Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Skyhunter válasza bluyoo (#35350) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Az a "kék hullámalakú műanyag" micsoda az alaplapon, a chipset
hűtője? Ez a hűtőm van, vajon a lamellák el fognak férni?

[ Szerkesztve ]

(#35352) Stirbi válasza haarmaan (#35346) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv, ez a topik szolgálja ki az igényeidet.

(#35353) bluyoo válasza Skyhunter (#35351) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Fém és a VRM hűtőbordák.A chipset a feliratos lapos kék :DDD
Jó nagy dö. de szerintem elfér.
De itt jártasabbak ez ügyben.

Bazinga!

(#35354) Repsol600 válasza bluyoo (#35339) üzenetére


Repsol600
addikt

Igen, unokatesóm akar egy olcsó gépet összedobni, és még IDE Hdd-je van újat meg nem akart venni.

(#35355) bluyoo válasza Repsol600 (#35354) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Talán rendszerlemeznél sem okoz gondot Kétirányú IDE-SATA adapter.
Figyeld mert nem mindegyik megfelelő valamelyik csak sata eszközöket kezel ide porton.
A fent említett ASROCK B75M-GL ~16k Legolcsóbban ASROCK H61M-GS 12K körül.
De a Milyen asztali gépet vegyek? topicban segítenek az egész PC-t illetően.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35356) Repsol600 válasza bluyoo (#35355) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok köszi. :)
A gép tudom milyen lesz, csak az IDE volt a gond a lapnál.

(#35357) Mappa


Mappa
addikt

GIGABYTE GA-Z68AP-D3 erről vélemény? ez is jól muzsikál állítólag a 2500K

nem kötelező megadni

(#35358) bluyoo válasza Mappa (#35357) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Régi bios , Etron chipes USB3 ... A helyedben maradnék a ASROCK Z77 Pro3-nál ebben az árkategóriában.

Bazinga!

(#35359) Mappa válasza bluyoo (#35358) üzenetére


Mappa
addikt

A Z77 mennyire lehet feltolni egy 2500K ast?

nem kötelező megadni

(#35360) Repsol600 válasza Mappa (#35359) üzenetére


Repsol600
addikt

Nekem ilyen lapom van, (Z77 PRO 3) 4800Mhz volt amit próbáltam egy i5 3570K-val. Itt még nem volt gond a lappal, és szerintem ez bőven elég mindenre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35361) Mappa válasza Repsol600 (#35360) üzenetére


Mappa
addikt

:R

nem kötelező megadni

(#35362) bluyoo válasza Mappa (#35359) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Z75 Pro3-al 4.5-re húzta egy srác a Z77 sem marad alul szerintem.Hogy menyire stabil folyamatos üzemben gondook itt a 4+1-es VRM terhelésére/melegedésére azt nem tudom ...
Kérdezz rá a topic-jában [link].
De inkább raknám Asus P8Z77-M PRO -ba még ha mATX méretű is.Jó tápellátás és nincs elszállva az ára 33K körül lehet.

Bazinga!

(#35363) Casanova* válasza Mappa (#35361) üzenetére


Casanova*
veterán

+ asus P8Z77-M Pro

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35364) fntastic válasza Casanova* (#35363) üzenetére


fntastic
aktív tag

+ Asus P8Z77-M Pro
csak jót olvasni róla :)

(#35365) gubel96


gubel96
csendes tag

Sziasztok!

Mit gongoltok az Asus P8B75-V lapról,megéri e megvenni?

Előre is kösz a választ. :DD

(#35366) _csocso_ válasza gubel96 (#35365) üzenetére


_csocso_
senior tag

Attól függ mire van szükséged, és mik az igényeid, egyébként nem rossz. 1 SATA3 csatlakozóra köthetsz gyors SSD-t, van rajta szintén natív USB3, van Virtu, és crossfire képes. Viszont, ha K-s procit szeretnél bele, és tuning is lenne, akkor már nem annyira előnyös. Az ára eléggé barátságos.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#35367) gubel96 válasza _csocso_ (#35366) üzenetére


gubel96
csendes tag

Hát K-s proceszzort raknék bele viszont tuning nem annyira fontos.
Esetleg milyen alaplapot tudnátok ajánlani ilyen árkategóriában?

(#35368) bluyoo válasza gubel96 (#35367) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem is lenne azzal a lappal csak BLCK tuning az meg kutyafüle :)
+5K ASROCK Z75 Pro3-ban már ér is valamit hogy "K"-s CPU-d van.Asus részről +10K ASUS P8Z77-M.

Bazinga!

(#35369) _csocso_ válasza gubel96 (#35367) üzenetére


_csocso_
senior tag

Pedig ha ilyen procit veszel, akkor az alá már tuningot támogató lapot érdemes venni, különben mi szükség rá? Pl. Asrock Z77 PRO3, ez kb ott van árban.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#35370) Casanova* válasza gubel96 (#35367) üzenetére


Casanova*
veterán

gyűjts még kis pénzt és asus P8Z77-M Pro lapot vegyél! 33K :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#35371) Maximum1 válasza gubel96 (#35367) üzenetére


Maximum1
őstag

Ha nem kell usb3/van rajta de állítólag nem mindig jó/ akkor ez a legolcsóbb
ASROCK Z68M/USB3

(#35372) gubel96


gubel96
csendes tag

kösz mindenkinek. még átgondolom de igazatok van

(#35373) bluyoo válasza gubel96 (#35372) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem tudom mennyi a költségvetésed de ha ki tudod sajtolni és nem kell PCI foglalat akkor ahogy Casanova* írta a P8Z77-M Pro lenne a legjobb választás.A felsorolt lapok közül a legjobb tápellátást kapta és ugyancsak jól felszerelt lap annak ellenére hogy mATX méretű.
A PCX-en most 32K-ért van ......
(#35371) Maximum1
Azért nem is linkeltem neki az Etron vezérlő híresen rossz .....

Bazinga!

(#35374) XP NINJA


XP NINJA
őstag

legolcsóbb micro atx és mini itx usb 3-as alaplap?

(#35375) bluyoo válasza XP NINJA (#35374) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Erre már egyszer válaszoltam :U
ASROCK B75M-ITX 23K körül natív USB3-al,SATA3-al .
Van kicsivel olcsóbban GIGABYTE GA-H61N-USB3 Fresco FL1009 chipes USB3.
Szerintem egyértelmű melyik ajánlottabb ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35376) bluyoo válasza XP NINJA (#35374) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bocs kicsit fáradt vagyok ..... látom mATX-et is kérdezted .....
ASROCK H61M/U3S3 14K körül ASMedia chipes USB3.
ASROCK B75M-GL 16K körül natív USB3,SATA3.
Mindkét esetben megéri azt az 1-2K-t a natív támogatás és a SATA3 .......

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35377) woci01


woci01
tag

Sziasztok, z68-as Gigabyte alaplapokból mit tudnátok ajánlani? Későbbiekben szeretném kombinálni majd a leendő SSD-met a HDD-vel, új konfig lesz főként játékra használnám meg talán egy kis maxozásra.
CPU: i5 2500k
VGA: Asus gtx 560
RAM: Kingston Hyperx 8GB

(#35378) bluyoo válasza woci01 (#35377) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért csak Gigabyte?Miért csak Z68?Mennyi a kereted rá?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35379) woci01 válasza bluyoo (#35378) üzenetére


woci01
tag

Gigabyteokról jókat hallottam, plusz akkor ezek szerint más chipsettel is lehet jól RAID-ezni?
és olyan 20 körüli összeget szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#35380) bluyoo válasza woci01 (#35379) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én pont máshogy hallottam :DDD
De 20K-s keret elég sovány a tuninglaphoz .... GIGABYTE GA-Z68P-DS3 sem esik bele.
Én inkább az ASROCK Z75 Pro3 , ASROCK Z77 Pro3-at ajánlanám főleg az utóbbit.Ugyan kb. 3K-val drágábbak be már az új chipset van rajtuk

Bazinga!

(#35381) woci01 válasza bluyoo (#35380) üzenetére


woci01
tag

tehát akkor egy ilyen ASrock kéne h tudjak majd cachelni meg még tuningolni is.

[ Szerkesztve ]

(#35382) XP NINJA válasza bluyoo (#35376) üzenetére


XP NINJA
őstag

Bocs tenyleg kerdeztem. Azert mert kimaradt hogy gigabyte legyen kizarolag. Esetleg asus de mas semmifele keppen sem.

Az usb s leirt dolgok kozott mi a kulombseg? Csak annyit tudok hogy 3.0 es 2.0

(#35383) bluyoo válasza woci01 (#35381) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha a SMART Response technológiára gondolsz az a Z77 chipset-en elérhető.
Azért ajánlottam főleg a ASROCK Z77 Pro3-at.
A Intel Rapid Storage Technology viszont mindkét (Z75,Z77) chipset-en elérhető.
És a tuning is megy rajta rendesen.
"(#35360) Repsol600:Nekem ilyen lapom van, (Z77 PRO 3) 4800Mhz volt amit próbáltam egy i5 3570K-val. Itt még nem volt gond a lappal, és szerintem ez bőven elég mindenre."
(#35382) XP NINJA
GIGABYTE GA-H67MA-USB3-B3 jó kis Etron-vezérlős USB3 ha ez kell :N
"GIGABYTE GA-H61N-USB3 Fresco FL1009 chipes USB3"
ASUS P8B75-M 24K környéken.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35384) bluyoo válasza XP NINJA (#35382) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na jó végül is mATX lapjaik már vannak itthon.A GA-B75M-D3H 20K környékén és a GA-B75M-D3V 18K környékén mindkettőn natív USB3.
De a mITX az esélytelen .... 20K-ért.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35385) bluyoo válasza XP NINJA (#35382) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Tényleg kómás voltam tegnap ... :DDD
Na szóval a natív USB3-al nincs baj a külön vezérlőcsipel néha komp./sebesség gondok lehetnek bizonyos eszközöknél.Nincs annál idegesítőbb amikor az új eszköz nem működik rendesen ....
De múltkor MSI-t akartál nem :F

Bazinga!

(#35386) XP NINJA válasza bluyoo (#35385) üzenetére


XP NINJA
őstag

OS X.... :P

(#35387) bluyoo válasza XP NINJA (#35386) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ÁÁÁ mit tud az OS X amit a Win7 nem?Miért éri meg sza.akodni vele?
Ráadásul ahogy legutóbb kihámoztuk egyelőre a Sandy Bridge Chipsetes lapokon megy rendesen! ............... Kell ez neked? OS X .... :P

Bazinga!

(#35388) XP NINJA válasza bluyoo (#35387) üzenetére


XP NINJA
őstag

htpc-re kell. aztán majd lesz dualboot. ezért kell az ITX is

(#35389) bluyoo válasza XP NINJA (#35388) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez még mindig nem magyarázza az OS X-et.De ha ez kell ..... :N
Ha lesz időm feldobom virtuális gépre (ha felmegy) megnézzük miért is kellene ennyire gerjedni rá ;] Már csak kíváncsiságból is.Bár nem hinném hogy egy SSD-re dobott WIN7-nél többet mutatna.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35390) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Nem sikerült a boltossal kiegyeznem szóval nem vettem meg az egész gépet és az alaplappal kapcsolatban kétségeim támadtak a boltos miatt és hogy mindenki mást mondott akit megkérdeztem :D
Szóval újra földobom a labdát ezúttal így hogy a vetkező cuccok már megvannak:
Sapphire HD6790 1GB
8GB (2*4GB) Corsair XMS 1600MHZ
OCZ 120GB sata 3 SSD
Valószínűleg egy i5-3570k proci lesz, de azt alaplappa eggyüt venném így még az nincs meg azon is lehetséges a változtatás.
Ez alá kéne egy alaplap az árplafon 55ezer +3ezer mehet rá, de csak ah indokolt.
+ követelmény annyi lenen csak hogy a kivitelezés ne legyen gagyi, nem zavar ah nem a legújabb, de jó legyen és rendelkezzen 4 menóracsatlakozással mert szeretnék jövő hónapba még 8gbt beletenni ugyan ilyen ramokat.
Jó lenne az is ha lenne rajta firewire csatlakozó, de nem probléma nagyon ha még sincs rajta.
ATX méretű lapok csak kérem! :D

(#35391) zka67 válasza Zaied (#35390) üzenetére


zka67
őstag

Ehhez mit szólsz? ASUS P8Z77-V
Firewire nincs rajta.

(#35392) Zaied válasza zka67 (#35391) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Ez volt az első javaslat előzőleg is ha jól emlékszem, amint megláttam a boltba egyből kétségek fogtak el:D és a neten mindenfélét írnak róla nemzetközi oldalak szerint nem túl jó ár érték arányba és az a wifis dolog szerintem kidobott pénz mert ahogy olvastam nem is túl jó:D
eddig ez a legellentmondásosabb alaplap amivel találkoztam:D tényleg mindenki mást mond róla szinte:D

bevált modell ez, mióta van piacon? ránézésre vannak jobb lapok is, gondoltam nem ránézésre kéne dönteni, ezért inkább semmit se hoztam:D

[ Szerkesztve ]

(#35393) fntastic válasza Zaied (#35392) üzenetére


fntastic
aktív tag

ASUS-nál nincs jobb, ennek a kistestvére, a P8Z77-M PRO agyon van dícsérve, ez meg csak jobb annál.
De a V-ből vannak LE és LK változatok is, ezek olcsóbbak, válaszd azt amelyik legjobban megfelel igényeidnek. (csatlakozókban van eltérés)

(#35394) bluyoo válasza Zaied (#35390) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát a FireWire csati necces Z77-es lapok közül jó ha 5db-on van az is a felső kategóriában.
Asrock Z77 Extreme6 ami 50K alatt van és van rajta.
(#35391) zka67
+1
(#35392) Zaied
"nem túl jó ár érték arányba" Ez köztudott az Asus mindig is megkérte az árát ....Vegyél akkor Asrockot ár/értékben verhetetlen.A Wi-Fi nem is túl jó ?? Ezt nem értem.A vezeték nélküli kapcsolat a jelen/jövő ....
"tényleg mindenki mást mond róla szinte" Hogy én erről a lapról rosszat még sehol ... linkeld kérlek kíváncsi vagyok rá.
"ránézésre vannak jobb lapok is" Melyik lenne az?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35395) Zaied válasza fntastic (#35393) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

értem, csak csatlakozóeltérés miatt ekkora az árkülönbség, ránézésből is egész máshogy néznek ki
az MSI Z77A-GD65 jobban tetszik egy csöppet, de itt lehordták már egy soron, nemzetközi fórumokon meg ajánlják, tudom hogy mások az igények és valószínűleg azért
csak egy megbízható alaplapra lenen szükségem amihez nem kellene hozzányúlni:D csak összerakni 1x beállítani és kész

(#35396) Zaied válasza bluyoo (#35394) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

itt a ph-n olvastam hogy ilyen meg ilyen problémák volta ka lappal köztük a wifi gyengeségére is volt nem egyszer jelzés
az alaplapi hűtés miért ilyen kicsi? a régi alaplapomon enyhén szólva nagyobb van ha ez újabb és nagyobb teljesítményű akkor miért kisebb? volt egy asus lapom az is egyfolytában túlmelegedett és lekapcsolt, nem akarok ebbe újra belefutni

mondjuk csalóka lehet fórumra az ír akinek kérdése vagy baja van:D

[ Szerkesztve ]

(#35397) bluyoo válasza Zaied (#35395) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem nem volt az MSI Z77A-GD65 lehordva...Ok legutóbb pont egy hibás darabról volt szó ami a CPU-t is kinyírta .........
(#35396) Zaied
Ok de hol olvastad pontosan cikk vagy melyik fórum?Milyen lapod volt pontosan?A VRM számától is függ a borda nagysága .Ha meg nincs normális házszellőzésed akármelyik gyártó lapja túlmelegszik tuning alatt.De nincsenek Asus részvényeim és a te lapod lesz ha az MSI szimpatikus vedd azt bár még az ASUS P8Z77-V -nél is drágább.Ennyi erővel lehet az ASUS P8Z77-V PRO 12+4 -es fázisellátással.
A Asrock Z77 Extreme6 -sem jó?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#35398) Zaied válasza bluyoo (#35397) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Az asus z77 es fórumba olvastam, meg a világhálón is, mondjuk egyik se volt túl nagy probléma bios frissítés után megoldott szinte minden probléma, de a wifi gyengeségén elég sok helyen panaszkodtak hogy nem olyan erős mint kéne lennie
utoljára egy msi p45d3 platinum lapom volt 8gb ocz rammal és egy qx9650 procival
eddig csak 1 asus lapom volt annak is túlmelegedett a chipsetje azóta nem is volt asus lap nálam szóval nem most volt mert egy pentium 4 extreme vel próbáltam beindítani corsair ramokkal és 5 percnél tovább nem bírt menni:D annak kicsi volt a hűtője és a támogatáslistáján minden cucc szerepelt és mégsem ment rendesen, nem volt egy csúcskategóriás lap de akkor is, azóta megcsappant a bizalmam a az asusba azért kérdezek rá mert a gyakorlat és a tesztek 2 különböző dolog
fázisellenállás?
az asrockot próbálta rám tukmálni a boltos is nem tűnik rossznak különben, de gondolom az asus jobb:D
nem tűnik rossznak se ez az asus lap de nem tud sokkal többet mint a sima v-s
akkor annyi kérdés lenen még hogy akkor melyik gyártó termékei számítanak megbízhatónak napjainkban z77 nél ?
az msi és az asus közt vacillálok, de azon kívül hogy szerintetek az asus az igazi alaplap márka megéri megvenni nem csak a nevet fizetem meg? de most elfogulatlan választ szeretnék!
amúgy a szellőzésem elég jó szerintem nagy a ház minőségi venti vannak benne a másik gépet is 35 üzemhőmérsékleten tartotta játék közbe fölment 40 ig max és az az asus lap tuning nélkül túlmelegedett:D ez volt benne a pláne ugyan abba a házba ugyan abba a házszellőzésbe:D

(#35399) zka67 válasza Zaied (#35392) üzenetére


zka67
őstag

Itt egy kicsit bővebb leírást találsz a P8Z77-V-ről: Z77-es és H77-es ASUS alaplapok bemutatója

Hogy bevált modell-e? 2 hónap alatt ezt nem lehet kijelenteni egyik alaplapról sem, sem az MSI-kről sem pedig az Asrockokról. Nekem egy előző generációs, P8H67-V alaplapom van, és azon kívül, hogy nem bámulom, semmi különös nincs vele, teszi a dolgát kifogástalanul, azóta, hogy tavaly összeraktam a gépet. A bios-a sem érdekel, hogy hogy néz ki, mert azt is akkor láttam először és utoljára.

Viszont a firevire kivételével (amire nekem mondjuk sosem lesz szükségem) van rajta mindenféle csatlakozóból bőségesen, ami ki tudja mikor jön majd jól. Nagyon sok alaplapon már nincs is PCI csatlakozó és a PCIe-s bővítőkártyák dupla annyiba kerülnek mint a PCI-s társaik (lásd pl. közönséges soros port 3 vs 7e, tényleg csak a példa kedvért mondom).

És hogy miért Asus? Mert azzal nekem még nem volt gondom soha. Viszont MSI, Asrock alaplapokban szinte pontosan 3 év két hónap után kondikat kellett cserélnem, míg a 15 éves Asusom a mai napig működik. Ez persze nem azt jelenti, ha veszel egy MSI-t vagy Asrock-ot, hogy azok is bedöglenek, de én nem veszek többet számomra megbízhatatlannak ítélt márkából. Inkább rászánom azt a pár ezrest egy megbízhatóra.

(#35400) Zaied válasza zka67 (#35399) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Köszi a leírást átnézem, gondoltam hogy nem túl régiekXD de akkor nem lenne érdemesebb egy bevált modellel kezdenem nem szeretném 1 hónap múlva eladni:D, de üsse kavics bepróbálom elég meggyőzően érveltél én gigabyte alaplapokat használtam a legtöbbet, de úgy látom ti említésre se méltatjátok szóval most hanyagolom:D mis vel nekem nem volt bajom mondjuk nem hinném hogy 3 évig meglesz:D max 2:D de már az is sok:D
a firewire csak azért érdekes számomra mert van egy pár sandisk kártyaolvasóm nem éppen gagyi darabok azért lettek vásárolva mert gyorsabb volt mint az usb 2.0 és tudtam használni a kártyáim teljes sebességét, de az usb 3 úgy hallottam egy kicsit gyorsabb:D szóval lehet akkor inkább beújítok egy usb 3 mas olvasóra
hát elég sok usb-s cuccot használok egyik se 3 mas gondot jelenthet ez nekem? mert olvastam ilyeneket is hogy a 3 mas port nem szerette a 2 es cuccokat és ha lecserélem a kártyaolvasóimat egy 8-10 usb port jól jönne amiből 6 biztos 2 es kéne legyen legalább is jó lenen ha üzemelnének rajta a cuccaim:D
ez az utolsó bekezdés eléggé meggyőző volt:D
akkor maradjunk az asus nál, melyiket érdemes választani, ami még hasznosan jó:D?
maradjon a p8z77-v és kész?:D elég sokan mondjátok már:D végén még meglincseltek:D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.