Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) ==Andrew== válasza bluyoo (#35937) üzenetére


==Andrew==
csendes tag

Kössz,azért hogy segítesz akkor inkább spórolok még aztán ujra felteszem a kérdést :D
Amit megadtál megnéztem jobb mint az enyém de a vga-ja van 256-os?
a processzor 1 magos benne? :S ( csak nem értek annyira hozzá)

Lehet, hogy az ufók csinálnak köröket a búzába, de ők is bottal és zsinórral.

(#35952) ViZion válasza laccerot (#35950) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem Asus van, ASRock-al nem volt szerencsém, pedig dícsérik. Tuningolni lehet ezzel is, bár ez az alap változat, a nagyobbak -több pénzért- jobb tápellátással vannak megáldva, eddig nem éreztem hiányát, mert nem szoktam feszt emelni.
Biosban van pár hülyesége, de apróságok: pl. ha manuálisra rakod a fesz állítást, akkor "eltűnik" a C'n'Q és a C1E a menüből, pendrájvról bootoláshoz be kell mászni biosba (nincs F12 boot menü), régebbi biosokkal frissítéskor dermesztően lassan restartolt, már nem ilyesztgetős az újakkal. Rengeteg aprólékos ram beállítási lehetőség van -nekem az auto + a gyári órajel megteszi :)
Összességében ajánlom ezt, de majd a szakik megmondják :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35953) bluyoo válasza Hege1234 (#35949) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha meg tudod oldani igen 4valós mag amit egyre több játék,program kihasznál jó ideig ki fog szolgálni.Az igaz hogy az i3 is 4 szálon dolgozik és nem egy gyenge CPU de az i5 azért más tészta I5 vs I3.

(#35951) ==Andrew==
"- Integrated AMD Radeon 3000 graphics
- DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0
- Max. shared memory 512MB
- Supports D-Sub with max. resolution up to 2048x1536 @ 60Hz"
(#35950) laccerot
970 Extreme3 (20K) sajnos az USB3 Etron vezérlős nem nagyon ajánlott sok gondot okoz/okozott.Kicsivel drágábban ASRock 970 Extreme4 (22k) vagy ahogy ViZion ajánlotta az Asus M5A97 (21K) sajnos a PRO (23K) és az EVO (27K) változatai már drágábbak talán a M5A97 PRO még beleférhet a keretbe én rá tenném a voksom a jó tápellátása (megegyezik az EVO változatéval) és a hűtése is jól sikerült.De ha kell az SLI/CF akkor az Asrock 970 Extreme4 a nyerő.

Bazinga!

(#35954) bluyoo válasza ==Andrew== (#35951) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bár ha már emeled a keretet talán egy Intel-el jobban járnál.
HDD WD 250GB Caviar Blue 7200rpm 16K vagy SSD OCZ 60GB SATA3 2.5" Agility 3 16K
RAM CSX 4096MB DDR3 1333MHz 6K
Lap ASROCK H61M-GS 12K esetleg ASROCK H61M/U3S3 (SATA3,USB3) 14K
CPU INTEL Pentium G620 2.60GHz 15K
ODD NEC AD-5280S-0B 4k vagy USB-ről telepítesz.
TÁP FSP Hexa 10K
HÁZ ASUS TA-N21 5K
összesen: 70K de ez komplett gép amibe nyugodtan rakhatsz később külön VGA-t pl.:
VGA VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE 24K

Bazinga!

(#35955) laccerot válasza ViZion (#35952) üzenetére


laccerot
tag

Köszi a választ. Megnézem a lapodat, nekem se volt még asrockom.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#35956) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Az mitől lehet hogy alvó mód után az alaplap elfelejti az offset voltage beállításomat?
Újraindításnál, kikapcsolásnál nem, csak alvó módból való visszatérés esetén.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35957) ViZion válasza Ferdzsoo (#35956) üzenetére


ViZion
félisten

Biost frissítsd. Ha utána is csinálja, akkor esetleg vmi tuning-error lesz, nézd meg húzás nélkül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35958) Ferdzsoo válasza ViZion (#35957) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Legfrisseb van rajta.
És az offset negatívba van rakva. Szóval nem tuning-.
Vagyishát tuning, csak gyári fesznél alacsonyabban viszi a 4ghz-et. :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35959) ricshard444


ricshard444
veterán

Gigabyte G1 Guerilla van olyan jó mint az Asus P6TD Deluxe? Eléggé szegényes ott fennt északon :U

Vannak dolgok...

(#35960) _csocso_ válasza ricshard444 (#35959) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A Giga 8 fázisú tápellátással rendelkezik, viszont van rajta SATA3, és USB3 csatlakozás, míg az Asus 16+2 fázisú tápellátással rendelkezik, viszont csak SATA2, és USB2 van rajta, így talán tuningban nem olyan jó a Giga, viszont valamivel felszereltebb, akár gyors SSD-t is lehet vele használni.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#35961) bluyoo válasza Ferdzsoo (#35958) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Válaszom az nincs .... de minek az alvó mód SSD-nél főleg ha gondot okoz?
(#35959) ricshard444
Nem vágom az LGA-1366 lapokat de szerintem nem.
Azért az Asus 16+2 tápja Gigabyte 8+2 tápja ellenében még ha nem is minden a tápellátás azért jelent valamit.
A Gigabyte G1.Assassin-nál már meg is található ez az túlzó energiaellátás :)
De persze ez egy egyszerű következtetés kérdezz rá a Intel Core i7 9xx "Bloomfield" topicban hátha van valakinek ...
(#35960) sos456
LOL Gyorsabb vagy te is mint én! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35962) ricshard444


ricshard444
veterán

Köszi válaszokat, csak tetszett a Giga színvilága azért játszott volna :DDD :R

Vannak dolgok...

(#35963) bluyoo válasza ricshard444 (#35962) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nyomós érv :DDD Mondjuk tényleg jól néz ki ez a zöld fekete talán a fegyverdarabok egy kicsit hogy is mondjam ...
Bár nekem valahogy mindig is csúnya lapjaim voltak talán a P5QD Turbo nézett ki valahogy csak a + csatikat színezték ki túlságosan.A mostani meg kisfiúkék + barna :O Úgy látszik Asus-ék a szép lapokat csak 50K felett adja :DDD

Bazinga!

(#35964) zka67 válasza ricshard444 (#35962) üzenetére


zka67
őstag

A színek nem vezetik az áramot :D

(#35965) csucsbicep válasza bluyoo (#35963) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha már a szépségnél tartunk, akkor szerintem a legszebbek a 775/1366-os csúcs lapok volt(P35,P45,X38/48/58). A mostani deszkák közül kevés van, ami igazán tetszik, persze ettől nagyobb bajom ne legyen. :D

(#35966) bluyoo válasza csucsbicep (#35965) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Azért a Maximus V Extreme sem egy csúnya lap főleg így ;] : [link]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35967) Ferdzsoo válasza bluyoo (#35961) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jaja igazából egy boot evvel a konfigösszeállítással nemtart sokkal tovább mint egy alvó módból való ébredés. Szóval le fogok szokni az alvó módról, amíg rá nem jövök a problem forrására... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35968) bluyoo válasza Ferdzsoo (#35967) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak azért kérdeztem mert miután az SSD a gépbe került én feleslegesnek ítéltem az alvó módot ... az a pár másodperc tényleg nem sok még a 21. században sem :) .
De ettől persze ott a kérdőjel hogy miért hozza ezt a problémát. Tálán az Azonnali alaplapos kérdések órája topicban találkozott vele valaki.

Bazinga!

(#35969) Hege1234 válasza bluyoo (#35953) üzenetére


Hege1234
addikt

igen azért van különbség :)

ez a lap megfelelő lenne nekem ?
h67ma-usb3-b3

nagyon jó áron van
így ha jó le is csapok rá

(#35970) _csocso_ válasza Hege1234 (#35969) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Jó a procihoz amit szeretnél, és valóban elég jó áron van, ( igaz én gigát nem vennék, de ez magánügy ).

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#35971) csucsbicep válasza bluyoo (#35966) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Inkább az árát fogadnám el, de ilyen formában is jöhet. :D

(#35972) skydragon válasza Hege1234 (#35969) üzenetére


skydragon
tag

ennyiért simán megéri:D

(#35973) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv urak

Rendeltem Tőlük egy ilyet.
A kérdésem van ezzel a bolttal valakinek tapasztalata , mert ITT ajánlotta valaki egy fórumtársnak?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#35974) ViZion válasza viperabácsi (#35973) üzenetére


ViZion
félisten

Van tapasztalat. Mi céges szinten rendelünk tőlük, figyelni kell az akciókat, gyakran ingyenes a kiszállítás. A rendelt cuccok alaposan becsomagolva, időben érkeztek meg. Igazából én max. átveszem, a rendelést és a beüzemeléseket a kolléga intézi, de még nem hallottam, hogy fikázta volna őket. Garis dolgokat is kolléga intézi, de ha nem lenne normális a cég, akkor nem rendelnénk ennyiszer.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35975) viperabácsi válasza ViZion (#35974) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem köszi a gyors választ.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#35976) bluyoo válasza Hege1234 (#35969) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én nem venném meg az biztos.Nem UEFI bios,Etron USB3 ennyi elég ahhoz hogy új után nézzek.De persze sok embernek gond nélkül megy.Ez ahogy sos456 írta magánvélemény.
(#35971) csucsbicep
:K Az biztos.
(#35973) viperabácsi
Nemegyszer rendeltem tőlük.És van garanciafutár is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35977) viperabácsi válasza bluyoo (#35976) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igen én is kértem ezt a szolgáltatást!

Csak hallottam valakitől hogy nem megbízható cég , és ezért paráztam be, de most már megnyugodtam .Látom másoknak jó tapasztalatai vannak velük kapcsolatban.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#35978) bluyoo válasza viperabácsi (#35977) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Internetről vásárolva tőlük raktam össze az első vasam és utána még jó pár vásárlást ... szerintem korrektek.
Mindegyik boltról keringenek ilyen-olyan hírek.Főleg a garanciaérvényesítésnél.
Sokszor a garancia elvesztésével járó ténykedés utáni gariztatás a gond.Amit persze jó sok helyen leír a delikvens hogy milyen köcsög a bolt ..... de persze sok esetbe van helye a panasznak ..... de legtöbbször a hosszú garancia-ügyintézési idő miatt (ez nálam is megvolt már egy másik bolttal).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35979) Hege1234 válasza bluyoo (#35976) üzenetére


Hege1234
addikt

okkés kösszi!

(#35980) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

A profilomban lévő gép meghalt és szeretném lecserélni egy AM3+ os gépre. A segítségeteket szeretném kérni. A gép "mindenes" lenne.

A HSZ tartalmazza a tejes tervet és minden főbb topicba be fog kerülni. Azért írtam egybe, hogy láthassátok a teljes gépet hátha így könnyebb válaszolnotok.

Alaplap: [Asus M5A99X EVO]és [Asus SABERTOOTH 990FX]re gondoltam, az első mellett az szólna hogy "csak" 30 ezerbe kerül a második mellett az 5 év gari (és a marketing aminek nem tudom, hogy hihetek-e, de nagyon szupernek írják le) nem tudom tapasztalat van-e valamelyikkel, szívesen olvasnám :D

Proci : FX- 4170 (4,2/4,3GHz) vagy FX-6200 (3,8/4,1GHz) lenne

Ram: Kingston HyperX (2x4GB) 1600MHz Cl9 [link] vagy 1866 Cl11[link]

VGA Marad a profilban lévő 4670 (ez megúszta)

Táp: FSP Aurum 500W

Eddig ennyire sikerült leszűkítenem a kört. Az érdekelne, hogy ezt az összeállítást mennyire tartjátok jónak. Más gyártók megoldásait is szívesen látom, ha azt jobbnak látjátok.

A Proci az elvileg ideiglenes lenne mert a végső tervben egy FX-8350 szerepel ha majd meg jelen, de ha nem jönne össze akkor érdekelne, hogy melyik lenne jobb a kettő közül.
A VGA is csak ideiglenesen lesz a géprésze majd talán egy 7870 kerül a helyére vagy ha rám szakad a bank akkor esetleg 7970 is lehet.
Ram terén nem vagyok valami nagy ász így nem tudom, hogy a nagyobb frekvencia vagy a késleltetés számít inkább itt is ajánlhattok más gyártót is a fő az hogy low profile legyen.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#35981) talmam


talmam
tag

Sziasztok egyezer már kérdeztem de mostanság jutottam el oda hogy legyen pénzem is :DDD

szóval intel Core i5-3550 ezt a procit választottam ehez keresek lapot ASRock ot elsősorban a kritérium hogy legyen fekete tuningolni nem nagyon akarok ez a proci bőven elég lesz nekem sokáig SATA/USB3 belső usb3 as csati is legyen rajta esetleg lehessen CF/SLI
és maximum 30ezer forint legyen

miket tudnátok ajánlani ?
köszi a válaszokat

(#35982) bluyoo válasza talmam (#35981) üzenetére


bluyoo
nagyúr

AsrockH77 Pro4/MVP majdcsak minden kritériumodnak megfelel.Ha mégis ki akarod használni azt a kis tuninglehetőséget amit a szorzózáras CPU kínál Z77 Pro3 de még a Z77 Pro4 is belefér a 30K-s keretbe.
Az SLI egyik lapnál sem elérhető de CF az igen bár a második PCI-E csak 4X módban működik.Ha kell a normális SLI/CF kicsit 30K felett ASROCK Z77 Extreme4-M.
(#35979) Hege1234
Szívesen!
(#35980) DrJános
Szerintem jobban járnál az Intelel ...
De a Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t ! topicban segítenek.
De a két lap közül egyértelmű hogy a SABERTOOTH.Csak marketingre nem adnak +2Év garanciát ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35983) talmam válasza bluyoo (#35982) üzenetére


talmam
tag

Köszönöm szépen :) még 1 kérdés nem néz ki furán ez az MATX es lap egy ATX es házban ?
Bár ha nem plexis a ház oldala úgysem látszik :P csak tervezek egy kábelharisnyázást.
Illetve a tápomon csak 4 pines csati van de elvileg ezzel is megy az alaplap nem ? legalábbis azt írja csak hogy az 1-4 re dugjam rá a csatit. Jó az úgy vagy egyszerűbb ha vszek egy 4>8 átalakítót és kész :P szimpatikus a Z77 Extreme4-M akkor lehet hogy picit drágábban vennék K-s procit.

köszönöm a segítségedet

(#35984) bluyoo válasza talmam (#35983) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Szerintem nem nézne ki rosszul.Amúgy sincs nagy különbség köztük pl.:H77 Pro4/MVP 30.5cmx20.1cm az Extreme4-M 24.4cmx24.4cm ...
A 4 pines-el is simán működik.De milyen táp az?
A tuninghoz nem árt a 8pines csati/táp a terhelés miatt duplázták.
Szerintem bőven elég a szorzózáras CPU-val a +4szorzó.Bár ha nem túl drága akkor .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35985) talmam válasza bluyoo (#35984) üzenetére


talmam
tag

ez egy Chieftech Iarena táp GPA500 500Wattos Oem táp
szóval tuning nélkül elmenne vele ha jól értem?majd csrélnék tápot is csk egyszerre sajnos nemtudok mindent :( majd a következő körben kicsit később :P videókarival együtt

[ Szerkesztve ]

(#35986) jozsi252 válasza talmam (#35983) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem ATX-eset vegyél, sokat számít az a pár centi is szerintem. Amúgy nekem Z77 Pro4 van, azt nyugodt szívvel tudom ajánlani mert nagyon jó lap.

iPhone 13 Pro Max

(#35987) bluyoo válasza talmam (#35985) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze hogy elmenne még tuningal is (nekem is 500-as van) csak az új 500-as tápokon már dupla 4pines csati van.
(#35986) jozsi252
Kb. annyival rövidebb amennyivel szélesebb a mATX legalább rendesen fellehet fogatni a házban ...
"sokat számít az a pár centi is szerintem" Miben?Területre szinte megegyezik a Extreme4-M -el.
A PCI foglalaton kívül nem sok előnye van ......

Bazinga!

(#35988) Dr.Watson


Dr.Watson
csendes tag

Sziasztok!
Van egy i7 2600 procim. Ehhez milyen alaplapot ajánlotok? Igazából kettő megoldás is érdekelne: egyik valami olcsóbb amibe nem lehet tuningolni, illetve a másik ahol a Turbo Boost menne. :)

(#35989) bluyoo válasza Dr.Watson (#35988) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az minden lapban működik ...Legfeljebb azt a +4 -es szorzót nyered a tuning lapokkal. Mennyi a kereted rá?Milyen eszközeid vannak amit a lapra akarsz biggyeszteni? :)

Bazinga!

(#35990) woci01


woci01
tag

Sziasztok, új gépet raknék össze, és már kezdek belezavarodni az árak, teljesítmények miatt. Kezdetben így nézett ki a gépem:
Lap: GIGABYTE GA-B75M-D3V
CPU: INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155
RAM: CSX 4096MB DDR3 1333MHz CSXO-D3-LO-1333-4GB
VGA: POWERCOLOR R97FH-TI5 HD6870 1GB GDDR5 PCIE

ez után módosult valamivel, hogy a CPU helyett legyen inkább i5-2500k, mert annyival nem drágább és jobb is, okés elfogadtam, aztán jött h a VGA is legyen inkább ASUS gtx560 DC, több a gari, kevesebb meghibásodás...aztán jött hogy legyen a memória is más, Kingston 8GB/1600MHz DDR-3 HyperX. Mondom okés, így felhízott az ár kb 170-re a kezdeti 154-ről.

aztán jött a következő verzio, hogy ilyen CPU-hoz már illene egy olyan Lap ami tuningos, jöttek a Z77-es Gigabyte verziok, meg hogy akkor majd később SRT-t is lehet használni.
aztán jött ismét egy újítás, hogy ha már i5-2500k, akkor legyen inkább i5-3570k, mert nem sokkal drágább mint az ez, de jobb, ujabb stb...

Egyenlőre úgy állok hogy maradok a B75-nél, a Kingston RAM-nál az ASUS kártyánál és egy 3450-es i5-nél. Kérdésem az lenne, hogy ez a lap bőven elég lenne számomra? SSD csati is van rajta 1, minek több, rájöttem, h SRT-re nem nagyon van szükségem. Tuningmester sem vagyok.

(#35991) bluyoo válasza woci01 (#35990) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen elég! :K Főleg ha minden megvan rajta ami neked kell!
Lehetne szebbet jobbat de az + kiadás .... és ugye most nem az a célod.
Nekem is i5-2310 van a gépemben csak H67 lappal ASUS gtx560 OC kártyával nem DC-vel és 4gb Kingston Grey RAM mindenre elég sőt ... még jó ideig nem lesz panaszom szerintem.
Bár én inkább az B75 Pro3-M -et választanám abban az árkategóriában (kb.1K-val drágább).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35992) Hege1234


Hege1234
addikt

még mindig válogatok :))

P67A-C45 ?

(msi vel voltak már gondjaim)

viszont ezen van minden

[ Szerkesztve ]

(#35993) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Milyen olcso es megbizhato alaplapot ajanlotok a kovetkezo procikhoz:?

Intel Core i5-2320 3 Ghz 6MB LGA1155

AMD FX 6100 3.3Ghz 6-core AM3+

Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#35994) Peddy789


Peddy789
őstag

asus p8-aknál a névben, a p8[chipset] -V LE -nél mitjelentenek ez a V meg LE dolgok?

(#35995) _csocso_ válasza Csaby25 (#35993) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Kb milyen árra gondoltál? 10-15-20, vagy még kicsit több? Van egy Asus M5A97 PRO az aprón szerinte,m az egyik legjobb ár / értékkel rendelkezik, főleg így használtan.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#35996) _csocso_ válasza Peddy789 (#35994) üzenetére


_csocso_
senior tag

Az LE kevésbé felszerelt, általában "csak" 16GB ramot támogat, nincs crossfire / sli, optikai hangkimenet, és pár apróság, de ezt típusa válogatja, hogy melyiken mi nincs.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#35997) Peddy789 válasza _csocso_ (#35996) üzenetére


Peddy789
őstag

az csak 16giga ram is elég erős idézőjelek :D

(#35998) bluyoo válasza Csaby25 (#35993) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Menyi a kereted?
LGA1155-re még mindig [link] .......
(#35995) sos456
+1
(#35994) Peddy789
Végül is az LE egy Light Editon kiadás az adott típus lebutított esetleg olcsóbb alkatrészekből (pl.int.Audio) összerakott változata.
A V talán a videó-kimenet :DDD De igencsak a Version rövidítése.
(#35992) Hege1234
A NEC usb3 vezérlőchipről nem igazán halottam .....A +4 es szorzó kihasználásához megfelelne az biztos.
Jól felszerelt lap kérdezz rá az MSi LGA 1155 alaplapok topicban.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35999) Peddy789 válasza bluyoo (#35998) üzenetére


Peddy789
őstag

Azt nemértem hogy hogylehet az LE drágább akkor mint a nem LE

(#36000) Peddy789 válasza bluyoo (#35998) üzenetére


Peddy789
őstag

legalábbis aquanal, Érdekelne hogy p8h77-ből melyiket érdemes venni? a p8h77 M vagy V vagy melyiket egyenlőre a p8z77 V LE van megrendelve 25,7k-ért. Van ami jobban megérné általános felhasználásra?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.