Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45851) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

Ez igen, végűlis igaza van:D

(#45852) kw3v865 válasza sgery (#45830) üzenetére


kw3v865
senior tag

Legutóbb Norvégiában jártam, ahol kb. 2 hétig kicsit több, mint 2000 km-t vezettem (bérlet autóval). Elképesztő a különbség Magyarországhoz vagy akár Romániához képest.
- Veszélyes szituációba nem kerültem, még csak szabálytalan előzéssel sem találkoztam, dudálás egyáltalán nem jellemző (itthon 95%-ban indokolatlanul használják, zavaró), követési távolságra általában figyelnek.
- Még ha lassú jármű, traktor megy a forgalmas főúton előttük, akkor sem előznek tiltott helyen, szépen türelmesen megvárják, hogy szabad legyen az út.
- Még csak erősebb fékezésre sem kényszerültem egyszer sem más közlekedő miatt.
- Az ország második legnagyobb városa közelében is ez a helyzet, ahol azért vannak elég forgalmas utak. Annyi szabálytalanság tapasztalható, hogy néha a buszsávban előznek, de ennyi.
- Nem sok hosszú egyenes út van az országban, nagyon kanyargósak az utak, és ami meglepő egy ilyen gazdag országban: lényegesen keskenyebbek az utak, mint itthon vagy bármely szomszédunknál. Az alsóbbrendű utakon két kisebb személyautó még éppen elfér egymás mellett, de pl. ha kisbusz vagy ami nagyon gyakori: lakóautó jön szembe, az egyiknek a padkára kell lehúzódnia. Elképesztően keskeny utakra is bemennek nagy turistabuszokkal, gyakran az egyiknek nagyon gyakran tolatni kell, ha találkoznak (néha még személyautóknak is), vannak azért néhol kitérő helyek, ahol kicsit szélesebb az út.
- A keskeny hegyi szakaszokon is türelmesen, intelligensen vezetnek, ha kell visszatolatnak. Néha a külfüldieknek probléma, amikor a bérelt lakóautóval kell manőverezniük a keskeny utakon.
- Az utak általában sokkal jobbak, mint itthon, kátyú alig van, de sok helyen hullámos az út.
- A sebességkorlátozás lakott területen kívül 80 (nagyon ritka kivétel, ahol 90), tanyás részeken 60, lakott területen belül 50, néhol 40 vagy 30. Ezeket tartják is általában, ha 80-nal megyek nem sokan előznek, ők is normálisan.
- Útépítéseknél 50, akkor is, ha nem dolgoznak.
- Elképesztően szép ország, gyakran még 80-nal sem mentem, annyira szép a táj. :K
- Büntetési tételek: a legdurvább Európában, de szerintem az egész világon. Pontrendszer is van: 8 pont után fél évre ugrik a jogsi.
50 helyett
55 km/h: 30.000 Ft (országúton 85 km/h)
71 km/h több mint 300.000 Ft -nyi bírság (országúton 126 km/h-tól) +3 pont
76 km/h: ugrik a jogsi, felette minimum 30 óra közmunka
96 km/h: minimum 18 nap börtön (országúton 135 km/h-tól)

Veszélyes előzés 3 pont, záróvonal 3 pont, piros lámpa 3 pont.
Talán csak 2 rendőrautóval találkoztam, de valószínűleg mérnek civil autóból is, meg persze vannak fix mérőpontok is.

Tehát elég komolyak a büntetések, ami nagyon jó szerintem (hozzáteszem, hogy ott az átlagfizetés kb. 1,5M Ft, tehát ez nekik nem igazán komoly tétel). Szerintem ezt a szigort nálunk is be lehetne vezetni (de kellene még több trafi, civil autóban elhelyezve), hasonló büntetési tételekkel. Gyorsan javulna a helyzet.

Érdekességképpen: a halálos balesetek tekintetében Norvégia a legjobb Európában, Magyarországon 3-szor annyi a halálos baleset (1 millió főre vonatkoztatva). Forrás: https://etsc.eu/euroadsafetydata/

(#45853) Elemental válasza kw3v865 (#45852) üzenetére


Elemental
addikt

Nem rád értem, mert az írásodban nem éreztem, de nem szeretem az ilyen deszarezamagyarközlekedés, meg a bezzegkülföldön. Arról van szó, hogy ott a gatyájuk ramegy a bírságra, nem jófejségből közlekednek így, vagy mert annyival jobban ráérnek. Itthon más, mi másképpen vagyunk szocializálva. Nem vagyunk megnevelve. Ma is hazafelé városban volt nyolcvanas gyorsulásom, volt kilencvenes a zöld lámpáig, hosszasan jöttem hetvennel. Mert tudom, hogy nem lesz semmi következménye. Ha meg lesz, hát akkor sem halok bele.

(#45854) Mr.Csizmás válasza kw3v865 (#45852) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezzel a rendszerrel egy hónap alatt elnéptelenednének az utak :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45855) tibcsiworld válasza freeknight (#45849) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Az elkövető kötelezője fizesse a rendőr kárát! Az övét meg majd saját maga, ha kiengedik a kóterból! Törvénybe kell iktatni. Ennyi!

(#45856) dh66e


dh66e
veterán

A mi rendőreink eközben.......nézzétek meg a videót is. :W

(#45857) NoLF válasza sgery (#45830) üzenetére


NoLF
addikt

7 ev folyamatos mindennapos delnyugat-angliai vezetes utan pontrol pontra az osszes allitasodat nyugodt szivvel meg tudom cafolni.

Ergo: egy orszag vezetesi stilusa /= az adott teruleten tapasztalt vezetesi stilussal :K

Mod: vezettem mar costa rican, kubaban, braziliaban, del-afrikaban, thaifoldon, most epp sziciliaban...

Szerintem mi magyarok szepen sunnyogva kussoljunk be szepen a picsaba amikor elokerul a “bezzeg kulfoldon” anekdota es oruljunk, hogy vannak utak, savok, tablak, lampak, szabalyok, es ezeket tobbnyire figyelembe is veszik az emberek :K

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45858) kw3v865 válasza Elemental (#45853) üzenetére


kw3v865
senior tag

Azért messze nem megy rá a gatyájuk a bírságra, bár tény, hogy arányaiban nézve, némileg komolyabbak a bírságok, mint nálunk, ha a fizetést is figyelembe vesszük.
Az átlagfizetés Norvégiában közel 1,5 millió forintnak megfelelő összeg. Igaz, hogy lényegesen drágább az élet, mint itthon, de a jó fizetések miatt az életszínvonal is sokkal jobb. Az most lényegtelen, hogy milyen okokból, de tény, hogy Európa egyik legjólétibb állama, ahol a jövedelmi kölönbségek is lényegesen kisebbek, mint nálunk (egy takarító és egy mérnök fizetése között nincs akkora kölönbség, mint itthon). Azt figyeltem meg, hogy egyébként is szabálykövető nép a norvég, az élet más területein is, és ez megmutatkozik a közlekedésben is, és nekik ez így jó. Teljesen más mentalitás jellemzi őket, nem az idegeskedő, agresszív népség. Ha azt is figelembe vesszük, hogy a közlekedési infrastruktúrájuk nem sokkal jobb, mint a miénk (csak a kátyú kevesebb), viszont alig van autópálya, és az utak keskenyebbek, továbbá a tél sokkal keményebb, és tovább tart, mégis kevesebb a baleset, valamit jobban csinálnak, mint mi. Talán lehetne tőlük tanulni...
Skandinávián kívül Nyugat-Európában nem vezettem még, viszont a Balkánon elég gyakran és elég sokat, ahhoz képest tényleg jobb itthon a kultúra. Nem tartom nagyon rossznak az itteni állapotokat, de azért lenne még hova fejlődni, a baleseti statisztikák pedig az utóbbi években elkezdtek romlani...

(#45859) kw3v865 válasza dh66e (#45856) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ez a videó nem bizonyít semmit. Hátrafelé is néző autós kamera lenne a bizonyíték, de ez így egy nagy nulla.

(#45860) mezis válasza dh66e (#45856) üzenetére


mezis
nagyúr

Én úgy tudom, hogy amíg nem kapcsolja be a megkülönböztető jelzést egy mentő, rendőrségi,..., autó, addig a KRESZ ugyanúgy vonatkozik rájuk is. Az, ami rá van festve, csak tájékoztató, figyelem felkeltő,..., "dekoráció."
Ez esetben meg egy telített autópályán beáll valamelyik sávba és követési távolságra halad az előtte menő után. A villogással pedig szabályt sértett, mert nem volt semmiféle baleset veszély.

Nem telik ezekbe az autókba egy kicsapható, mágnessel tapadó kék villogóra ? :F

mezis

(#45861) Lauda válasza mezis (#45860) üzenetére


Lauda
félisten

Amíg mindkettőt be nem kapcsolja, addig ugyanaz vonatkozik rájuk is. Ha olyan helyen áll, ahol tilos, a fényt be kell kapcsolnia.

Khelben Igen, így van.

[ Szerkesztve ]

(#45862) Khelben válasza mezis (#45860) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jobbat mondok: fény+hangjelzéssel sem tolhat le. Ugyanis a megkülönböztető jelzés csak bizonyos KRESZ szabályok alól ad felmentést, de azzal sem veszélyeztethet senkit.

(#45861) Lauda : a sebességhatárt átlépheti csak villogóval, ahhoz nem kell mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#45863) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor már az utast is büntetik? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45864) Lauda válasza philoxenia (#45863) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, dehogyis büntetik.

(#45865) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tehetem legalább ekkora oldaltávolságot tartok.
Nem értem, miért ne férne bele? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45866) philoxenia válasza Lauda (#45864) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyes kiemelt jogsértések elkövetésekor (ittas vagy bódult állapotban vezetés, sebességtúllépés, kézben tartott mobiltelefon használata) más is utazik a járműben, így az utasoktól is elvártható, hogy a saját biztonságuk érdekében felhívják a járművezető figyelmét a jogkövető magatartásra.
Tízéves gyerek vagyok, apám nyomja neki. Mit tesz ön? :( de sorolhatnám a példákat...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45867) Lauda válasza philoxenia (#45866) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, és? Miért büntetné bárki is az utast és miért?

[ Szerkesztve ]

(#45868) philoxenia válasza Lauda (#45867) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az lesz a következő lépés. Bűnsegéd lesz... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45869) Zolás válasza philoxenia (#45868) üzenetére


Zolás
addikt

Bűnpártolásért ötezer lesz...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#45870) dh66e válasza kw3v865 (#45859) üzenetére


dh66e
veterán

A videó nem a bizonyítékról szól bár egyértelmű a rendőr reakciója miatt,hanem maga reakció. :(((

(#45860) mezis

Pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#45871) Lauda válasza Lauda (#45848) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen pofátlanul még senki sem hergelte a magyar rendőröket

Például ilyenkor kellene belelökni a parasztját az árokba. Többet nem mutogatna azt hiszem a rendőröknek. Az ilyen hülyegyerekek addig szórakoznak, míg másokat meg ölnek, vagy rokkantanak le.

[ Szerkesztve ]

(#45872) patomi válasza Lauda (#45871) üzenetére


patomi
őstag

Pontosan, simán le kellett volna lökni a francba.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45873) NoLF válasza patomi (#45872) üzenetére


NoLF
addikt

Ez igen erett gondolkodasra vall, gratulalok :K :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45874) Lauda válasza NoLF (#45873) üzenetére


Lauda
félisten

Addig örülj, míg nem téged gázol halálra, vagy néz be a szélvédődön az ilyen barom. Nézd meg a face oldalukat.

[ Szerkesztve ]

(#45875) patomi válasza NoLF (#45873) üzenetére


patomi
őstag

Az a baj, hogy az ilyen tuskókkal így kéne bánni. Szerinted mit kéne kenni?--- Ahogy írták előttem a lehető leggyorsabban szinte bármilyen eszközzel meg kéne fékezni az ilyen állatokat mielőtt megölnek valakit.

Szerk. Én azt gondolom, míg nincs egy határozott és kemény fellépés ezek ellen addig csinálni fogják

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45876) Pickit3 válasza patomi (#45875) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Ha egy 2es fosgolf mellé gurulnak a jardok amiből bemutat a raceboy majd az összes 54pacit az útra küldi próbálva lehagyni őket akkor gondolom azt is az árokba kell lökni, mert egy tuskó. Nem nagyítok csak egy példát mondtam az írásodra.

(#45877) patomi válasza Pickit3 (#45876) üzenetére


patomi
őstag

Ha a kettes golf a hátsó két kerekére emelkedve száguld akkor igen, árokba vele. Mielőtt tömegkarambolt okoz.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45878) Lauda válasza Pickit3 (#45876) üzenetére


Lauda
félisten

Itt nem az ő megbüntetésük a fő cél, hanem a többi ember megvédése. Amennyiben ellenszegül a rendőri intézkedésnek és másokat veszélyeztethet, bármi áron meg kellene állítani . Az amerikai rendőrök a motorosokat is beleb'sszák az árokba. Nem állt meg, így járt.

[ Szerkesztve ]

(#45879) Mr.Csizmás válasza Lauda (#45878) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

asszem már értem miért "dirty sanchez" a herpesz tüneteinek a szlengje, és egyben a GTA-ban a dirtbike neve. :U a cop vs. motorcycle keresésben 10-ből 8 esetben ilyen crossjancsikák emberkednek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45880) NoLF válasza patomi (#45875) üzenetére


NoLF
addikt

Kicsit talan alszentsegnek tartom, hogy ha valaki hulye, azt azonnali hatallyal helyben veszelybe kell sodorni/meg kell olni, ennek minden, a tarsadalom tobbi tagja altal fizetendo anyagi vonatkozassal egyutt.

Jobb helyeken, kicsit empatikusabb es felnottebb gondolkodasu egyenek ezt megoldjak egy irgalmatlan nagy penzbirsaggal, jogsielvetellel, ha ez nem eleg, bezuzzak a motort.

Ha az arokba lokod, akkor minden eselyt megadsz ra, hogy a rendoroket/magadat/aktualis onbiraskodo egyent veszelybe sodort es ezaltal megold/egy eletre megnyomoritsd - nemkulonben a faszkalap motorost is, amihez sem neked, sem a rendornek, sem az aktualis onbiraskodo hugyagyunak semmi joga sem helyi, sem nemzetkozi szinten.

Nem vedem a motorost, nem vagyok motoros sem, szerintem is ordenare dolog amit muvelnek es veszelyes is, es mielobb megoldast kell ra talalni. A fentebb emlitett/javasolt lokjuk az arokba/huzzuk ra a kormanyt/akasszuk fel kombinaciobol hidd el, egyik sem nyero - de ha a te lelkiismereted elbirja, hat hajra. De szerintem azert ne terjeszd. ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45881) Lauda válasza NoLF (#45880) üzenetére


Lauda
félisten

Attól, hogy valaki hülye, még nincs joga másokat veszélybe sodorni.

(#45882) NoLF válasza Lauda (#45881) üzenetére


NoLF
addikt

egy szóval sem mondtam, hogy van. de mást veszélybe sodorni, valamint azt az egyént SZÁNDÉKOSAN veszélybe sodorni kicsit más liga, nem gondolod?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45883) mephi666 válasza patomi (#45875) üzenetére


mephi666
nagyúr

a motorosok nagyja egy gyökér, akik azt hiszik, hogy a motor mellé engedélyt is kaptak arra, hogy a közutakat úgy használhatják játszótérként, ahogy épp szeretnék :U

itt kecskeméten volt 2-3 hete, hogy motoros elég kikanyarodott egy chrysler, oldalról beleállt a védőfelszerelés nélküli motoros, pár testrésze odalett, majd a kórházban meghalt :U csak arról nem nagyon szólnak, hogy lakott területen kb 150-el kapta oldalba a gépkocsit, aki nem számított arra, hogy nem tudja biztonságosan végrehajtani a kanyarodást és ennyivel hamarabb ott lesz a motor... volt ezóta motoros emlékfelvonulás is és kis szájkarate a helyi hírportálon a motorosok és biztonságosan közlekedni vágyók közt... több motoros is kb úgy állt hozzá, hogy "ne ugasson bele, aki még nem motorozott komolyabban, mert ha már motorozott volna, átérezné ennek a létformának a szépségét" (mármint, hogy normális dolog, ha lakott területen belül is többszörösen túllépik a megengedett sebességet, a többi közlekedésben résztvevőnek meg 10szemmel kellene figyelni a tükröket és környezetet, hogy bármikor számítson egy felbukkanó motorosra :U ) ...most hétvégén is bukott motoros, annál a hírnél is írta valaki, hogy "reméli az a pólós-rövidgatyás ninja-s volt, akit orrba-szájba látott egykerekezni aznap a városban" :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45884) Lauda válasza NoLF (#45882) üzenetére


Lauda
félisten

Az amerikai példánál maradva, ahol ha nem teszel eleget a rendőr felszólításának, gyakorlatilag rá van bízva milyen módszert alkalmaz:

Igen más, mert ő a törvényt megszegve sodor veszélybe embereket, a rendőr pedig törvényesen eljárva teszi ezt, hiszen a felszólítására nem áll meg az egyén. Az egyén saját magát sodorja veszélybe azzal, hogy nem tesz eleget a rendőri kérésnek. Egyébként azzal, hogy a rendőr próbálja megállítani, saját maga is veszélyben van, tehát az ilyeneket egyáltalán nem tudom sajnálni, történjen vele bármi.

(#45885) #10186752 válasza mephi666 (#45883) üzenetére


#10186752
törölt tag

Az elso mondatoddal sajnos maximalisan egyetertek.

(#45886) Pickit3 válasza mephi666 (#45883) üzenetére


Pickit3
aktív tag

a motorosok nagyja egy gyökér Szokásos szavak egy átlagos autós szájából... Délelőtt motoroztam egy "jót", de az utolsó 5km-en halálfélelmem volt, hogy mikor gyűr maga alá egy nagyobb iveco aki 1,5-2méterről villogott rám folyamatosan 5 kib@szott km-en keresztül. Elindulás sem volt valami fasza, mert egy bmw kombi konkrétan rám húzta a kormányt úgy, hogy jobb kerékkel már ő is a fűben ment, de olyan is volt (konkrétan egy passat) aki a szembe sávból át csellent az én sávomba előttem majd vissza ezzel szívbaj hozva rám. A forgalom tempóját felvettem, minden szabály betartok, de mégis valamiért el akar mindenki taposni. Értem én hogy cseszett nagy szakadék van az autósok és motorosok között, de ne rajtam és motoros társaimon élje már ki magát senki! Szidjon meg anyázzon, de veszélybe ne sodorjon már csessze meg. :W

(#45887) jozefgucci1 válasza Pickit3 (#45886) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Tudod akinek nem inge.... nem azt írta , hogy mind gyökér ,de sajnos van bőven és neked is igazat adva mind a két oldalon. Sajna ezért sem motorozom már , mert jó lenne még élni egy keveset :D Jó pár ismerősöm van a normálisabb motoros fajtábol , tehát ilyen is létezik . Az is sokatmondó , hogy itt a kékes felé van egy emlékhely a motorosoknak telis tele kis táblákkal sajnos ,de kérdem én miért ? Jó pár kanyarban ki van rakva a 40-es tábla , tehát biztosan ilyen sebességnél bukott a delikvens . :F

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#45888) mephi666 válasza Pickit3 (#45886) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem általánosítottam: írtam, hogy "a motorosok nagyja" ...és pont miattuk viselkednek a gyökér autósok (mert hát közöttük meg gyalogosok, biciklisek és tornádóbringások közt is sok a gyökér :D ) úgy veled, ahogy... :( nem normális az egész... én biciklizni szoktam és kapom úgy is az áldást, pedig tényleg betartom a szabályokat (zebrán is maximum csak akkor tekerek át, ha körülnéztem és nincs senki körülöttem) ...az egész hazai közlekedési morál egy nagy nulla... pedig lehetne ezt máshogy is csinálni, csak valamiért a frusztrált, komplexusos átlagember úgy érzi, hogy az utakon mutathatja meg, hogy ki a jani :U

most olvasgatom ezt a cikket ...katasztrófa ami itt megy: évente átlag 400 halott az utakon... tegnap amit hallottam itt bács-kiskunban, az kapásból 5 halott volt :(

#45887: egyik ex bátyja a mátrában bukott egy kisebbet (neki nem lett baja, csak a motor totálkár), nem is ment gyorsan, de valami gyökér felszórta a kanyart aprókaviccsal, hogy kedveskedjen a motorosoknak :U

ui: ...ja és ne maradjon ki véletlenül se a bmw-s gyökér, aki kocsival ment iskolába :) (előre leszögezem, hogy közöttük sem mindenki az, de sajnos nem ők vannak többségben)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45889) Pickit3 válasza mephi666 (#45888) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Nem vettem általánosításnak.
A kollégám ismerőse a motovlogger, érdemes végigelemezni a videót. [link]

(#45890) Mr.Csizmás válasza Pickit3 (#45889) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehetne belőle több. sajnos a bohócok tettek róla, hogy lesüllyedjen az általános megítélés, burkolati jelek figyelmen kívül hagyása, majd belecsapódás a jobbról előzött buszba és oszlopra... :(((

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45891) dh66e válasza Pickit3 (#45889) üzenetére


dh66e
veterán

Nem akarok senkit megbántani,de....
Akkor idézet az érintetttől.

A kocsi beakart állni a parkolóba nem kitolatott!!!
Állt a saját sávjában a felezővonalhoz húzodva, indexelve.Még a szemkontakt is megvolt.De bevallása szerint a mögöttem haladó kocsikat figyelte én rajtam átnézett és azokhoz viszonyítva kezdte meg a parkolást.Az hogy ott vagyok csak a csattanàs pillanatában tudatosult benne.
Mikor megindult én már nem fékezhettem mert telibe vertem volna. Kihúztam teljesen jobbra a padkáig és még el is férhettem volna ha nem ad gázt és gyorsul rám.
A kocsi jött nekem balrol szétroncsolva a bal lábam.
A sebesség annyira csekély volt ebben esetben hogyha a kocsi nem roncsolja a lábam akkor meguszom egy vállficammal meg felületi horzsolásokkal.
Igy viszont a láb és váll sérülés egyben annyira rossz kombo hogy 1 hétig még a seggemet se tudtam kitörölni egyedül.
Széles utat!
Az élõ tudósító srác meg ne gondolkozzon ebbe a szakmába a jövőben mert szánalmas több szemszögböl is!! (pl: gödör)

Kiss Karsa a motoros a rakpartrol.

(#45892) #10186752 válasza Pickit3 (#45886) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem mindenkire irta, nyilvan adodik kivetel is...

(#45893) NoLF válasza Lauda (#45884) üzenetére


NoLF
addikt

Szerintem az amerikai peldat akkor illene felemlegetni, ha amerikaban elnenk, de tudtommal nem. Ennek minden elonyevel es hatranyaval egyutt :K

Ha a motorost itt is illene belokni az arokba egy ilyen utan, akkor pl a rendornek le kellene, hogy lojon, ha te kiszallsz az autobol igazoltatas eseten, nem pedig a kormanyra tett kezzel az autoban ulve varod az utasitasokat. Orulnel? Ketlem. ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45894) patomi válasza NoLF (#45893) üzenetére


patomi
őstag

Látom nem érted a lényeget(vagy nem akarod) és nem tudsz túllépni a az útról lelökésen.. A határozott fellépés ami nincs ilyen esetekben. Ezt kéne megérteni. Amíg a rendőr a buszsávban előzést elnézi, plusz ő is megteszi addig nincs miről beszélni. (saját magam láttam) Persze értem én többet hoz a konyhára a lesből trafizás. .. És most tegyük fel a kis ge@it a videón megbüntetik 100K-ra és elveszik a jogsiját, mi lesz? Semmi, holnap ugyan ott folytatja.
Bocs de én ezt gondolom. Vannak motoros ismerőseim és ők is elítélik ezeket.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#45895) NoLF válasza patomi (#45894) üzenetére


NoLF
addikt

Nehezen is tudnek rola leakadni, ha egesz egyszeruen en eleddig csak errol beszeltem, mint nem megfelelo megoldas :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45896) Lauda válasza NoLF (#45893) üzenetére


Lauda
félisten

Én örülnék egy olyan rendszernek, ahol a törvényt tisztelők védelme maximális prioritást élvezne a törvényszegőkkel szemben.

(#45897) mephi666


mephi666
nagyúr

na, tegnapi baromállat (dagadt disznó octavia-val):

1. felvonás: kanyarodnék innen kis ívben jobbra, zebra túloldalán egy gyalogos, vw helyén már áll egy autó, hogy elsőbbséget adjon, én oldalamról meg akkor ér oda 2 tetvészkedő nő, akik szórakoztak a zebra mellett és elég nehezen akartak megindulni... octavia mögöttem, már mászik rám, türelmetlen, elkezd dudálgatni, hogy takarodjak már :U

2. felvonás: miután kikanyarodtunk, haladtunk a következő lámpás kereszteződés felé... nem tököltem, időpontra mentünk, felvettem pillanatok alatt az 50es tempót... octavia a nyakunkon, itt záróvonalon kivágott, majd szembesávban + forgalomtól elzárt területen keresztül szépen megelőzött és komolyabb fékezés után épp meg tudott állni a balra kanyarodó sávban úgy, hogy nem tolta meg az előtte állót... :U szépen követtük a megfelelő sávot és besoroltunk mögé a balra kanyarodóba... váltott a lámpa (elég rövid néha balra a zöld) átment pár autó, váltott sárgára, azon átment 1 autó, majd még egy már félig pirosra, de az octaviasnak jó volt a fullpiros is, ő is azért csak átment (itt nem lehet azt mondani, hogy "nem bír megállni az ember a sárgára", mert lényegében 0-ról indult akkor, amikor már fullpiros volt) :U kb 350méter alatt demonstrálta milyen gyökerekkel van teli a város... asszony évek óta nem vezet és meg is jegyezte, hogy az ilyen állatok miatt jobb is ez így

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45898) BigBear válasza NoLF (#45895) üzenetére


BigBear
senior tag

Mondj egy módszert, amivel ma, itthon, szabályosan megállítasz egy másokat SZÁNDÉKOSAN (kiemeltem, hogy a te analógiádnál maradjak) veszélyeztető, a szabályokat semmibe vevő, a rendőri felszólításnak ellenálló motorost. Hogy kapod el? Vagy mindig csak elmotyogsz egy ajjajjajj ejnyebejnyét, aztán hadd menjen? Rendőrként miután nagy ívben tojik a felszólításra, simán tolom bele az árokba. Utána ugráljon.

(#45899) Mr.Csizmás válasza BigBear (#45898) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

facebookon megmagyarázták, ott a vidéki úton a pusztában nem volt babakocsis anyuka meg sétáló vakok fehér bottal, ergo legitimizálva van a bohóckodás :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45900) #10186752 válasza Lauda (#45896) üzenetére


#10186752
törölt tag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.