Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) -KP- válasza Mahrenburg (#42949) üzenetére


-KP-
addikt

lehet, de még gondolkodom hogy mit vegyek. nem döntöttem el. lehet asrock b75m gl r2.0, lehet Asrock z77 pro3. Az is lehet veszek használtan valami régebbi lapot amin van IDE foglalat, ha találok valamit nem horribilis áron. Bár tudom, hogy ritkaságnak számít.

Majd lövök egy fényképet és megmondjátok hova tegyem a sütiket :D

[ Szerkesztve ]

(#42952) czakof1946


czakof1946
tag

Üdv!

Intel Core i7-3930K 3.2GHz LGA2011 processzorhoz keresek alaplapot. Nem vagyok jártas a dologban, ezért fordulok segítségért.
Repülő szimulátorhoz kellene. Nem is maga a program követeli meg a nagy teljesítményt, hanem a több 100 gb kiegészítő mozgatása.
A gépet csak erre használnám. Nem lenne rajta semmi más program. Egy 46"-os led tv lenne a monitora.
16GB ram(4x4Gb), SSD 240GB, 550W táp
2 videokártya kerülne rá.
A videokártya kérdése ezekután fog következni. De ezt majd másik fórumon teszem fel, ha már meglesz az alaplap :)

Kösz

(#42953) Kvelstadt válasza czakof1946 (#42952) üzenetére


Kvelstadt
veterán

akárhogy számolom, ha annyira repülni akarsz ennyi pénzért már van olyan drog ami minimum egy repülő szimulátorral felér.. persze csak viccelek mert a drog az rossz mert rá lehet szokni a pc meg... ööö...ara semmiképp :))

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42954) bluyoo válasza czakof1946 (#42952) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hú jó kis gép lesz! :) Hát keretet nem írtál ..... Asus SABERTOOTH X79 5év garanciával ...... mindezt potom 90K környékén.
Tényleg kevés lenne egy i7-3770K a szimulátorod alá?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42955) Kvelstadt válasza bluyoo (#42954) üzenetére


Kvelstadt
veterán

mikor megvettem a giga alaplapom anno, bele voltam szerelmesedve a szép kék színeibe hogyez a legjobb szín meg minden. de ez a szabjafog marhajólnézki! meg az is amit (#42934) sg22 linkelt. ilyen szűrkés vagy barnásat akarok én is! :))

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42956) bluyoo válasza Kvelstadt (#42955) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asus sem panaszkodhat a marinea2 szavaival élve "balatonkorlátkék" hűtőkkel :DDD . (Nekem éppen a kék szín miatt nem jönnek be külsőre! ;] )
Mindkét gyártó megkéri az árát annak hogy normálisan nézzen ki a lapja. Az ASRock és az MSI lapok még úgy ahogy kinéznek valahogy , még az olcsóbb lapjaik is.
" ilyen szűrkés vagy barnásat akarok én is!" A szépségnek ára van .......

[ Módosította: mukibuci ]

Bazinga!

(#42957) gulupeti válasza bluyoo (#42950) üzenetére


gulupeti
senior tag

Először az Asrock 970 Extreme 3 volt a kiszemelt alaplap. Az uefi bios, a belső usb3 csatlakozó és a jobb processzor tápellátás miatt pártoltam át az Asushoz. Esata és firewire csatlakozóra tuti, hogy nem lesz szükségem, ugyanúgy, ahogy a crossfire-re vagy az sli-re sem.
Mint írtam is, tuningban nem akarok a végletekig elmenni. Valamekkora tuningot gondolom a sima M5a97 r2.0-nak is tudnia kell, vagy nem jól gondolom?

(#42958) krisznagy


krisznagy
tag

Sziasztok,

AMD A10 5800k cpu és Corsair 2x4gb 2133mhz ram mellé melyik lapot ajánljátok?

Asrock A75 Pro4 vagy Asrock A85 Extreme4??

(#42959) BomiBoogie válasza krisznagy (#42958) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyértelműen utóbbit a csúcs FM2-es procihoz.

(#42960) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Olvasgattam a hozzászólásokat,az a helyzet,hogy én egy i5 3470 3,2 Ghz-s processzort fogok vásárolni és egy ilyen alaplapot vennék mellé:[link],a procit nem fogom tuningolni alapon fog menni.Ezt figyelembe véve,és a processzor Turbo órajelét (amit automatikusan megemel saját maga terhelés hatására ennek a procinak az esetében 3,6Ghz) mennyire probléma az,hogy ezen az alaplapon a FET-eken nincs hűtőborda?Az alaplap Működése,és élettartama,valamint megbízhatósága terén?Előre is kszi. :)

(#42961) BomiBoogie válasza #85154688 (#42960) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mivel ez nem tuninglap (nem is kell ehhez a procihoz), nem lesz gondod belőle, a turbo miatt nem lesz számottevő melegedés. Ha megnézed mondjuk a 3570K-k tuningórajeleit, látni fogod, hogy milyen órajeleknél számít már a hő/hűtés.

(#42962) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok

Máshonnan idézném saját magamat: :)

Sorry, hosszú lesz egy kicsit, de fontos lenne, hogy segítsetek, mert alaplapot kéne választanom, ha ha minden jól megy!

Korábban már leírtam a szenvedésem a az Asus M5A99X EVO alaplapról és a Logitech G27-es kormányról.Akkor azt mondtátok hadjam az energia gazdálkodási sémákat és én magam húzzam a procit(FX8120). Megtettem, nem vált be...stb.

Kb. 3 nap alatt letesztelve(mert eddig kínlódtam velel) rájöttem, hogy az alaplap usb portjával van a gond.
Ja és néha mikor a windowst rosszul állítom le, akkor nem tudom használni néha a bill.-t, hogy kiválasszam az indulást.Már minden létező kapcsolót kipróbáltam.Még a vga-m(GTx650Ti) is elkezdett vibrálni, miatta egy korábi vga-t ezért cseréltem le. Nem az volt a gond(vga), most már rá jöttem. Vissza kell vinnem.

De, ha választhatok helyette milyen alaplapot vegyek? (asrock extremem 2-3?)

Ez olyan 31 ezer körül volt, ha ilyen árba kéne Asrock alaplap, megelégednék vele, vagy inkább ráfizetnék egy asrock fatal1ty alaplapra. Pedig mennyire tartózkodtam az Asroctól, hogy az Asus az jobb, hiába ugyan az a gyártó. Érdekese ki is jött az EVO lapomből rev2.0. Vajon miért? Csak nem a probléma miatt?

De korábban olvastam, hogy néhány Asrock alaplap hibás vezérlővel jött ki(jmicron sata3??nemtom?).
Most tényleg mit válasszak?(túlhajtás miatt érdekelne az asrock fatal1ty, állítólag a legjobb)

Szóval milyen alaplapot vegyek?(legalább 4-5 venti csatlakozó legyen, de ha nincs akkor majd veszek elosztót)

(#42963) BomiBoogie válasza kovi831 (#42962) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az ASrock Extreme 4 legalább kellene a procidhoz, főleg, ha húzni akarod. Mostanában viszont gyengébbre sikerültek, szerintem érdemes legalább egy ASUS M5A97 2.0-ban gondolkodnod.

(#42964) kovi831 válasza BomiBoogie (#42963) üzenetére


kovi831
aktív tag

Az ASrock Extreme 4 legalább kellene a procidhoz, főleg, ha húzni akarod. Mostanában viszont gyengébbre sikerültek, szerintem érdemes legalább egy ASUS M5A97 2.0-ban gondolkodnod.

Da ez a M5A97 2.0 nem gyebgébb mint az eném M5A99x Evo?

Szerk.
Fatality-vel hogyan járnék? Jobb mint az enyém, meg mint amiket leírtál?
Köszi a választ, gyors voltál! :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42965) BomiBoogie válasza kovi831 (#42964) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, afelett elsiklottam.

Szerintem, ha ennyit szánsz rá, leginkább egy Sabertooth-ban gondolkodj, én azt választanám a Fatality-vel szemben, ráadásul olcsóbb is.
ASUS Sabertooth 990FX 2.0

Szerintem bluyoo kolléga is megerősít, hacsak nem ment át végleg a videókártyás topikba. :DDD

(#42966) kovi831 válasza BomiBoogie (#42965) üzenetére


kovi831
aktív tag

Igen, afelett elsiklottam.

Szerintem, ha ennyit szánsz rá, leginkább egy Sabertooth-ban gondolkodj, én azt választanám a Fatality-vel szemben, ráadásul olcsóbb is.
ASUS Sabertooth 990FX 2.0

De remélem ez a lap, nem fog ilyen hülyeségeket csinálni mint az enyém, azért tartózkodtam volna az auss-tól.De majd a boltossal megbeszélem.
Ismét köszi, a kollégádat(bluyoo) is várnám, aki megmondja ez ügyben a tutit, hogy merlyik legyen sabertooth, vagy fatality.Csak hát 10-11 óra felé mennék a boltba már.De, a sabertooth-nál is ha ilesmi derülne ki akkor nem biztos, hogy a lap hibás, pedig szerintem de. :) Na ezt jól megbeszéltem önmagammal! :DDD :DD

Ja, de miért van ezekből ASUS Sabertooth 990FX-ből 2.0? Javítás, korrigálás,finomítás az előző(1.0) verzióhoz képest?

ASUS Sabertooth 990FX 2.0 - most jut eszembe, ezt már hadseregnek(USA?) is ajánlották elvileg.Mintha azt olvastam volna, hogy "katonai" verzió.

[ Szerkesztve ]

(#42967) Trebron09 válasza kovi831 (#42966) üzenetére


Trebron09
őstag

"ASUS Sabertooth 990FX 2.0 - most jut eszembe, ezt már hadseregnek(USA?) is ajánlották elvileg.Mintha azt olvastam volna, hogy "katonai" verzió."

Hol olvastad ezt? Ki ajánlotta? :DDD :D

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42968) kovi831 válasza Trebron09 (#42967) üzenetére


kovi831
aktív tag

Lehet, hogy valami ph-s cikket értelmeztem félre, de mintha tényleg azt olvastam volna valahol.

Szerk.

[link]
Meg is van, vagyis azoknak az előírásoknak felel meg.

[ Szerkesztve ]

(#42969) BomiBoogie válasza kovi831 (#42966) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Különbség az 1.0-hoz képest:

From short description the differences against rev.1 are:
* New DIGI+ Power Control - All-New Digital Power Control for both CPU and DRAM
* USB BIOS Flashback - Easy, Worry-free USB BIOS Flashback with Hardware-based Design
* Remote GO! - One-stop PC Remote Control and Home Entertainment
* Windows 8 Ready – Assured Compatibility
* ErP Ready

Changes in the specification:
* ASMedia® PCIe SATA controller (instead of JMicron's in rev.1)
* Additional ASMedia USB 3.0 controller w/ 2 ports
* TB connector
* Some add. ASUS features
* 64 Mb Flash ROM

Szerk.:
"Military-grade" az angol honlapon. A "grade" jelent minőséget, rangot, kategóriát is, azért ezt a katonai használatot kicsit óvatosan kezelném, inkább marketing. Nem gondolom, hogy a drónokat ilyen lapos gépről vezérelik. :)

[ Szerkesztve ]

(#42970) krisznagy


krisznagy
tag

Köszi mindenkinek a rengeteg információt. Összállt a konfigom - ma rendelem :) :R

(#42971) BomiBoogie válasza krisznagy (#42970) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szép lett. :K

(#42972) krisznagy válasza BomiBoogie (#42971) üzenetére


krisznagy
tag

Ezt mind nektek köszönhetem ;) Alaplap, cpu, tápegység, ram mind a fórum szakértő embereinek köszönhető :R

(#42973) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

EGy ismerősömnek raknék össze egy kis költségvetésű gépet.
EGy 10 éves 478-as konfigot váltana.
Milyen alapokra építsem a konfigot?
Netezésre, irodai alkalmazásokra, esetleg filmnézésre használná.A lapon legyen min 1 db pci sin is.Pár évig megint elég lesz neki a gép.
Keret max 30K procival együtt.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#42974) BomiBoogie válasza Ace Ventura (#42973) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát akkor most csak lapot és procit szeretnél. Egy i3-2100 és egy egyszerű ASrock H61-es lappal meglennél, és megállna 30 körül. A procit innen apróról is veheted akár.

(#42975) Ace Ventura válasza BomiBoogie (#42974) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Egyenlőre igen, a többi már könnyebb lesz.
I3 sok szerintem, netezésre elég egy kisebb is nem?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#42976) BomiBoogie válasza Ace Ventura (#42975) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor mit szólsz egy G860-hoz? Ez 16k, egy H61-es lap (pl. iPonnál) 12k és meg is vagy.

(#42977) Tyler8


Tyler8
tag

Sziasztok!

A10-5800K és Kingston HyperX Predator 2x4Gb 2400Mhz mellé keresek alaplapot, ami remélhetőleg képes 2400Mhz-en dual-channelbe 24/7 játékokban működni. Kis igp tuningot is tervezek, mondjuk egy 960Mhz lenne a cél szintén 24/7. Nyilván sok múlik a szerencsén is de ezzel tisztában vagyok.

ASUS F2A85-V PRO PH teszt szerint képes 2400Mhz-en hajtani a memóriákat, csak kérdés, hogy ezt dual-channelben is tudja-e? Más alternatívák vannak?

Vagy túl elvetemült ötlet ez? ;]

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#42978) Mahrenburg válasza Tyler8 (#42977) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Amennyire én tudom, a magas órajel nem gond dual channelben sem, de hosszú távon "csak" 2133 Mhz-en stabil általában. De pontosabb válaszért kérdezz ebben a topic.ban! Itt a "lakók" el tudják mondani (illetve le tudják írni) a tapasztalataikat.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42979) -KP- válasza Ace Ventura (#42975) üzenetére


-KP-
addikt

pentium g és valami b75 chipsetes lap. pl asrock b75m valamelyik alfaja... Esetleg egy AMD trinity alapú rendszer aminek a vga része erősebb jóval, mint az intelé...

(#42980) Kvelstadt válasza bluyoo (#42956) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nem lenne gyenge ha a lap tudása melett még abban is tudnék válogatni hogy milyen színű legyen. de kb ott vagyok h max színre fújni tudnám.. :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42981) villmoska


villmoska
tag

sziasztok

akérdésem egyszerü de sajnos nemértek hozzá van egy p5b deluxe lapom pentium d925-ös procival és 4x1giga kingston hyperx namost megtetszett a p5e ha a lapot lecserélném mutatkozna valami javulás a gépnél vagy egyszerüen másik proci kellene? segitsetek tanácstalan vagyok türelmetek és megértésetek elöre is köszönöm :F :R

[ Szerkesztve ]

Érdeklődőből lesz a vásárló

(#42982) czakof1946 válasza bluyoo (#42954) üzenetére


czakof1946
tag

Erre gondoltál?
http://www.bluechip.hu/termek/intel-core-i7-3770k-dobozos

(#42983) bluyoo válasza gulupeti (#42957) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asrock 970 Extreme 3 és az Asus M5a97 r2.0 is ajánlott kategória. Tuningra legalább ezeket a lapokat szoktuk ajánlani felette meg pénztárcafüggő. A tuning menni fog persze ...
(#42965) BomiBoogie
"hacsak nem ment át végleg a videókártyás topikba." Á dehogy mindenhol jó de legjobb itt. :DDD
(#42980) toturi
"max színre fújni tudnám.. " A Sabertooth erre a célra tökéletes legalábbis a Z77-esen lévő borítás elég nagy felölet akár a mintázatra is.

(#42982) czakof1946
Igen! Mondjuk gyengébb is (durva a gyengébb szót az Ivy I7 re írni :DDD ) i7-3770K , i7-3930K de fele annyiba kerül és egy 50K-s lap bőven megfelelne alá. Még ha ugyan úgy egy Sabertooth lapot nézünk akkor is majd 30K-val olcsóbb. Ok LGA 2011 foglalattal is van 60K környékén lap.
(#42981) villmoska
Hát a 775-ös rendszerekre már nem nagyon éri meg költeni de legegyszerűbben egy combosabb CPU hozhat egy kis plusz teljesítményt.A Milyen processzort vegyek? topic-ban segítenek csak írd meg mennyit szánsz a dologra.
De a platformcsere lenne talán a legésszerűbb Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t! viszont egyértelműen többe kerülne ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42984) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy ha ebbe a lapba http://www.asrock.com/mb/AMD/880GM-LE%20FX/ teszek egy 460 gtx oc-t az működni fog?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#42985) miresz válasza marec1122 (#42984) üzenetére


miresz
veterán

Igen menni fog benn.

(#42986) Hoga


Hoga
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném, alaplapot vennék. Úgy néz ki, tönkrement a régi (Gigabyte GA-EP43-S3L) és nem vagyok képben, melyik mostani alaplapot lenne érdemes megvenni.
Ami hardware-m van:
proci: Intel® Core™2 Quad Processor Q8200 (4M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB)
videókari: SAPPHIRE HD 5750 1GB GDDR5 PCIE
RAM: 2x Kingston 2GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL6 DIMM
táp: Cooler Master GX-Lite 600W
Szeretném "csak" alaplap vásárlással megúszni a dolgot, de ha azt mondjátok, érdemes lenne mást is cserélni a gépben, ne kíméljetek a véleményetekkel.
30-40 ezer forint a keret.

(#42987) Trebron09 válasza Hoga (#42986) üzenetére


Trebron09
őstag

Újonnan nem igen fogsz találni jó lapot LGA775-ben.. (ha van akkor is túlárazott).
Szerintem használtan nézz szét a P45-ös lapok között, Giga, Asus jó cuccokat gyártott remek hűtésekkel.

(Az a táp nem egy életbiztosítás..amúgy javasolni fogják a teljes platform cseréjét a többiek.. ;) )

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42988) BomiBoogie válasza Trebron09 (#42987) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Első körben azért nem ugrunk rá a tápra, mert legalább nem Vargáné. :)
Viszont tény, hogy ha aprón eladja a kolléga a dolgokat, egy 1155-ös Sandy konfig kijön nem nagy ráfizetéssel, amivel már szépen lehet játszogatni.

(#42989) HANDO88


HANDO88
senior tag

Hali,ti melyiket választanátok?
AsRock 870 Extreme3 rev2.0 vagy Asrock 970 extreme3

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#42990) Perillustris


Perillustris
senior tag

Bruttó 2300 forinttal lejjebb ment a sokat ajánlott ASROCK B75 Pro3 ára az iPonban. Jóleső érzés, ugyanis éppen ma megyek a két napja megrendeltért. :W

Perillustris

(#42991) BomiBoogie válasza HANDO88 (#42989) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

De neked az adatlapod szerint 970-es van, arról ne válts 870-re. :)
Nekem utóbbi van, támogatja az FX-8350, 8320-at is, és 4.5-ön megy benne az FX-4100-am 1.4125V-on.

(#42990) Perillustris
Ez sarkítva hosszú távon pont ugyanaz, hogy megvettem 3 éve egy procit 30-ért, most már csak 5-öt ér, kár mérgelődni, mert nem tudsz tenni ellene, ilyen ez a popszakma.

[ Szerkesztve ]

(#42992) HANDO88 válasza BomiBoogie (#42991) üzenetére


HANDO88
senior tag

Igen az van de most akár el is tudom cserélni,ezért érdeklődöm. A későbbiekben én is szeretnék FX procit viszont több 970-es tulaj panaszkodik hogy nem igazán tuning barát.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#42993) MiklosSaS válasza HANDO88 (#42992) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mi az hogy nem tuning barat ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#42994) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#42993) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt most konkrétan Asrock 970 Extreme 3 volt a kérdés, ahogy látom, neked pedig ASUS van.

(#42992) HANDO88
Egyébként a 870 Extreme 3 2.0 az én szememben tuningbarátabb a 970 Extreme 3-nál, kérdezed meg miresz kollégát, neki is hasonló tapasztalatai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#42995) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#42994) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, :((( boccs, csak a 970-re lettem figyelmes ....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#42996) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

sziasztok!

Egy megbízható z77-es, ATX-es LGA1155-ös alaplapot szeretnék venni 30-40 ezerért.
minimális követelmények:
2 db előlapi usb3
2 db előlapi usb2
2 db Sata 6Gb/s

mit ajánlotok?

(#42997) justo00 válasza Pürrhosz (#42996) üzenetére


justo00
tag

(#42998) HANDO88 válasza MiklosSaS (#42993) üzenetére


HANDO88
senior tag

Most X4 B55-ös proci van benne.1.1 bios-al vígan szaladt alapfeszen 3600 mhz-en mióta frissítettem a bios-t 1,7-re azóta 1 mhz-et sem lehet húzni.Nagyon felmérgelt.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#42999) BomiBoogie válasza HANDO88 (#42998) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt alapfeszen érted? Azért nem hiszem, hogy a BIOS frissítés miatt egyszeriben megszűnt minden tuninglehetőség. Főleg, hogy a frissítés sokszor csak a CPU támogatás kibővítésére szolgál, érdemben nem változtat a lap beállításain.

(#43000) HANDO88 válasza BomiBoogie (#42999) üzenetére


HANDO88
senior tag

Igen alapfeszen ment 3600-at. Azóta meg semmi.Pedig csak a bios lehet a ludas mert alap órajelen mehet a prime95 akármeddig.
Több helyen említették már hogy a 9xx-es chipsetes lapok bár elvégzik a magfeloldást nem igazán szeretik ezeket a procikat.Nem tudom mennyire igaz.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.