Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,
tervezem a most már 4-5 éves s775 gigabyte P35-DS4+Q9650 gépem felújítását. Igazából a tuningból kinőttem, egy nagyon megbízható és feature-ökben, csatlakozókban gazdag lapot szeretnék. Idáig arra jutottam, hogy a gigabyte GIGABYTE GA-Z77X-UD5H-WB WIFI megfelelne. Elég sok sata csatija van, két LAN, elegendő USB2-3, wifi+bt4 kártya (mondjuk nem tudom 150 v. 300-as..) Fontos még hogy van olyan usb csatija ahol nem csak a max. 500mA-t tudja leadni hanem többet (arra még nem sikerült rájönni mennyit...) Tablet-mobil töltési igények miatt ez fontos lenne.
Szerintetek van alternatívája más gyártóktól? Öt évre tervezem szóval nem baj ha kicsit drága.

fred

(#35652) gubel96 válasza marci9464 (#35649) üzenetére


gubel96
csendes tag

Szia!
MIért nem veszel Intel core I5 3570k-t??
3 ezerrel drágább csak.
annyit csak megér.

(#35653) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Itt kérdezném, mivel alapvetően az alaplapot is érinti a problémám. Gépfejlesztés előtt vagyok, ennek része lesz egy i3-2120-as proci, az alapap meg valószínűleg egy H77-es lesz, típusa még nincs eldöntve. A gondom az, hogy a winchesterem egy ATA típusú Samsung, ami viszont, ha jól vagyok értesülve, már nem passzol az ilyen típusú alaplapokhoz. A vinyót nem akarom cserélni, mert elég jól teszi a dolgát, meg most pénzem sincs rá. Sajnos a témához nem nagyon értek, ezért kérdezem, hogy mi lehet a megoldás, valamilyen átalakító, stb, illetve ha már itt tartunk, javaslatot is kérnék, hogy milyen alaplapot érdemes vennem. Tuning nem lesz, a keret max. 23 e Ft.
Előre is köszönöm a javaslatokat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35654) zka67 válasza pendre54 (#35653) üzenetére


zka67
őstag

28 bruttóba kerül az ASUS P8H67-M REV 3.0 alaplap, ezen még van IDE csatlakozó.

Létezik még un. PATA kártya, de azok ~6 rugó körül indulnak.

Én ennyit tudok segíteni.

(#35655) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Sziasztok!:)

Jól hiszem,hogy mostanság a Z77-es lapok közül érdemes válogatni? Esetleg 3570K-hoz milyen más chipsetet ajánlotok,vagy maradjak ennél?

pl: ASRock Z77 Pro 3,-Pro 4, Extreme 4?
MSI : Z77A-G43

(#35656) Casanova* válasza KaakukK16 (#35655) üzenetére


Casanova*
veterán

ASROCK Z77 Extreme4,ASROCK Z77 Pro4 ezek ajánlottak,de leginkább ezeket az asus lapokat ajánlom neked:

ASUS Maximus V GENE microATX

ASUS P8Z77-M PRO microATX

ASUS P8Z77-V LE

ASUS P8Z77-V

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35657) bluyoo válasza marci9464 (#35649) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen ki .... legalábbis a lapon nem fog múlni ...
(#35651) freddirty
Ha nem akarsz tuningolni biztos kell neked egy 70K-s lap?
Szerintem 500mA-t ad le mindegyik de erre a célra miért nem veszel töltőt (220V USB)?
Bár ha jól tudom az USB3 900mA-t képes leadni (ebben nem vagyok biztos).
De persze hogy van alternatíva nem tudom hogy igazán mire van szűkséged .....
Asrock Fatal1ty Z77 Professional , Asus P8Z77-V DELUXE , vagy az extra gari ... Asus SABERTOOTH Z77 .......
(#35653) pendre54
Hát sajnos olcsón nem fog menni.Talán legolcsóbban ahogy zka67 írta az Asus P8H67-M ATX méretben az ASUS P8H67-V Asus P8H67 de utóbbin nincs int VGA kimenet de talán jobb megoldás mint egy olcsóbb lap + kétirányú ide sata adapter (a linkben nem mindegyik az). Személy szerint az utóbbit rendszervinyóhoz nem használnám.
(#35655) KaakukK16
Z77 :K Milyen bővítőhelyekre van szűkséged,Max. keret?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35658) KaakukK16 válasza Casanova* (#35656) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Igen,tisztában vagyok az Asus lapokkal,de drágák...Köszönöm az infót!:)

(#35659) Casanova* válasza KaakukK16 (#35658) üzenetére


Casanova*
veterán

ASUS P8Z77-M PRO microATX olcsóbb,mint az asrock extreme 4

ASUS P8Z77-V LE pedig kb. annyiba van.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35660) bluyoo válasza KaakukK16 (#35658) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha leírnád a kereted és hogy milyen bővítőhelyekre van szűkséged tudnánk ahhoz mérten ajánlani.
"tisztában vagyok az Asus lapokkal,de drágák" nem minden esetbe rossz az ár/érték arányuk .... és néha meg szinte csak azok ajánlhatók pl. (#35653)pendre54 esetében (van rajtuk IDE csatló viszonylag olcsón).
Persze az Extreme 4 már egy jó tuninglapnak minősül 8+4-es CPU táp , Virtu MVP , stb. de a 40K-s árat már nem nevezném olcsónak ok. nem 50K mint a ASUS P8Z77-V ....
De ha a legolcsóbbat keresed ASROCK Z75 Pro3-val is lehet tuningolni ...

Bazinga!

(#35661) andor1111


andor1111
tag

Msi supercherger 1,5 ampert .Ténleg sokkal gyorsabban tölt.

(#35662) bluyoo válasza andor1111 (#35661) üzenetére


bluyoo
nagyúr

(#35651) freddirty
:B Teljesen igazad van mindegyik gyártó rendelkezik már ilyen gyors töltő funkcióval.
GIGABYTE On/Off Charge , Asus USB Charger+ , MSI Super Charger , Biostar Charger Booster , ECS EZ Charger , ASRock XFast Charger.
Bár ennek ellenére az adapter szerintem akkor is jobb megoldás ...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35663) Ittnemaz válasza bluyoo (#35212) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

(#35212) bluyoo

tuti nem, biosban nem állithato, a WOL be.

[ Szerkesztve ]

(#35664) bluyoo válasza Ittnemaz (#35663) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint írtam soha nem használtam de talán segít : Wake-on-Lan (WOL) for Windows 7 Made Easy!. Ezer dolog bekavarhat egy biztos a mai lapok support-jában már ott virít a Wake-On-LAN szerintem beállítás gondod van,nem feltétlen boios ... Sajnos elég halott a Wake on lan hogyan? topic de talán találsz értékes infót.

Bazinga!

(#35665) Ittnemaz válasza bluyoo (#35664) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nem sajnos az alaplap nem támogatja.

van WOR, de ezzel nem lehet távolrol felkelteni.

köszi cikket hamar átfutom.

végig olvastam már a topicot, és tudom rossz alaplapot vettem... :O

K

(#35666) bluyoo válasza Ittnemaz (#35665) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem mintha érdemben tudnák segíteni beállíts ügyben de milyen típusú lap?

Bazinga!

(#35667) Ittnemaz válasza bluyoo (#35666) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

bent van a cégnél,de holnapra megnézem a pontos tipust.

[ Szerkesztve ]

(#35668) Casanova* válasza bluyoo (#35660) üzenetére


Casanova*
veterán

őszintén! melyik lapot ajánlanád másoknak? ASROCK Z77 Pro4-M vagy ASUS P8Z77-M
2-3k a különbség. és miért azt?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35669) Casanova* válasza bluyoo (#35666) üzenetére


Casanova*
veterán

azért kérdezem,mert a Milyen asztali gépet vegyek? topikban mindig ezt a tuningos asrock lapot ajánlják. asus lapot soha. :N egyik srác az asus lapot ajánlotta,a szakik rögtön lehurrogták az asus-t. mondták ott csak a nevet kell megvenni,azért drágább! :DD pedig az ASUS M Pro lap pár ezressel volt drágább. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35670) Hayhasimo


Hayhasimo
csendes tag

Tiszteletem!

Új konfig összerakás előtt állok. Procinak egy i5-2500K lett kinézve.
Ehhez szeretnék egy lapot. Ajánlották nekem a Gigabyte Z68XP-UD3-B3-at, de nem valami nagy rajongója vagyok a márkának, jelenlegi koros konfigom első lapja is giga volt, el is szállt az akkor nem éppen olcsó GA-8GPNXP-D. Vagy azóta megbízhatóbb a Giga? Nem tudom, gari 3 év Gigánál, Asusnál, de lenne bennem tudat alatt némi rossz szájíz, ha Gigát vennék.
Az Asus-ban jobban megbíznék, bár hasonló "felszereltséggel" persze, hogy drágább.
A rászánt keret teteje, max 40-45e lenne. Enyhe tuningot szeretnék csak, ha már 2500K veszek, valamint egy esetleges későbbi SLI bővíthetőség sem esne rosszul, bár ennek nem tudom van-e reális esély fél éven belül.... Azt sem nagyon tudom eldönteni, hogy Z68 vagy Z77-es lapot vegyek. Kicsit kiestem a hardware témából, 4-5 évente veszek egy új konfigot csak.
Eleddig a konfig így nézett volna ki: Gigabyte Z68XP-UD3-B3, i5-2500K, 4x4GB Corsair CMZ16GX3M4A1600C9 Vengeance, Gigabyte GTX 560 Ti 1GB DDR5 GV-N560OC-1GI, SSD Samsung 64Gb,. WD valami 1TB SATA3, Corsair TX750V2 táp, Alpenföhn Brocken CPU hűtő, Bitfenix Raider v. Xigmatek Midgrad II ház.
Asus-tól a P8Z77-V szimpatikus, de akkor ugrik az SSD-m és kisebb tápra lesz keretem...
Vélemények, javaslatok?!. (mATX nekem ne jön be, ész érvet nem tudok mondani, de nem)

[ Szerkesztve ]

(#35671) zka67 válasza Casanova* (#35669) üzenetére


zka67
őstag

Bocs, hogy beleszólok, de az asusnál nem a nevet fizeted meg, hanem a minőséget. Nekem volt már mindenféle alaplappal dolgom, de az msi, az asrock nem bírtak ki többet három évnél (egészen pontosan 3 év 2 hónapot, nehogy véletlenül is garanciálisak legyenek) és kondikat kellett bennük cserélnem. Az asussal nincs ilyen gondom, van egy 15+ éves alaplapom (is), ami a mai napig hibátlanul működik.

(#35672) Casanova* válasza zka67 (#35671) üzenetére


Casanova*
veterán

azt,hogy a nevet kell megvenni,azt nem én találtam ki. De egyetértek veled!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35673) bluyoo válasza Casanova* (#35668) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez nem ilyen egyszerű attól függ mire van szüksége....
A legtöbb vásárló semmi pénzért akar mindent ilyen szempont alapján az Asrock hiszen jobb int. Audio (még ha nem is igazán hallani a különbséget),van rajta eSATA,+2dbSATA3.Viszont az Asus-on van PCI csatló is és több USB2-3 port és ha erre van szüksége akkor Asus.
(#35669) Casanova*
Pedig ha nem kell PCI sín szerintem nagyon jó vétel az M Pro ...
Ebbe a csörtébe már bele sem megyek .... szerintem nem így van(legalábbis nem teljesen így van). "Olcsó húsnak híg a leve!" :D
Az Asrock nem rossz márka (sőt mint ahogy írtam árban szinte mindig verhetetlen)mint ahogy a többi sem az.De amióta foglalkozok PC-vel az Asus lapokkal nem volt komolyabb gond és ahogy sokszor írtam is ezt megfizettetik és a sok fejlesztést is amit a többi gyártó előszeretettel koppint ...
Sokszor a lapon spórolnak mert az olcsóval is működik utána indul a fórum hogy ez meg az nem működik rendesen pedig egy I7-es CPU-ja van (persze egy 12K-s H61-es lapon).

Bazinga!

(#35674) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Látom sokan kérdeznek hasonlót mint én, de ha lehet én is beállnék a sorba :)

A régi LGA775-ös gépem szeretném Z77-es Ivy-re cserélni, a proci valószínűleg I5-3570k lesz. A VGA már megvan MSI GTX560-Ti Hawk. (nem egy hűvös kártya, ha beindul.) Az alaplapon agyalok már egy ideje. Eddig Giga és Asus lapom volt. (P35, P45)

Külön kártyákat nem akarok beletenni, ami kell az legalább 2 Sata3 és hátul 6db USB.

Eddig az Asrock Z77 pro4-et néztem, (a topikjában írtak jót, rosszat róla) de most olvasgattam, hogy ti az Asus P8Z77-M PRO lapot is ajánljátok, MATX lapom még nem volt. 30eFt környékén van a keret ez a max. Nem akarok 40eFt-ot költeni a lapra.

Szóval szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35675) Casanova* válasza bluyoo (#35673) üzenetére


Casanova*
veterán

értem! köszi a választ! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35676) bluyoo válasza Hayhasimo (#35670) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha a mATX tényleg felejtős és kell az SLI/CF és Asus akkor Asus P8Z77-V LK gyengébb CPU tápellátás mint az P8Z77-V LE esetében de 8X8X kiosztás (szerintem kell a 2VGA-s rendszerhez) és az "enyhe" tuning simán menni fog.
Szerintem maradj a Z77-es nél.A P8Z77-V nagyon jó kis lap tele az Asus új programjaival erős CPU tápellátás,Wi-Fi,stb de az SSD-t ne hagyd ki a fejlesztésből többet hoz a konyhára mint a "K"-s CPU .....

Bazinga!

(#35677) KaakukK16 válasza bluyoo (#35660) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Hát nem hiszem hogy sokat fogok tuningolni,eddig se volt nagyon jellemző...3.4 ghz ról..szinte felesleges feljebb húznom..max 3.8 köré,ha elég nagy lesz a különbség..usbIII/sataIII 1 vidikarit fogok használni,1 hdd 1 ssd és 25-30 körül nem akarok sokkal többet kiadni rá...

(#35678) Casanova* válasza bluyoo (#35676) üzenetére


Casanova*
veterán

[link] alaplapokról vitáznak :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35679) Faterkam válasza Casanova* (#35678) üzenetére


Faterkam
addikt

Én is onnan jöttem ide kérdezni, mert pont ezeket a hsz-eket olvastam ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35680) Casanova* válasza Faterkam (#35679) üzenetére


Casanova*
veterán

bluyoora kell hallgatni,nem ő rájuk! :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35681) Faterkam válasza Casanova* (#35680) üzenetére


Faterkam
addikt

Akkor várom az Ő véleményét , ha tud rá válaszolni. :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35682) bluyoo válasza Faterkam (#35674) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Olcsó" (ha azt vesszük hogy a GIGABYTE G1.Sniper M3,ASROCK Fatal1ty Z77 Professional-M mennyibe kerül) viszonylag erős 6+2-es CPU táppal rendelkező CF/SLI képes lap szerintem ajánlott főleg ha 33K környékén megkapod.
(#35675) Casanova*
Szívesen!
(#35677) KaakukK16
Ebben a hsz.-ben össze vanak szedve a Z77-es lapok össze tudod nézni a bővítőhelyeket vagy épp a Feszültségszabályozók számát ...
De ha tényleg csak minimális tuningot akarsz és a leírtak kellenek csak,az olcsóbb lapok is megfelelnek.A Z77-es lapokban már natív USB3,SATA3 van a 4Ghz-et meg szerintem minden tuninglap tudja ...
(#35678) Casanova*
Ezért nem is akartam belefolyni ... Olyan nincs hogy egy gyártó szar .. legfeljebb hibás darab akár széria .. vagy felhasználó :DDD ....
Főleg hogy jelenleg durván fél év a tervezés gyártás ... normális tesztelésre egyszerűen nem is jut idejük és ilyenkor jönnek (szerintem) a "típushibák". Na meg a külsős cégek alkatrészeinek minősége vagy kompatibilitása mint pl. az Etron chipes USB3.De még itt is oszlik a felhasználók száma hiszen egy két eszköz tökéletesen működik vele.
Vagy a nem natív SATA3 némelyik lassabb,megbízhatóbb vagy éppen egyik sem ...
(#35680) Casanova*
:B Azért jó pár szaki tudja ám hogy mit beszél/ír.Jó pár hsz. arról szól hogy az egyik fél nem érti a másik gondját hiszen nála normálisan működik.És sem érteném ha azt állítaná valaki hogy az általam éveken keresztül használt lap "szar" amikor nálam jó :)
Soha nem lenne vége ennek a vitának ........ ne is kezdjük el szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35683) Faterkam válasza bluyoo (#35682) üzenetére


Faterkam
addikt

"Olcsó" (ha azt vesszük hogy a GIGABYTE G1.Sniper M3,ASROCK Fatal1ty Z77 Professional-M mennyibe kerül) viszonylag erős 6+2-es CPU táppal rendelkező CF/SLI képes lap szerintem ajánlott főleg ha 33K környékén megkapod.

Akkor ezt az Asrock Z77 Pro4-re írtad? (bocs, ha egyértelmű, csak én nem értem)

:R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35684) Casanova* válasza bluyoo (#35682) üzenetére


Casanova*
veterán

teljes mértékben igazad van!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35685) bluyoo válasza Faterkam (#35683) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem :D P8Z77-M PRO-ra.Az ASROCK Z77 Pro4-M 4+2 tápellátást kapott és 16X4X kiosztásban kezeli a 2VGA-t.
Ha megnézed az ASROCK Z77 Pro4-M-et már 25K környékén megkapod ...

Bazinga!

(#35686) bluyoo válasza Faterkam (#35683) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bocs ezt meg én néztem be te a Asrock Z77 Pro4-et kérdezted ...
De a lényegen nem változtat ugyan úgy 4+2-es CPU táp,16X4X kiosztásban kezeli a 2VGA-t.De van +3 PCI sín,+2 ASMedia chipes SATA3.A hátlapon 6USB2/2USB3 (az Asus-on csak 2USB2/4USB3) viszont nincs eSATA rajta.(Nem tudom honnan vennéd de pl. a PCX-nél szinte egy árban vannak.)
(#35684) Casanova*
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35687) Faterkam válasza bluyoo (#35686) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok, kösz, akkor gondolkodom az Asus P8Z77-M PRO-n. De az nem gond, hogy m-Atx? A melegedés miatt kérdezem, mert az MSI GTX 560Ti fűt rendesen, ha beindul ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35688) Casanova* válasza Faterkam (#35687) üzenetére


Casanova*
veterán

egyáltalán nem gond és nem fog jobban melegedni,mint ATX lapon. Asus P8Z77-M PRO lapot vedd meg nyugodtan! :K egy minőségi,jól felszerelt,erős tápellátású lap.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35689) Faterkam válasza Casanova* (#35688) üzenetére


Faterkam
addikt

Kösz mindenkinek!!! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35690) bluyoo válasza Faterkam (#35687) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mi köze van a VGA melegedésének a laphoz?
De a több VRM előnye többek között a teljesítményelosztás ami miatt kevésbé melegednek.
Nem gond a mATX méret.Amúgy sincs akkora eget verő méretbeli különbség a két lap között az Asus P8Z77-M PRO szélesebb (4,3cm-el) 24.4 cm x 24.4 cm míg az Asrock Z77 Pro4 pedig hosszabb (6,6cm-el) 30.5 cm x 20.1 cm ...
Ha úgy vesszük az Asrock nem is teljesen ATX hisz a szabványos méretek ezek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35691) Faterkam válasza bluyoo (#35690) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem tudom mi köze, de az Asrock Z77 Pro4 M-nél írták (Z77 topik), hogy a chip jobban melegszik, mert közel van a VGA-hoz, ezért érdemesebb normál méretű lapot venni. Saját tapasztalatom nincs, ezért próbálom vásárlás előtt körbejárni a témát! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35692) tranceplanet


tranceplanet
addikt

ASRock kontra ASUS dologhoz kapcsolódóan véleményem szerint az ASRock annyival nem rosszabb, mint amennyivel olcsóbb.A gépösszerakó topikban pedig azért van annyi ASRock ajánlva nem véletlenül, mert az ASRock-nak van a legjobb ár/érték aránya. Nem mellesleg a srácok, amikor összepakolják a konfigokat ajánlásra szinte mindig a végösszeg határán táncolnak, sokszor pár ezres is számít. Minden alkatrészen lehet spórolni pár ezrest, szóval nem mindegy. Persze aki több kerettel rendelkezik, az nyugodtan költsön többet lapra, vehet minőségibb márkát, minőségibb alkatrészekkel. Szerintem árat illetően az ASUS hajlamos elszállni némely lapjainál. Tuningra pedig szerintem az alap Z75 lapok is megfelelőek kb. 4,2-4,5 GHz-ig drop nélkül. 4,5GHz feletti tuning pedig már a prémium lapok játszótere, ide már kell egy jó példány prociból is. Tartósság szepontjából pedig nem igazán lehet kiemelni egyik márkát sem, ezt ki kell fogni, ASRock is már 3év garival árulja lapjait. Jómagam egy ECS deszkát használok több mint 5 éve és semmi gondja, akkoriban pedig nem japán kondikkal szereltek.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35693) bluyoo válasza Faterkam (#35691) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez bar..ság csak nézd meg a képeket .... közelebb van a Z77 Pro4-nél mint a Z77 Pro4-M-nél és a P8Z77-M PRO-nál.Pont az említett +4,3cm szélesség miatt.
Talán a CPU-hoz 1 foglalatnyival közelebb van a VGA de ha a 2.PCI-E sínbe rakod még messzebb kerül mint a Z77 Pro4-nél (a P8Z77-M PRO-nál ezt meg tudod tenni mert 2XPCI-E3.0 16X foglalata van).
"Saját tapasztalatom nincs, ezért próbálom vásárlás előtt körbejárni a témát!" Erre van a topic :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35694) bluyoo válasza tranceplanet (#35692) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1
Nem csak ez a két márkán ment a vita odaát ...... Az Asus "drága" az Asrok "szar" ... nagyjából ennyi volt a vita :DDD
Azért a SABERTOOTH szériát kiemelném tartósság szempontjából az 5év garancia azért jelent valamit.Mondjuk van is ára :)
Az meg hogy a legolcsóbb lappal is megy a tuning valameddig ok de hogy drop nélkül az egy kicsit túlzás. Nem hiszem hogy dísznek és reklámnak rakják a lapokra a dupla fázisellátást és a digitális szabályzást meg a nagy hűtőbordákat....Nem azt mondom hogy a 140K-s 16+4-es lap kell a normális működéshez.De hogy stabilabb a rendszer egy Z77 Extreme6 alatt mint egy Z75 Pro3 alatt az biztos.És aki tuningolni akar (legtöbb esetben teljesen felesleges) és megveszi a drágább "K"-s CPU-t annak ne legyen már luxus egy normális 30-40K-s lap alá. :U
Olyan mintha egy Trabantba raknának Porsche motort ;]

Bazinga!

(#35695) tranceplanet válasza bluyoo (#35694) üzenetére


tranceplanet
addikt

Persze igazad van, én alap tuningra(~4,2 GHz) írtam a Z75-öt, hardcore tuning az már más.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#35696) bluyoo válasza tranceplanet (#35695) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én inkább úgy mondanám hogy nem "K"-s szorzózáras CPU-hoz tökéletes mármint a 4+1 tuninghoz. :DDD

Bazinga!

(#35697) Faterkam válasza bluyoo (#35693) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm az érveidet és a segítségedet. Neked amúgy vannak tapasztalataid evvel a lappal? Raktál már ilyet össze? (tudom túlzásba viszem a parázást ;) )

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35698) bluyoo válasza Faterkam (#35697) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
P8Z77-M PRO-et nem raktam még össze de pár napja P8H67-M PRO-t igen ... (ugyan akkora a borda).
De ez miért lényeg?
"tudom túlzásba viszem a parázást" Kicsit tényleg :DDD
De az említett fórumon gondolom erre a hsz.-re gondoltál :
"Nekem pont a VGA melegíti a chipsetet :W :W
Ennyire hülye helyre rakni és ilyen kis hűtővel :Y Ez az egyetlen hibája Z77 E4 -nek... Igazából nem vészes, csak idegesítő, hogy kis odafigyeléssel mennyivel még jobb lehetne...
"
Mindegyik lapon ott van a déli híd hűtője .... még a felsőbb kategóriás lapoknál sem nagy a mérete max. duplája .... elhiheted nem raknak rájuk szándékosan kisebb bordát.
Meg hát házhűtés GTX560Ti mellé kötelező mondjuk nem tudom mennyivel jobban melegszik mint az én GTX560oc-m mert azt nem nevezném vészesnek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35699) Faterkam válasza bluyoo (#35698) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, pont ezt olvastam én is! ;) A melegedés meg azért a mániám, mert GTX 460-ról váltottam 560Ti-re, de a 460 nem melegedett. Igaz nincs is ilyen teljesítménye! (950Mhz) :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35700) bluyoo válasza Faterkam (#35699) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyértelmű hogy én is szívesebben látok akár túlméretezett bordát a lapon sajna a gyártók kicentizik a dolgot (olcsóbb előállítani).
Például az én ASUS P8H67-s lapomon tök nagy hűtő van de anno majdnem annyiba került mint most az általad megszabott keret ....
Pedig a MSI GTX560-Ti Hawk-ot sem mondják akkora kazánnak bár ahogy írtam hasonló kaliberű hardverekhez min +1 12cm-es házhűtő .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.