Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) ST05 válasza MZsoltee (#42847) üzenetére


ST05
őstag

értelek, igaz , nincs is keret tisztes z77 re az tuti : ) ez a z68 meg tetszik is nagyon, legalább kiforott chipset.. stb, nem fog tul nagy meglepi érni (nem is kell )
Talán kicsit a fülembe mászott ez valakitől hogy: nem véletlen lett a z77 az ivynak "építve"
de így köszi a megerositést!

bluyoo: javitás Z87 !! (későre jár már :o ) :)
én is nagyon kiváncsi vagyok mit hoz majd a 1150

[ Szerkesztve ]

(#42852) MZsoltee válasza ST05 (#42851) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szerintem ivy-t sem kell venni sandy nem olyan öreg. 2500k-t 40ért lehet venni. Ivy meg majd' 50k. :( ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42853) bluyoo válasza krisznagy (#42849) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Szerintem jó! :K Abban az árban nem nagyon találsz jobb lapot. Kicsit drágábban ATX méretben pl. FM2A85X Extreme4 nettó 17K (pl. iPon-ban olcsóbb mint a Pro4).
(#42850) MZsoltee
Több mint valószínű én is kihagyom.De majd kiderül mit mutat. :)
Személy szerint általában kerülöm a használt cuccokat.Nem is vágom az ármozgást velük kapcsolatban aki spórolni akar az kockáztathat gondolom az újabb lapokra a garancia is több .... na meg alapból újabb.
(#42851) ST05
Rosszul fogalmaztam" Persze a használt cucc mindig kellemesebb árban van ....... nemsokára jönnek a Z77-esek is , majd ha befut az LGA1150." ;)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42854) ST05 válasza MZsoltee (#42852) üzenetére


ST05
őstag

szerencsére nem kell vennem, már duruzsol :K
majd az ivy behozza sandy-b azt a 10ezret a konnektorbol ha ment 24/7 be másfél-2 évet : P
addigis pattanósabb, pcie3,stb

bluyoo: ja értelek, a "használtba jönnek" én nem kapcsoltam

[ Szerkesztve ]

(#42855) zsole84 válasza bluyoo (#42844) üzenetére


zsole84
senior tag

Korábban nekem azt ajánlottad, hogy nem tennél Ivy Bridge alá Sandy lapot. [link]

(#42856) krisznagy válasza bluyoo (#42853) üzenetére


krisznagy
tag

Köszi a gyors választ. Mivel "K" cpu-t vásárlok, az Asrock fm2A75 PRo 4 alaplappal tudom majd húzni? Persze egyenlőre biztos nem fogom, csak ha lesz mellette VGA is :) Addig minden gyári beállításon fog menni...

Köszi :R

(#42857) MZsoltee válasza ST05 (#42854) üzenetére


MZsoltee
veterán

Persze mindenki maga gazdálkodik a saját pénzével, de azt a 10k-t neked nagyon sok év alatt se hozza be! Számold ki hány watt a különbség (főleg idle, gondolom évekig nem nyomod majd 24/7-be a BF3-at ;] )
Legyen 5W különbség, akkor az 200 óra( több mint egy hét) alatt egy KWh, aminek az ára kb 50-55ft.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#42858) menyko


menyko
tag

Miért akarnak csomóan szabadulni a Gigabyte Z77-D3H lapjuktól, ennyire ócska a hangkártyája vagy más lehet az oka?
775-ös platformról tervezek váltani (e7500, asus p5ld2x /1333, 2x2gb ram).
Lapnak olvasottak alapján egy ASRock Z75 Pro3 -at céloztam meg, hogy a későbbiekben ha úgy alakul tudjak kicsit tornázni a cpu órajelén, de szeretném minél olcsóbban megúszni :)
Procinak a legkisebb ivy-t gondoltam (i3-3220), 26k-ért már ki lehetne fogni egy új példányt. Vagy jobban járnék egy használt sandy-vel?

(#42859) ST05 válasza zsole84 (#42855) üzenetére


ST05
őstag

jó csak ez esetben az is szerepet játszhat, hogy figyelembe vette
nem akármilyen z68 at állitottam egy egyszerübb z77el szemben
hasonlo felszereltséget nem kapnék meg z77 ben csak 50k ért, nem 22 ért :) ebben teljességgel igaza van,
számomra a z77 pedig nem hoz egyéb pluszt ,, :R

menyko: nekem volt mindkettö,
ivy javára 200 mhz nem tul sok talán 10-15% gyorsabb
én ugy gondolom hogy még kicsit uj (09hó) az i3-ivy,(még tul friss) tehát meg is látszik az árán 26 arány a használt kb 19 hez( egy 2100)
tehát ár érték arányban még jobb sandy,

[ Szerkesztve ]

(#42860) ST05 válasza MZsoltee (#42857) üzenetére


ST05
őstag

50 x50, tehát egy év 2500ft 5w al számolva
15w al : 7500ft /év,,, szinte ki is jön,de
igazad is van: ugyanott vagyunk kb
használtba persze jobban megéri pl egy 2500k csakhogy :
én esetemben i3 sandy--- i3ivy ---és ezt követöen nem akartam visszalépést sandy i5 re,
igy ez valóban 10ezesembe fájt magamnak karácsonyra xd :P
szerintem döntetlenben kiegyezhetünk :D nem szeretném szétoffolni a topikot

(#42861) bluyoo válasza zsole84 (#42855) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Örülök hogy figyelsz! :) Mivel ott a beszélgetésünk megszakadt ..... érdemesebb lett volna akkor folytatni a diskurát mondjuk konkrét lapokkal. ;)
Még mindig tartom hogy Ivy alá Z77 a legjobb választás.Viszont ahogy ST05 is írta egy jelenleg is kapható GEN3-as lapot (féláron) állított egy olcsósított Z77-es lappal szemben.
Ha pl. a GA-Z68MX-UD2H-B3 lapot akarta volna 20K-ért megvenni (ebben az árban van) az ASRock Z77 Pro4-M el szemben akkor más lett volna a válaszom.
(#42856) krisznagy
Igen tudsz majd tuningolni. Az FM2A85X Extreme4 nem játszik? Vagy drága ahol vennéd? Hol vásárolnál?
(#42859) ST05
Köszi a választ! Tényleg jó áron fogtad azt a lapot mi tagadás. :)

Bazinga!

(#42862) bluyoo válasza menyko (#42858) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mert Giga! ;] Mivel olcsón akarod megúszni az ASRock Z75 Pro3 (akár) felesleges (is) neked mivel a kinézett CPU család vagyis az I3 egyáltalán nem tuningolható (max. BCLK de azt nem tuninglapban is).
Szóval akár egy 15K-s B75-ös lap is megfelelhet ha az olcsó ár az elsődleges szempont.
Szerintem az Ivy mellett maradj hacsak valami nagyon olcsó példányt nem tudsz kifogni a Sandy-ból.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42863) krisznagy válasza bluyoo (#42861) üzenetére


krisznagy
tag

Az extreme4 mennyivel jobb lap?? Nekem csak a portok számával és egy Grafikus gyorsítással tűnt jobbnak. Vagy még mással is jobb??:))

:R

Egy ismerősnél vásárlok nettó áron...csak szűkös 70-75k a keretem...

(#42864) bluyoo válasza krisznagy (#42863) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Az extreme4 mennyivel jobb lap??" Hát úgy 5-el! ;]
Fejlettebb chipset és combosabb hűtőborda , több SATA port , ....... És a lényeg ami miatt kérdeztem a boltot is hogy olcsóbb mint a FM2A75 Pro4 ok nem nagy összeggel (1300ft az említett üzletben) de akkor is jobbat olcsóbban .......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42865) krisznagy válasza bluyoo (#42864) üzenetére


krisznagy
tag

Értem, no megtaláltam ami érdekes volt számomra a Specifikáció olvasása során:

Virtu Universal MVP - Uncompromised Game Response Performance

Ez mit takar pontosan? IGP során is van jelentősége? Vagy csak ha Dual Vga-t használok?

:R

(#42866) bluyoo válasza krisznagy (#42865) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Ez mit takar pontosan? IGP során is van jelentősége? Vagy csak ha Dual Vga-t használok?" Hát meg fogsz lepődni de egyik sem. :) [link]
AMD oldalon nem tudom mennyire működőképes a dolog De a dVGA mellett tudod az IGPU-t is használni (vagyis a programok) Virtu Universal MVP .
Szóval nem marad kihasználatlanul az IGPU ha külön VGA-t is teszel a gépbe.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42867) krisznagy válasza bluyoo (#42866) üzenetére


krisznagy
tag

Ez a "Virtu Universal MVP - Uncompromised Game Response Performance" A75Pro4-ben is benne van? :) Mert az Asrock oldalán összehasonlításban ezt különbségnek hozta fel a 2 lap között...:R

Most néztem, a teszten pont PRo4-el nézték :R

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#42868) bluyoo válasza krisznagy (#42867) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Most néztem, a teszten pont PRo4-el nézték " Az egy FM1-es lap .... csak a Magyar nyelv miatt linkeltem.
Az általad kinézett Pro4 nem kapott Viru támogatást. FM2A75 Pro4 , FM2A85X Extreme4 .

Bazinga!

(#42869) marinea2 válasza bluyoo (#42816) üzenetére


marinea2
addikt

Élből kár volt a haverodnak apródon venni is valamit. Ott max csak eladni érdemes, tele van zsiványokkal... :(((

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42870) bluyoo válasza marinea2 (#42869) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem tudom mennyire merül bele de ha netán megtalálja nem lennék a helyében a "zsiványnak" az tuti.Nettó 110Kg fog átrobogni az arcán a gyereknek (már ha egyedül megy). :DDD

Bazinga!

(#42871) marinea2 válasza bluyoo (#42870) üzenetére


marinea2
addikt

Haha, megnézném :DDD

Amúgy általában ezek a "zsiványok" se egyedül vannak ha érted mire célzok...

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42872) bluyoo válasza marinea2 (#42871) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Meglepődnél legtöbbször milyen "nyikhaj csávók"........ És azt sem hiszem hogy egy szobában várnák 5-en az átvert ügyfeleket. :) Végül is lényegtelen nem hinném hogy hajtóvadászat indulna. :DDD
(#42873) marinea2
:C Ez ott volt! Azonnal vágtam miről van szó! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42873) marinea2 válasza bluyoo (#42872) üzenetére


marinea2
addikt

Szerintem meg pont öten vagy többen ülnek egy szobába mert nincs több.... :DDD

Zsiványok! :DDD

Rómeó, Rivaldó, Posseidon

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42874) Tatus88


Tatus88
csendes tag

Sziasztok,

Új számítógépet vásárolnék és itt a fórumon a játék gépes konfighoz ezt az alaplapot kaptam.

ASRock FM2A75M-DGS usb3 sata3 DVI Dsub

Mit kell tudni erről a lapról? pro-kontra.
Mennyire megbízható, ajánlanátok-e?
Mennyire jók mostanában az ASRock alaplapok úgy általában? Mondjuk Gigabyte laphoz képest.

Egy ismerős nagyon Gigabyte párti és azt javasolja, máshol pedig rákontráztak és azt mondják jobb az Asrock most.

Várom és előre is köszönöm a hozzászólásokat.

(#42875) marinea2 válasza Tatus88 (#42874) üzenetére


marinea2
addikt

"Mennyire jók mostanában az ASRock alaplapok úgy általában?"

Nagyon jók! :R :P

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42876) miresz válasza Tatus88 (#42874) üzenetére


miresz
veterán

Nincs az ASRockal semmi baj,a leg jobb ár/érték/felszereltség arányú lapokat ők gyártják.Inkább a Gigabyte-re mondanám,hogy egyre silányabb minőséget hoz. Én a helyedben ezt a lapot venném,kb 2e-el drágább mint amit te néztél. :Asrock FM2A75 PRO4-M alaplap

előnyei:
-hűtött VRM
-Jobb proci tápellátás
-4memória foglalat
-eSATA foglalat
-5.1 hang
-HDMi kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#42877) =HG= válasza bluyoo (#42870) üzenetére


=HG=
addikt

Épp most nézegettem FM2-es alaplapokat, és arra a megállapításra jutottam, hogy gyakorlatilag tök mind1 hol vásárolsz, mert egyre-másra szűnnek meg a webshopok, illetve boltok. Pl: Lambdacomputer, Lord...., és szerintem még egy páran bedobják a törcsit... Arra sincs garancia, hogy a régi nagyok megmaradnak....
Úgyhogy lehet itt ph-n a legbiztonságosabb a vásárlás. :U Eljutottunk arra a szintre, hogy garit tök fölösleges lesz nézegetni, mert "csak" gyártói gari lesz....Bátran lehet nézegetni innentől e-bay, amazon(lassan itt lesznek) hírdetéseit... :( Balkán.....

[ Szerkesztve ]

(#42878) bluyoo válasza =HG= (#42877) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Garancia nincs rá de hogy pl. az iPon ahol szinte minden kapható (nem csak PC ...) később szűnik meg mint a kisebb webshopok az szinte biztos. "Úgyhogy lehet itt ph-n a legbiztonságosabb a vásárlás." Ez azért erős kijelentés :DDD de valóban vannak olyan kereskedők itt is akikbe meg lehet bízni. De pl. egy kényelmes garanciafutárt egyik sem biztosít ..... és nincs is panaszkönyv stb.
"Eljutottunk arra a szintre, hogy garit tök fölösleges lesz nézegetni, mert "csak" gyártói gari lesz...." Nincs itt világvége :)
Főleg hogy idén ha minden igaz még több nagykutya is megjelenik [link]
Nincs itt akkora balkán .... kicsit legyél pozitívabb. ;)

(#42876) miresz
+1

Bazinga!

(#42879) =HG= válasza bluyoo (#42878) üzenetére


=HG=
addikt

Benned még buzog a fiatalság ! :D Ne haragudj, de semmi ok nincs rá, hogy pozitív legyek.
" pl. az iPon ahol szinte minden kapható" Bricostore-ban is volt sok minden...
" és nincs is panaszkönyv " Abba aztán feleslegesen firkálsz!...ha egyáltalán odaadják.
"Nincs itt akkora balkán" Igaz, lehetne nagyobb, de ne aggódj belehúzunk!

(#42880) bluyoo válasza =HG= (#42879) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Benned még buzog a fiatalság !" Mondjuk tényleg nem vagyok öreg a magam 33évével. :)
"Ne haragudj, de semmi ok nincs rá, hogy pozitív legyek." Sajnálom hogy téged is benyelt a nagy Magyar valóság ......
Nekem a fogyasztóvédelemmel vagyis az említésükkel csak jó tapasztalatom van 100% a nyert ügyeim száma. :DDD
""Nincs itt akkora balkán" Igaz, lehetne nagyobb, de ne aggódj belehúzunk!" Mint írtam csak pozitívan éltek elődeink nagyobb katyvaszban is.Még ugyancsak jók vagyunk.

Bazinga!

(#42881) marinea2 válasza bluyoo (#42880) üzenetére


marinea2
addikt

Krisztusi a korod bluyoo már meg ne haragudj.. :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42882) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali!

htpc-t rakok össze és asrock f2-es lap helyett MSI -A75IA-E53-t ajánlották, már csak azért is mert tud bt-t és wifi adapter is van benne.
Ehhez az msi-hez 1600-as ram megy az a4-5300 cpu miatt, így csak az a kérdés, hogy tud-e dual chanelt, vagyis 2x2gb ramot vegyek vagy 1x4gb-ot? Köszi

(#42883) bluyoo :W :) Észre sem vettem. Akkor inkább 2x2gb igaz?

[ Szerkesztve ]

(#42883) bluyoo válasza marinea2 (#42881) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok kicsit túloztam mert kell még egy hónap a 33-hoz! :DDD
Amúgy is!Mond még egyszer hogy öreg!!! :((( :DDD
(#42882) bigdady
Szia!
Tud .... ott van az általad linkelt oldalon :) "Memory Channel Dual"

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42884) marinea2 válasza bluyoo (#42883) üzenetére


marinea2
addikt

Nem merem mert rámküldöd a 110 kilos i3-as haverodat! :DDD :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42885) =HG= válasza bluyoo (#42880) üzenetére


=HG=
addikt

Ha annak idején egy kicsit belehúzok, akkor a fiam lehetnél..(minden viszonylagos).
" éltek elődeink nagyobb katyvaszban is" Úgy látom téged nyelt be a nagy Magyar valóság :K
A külcsín szép, de ha megvakargatod, alatta ott a valóság..Szerintem sokkal nagyobb a gond, mint amit érzékel a nagy többség.....De visszatérve a boltokra, nem azért zártak be, mert nem volt vevő..csak a vállalkozóbarát környezet miatt szűntek meg..

Egy kicsit más a véleményünk, de ez nem baj, és nehogy félre értsd nem vitatkozni akarok, ne is vedd annak..
Egy kicsit elkanyarodtunk a garancia kérdéstől...

Elnézést mindenkitől a sok off-ért, abbahagyom..

(#42886) bluyoo válasza marinea2 (#42884) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jobban is jársz! De akkor már =HG=-t se öregezd le! :DDD
(#42885) =HG=
:R
(#42882) bigdady
Több szem többet lát! :) Igen 2X2!

Bazinga!

(#42887) bigdady válasza bluyoo (#42886) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#42888) =HG= válasza bluyoo (#42886) üzenetére


=HG=
addikt

De ne ám ! Mert nekem a haverom se kell a 110-hez ! :)

(#42889) menyko válasza bluyoo (#42862) üzenetére


menyko
tag

Tuning adta lehetőségeket nem is feltétlen a kiszemelt i3-ason akartam tesztelni, de ha a későbbiekben sikerül hozzájutnom egy combosabb procihoz, akkor elegendő legyen csak azt lecserélnem. Egyébként nvidia kártyát kezel a lap? Természetesen nem SLI-re gondoltam, csak simán single. Vagy csak 2 vga (crossfire) esetén van jelentősége?
Ivy-hoz csak a kimondottan 1,5V-os ramokat érdemes vásárolni?

(#42890) marinea2 válasza menyko (#42889) üzenetére


marinea2
addikt

Kezeli az Nvidiát is.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42891) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Egy intel core i3-2100 alá keresek lapot.
Annyit tudok hogy hogy 2x4 Gb ram megy alá.

Mindegy hogy most egy h61 vagy b75 ös chipsetes lap lesz?
P-s nem kell, mert nem is lehet tuningolni ugye.
H67 nem tudom mivel jobb. Q-Z-t nem nagyon ismerem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42892) bluyoo válasza bigdady (#42887) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:)
(#42888) =HG=
:DDD
(#42889) menyko
"Ivy-hoz csak a kimondottan 1,5V-os ramokat érdemes vásárolni?" Igen , szerintem érdemes alacsony feszültségű kit-et választani.

Bazinga!

(#42893) Haapaet


Haapaet
csendes tag

Sziasztok

van nekem egy régi gépem:
egy Gigabyte p35-ös alaplappal, core2duo e6750, 4 gb ddr2 1066 mhz-es memória, egy 9600gt vga
év végére tervzem a teljesen leváltását egy core i5-re, valami jó kis vga-val megtámogatva játékra, film nézésre

az lenne a kérdésem, hogy addig megérné-e beruháznom egy ddr3 támogattással rendelkező lga775-ös alaplapra (kb 10-15e ft) és hozzá egy 6-8 gb ddr3-as memóriát, ha már most ilyen jó árban vannak?
ha igen tudnátok ajánlani egy jó kis alaplapot?
illetve milyen milyen memóriát vegyek ami a későbbiekben is megállja a helyét? ahogy néztem az lga775 alaplapokban legfeljebb csak 1333 MHz-es memóriát támogató chipset van, ha én 1600 MHz-es modullal használható-e egyáltalán

előre is köszönöm

(#42894) bluyoo válasza Ł-IceRocK-Ł (#42891) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Olcsóbban érdemes már a B75-ös chipet megcélozni 15K-tól már kapható. Már natív USB3 és SATA3 támogatást kapott kisebb fogyasztás ....
LGA 1155 alá készült chipset-ek .
Mennyi lenne a kereted?
(#42893) Haapaet
Nem érdemes vele vesződnöd. A CPU-t teljesítményét egy gyengébb LGA1155-ös Pentium hozza ha nem egy Celeron.
15K-ért már egy B75-ös lapot is megkapsz az I5 alá (mondjuk a legolcsóbb darabot).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42895) marinea2 válasza Haapaet (#42893) üzenetére


marinea2
addikt

Nem éri meg!

És a ddr3-as ramok már csak drágulni fognak, javallot minél előbb beszerezni őket!

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42896) ST05 válasza marinea2 (#42895) üzenetére


ST05
őstag

ez nekem is feltünt, nem kicsit ,de minek tudható be a memória ár növekedés?
közeledig a ddr4 és nyomatják amig nem késő? ( huzzunk hasznot minnél többet belöle amig csak lehet? elven?

(#42897) marinea2 válasza ST05 (#42896) üzenetére


marinea2
addikt

Igen a húzzunk hasznot belőle amég van elv. Úgy tudom le is állították már a gyártását mert rengeteg van belőle.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42898) Ł-IceRocK-Ł válasza bluyoo (#42894) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Minnél olcsóbb annál jobb.
Überlap fölösleges, úgysem használom ki.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42899) bluyoo válasza Ł-IceRocK-Ł (#42898) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. mATX méretben Asus P8B75-M LX PLUS sem tuning sem HDMI végül is semmi extra. 1db SATA3 5db SATA2 van előlapi USB3 lehetőség és a hátlapon is 2db van PCI foglalat és 2db PCI-e 1X.

Bazinga!

(#42900) Ł-IceRocK-Ł válasza bluyoo (#42899) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez bejövős.
Ami hasonló még amit néztem az asrock h61u3s3.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.