Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) zka67 válasza Zaied (#35400) üzenetére


zka67
őstag

Ivy Bridge procit akarsz venni, nem? Talán még nincs két hónapja se, hogy megjelent és ahhoz jöttek ki a 77-es alaplapok. Bios frissítés után bele lehet tenni a 67-es alaplapokba is a procit, de én a helyedben nem lépnék visszafelé.

Volt az előző generációs alaplapoknál gond valamelyik usb3-as vezérlőchippel. De ott még külön chip volt, nem volt benne a 67-esben. A 77-esben már benne van (ha jól tudom kettő), a többit a már bevált chipekkel pótolják, úgyhogy szerintem nem lesz gondod velük.

A giga alaplapokat azért nem ajánlja senki, mert a 67-es alaplapjaik egyszerűen elfüstöltek, úgy, hogy a procit is kinyírták és ezek után ki az aki megbízik bennük? Ha egyetlen asus alaplapom is bedöglik, azt se fogok többet venni. Hogy mi lesz azután? Talán intel, olyanom még úgysem volt az utóbbi másfél évtizedben. Lehet, hogy azért, mert anno a cég vett egy csomó intel alaplapot, amik nem ismerték fel a billentyűzetet és bios frissítéssel kellett kezdeni. Billentyűzet nélkül meg elég érdekes műsor volt...

(#35402) bluyoo válasza Zaied (#35398) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"a wifi gyengeségén elég sok helyen panaszkodtak hogy nem olyan erős mint kéne lennie" Egyértelmű hogy nem lesz egy 30K-s Wi-Fi roterrel egyenértékű .....
Azért egy LGA775-ös lapot ne hasonlítsunk egy LGA1155-höz.Alapból azon még külön volt északi híd és ráadásul jobban is melegedtek mivel a CPU-k is jóval többet kajáltak.
"szerintetek az asus az igazi alaplap márka" :DDD Azért ez nem igazán így van de való igaz az Asust részesítem előnyben idáig egyszer volt vele gond pedig pár vasat már összedobtam.Pont az említett P8H67-V -nek volt hibás a Lan chipje ...Szóval minden márkánál van hibás darab erre van a garancia.
Szerintem nem "csak" a nevet fizeted meg egyszerűen ezzel az árral képesek folyamatos minőséget szolgáltatni egy két gyártó pedig csak alacsony árakkal tud megmaradni/betörni a piacra.Úgy is írhatnám hogy ezeknél a lapoknál a minőséget nem kell megfizetni mert nincs! ;] De persze ez így nem igaz legfeljebb ezen azon spórolnak.
"az asus lap tuning nélkül túlmelegedett" ezt nehezen hiszem el ott más gebasz is lehetett ... egy 12K-s lap nem csinál olyat ....."5 percnél tovább nem bírt menni" ne haragudj ez is hihetetlen számomra hogy normális beállításokkal 5percet se bírjon.Asus P5B-vel a sz.rt is kihajtottam a procimból pedig azon szinte nem is volt hűtés +passzív VGA és csak egy 8cm-es hűtő volt mellette.. és azóta is működik ....
(#35400) Zaied
"ok usb-s cuccot használok egyik se 3 mas gondot jelenthet ez nekem?" Nem ezeknél a lapoknál már natív USB3 támogatás van és amúgy is visszafele kompatibilis.
"maradjon a p8z77-v és kész?" Én ha 50K adnék egy lapért ezt venném.De mivel jelenleg a tunuingnak sem látom értelmét ......
(#35401) zka67
+1 Bár én az 1db hibás lap után még nem felejtem a márkát arányában még mindig jól áll :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35403) Zaied válasza bluyoo (#35402) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

az alaplap egy p5b volt pont:D aszem a híd hűtője 120 fokig fölment ,hozzá sem volt nyúlva csak bele lettek rakva a cuccok és kész, visszavittem a boltba és adtak egy másikat szóval biztos nem én bénáztam mert megnézték ők se akarták elhinni, lehet kifogtam pont azt az 1 rosszat:D amint belerakta 4db 800MHz-s corsair ramom csak 5 percig ment a gép:D kingstone ramokkal ment csak szaggatta a játékokat ha csak 1 corsair modul volt benne ment 30 percig kb
azóta se láttam még ilyet:D
köszi a segítséget látom fárasztó vagyok, de 3 éve még 1 cikket se olvastam iylen témába és leragadtam ezért a 775 nél azért kérdeztem
megpróbálok akkor egy asus-t:D

(#35404) Zaied válasza zka67 (#35401) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Egy intel prociról van szó max azzal faraghatok be hogy van nála jobb:D értem:D hát mostanában nem foglalkoztam a témával lemaradtam és most nem tudom hova kapjam a fejem egyszerre 4 foglalat van piacon nem si tom én hány chipset:D bőség van és azt se tudom mi micsoda:D viszont az új gép meg most kéne:D és amíg itt áttanulmányoznák mindent nem 2 perc lenen azért is kértem ki a véleményeket, segítségeteket
maradok akkor az asusnál nem kockáztatok egyenlőre
köszi mindenkinek a segítséget még 1x most már csak elboldogulok

(#35405) mutyi


mutyi
őstag

Ajánlanátok egy-két alaplapot intel G530-as vagy Intel core i3-as procihoz?
A kettő közül valamelyik lesz és kellene hozzá egy stabil lap.
Semmi extrára nem lesz használva, csak netezés, film, word, viszont lehessen 3-4 év múlva is normálisan használni.
A H61-es és H67/H77-es chipkészlet között milyen különbség van,ami valóban fontos lehet?

(#35406) tranceplanet válasza mutyi (#35405) üzenetére


tranceplanet
addikt

Inkább az új csipszetek közül válassz lapot, jobb szolgáltatások és szinte alig drágább ár:
ASROCK B75M-GL -mATX
ASROCK B75 Pro3-M -mATX
ASROCK B75 Pro3 -ATX

Ezeket ajánlom 20 ropiig bezárólag, attól függően, hogy miből mennyi csati kell és normál vagy mikró lapot akarsz. Mindegyik korszerű lap és sandy és ivy procikat is fogadja, egyedül szorzózármentes procikat nem érdemes belerakni, mivel tuningmentes lapok. H61/H67 lapokat már nem ajánlom megvételre senkinek sem, csak ha nagyon szűkös a keret ~12 ropi.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35407) mutyi válasza tranceplanet (#35406) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi a segítséget.
Mint írtam is, netezésre kell leginkább egy idős bácsinak.
Simán elég lenne neki egy H61-es is,de valszeg az 530-as proci helyett beletennék egy core i3-at, hogy legyen valamelyest időálló a konfig, már amennyire az tud lenni a mai világban.
De azt is elfogadom,ha azt mondjátok hogy az 530-as/540-es proci bőven elég lesz neki és totálisan felesleges lenne a core i3.
Vga nem lesz benne, csak az integrált.
4Gb memória meg egy Chieftech táp oszt ennyi.
22-es full HD-s moncsival.

(#35408) tranceplanet válasza mutyi (#35407) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASROCK B75M-GL
G530

Akkor ezek bőven elég lesz neki. i3 újonnan 30 ropit nem ér meg, apróról 22 ropi az már OK.
Netezésre felesleges az i3, ha játék nem lesz, akkor meg főleg felesleges. Pár év és az i3 is elavult lesz, persze, ha van rá keret, akkor minél erősebb a jobb. Én G530-ra szavazok.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35409) mutyi válasza tranceplanet (#35408) üzenetére


mutyi
őstag

Esetleg a között elhelyezkedő G840?
Az miben több,mint a G530?

(#35410) tranceplanet válasza mutyi (#35409) üzenetére


tranceplanet
addikt

Intel Celeron G530 vs Intel Pentium G840

Performance fület is csekkold

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35411) bluyoo válasza Zaied (#35403) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az meglehet hogy gyári hibás volt elvégre nem egy kapáról beszélünk :DDD
Pedig én is 4db Geil modullal használtam és még a mai napig működik egy ismerősömnél.Pedig egyszer már majdnem kuka lett egy rossz bios-frissítés után ...
Nem vagy fárasztó ekkora összeg elköltése mellé szinte kötelező utánajárni a dolgoknak.
Bocs a kételkedést csak nemegyszer user error a nagy "szar ez a lap/gyártó" szövegnek mint legutóbb a ASUS Maximus V Gene topicban a srác szétalázta a márkát és a végén kiderült hogy széthajolgatta az alaplap lábait a CPU behelyezésekor és ezért nem mentek a ram-ok .... és még fel van háborodva hogy nem adnak neki azonnal cseredarabot :o
Az az igazság kevés az esély rá hogy a négy említett lap (MSI Z77A-GD65,ASUS P8Z77-V, ASUS P8Z77-V PRO,Asrock Z77 Extreme6) közül akármelyikkel is befürödjél elvégre nem alsó kategóriás lapokról beszélünk ezért is írtam hogy ha az MSI szimpatikus vedd azt.
Ha netán mATX is jöhet akkor P8Z77-M PRO nincs PCI foglalat,Wi-Fi-2db USB2 port,kicsit gyengébb tápellátás,Realtek Lan az Intel helyett,na meg még egy két apróság de majdcsak 20K-val olcsóbb ....
Nekem az Asus az etalon jövőre is ugyan azt a minőséget fogják adni mint 10éve.Nyugodt szívvel ajánlom/veszem a lapjaikat mai napig.
Mai napig egy rahedli fejlesztést a többi gyártő róluk koppint.
Igyekszek tárgyilagos lenni és persze azt a tényt is felfogtam hogy sok embernek nem éri meg a +4-5K többletköltség amivel legtöbbször az Asus lappok járnak főleg hogy akár egy erősebb CPU-ra is elég lehet.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35412) mutyi válasza tranceplanet (#35410) üzenetére


mutyi
őstag

Nekem ez alapján kb. egy 10%-os különbség mutatkozik a 840-es javára nyilvánvalóan, árban meg duplája, szóval szerintem nem érdemes megvenni a 860-at.

(#35413) tranceplanet válasza mutyi (#35412) üzenetére


tranceplanet
addikt

Jól látod a dolgot. Játékban hozna jópár FPS-t, de mivel ez kilőve így tárgytalan.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35414) Zaied válasza bluyoo (#35411) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Lehetséges, hát nem ma kezdtem témát hanem 286 nál:D meg commodore nél szóval egy gépet összetudok rakni:D nem az volt az első:D biztos nem az én hibámból volt a szervizesek csak annyit mondtak rossz én nem is reszkíroztam annyira nem érdekelt hogy mi is az ami rossz, csak az nem tet túl jó benyomást azt hogy másnap vihettem vissza:D semmit nem csináltam csak összeraktam szóval eléggé bosszantott is:D
megérdemel még egy esélyt, nem is vitattam hogy nem lehetnek hibák ahogy mondod ez nem egy kapa:D csak azért eltántoríthatja az embert egy ilyen élmény:D
nem akartam alázni az asus-t én elismerem hogy jó meg minden, de tudod ízlések és pofonok
amúgy meg amihez nem értek nem, nézek utána abba bele se fogok, nem vágok ki az ablakon egy rakás pénzt a semmiért azért is néztem körül meg mint írtam azért hogy ne csak 1 napig legyen nálam:D
Pár ezren nem akadok ki ha tényleg megéri, ha már rááldozok legyen jó.
Reméljük már eljutott odáig az asus hogy ne engedhesse meg magának hogy 10 év múlva rosszabb minőségű cuccokat áruljon:D ha bejön szerintem nem térek át én se másik márkára
Szerintem egyenlőre jó lesz a 3570k majd ha nem akkor később úgy is kicserélem azért most vennék inkább egy "drágább" alaplapot hogy azt ne keljen cserélni, mert eddig úgy csináltam hogy alaplapot és procit is cseréltem ha csak a procit akartam cserélni:D
2 hónapos a termék csak kezeli majd az újabb vagy jobb cuccokat is
Szóval köszi a segítséget, most már elég infóm van a biztos és jó választáshoz
ezer köszönt:D

(#35415) bluyoo válasza Zaied (#35414) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"gépet összetudok rakni" Persze azért is írtam hogy bocs a kételkedésért :R
"nem akartam alázni az asus-t" nem is rád érettem csak egy példa volt és persze nem csak az Asus márkára vonatkozóan ... :)
Hát az I7 irányában még fejleszthetsz de hogy a következő CPU család marad e az LGA1155-ös foglalatnál az majd kiderül (remélem).
Szívesen remélem bejön majd a kiválasztott lap :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35416) Zaied válasza bluyoo (#35415) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

szerintem az i7 még elég lesz a következő fejlesztésemnél
én is remélem hogy bejön majd a választásom
még egyszer köszi mindent

(#35417) sakal83


sakal83
addikt

Az Asrock H77 Pro4/MVP-nél, ha crossfiret építek, akkor a 2db vga hányszoros módban futni?

(#35418) johdepp


johdepp
csendes tag

Üdv!
Van egy ATX méretű házam, abba oké, hogy belefér a mATX-es lap, de lehet is rögzíteni? Vagy ebbe a házba csak az ATX lap jó?
És milyen alaplapot ajánlanátok egy i5 2400-as processzor és egy ASUS EAH6670 videokártya alá? Nem kell nekem a tuning és nem is kell a legdrágább. Az usb3 sem létszükség, nincs is olyan eszközöm, ami tudná, meg elvagyok én a kettessel is. 2*2 GB ddr3-as ramot akarok bele (de lehet, nem ártana a négy slot, hátha bővíteném később, ha vennék bikább videokártyát is majd). ASUS vagy inkább Gigabyte motherboard? Valami támpontot vagy segítséget szívesen vennék ez ügyben. 20-30 ezer között szánnék a dologra.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#35419) tranceplanet válasza sakal83 (#35417) üzenetére


tranceplanet
addikt

Sajnos csak X4. De azért nem rossz az sem.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35420) tranceplanet válasza johdepp (#35418) üzenetére


tranceplanet
addikt

ATX házba nyugodtan mehet mindkét lap, annyi, hogy a távtartókat lehet odébb kell csavaroznod.

ASROCK B75 Pro3
ASROCK H77 Pro4/MVP
ASROCK Z75 Pro3 -ha szeretnél majd 4+1 tuningot a szorzózáras procidon

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35421) zka67 válasza johdepp (#35418) üzenetére


zka67
őstag

Ehhez mit szólsz? ASUS P8B75-M

Persze, hogy tudod rögzíteni a mATX-es alaplapot az ATX-es házban.
Gigabyte-nak elég rossz híre van mostanság...

(#35422) PH.User


PH.User
tag

Sziasztok!
LGA775-ös E8400 alá mi a lehető legjobb választás alaplap terén?Asus preferált,ebből valamilyen csúcs modell?

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#35423) tranceplanet válasza PH.User (#35422) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS P5Q
DDR2 memóriákhoz természetesen, talán aprón kapsz csak ilyen lapot.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35424) PH.User válasza tranceplanet (#35423) üzenetére


PH.User
tag

Köszönöm,végül laptop vásárlás lesz a dologból,és nem 775-ös platform!
De azért köszönöm :)

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#35425) dreed


dreed
tag

Sziasztok!
Alaplapot és ramot cserélnék, de egy kicsit lemaradtam technológia terén, ezért kérem a segítségeteket. A proci AMD Athlon II X4 620 egy MSI 770T-c45ös(ddr2) alaplapban tette a dolgát L3 cache feloldva 3200Mhz-n. Szeretném ha ez a tulajdonsága megmaradna, egy ddr3-as lapban. Ajánljatok párat légy szíves.

Üdv: Károly

(#35426) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Csak jelentem hogy sikerült összedobni a gépet, a következő lett a végeredmény:
Asus P8Z77-V
i7-3770
8GB Corsair XMS3
ATI HD6790
120GB OCZ Vertex Plus
+ a többi cuccom amik már megvoltak

Eddig remekül ment ezalatt az 1 nap alatt:D, meg vagyok vele elégedve szóval köszi a segítséget.

(#35427) Casanova* válasza Zaied (#35426) üzenetére


Casanova*
veterán

fúúú,de jó lapod van,fúúú,de jó procid van. gyáááá! nagyon jó konfigot dobtál össze. :K irigyellek,öcskös! :(((

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35428) Zaied válasza Casanova* (#35427) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

egy csöppet gyorsabb mint az előző gépem:D:D játékba még nem próbáltam, de photoshopba megy mint az állat:D
de azért lehet hozok hozzá a jövőhéten még 8GB ramot mert a proci bírná még a terhelést

[ Szerkesztve ]

(#35429) Casanova* válasza Zaied (#35428) üzenetére


Casanova*
veterán

ehhez a jó konfighoz már csak egy jó ips DELL monitor kell! U2212HM :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35430) gubel96 válasza Zaied (#35426) üzenetére


gubel96
csendes tag

Jó gép grat hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

(#35431) tranceplanet válasza dreed (#35425) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A97
Ez jó minőségű korrekt árú lapocska. Integrált VGA nincs a lapon, úgyhogy diszkrét kártyád remélem van. Tuning is mehet a lapban, valamint bulldozer procikat is fogadja (majd a visherákat is, ha kijönnek).
Memóriákból ezeket szokták ajánlani:
Kingston
Corsair
Patriot
Kingmax

1333MHz órajelűeket kezeli a procid, de vehetsz 1600-ast is, csak 1333-on fog futni alapból, tuninggal feljebb is lehet tornázni. 1600-as ramokat később jobban el lehet adni, Ivy és bulldozer már alapból kezeli őket.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35432) bluyoo válasza Zaied (#35426) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Megelőlegezted az I7-et magadnak? :) Ennyit a jövőbeli I7 fejlesztésről. :DDD
(#35431) tranceplanet
+1

Bazinga!

(#35433) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy a nemrég megjelent 7-es szériás alaplapoknál a B75-ös chipset-es alaplapok mennyivel rosszabbak pl egy H77-es alaplaphoz képest?Egyébként egy i5 3450-es procit,és egy hd7850-es karit tervezek venni az új gépbe,tuningolni nem fogok.Ezt az alaplapot néztem Asus P8B75-M Alaplap szerintetek megfelelő lenne vagy inkább ezt válasszam Asus P8 H77-M.Köszi előre is.

(#35434) tranceplanet válasza #85154688 (#35433) üzenetére


tranceplanet
addikt

Pár csatlakozó száma és pár feature, amiben eltér a két csipszet. Nyugodtan megveheted a B75 lapot, mindent tud, ami egy átlagfelhasználónak kell. Ha jól emlékszem H77-nél még ezek vannak: intel rapid start ; smart response; raid ...

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35435) Zaied válasza bluyoo (#35432) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Maradt egy kis lóvé azt gondoltam akkor elverem azt is rá és pont kifutotta most egy scythe mugen 3 csücsül rajta még jó hogy volt itthon, mert akkor már hűtőre nem futotta volna és akkor nem hinném hogy ezt hozom:D
így legalább nem kell azon sokat agyalni hogy mit is kéne rajta cserélni, fejleszteni :DDD

(#35436) Zaied válasza Casanova* (#35429) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Fölösleges 2 hónapja vettem 3db u2412m-et:D
azt akartam volna venni amúgy mert 3db p2210et cseréltem le rájuk, csak a u2212hm nem 16:10 es és van egy wacom intuos 4m es táblám ami meg 16:10 es és ez az eltérés komplikációkat 22 és 23-ba meg sehol se találtam 16:10 es monitort ami dell:D így lett a 3db u2412m:D

[ Szerkesztve ]

(#35437) Zaied válasza gubel96 (#35430) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

köszi

(#35438) Casanova* válasza Zaied (#35436) üzenetére


Casanova*
veterán

de jó neked! tele vagytok zsével... ha már segítettem neked,cserébe vehetnél nekem U2212HM moncsit! :DDD minimum.. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35439) bluyoo válasza Zaied (#35435) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért a VGA-d kicsit gyenge nem?! :DDD :))
(#35438) Casanova*
Bagoly mondja verébnek hogy .... Maximus V GENE tulajként nem nagyon tennék hasonló kijelentéseket. :DDD ;]

Bazinga!

(#35440) Zaied válasza Casanova* (#35438) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

figyelj ahogy vesszük munkaeszközöm, hanem dolgoznék rajta biztos nem áldoztam volna ennyit rá sajnos most lőttem el az összes fölös pénzem:D

[ Szerkesztve ]

(#35441) Zaied válasza bluyoo (#35439) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

igenXD azt cserélem jövőhéten biztos:D kicsit jobb mint a régi, de nem kielégítő, láttam gyorsabbat is:D de még mindig nem kell annyira ultrabrutál mert akkor már a munkahelyi gépen szórakozok azok kicsit komolyabbak:D

(#35442) jacksonfive


jacksonfive
tag

Sziasztok!
Lehet olyan alaplapot kapni, aminek 2db DVI kimenete van?

(#35443) Casanova* válasza Zaied (#35441) üzenetére


Casanova*
veterán

milyen vga-ra cseréled?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35444) bluyoo válasza jacksonfive (#35442) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem!Legalábbis én még nem találkoztam vele.Egyáltalán milyen CPU alá akarod?
DVI - 2*DVI,HDMI-DVI,Displayport-DVI átalakítóval meg tudod oldani.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35445) jacksonfive válasza bluyoo (#35444) üzenetére


jacksonfive
tag

A procin még nem gondolkodtam, de ez az átalakítós megoldás jó lehet. köszi!

(#35446) bluyoo válasza jacksonfive (#35445) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Szerintem LGA1155-ben gondolkozz (sandy,ivy brige) alacsony fogyasztás nagy teljesítmény.
De a Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t ! topicban segítenek .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35447) Stirbi válasza jacksonfive (#35442) üzenetére


Stirbi
addikt

A legegyszerűbb megoldás egy olcsó VGA beszerzése lenne

Ezen az alaplapon van D-sub HDMI, DVI (a hdmi- ből hdmi to dvi átalakitóval csinálsz dvi-t, vagy hdmi- dvi kábelt használsz).

AMD vonalon az FM1 jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#35448) Zaied válasza Casanova* (#35443) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nah ez egy jó kérdés olyasmi esne jól amin sok a dvi:D azon szebbek a színek. Amúgy még nem tudom milyet lenen érdemes venni mondjuk akkor max 40ért?

(#35449) Casanova* válasza Zaied (#35448) üzenetére


Casanova*
veterán

max 40-ért nem kapsz erős vga-t.Sapphire ATI HD7850 2GB 64K vga-t ajánlom neked! legújjabb technológia,legmodernebb vga. kis fogyasztás,nagy teljesítmény. és nagy benne a tuning potenciál.Mag órajel: 860 MHz - 1050 MHz :Y
húzva simán hozza a GTX570,7950 szintet..

3 monitorhoz min 2gb memóriás vga szükséges!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35450) Zaied válasza Casanova* (#35449) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

:D quadro force az az erős kártya de most arra nincs pénzem:D eddig a 3 monitor 2 2900XT re volt kötve azok 512esek voltak:D mondjuk csak 1680*1050 be mentek. Húzni nem akarom mert azzal nem biztos hogy tudok stabil órajelet létrehozni. Nem hangzik különben olyan rosszul, de ha ennyibe kerül ebbe a hónapba már nem veszem meg:D viszont érdemesnek tűnik arra hogy pénzt áldozzak rá, addig meg csak kibírom ezzel is:D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.