Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Casanova* válasza Lamborgнini (#35300) üzenetére


Casanova*
veterán

ez is jó lap,nem tuningos és megbízható. pár ezerrel drágább a másik. én azt venném meg! ha lecseréled a i7-t,megfogod bánni később! :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35302) bluyoo válasza Lamborgнini (#35300) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asus P8B75-V is alternatíva de "gyengébb" int. hang van rajra vagy az Asrock H77 Pro4/MVP +1 natív SATA3-al.Mindkét lap Lucid Virtu Universal MVP-vel és mint ahogy a kiszemelt ASROCK Z77 Pro3 is.
Egy kicsit a nem "K"-s CPU-n uis tudsz húzni a Z77-es lapon

Azt hogy megéri vagy nem a + költséget azt döntsd el te :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35303) Pool_


Pool_
tag

Sziasztok!
Tavaly vettem egy Asrock P67 pro3 alaplapot, ami szériahibás volt. Sajnos a bolt (a4team) nem hajlandó kicserélni javított verzióra azóta sem, csak úgy ha leadom és a gyártó küld helyette másikat. Sajnos mivel a munkámhoz kell, 3 hét kiesés nem játszik.
Gondoltam veszek egy ugyanilyet ezt meg leadom aztán később eladom amit kapok helyette, de ha már veszek akkor lehet hogy nem is ilyet kéne, azért azóta eltelt egy kis idő.

Szóval milyen lapot tudnátok ajánlani helyette ami hasonló kategória? Fontos a minimum 2 PCI és a 4 memória slot, illetve nem lenne baj ha maradna ez a méret. USB3 nem annyira kell, mert ezzel is csak problémám volt eddig (persze nem olyan nagy gond ha van). Tuningolni nem akarok. A VGA egy GTX460-as, a proci pedig i3-2100. Illetve ne haragudjon a kingmax ramokra sem.
Árban pedig nem szeretnék 25e fölé menni, de az lenne a legjobb ha olcsóbb lenne mint a P67 pro3 most.

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#35304) Pool_ válasza Pool_ (#35303) üzenetére


Pool_
tag

Bocsi, elég 2 memória foglalat.

(#35305) bluyoo válasza Pool_ (#35303) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Asus P8B75-V , Asrock B75 Pro3 Asushoz Virtu MVP,mindkettő 20K körül tuning nélkül natív SATA3.USB3 .......
Kicsit drágábban:ASROCK H77 Pro4/MVP 23K körül.
(#35304) Pool_
Azok a lapok általában mATX méretűek azt meg nem szeretnél ... ami meg ATX méretű alig olcsóbb az előzőeknél és kevesebbet nyújtanak a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35306) Pool_ válasza bluyoo (#35305) üzenetére


Pool_
tag

Köszönöm!
mATX méretű lapot be lehet rakni ATX lap helyére? Mert akkor azok is érdekelnének.
Szeretném olcsóbban megúszni.

[ Szerkesztve ]

(#35307) bluyoo válasza Pool_ (#35306) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze a távtartócsavarokat kell a házban arrébb rakni ...
De viszont neked 2 db PCI sín kell és a GTX460 mellett a mATX-es lapoknál nem fér el a 2. PCI-os kártya.pl. az Asrock B75M-GL esetében sem (kb.15K).
Ha ezt figyelembe vesszük az Asus P8B75-V a te lapod :K Lesz bőven hely a VGA megfelelő hűtésének is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35308) Pool_ válasza bluyoo (#35307) üzenetére


Pool_
tag

Köszi :)
Nem akarok telhetetlen lenni, de tudnál még ajánlani esetleg párat? Szeretnék OSX-et is felrakni majd, és ezek nem biztos hogy támogatottak sajna ahogy nézem.
Mondjuk hogy csak egy PCI-os kártya kellene bele. Végül is most is egyet használok, max mást nem rakok bele :)

(#35309) DanOfSzeg


DanOfSzeg
csendes tag

Hali,
Tudna nekem ajánlani valaki egy alaplapot 20k körül amibe ddr3-as ram és am3+ proci illik, ha ez még nem lenen elég kellene legalább 2db sata2 csatoló és 1 sata3-as:P Előre is köszi, ha valaki tud valami tippet.

(#35310) tranceplanet válasza DanOfSzeg (#35309) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS M5A97
Tuti lapocska

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35311) bluyoo válasza Pool_ (#35308) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen segítenék!De az OSX-hez és támogatottságához egyáltalán nem konyítok soha nem foglalkoztam vele így segíteni sem tudok érdemben :(
Csak annyit azt is egy fórumból hogy az Ivy Bridge processzorok és chipsetek nem támogatják natívan a Mac OSX-et legalábbis egyelőre ... [link]
Végül is akármelyik B65 , H61 , Q671 , H67 , P67 , Z68 -a Chipset-es lap megfelelő lehet .....
(#35309) DanOfSzeg
asus M5A97
6XSATA3 csati (visszafele komp.) 2XUSB3 ... 140W TDP-s CPU-k fogadása (a CPU-d kompatibilitását a CPU Support List-ben le tudod ellenőrizni).
(#35310) tranceplanet
+1 :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35312) DanOfSzeg


DanOfSzeg
csendes tag

Köszi a választ mindkettőtöknek.

(#35313) XP NINJA válasza bluyoo (#35311) üzenetére


XP NINJA
őstag

(#35314) Pool_ válasza bluyoo (#35311) üzenetére


Pool_
tag

Köszönöm, úgy néz ki megtaláltam a megfelelőt :)

(#35315) bluyoo válasza XP NINJA (#35313) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem hülyeség ... amit én linkeltem az előző verzió (BridgeHelper 4.0 és Ivy Bridge Native Kernel ) de hogy a 5.0 mely lapokat támogatja és melyiket vagy nem azt nem tudom.Mint írtam nem foglalkoztam vele soha ...
(#35314) Pool_
Szívesen!
Melyik lett a választott?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35316) Wrathrash


Wrathrash
csendes tag

Hello!

Az alábbi lapok közül melyiket ajánlanátok,melyik a legjobb ezek közül? PHII 965-höz lenne, és jó lenne, ha bírna 1 kis tuningot is.

- Asrock 970 Extreme 3
- Asrock 970 Extreme 4
- Asus M5A97
- MSI 970A - G46
- Gigabyte 970A - UD3

Üdv

(#35317) bluyoo válasza Wrathrash (#35316) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 Asus M5A97 :K .
(#35312) DanOfSzeg
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35318) Pool_ válasza bluyoo (#35315) üzenetére


Pool_
tag

Bár tudom hogy nem a legjobb választás ha az alaplapot nézzük, de sajnos rá kellett döbbennem hogy az osx csak a gigabyte alaplapokat szereti leginkább.
És mivel abból ATX-es méretben csak a GA-P67A-D3-B3 volt ami megfelel az igényeimnek árban is meg mindenhogy, így ez lett. Viszont ezen biztos hogy jól fog működni.
Remélem azért nagyon nem nyúltam mellé, főleg hogy egész éjszaka alaplapokat nézegettem :D
Bár ez sem egy mai darab, de nekem az asrock is tökéletesen megfelelt amíg működött, semmit nem hiányoltam.

(#35319) bluyoo válasza Pool_ (#35318) üzenetére


bluyoo
nagyúr

És a GIGABYTE GA-H77-DS3H? Ha jó az olvasatom [link] erre a lapra simán felmegy és szerintem jobb választás mint a GA-P67A-D3-B3 ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35320) Pool_ válasza bluyoo (#35319) üzenetére


Pool_
tag

Pont ez a kettő lap között gondolkodtam a legtöbbet.
És bár láttam én is cikket ahol a srác erre tolta fel az osx-et, de azért ez a kernel módosítgatás nem annyira fekszik nekem. Illetve ahogy olvasgattam alatta a hozzászólásokat közel sem lett tökéletes a rendszer (hang problémák meg ilyesmi)
Majd ha natívan támogatott lesz akkor lehet hogy cserélek egy ilyenre, de egyenlőre szerintem megfelel egy sima sandy-s alaplap.
A processzorom is sandy bridge, nem tudom hogy ez egyáltalán passzentos lenne Ivy Bridge chipsetes lapokkal?
Ráadásul eléggé sürgős is a dolog, így nem tudok várni amíg rendesen támogatott lesz.

(#35322) bluyoo válasza #46372352 (#35321) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A felsőben igen de a VGA az alsó 1XPCI-E sínt kitakarja.
De a 2. 16XPCI-E (4X) sínben is működni fog.Ha jól tudom a lap 16X/4X PCI-E kiosztásban dolgozik úgyhogy az 1. 16X VGA sínt sem korlátozza le 8X-ra .....De ez inkább ide való.

(#35320) Pool_
Persze ahogy neked jó csak felvetettem ....
"egyáltalán passzentos lenne Ivy Bridge chipsetes lapokkal" Teljes mértékben ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35324) Mappa válasza bluyoo (#35322) üzenetére


Mappa
addikt

2500K veszett tuning? :D

nem kötelező megadni

(#35325) bluyoo válasza Mappa (#35324) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A veszettnél kicsit gyengébb ugyan :) Egy két ivy chipset-es lap emelkedő ársorrendben:
Asus P8Z77-M PRO , Asus P8Z77-V LE , ASROCK Z77 Extreme4 , Asus P8Z77-V , Asrock Z77 Extreme6 , Asus P8Z77-V DELUXE stb.
(#35323) dantre
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35326) Casanova* válasza Mappa (#35324) üzenetére


Casanova*
veterán

vagy pl. ez Maximus V GENE ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35327) Mappa


Mappa
addikt

hát köszönöm :D ... picit pihentetem akkor ezt az egészet

nem kötelező megadni

(#35328) bluyoo válasza Mappa (#35327) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD Na igen a komolyabb tuning valahogy hozza a sok + szolgáltatást is ami ugye elég erősen növeli a költségeket sajnos. Pl Intel lan (talán komoly gémereknek) Wi-Fi , normális CF,SLI (8x8) támogatás stb.

Bazinga!

(#35329) Mappa válasza bluyoo (#35328) üzenetére


Mappa
addikt

az egészet az robbantotta ki nálam, hogy vettem egy 7850 vga-t aztán kőkeményen cpu limitem ami keményen érződik is játék alatt. na most csak előrébb lennék új lap+memó meg valami ivy bridge cpu-val. :)

nem kötelező megadni

(#35330) bluyoo válasza Mappa (#35329) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha csak a kihajtás a cél akkor szerintem még tuning sem igazán kellene a I5 3450 jó pár lehetne hozzá és még anyagi szempontból is jobban járnál főleg hogy alaplapból is elég lenne Asrock B75 Pro3 vagy az Asus P8B75-V.
Máris 12K-val kisebb a költség.
De a Milyen videókártyát? topicban azért kérdezz rá ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35331) Kriccs


Kriccs
tag

Sziasztok!

Új gép vásárlására adom a fejemet és a legnagyobb kérdésem az alaplap. Egy Ivy 3450 lenne benne, 16GB 1600MHz-s 4kites CL9es RAM, HD7850,Asus Xonar DX, CM Hyper 212 EVO hűtő (elfér mellette 4 magasított bordás RAM?), 2 HDD, 2 ODD, 1 SSD és 6 venti (ennyi van most a CM 690ben). Lényeg: sok USB port, legyen min. 2 USB3, ATX legyen, energiagazdaságos funkciók, nem lesz CF, tuningot sem tervezek, legfeljebb a VGA-ra, hangminőség nem lényeg a Xonar miatt.

Jelöltek:
ASUS P8H77-V
GIGABYTE GA-Z77-D3H
GIGABYTE GA-Z77X-D3H

Köszönöm!

(#35332) bluyoo válasza Kriccs (#35331) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A két Giga lap felesleges nem "K"-s a CPU.Az Asus jó de a fentebb említett Asus P8B75-V is jó lenne neked és 10K-val olcsóbb.
A 6db. venti kicsit túlzás ... de az említett lapokon van CPU és +2db.csatlakozó ha ragaszkodsz hozzá "Y" kábellel egy csatlakozóra több ventilátort is szerelhetsz.
Minek 4 RAM?Minek magasított?De a Milyen cpu hűtőt vegyek? topic-ban biztos tudják.

Bazinga!

(#35333) Kriccs válasza bluyoo (#35332) üzenetére


Kriccs
tag

Nincs kettes 16GB-s kit (ha lenne azt venném). A Corsair megbízható, és nem sokkal kerül többe a magas hűtős, mint a standard. Kössz!

(#35334) bluyoo válasza Kriccs (#35333) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Miért ne lenne Corsair Vengeance 2x8GB DDR3 1600MHz.
De amúgy a magasított kialakítás semmi előnyhöz nem juttat főleg hogy tuningolni sem lehet a ramot ....De persze a tied lesz.

Bazinga!

(#35335) isti101


isti101
tag

UDV.
kérdeznék, van egy procim, Intel Celeron Dual-Core G530 2.4GHz box, a jövöre gondolva vennék egy jobb alaplapot szándékomban áll kicserélni a procit néhány honapon belul i3, vagy i.5 re
kérdésem hogy ez az alaplap , ASRock B75M-GL,müködik a celeron G530 al és ha lesz több pénzem es beszerzek egy i5 öst sandy bridget vagy ivy bridget kompatibilis azokkal is , vajon.
Gigabyte GA-H61MA-D3V, még ebben gondolkodok de ebben H61 es van

(#35336) Kriccs válasza bluyoo (#35334) üzenetére


Kriccs
tag

OK, kössz!

(#35337) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Tudna nekem valaki mondani egy olcsó H61 lapot amin van még IDE csatlakozó?

(#35338) XP NINJA


XP NINJA
őstag

MSI H61I-E35 tetszik, de nincs benne USB 3.0

Mini ITX ágon kéne egy 1155-ös lap. MSI előnyben, maximum 20.000FT

(#35339) bluyoo válasza XP NINJA (#35338) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem az MSI-nek még nincs ivy chipsetes miniITX lapja ....
20K-ért esélytelen az USB3 legolcsóbban ASROCK B75M-ITX.
(#35337) Repsol600
Nincs olyan.H67-es Asusok vannak szerelve IDE csatlakozóval de olcsónak semmiképpen nem mondanám Asus P8H67 , P8H67-M PRO 24-26K-tól.Rendszerlemeznek kellene?
(#35336) Kriccs
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35340) bluyoo válasza isti101 (#35335) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hopp kimaradtál! :B
Igen jó bele B75M-GL Processzortámogatási lista.
A Gigát szerintem hanyagold a H61-el együtt.Alig olcsóbb és felszereltségben messze a B75 mögött áll.

Bazinga!

(#35341) isti101


isti101
tag

köszi a választ, egyebként elég jonak tartod, tartjátok, ezt az alaplapot. ASRock B75M-GL.
Árban nem hiszem hogy kapok olcsóbat ugye tekintve felszereltségét , ha estleg tudtok tegyétek már fel
köszi elöre is

(#35342) bluyoo válasza isti101 (#35341) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Mivel egy tök új lap nincs róla sok infó de az Asrocknak elég jól sikerültek a sandy és ivy lapjai úgyhogy igen elég jónak tartom.Végül is ez a lap egy ASROCK B75M megnyirbálva.
Ár érték arányban jobbat aligha találsz Natív USB3,SATA3 bár raid-et nem támogat mint ahogy a B75M de ez belefér.

Bazinga!

(#35343) isti101


isti101
tag

köszi, értelek, ez a raid egy átlagos felhasználónak nem jelent hogy is mondjam elönyt vagy ilyenek, film, jatek, meló, ilyenekre akarom használni a gépet ,az oké raid nélkül is ugye

(#35344) bluyoo válasza isti101 (#35343) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze hogy ok!Az SSD-k korában meg majdcsak felesleges.Mondjuk sima HDD-s gépeknél azért javít a sebességen de alapból 2db HDD kell .... felesleges macera.Akkor inkább ahogy írtam SSD a rendszernek,már elég emberi árakon hozzájuk lehet jutni.

Bazinga!

(#35345) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

I5-2500k vásárlásán töröm a fejem...a cél egy jó közepes tuninggal a 4,2-4,4 Ghz lenne. Max keret az alaplapra 60k. A korábbi hsz-eket olvasva a következő 2 alaplap között vacillálok : Asrock Z77 Extrm4 és az ASUS P8Z68-V PRO.

Melyiket ajánlanátok? (Az elmúlt éjszaka az Asrock topicját böngésztem végig, az, hogy a Z77 Extrm4 csak max fordulaton pörgeti a házventiket, nagy baj? Fogyasztásban, hangban mit jelent ez?)

Egyéb alaplap alternatívákat, tanácsokat is szívesen fogadok.

Még1 dolog. Mivel a mostani konfigomból áthozom a procihűtőt, alacsony profilú RAM kell nekem, Ezt néztem. Kérdés, ha kimondottan ez a típus nem szerepel az adott alaplap memória támogatási listáján, attól még menni fog 1600Mhz-en?

I

[ Szerkesztve ]

(#35346) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok a segitségeteket kérném.
Szeretnék egy PC összerakni videoszerkesztésre.
A gépen windows7 64 bites verziója futna, és a videoszerkesztö program a Sony Vegas Movie Stúdió HD 11 lenne.
Elsősorban 1080/50/p- benn felvett videókat szeretnék szerkeszteni a gépen, ehhez kéne összedobni egy gépet. a keret max 160000ft. Egyelőre még azt sem tudom, hogy Intel vagy AMD vonalon kellene elindulni?

Tehát egyelőre ennyi az elképzelésem:

1: Alaplap ???
2: Processzor ???
3: Ram ??? (minimum 8gb)
4: SSD ??? (legalább 120 GB-os)
5: HDD ??? ( egy ’TB-os bőven elég)
6: Videokártya ??? (legalább 1GB-os HDMI kimenettel)
7: Tápegység ???

Ha valaki konyít a témához, az segíthetne, írhatnátok konkrét összealításokat a fenti paraméterek alapján. Ha a keret szűkös, akkor a HDD-t egyelőre kihagynám, és később tennék bele egy plusz merevlemezt.Tuningolási lehetöség nem fontos.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#35347) fntastic válasza Skyhunter (#35345) üzenetére


fntastic
aktív tag

ASUS Z77-et vegyél szerintem, főleg ha van rá keret és azon belül válogass, hogy neked melyik a szimpatikus felszereltségileg, de ASUS P8Z77-V 50k és szerintem tökéletes.
A RAM-nak mennie kell, és jót néztél, ez a legajánlottabb mostanában. :)

(#35348) Casanova* válasza Skyhunter (#35345) üzenetére


Casanova*
veterán

asus Z77 lapot ajánlom neked és nem a Z68 lapot. Asrock lap is jó! az a ram teljesen jó lesz bele és persze menni fog 1600mhz-en. Nagyon jó kis ram! Asus lapok közül az asus maximus v gene lapot venném meg! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35349) bluyoo válasza Skyhunter (#35345) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ATX méretben én is az Asus P8Z77-V ajánlanám Fan Xpert 2 ventivezérlés,Wi-Fi,Intel Lan,SMART DIGI+,8+4-es digitális tápellátás,Virtu MVP,stb.Megtalálható rajta a MemOK! gomb amivel aztómatikusan hangolhatod a RAM-od.
Kicsit drágábban ASROCK Z77 Extreme6.
(#35346) haarmaan
Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t ! topi-ban tudnak segíteni.

Bazinga!

(#35350) bluyoo válasza Skyhunter (#35345) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha netán a minél több annál jobb és tényleg nem sajnálod a 60K-t rákölteni a lapra Asus P8Z77-V PRO szinte teljesen megegyezik a P8Z77-V -vel "csak" 12+4-es tápellátást kapott.Bár szerintem a P8Z77-V simán megfelel.
Ebben a hsz.-ben szinte az összes Z77-es lapot össze tudod nézni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.