasza bluyoo (#42316) üzenetére


jeni
félisten

hopssz tényleg az Az Asus P8H67-M LE lapon nincs IDE csati :O

(#42318) marinea2 válasza bluyoo (#42316) üzenetére


marinea2
addikt

Nyugodtan cseréld le a lapot és vegyél egy IDE dokkolót :D

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42319) hamyka


hamyka
senior tag

Szép jó estét :)

Majd én megmondom milyen Alaplapot vegyél/vegyetek :K

Asrock pocsék, kukába vele :DDD

Asus az jó, meg esetleg Gigabyte, Mse bár jobban az Asust ismerem :K

És attól függ mit szeretnél kihozni belőle :D

Comodó új távlatok...........

(#42320) Trebron09 válasza hamyka (#42319) üzenetére


Trebron09
őstag

ASRock miért is pocsék? Mire alapozod ezt a kijelentésed? Mennyi lapod volt eddig bármilyen márkából... :U

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42321) hamyka válasza Trebron09 (#42320) üzenetére


hamyka
senior tag

Egy Asrock lapom volt, igaz akkor nem értettem annyira a vírusirtáshoz, bár akkoriban is használtam vírusirtót , és csinált olyat hogy ugyan be tudtam kapcsolni a gépet se kép se hang :D// ezt úgy kell elképzelni hogy : bekapcsoltam a gépet és az operációs rendszer nem jött be, semmi nem jött be csak feketeség :D na akkor megfogadtam soha többet Asrock csak is Asus :R

Asus jobb mint az Asrock és nem értem miért mondják azt hogy az Asus leányvállalata ez szerintem kamu, Asus nem add ki a kezei közül rosszat, legalábbis szerintem :K Ráadásul az Asrock lapomra 1 év garancia volt ( ha jól emlékszek) az Asusra pedig 3 év :) Na nem fogunk összeveszni csak mondtam :K

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#42322) Trebron09 válasza hamyka (#42321) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem értem mi köze lehet a vírusirtónak az alaplaphoz, de te tudod. Minden esetre ez alaptalan amit állítasz. :)

Az ASRock pedig az ASUS-ból 2002-ben vált ki... nem "kamu". :U
[link]

"elismertségre tett szert jó ár-érték arányú termékeinek köszönhetően,[2] számos termékét ajánlják, vagy kaptak azok díjakat."
" világszerte híres professzionalizmusáról, és megbízható termékeiről."
"Az ASRock 2011, ben nyolcmillió alaplapot adott el többet mint az ECS és az MSI akik fejenként hétmillió darabot adtak el."
:)

De ha már annyira ASUS "fan" vagy, akkor elárulom, mindkettőnek a tulajdonosa egy Pegatron- nak nevezett cég, ők irányítják a gyártást és a lapok tervezését is. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42323) hamyka válasza Trebron09 (#42322) üzenetére


hamyka
senior tag

Mi köze a vírusirtónak hozzá ?

Csak annyi hogy ha vírusos a rendszer akkor minden fejre áll :U

De mint mondtam nem fogunk összeveszni és nem vagyok Asus fan, egyszerűen csak jobban ajánlották nekem az Asust az Asrock helyett :U

Én még nem láttam Asrockból 3 év garanciásat ám ha még is van akkor megengedem azt hogy mondasz egy nem ehető kaját és megeszem :D ennyire biztos vagyok benne hogy az Asrock soha nem fog be vállalni 3 év garanciát :D

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#42324) jim bcs válasza hamyka (#42321) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"és nem értem miért mondják azt hogy az Asus leányvállalata ez szerintem kamu" igen volt valamikor de nem mostanában azaz, eredetileg kezdetben az Asus tesztüzeme volt, később leányvállalata, majd 2002-ben levált és önálló cég lett, most az Asus készül felvásárolni, hát röviden ennyi :D

(#42322) Trebron09 +1 :C így igaz :R

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42325) Hubba12


Hubba12
senior tag

valaki tudd ajánlani 775 foglalatu alaplapot ami lekezeli az 1600 mhz ramokat? a sli támogtás is lényeg.

Csak az ASUS!

(#42326) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Megvettem az ASRock Z68 Extreme7-et :) Először nem szerettem volna ASRock-ot venni, de a sok pozitív hsz. miatt még is csak egy Asrock lap mellett döntöttem. És mit ne mondjak ez egy igazán jó alaplap! :) Én is csak azt tudom mondani, hogy mostmár nyugodtan lehet ASRock lapokat venni, már nem a régi minőség!

Ezzel szemben eladóvá vált egy USB3.0-ás, Sata3-as, 1155-ös Gigabyte Z68A-D3-B3 alaplap, eredeti dobozában, minden tartozékával, még 1,5 év garanciával. Az árat megbeszélhetjük PÜ-ben. Akit érdekel írjon!
(Az alaplapot megtaláljátok a hirdetések között is :) )

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#42327) jim bcs válasza Hubba12 (#42325) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nemhiszem hogy fogsz ilyen 775-ös lapot találni, az esélyed erre gyakorlatilag 0-a vagy attól kevesebb

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42328) bluyoo válasza hamyka (#42323) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akkor készítsd a gyomrod! ;]
"2012.04.18.
Ezentúl az Asrock is belép a 3 év garanciát biztosító alaplap gyártók közé, mivel új fejlesztésű 7-es szériás Intel chip szetes alaplapjait, már 3 év garanciával hozza forgalomba.
Hosszú idő után az Asrock is engedett a nyomásnak és immár az új Z77, H77-es valamint B75-ös lapjaira a 2 év helyett 3 év garanciát biztosít."
(#42326) Zoli54213
Szakmai fórumban nem hirdetünk! :N
De grat. a laphoz.

(#42325) Hubba12
Asus P5Q Premium nem figyelten csak CF van ...
Striker II Extreme , Striker II NSE .
De ezek a lapok már csak használtan kaphatók jó keresgélést. Miért akarsz egy halott platformra költeni? Főleg SLI/CF a 775-ös CPU-k már gyengék egy komolyabb többkártyás rendszerhez. Pár éve egy E 8400 volt a csúcs most meg egy 15K-s G620-as Pentium elpics.zza.
(#42318) marinea2
Még nem is rossz ötlet! :DDD De még tart az új HDD tender.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42329) Zoli54213 válasza bluyoo (#42328) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Elnézést kérek, módosítani már nem tudom, ha nagy baj hogy ott van valaki törölje legyen szíves :)

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#42330) Hubba12 válasza bluyoo (#42328) üzenetére


Hubba12
senior tag

Köszönöm:) nem akarok csak kérdeztem létezik e ilyen. :)

Csak az ASUS!

(#42331) marinea2 válasza bluyoo (#42328) üzenetére


marinea2
addikt

"De még tart az új HDD tender."

Ezt hogy érted? :D

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42332) bluyoo válasza Zoli54213 (#42329) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Engem nem zavar de a moderátorokat talán igen. ;) Ha gondolod töröltesd/módosíttasd Moderátort keresek a FÓRUMHOZ! .
(#42330) Hubba12
Nemrég kelt el egy Asus Striker II Extreme 22K-ért ......
(#42331) marinea2
Tavaly óta halogatom az új 1-2Terrás háttértár beszerzését na most már tényleg időszerűvé vált elfogyott a hely a gépen. :DDD
(#42333) marinea2
Asszonypajtás sorozatai na meg az enyémek , sok zene .......... jelenleg 200Gb szabad helyem van szétszórva meg az SSD-n 40Gb.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42333) marinea2 válasza bluyoo (#42332) üzenetére


marinea2
addikt

Hova tud elfogyni annyi hely? :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42334) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Az Asrock A75m megbízható lap? Lehetne vele egy kicsit tuningolni? Egy Athlon 631-es menne bele.

(#42335) jim bcs válasza gyenesmartin (#42334) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia Kollega :D ! Jó lap, de te is tudod hogy jobb lenne egy Asus, tehát szerintem pótold meg egy pár ezressel és Asus F1A75-M Pro

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42336) Sonja


Sonja
veterán

Na, már a CPU hűtő ma megérkezett a leendő gépemhez. :DDD Már csak majd a többi kell (alaplap, proci, memória). :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42337) bluyoo válasza gyenesmartin (#42334) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még mindig azt mondom legalább ASRock A75 Pro4 2K-val drágább mint az A75M .....
(#42336) Sonja
Szép darab grat. hozzá! :C Egy mATX-es B75-ös lap pont passzolna hozzá egy Celeron G550 -el! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42338) gyenesmartin válasza jim bcs (#42335) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ahhoz el kéne adnom a hangkártyámat, hogy legyen pénzem. Pedig már szeretnék úgy játszani, hogy nem 5-10 fps-el (ennyit bír a cpu-m).
Vagy nem tudom ki mennyire ismeri ezt a gyereket. Talán tőle tudnék venni akkor egy Asus F1A75-öt.

(#42339) Sonja válasza bluyoo (#42337) üzenetére


Sonja
veterán

Köszi! :R Nagyobb lenne a procihűtő, mint maga az alaplap. :DDD Amúgy se lenne jó. Szegény Celeron, lefagyna. :( :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42340) bluyoo válasza Sonja (#42339) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Az Alpenföhn korrekt hűtőket gyárt és nem is annyira horror áron.Magam is mellettük döntöttem egy Nordwand személyében.
"Szegény Celeron, lefagyna." :DDD Hát az biztos hogy nem kellene a hűtőre az a két szélkavaró! Meglehet az I5-re sem .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42341) jim bcs válasza gyenesmartin (#42338) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

van még itt egy pár az aprón, nem feltétlen kell eladnod a hangkártyád, én nem ismerem az illetőt de biztos van aki igen várj egy kicsit aztán megmondják hogy megbízható-e

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42342) jim bcs válasza Sonja (#42336) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:C grat hozzá, nemigen lesz rá panaszod ,nekem sincs

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42343) bluyoo válasza gyenesmartin (#42338) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ennyit tudok segíteni az ügyben. Illetve Kivel érdemes üzletelni topic.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42344) gyenesmartin válasza bluyoo (#42343) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Csak nem fog átverni akkor már. Ha most karácsony után kapok egy kis pénzt akkor már meg is tudnám venni a lapot. Utána megjöhet a ram.

(#42345) bluyoo válasza gyenesmartin (#42344) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ezt én nem tudom neked garantálni. :) Mint ahogy azt sem tudjuk hogy az ajánlott alaplap azon példánya amit te kapsz hiba és problémamentes lesz.

Bazinga!

(#42346) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Igényfelmérés: kellene-e valakinek egy ASUS P8H77-V bruttó ár alatt vadi újonnan iPonos garanciával, számlával? 1 hét múlva kapom meg, mivel cseregaranciás, hibásat fogtam ki először, kicseréltetik a beszállítóval. Viszont én lehet veszek ma ugyanilyet, mert nekem kellene a gép, nem tudok még 1 hetet várni, dolgoznom kellene rajta.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#42347) Mahrenburg válasza marinea2 (#42251) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az is lehet, hogy a töltelék a hibás, ugyanis a mákosat szeretem... :)

(#42252) Bluyoo - " Azt hiszem a Mahrenburg megfelelő név" - Megtisztelő, de távol álljon tőlem, hogy ennyire előtérbe toljam magam, elvégre ez a közös cégünk, szeretném, ha ez a névben is tükröződne.
"ui.: Ne szívj annyit egy idő után rasztás lesz a hajad tőle! :DDD" - Nem élek ilyesmivel, még alkoholt sem fogyasztok, minek is tenném, hiszen már alapjáraton is ilyen hüe vagyok :DD
"Marinea2-Vedd úgy hogy fel vagy véve!" +1, Egyetértek a Vezérigazgató Úrral!
"Egy napon vezérigazgató és addikt rang" - Gratulálok, Vezérigazgató Úr! :R

(#42277) Miklosss2012 - Örömmel átadom Neked a fejlesztési részleg vezetését, végre méltó kézbe kerülne! De a hűtőbordák méretével kapcsolatban fenntartom magamnak a vétójogot! A munkaköri juttatásokkal kapcsolatos igényeid abszolút jogosak, de egyelőre nehezen teljesíthetők... Az első időkben nem pénzzel, hanem alaplappal fizetjük a béreket (Emelésként kaphatsz mondjuk egy helyett kettőt) Bár nincsenek pontos információim az 1.sz Gyáregység alapterületéről, de ha még az irodádnak is helyet kellene szorítani, attól tartok, az a termelés rovására menne. Ha titkárnőkkel is "feltöltenénk" az 1.sz Gyáregységet, annak Bluyoo biztosan örülne, de nem tudom, hogy Mrs. Bluyoo mit szólna hozzá... (Ráadásul, ha csinosak lennének a titkárnők, akkor én is akarnék irodát, további értékes területtel csökkentve az 1.sz Gyáregység alapterületét ) A szolgálati autó kérdésében az jutott eszembe, hogy egyfajta előremenekülésként, felvehetnénk a profilunkba az autógyártást, de ez már tényleg meghaladná 1.sz Gyáregység lehetőségeit... Üdv a fedélzeten!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42348) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Az Asrock A75 PRO4-M-en nincs PC ház előlapi usb-hez usb 3-as csati a deszkán? :Y Mert én nem találok, most bújom a manualt, és eddig gyanús hogy nincs. Nem vészes, ha így van, csak akkor pont nem tudom kihasználni a ház első usb 3-as csatiját. :(

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#42349) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#42347) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nagyon koszonom. A felteteleket elfogadom. Mikor szeretnetek hogy kezdjek ?
Hany alaplapot kapok havonta ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#42350) tranceplanet válasza s3toraph (#42348) üzenetére


tranceplanet
addikt

Valoban nincs.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.