Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46301) dh66e válasza aprokaroka87 (#46283) üzenetére


dh66e
veterán

Mit akarnak bizonyitani?

Azt hogy mennyire agyatlanok.
Most éppen egy családot tett taccsra..

(#46302) Pickit3 válasza amargo (#46298) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Most egy kicsit átestél a ló túlsó oldalára. Nem tudod szabályozni, hogy a mögöttem lévő milyen messze kövessen és ha megelőz mert indokolatlanul lassan mész ezzel büntetve őt attól még nem faszparaszt. Személyeskedést inkább meg ne.

(#46303) jozefgucci1 válasza Pickit3 (#46302) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Gondolon neki az volt a problémája , hogy rámentek és így próbálta visszaadni a dolgot. Nálam ha valaki bele jön a seggembe fékre taposok és vagy megáll vagy nem :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#46304) tibcsiworld válasza Lauda (#46293) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A hülyeséget nem én írom!

Amennyiben én ebben a szabálytalan helyzetben azt tartom biztonságosnak, hogy 30-al megyek, mert úgy talán nem töri szét a seggem! Ebben az esetben nem indokolatlan a lassú haladásom, és így már nem is vagyok szabálytalan! Ha a rendőr megkérdezi, el tudom neki mondani, hogy a visszapillantóból nem láttam a lámpáját 90-nél! Szerinted kinek ad igazat? (ha nem a haverja a rendőr)

Egyébként próbálok 90+ -al menni ebben a helyzetben is, csak kellő követési távolságot tartok, így féket nem használok, csak motorféket. Nah ez is irritálja sokszor a mögöttem levő szabálytalankodót! khmmm (mert csak a gázt és a féket ismeri :( )
Aztán az ilyen barom megelőz, és a biztonságos követési távolságomnak lőttek, maradhatok megint le! És így tovább, mert a mögöttem jövő megint Fittipaldi, és mögötte Schumi, ...

A rendőröknek kellene már kicsit intézkedniük!!!

(#46305) dh66e válasza amargo (#46290) üzenetére


dh66e
veterán

Ilyenkor én kirakom a vészvillogót eddig mindig visszamentek a helyükre. :K

(#46306) MasterMark válasza tibcsiworld (#46304) üzenetére


MasterMark
titán

És így tovább

Hát igen, akkor mi is van? Mindenki helikopter, csak én nem?

Vagy mondjuk felvennéd a közlekedés ritmusát, és nem generálnál felesleges feszültséget.

Switch Tax

(#46307) amargo válasza MasterMark (#46300) üzenetére


amargo
addikt

Nézd te is ugy mesz ahogy akarsz, en ugy erzem magam biztonsagban, ha lassabban megyek ilyen esetben, ha beleállnak a seggembe. Ha neked úgy jo, hogy osszetornek es utana korhazba kell menned, lelked rajta. Én ezt elkerulom inkább.

Pickit3: a celom az volt, hogy biztonságban elerjem az uticelom. Leszarom, hogy atlepte a zarovonalat, mar korábban paraszt volt a szemembe.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46308) Ironizer válasza MasterMark (#46300) üzenetére


Ironizer
tag

Ugyan már, hogy lehetne ebből veszélyes helyzet? Hiszen mindenkinek kötelező olyan követési távolságot tartania, hogy bármi történjék is, meg tudjon állni, anélkül, hogy belemenne az előtte haladóba. ;)

(#46306) MasterMark: ha vkinek feszültséget okoz az, hogy nem megy olyan gyorsan az előtte haladó, ahogy ő akarja, annak nem való jogosítvány.

[ Szerkesztve ]

(#46309) philoxenia válasza Ironizer (#46308) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Traktor ment előttem a minap utcán, tárcsát húzva, mindkét sávot fogva. Azért az a 10km/h egy idő után kezdett kevés lenni.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46310) Ironizer válasza philoxenia (#46309) üzenetére


Ironizer
tag

(#46311) philoxenia válasza Ironizer (#46310) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A leváltandó munkatársamnak más lett volna a véleménye, ha lekésem a vonatot... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46312) Lauda válasza tibcsiworld (#46304) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem bontsuk ketté a dolgot.

Feltettél egy hülye kérdést, amire normális választ nem lehetett adni.

Ha én haladok szabályosan 50-el és belejönnek a seggembe, arra nem reagálhatok úgy, hogy belassítok 35-40-re. Egyrészt azért nem, mert én fogok indokolatlanul lassan haladni, tehát nem csak ő, hanem én is szabálytalan leszek. Az nem indok a lassú haladásra, hogy a seggemben jönnek. Másrészt ezzel még pluszban hergeled is a mögötted jövőt, tehát csak olaj a tűzre. Véleményem szerint nem szabad ilyet csinálni. 22 éve kint vagyok az utakon és az én tapasztalatom az, hogy ha beállok a szabályos maximum sebességre, akkor két dolog szokott történni. Vagy megelőz a parasztja, vagy egy idő után rájön és felvesz egy viszonylag normális követési távolságot.

(#46313) Ironizer válasza philoxenia (#46311) üzenetére


Ironizer
tag

Persze értem én, emberek vagyunk, én is voltam már ideges, de ilyenkor csendben maradok, elgondolkodva azon, hogy nem kéne ilyet csinálni, nem pedig fennhangon hirdetem egy fórumon. A rendőrségen/bíróságon nem fogja megállni a helyét az a védekezés, hogy "teccikérteni, nem az én hibám, nagyon lassan ment, ez felidegesített, és ezért nyírtam ki a 2 gyerekes családot, akik a szembejövő autóban ültek.". De az sem, hogy "nagyon várt már a kollégám". Ez nonszensz, hogy a lassan haladó generálja a veszélyhelyzetet.

(#46314) Ironizer válasza Lauda (#46312) üzenetére


Ironizer
tag

A KRESZ-ben nincs olyan, hogy figyelni kéne a másik idegállapotára. :) Ha úgy érzed, hogy a másik a viselkedésével veszélyhelyzetet teremt (pl. úgy előz, hogy már fér be, hacsak nem lassítasz, vagy pl. nem tartja be a követési távolságot), akkor jogod van lassítani, és az nem lesz indokolatlan lassan haladás, így nem lesz szabálytalan sem.

(#46315) amargo válasza Lauda (#46312) üzenetére


amargo
addikt

1 km keresztül mentünk 50-55el (gps). És meguntam, hogy minden zebra előtt én idegeskedjek, hogy a mögöttem jövő kretén vajon megtudni állni vagy sem.
Én nem fogom a csaladomat/másokat veszelyeztetni azért mert masoknak derogal követési távolságot tartani.
Ha ez valaki szerint szabálysértés és indokolatlan, akkor arra azt mondom, hogy elmebeteg.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46316) philoxenia válasza Ironizer (#46313) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem nonszensz egyáltalán.
A mai világban az idő számít. 10km-es útra nem indulhatok egy órával korábban, mert, lehet, hogy 10km/h-val mennek előttem az úton és nem tudok előzni. Mondjuk szólj, legközelebb merre mész, majd elindulok előtted biciklivel, úgy, hogy ne tudj megelőzni... ;)
Hová mentek nyaralni? Párizsba. Mikor? Júniusban megyünk, szeptemberben jövünk. Ennyi pénzetek van? Á, csak három nap lesz, de számolunk a sok hülyével az úton... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46317) Lauda válasza Ironizer (#46314) üzenetére


Lauda
félisten

Ironizer, amargo

Ahogy érzitek, leírta mindenki amit gondol erről.

(#46318) philoxenia válasza Ironizer (#46314) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tv. 5. § (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles
c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon és ne zavarjon.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46319) Pickit3 válasza amargo (#46315) üzenetére


Pickit3
aktív tag

A fiatal esztergályos kollégánk kicsit hevesebben reagált egy hasonló esetre tavasszal azzal a különbséggel, hogy őt a bmw nem akarta megelőzni. Odalépet főúton 140ig amit persze szorosan követett és satufékezett 50re. A bmw nem tudott volna megállni így ismét gázra lépett ugyanúgy 140ig amit ismét követett a bmw és megint satuzott. Amikor másodjára is majdnem felkenődött a lökhárítóra akkor már tudatosult a bmw vezetőjében, hogy egy kis távolság nem ártana tőle és haladtak nyugiban 90-nel tovább távol egymástól. "Követendő példa." :D

(#46320) MasterMark válasza amargo (#46315) üzenetére


MasterMark
titán

Pont ezzel a rendrakással veszélyezteted jobban. És sajnos nem csak magadat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46321) Ezekiel Ston válasza Pickit3 (#46319) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Ez egy ritka beteg dolog. Mindkét fél részéről.

(#46322) tibcsiworld válasza MasterMark (#46306) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Olvasod, amit írok? 90+ !!!!!!!!!

Mennyivel kellene mennem babával a hátsó ülésen????? Meg úgy egyébként is!!!???

philoxenia:
időben kell indulni!!!

Lauda:
Miért ne? Nekem az a biztonságos, illetve ha kielőz minél hamarabb!!! Ez már nem indokolatlan! Ma is mentek előttem 40-45-el, és nem mentem a seggébe! Aki pedig ettől ideges lesz, nem való utakra! (Itt most nem a kamionokkal való kitolásról beszélek autópályán.)

(#46323) Lauda válasza Pickit3 (#46319) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon ügyes. Egy indexelés jobbra + gázelvétel helyett belement gyorshajtásba és indokolatlan - hirtelen fékezésbe. Mindkettő szabálytalan. Tőle is elvenném a jogsit 1-2 évre.

tibcsiworld Ahogy érzed.

[ Szerkesztve ]

(#46324) MasterMark válasza tibcsiworld (#46322) üzenetére


MasterMark
titán

Komolyan jobb azt kockáztatni, hogy le fognak szorítani az árokba, mint menni annyival mint a többiek?

Switch Tax

(#46325) philoxenia válasza tibcsiworld (#46322) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Utoljára honnan hová mentél?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46326) Popes


Popes
őstag

Valakit ha zavar hogy közzel mennek hozzá akkor az ilyen lelassítok, büntető fékezek, meg ilyenek helyett annyi hogy simán index ki jobbra és elengedni. :)

Deus ex machina

(#46327) tibcsiworld válasza philoxenia (#46316) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Azt kell felfogni, hogy nem 2 autó van a faluban, mint 50 éve, és (szinte)mindenki kaphat jogsit. Annak lesz is autója! Sok az autó!
Bp. kivétel, de "azt" utálom is!

Tudatosítani kell, hogy lehet dugó, sok autó, baleset. Nem késve kell indulni, és főleg nem ebben a forgalomban kell behozni a késést!

Aztán meg itt sír a fél fórum, hogy milyen degenerált sofőrök, meg előzések vannak, és potyognak a hullák! Még 5 sávos utakon is! Mindenki nézzen magába! 2002 óta vezetek, de már nagyon elment a kedvem. :(

(#46328) Pickit3 válasza Lauda (#46323) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Nyugi, én is elvenném, eléggé agresszíven közlekedik. Viszont ha 10-ből 1 autós érti ezt a jobbra indexelés dolgot akkor lehet sokat mondtam. Buszokkal, kamionokkal nagyon együtt lehet mozogni a forgalomban, ők ismerik ezt, de az autósok csak bambán néznek amikor jelzek, hogy "mivan?"

(#46329) tibcsiworld válasza MasterMark (#46324) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Babával nem fogok a kedvedért 130-al menni közúton! Látom nehéz ez a dolog! Hány éves vagy?

(#46330) Lauda válasza Pickit3 (#46319) üzenetére


Lauda
félisten

.. (delete :D )

[ Szerkesztve ]

(#46331) philoxenia válasza tibcsiworld (#46327) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez most nekem miért? Azt kell felfogni, hogy nem indulhatsz annyival korábban, hogy minden sebességgel odaérj. Olvass vissza! Olyan 10km/h-val mentek előttem. Tíz perc + időt szántam a 12km-es útra. Azaz olyan 25 percet... A kolléga pedig türelemre intett... Mikor induljak el szerinted? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46332) MasterMark válasza tibcsiworld (#46329) üzenetére


MasterMark
titán

Ugye nem azt akarod elhitetni velem, hogy rajtad kívül mindenki más 130-cal ment?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#46333) Lauda válasza Pickit3 (#46328) üzenetére


Lauda
félisten

Nem baj, ha bambán néz. Jelzel jobbra és elveszed a gázt, előbb-utóbb meg fog előzni. ;)

(#46334) Elemental


Elemental
addikt

Rám nem szoktak tapadni a városban. Jah, mert 70 alatt nem nagyon megyek... :)
Amúgy van, hogy próbál tapadni, de ha megunom, hogy csak tapad, de nem akar megelőzni, akkor behúzódok balra a felezővonalig, hogy ne lásson semmit, és kénytelen legyen lemaradni. Persze ez városban. Országúton, ha megyek 110-120-szal, és látom, hogy rám esik valaki, akkor kicsit jobbra húzódok, hogy lásson előre, kinyírni azért nem akarok senkit.

[ Szerkesztve ]

(#46335) amargo


amargo
addikt

Érdekes ötleteket olvasok itt azért, volt 1-2 ami kifejezetten vicces, 1-2 meg életveszélyes.

MasterMark: még mindig nem értem, milyen rendrakás?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46336) tibcsiworld válasza philoxenia (#46331) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Ne haragudj. Nem gondoltam, hogy komolyan írod a 10km/h-s feltartóztatást! Az nekem is betenne!

MasterMark:
Aki előttem ment, az 95, aki a seggemben, az meg nyilván nem! De a seggem az enyém, és nem másé!
Régen Komárom- Győr közt 120-al jártam, manapság 95-100km/h (óra szerint, az netto 90-95) a tempóm csak. Nem gondolom, hogy forgalmi akadály vagyok! De rühellem, ha a valagamba jönnek! Ha nem tud előzni, miért veszélyeztet? Ha tudna, meg menjen a francba! Nagyon nyugodt vagyok, eddig életemben csak 1x mostam ablakot! Ha érted. A motorosokat úgy engedem el, hogy simán elmegy mellettem szembeforgalom mellett is!
Ha előznek, lehúzódóm, hogy előre lásson!
De a hátsóm még mindig szent!

(#46337) NoLF válasza amargo (#46290) üzenetére


NoLF
addikt

melyik autóban lehet 35re álltani tempomatot?

ezzel mondjuk az (is) a baj, ha kifogsz egy ketrecharcost, aki a következő lámpánál a majd én megmutatom hozzáállásodat egy majd én megmutatom hozzáállással honorálja, kiszed az autóból és bucira kalapál. nem tudom, jobb-e, mintha csak elengednéd, hogy menjen a dolgára :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46338) amargo válasza NoLF (#46337) üzenetére


amargo
addikt

40 tuti bekapcsol
Akkor neki is elmagyarázom miért döntöttem így, egy harc kimenetele mindig kétesélyes egy harcos/sportoló tudja ezt, de ez a része gondolom vicc volt részedről :)

Ment a dolgára így is, akkor megkérdezem, te inkább döntesz úgy, hogy kockáztatod a gyalogosok testi épségét és az autódban ülőket, hogy a mögötted jövőnek kényelmes legyen?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46339) Elemental válasza amargo (#46338) üzenetére


Elemental
addikt

Leírva minden más, mint élőben, ez teljesen a szituációtól függ. Lehet kétszer nem is reagálnék ugyanúgy. Viszont én nem érzem életveszélyes dolognak, ha vakaki 50-es tempónál tapad rám, de nem vagyunk egyformák. Viszont az is biztos, hogy ha valaki beáll előttem 35-re, ott már nem érdekelne semmilyen záróvonal, simán elmennék mellette.

(#46340) NoLF válasza amargo (#46338) üzenetére


NoLF
addikt

értem, tehát a 35 az 40, mint ahogy eddig is tudtam.

ezek szerint nem közlekedsz olyan helyen ahol ilyen emberek vannak, örülj neki. nem sok esélyed lenne elmagyarázni mit és miért döntöttél, hidd el.

én ilyen esetekben lehúzódóm a picsába, menjen, nekem nem feszkó lehúzódni, hogy nekem legyen igazam...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46341) amargo válasza NoLF (#46340) üzenetére


amargo
addikt

35-40, segítsek értelmezni (ugye ezt írtam)?

Közlekedek :) még midig viccnek tartom, amit ezzel kapcsolatban próbálsz írni..

A kérdésre ezek szerint nem szeretsz te sem válaszolni?
Lehúzódsz hova? Bemész egy mellégutcába, beállsz egy kapu beállóra, felmész a járdára, minek?

Elemental: Pontosan, élőben más, több esetben is másképpen reagálnak emberek. Életveszélyesnek én sem érzem, kellemetlennek igen, ez számomra pont elég valakinek nem, én azt is elfogadom, megelőzöl és mész tovább, ezzel nekem sincs semmi bajom, kész, ennyi volt a cél.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46342) NoLF válasza amargo (#46341) üzenetére


NoLF
addikt

35-40 nem lehet, mert nincs olyan személyautó a világon, amelyiknél 40nél alacsonyabb sebességnél lehet tempomatot kapcsolni.így nem nehezen értelmezhető, hanem nem értelmezhető. én csak próbáltam kihangsúlyozni, hogy nem látom értelmét 35-40-et írni, ha 40 alatt nem tudod kapcsolni.

én nem viccelek, elég sok embert láttam már adni és kapni ilyen baromságok miatt, amikor az önkéntes rendőr általában pórul jár. nem értem, miért kell kifogásokat keresni? mire válaszoljak? lehúzódok, igen. oda, ahova tudok. mellékutcába, buszmegállóba, padkára, ahova kell, ahhoz, hogy ne akadályozzak egy idegbeteget, és én se váljak azzá. nem ördöngősség felvenni a defenzív stílust, miszerint: menjen, ha menni akar.

amit nem akarsz beismerni, vagy csak meglátni magadban, hogy ugyanakkora tapló vagy, mint aki nyomul, csak a másik irányból, és mivel ő az, te meg nem, ezért meg is tudod magyarázni, miért van jogod hozzá.

hát lelked rajta, én angliában kirángattam pár büntetőfékezőt az autójából anno, egyiknek sem tetszett, és akkor hirtelen már nem akart rendőr lenni, amikor elmagyaráztam neki, hogy neki az nem jó, ha összetöröm az autóját, esetleg mindkettőnket, csak mert ő úgy gondolta, hogy a pályán 60 mérföld lesz neki az ideális a belső sávban, s mikor rácsorogtam hogy vegye már észre magát, akkor fékezgetni kezdett.

jó az nekem, ha akadályozok valakit? hamarabb odaérek valahova? zöldebb lesz a fű otthon? lecidáz a bögyös szomszédcsaj végre? esetleg a játék végén pofánbasznak mint a szart, aztán még meg is sértődöm?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46343) Mr.Csizmás válasza Elemental (#46334) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

70? Nagykorosin? Vagy hol, mert itt a topicban mindenki szabalyosan kozlekedik :B :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46344) amargo válasza NoLF (#46342) üzenetére


amargo
addikt

Remek, akkor sikerült értelmezni a tempomatos kérdést, ugorhatunk vagy maradt még benne feszkó?

Jó nézzük a másik oldalt, te ezek alapján olyan ember vagy, aki veszélyezteti a környezetét és ezt el is ismeri (eddig ezt tudom levonni az írásodból), neked ez így jó és mindenki más csak felesleges résztvevője a forgalomnak. Neked akadály az, ha valaki a lassabb közlekedést választja, mert te gyorsabban akarsz közlekedni.
Én a másik oldal vagyok, ha ezért tapó/gyökér/parszt vagyok, akkor az vagyok.

Példát vehetnél Elemental-ról, Ő leszarja, kielőz és tovább megy, neked ez miért fáj?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46345) Elemental válasza Mr.Csizmás (#46343) üzenetére


Elemental
addikt

Amúgy Szegeden. Nagykörúton néha egy-egy 90-es gyorsítás is megvan.
Vállalom, hogy nem közlekedek szabályosan, ez a topik remélem nem lesz f.szbuk, ahol csak a szép és jó látszik.

(#46346) NoLF válasza amargo (#46344) üzenetére


NoLF
addikt

ezek szerint nem tűnt fel, hogy a lehúzódásról beszéltem, tehát nem fogok előzni, hiszen épp az én seggemben vannak, erről megy itt a diskurzus... mikor veszélyeztettem másokat? mikor ismertem ezt be? nekem akadály a lassabban közlekedő? ilyet hol írtam? gyorsabban akarok közlekedni? ha az autópályán a belső sávban a megengedett legmagasabb sebességgel szeretnék közlekedni, az bűn?

példát vegyek, mert kielőz? hova előzzek, ha belső sávban feltartanak, és befékeznek előttem?

a tempomatos kérdést pedig továbbra sem értem, miért nekem kellett értelmezni...

te írtad rosszul, csak ezt beismerni nagyon nehéznek tűnik, ahogy látom.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46347) Mr.Csizmás válasza Elemental (#46345) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:D ertelek, legalabb tudod mit csinalsz

mondjuk inkabb ot ilyen 70-90-ig elrugas, mint valami felhulye amoba uuu itt macisajt volt? Mijaza a jobb kez T alaku keresztezodesnel?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46348) amargo válasza NoLF (#46346) üzenetére


amargo
addikt

Ok, te vagy a zseni, az utak királya gyerekek és asszonyok megmentője, tőled származik az emberi faj is, mindenben én hibáztam.

így jobb?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#46349) NoLF válasza amargo (#46348) üzenetére


NoLF
addikt

:K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#46350) Lauda válasza amargo (#46348) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig igaza van, ha tetszik neked ha nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.