Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) gyulank válasza jim bcs (#42449) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm, de az elsődleges szempont, hogy minél tovább működjön hiba mentesen. Itt írta valaki, hogy a mATX-esek gyengébb alkatrészekkel szereltek, ezért élettartamuk is kevesebb.
Hosszútávra tervezek, tudom, hogy nem kell 32 Giga memória még, nem is veszek bele annyit, de azt szeretném, ha tudná kezelni.
Miért nem jó mezei táp? Minek akkora teljesítmény? A mostani lapom G31-es 17W a processzorom 65W, a Z77 pedig tán 6,7W, és 55W-os i3-3220 Processzort néztem ki egyenlőre. Vagyis 20W-al kevesebbet fogyaszt az, mint ami most van, úgy tudom, a DDR3 is kevesebbet fogyaszt a DDR2-től.
Nem tervezem, hogy a meglévő videókimenetek mellé másik videókártyát veszek.
Amúgy mi a különbség H77, és Z77 közt? Mert a chipset adatai közt semmi különbséget nem láttam az ark.intelen.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42452) marinea2 válasza gyulank (#42451) üzenetére


marinea2
addikt

Nem kell akkora táp... Inkább minősége legyen jó. Főleg hogy nem is tervezel bele Vga-t ami a legnagyobb fogyasztó minden pc-ben.

A Z-s chipsettel lehet tuningolni.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42453) minas


minas
aktív tag

Kinéztem egy alaplaptípust (ASUS M5A97), de ezen belül van néhány változat LE R2.0, EVO, EVO R2.0, R2
Ezeknél csupán a portok/csatolók/csatlakozók számbeli eltérésében van differencia? Átlag felhasználáshoz és konfighoz elegendő a legalapabb (legolcsóbb)?

(#42454) Mahrenburg válasza gyulank (#42451) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Ha jól értelmezem, IGP-t akarsz használni, akkor inkább az AMD FM2-es rendszerét ajánlom figyelmedbe, ennek a legerősebb az IGP-je

Minas: A M5A97 változatai az általad felsoroltakon kívül a CPU-tápellátásban is eltérnek egymástól, az EVO ebben a legjobban ellátott, ez alapvetően a tuningnál számít, de az élettartamot is pozitív irányba befolyásolja.
Az LE-n nincs a FET-eken hűtőborda, ezt, ha nem tuningolsz, akkor sem ajánlanám.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42455) minas válasza Mahrenburg (#42454) üzenetére


minas
aktív tag

Tényleg. Megnéztem a fotójukat és nincs borda...
Akkor marad az EVO R2.0, vagy R2.0
Viszont mivel árban hasonló, még szóba jöhetne az Asrock 970 Extreme 4.
Meg az "óccó" Asrock 970 Pro 3 :)

Melyiket ajánlanád? (nincs extra felhasználási igényem)

(#42456) Mahrenburg válasza minas (#42455) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az ASRock Pro 3-on szintén nincs hűtőborda, ezt sem ajánlanám, akkor inkább az ASRock Extreme3-t, mert bár ugyanolyan a tápellátása, de legalább van a FET-eken hűtőborda. Az ASRock Extreme4-nek meg szintén 4+1-es tápellátása van, ha hasonló árban vannak, akkor inkább a jóval jobb tápellátású EVO R2.0-t válaszd!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42457) jim bcs válasza marinea2 (#42452) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

minnél nagyobb a táp annál kevesebb áramot vesz fel a hálózatból, hogy azt milyen hatékonysággal képes leadni arra meg ott a 80+ ezért írtam hogy minimum 80+Bronz de mégjobb egy 80+Gold 500-600w és a lényegen átsiklottál ott van hogy Seasonic vagy Enermax, csak ezzel a 2 márkával szerelek soha nem volt még gond és nem is lesz azért amiért, ha nem ismered őket nézz utánna

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42458) jim bcs válasza gyulank (#42451) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"az elsődleges szempont, hogy minél tovább működjön"--Asus Sabertooth Z77 na talán ez
"hiba mentesen"--a középkategóriában ezt senki nem tudja előre meddig is fogja bírni a lap
"Miért nem jó mezei táp?"--jó az csak irodai gépbe ahol a terhelés gyakorlatilag 0-a, otthonra abszolút nem ajánlott egy semmirevaló noname táp, elfüstölhet tőle az egész géped csak hogy értsd egy kicsit sarkosan egy 500w-os noname nevezzük mezei tápnak talán képes 200w-ot leadni egy esetleges terhelés alkalmával amikor több energia kéne mondjuk 210w hang-füst-neadj isten fényjelenség kíséretében a másvilágra küldheti az egész gépet akár, egy minőségi (Seasonic,Enermax) 500w-os táp szinte majdnem képes leadni a teljes 500w-ot hogy ezt milyen hatékonyan 100%-ból arra ott a 80+ szabvány

[link]

ha annyira mezei tápot akarsz akkor chieftec ctg 500w ettől rosszabbat ne vegyél
:)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42459) fogtunder válasza jim bcs (#42458) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

otthoni fileserverbe szeretnék am3-as deszkát, csak az a kérdés, hogy milyet? a méret matx kellene, hogy legyen, ahogy néztem majd mindegyiken az sb710 vezérli a sata portokat, az elég is lenne, raid támogatás nem lényeg. az sem hátrány, ha esetleg fel tudja oldani egy sempron alvó magját, illetve lehet alulfeszelni a processzort.

köszi

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42460) jim bcs válasza fogtunder (#42459) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus M5A78L-M
Asus M5A88-M EVO
Asus M5A88-M

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42461) Mahrenburg válasza jim bcs (#42457) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az FSP tápokról mi a véleményed?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42462) szeva000 válasza Mahrenburg (#42461) üzenetére


szeva000
addikt

szted???Az egyik legnagyobb és legnevesebb gyártó.Én műszerész vagyok,csak bele kell nézni sok táp belébe és kiderül,hogy fsp átmatricázva:)...Természetesen nemy a gagyi szériákról beszélek:D
Az FSP főleg a sok csicsa kihagyása(és egyéb baromságok miatt olcsóbb alapszinten.
csináltam én már csodálatos seasonic beles corsair tápot,ami szétplvadt belülről,mert annyira jó a nagy csendesség....igaz hűtés sincs már rendesen komoly terhelésnél...
Amúgy minden gyártónál ki lehet fogni rosszabbul sikerült sorozatot....

[ Szerkesztve ]

(#42463) Mahrenburg válasza szeva000 (#42462) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szerintem is :) , azaz én is "FSP-hívő" vagyok, csak mivel Jim bcs azt írta, hogy "Seasonic vagy Enermax, csak ezzel a 2 márkával szerelek", ezért voltam kíváncsi a véleményére...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42464) tranceplanet válasza jim bcs (#42458) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az a 700-1000W remélem vicc volt a részedről :))
Egy egykártyás csúcs VGA sem fogyaszt 300W-nál többet. Pl.: egy 7850 max. 200W, ehhez jön a proci max. 100W, a rendszer összfogyasztása nem lesz több 300W-nál. Azt pedig tegyük hozzá a VGA-k fogyasztása egyre csökken, legalábbis AMD-nél ez a tendencia. Az oké, hogy belinkelted a táblázatot, de mondjuk egy 300W-ot fogyasztó gép alá beraksz egy 700W-os tápot, ilyen terhelés alatt elég rossz lesz a hatásfoka, nem beszélve az idle fogyasztásról. Ezt a tápos topikban kitárgyalták már, egy 700W már egy crossfire-hez is elég szinte. A gagyi tápokat meg hagyjuk, azok kukába valók. Egy átlagos konfighoz egy 400-500W minőségi 80+ táp bőven elég, 500W még sok is. OFF vége.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42465) szeva000 válasza Mahrenburg (#42463) üzenetére


szeva000
addikt

Én még most is a corsair tx750-emre esküszöm,pedig az cwt beles.De legalább már akkor felérték ésszel,hogy a gép kikapcsolása ouán a táp nem áll le addig,míg vissza nem hül minden...Na ezzel lehet sokat javítani az élettertamon,nem a sok marketing 80+ és egyéb baromsággal.

(#42466) szeva000 válasza tranceplanet (#42464) üzenetére


szeva000
addikt

Esetleg azért kellhet nagyobb táp,mert a 12V-os ágak szét vannak szedve és úgy a védelem bekapcsolhat áganként is....Mondjuk én alapból próbálom az olyat kerülni ami 2-nél több osztott ággal rendelkezik.

(#42467) gyulank válasza jim bcs (#42458) üzenetére


gyulank
addikt

Az elsődleges szempont, hogy a 20-30e-esek közül az érdekel, amelyik valószínűleg legtovább bírja. Pl. a PGA370 foglalatos IBM lapom még mindig hibátlanul működik, pedig használtan vettem több mint 10 éve. A jelenlegi lapomban egy hónap után meghalt az összes PCI slot, aztán a mikrofon se működik.
Nem feltétlenül akartam másik tápot venni. Ha ez ebben működik, abban főleg fog. Ha mégis vennék, az a SATA csatlakozós eszközök miatt lenne, de lehetőleg, valami olcsó némát nézek majd. Amúgy én úgy tudtam, hogy a tápokon a leadott teljesítmény van feltüntetve, nem a felvett. Szóval annyit bír amennyi rá van írva, és minél rosszabb a hatásfoka, annál többet vesz fel, fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42468) jeni válasza szeva000 (#42465) üzenetére


jeni
félisten

narancssárga címkés Corsair TX-750?

(#42469) szeva000 válasza jeni (#42468) üzenetére


szeva000
addikt

:K

(#42470) Sonja válasza szeva000 (#42465) üzenetére


Sonja
veterán

Ez érdekes, mivel nekem is ilyen tápom van, de ez bizony rögtön leáll!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42471) xray15


xray15
csendes tag

Milyen alaplapot ajánlotok egy i5 3570k mellé ? Én Z77-re gondoltam mindenképpen,de a kérdés, hogy milyen gyártótól. :)

Köszi a segítséget!

(#42472) szeva000 válasza Sonja (#42470) üzenetére


szeva000
addikt

ha jól emlékszem ebből volt 2változat is....

(#42473) Sonja válasza szeva000 (#42472) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, csak az nem pont ilyen színű, és van egy V2 is utána. Lásd a Corsair honlapján. A fentebb linkelt képen lévő van nekem, és az bizony rögtön leáll.

(#42474) jeni: Mint írtam, a te linkelt képeden lévő van nekem, ami az elős kiadás, és az bizony leáll!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42474) jeni válasza Sonja (#42473) üzenetére


jeni
félisten

jaja akkor az újabb van neked
a mienk a narancssárgás meg a korábbi kiadás,elvileg s jobbik változat :U

(#42475) tranceplanet válasza fogtunder (#42459) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A78L-M LX V2 ~12K (125W TDP)
ASUS M5A78L-M/USB3 ~15K (140W TDP)
--------------------------------------------------
(#42467) gyulank

A táp dolog nem egészen így van. Van pl. egy 400W 80+ bronze táp. Ennek a tápnak a névleges teljesítménye 400W, de leadni csak 320W-ot tud, mert 80%-os hatásfokkal dolgozik, 320W-ot leadja az alkatrészeknek (persze csak ha kérnek ennyit) a maradék 80W pedig hő fomájában távozik (elfűti). A táp 400W-nál többet nem "fogyaszt" soha, annyit fogyaszt, amennyit az alkatrészek kérnek teljesítményben (pl. 7850+i5 ~240W). Más dolog, hogy egy gagyi 400W-os táp 200W-ot tud leadni, a maradék 200W-ot pedig elfűti.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42476) gyulank válasza tranceplanet (#42475) üzenetére


gyulank
addikt

Nem hittem, hogy rosszul tudom, ezért utánaolvastam, és nem tévedtem. :N

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42477) szeva000 válasza Sonja (#42473) üzenetére


szeva000
addikt

tuti,hogy neked már valami másik kiadásod van,mert az elsők nem állnak le csak visszahűtés után

(#42478) jim bcs válasza Mahrenburg (#42463) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

gold-platinum-titanium ezekkel soha nem volt gond és nem olvadnak el, az hogy más gyártó kér alkatrészt a 2 nagytól az más tészta nem fogják a szabadalmat átadni ennyi

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42479) jim bcs válasza tranceplanet (#42464) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem volt vicc ;) igencsak komoly tudom mi mennyit fogyaszt akár oc-val együtt is minden új és újabb dolog egyre kevesebbet fog fogyasztani ezen nem lehet változtatni de van amin igen, az hogy a tápos topikba mit tárgyaltak ki az megint más és nemcsak itt kellene tájékozódni táp téren hanem máshol is esetleg külföldi oldalakon, moddereknél és saját tapasztalat alapján, vitát nem akarok mert utálom és off vége tényleg itt hagyjuk abba mert mind a kettőnk máshogy látja és más a tapasztalata 600w-ól felfele azt írtam hogyha megengedheti és megtudja venni, az ajánlottra meg hogy 500-600w paff

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42480) jim bcs válasza Mahrenburg (#42463) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

te kérdezted én leírtam, hogy mit veszel az már rád van bízva

(#42461) Mahrenburg-- jók de pl: egy FSP Aurum Gold 500w helyett én inkább ebben az árban egy Seasonic vagy Enermax 500-600w Bronz-ot vennék DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ez az én véleményem, te döntsd el mit veszel, amennyiben van keret egyértelmű hogy Gold széria vagy a felett

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42481) jim bcs válasza szeva000 (#42462) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Az egyik legnagyobb és legnevesebb gyártó" hogyne az Enermax meg a Seasonic után esetleg, ezekből akármeik is olvadt már el a kezedben?

"fsp átmatricázva"=Be!Quiet és még lehetne sorolni

"csináltam én már csodálatos seasonic beles corsair tápot" szerinted a saját védett dolgaikat odaadják másnak is :N , soha esetleg azokat amik nem felelnek meg az általuk felállított minimum követelménynek

az FSP jó táp de ne hasonlítsd a világ 2 legnagyobb gyártójához mert köze nincs hozzá és nem is lesz soha off vége ne írj rá semmit utálok vitázni, te úgy láttod én meg így kész, amúgyis újév lesz tehát B.Ú.É.K. ma ne vitázzunk ha egy mód van rá de lehetőleg sose ;)

(#42467) gyulank előre nincs az az épeszű ember aki megmondja neked meik fogja tovább bírni, itt arra hagyatkozhatsz hogy vagy Asust vagy ASRockot veszel és egyenlő esélyekkel indulsz, a tápokat legalább kapisgálod az nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42482) jim bcs válasza xray15 (#42471) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

K-s proci mellé egyértelmű hogy Z77, hogy milyen gyártótól Asus,ASRock de ettől még lényegesebb az, hogy mennyit szánsz rá, gondolom 30k vagy attól felfele gpndolkozol

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42483) Mahrenburg válasza xray15 (#42471) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Az Asus és az ASRock Z77 lapjait javaslom, arra figyelj, hogy lehetőleg 6+2-es, vagy annál jobb legyen a tápellátása, s legyen (minél nagyobb, annál jobb) hűtőborda a FET-eken, s a PCH-n. Mennyi a kereted?

Szeva000 - "a gép kikapcsolása után a táp nem áll le addig,míg vissza nem hűl minden" - már gondoltam rá, hogy ez lenne az ideális táp, s még a kifújó ventiket is működtetné egy ideig a kikapcsolás után

Jim bcs - Köszi a választ! :R Csak úgy tűnt nekem( de lehet, hogy tévedtem), hogy kerülöd az FSP-t, ezért kérdeztem, de csak kíváncsiságból, nem akartam vitát gerjeszteni, bocsánat! :B

(#42480) Jim bcs - Azt, hogy "FSP-hívő", azt csak arra értettem, hogy most nekem is FSP táp táplálja a gépemet, de ha legközelebb tápot vennék, és a keretem engedné, mindenképpen megfontolnám a Seasonic-ot is.

Ja, és Boldog Új Évet Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42484) gyulank válasza jim bcs (#42481) üzenetére


gyulank
addikt

De engem nem is jóslatok érdekelnek. Nem azt kérdeztem, hogy szerintetek mennyi esélyem van egy masszív típusból selejtet kapni, hanem azt, hogy ebbe az árkategóriába melyik alaplaptípust építették úgy, és olyan alkatrészekből, hogy ezáltal hosszabb élete lehet a többi típusnál?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42485) jim bcs válasza Mahrenburg (#42483) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az FSP nagyon jó ne értsd félre :K az Aurum Gold és még van egy kettő ami az abszolút ajánlott kategória mint pl: a Raider, én mindíg a 2 legnagyobbal kezdem és utánna fokozatosan az alatta lévőkkel, ettől még a 2 legnagyobb után az FSP vezeti a listát utánna Chieftec CTG széria és így lefelé, árban a Bronz és Gold között nem sok a differencia Seasonic-Enermax-Fsp viszonylatában kérdés hol vesz az ember néhol egy árban vannak akkor miért ne a jobbat vegye az illető, a jobb tápok így is működhetnek ahogy írtad hűtés szempontjából, a 2 gyártó amit javasoltál tökéletes modhatni be is fejeződött a lista, az hogy mekkora borda van a Mosfet-eken inkább tuningnál lényegesek alapon pl:H77-esnél annyira nem melegszik ezek már nem a régi mosfetek és nem melegednek úgy mint a régiek nem kell megíjedni ha egyéltalán nincs de ez függ attól is meik szegmensbe szánják az adott lapot :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42486) jim bcs válasza gyulank (#42484) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ok akkor röviden azt mondom ASUS

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42487) gyulank válasza jim bcs (#42486) üzenetére


gyulank
addikt

Ez túl rövid, és nem típus.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42488) xray15 válasza Mahrenburg (#42483) üzenetére


xray15
csendes tag

Olyan 25-35 ezer forintot szánnék az alaplapra. Ebben az árban mi lenne a legjobb választás? :)

(#42489) jim bcs válasza gyulank (#42487) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Asus P8H77-M PRO, ebbe mehet az i3 később az i5 minden megvan rajta ami egy modern lapon rajta kell hogy legyen, ha több mindent szeretnél és van még egyéb hardverekről kérdésed azt pv-ban megmondom hogy szerintem mit mert off lesz a topikból

(#42488) xray15 mi a célod azaz mire kell esetleg játszani? lesz-e tuning? milyen procit tervezel bele?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42490) gyulank válasza jim bcs (#42489) üzenetére


gyulank
addikt

Ez biztos nem a legkitartóbb. Nem off, hogy melyik alaplap olyan, és így más is javasolhat megoszthatja tudását mondjuk jelölések terén.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42491) jim bcs válasza gyulank (#42490) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

attól hogy matx és nem kitartó ez oltári nagy baromság csak nézd meg az Asus Maximus V Gene alaplapot az idén 7db világrekordot állított fel egy i7 3770K-s procival tuning terén és matx, elég sokan vesznek mára matx lapot köztük én is mert egy vga-hoz rogyásig elég és ellentétben a híresztelésekkel szemben nem rosszabbak mint az atx lapok

H77=nem tuningolsz csak minimálisat ami majdnem elhanyagolható, sima proci
Z77=tuningolsz esetleg mert tuninglap, K-s proci

játékhoz elég egy jó H77-es lap egy erős i5-ös proci és ami a lényeg egy jó vga

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42492) Trebron09 válasza gyulank (#42484) üzenetére


Trebron09
őstag

Ha nagyon időtállót akarsz és hosszútávra tervezel akkor szerintem ez jöhet szóba.
csak kicsit drága:
ár

(csak kérdés mit takar nálad az időtálló? 10év? 5év? Mert egy mostani "normál" középkat. lapnál egy bő 4-5év múlva kiszáradhatnak a kondik (szilárdak is), azt jó eséllyel cserélni kell majd)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42493) Mahrenburg válasza jim bcs (#42485) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"inkább tuningnál lényegesek" - igen, pontosan, mivel K-s CPU alá szánnák a lapot, azért gondoltam, hogy tuning is lesz

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42494) jim bcs válasza Mahrenburg (#42493) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

OK, i5 vagy i7? akkor pontosítunk biztos hogy Z77 lesz, mennyi a keret a lapra?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42495) gyulank válasza Trebron09 (#42492) üzenetére


gyulank
addikt

Fontos lenne azért, hogy ebben az árkategóriában. 20-30e. Vagyis nem az összes közül a legkitartóbb, hanem a kb. 30e alattiak közül. Aztán, az én 20 éves alaplapomban nem száradtak ki az elkók, ezeknél miért szárad ki? Főleg, amiben már direkt emiatt nem is tudom, milyen kondenzátorokat tesznek.
Igen, nekem a 20 éves technikát nézve a tartós minimum 10-20 év, de ez más kérdés.
Én konkrétan a legkitartóbbra vagyok kíváncsi ebben az árkategóriában, és, hogy miért az a kitartóbb?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42496) =HG= válasza jim bcs (#42491) üzenetére


=HG=
addikt

Azért az az mATX lap 4+1+1 tápellátású, bár igaz Digi+VRM, de attól még nem egy "tuninglap" és a tápáramkör sincs agyonbordázva....Egy nem K-s proci alá, amit nem piszkálunk, betenném, de egy K-s alá nem...
A Maximus V Gene egy kicsit más :Extreme Engine Digi+ II :
- 8 fázisú CPU-táp és 4 fázisú iGPU táp
- 2 fázisú QPI/DRAM tápellátás

[ Szerkesztve ]

(#42497) gyulank válasza jim bcs (#42491) üzenetére


gyulank
addikt

Itt most nem tudásról, hanem élettartamról van szó. Tartósabb alkatrészekkel, inkább túlméretezett félvezetők, bordák, ellenállások, minőségibb kondik, jobb hatásfokú megoldások, hogy alapból ne legyenek kitéve az alkatrészek nagy terhelésnek. Biztos vannak ebből a szempontból erősebb, és gyengébb típusok.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#42498) Mahrenburg válasza xray15 (#42488) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hát... nem akarlak nagyobb kiadásra ösztönözni, de ha tuningolni akarsz, akkor szerintem a minimum:
ASRock Fatal1ty Z77 Performance
esetleg:
ASRock Z77 Extreme4 (bár ennél már keveslem a PCH-n lévő hűtőbordát, de lehet, hogy ez már az én hülyeségem :) )
De ezek már 30e felett vannak.1155-nél megkérik az árát a tuning lehetőségének. Viszont megfontolhatnád, hogy egy ideig még elég sok mindenre elég a nem tuningos I5-3xxx , és akkor bőven elég egy jó kidolgozású H77-es lap:
Asus P8H77-V
Ha mindenképpen Z77-es lapot szeretnél 30e alatt, akkor ASRock lapokat nézz.

(#42494) Jim bcs - I5 3570K Xray 15 kérdése

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42499) jim bcs válasza =HG= (#42496) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha van keret ajánlok én olyat ami jó és kezdem a Sabertooth Z77-el :K , de ha nincs akkor sajna marad a majdnem jó

(#42497) gyulank ---- Asus Sabertooth Z77

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42500) gyulank válasza =HG= (#42496) üzenetére


gyulank
addikt

Nem a húzáson van a lényeg. Mondjuk inkább lehessen, mint ne, de az is más kérdés, hogy betennéd-e vagy nem. Nyilván, ha van kitartóbb, akkor nem ez a legkitartóbb. Ha van olyan ami jobban van biztosítva tönkremenetel ellen, az érdekel, nem az, ami az alkatrészek tűréshatárára, vagy alá van tervezve.
42499-re

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.